Új privát üzeneted érkezett!

:cry:
Múlt hét vasárnapján az MTV1 Híradóban volt egy petesejt-KERESKEDELEMről és ADOMÁNYOZÁSrólszóló riport.
Magyar nőket keresnek petesejtdonornak Indiába
http://hirado.hu/videotar/?id=31195
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=303 01

Szerintem több alapvető tévedés, pontatlanság volt benne, pl., hogy "csak rokonok adhatnak egymásnak petesejtet".
Én az 1997-es vonatkozó törvényt olvastam, amit a 2005-ös kibővített: miszerint rokonok adományozása IS lehetséges.
Ez megengedő, nem szigorító kitétel, mégis többen (köztük a Nők Lapja is) félreértik és azt terjesztik, hogy az anonim petesejt ADOMÁNYOZÁS törvénytelen.
Szerintetek?
És miért utasítják el az adományt a klinikák? Magam már 4 kórházi meddőségi centrumot kerestem meg hiába!
Várólistáik vannak, de valótlan ürüggyel zavarják el a tisztességes, önzetlen jelentkezőt! (Tán ellenérdekeltek a plusz munka, a csak részbeni TB-finanszírozás és a hálapénz hiánya miatt?)
 


borcinorci:

nekem egy genetikai betegség miatt nincs petesejtem és ahhoz, hogy a kislányom megszületett a húgom segített
mi 2006-ban kerestük fel a kaáli intézetet a lombik programhoz és 2007 február 2.-án volt az első beültetésem, amiből nem lett terhesség, majd 2007 május 2-án volt a második beültetés, ami fagyasztott embriókból volt és szintén nem lett terhesség
tavaly ilyenkor csináltuk végig a 2. lombik programot, november 4.-én volt a beültetés és 15.-én pozitív terhességi teszt
idén július 7.-én 37. hétre megszületett a kislányom

egyébként én úgy emlékszem, hogy családnak az adományozás 2006 január óta lehetséges, sőt az egyedülálló nőknek a lombik program is azóta van
előtte csak anonima adományozás volt csak törvényes

nagyon sajnálom a problémád, kívánom, hogy minél előbb szerencsével járj
nagyon szerencsém van, hogy nem kellett végigjárnom ezt az utat, bár így is volt elég vizsgálat mindhármunknak
nekünk egyetlen közjegyzői nyilatkozat kellet, hogy a húgom lemond a petesejtjeiről és csak arra használhatják fel, hogy nekem beültessék az embriókat

Puszi Tündi és Heni
Kép


Szia Heni!

Örülök a sikersztorinak!
Sok örömet a lánykában!
:lol:
Rászoruló akadna azért, csak megosztás nélkül le kell fagyasztani a maradék embrikéket és ugye nem mind éled fel...
Praktikus kérdés:
ha már a stimu követésekor, pl. a menstruáció 8. napján látják, hogy hány tüsző érik (15 pl.), abból kb. tudni lehet mennyi petesejt lesz (12 kb. pl.) egészséges nőnél, nem?
Tehát ez esetben miért ne készíthetnének fel frissiben 2 mama-jelöltet? A 14.-16. nap leszívják egyenként úgy tudom...Összehozzák 1 papa anyagával és lesz 4-5 embrike 2 nőnek, amiből 2-3 mehet méhbe, 2-3 mindkettőnek tároltatható újabb kísérletre.
Tehát 2x-es esély a babára egy lombikból, nem?
Rosszul gondolom?
Lehet, hogy a dokik nem így gondolkodnak, meg ugye ha rokonnal megyek, csak a rokon esélye számít, nem az össz hatásfok.
Érdekelne nálatok hogy alakultak a tüsző-petesejt-embrike számok...
:oops:
Long protokollal stimulálták a húgit?
A lemondó nyilatkozat nem lehet magán okirat? Miért kell közjegyző?

Köszi
epalfy@gmail.com
 

 
 

szerintem, azt nem lehet kiszámolni, hogy mennyi petesejtet nyernek és mennyi embrió lesz
egyébként az igaz, hogy a fagyasztott embriknél nem mindegyik ébred fel

nálunk így alakult:
egyébként nálunk a húgomat stimulálták, a párom spermájával termékenyítették meg a petesejteket és én kaptam meg az embriókat

az első lombiknál már nem tudom mennyi tüszőt láttak, de 8 petesejt lett és mind a 8 megtermékenyült
persze nagyon örültünk
2 embriót kaptam meg, 6-ot lefagyasztottak

a fagyis beültetésnél 4-et engedtek fel és mind a 4 felébredt (bár nem a mi döntésünk volt, hogy mennyit engednek fel, de más téma)
3-at kaptam vissza, 1-et megsemmisítetek
marad 2, de azt is megsemmisítették, mert nem kértem tovább a fagyasztás és 1 év után meg kell hosszabítani

mi úgy döntöttünk és az orvosom is azt tanácsolta, hogy a 3. próbálkozást újabb stimulálással kezdjük
akkor úgy alakult, hogy:
az utolsó uh-n a doki azt mondta, hogy 6 petesejtet várnak, de lett 9, amiből 4 termékenyült meg az is icsivel, vagyis befecskendezték a spermát a petesejtbe
3 embriót kaptam vissza egy megsemmisült, 1-t megsemmisítették, mert 1-t nem fagyasztanak
tehát nálunk így alakult
mindkét esetben short protokoll volt

egyébként annyira kiszámíthatatlan mennyi petesejtet nyernek és mennyi termékenyül meg és teljesen mindegy hány darab van, a teherbe esés sem biztos, sajnos
szóval kár a számokkal foglalkozni, lényeg, hogy ragaszkodj, hogy 3 embriót ültessen be
nálam az elsőnél azért volt csak 2, mert a dokim féltett az ikerterhességtől, a fagyi beülti nem jött be nekem
a terhességem is ikerterhességnek indult, de az egyik embriónak kb. 7 hetesen leállt a szíve

Puszi Tündi és Heni
Kép


Sziasztok

Borcinorci
hogy van-e a tüszőben petesejt az csak a leszíváskor derül ki, mikor a biológus megnézi, mert nem mindegyik tüszőben van petesejt, és az hogy hány termékenyül meg az is csak 1-2 nap múlva derül ki
pl. nekem az első lombiknál nem tudom hány tüszőből - de 13 petesejtem lett, és ebből 24 óra múlva mindössze 1 petesejt termékenyült meg (pedig a kisfickók 1ső osztályúak voltak), így a többi ICSIvel 48 óra múlva lettek 3-an, és ebből a beültetett 3-ból lett a nagyobbik fiunk
a 2. lombiknál mindössze 4 petesejtem lett - de az elsőből tanulva (megtermékenyülés) itt már eleve ICSI-vel csinálták a dolgokat, így 3 termékenyült meg, és ebből a háromból lett a kisebbik fiunk
úgyhogy az hogy hány tüsző van, illetve hány petesejt még nem jelent semmit megtermékenyülés, illetve megtapadás szempontjából
tényleg - próbálkoztál a Kaáli Intézetben is?
mi is oda jártunk

Heni
Gratulálok a Királylánykátokhoz

Sziasztok

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, a történetem röviden:
4 éve próbálkozunk lombikkal, sajnos eredménytelenül. Mostanra kimerültek a petefészkeim, ezért az orvos azt tanácsolta, hogy keressek sejt donort. Hogy merre induljunk nem adott segítséget, ezért fordulok hozzátok, talán tudtok segíteni, hogy merre induljunk, mert nem akarjuk feladni, hisszük, hogy sikerülni fog.
Köszönöm
Xani

delfin33@freemail.hu
 
 


Sziasztok Csajok!

A Kaáli Intézetnek csak egy információkérő e-mail-t küldtem (mint másik 4nek még), hogy a petesejt donációs lehetőségekről érdeklődjek. 8) Mivel anoniman akartam adni, így a klinikákat kerestem meg - hiába!
Ha nem viszel költségviselőt a klinika nem érdekelt az adomány elfogadásában, azt visszautasítja.
:twisted:
Hangsúllyozom, hogy még a tv.ben előírt utazási költség és munkaidő kiesési kompenzációt sem kérem!

De lehangoló, hogy annyi embrit kell megsemmisíteni. Fel is ajánlható másnak nem?
Én min. veszteséggel szeretnék adni...
:(
2 terhesség, 2 baba a múltam. És össz egy tucat védekezésmentes alkalommal fogantak.
Tv. szerint maradék petesejt, embrike másnak adható. Miért nem szervezik meg a klinikákon jobban? Lenne, aki vállalná a felkészítést 1-2 embrióért is, még esetleg más papától is.
Amúgy a befogadót hány nap alatt készítik elő? 1 hét elég?
 


Kedves Norci,

tudtommal azért nem lehetséges csak úgy leadni petesejteket, mert azokat nem lehet fagyasztva tárolni. Ég tudja miért, a spermák bírják a fagyasztást, az embriók is bírják, de a petesejtek magukban nem. Azt hiszem, először keresned kéne valakit, akinek szüksége van a petesejtjeidre.

Azért tudom, mert engem érdekelt volna egy olyan megoldás, hogy csak annyi petesejtet termékenyítsenek meg, amennyit vissza is ültetnek, a többit pedig - nem megtermékenyítve - tegyék el. Ekkor derült ki, hogy így nem lehet, csak már megtermékenyített petesejtet lehet sikerrel fagyasztani és újra kiolvasztani.

Lehet, hogy nem leszek népszerű a szemedben, de azt azért még szeretném elmondani, hogy én a magam részéről biztos nem lombikoznék, ha nem szeretném, hogy a gyerek genetikailag tőlem és a páromtól származzon. Nyilván ehhez nem mindenki ragaszkodik, ez csak az én véleményem, hogy ha saját nem lehetne, akkor inkább örökbefogadnék, mert számomra onnantól mindegy lenne, ki szülte.
 
 


Heni gratulálok és gyönyörű a kicsi babátok meglestem a másik fórumon! :lol:
Vendég
 


boniko:
nagyon köszönöm szépen a dicséretet
a te fiacskád is szép

Puszi Tündi és Heni
Kép


Kedves Lányok!

Olyan speciális téma ez, ami szerintem egyrészt sok ember érint -itt a Babaneten is -, másrészt mintha titokzatos köd lengené körül. Terveim szerint amúgy is készülne majd cikk a petesejtdonorlásról, illetve a béranyaságról is, de arra gondoltam, hogy mivel már így is nyomatom más helyeken a Te Történeted rovatot, itt is megteszem.

Tehát: ha valaki szeretné leírni a témába vágó vagy kapcsolódó történetét - igény szerint természetesen anonim módon - a fent említett rovatban történő megjelenítésre, hogy másoknak ezzel segítsen, vagy csak mert tanulságos, döbbenetes, megindító, kérem, írását küldje el erre a címre:

szerkeszto@babanet.hu

Köszi előre is:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok!
Nekem az lenne az kérdésem a témával kapcs-ban, h ha vki másnak a petesejtjét kapjátok meg, az ugyebár azt jelenti, h a donor gyerekeinek féltestvérei lesznek a Ti gyerekeitek. Mégpedig úgy, h nem tudnak róla. Ez nem lesz később gond? Ha pl vki örökbe fogadott gyerek volt, az ált. (persze nem mindig) tud arról, h "nem a szülei a szülei", és ha esetleg egy másik örökbefogadottal akar családot alapítani, akkor megtehetik a szükséges vizsgálatokat, h nem állnak-e véletlenül rokonságban. Ez ebben az esetben nem lehetséges. Ez szerintem valós veszélyt jelenthet, persze elismerem, h a kockázat igen kicsi, de létezik.
Ennyit szerettem volna a témához hozzátenni.
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok! Petesejt donor lennék. Júliusban töltöm a 35-öt. segitseg74@freemail.hu
 


Sziasztok!

Petesejt donort szeretnek talalni, aki tudna segiteni, kerem jelentkezzen!

temesi_krisztina@hotmail.com
 
 


Sziasztok!

Koszi, hogy meghallgattatok, mar talaltunk is.
 
 


Sziasztok

31 éves egygyermekes anyuka vagyok, szívesen elvállalok még egy utolsó petesejtadományozást.
Sikersen adományoztam tavaly Forgách Intézetben.
Csak anonim programot szeretnék vállalni, intézetfüggetlenül.
Minden leletem friss, júniusiak.

Szeretettel,
Gruebedli

gruebedli@gmail.com


Sziasztok

Petesejt donornak jelentkeznék. Két gyermekem és diplomám van.
Írj nyugodtan: kiappil@freemail.hu


Sziasztok!
Én is petesejt donornak jelentkeznék. Két gyermekem van.
Eddig két alkalommal adományoztam. Az első sajnos sikertelen volt, de a második esetben megtapadt egy apróság, túl vannak az első három hónapon, és sikeres szűrővizsgálatokon. Ezen felbuzdulva szívesen vállalkoznék még újabb donorlásra.

Erre a címre írhattok: ediful@freemail.hu
 
 


Lányok, asszonyok!

A fórumot nem petesejtközvetítő nyitása céljából indítottam!
:roll:
Egyikőtök sem kér ellentételezést, ugye?

A fórum témája: hogy miként lehetséges, hogy évek óta törvényünk van a petesejt adományozásra, mégis a legtöbben, még a vezető média is (!) félreinformáltak, rettegnek a dologtól.Én 3x tapasztaltam, hogy lehet adni tisztességesen, törvényesen, anoniman, amint a törvény eredetileg leírta.
:roll:
Nem kell semmi extra hozzá, csak a dokinak megszerveznie hogy a rászoruló petesejteket kapjon, s vegye meg a szükséges gyógyszereket a stimuláláshoz a donornak.
Ez a rész a kusza, mert utalgat a törvény a finanszírozásra, hogy a kórház azt állami forrásból/OEP-től igényelheti, de semmi konkrétum nem található meg, külön szabályozásban sem.
 


A féltesók véletlen összeszerelmesedésére a válaszom:
Tudjátok hány gyerek szaladgál kinn a játszótereken, akinek egyáltalán nem az az apja, akit pont az anyuci megnevezett, vagy aki pont a férje?
:o
No és?
Aki a valószínűségszámítást ismeri kiszámolhatja mekkora eséllyel fog valaha is találkozni pont 2 ember a hazai közel 10 millióból egyáltalán.
A lottó 5-ös valószínűsége lehet kb?
Én nem lottózom, de nem véletlen...
:wink:
 



Sziasztok! Budapesti pár vagyunk, akik petesejt donort keresünk. Ha szívesen megismerkednél velünk, kérlek, írj a hianyzikababa@gmail.com email címre. Ott leírjuk szívesen, mivel jár az egész. Bernadett
berni13
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok! 22 éves egészségügyi szakközépiskolát végzett, egészséges, káros szenvedélyektől mentes, 165/65, szőkésbarna hajú, barna szemű, két éves szöszke kisfiú anyukájaként szívesen segítenék gyermektelen pároknak. Ha te is megbízható, komoly gondolkodású és elhatározással szintén rendelkező  vagy nyugodtan keress: remenyereje@citromail
remenyereje
Budapest IV. kerület
 
 


petesejt donor programot vállalnék  lovelyface@freemail.hu
lovelyface88
Tolna
 
 


Sziasztok!

35 éves vagyok, az előző házasságomból van egy 16 éves fiam. A válásom után megtaláltam életem nagy szerelmét, aki az ember életében azt hiszem csak egyszer fordul elő. Ismerősök álltal találkoztunk, 160 km-re laktunk egymáshoz. A párom őstermelő. így csak az én költözésem jöhetett szóba. Otthagytam a családom, barátaim, és egy jó kis munkahelyet, (amit tudunk elég ritka mostanság), hogy boldogan élhessünk. Ahhoz hogy megpecsételjük ezt a boldogságot szeretnénk egy közös babát, mert a páromnak nincsen. Hosszú sikertelen próbálkozás után elmentünk kivizsgálásra és kiderült korai petefészek kimerülésem van, ami azt jelenti, egy apró hormon miatt a szervezetem nem termel petesejtet, így nem tudok teherbe esni. Túlvagyunk 2 sikertelen lombikon, és az orvosok azt mondták nincs más esélyünk
csak a petesejt donor. Sajnos Magyarországon nem egyszerű donorhoz jutni. A párom nagyon szeretne babát, és nem hagyhatom hogy lemondjon az életnek erről a szép dolgáról, ami igen nagy feladat, kitatartás, szeretet. ( mivel neked már van gyereked, tudod miről beszélek.) Nagyon jó helye lenne itt egy babának, nagy szeretetben nőne fel és meg lenne mindene. Sajnos nincs más megoldás a kapcsolatunk megmentésére csak a donor petesejt. Mindegy milyen áldozattal is jár felénk, nyitottak vagyunk bármire, és minden megoldás érdekel.  
Legyetek szívesek a hoxaandi@freemail.hu email címre írni.
Segítségedet előrre is köszönjük: Andi
hoxaandi
1119
 
 


sziasztok,
petesejt donort keresünk,budapesti programhoz.
Lehetőleg 30 év alatti, legalább 160 cm magas hölgy legyen.
 
julesxvii@freemail.hu
 
 


Sziasztok,

Én a Dévai Klinikára járok és azt az információt kaptam, hogy kizárólag egyeneságú leszármazott vagyis lánytestvértől lehet petesejtet kapni, aki 35 év alatti, stb.. Itt viszont azt olvasom, hogy nemcsak rokontól lehet!  A Dévai professzor azt mondta, hogy minden más illegális és senki nem fogja Magyarországon megcsinálni. Tudtok olyan intézetet, ahol nem utasítanak el, ha nincs ilyen fiatal lánytestvérem? 

Nagyon köszönöm!
csevi06
Budaörs
 
 


@borcinorci:


Kedves Norci,

Nem tudod, hogy hol végeznek ilyen beavatkozást Mo-on? Engem a Dévai intézetben elutasítottak, mondván, hogy illegális, amit szeretnék, mert donor csak és kizárólag lánytestvér lehet, aki 35 év alatti..

Tudnál segíteni? 

Nagyon köszönöm!

Évi
csevi06
Budaörs
 
 


Sziasztok,

Mi is petesejt-donort szeretnénk találni.  

Egészséges, 35 vagy még inkább 30 év alatti, már gyermekes, de donációs programban még részt NEM vett, értelmes (!), elhatározott és tájékozott hölgy jelentkezését várjuk.
Ha szőkés, kék szemű és nem túl magas vagy, annak külön örülünk :)
Budapesti kivizsgálás és ügyintézés.  

Kérjük, az alábbi e-mail címre írj, hogy a további részleteket és a honorálással kapcsolatos igényeket illetve lehetőségeket meg tudjuk beszélni.
legyenbaba@citromail.hu 

Köszönjük.

-- (Komolyan gondoljuk, átverésre játszó akárkik kíméljenek, mi nem az ő esetük vagyunk!) --



Sziasztok! 

Akit erdekel a beranya/potanya tema ezt hallgassa meg! 11 ora 30 perc-tol --- VENDEG A HAZNAL ---musorban, 2 reszben.

http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2016-11-03
http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2016-11-17


BERANYAT/POTANYAT KERESEK SAJAT PETESEJTTEL!!!!!! 5 MILLIO FT. + egyeb koltsegek


szitakoto1915@gmail.com


Sziasztok nem tudom mennyire aktiv meg a fórum!
De szivesen vàllalnék petesejt donorsagot es beranyasagot!
Rolam: van ket gyönyörű gyermekem , kék szemű szőke haju (festve van feketére) sportos test alkatu káros szemvedélyektől teljesen mentes,
 


7.000.000 Ft. es mindegy egyek koltseg!!!!!!!!!!!


Olyan anyukat keresek akinek van egy sajat gyermeke es 5 evnel regebben szult. Feherboru magyar no aki 38 evnel nem oregebb es sajat petesettel vallalna egy terhesseget.
7.000.000 Ft es minden egyeb koltseget en fizetek.
rokaalom@gmail.com
 


Petesejt donor programot vállalnék!!!!!

Kedves Fórumozók!Ismét petesejt donor programot vállalnék,30 év alatti,teljesen egészséges,örökletes betegségektől is mentes,gyermekes édesanya vagyok,barna hajú és barna szemű.Kétszer "adományoztam" eddig,nagyon jól reagálok a hormonkészítményekre,mindkét alkalommal 9-10 petesejtet sikerült nyernünk,a megtermékenyülési arány is normális volt,átlagban 7 embrió lett.Mindkét adományból született baba.:-) 
Komplett,mindenre kiterjedő vizsgálat sorral,leletekkel rendelkezem (3,21,napos hormonok,AMH,Karyotípus vizsgálat,trombózis hajlam vizsgálat,Hepatitis C,D,AIDS,Szifilisz,Rákszűrő eredmény,Nagy labor vizsgálat,vércsoport meghatározás,hüvely váladék tenyésztés,pszichológus szakvélemény,stb..)
A stimulálásomhoz szükséges készítményeket megvásároltam..Indulásra kész vagyok :-)
A te költséged (sikerdíjon kívűl)az utiköltségem,és amennyiben nem állam által finanszírozott klinikán történik a beavatkozás úgy az orvosi költség.
Sikerdíj:500 000 Ft (Amiben már benne vannak a vizsgálatok és a gyógyszerek)
Csak komoly emberek levelét várom ide: tutidonor@freemail.hu
 


Sziasztok,
Ezt a petíciót most találtam, írjátok alá, társadalmi szintű változásra lenne szükség

A petesejt adományozás körének kibővítése
https://www.peticiok.com/a_petesejt_ado ... kibovitese


ps. ez nem reklám, hanem minden idelátogatót érintő információ!
Üdv, Kata
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron