Új privát üzeneted érkezett!

Beus!
Drukk neked vasárnapra!

Nyulasz!
Mizu?

Elfelejtettem megírni, hétfőn, hogy a dokinéninél mindig ki kell nyújtani a nyelvet, mert ő abból is diagnosztizál és azt mondta, hogy nagyon szép a nyelvem :)

No jól van, meg azért is írok, hogy enyém legyen a 100. hsz :D
 
 


Jöttem, hogy elnézést kérjek, de mostanában nem lesz sok infóm.
Tragédia történt a családban és kikészültem.
Meg is jött ma, de ez most nem érdekel.
dec 1. cérna
 
 


Sonjus,nagy ölelés
Kép
Beus?
Vendég
 

 
 

((((((((((((((((Sonjus)))))))))))))))))))))

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Köszi lányok az együttérzést!
Az élet néha nagyon kegyetlen. Nagynéném, 50 évesen egyik napról a másikra elment. Szó szerint 24 óra volt :cry:

Puszedli!
Ne haragudj, talán a másik topicban nem is írtam, de nagyon sajnálom, hogy nektek nem sikerült :( Merre tovább?

Átrakattam a cérnát dec 1-ről, 3-ra.

Beussal mi a helyzet? Ígérte, hogy nem tűnik el!!!
 
 


Sziasztok Lányok!

Elnézést, hogy csak most jelentkezem, de nagyon magam alatt voltam/vagyok. :cry: Sajnos nem sikerült, egyáltalán semmi el sem indult. :cry: Nem értem én ezt.

Sonjus, nagy ölelést küldök, és fogadd őszinte részvétem. :cry:

Most gondolkodom, hogy menjek megint cérnázni, vagy mit kéne csinálni még a sikerhez.

Bea
 
 


Sonjus,fogadd őszinte részvétem :cry:
Beus,egy nagy ölelést küldök...tényleg sajnálom.Én az ötödik lombik elött voltam akupunktúrán,és annyira hittem benne,hogy segít,és mégsem...De tovább kell menni.
Vendég
 


Lányok! köszi

Beus!
Sajnálom, ami történt!
Szerintem próbáld a cérnát folyamatosan és kérdezd meg, hogy mi lehetett a gond, hátha megtudsz valami közelebbit.

Nyulasz!
vonalzód? helyzet?
 
 


Sonjus,vonalzóm már új. :wink: Sajna még nem babás...Te vonalzód?
Vendég
 


Nyulasz!
Nekem most a nincs vonalzós ciklusom van ;)

Beus!
Mit döntöttél?
 
 


Sonja, fogadd őszinte részvétünket!

babaimádó
Kép
 


Köszi Baba nagyon kedves tőletek!
 
 


8. cérna volt tegnap.
Fura volt nagyon, nem tudom, hogy le tudom-e írni, hogy milyen :)
A doktornő, többször nézte a pulzusom, mindkét csuklómon, még a nyakamon is (ahová egyébként most szúrt, abba a kis gödörbe ott elöl :? bizarrrrr volt), aztán többször átnézte a papírom is és mondta, hogy nem érti, már most nagyon jó a pulzus, majdnem olyan, mint ciklus végén.
Tegnap a 15. napon voltam.
Azt mondta, hogy ő biztos benne, hogy össze fog jönni :)
Aranyos volt nagyon, én meg végre nem kezdtem el izgulni és pörögni, hogy akkor most tuti, mert már tudom, hogy a doktornő egyébként keveset beszél, az érzelmek sem nagyon látszódnak az arcán, de most mégiscsak mondott valamit és ez engem megnyugtatott. Azt egyáltalán nem szokta mondani, hogy bármiben is biztos, bíztatni sem szokott, de nem csak engem, ahogy hallottam másokat sem hiteget. Szóval furi volt és mégis megnyugtató érzés töltött el. Megbízom a doktornéniben és persze magunkban :)
Kaptam egy nagyon jó tanácsot nemrég, egy kedves ismerőstől, amit alkalmazok is és működni látszik :) Mindig arra figyelek és arra koncentrálok, amit épp csinálok. Szóval reggel, ha felkelek és készülődök, akkor csak arra, a munkahelyen a melóra, vagy kis trécselésre ;), ebédelés, kávézás, otthon megint csak a páromra, a vacsira, a fürdésre stb. Ha fodrászhoz megyek, akkor fejben is megpróbálok csak ott lenni. Nem tudom érthető vagyok-e :)
Ezeket csak azért írom le, hátha más is kipróbálná, mert én azóta, mióta ezt csinálom, többet mosolygok :)
No ez történt velem tegnap! :)
 
 


Nyulasz!
Én csak bekukkantottam, hogy leírjam, jan.9. 9. szuri és mit látok :D
Egy csodás vonalzót!
Gratulálok!!!!

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek :)
 
 


Sonjus :D köszönöm,és kívánom neked is mihamarabb!!! :wink:
És boldog új évet!
Vendég
 


Sonjus, biztos, hogy ez a cérna nem csak pénzkicsalás?(Bocs, hogy ilyet kérdezek..)

babaimádó
Kép
 


Sonjus,mi volt a beültetésen?

Baba,sajnos így utólag az akupunktúra nekem sem jött be...de ki tudja,valakinek igen,vagy ha pont az után sikerült volna,akkor azt mondom amiatt sikerült.
Vendég
 


No lányok!
Nem tudom, hogy pénzkidobás-e vagy sem, és semmi gond nincs azzal Baba, hogy ilyet kérdezel, szeretem, ha valaki őszinte, mert én is az vagyok :)
És most is az leszek, amikor leírom, hogy a pénteki cérnázás katasztrófa volt :( Első negatív élményem volt! Úgy fájt, mint még soha, azt éreztem, hogy nem is figyel rám a doktornő, el is pityeregtem magam, és megfogalmazódott bennem, hogy nem akarok oda visszamenni. DE, mivel lassan 4 éve próbálkozunk, és már sokadszorra jutottunk oda, hogy semmi bajunk, nem tudom hogy nézhetnék tükörbe, ha nem próbálok meg mindent, amit lehet. Így döntésre jutottam, és még a 10. alkalomra elmegyek, mert a párommal így beszéltük meg, mikor elkezdtük, aztán lépnünk kell.
Minden vágyam volt, gyógyszerek és egyebek nélkül teherbe esni, hiszen semmi bajunk, akkor minek, de úgy néz ki, még sincs más út.
Most vasárnap 4 nappal korábban a vártnál megjött, az is nagyon fájt, óránként vettem be fájdalomcsillapítót, szóval nem vagyok a legjobb formámban, de majd ez is rendeződik ;)

Nyulasz!
Helyes a vonalzód! :)
 
 


Sonjus,sajnálom :( ....ez tényleg borzasztó,hogy semmi bajotok,és mégsem jön a baba.Apa mikor volt utoljára népszámláláson?Minden okés volt?Neked követték már végig rendesen a ciklusodat?Peteérés rendben van?Lehet,hogy vastag a petesejt burka,és mondjuk ez az akadály.Úgy tudom van ilyen vizsgálat,amivel ezt nézik.Hormonjaid rendben?IR,Leiden szűrésen voltál?Átjárható vagy?Laparoszkópiád volt-e,hogy nincs-e polip,vagy endo?

Ti tudjátok meddig vártok,hány évesek vagytok,és mennyire bírjátok még,de azt mondom,hogy az inszeminációhoz nem kell nagy adag hormon,sőt,ha teljesen jó a peteérés is,akkor akár spontán ciklusban is megcsinálják.
Vendég
 


Nyulasz!
Mindent amit leírtál megnéztek már, csak a petesejt burok vizsgálatot nem és genetikai vizsgálaton nem voltunk!
Burok vizsgálatot hol csinálnak?
Már 2 inszemen is túl vagyunk. Inszemek előtt is "alatt" is többször vizsgálták a párom (ha jól emlékszem 5x minimum) és mindig minden okés volt, így gondoltuk az alternatív dolgokkal próbálkozunk.
Most készülődöm azért egy másik dokihoz, hátha az új hely és új hozzáállás meghozza gyümölcsét ;)
 
 


Sonjus: kihez mész?

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Sonjus,látod hiába leveleztünk itt szinte kettecsként,szinte semmit nem tudok rólad :oops: Nem tudom hol végeznek ilyen vizsgálatot,gondolom meddőségi intézetben igen.Nekünk nem volt rá szükség,ígyis-úgyis ICSI-s lombik volt.
Milyen másik orvos?
Genetikai vizsgálat Istenhegyi úton,legalábbis erről hallottam.Nekünk azt a Kaáliban vették le,de szintén oda vitték.
Vendég
 


Nekünk is az Istenhegyi utat javasolták, illetve Budaörsön van egy doki, aki családtervezés és egyéb ügyből kifolyólag csinál ilyesmit. De még oda nem mentünk el :(
Terveztem egy dokit, de utánaolvastam a neten és nem sok jót olvastam :( Egy kedves ismerősöm volt nála, meg volt vele elégedve, de most kicsit meginogtam.
 
 


Na, most meg jókat is olvastam :) szóval jól elvagyok :D
 
 


Sonja, ki ez a doki?

babaimádó
Kép
 


Sonjus,én is kérdezem,ki ez a doki?
Vendég
 


privit írtam doki ügyben ;)
 
 


Jövőhét pénteken mindkét dokit meglátogatom, aztán majd mesélek, hogy mi a helyzet.

Nyulasz!
Gratulálok a 8. héthez :)
 
 


Sonjus,köszi :D
Na,kiváncsi vagyok mire juttok.Feltétlen írd meg!
Vendég
 


Hello!
Nem is tudom honnan kezdjem (bocsi, ha hosszú leszek)
Egy kicsit össze vagyok zavarodva, mérges is vagyok, csalódott is, de ismét tele reményekkel. Tudom, hogy ezek így együtt ellentmondásos dolgok, így megpróbálom leírni mi is történt az új dokiknál pénteken.

Szokásos, rendes rákszűrés miatt elmentem péntek reggel egy új helyre, ahol nagyon kedves onkológus dokibácsival találkoztam, sok mindenről beszélgettünk, többek között az elmúlt 4 évünkről. Elmondtam, hogy mi mindenen vagyunk túl, majd 2 olyan vizsgálatot mondott, ami szerinte alapvető, és nem csináltak meg nálunk. Ebből az egyiket megerősítette a nőgyógyász is, akinél délután voltam.
Onkológus doktor kérdezte, hogy csináltak-e mindenre kiterjedő tenyésztést, merthogy sokféle baktérium van, ami akadályozhatja, akár a fogantatást, akár a megtapadást. Vannak olyan bacik is, amik vetélést tudnak előidézni. Ez a vizsgálat, talán nem alapvető mindenkinek, de neki az! Mindkét doki megkérdezte, hogy csináltak-e esemény utáni vizsgálatot! No, olyat nem csináltak.
A legmegdöbbentőbb az volt, mikor a nőgyógyász megkérdezte, hogy: miért mondták maguknak, hogy semmi bajuk? Minimum 4-5 dolgot tudna mondani, amiért nem esem teherbe :shock:
Szóval eddig azt mondták, hogy a prolaktinom kicsit magas, a progeszteron kicsit alacsony, de nem veszélyes!!! Pedig igencsak magas és igencsak alacsony a doktor szerint, így kezelni kell, ő még nem látott ilyen alacsony progeszteronnal teherbe esni senkit!!!
A prolaktinra 1x kaptam gyogyit, még a Sote II-n, ahol a gyógyszer felírás és beszedés után már nem érdekelte őket, hogy hat-e vagy sem, szóval tovább léptünk! Következett egy meddőségi közp, ahol elfogadták a korábbi (Sote II.) vérvételek eredményeit, és ott már nem adtak semmilyen gyógyszert ezekre. Kaptam viszont "clostit" és egyéb szurikat, amik a peteérést segítik és a repedést. Ezzel igaziból nem is lenne gondom, hiszen adtak inszem után duphastont ami, ha jól tudom a progeszteront hivatott emelni, DE a páromnak nagyon magas százalékban fejhibásak a katonái, amit mi minden egyes helyen megkérdeztünk, hogy gond-e, hiszen láttuk a leletet, de sehol nem mondták, hogy probléma!!!
Pénteken elvittem minden papírt magammal, még az utolsó kis cetlit is, amit bárhol kaptunk, így ezek alapján derült ki, hogy az inszeminációt sem úgy kellett volna csinálni pont a fejhibák miatt, ahogy csinálták! Na itt állt le az agyműködésem :( innentől, már csak bámultam ki a fejemből. 2007-ben egyébként jártunk egy másik meddőségi központban is, ahol csináltak vérvételt, de ott csak annyit mondtak, hogy hát a prolaktinra lehetne szedni valamit, de nem írták fel, a progeszteront nem említették. Ezeket átgondolva és hallva, azért aztán összeszedtem magam, így vérvételek indulnak, olyan, mintha előröl kezdenénk az egészet. Megbeszéltük a párommal, hogy nem kesergünk a múlton, hiszen a 4 évből igaziból csak 2 év telt el úgy, hogy vizsgáltak és nem mondtak semmit, majd a 2008-as évben úgy gondoltuk, hogy mivel semmi bajunk, spontán is sikerülhet. Már nem tudom mit gondoljak. Ami biztos, hogy cérnára többet nem megyek, mert a fejhibák miatt igencsak esélytelen a spontán baba. Valahol azt érzem, hogy nem baj, hogy van gond nálunk, kezeljenek és jöjjön a várva várt baba :) Valamiért így történt, valamiért így alakult az élet, hogy ennyi időnek kellett eltelnie :) Innentől már csak bízni tudok abban, hogy most jó kezekben vagyunk. Nem tudok mást tenni. Biztos sokatokban a fentiekkel kapcsolatban sok gondolat jön elő, hogy talán nem jól gondolkodom, hogy talán ez a doki nem mondja jól,hogy mi is van, de ennyi idő elteltével nem tudom másképp gondolni, csak úgy, hogy ezek voltak a gondok korábban. Bocsi, ha kicsit zavaros voltam, elég nehéz így leírni mindent :)
 
 


Sonjus,szerintem nem voltál zavaros.Nagyon sok orvos felületes,és nagyon sok vizsgálat nem alapfeltétele akár a lombiknak,akár az inszemnek,pedig pont ezeken múlhatnak,és sokszor múlnak is a dolgok.Legtöbb helyen a lapar-hiszterót nem teszik kötelezővé,csak a 3.sikertelen lombik után már erősen javasolják,hátha egy polip vagy bármi olyan dolog az akadály,amit uhuval nem látnak...persze nem egy aprócska dolog egy ilyen beavatkozás,de három stimut végigcsinálni,hogy hátha nincs ott semmi...és még ilyen az IR,a leiden...
Nekem még a sima mezei nőgyógyim vett le kenetet az összes baktériumra,amikor abbahagytam a fogigátlót,pont ezért,amit írtál,mert tünetmentesen is lehetnek jelen ilyenek,és vetélést,vagy egyenesen a megtermékenyítés elmaradását okozzák.Nem tudom,hogy nézték volna-e ezeket a meddőségiben... :roll: Ha apának gond van a hadsereggel,akkor azt is komolyabban kell venni,ha képtelen magától megtermékenyíteni a petesejtet,akkor ICSI kell,ha tetszik,ha nem.Örülök,hogy találtál valakit,aki odafigyel rátok,és mostmár ahogy írod,csak előre szabad nézni.És várok nagyon minden fejleményt :D
Vendég
 


Nyulasz!
Igen, most már csak előre lehet menni :) és köszi a "megerősítést"
 
 


Sonjus,bármikor szívesen :wink:
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: