Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tudom, hogy volt a várandósságban egy topik, de "kihalt".

Tapasztalatokat várok, és leginkább ötleteket, hogy mit lehet (t)enni, mivel lehet enyhíteni a tüneteken? Kíváncsi vagyok mások hogyan bírkóznak meg vele, mikor kezdődnek a tünetek stb.

Kíváncsi vagyok arra is, hogy milyen arányban szültetek császárral és normál úton.

 
 


Szia Tjuca!
Nekem HELLP szindrómám volt az első terhességem során, az császárral végződött, mert a fiamnak leromlott a szívhangja a hosszú vajúdás alatt. A második terhességem alatt nem volt semmi bajom sem, és normál úton született a babám.
A hellp-nek van elég súlyos változata is, minél hamarabb jön elő, annál rosszabb. Az enyém középsúlyosnak volt definiálva, de azt hiszem valójában enyhe volt, mert csak a legvégén jött elő, (a 39. héten születt a fiam) és nem lett nagyon vészesen kicsi sem a fiam, 2300 gr volt. Az én tüneteim pár hét alatt elmúltak, tehát tényleg nem volt vészes a dolog. Ami igazán rettenetes volt, az a gyomorfájás. Később tudtam meg, h azért fáj, mert a máj megnagyobbodik (nem tudom mitől), és az okoz ilyen őrületes, szinte elviselhetetlen fájdalmat.
Nekem a második babával heparin injekciót kellett adnom magamnak minden nap, megelőzés céljából. Bár őszintén megmondta mindenki, h lehet, h nem előz meg semmit, mivel valójában nem tudják, h mi okozza a betegséget, csak tippjeik vannak. Különösebben semmi extrát nem vizsgáltak, a vérnyomásomat kellett mérnem minden nap. A végén pedig egy kicsit jobban odafigyeltek a CTG eredményekre (gyakrabban kellett megismételni, meg ilyenek).
Neked volt ilyen problémád? Hová jársz gondozásra? Én az I-es nőire jártam mindig is, és szerencsére ott van a HELLP ambulancia is.
Üdv: Viki
Vendég
 


Szia!

Hú ez meredek. Nekem a lányommal volt, a végére már nagyon durva volt a lábam:
Kép

emelkedett szépen a vérnyomásom +25-30 kiló, 3. fokban érett lepény a 36. héten és fehérje a vizeletben. Ennek ellenére sikerült megúsznom a császárt, és csak EDA-val szültem.

Az a baj, hogy most már megint kezd dagadni a bokám. Ugyan még sehol nincs a végkifejlethez, de már kalácsodik. És hol van még a vége, meg a meleg? :cry:

Hetente kell mennem a védőnőhöz vérnyomást meg pisit nézetni, ha változás van, szigorítás.

Te csalánteát ihattál? Mi a véleményed a kompressziós harisnyáról? Ja a Margitban szültem, és most is oda járok. Nagyon odafigyeltek rám, már a finisben komolyan olyan parám volt, hogy még a BKV ellenőr is pisit kér tőlem, és nem jegyet. :twisted:

 
 

 
 

Szia!
Hát a láb formája elég ismerős! :D Az első terhességem augusztus elején ért véget, gondolhatod! 1 papucs volt, amit tudtam hordani, aztán slussz. A vérnyomim csak a legvégén ment igazán fel, és nekem a 38. héten lett fehérje a vizeletemben. De jó, h neked simán ment a szülés!
Az nem jó hír, ha már most dagad a lábad! De ha minden héten mégy a védőnőhöz, akkor biztos időben kiderül, ha baj lenne. A vizelet-vizsgálat nagyon fontos. A kompressziós harisnya, az a gyógyharisnya? Én annak idején végső elkeseredésemben fásliztam a lábam 1X-2X. Nekem az nem jött be, h valójában csak feljebb szorította a vizet, de az tény, h jólesett, h nem feszült annyira a lábam. Szóval szerintem hasznos lehet! Csalántea nem is jutott az eszembe. Az mire jó? Úgy tudom méregtelenítő, ugye?
Hát, igen, én is utáltam néha, h annyira aggodalmaskodtak minden CTG eredményen (a babám mindig aludt, ui), és a végén már 2 naponta kellett volna mennem vizsgálatra, de szerencsére a 37. héten megszültem. De még mindig jobb hogy odafigyelnek az emberre, mint hogy baj legyen.
Kislányod rendes súlyú volt? Most tudjátok, h lány lesz-e vagy fiú a kistesó?
Üdv: Viki
Vendég
 


Juca, nekem magas vérnyomás 140/90 max, fehérje nem volt, azonban amikor elindult a szülés 30. héten, kaptam mindenféle visszatartót, köztük erősebb vérnyomáscsökkentőket, aminek az lett a vége, hogy 90/45-re ment le a vérnyomásom majd hirtelen 170/100-ra felugrott és így ugrált, a pulzusom 140 volt mindig, dagadt a lábam.Viszont én nem híztam semmit, mert eleve túlsúlyos voltam és jó kis terh.cukrom lett, emiatt diétáztam.
A vége:III.méhlepény 33. hétre, sorvadás és emiatt a gyerek már nem fejlődött, császármetszés 36. héten úgy döntöttek, kiveszik, 49 cm, 2480 gramm, PIC-en volt egy hétig, inkubátorban volt 3 napot, a cukra alacsony volt, de végül 1 hét után kijöhettünk, ma majdnem 3 hós és 5920 gramm!(anyatejem a nagy stressztől nem is volt...)
Vendég
 


Sziasztok!

Aki már tapasztaltabb a témában! A 23. héttől dagad a lábam, de én azt figyeltem meg, hogy amikor pihenek többet, nem állok, ülök stresszelek (nem dolgozom) akkor alig dagadok. Fehérje nincs a vizeletben, vérnyomi 90/60, 100/70 körüli.
Szerintetek ez toxémia?
Köszi

Kép

Kép
[/url]
 


Sziasztok!
Szia Stella! Szerintem ez nem az. A lábdagadás bizonyos keretek között normális, és ez alkati kérdés is. Nekem minden nyáron dagad vmennyire a lábam és a kezem, de az "igazi" dagadás tényleg durva, és nem csak esztétikailag, hanem nagyon feszíti is a lábfejet. A vérnyomid pedig teljesen jó. 130-140/80-90-ig nem is igen foglalkoznak vele. Szóval szerintem nincs okod aggodalomra! Jó pocakosodást, és kívánom, h ne is legyen semmi gondod!
Én a vízvisszatartás miatt kb 24-25 kg-ot híztam a végére (pontosan nem tudom, már alig voltam hajlandó mérlegre állni), de mire kijöttem a kórházból (a szülés után 4 nappal) már csak 4 kg volt rajtam az induló súlyomhoz képest. Szóval el lehet képzelni, h milyen volt a lábam, a kezem meg a fejem a végén. :shock: Fúúúúj! :D

Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Technikai zűrök voltak nem tudtam jönni.

Stella!

Mindenképp figyelj oda, a 23. hét még korai, és meleg sincs. A magas vérnyomás és a fehérje nálam később jött jóval.

Rétes!

3 kiló volt és 51 centi. Szóval nem volt egy óriási, de korrekt súlyú baba volt.

Most rakok egy 18. heti bokát és pocakot. A fotók nem túl szuperek, handmade, de látni, amit kell. A bokám még nagyon lányos (sőt javult sokat), de már párnásodik, ami látszik. :-(

Kép
Kép

 
 


Lafi!

A Terh. cukor eleve súlyos. A megérett lepény is inkább attól van. Eleve a terhességi cukorbaj is megsínyli a szervezetet, lehet a végén jött a toxémia is. A lényeg, hogy a fiad egészséges.

Tudom, hogy PCO-s vagy, mit mondnak a dokik a további gyerekvállalást illetően?

Én egyébként tudtam szoptatni, bár az első három nap nem jutott eszembe, hogy mellre kellene tenni a gyereket. :oops: Kicsit kínai lett, tehát aludt, tejem nem volt. Aztán az egyik éjszakás csecsemős felvilágosított, hogy agy nem is lesz. Na onnantól Kingát pióca üzemmódba tettem, csipkedtem a talpát, hogy ébredjen, és 5. nap lett tejem dögivel. Onnan nem volt gondunk. Hát igen első gyerekes kismama, talán ilyenelket sem ártana elmondani a védőnőnek, nem csak a fejésről beszélni. (Egyébként meg nem fejtem, mert beállt az egyensúly, és állandóan ezzel nyúzott a védőnő, hogy mi lesz ha... nem lett. Fatalista voltam. Avagy piszok szerencsés és lusta.)

Nekem egyébként határon volt a terh. cukrom -> 7,1 7,2 most 6,9 de nem kellett semmit tennem. :lol:

Rétes!

Rajtam 25 kiló plusz volt, és kevesebbel jöttem ki, mint amennyivel indultam. Aztán jött a szoptatás meg nyár, és még vagy öt kilót lehajítottam. Egész ismerősi kör azon mélázott, hogy vajon anorexiás vagyok, vagy bulémiás. Az eszébe sem jutott senkinek, hogy az nem volt normális, ami a terhességem alatt volt. :shock: Gyerek hízott mint egy kis kölyök gólya mindig kis formás volt. Ugyan most sem egy díjbirkózó, de totál formás kb. 11,5 kiló most.

 
 


Szia Juca!
Igen, látszik már a lábadon a víz. Reméljük, h nem lesz rosszabb!!!
Amit a szoptatásról írtál az nagyon tetszik! Ui. én is elfelejtettem szoptatni a gyereket a kórházban. :D :shock: El nem tudtam képzelni, h mi a baja, folyton a kezemet cumizta az első éjjel. Ráadásul csak hónapokkal később esett le, h te jó ég, hát éhes volt! :shock: Kezdő anyukák...
Én se fejtem soha, csak ha el akartam menni vhová hosszabb időre, de egy idő után én már nem tudtam több tejet fakasztani magamból, csak a fiam.
Ágoston 2310 gr és 51 cm volt, és most 11 kg. Jó sokáig mindig lemaradásban volt a többihez képest, de mindig szépen gyarapodott. Mostanra átlagos súlyú fiúcska lett!
Na, megyek szoptatni!
Üdv: Viki
Vendég
 


Viki!

:wink: :lol:


Na hogy fokozzam: megvettük a szuper avent kézi fejőt, és képzeld 2 hétig hiányzott belőle a vákuum. A férjem nézte, hogy ennél egyszerűbb szerkezet nincs is, nem lehet, hogy valami hiányozzon. Erre elkezdte próbálgatni a kezén, meg a lábán, és egyszer csak cupp. Na akkor nekiálltunk a mellemen kísérletezni, és jééé meglett a vákuum. :lol: :lol: :lol: Onnantól, mikor rájöttünk hogyan is működik már a főzelékbe is belespricceltem olyan menőmanóvoltam. Néha fejtem egy kicsit, hogy a komfortérzetem ne menjen tropára, de egyébként porosodott a kütyü. :twisted:

Nem hiába, ha egy programozó összekeveredik egy pénzügyessel (aki papír szerint agrárközgazdász...) 8) :twisted:

A 11 kg meg nagyon jó, legalább nem 14-et kell cipelned a kicsi mellett adott esetben. :wink:

 
 


Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre! Első gyermekem toxémia miatt császárral született. Hála, semmi baja nem lett, 2960gr, 54 cm. Nem fejlődött ki az összes tünet (az orvosom elébe ment, 39 héten császárral). Akkori tüneteim: Kapaszkodjatok: 45 kg -t híztam, aminek a 80 %-át a 20. hét után (az utolsó 3 hétben 14 kg-ot). -szóval nagyon-nagyon vizes voltam, alig kaptam levegőt. Vérnyomi emelkedett, de csak a végén, ctg már nem volt túl jó a műtét napján.
Most eddig panaszmentes voltam, a súlyom teljesen jól alakult. Azonban most átfordult megint egy kicsit abnormálisba: 3 hét alatt híztam 7 kg-t, teljesen bevizesedtem. És van fehérje , bár csak 1 +os, azaz nagyon kevés. Szerintetek, megint esélyes vagyok, vagy ilyenkor már normális a vizesedés. Egy kicsit úgy érzem orvoson, védőnőn, hogy elbagatellizálják ezeket a tüneteket. Engem azonban nagyon aggaszt.
Sziasztok!
 
 


Ajsa!

Ez több, mint esély. Remélem megúszod a végéig, mint én. Figyeld magad, zargasd a védőnőt, mérd a vérnyomásod, és pihenj. Ha ma születne meg, már akkor sem lenne baj, ez lebegjen előtted! Lehet kapni gyorstesztet, amivel lehet fehérjét nézni, de nem tudom hol. Nekem a választott szülésznőm szinte naponta hívott az utolsó két hétben.

Hány kilót híztál összesen?
Drukkolok, hogy minden rendben menjen, és most már húzd ki toxémia nélkül. :wink: Most még hideg van, ez is Neked kedvez. 8)

 
 


Ajsa!
Ez szerintem is gázos! Az meg méginkább, h nem akarnak igazán figyelni rád! Pedig a fehérje a vizeletben nagyon is ráutaló tünet! Hová jársz gondozásra? Ott látták a fehérjét, vagy a védőnő?
Már itt a 37. hét, úgyhogy nincs semmi nagy baj, innentől érettnek számít a babád! Én is a 37. héten szültem a második gyerekemet!
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat lányok!
Én is így gondolom, több mint aggasztó! Vettem már ilyen tesztcsíkot, a patikában lehet kapni. Néz cukrot, fehérjét, ph-t, és még sokmindent (keton, bilirubin, stb..)
A fehérjével az a helyzet, hogy 33 hetesen voltam egy vérkép+vizeleten, ott találtak benne fehérjét, de csak 1 +osat. Ez azt jelenti (orvos így magyarázta), hogy nagyon alacsony mennyiség, ez még normál esetben is előfordulhat. No engem ez nem nyugtatott meg, elmentem egy ismétlésre egy hét múlva, az negatív lett. A védőnő hetente nézi. Negatív. Én kb 2 naponta tesztcsíkkal, az hol negatív, hol pozitív...Ha pozitív, akkor is csak az 1+os. Bár tudom, ez egyik pillanatról a másikra is változhat...
Vérnyomi eddig jó, egyszer volt magasabb, 140/95, de egyéb ként 100-120/60-70 között van. De ugye ez is változhat.. Ráadásul az elsőnél ugyanez volt a helyzet: vérnyomi végig jó volt, kivéve a műtét napját.
Ami most ugye aggasztó, az a hirtelen ödéma a lábon, és az abnormális (diéta melletti) plusz 7 kg-os súlygyarapodás.. Ezt csak kedden tudom mondani az orvosnak, mert most ért vissza a szabiról. (amúgy II nőire járok)

Viszont én úgy tudom, hogy a vérképben, mármint nem a kis-vérképben, hanem (azt hiszem nagy rutinnak hívják) nagy vérképben vannak olyan értékek, amely árulkodnak egy esetleges kialakuló toxémiáról..- már előre-. Pl ha jól emlékszem egyes máji értékek, az ún alkatikus foszfatáz., stb...Legalábbis az első orvosom mindig ezeket kérte a labortól (meg még sokminden mást is..)
NO , most jelenleg mind az orvos, mind a védőnő beéri a sima -kis vérképpel, ami tudom, hogy a toxémiáról semmit nem mond el.
Nektek, akik szintén toxémiások voltatok kértek ilyen vizsgálatokat? Vagy csak én parázom túl a dolgot? Az az igazság, nem akarom kioktatni az orvost, hülyén venné ki magát :oops: de ugyanakkor aggaszt , hogy nem e kellene egy teljes kis-nagyrutin, pajzsmirigy, stb.
Ti mit tennétek?
Nektek milyen vizsgálatok/vérkép volt?
Sziasztok!
 
 


Most nézem, elsiklottam egy kérdés felett. Eddig kb 21 kg-t híztam. Ami az előzőhöz képest ugye semmi. De hozzáteszem, hogy az első 16 hétben semmit, utánna szépen elkeztek felfelé mászni a kilok, de elfogadható ütemben,(úgymond teljesen normális volt..) Most a végén indult be, a vizesedéssel együtt., kb 30 hét után.
A lábam az valami iszonyú. Ti is vizesedtetek? Csináltatok sószegény diétát? Én most azon igyekszem... Döbbenet, ha nem eszem egy falat sósat sem, egészen szépen leürül a víz..(na persze akkor is csúnya, de nem ijesztó :shock:
Elég egy falat sós valami (pl egy zsömle reggelire, amiben teljsen minimális a só) és onnantól - bocs az intimitásért- szinte egész nap nem megyek pisilni, teljesen megfog mindent. Döbbenetes. Nektek is van ilyen "élményetek"?
Igazából a félelemem az, hogy most normál szülésre készülődünk- az orvosom mindenképpen, nagyon természetesség párti. Eddig én is az voltam, de most annyira beijedtem, hogy most lehet, megbotránkoztok: de ha választhatnék, azt mondanám kapja ki a babát jövő héten.... Arról nem is beszélve hogy az előző császár miatt eleve csak akkor lehet, ha magától beindul a szülés, és megy a maga útján szépen simán...Ráadásul a hegemet van aki 5mm-nek van aki 6mmnek méri. Ami nem mindegy. 5 és alatt nem is lehet szülni..(ezt többhelyen olvastam..)
Szóval, nagyon félek, mi is lesz....
Az előző szülés nekem ilyen szempontból nagyon befolyásoló. Annyira pengeélen táncoltunk akkor...
 
 


Ajsa!

Igazad van, de ne stresszelj! Gondolom odafigyelnek, pláne, ha az előző szülést is az orvosoddal csináltad végig!

Nem csináltak speckó vérvételt, mert minden egyéb tünet egyezett. A lábam fenn látható, kb. a 36. héten készült. A 21 kiló sem kevés!!!

Spontán szülés: nos ha szépen tágulsz, vérnyomásod rendben, magzat szívhangja oké, akkor mehet (heget nem tudom). Nálam az volt, hogy reggel felkerekítve 2 ujjnyiról indultunk egy burokrepesztéssel. Magzatvíz tiszta volt. Szépen haladtunk, rögtön a burokrepesztés után 4-5 perces fájásaim voltak, és nagyon jó ütemben tágultam. A szülésznő kapkodott és bekötött oxytocint, amire egy nagyon hosszú fájásom lett, a férjem nagyon megijedt. Kiderült, hogy erre nem csak én, hanem a magzat is nagyon rosszul reagált, az orvos azonnal kikötötte az infúziót, a csörtét pedig a folyosón folytatták le az érintettek. Utána (is) orvos szinte végig benn volt, a szülésznő semmit sem csinálhatott magától, és kaptunk még két védőnőtanulót, mert én voltam az aznapi extra eset. A két védőnő rátapadt a ctg-re meg szinte kétpercenként mérte a vérnyomásom. Kiderült, hogy az oxy hatására megugrott a vérnyomásom, kb. 190/valamennyi lett. Ekkor nagyon gyorsan kellett dönteni. Vagy EDA (aminek van egy olyan hatása, hogy automatikusan lenyomja a vérnyomást+gyorsítja a szülést, normál esetben adnak mellé vérnyomásemelőt, ezért nem veszik észre a kismamik, vagy azonnal császár. Ha nem jön be az EDA már mélyítik is el, és jöhet a császár). Ekkor az orvosom tanácsára az EDA-t kértem. Ahogyan mondta lement a vérnyomásom, Kinga is jobban érezte magát. Állandóan néztek, főleg a védőnőtanulók. Végül burokrepesztéstől számítva 4 óra múlva megszületett a lányunk. Szerencsém volt, ott volt az állandó kontroll és felügyelet, már eleve nyitott méhszájjal mentem (0-ról nem kezdhettem volna, mert a hosszú szülés rizikós), az orvosom állandóan figyelt. Így nagyobb esély van a többi gyerekem normál megszüléséhez. :lol:

Tehát ha felajánlják az EDA-t tudd, hogy ez is lehet a háttérben! Kevesen tudják ezt a vérnyomáscsökkentő "mellékhatását", és az az igazság, hogy sok orvosnak "kényelmesebb" rögtön vágni. Ne félj biztosan figyelni fognak rád!!! És biztos vagyok benne, hogy most már azért nem kérnek alapos vérkép vizsgálatot, mert a finisben vagy, és max. császár lesz a végén. Tudom ez nem nyugtat meg, de próbálj mégis optimista maradni. :-)

 
 


Sziasztok!
Ajsa!
Nekem nagy vérvizsgálatot kért a dokim, de csak 1X a terhesség során. Viszont végig a terhesség során és még utána is 6 hétig szúrtam magam napi 1X heparinnal. Ez azért kellett, h ne alakuljon ki újra a HELLP. VAgyis bíztak benne, h ez megakadályozza, de azért megmondták, h ez nem tuti, mivel nem tudják biztosan, h mitől van ez a betegség. Ezen kívül a ctg-vel nyaggattak nagyon sokat, de szerencsére mikorra 2 naponta kellett volna mennem megszületett a babám. Ez a 37. héten volt. Egyáltalán nem vizesedtem most, de az elsőnél.... Semmit nem tettem akkor, semmi diéta vagy hasonlók. Próbáltam minél magasabban tartani a lábamat, ennyi. Persze akkor még nem izgultam nagyon, csak amiatt, h milyen ronda, mert nem tudtam, h milyen nagy a baj.
A második babámat simán szültem, az első császár volt. Való igaz, h nem jó a hosszú szülés császár után. Nekem szerencsém volt, mert már a szülés előtt 3 nappal voltak elég jó kis jóslófájásaim, mire a kórházba értünk már bő 2 újjnyinál voltam. Onnantól kezdve, h megrepedt a burok 2 óra múlva megvolt a baba. Viszont nekem a doki rendelte az oxitocint, ami bedurvította a fájásokat, de talán meg is gyorsította az egészet. Nem tudom mi az igazság, sokfélét olvastam a császár utáni szülés és az oxitocin rejtelmeiről. :? Nekem 6 mm volt a hegvastagság, az még ok, mondták. Viszont erről is olvastam, h a modern vágásoknál (amikor vízszintesen vágnak, és izmot nem) igazán nincs is jelentősége. Hát nem tudom...
Szerintem zargasd az orvosodat! Mondd el neki, h nagyon izgulsz, h mi lesz veled, meg a babáddal. Nem kell külön kérned a nagy vérvizsgálatot, tapasztalatom szerint, ha nagyon aggódó vki, akkor a legtöbb doki megnyugtatja vmilyen vizsgálattal. De végszükségben szerintem nyugodtan rákérdezhetsz, h nem kell-e ilyen vizsgálatra menned. Max magában kiakad egy kicsit, de Te megnyugszol!
Kitartás! Már nincs sok hátra! És én egyáltalán nem képedek el, mert akár most is "kivetetnéd" a babát, mert én a végén már alig vártam, h vége legyen a pocakosságnak, pedig semmi bajom nem volt! De az igazsághoz hozzátartozik, h így utólag nem cserélném el a sima szülést! :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Ajsa!

Rétes nagyon jól leírta, én ugye csak egyszer szültem, és spontán. Ugye nem tudom milyen császár után szlni. A gyors szülés általában a toxémia esetén jó. Az oxitocinról meg, valszeg az is machinál valamit a vérnyomással, ami nálam nem jól sült el, és valóban gyorsít.

És én sem képedek el, bár azért még bírd ki egy kicsit. :wink:

 
 


Hali!
Mikortól számít kórosnak a vizesedés? Vagy önmagában a vizesedés nem is kóros, csak ha párosul valamelyik fent említett egyéb problémával?
Nekem a vérnyomim jó és fehérjém sincs a vizeletben, csak kezdek dagadni. Bár még azt sem nevezném durvának.

Kép

Kép
 


Tjuca, Rétes, köszönöm a megnyugtató szavakat!
Kedden megyek ctg-re, utánna találkozok a dokival. Ő még egyenlőre nem tud erről a hirtelen jött súlygyarapodásról, plusz a vizesedésről sem , mert ugye 2 hete még semmi bajom nem volt, akkor találkoztam vele utoljára, múlt héten szabin volt..Ezeknek a fényében remélhetőleg komolyabban fogja venni a félelmeimet.
A szülésről eddig annyit beszéltünk, hogy túl nem hordhatom, ez biztos (nem is szerettem volna, ezért kérdeztem rá), azt mondta, császár után sosem engedik a túlhordást. Szóval, ha terminus idején semmi jele a szülésnek, akkor császár. Indítás sincsen ennek megfelelően. Azt, hogy megindult szülés esetén van -e oxitocionos fájáserősítés, nem kérdeztem, de most rá fogok kérdezni. Én több helyen azt olvastam, hogy az oxitocion nagyon hirtelen -nagyon erős összehúzódásokat csinál, és ez nem tesz jót a hegnek, ezért szokták mellőzni, de ugye-mint Rétes nálad is- van ahol alkalmazzák..
A hegvast agság is ilyen: van , aki azt mondja, 2mm-essel is lehet simán szülni, és van rá példa, de előfordul, hogy az 5mm-es megreped... Tehát ez is bizonytalan..
Tjuca, jó neked, hogy szülhettél simán elsőre, nem kapták ki automatikusan a babát.. Nekem anno egyből, a ctg-t követő 25. percben megvolt a babám.
MÉg annyit a félelmeimről..hogy honnan is származnak::: Most szült egy barátnőm az I nőin. Az első babája császár volt, kb egykorúak a gyermekeink,azaz 2,5 éves az ő fia. Szóval, most belementek a sima szülésbe. Beindult magától neki 39 héten, szép erős hege volt.. Elfolyt a magzatvíz. 4 órát vajúdhatott, majd az orvosa megcsászározta, mert nem haladt a szülés(nem tágult megfelelő ütemben..) Műtét után másnap bement a dokija, és elmesélte, hogy nagyon-nagyon jó döntés volt a császár, ugyanis műtét közben látták, hogy nagyon elvékonyodott a heg, teljesen biztos, hogy a kitolásnál kirepedt volna...Szóval.. gondolhatjátok...

Kamilla: Nem akarlak elkeseríteni, de nekem az elsővel így volt. Sem fehérje, sem vérnyomi..csak vizesedés, de valami egészen elképesztő .... (fentebb írtam, 45 kg-t híztam, ebből gyerek méhlepényestül, magazatvizestül, kb 7-8 kg, zsír, azaz ami végül megmaradt, kb 4 kg volt..a többi mind lement .....azaz víz volt)
A vérnyomi csak a legutolsó napon ugrott meg.
A vizesedéssel azért kell vigyázni (előző dokim mondta..)mert ilyenkor a belső szervek is, azaz a méhlepény is ödémássá lesz, ez pedig rontja a keringését, azaz a kicsi baba tápanyagellátását...
Szóval, sztem, légy résen. Vegyél tesztcsíkot a patikában....
Sziasztok!!
 
 


Kamilla!

Érdemes odafigyelni. Nekem is később jött a magas vérnyomás, és a fehérje. Viszont neked az ikrek nyomhatnak bármit, tehát ettől is lehet vizesedés. Gondolom Rád halmozottan odafigyelnek, és Nálatok a 32. hét már igen jó, gondolom már "csak" 4-6 hét van hátra. (Az viszont mindenképp odafigyelésre ad okot, hogy még nincs meleg, és dagad a lábad!). Ha fáj a fejed, karikákat, pontokat látsz, rögtön vérnyomást mérni (ha van otthon), és akkor a gyors cselekvés lép életbe, ahogyan azt a dokim mondta-> telefon dokinak, kórházba bemenni. :lol: És inkább küldjenek haza 10-szer feleslegesen, mint egyszer legyen baj. Azzal nem kell foglalkozni, hogy ki mit gondol. :twisted:

 
 


Kamilla!

Ikrekkel a pociban a 32. héten a vizesedés teljesen természetes. Sok sok pihenés, fekvés! Ikreket szültem a 36. héten, s a vége felé már nagyon vizes volt a lábam, szülés közeledtével pedig már le sem ment, hiába feküdtem.
 
 


Köszi a hozzászólásokat. Oda fogok figyelni. Még 4 hétig szeretném kihúzni.

Kép

Kép
 


Helyzetjelentés: elmúlt 5 hét->5 kg + lábam dagad... hetente védőnő, ha valami van, ennél többször. Kihagytam volna, de úgy látszik nekem ezt dobta a gép.

 
 


Sziasztok!
Hűha, tjuca, nekem az elsőnél volt így, hogy 20 hettől extra dagadt láb, gyors súlygyarapodás...A lényeg, hogy jó kezekben vagy, odafigyelnek rád, ez mindneképpen megnyugtató!! Hol végzik a terhesgondozásodat? (mármint melyik kórházban fogsz szülni?)
Múlt héten én is előadtam az orvosnak a 3 hét alatt 7 kg pluszt, az első reakciója a terhespatológiára történő befekvés felkínálása ( megfontolása) volt. De mivel mindenem jó lett, (CTG, UH, Flow, vérkép, viz., vérnyomi..) , így ezt hanyagoljuk egyenlőre , és a héten szerdán megyek, akkor visszatérünk rá. Annyi biztos, hogy roppant gyanús a dolog, pláne, hog y avizesedés és a hízás üteme azóta is megvan, tehát tovább dagadok. A vigasz nekem már csak annyi, hogy 2 héten belül biztosan megszületik, így vagy úgy (sima v. császár)
Nagyon szurkolok nektek, hogy elkerüljétek a toxémiát!
 
 


Sziasztok!

csajok én arra lennék kíváncsi, hogy a babáitoknak, akik toxémiás terhességből születtek, van-e valami bajuk???? Tehát utólag derült-e ki bármi (akár mozgás, akár szellemi területen). Ugyanúgy fejlődöttfejlődik mint az átlag bébek vagy sem????

Köszike!!!
E
ui Nekem a középső volt toxémiás és most gondok vannak, csak keresem az összefüggéseket :cry:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ceniko!

Kingának semmi baja nem volt. Ami elő szokott fordulni: gyorsabban pörög a szervezet, és az anya agya parancsot ad, hogy a gyerek az első, neki kell mindent nyomni. A lepény viszont a túlműködés miatt hamarabb érik, meszes lesz, és kevesebb tápanyaghoz jut a kicsi. Ez általában a végfázis. Ilyenkor meg kell szülni a babát, és lehet még nem érett meg, tehát koraszülött lesz, vagy lényegesen kisebb súllyal születik. Egyéb károsodásról nem tudok. Ez persze akkor van, ha odafigyelnek. Ha nem derül ki a baj, akkor a tartósan magas vérnoymás okozhat bajt, vagy a szülésnél lehet galiba, de azért általában annyira szembeötlő a betegség, hogy legtöbb esetben helyből császároznak pontosan az előbb említettek miatt.

Amiket olvastam, általában az anyára veszélyesebb ez a betegség, és ha a terhesség minél előrehaladottabb stádiumában jön a baj, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a babának nem lesz semmi baja, sőt, utána semmiben nem tér el egy toxémiás baba a többitől (ellentétben pl. a cukorbeteg anyukák babáival).

 
 


Ceniko!

Ha nem bánod megírod mi a baj? És mikor jött elő? Miért gondolod, hogy a toxémia következménye? Kíváncsi vagyok, ha nem nehéz erről beszélned, kérlek pár szóval írd meg ide. :)

 
 


Ceniko!
Csatlakozom Jucához, a toxémiának az én ismereteim szerint sincs következménye a babára. Az én fiamnak nincs semmi problémája, normálisan fejlődött eddig, most másfél éves. A kislányodnál mikor derült ki, h vmi nincs rendben? Látom, h ő már idősebb, azért kérdezem. Koraszülött volt? Mert az okozhat ugye később gondokat, és a koraszülés lehet a toxémia következménye. Ilyen értelemben lehet összefüggés a kettő között.
Viki
Vendég
 


Rétes, Juca: Röviden: 30 héten (karácsony előtt nem sokkal) magasabb vérnyomást mért a védőnő. Doki UHval megkukkolt, kisebb a baba, rossz a lepényi keringés. Írt fel Dopegytet és Doxiumot. Rá 2 hétre iszonyat rosszul voltam, egekbe ment a vérnyomásom, kiderült bolhafing adag volt amit a doki a terhestanácsadáson felírt a dobozra, a Dopegytből nem napi 2x1 hanem 3x2 kell! (azé nem mindegy basszus) és a Doxiumon is emeltek jócskán. Egyre szarabbul voltam, a szülőszobán már visszajáró kismama voltam, a vérnyomásom iszonyat magas volt, január közepén befektettek a klinikára. Ekkor már a napi 4x2 szem Dopegyt mellett (+ egyéb nyalánkságok, mint pl nyugtató hegyek) is 170/100 volt a vérnyomásom!
iszonyatosan fájt a hasam, 10 napig nem aludtam. reggelente könyörögtem a vizitelős dokiknak, hogy szüljünk már meg mert nagyon gatya vagyok, ÉREZTEM, hogy a babával valami nemoké. A baba alig mozgott tudtam/éreztem hogy nem jó már neki bent, égtem belül, vagy nem is tudom milyen érzés volt, és rettemetes hasi fájdalmaim voltak! :cry:
Persze letojtak.
Minden másnap szúrták az ujjam, néztek vérkémiát, májenzim értékem az egekbe!
Február 3-án a dokimnak már könyörögtem hogy valamit csináljon, mert félek meghal a babám. megbuherált picit méhszájnál. Ettől beindult a szülés. másnapra meglett (simán) 2300gramm 46 cm. őrült pici lepény, a dokim sose látott még ilyen pici lepényt, az összes orvos lejött megnézni, annyira minike volt. :shock:

10 napig voltunk bent, szedtem a vérnyomáscsökkentőket még pár hétig, de a csajszim súlygyarapodását vártuk bent....
Eleinte is fura volt, sokat aludt alig sírt, nem mosolygott, kimaradt nála a gagygás. :( 7 hósan letettem úgymaradt, Dévényes gyógytornászt hívtam. Hypotón! kezelte 13 hós koráig. 1,5 éves korába elvittem pestre a korai fejlesztő intézetbe, megnézte egy gyógypedagógus. Aszonta szerinte nincs komoly baj, valamennyire el van ugyan maradva de nem vészes! Elvittem a szegedibe is, ott pszihomotoros fejlődésbeni elmaradást állapítottak meg, és hetente 2x jártunk fejlesztésre! (és járunk most is)
Esik kel, rossz az egyensúlyérzéke, nem beszél...szal vannak hiányosságok, gyakice kb 20 hós gyerek szintjén van! :cry:

Tavaly novemberbe neurológián kiderült hogy epilepsziás (kisrohamos), elkezdtük a gyógyszert. Hirtelen fejlődési ugrás, ami pár hét múlva leáll. Elküldtek genetikára kromoszómavizsgálatra, negatív lett! (genetikai eredet kizárva)
Márciusba újra EEG, nagyon kóros kép :( :cry: , másik hatóanyagú új gyógyszer+a régi emelt dózis! Agysérülés gyanú miatt előjegyzés MRI-re.
MRI ma volt, a leletet megkaptuk, de gőzöm sincs mi van rajta mert nem értem. Pénteken lesz dokink, akkor viszem neki megmutatni a CDét , addig meg rágom a kefét.... :evil:
Hát ennyi! Egyelőre!
Én biztos vagyok benne, hogy ha előbb kibújik (mielőtt a májfunkcióm felmondja a szolgálatot és nem kezdem el mérgezni a gyerekem :cry: és nem lesz 500 a vérnyomásom)akkor nem lenne ilyen gond.
A prof (vius kezeőorvosa) nem érti, hogyan szülhettem simán. 4 indok is volt a kapásból császárra:
- magasvérnyomás, rossz májenzimérték eleve kizáró ok a hüvelyi szülésre (elvileg)
- a rossz lepényi keringés is
- a kis súlyú magzat is
- a köldökzsinór 3x a nyakán volt és 1x a törzsén(et UH-án elvileg látni kellett volna)
És én mégis simán szültem.....
Na ennyi röviden....
:roll: Bocs azé jó hosszú lett ígyis... :oops:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hja kimaradt 36-37. héten született, nemtom pontosan mikor mert folyton ide -oda rakosgatták a kiírás dátumát.... :roll:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szia!

Hú ezt mg olvasni is szörnyű. Igen, ha előbb születik, akkor "megúsztátok" volna koraszüléssel. :cry: Persze már ott is kicsi lett volna a súlya.
Igen erre gondoltam, hogy hamar érik a lepény, meszes, és nem kap tápanyagot, de ezt egy dokinak látnia kellett volna, és nem utólag csodálkozni. Ezen kívül lehet a szülés során is volt oxigénhiányos állapot, csak elhallgatta a doki is és a kórház is. :-(

Megkérdezhetem Vius hol született? Reméelm jól fejleszthető, és felnőtt korában már csak egy rémálom lesz az egész!

 
 


Juca: Szegeden szültem a klinikán mindet! Nemtom mi lehetett a baj! :(
Sztem önmagában a toxémia is már egy veszélyes állapot. Ha azt vesszük a rossz lepényi keringéssel rossz lesz a baba tápanyag és oxigén ellátása is. Nem kell hozzá egyetem, ha csak józan paraszti ésszel belegondolsz, tök logikus, hogy előbb utóbb (inkább előbb) már nem jó bent a babának. Sztem ahogy elkezdenek romlani az értékek, rögtön meg kell császározni a kismamát. Nem 1 hét múlva, vagy 2 hanem azonnal! Inkább legyen kis súlyú de egészséges, mint 50-100 grammal nagyobb de beteg! És ugye a toxémia miatt úgysem nől megfelelően, szal a végén az a ráadás néhány nap nem igazán oszt és szoroz, csak rosszabb lesz bent a picikének a nem megfefelő "ellátás" miatt!!! :(
Úgyhogy én amondó vagyok, hogy ha a vérnyomás már nem megy le a normál határba a max adag csökkentővel se, és a májenzimek szökésbe vannak felfelé, akkor azonnal, de máris de rögtön császár! :(
Magánvélemény volt!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ceniko!

Igazad van. Bár gondolom, még vacilláltak, hogy érett vagy sem.
Azért az ilyen "kemény" eseteknél elvárnám, hogy valami konzílium döntsön.

Nekem szerencsém volt, eda-val szültem, de amint egy rossz szívhang, egy rossz uh- keringés eredmény, már nyissz is. Csak egy pillanat elmélyíteni az eda-t. Én vakon bíztam a dokiban, mert tudtam, hogy megtehetem, tudja, meddig lehet elmenni és nem kockáztat.

Én csak azt nem értem, hogy tényleg figyeltek, meg benn voltál a kórházban, és látták, hogy baj van, akkor mire vártak, tapsra? Nagyon sajnálom, de úgyis ebből csak ti jöttök ki rosszul, mert azt fogják mondani, hogy nem lehetett volna másképp cselekedni. :roll: :cry:

Kingára nagyon odafigyeltek, súlyára, lepényre, rám. Ezért nem értem...

És nagyon jó, hogy elmondtad, mert ezzel felhívod a figyelmet, hogyha a doki nem figyel, igenis ki kell nyitni a szájat, akkorára, mint a bécsi kapu, és ha egyik helyen nem "hallanak" menni tovább.

(Ez pl. egy olyan dolog, hogy az Imrében feszet engedik túlhordani a babákat amnioszkópia nélkül. Legtöbb esetben nincs baj, de egy-két esetben csak egy vizsgálat lenne! Vácon meg nem szűrnek streptococcusra és sorolhatnám...)

 
 


Ceniko!
Hát, ez nekem teljesen úgy hangzik, mintha nem toxémiád, hanem HELLP-ed lett volna! Nekem az volt az 1. fiammal. A heveny gyomorfájás tipikus hellp-es tünet, eltéveszthetetlenül rettenetes fájdalom. Meg a májfunkció-zavar is. Nem tudom, h mi lett volna ha...., de valószínűleg nem ilyen súlyos a helyzet. De azért még mindig "szerencsések" vagytok, mert ebben meg is lehet halni. Nem csak a babának, hanem a mamának is.
Írd majd meg, h mit mondott az orvos az MRI leletre!!!!
Üdv: Viki
Vendég
 


Rétes,Juca: Igen én is utánaolvastam a témának. Nekem egy szóval nem mondak semmit erről a Hellpről a dokik, én is magamtól jöttem rá, a hogya neten böngésztem és gyakice az összes tünetem megvolt...... :(
A hasi fájdalom télleg szörnyű volt. :cry: A szülés ahhoz képest semmi nem volt.

Na ma voltam a neurológián és Vius kezelőorvosa is megnézte az MRI-n kapott CD-ét ami teljesen negatív! :D :D Úgyhogy nagyon örülök :D :D . Na de akkor mi a baja? A gyógytornán a konduktorunk azt mondta, hogy szerinte oxigénhiány áll a háttérben, szerencse hogy maga az agy nem sérült, de oxigénhiány tuti volt.... :( Hogy ez mitől lett konkrétan a többszörösen nyakára tekeredett zsinór, vagy a tartósan rossz lepényi keringés miatt...az rejtély... :( :roll: (mindkettőn segített volna, ha korábban megcsászároznak)

Hát nem tudunk mit csinálni, továbbra is hordom fejlesztésre, gyógytornára, rengeteget foglalkozok vele (amennyire a másik 2 gyerkőc és egyéb teendőim engedik) És ennyi!
Az biztos, hogy majd az iskola nagyon kemény menet lesz. Tuti, hogy lesznek tanulási nehézségei. :cry: De ez még odébb van, egyelőre legyen szobatiszta és szeptembertől megy oviba. Oda illeszkedjen be. Hátha a több foglalkozás, jobban lekötné, és a figyelme is javulna.

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam itt a hozzászólásokat és érdekelne, hogy van-e köztetek valaki akinél a második terhesség során is kialakult a toxémia.

Sajnos a terhességem 30. hetében derült ki, hogy toxémiás "lettem" + terhességi cukorbetegség. A dokim egyből nézett egy UH-t, amiből kiderült, hogy a méhemet ellátó egyik nagy artéria nem alakult át a terhességnek megfelelően, és hogy a lepénynek megfelelően tudja biztosítani a vér áramlását, ezért a szervezetem megemelte a vérnyomásomat. Rám raktak egy 24 órás vérnyomásmérőt, amiből kiderült, ha a bal oldalamon feküdtem akkor normális volt a vérnyomásom, ha ültem akkor 160/110 körül, ha a jobb oldalamon akkor meg 145/100 körül. Ennek tudatában bal oldali fekvésre lettem ítéltetve. Közben ugye csináltam a diétát, aminek hatására kissé csökkent az ödémásodás. Ezt négy hétig bírtam. 3-4 naponta jártam UH-ra, hogy mennyire fejlődik a babám. Sajnos egyre lassabban, de a dokim azt mondta, hogy szüljek egy 2000g-os babát, csak a 37. hétre. Majd kint megnő.

Már a 34. héten jártam amikor feljebb kúszott a vérnyomásom, és megint elkezdtem vizesedni. Növelték és kombinálták a gyógyszeradagomat, de nem nagyon sikerült 140/90 körül tartani. Aztán három nap múlva nekem is elkezdett fájni a gyomrom és többször hánytam. Na akkor tudtam, hogy itt a vége. :( Bementünk a szülőszobára, akkor már 170/120 volt a vérnyomásom, fehérje 3+. Csináltak egy labort, és egy óra múlva már a műtőasztalon feküdtem. Esélyem sem volt megszülni természetes úton.

Szerencsére a kislányunkkal semmi gond nem volt, 2060g-al és 47cm-el megszületett. Levitték a koraszülöttre, picit még segítették a légzését, mert nyöszörgött.
Engem másnap vittek át az intenzívre, mert kialakult a HELLP-sy. Kaptam 3x plasmapheresist. Kapott valaki ilyet a kezelése során?
4 nap után vittek vissza a nőgyógyászatra. Egy hét után jöhettem ki a kórházból. Pár napig szedtem még a vérnyomáscsökkentőket, de mivel jól éreztem magam, mindig elfelejtettem, meg volt jobb dolgom is.

A kislányom 3 hetet volt bent, Karácsonyra kaptuk meg. Most 4 hónapos és 5,5kg és 61 cm. :D

Köszönöm ha valaki válaszol!
 
 


Csajok!

Most már dagad a lábam mese nincs. :cry:

 
 


mai esős, hűvös, egész nap pihenős nap után:
Kép

 
 


Juca, jaj! Ez tényleg dagad! Mennyi van még hátra? Vizsgálatok mit mutatnak? Vérnyomás? Doki mit mond?
És amúgy: fiad lesz vagy lányod? Nevet választottatok már? Lehet, h van róla is vonalzó, de nekem csak egy kis izé jön be, a kép (a vonalzó képe) nem.
Nagyon drukkolok, h minden rendben menjen!!!!!
Viki
Vendég
 


Na, most látom, h ez a 29. hét! Bejött a kép. :D
Hát, akkor még sok van hátra! A klinikán a dokinő, aki a hellp szakértője mindig azt hangoztatta, h egy 32 hétre született babának már majdnem olyan esélyei vannak, mint egy időre születettnek, mert annyira jó az ellátás. Persze, azért nem 32 hétre való szülés a cél, de megnyugtató lehet a tény, h manapság, már mire képesek az orvosok.
Viki
Vendég
 


Szasztok!

De jó, hogy rátok akadtam lányok!

Hátha tudnék segíteni Nektek! Akár a toxémiával, akár a láb dagadással kapcsolatban!

Légyszi gyertek és kukkantsatok be az ÉLETERŐ ÉLETFOGYTIG topikba, az életmód fórumon belül! Itt választ találtok arra, hogyan lehet egyszerűen és nagyszerűen folyamatosan méregteleníteni a szervezetet, valamint arra is miért vizesedik a lábatok, s hogyan lehet segíteni ezen!

Előlegképpen: a lábdagadás egyik oka, hogy a nyirokkeringés problémája - tehár a méregtelenítés, a másik a túlságosan el van savasodva a szervezete, ezért vizet tart vissza...
A kompressziós harisnya oké, de önmagában nem elég.

Kérlek, nagyon figyelmesen olvassátok el az oldalt! Bármilyen kérdésetek van, hát rajta!

Jardina
 
 


Szia Jardina!

Elolvastam, de nagyon szépen kérlek figyelmesen olvasd végig Te is a köv cikket:

http://www.nandu.hu/magyar/szules/toxemia.htm

a toxémia kicsit bonyolultabb dolog, mint a vizesedés, és pár dologra felhívnám a figyelmed, hogy miért nem jó ötlet az orvosi utasítással szemben a Te tanácsaidat betartani.

Mindenféle méregtelenítés, nyirokmasszázs, és vízhajtás tilos a toxémiásoknál, kivéve, ha az orvos úgy ítéli meg, hogy ez a kisebb rossz.
A vízhajtással többek közt az a gond, hogy a magzatvíz mennyiségére is kihat!!! A nyirokmasszázzsal pedig az, hogy a megkötött, de felszabadult méreganyagot felszívja a lepény, és 1:1-ben megy a gyereknek.

Kérlek tehát, hogy mielőtt valamit ajánlasz légy biztos benne, hogy a célcsoportnak is hasznos!

Amúgy a legtöbb toxémiás az első trimeszterben vészesen hány, és fogy, később pedig a víz jön, nem a kilók. Ennek nem sok köze van az elsavasodáshoz, vagy életmódhoz sajnos. És általában szülés után a toxémiás nők nagy része egy-két héten belül újra a régi vagy még vékonyabb lesz, és nem marad meg a víz, elfelejtődnek a gondok. Pluszban pedig igen sokszor társul a toxémiához a terh. diabetes, csak, hogy ne legyen minden olyan egyszerű.

Kívánom, hogy sikerüljön lefogyni, egészségesen élni!

 
 


Magamról: múlt csütörtökön (32+6) voltam dokinál

Csajok!

Hááát.

vérnyomás: 152/65 p:105
pisi rendben
fekvés, koponyavégű, de kicsit haránt, és nyújtott lábakkal.
méhlepény 2. fokban érett, magzatvíz kevesebb -> külön oda kell figyelni erre a gyerekre
lábaim-> erősen ödémásak
C2000

Már jövő hét pénteken mennem kell ctg-re.

Doki jún. 28-júl. 9. között szabin lesz. júl 26-tól szintén, de előtte ez a gyerek meg fog születni, elnézve a lábam, méhlepényt stb.
Uh-ra is előbb kell mennem.

Ja és kölcsön kell kérnem egy vérnyomásmérőt, és mérni, mert ha még egyszer 140/ x felé megy, akkor azonnal szólni. Most egyébként dugóból estem be, valszeg ezért volt magasabb, na de ennyivel?

Ha első gyereket várnám totál bekakáltam volna, de most csak szimplán befostam.

Megyek csajok, és visszaveszem az optimizmusomat. Jókor fog születni, spontán fog születni, természetesen fog születni...

Azóta kicsit lehiggadtam, és bízom a jó szerencsémben, mert egyzser végigcsináltuk, remélem Paca is annyira ügyes lesz, mint Kinga volt. :lol:

 
 


Hali!

Minden okés lesz. Ne parázz. Engem január óta paráztattak a dokik, mégis kihúztam április végéig.

Nyugi, pihi meg minden. Ha meg meg akar születni előbb az sem olyan nagy baj, mert már elég fejlett.

Hajrá!

Üdv a férjed uradnak is. :)

Kép

Kép
 


Kedves Jardina!
Privi üzeneted után idetaláltam és elolvastam, amit belinkeltél. Meg kell mondjam, h kicsit meglepődtem. Te voltál toxémiás, vagy hellpes? Ezek egy kicsit durvább dolgok, mint amin a helyes táplálkozás, a gyógyszerfogyasztás mellőzése és a káros szenvedélyek elhagyása segíthetne. Felhívnám a figyelmedet rá, h manapság iszonyú kultusza van a babavárásnak, aminek az a pozitív hatása legalábbis megvan (ha más nem is), h a kismamik nagy része vigyáz magára, rendesen figyel arra, h mit eszik, mit vesz be, stb. A toxémia és a hellp attól függetlenül őket is elérheti.
Érdekesség: tudok egy hellpes lányről, aki 2 vagy 3 babáját veszítette el, mert túl korán születtek a betegsége miatt. Új férje lett, és attól is teherbe esett, és nem lett a babának semmi baja.
Újabb érdekesség: Az első terhességem során hellpes voltam, a fiam kis súllyal született, időre. A második terhességem teljesen probléma mentes volt. Nem csináltam semmit másként, kivéve, h heparint használtam, ami talán (de a dokik szerint sem biztosan) segített benne, h minden rendben legyen.
Ez a szövegrész pedig, nem is tudom, h fogalmazzam meg. Szóval nehezen tudom elképzelni a klinikán dolgozó docensnőről, akinél kedvesebb, segítőkészebb emberrel ritkán találkozom (hellp-klubbot szervez, tartja a régiekkel a kapcsolatot, bíztat a köv. terhesség vállalására, ott van éjjel-nappal, stb) ezt az összeesküvést:
Hová lennének mind a specialisták és az orvosi technológia és gyógyszerek gyártói, ha hirtelen „felfedeznék”, hogy ha a nők jól táplálkoznak a várandósság alatt, kerülik a gyógyszerfogyasztást és felhagynak káros szenvedélyeikkel, szinte minden komplikáció eltűnik? Ez olyan felfedezés volna, amelyet nem engedhetnek meg maguknak. Mi pedig nem engedhetjük meg magunknak, hogy ne tegyük meg ezt a felfedezést! A nemtudás tettetése csak egy újabb módja annak, hogy elvegyék a nőktől a hatalmat saját testük, saját szülésük és saját életük felett.” – írja Ann Frye.
A minta étrendet pedig bármelyik kismama könyvből el lehet olvasni, mindenütt erre bíztatnak, még a nőgyógyászom is ezt mondta el. Szóval nem gondolnám, h ez akadályozná meg a toxémiát.
Értékelem, h segíteni szeretnél, nagyon figyelmes vagy, de ez az írás engem nem győzött meg.
Üdvözlettel: Viki
Vendég
 


Juca!
Húh! Remélem legalább a 36-37. hétig ki tudjátok húzni! A C2000 az mit jelent? Tágulást vagy rövidülést? Egyszer olvastam vmit erről, de már nem emlékszem. Nekem mindig C3000 volt.
Amúgy hogy érzed magad? Nem érzed a magas vérnyomás tüneteit? Mérd a vérnyomásodat, lehetőleg a legnyugodtabb pillanatokban, mert terhesen elég egy kevés mozgás és máris megugrik a mérce. A ctg tudom, fárasztó, főleg, h a lányodat is kell addig vhová tenned, de elég sok mindent ki tudnak ókumlálni belőle az okosok. UH-on bizti csinálnak flowmetriát, az is megmutatja, ha gond van a baba ellátásával.
Nagyon-nagyon drukkolok, h kihúzzátok Pacával még egy darabig gond nélkül!
Üdv: Viki
Vendég
 


Bocsi-bocsi!
Juca a Te linkedet olvastam el, arról írtam véleményt!
Jardina! Oda még nem látogattam el, amiről Te írtál, de meg fogom tenni, csak mostmár elment az idő!
Viki
Vendég
 


Jardina!
No, mégiscsak ellátogattam a topikodba, mert bántott, h összekevertem fenntebb a dolgokat. Nem mondom, h végigolvasatam, de belenéztem. Én nem vagyok annyira tudatos, ami a táplálkozást illeti. A Diamond házaspár könyvébe anno belekezdtem, de kb ott hagytam abba, h a tejet a kisbociknak termeli a mamaboci, nem nekünk, szóval egészségtelen. Én nagyon szeretem a tejet, a tejtermékeket, úgyhogy ..... :D Másrészt pedig, ennyire nem tudok odafigyelni a kajálásomra. A mostaninál biztos jobban kellene figyelnem, de életmódot azért nem akarok váltani, és fogyni sem akarok (csak kb 3 kg-ot). Az én életemben nincs ennyire kp-i helyen az étkezés, mint amennyire egy testkontrollosnak kellene, h legyen. Neked sok sikert kívánok hozzá!
Viki
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron