Új privát üzeneted érkezett!

életreszoló=életreszóló :oops:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Csajok a laptetőt átengedem nektek! Nekem bevált! :wink: :wink: :wink:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mondom felnézek így munkaközben, mert kissé kiborított a technika csodája, meg a vírusos céges gépek.... Na mindegy :)

Sucer,
Mi az a laptető? :oops:
Amúgy köszi, mert biztos jó dolog... de mi lehet az? :)

Igen, ezek édes rosszullétek, bár csak ott tartanánk hogy el kéne viselnem ezeket... Mondjuk a gyomorégéstől félek, mert nekem amúgy is refluxom van, nem tudjátok hogy akinek van annak mennyire súlyosbodik terhesség alatt... csak nem lesz nagy gond... Mert amit szedtem rá gyógyszert, amitől mindig jobb volt, mert nem égett a gyomrom, arról leállított a doki, mert hogy az is növeli a prolaktint :? Szóval tenni nem tudok ellene nagyon.... és most együtt élek a gyomorégéssel, de már egészen megszoktam, mondjuk ez nem jó, mert ugye fekély lehet tőle....
Remélem terhesség alatt ezzel nem lesz nagy gond...

Igen ez a megfázás nagyon uncsi már... de én is ilyen típus vagyok, hogy pár nap valamikor pedig másnapra már nincs semmi bajom, de ez csakis akkor, ha előző este ágyba betakarozva megiszok egy Neocitrant, utána semmi bajom nem szokott lenni, nekem az annyira használ.... Szóval csak ajánlani tudom...

Na dolgozom egy picit :( mert muszály...

Pusszpussz
 

 
 

Detti,
a neocitran jó dolog, de sajnos terhesen nem lehet inni. Nekem a meleg fürdő is kilőve, a felszívódóban lévő hematóma miatt, így marad a C vitamin, tea, méz. A mézet nem nagyon szeretem, így C-vitamint eszem, gyümölcsöt és teázom. Amúgy én mindig bebugyolálom magam, baromi fázós vagyok, most meg pláne. Sajnos nem tudom a reflux, hogy jön össze a terhességgel, de majd biztos elmondja az orvosod, ha odajuttok, ebben biztos lehetsz. Nekem Ilanggal a 7. hónaptól volt baromi sok a savam és folyton jött fel, így csak ülve tudtam aludni.... :? .Na azt nem mondanám, hoy élveztem, de a szülés után minden panaszom elmúlt azonnal. Lett helyette más :lol: :lol: .
Laptető: a fórumban az adott oldali első hozzászólás, jelen esetben az enyém. Azt tartja a mondás, hogy aki laptetőre kerül, az bebabásodik hamar! Nekem így lett! :)

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Sucer!

Örülök, hogy továbbra is minden rendben van! Azért kúrálgasd magad, nehogy összeszedj valamit!
Remélem egy jó hónap múlva én is mondhatom, hogy a róka rudi vendégeskedik nálunk!

Miss!
Sajnálom, hogy refluxod van. Nekem különösebben nincsenek ismereteim a betegségről, csak tudom, hogy mi az. Sajnos ajánlani semmit nem tudok rá.
Kúráld te is magad! Ne legyél beteg! Te most hányadik napon is vagy?

 


Sziasztok Csajok!

Most már semmi bajom szerencsére a NeoCitran óta. Főleg, hogy ilyen jó idő van, ma a kedvem is jobb... reggel besütött a nap a tetőablakon.

Sucer,
tényleg nem lehet terhesen inni Neocitrant? Hogy vagytok ? Picurka szörfölget bent rendesen ugye? :)
Jövő héten lesz a szülinapom, jó hír lenne addigra ha bejelenthetném kispocakos vagyok :):)
Neked a refluxra nem ajánlott semmit a doki terhesség alatt?

Rodina,
hát igen rossz betegség ez, de már együtt tudok vele élni, annyi hogy nem ehetek bármit és sok fűszereset... Engem a neocitran jól kikúrált, úgyhogy innentől már vigyázok magamra... :)
Hogy érted hányadik napon? a ciklusban? mert azt nem tudom megmondani mivel december óta nem jött meg.... :? úgyhogy én számolni nem tudok semmit sem, ez a rossz :?
De az biztat hogy egyik ismerősömnek is így kezdődött aztán júniusban terhes lett :):)

Bízzunk mi is abban, hogy nem sokára dicsekedhetünk ! :) :)

Vigyázzatok magatokra!
Pusszpussz
Szép napot!
 


Sziasztok Lányok!

Rodina,
hogy vagy?????? Hogy sikerült? Mit mondott a dokid? Látom 2 hét és tesztelsz? Húúú nagyon szorítok ám!!! :) :)

Detti,
a dokid mit mondott erre, hogy még mindig nincs mensid? A prolaktinoddal most mi van? Szeded még a bromót?

Tegnap voltam vérvételen 5 fiola vértől szabadítottak meg, és pusztán 1 órát kellett sorban állni,nagy élmény volt. Jövőhéten csütörtökön leveszik az AFP-re és a hepatitis-re a vért, így már itt tartunk. Aztán 3 hét múlva lesz a következő UH és vizsgálat a 19. héten, talán már a nemét is megtudjuk majd :wink: Nagyon röpülnek a hetek, jövőhéten kezdem az 5. hónapot, hihetetlen :shock:

Csajok nagyon drukkolok nektek, várom a fejleményeket!

Hétvégén kaptok újabb pocakfotót, 2 hetente tervezem fotózni, elmenteni, talán úgy látszik is már vmi :wink:

Szép napot, vigyázzatok magatokra!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Halihó!

Igen, szerdán meg volt az inszem. Nagyon bizakodó vagyok! Aznap reggel apa kutyagumiba lépett, és ezt is jó előjelnek tekintjük. Igaz, ilyenkor mindenki keresi azokat a jeleket, amelyek azt erősítik, hogy biztos sikerülni fog! Marhaság, de mégis olyan jó hinni bennük, nem igaz?

Nagyon várjuk majd a poackfotót! Hogy vagy? Minden okés? Mikor derül ki a bébike neme?
Ha van mit csinálnod,akkor az idő is jobban megy, nem? Hisz hétvégén már 16 hetes terhes leszel! HOgy rohan az idő. Így, nem is érzékelem, csak ha nézem a vonalzóitokat, akkor látom, hogy rohan az idő! Ebben az a rossz, hogy az enyém meg egyre jobban fogy!

detti!
Mi van veled? Hogy vagy?

 


Sziasztok Lányok,

ma asszem kihagyom a pocifotót, jól belecsúsztunk egy rusnya betegségbe. Szegény Ilangocska, csütörtökön már fájó torokkal jött haza, azóta láz, iszonyatos torok és fülfájás, szóval amit csak akartok. Én rajtam is átment vmi, mert a tegnapot átaludtam, ma se vagyok a toppon, de össze kell szednem magam. Szóval még pihenésre vagyunk fogva, Apa ápol minket, főzte a finomakat, nagyon szerencsés vagyok vele.

Rodi,
kutyagumi :lol: Szerencsét fog hozni, csak így lehet!!!!! Nem fogy az időd, nem vagy lemaradva semmiről, ne így fogd fel!!! Az idő pedig halad, pont úgy ahogy kell :wink: :wink:, lehet vki már ott készülődik odabent! :)

Detti,
merre jársz? Hogy vagy?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


SZiasztok,

én már jobban, bár ma reggel újra hányással indítottam és egész nap émelygek, sztem ez a kórság folyománya.
Ilangom még mindig fülfájósan, lázasan, már nagyon elegem van :(. Tegnap a gyerekorvos semmi extrát nem mondott, holnap mehetünk vissza. A gyerek 5 napja lázas, már aggódom, hogy mikor keveredik ki belőle....

Remélem ti jól vagytok! Ki merre?

Szép napot!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Egy csöppet eltűntem, kisebb zűrök akadtak, amik nagyon leszívták az időmet. Közben még egy kis megfázás is...

Örülök, hogy veletek minden rendben, leszámítva a fránya betegségeket! Remélem már mindenki jobban van!

Sucer,
jajj már olyan kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a pici neme :):) olyan izgalmas lehet. 5 fióla vér? húúú engem úgy kellett volna felmosni utána :D én már 1től sem vagyok utána túl fitt :) már többször dobtam el magam vérvétel után... de mindegy, terhesen azt mondják mindenki mindent jobban bír.
Igen, szedem még a bromót, most lesz az, hogy elfogyott egy doboz bromo. és azt mondta a dokim, hogy szedjem még 2-3 hónapig legalább annak ellenére, hogy most ugye aranyközép úton volt a prolaktin értékem.
Mellékhatások nincsenek, most a sok zűr miatt, volt olyan hogy elfelejtettem bevenni másnaponta (3 alkalommal kb.) a bromot, mikor otthon voltam, és akkor volt egy kis fejfájás ... meg hasgörcsölgetés... Nem tudjátok nagy baj lehet ez, hogy 3at kihagytam (nem egymásután) ?
Amúgy mostanság elég sokat eszem, meg meg akart jönni, de nem jött végülis, úgyhogy nem tudom mizu :):) reménykedek....

Rodi,
Én is ilyen semmiségekben hiszek :):) pl. mikor rosszul vagyok valamilyen illattól, vagy kovászos uborkát kivánok :) akkor már mindjárt jobban ráállok a témára, hogy tuti terhes vagyok :D de utána persze nem török le ha nem, csak jó tényleg az ilyenekben hinni...
Nemsokára már mi is pocakfotókat fogunk feltöltögetni ide... :)

Mindenki vigyázzon magára, és gyógyuljatok meg!

Pusszpussz
 


Sziasztok! :D

Detti,
de jó, hogy jöttél! Miféle zűrök? Nátha :( . Vigyázz magadra! Én vérvétel szempontjából már edzett vagyok, meg korábban véradó is voltam :). Bromó kihagyás: az biztos, hogy nem jó ha kimarad 1-1 nap, de nem visszafordíthatatlan a folyamat. Figyelj nagyon, hogy rendszeresen szedd, a rendszeresség fontos ennél a gyógyszernél. Az meg hogy még szedned kell, normális, nálam is ugyanígy volt!
Drukkolok, hogy ne jöjjön meg
:wink: :wink:

Rodi,
te hogy vagy? Gondolom már számolod a napokat!!!! Már csak bő egy hét! Nagyon szorítok neked!!!!

Ma reggel láztalanul ébredt a ded, de a füle még fáj. Van remény!!! :D :D

Szép napsütéses napot nektek!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

beszámolok, így legalább belőlem naprakészek lesztek.

Tegnap a pici lánnyal a kórházat is megjártuk a fülei miatt. Mindkét fülében középfülgyulladás van, antibiotikumot kapott, és még hétfőn vissza kell menni vele. Tegnap újra 38,5 volt a láza, nagyon kivolt szegénykém. Én már annyit aggódtam az elmúlt 1 hétben, hogy kijött az ekcémám éjjel :( :( :( . Ami jó hír, hogy ma reggelre már jobban lett, remélem szépen most már javulni fog!

Meglett az AFP is, minden okés :wink: .

Veletek mi van? Írjatok!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Helló Csajok,

mostantól magamban diskurálok? :wink:

Rodi,
mindjárt tesztelsz, nagyon várom a híreket!!

Detti,
veled mizu? Hogy vagy??

Mi megvagyunk, Ilangom ma ment először oviba, most éppen barátnőzik én meg itthon netezek... dolgos anyuka 8) 8)

Szép estét!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Sucer!

Örülök, hogy minden rendben van a babóval!
Ilangocska ezek szerint teljesen meggyógyult! Örülök neki, hogy minden rendben van vele is!

Lehet neked is egy kicsit lazítani, nem?

Hát holnap reggel tesztelek, akkor leszek a 14. nap, BMC-be pénteken megyek, az a hivatalos tesztelés!

Majd holnap jelentkezem!

 


Húúú Rodina nagyon drukkolok!!!

majd gyere, a jó hírekkel!!! :D :D :D :D

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Sucer!
Hát úgy néz ki zebrásat teszteltem!
Bár még el sem merem hinni!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
MAjd pénteken lesz a hivatalos eredményhirdetés a BMC-ben!
Apa még csak este tudja meg! Nagyon várom, mit fog szólni!

 


Rodi!!!!

Siettem ma reggel a gép elé, hogy megnézhessem a híreket felőled és lám!!!!! :D :D :D :D :D :D
Nagyon nagyon örülök nektek!!!! Apa mit szólt????
Komolyan nagyonboldog vagyok!!!!! :) :)
Innentől csak nyugalmat, békességet és egészséget kívánok!!! Azért még jössz ugye??

Nagyon szép napot!!! :D

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


JAj, hát apa tegnap este még pityergett is! Egyszerűen nem akarta elhinni! Olyan aranyos volt! Csak hogy most rá gondolok, újra könnybe lábad a szemem! Holnap megyünk a BMC-be a hivatalos eredményhirdetésre!
Már napok óta van egy kis émelygésem, hányingerem, de nagyon enyhe és inkább csak délután. Észrevettem, hogy a reggeli koffeinmentes kávét sem bírom már!
Tényleg, a bromót hogy kell szednem? Nyugodtan tovább a terhesség végéig? Mondjuk holnap biztos elmondja a doktornő!

Kösönöm, hogy örülsz! NAgyon jól esik!

Ti hogy vagytok? Képet tudsz felrakni a babáról? Még nem tudod, hogy milyen nemű?

 


Rodi,
nem is hiszed, mennyire örülök, nagyon megérdemlitek! Biztos jó helyre jön ez a kis lélek!!! :) :) A BMC minek a rövíditése? Hányra mentek? Jövök, holnap is többször, hogy lássam, a hivatalos örömhírt is!! Én a bromót még szedtem a 9. hét környékéig (ez függ attól mennyire volt súlyos a prolaktin dolgod, de nálad nem volt komoly gond), aztán pár nap alatt csökkentettem az adagomat negyed szemekkel. Végig nem kell és szabad szedni, hisz gátolja a prolaktin termelést, és az a szoptatáshoz nagyon kell! De a dokinénid holnap elmond mindent és minden rendben lesz! Nincs más dolgod, mint vigyázni magadra és növesztened a pici bogyót a pocidban :)

Újabb képem nincs a babóról, csak amit pár hete feltettem. Mához 2 hétre megyek 20 hetes UH-ra, majd kérek képet! Remélem mutogatós kedvében lesz majd a picúr és ott majd megtudjuk a kis drága nemét. Persze az sem elhanyagolható, hogy mindene rendben legyen, de én csak úgy gondolok rá, hogy egészséges, nem lehet másképp! :)

Várom a holnapi fejleményeket és tényleg nagyon örülök nektek!!!!
:D :D

Detti,
merre vagy? Rajtad a sor, gyere mesélj, hogy vagy?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


A BMC a Budai Meddőségi Centrum, azaz János kórház, ahol csinálták az inszememet!

Kösz, hogy tájékoztattál a bromóról! Tudom, hogy mire számítsak! Én feleket szedek csak, így gondolom nem lesz nehéz lecsökkenteni. A lecsökkentésnek van vetélési kockázata?

Na, azt a két hetet kivárom, csak nagyon kíváncsi vagyok! Pocakfotót nem raksz fel?
Persze igazad van, a lényeg, hogy egészséges legyen, és mindene meglegyen!

Holnap majd még jövök!

 


Rodi,
vetélési kockázat: mind az endokrinológusom, mind a nőgyógyászom azt mondta, hogy nincs a gyógyszernek gravidális hatása, azaz terhességre hatása, vetélést pedig csak akkor okoz, ha közvetlenül a gyógyszerszedés megkezdésekor, azaz a terápia elején, a még be nem állított prolaktinnál esik vki teherbe. Akkor a megvonás okozhat gondot, de nálad nem ez van. Én többeket ismerek akik hozzám, hozzánk hasonlóan a bromó mellett lettek babásak és nem okozott vetélést a bromó elhagyása. És mint mondtam el is kell hagyni, hogy a szoptatásra a szervezet elegendő hormont tudjon termelni. Az orvosod biztos mindent elmond ezzel kapcsolatban is, ne aggódj! Utrót írtak fel?

Várom, hogy írj!
Pussz

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Detti?
Rég írtál :( :( :( . Minden rendben? Meggyógyultál?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Sucer!
Igen, eddig is használtam utrót, és írt még fel most is!
Na akkor megnyugodtam, mert akkor a 12 héten kell elhagynom az utrót, a bromót és a metet is! Kicsit aggaszt, hogy nehogy baj legyen, hogy mindent egy időben hagyjak el. De már hogy előrerohantam, pedig még hol van az!

Egyébként a bromót el is felejtettem megkérdezni, annyira örültem!

Ma hivatalosan is terhesnek lettem nyilvánítva!

Te, hogy viselted a frontot?

 


Sziasztok Csajok!

Jajj ne haragudjatok hogy így eltűntem, nem szóltam hogy egy ideig nem fogok tudni feljönni. Egyrészt a zűrök miatt is, kicsit összejöttek a dolgok, munka, család stb. És ezmiatt elfelejtettem szedni is a bromot 5 napig. húú nagyon mérges vagyok magamra ezmiatt.... de most már nem tudom visszafordítani sajna, ezmiatt hogy kihagytam csodafolytán megjött a mensim rendes 5 napos... úgyhogy most rohanok majd dokihoz, hogy valamit talán becsempészhetünk akkor a kezelésbe, ha már van mensi....
A változatosság kedvéért megint meg voltam fázva a héten :) de úgy látszik ilyen ez a tél vége.... nekem...

De most már összeszedtem magam, csak a babuprojektre koncentrálok, és figyelmesen szedem a bromot.
Kedden beszélek dokimmal és majd meglátjuk mit mond, hogyan tovább. Ez az 5 napos megvonás remélem nem okozott nagy gondot, mert csak reggelente egy felet szedtem... dehát azért igy is haragszom picit magamra még...

Sucer,
örülök, hogy jól vagytok! Kiváncsi vagyok én is a bébifotókra majd, reméljük tényleg mutogatós kedvében lesz :) igen igen rodinak igaza van, pocakfotót is kérünk szépen, ha ráérsz majd :):)
Igyekszem én is, most már tényleg rajtam a sor :)

Rodi,
hát nagyon nagyon örülök nektek !!!!!!!!!! el se merem hinni hogy neked is sikerült, ez nagyon jó hír, jajj úgy örülök nektek!
Nagyon sok egészséget és boldogságot a kis picurhoz! Nagyon megérdemeltétek már! :)
Húú ennek most nagyon örülök! Erőt adtál :):)

Igérem csajok, hogy most már jönni fogok, és hozom a (jó) híreket remélem ! :):)

Jók legyetek!
Vigyázzatok magatokra!

Pusszpussz
 


Missgemini!
Jó, hogy jöttél!
Örülök, hogy erőt adtam neked, én is így voltam mindig a pozi tesztekkel!
Köszönöm a jó kívánságaidat!

Mikor is mész pontosan dokihoz, kedden? Jaj, akkor nagyon szurkolok, hogy minden okés legyen. Hát kár, hogy kimaradt az 5 nap bromó, de hátha hamar visszaáll a normális szintre!
Én egyébként este veszem be, mert rám nagyon álmosító hatása van! Szóval vigyázz, mert az első napokban még is így volt, hogy elaludtam vezetés közben tőle! Akkor nagyon megijedtem!
Szóval, szerintem ha tudod szed este!

Sucer!
Várjuk a pocak fotót!
Jól vagytok, minden okés?

 


sziasztok

nálam most derült ki hogy magas a prolaktin szintem,509,80 lett.ez mennyire magas amúgy?

kaptam rá bromot,de valami brutál gyogyszer,kész vagyok tőle nagyon :? teljesen kiüt napokra.

meg clostit irt fel 3-5 napig,de peteérésem nincs állitolag.

KépKép
 


Sziasztok!

Rodi,
igen holnap (kedden) megyek dokihoz, ha sikerül elérnem :) és akkor megtudjuk milyen változást eszközölhetünk....
Igen tényleg álmosító hatása van, de én bírom már január 7-e így szedem ugye, úgyhogy már megszoktam, mondjuk nem tudok sok mindent csinálni egy nap.... de elvagyok vele, este mindig jókat alszom így is :) Még nem aludtam el hirtelen tőle, de hallottam igen ilyenről hogy nagyon sok mindenkire így hat.

Szia Bettike,
üdvözlünk itt a fórumon. Nekem tavaly októberben volt 603-as a szintem, január 7én elkezdtem szedni a bromót, mert csak addigra kaptam időpontot endokrinológustól :S de nagyon szépen lement azóta, febr. 27-én volt 300valamennyi, szóval pont középen szépen ahogy kell.... úgyhogy neked is fog segíteni szerintem a bromo, a clostit én személy szerint nem ismerem.
Igen durva gyógyszernek állítják be a bromo-t, mindenkire máshogy hat szerintem.
Nekem például semmi különösebb mellékhatása nem volt... kicsit álmos vagyok mindennap, az elején mikor elkezdtem voltam többször nagyon nagyon álmos, de én reggel szedtem .... melóba ülök úgyhogy nem volt gond :) de itt a csajok meg elég sokan este szedik, ami egy nagyon jó ötlet csak én már megszoktam a reggelit.. reggel szedek fél szemet naponta.
Mondta a dokim hogy 2 hét múlva emeljem 1egészre reggelente, de nem tettem :):) így is levitte, persze ezt nem azért irtam, nekem lehet pont szerencsém volt hogy így is levitte....
Szóval nyugodtan szedjed nem lesz semmi baj.... És jó hatása van, visszaállítja a prolaktinszintet... nagyon jó kis gyógyszer.

Kicsit hosszúra sikeredtem... szövegileg :):):) bocsika

Sucer,
Mizujs, hogy vagytok? Várjuk a fotókat már nagyon nagyon :):)

Jók legyetek !
Pusszpussz
 


Szia Bettike!

Nem tudom az értékednek mi a mértékegysége. De szerintem magas. Mennyi bromót szedsz? Este szeded, nem? Az elején engem is mindig kiütött, pedig este csak egy felet szedek. Aránylag hamar rendbe rakja a prolaktin szintet! És ez a prolaktin szint simán lehetett akadály annak, hogy nem jött a baba! Szóval, ez tök, jó! Ha ezt rendbe jön, akkor simán jöhet a baba!

 


509.8 mu/l pontosan az érték.

szedéssel hogy váltottam a felesre mert az egészet nagyon nem birtam.igy mától reggel és este is felet szedek és majd megprobálom idővel emelni,majd meglátom h birom.igy egész jól elvagyok vele,csak a fejem fáj meg bedugul az orrom.ez azóta van mióta szedem.kicsit kellemetlen de csak elmúlik idővel a mellékhatás.

tényleg,nektek mennyi idő kellett mire multak a mellékhatások?

KépKép
 


Sziasztok!

Bettike,
a fejfájással és az orrdugulással egyáltalán nem vagy egyedül, nekem is van párszor, pedig én már január óta szedem az orrdugulás az néha jön és kb. pár óra is elmúlik, valamikor pár perc... szóval nem tudom nekem is néha még visszajön ennyi idő után is.
Kitartás, jót tesz ez a gyógyi, rendbe lesz minden! És javulni fognak a mellékhatások is.

Csajok mi van veletek?
Hogy vagytok? Mizujs a picurkákkal?

Pusszpussz
Szép napot!
 


Bettike!

Nekem annyi tünetem volt csak, hogy ahogy beszedtem szinte rögtön el is aludtam! Az elején még reggelre is kihatott a dolog. Ma már nincs ez, a beszedés után, még órákig tudok olvasni!

Köszönöm, én jól vagyok! Egész nap van egy kis émelygésem, és ég a gyomrom! De ennek nagyon örülök, mert akkor tudom, hogy dolgozik bennem a kémia!

Ti, hogy vagytok?

 


rodina

még nem is volt alakalmam gratulálni neked a picihez :) nagyon drukkoltam neked,nagyon szép kismamiságot kivánok neked :)

akkor látom az orrdugulással nem vagyok egyedül,annyira kellemetlen :? és nekem néha kitart egész nap is.jó lenne idővel elmúlna.

KépKép
 


Bettike!

Köszönöm szépen!

 


nagyon szivesen :)

KépKép
 


Sziasztok!!

Rodi,
gratulálok a hivatalos eredményhez is! Nagyon örülök nektek! :D

Miss,
de jó, hogy jöttél, már aggódtam, mi van Veled! hajrá babásodás!!!

Bettike,
én több mint 2 évig szedtem a bromót. Nekem az egyik számítási módszer szerint (2-21 között volt a normál érték) 211 lett a prolaktinom, azaz nagyon sz@r :( :( . Ez 2008 elején volt. Aztán kiderült az MR-en, hogy van egy mikroadenoma az agyalapi mirigyemen, és ez okozza a túlzott prolaktin termelést, ami ugye gátolja a teherbeesést, nem beszélve, a brutál tünetekről amiket produkáltam. Rendszertelen ciklus (hol 14 napra, hol 36 napra jött meg), fejfájás, iszonyat mellfájás, magas fokú ingerlékenység, izzadás, alvászavar. Borzasztó volt! De aztán kiderült mindez és kaptam a bromót, negyed szemmel kezdtem és hetente emeltem az adagomat egészen 1 szemig. 2 hónap után beállt a prolaktin a normál tartományba, sőt annak is az aljára, de tovább kellett szednem, hogy az adenoma zsugorodjon össze és a prolaktin tartósan lent maradjon. Idén a kontrollon minden okés volt, az MR-en bár láttam vmi apró izét, de az már nem számított, ezért kapott zöld utat a projekt. Nálad tudni, hogy mi áll a magas prolaktin hátterében? Minden más hormonod rendben van? nagyon szorítok neked! Látod én is miken mentem át és most itt vagyok közel félidős babásan :wink: :wink: . Neked is sikerülni fog!

Szép napot Lányok!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Rodi,
ezek szerint odaért hozzád a róka árnyéka, ha már émelyegsz! Ez jó jel!!! :) :)

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Ja és a mellékhatásokról:
én kizárólag este szedtem, és nem szabad a normál adaggal kezdeni, mert erős gyógyszer! Nekem direkt előírta a dokim, hogy csak fokozatosan szabad és ha nagyon szarul vagyok, keresünk mást. Az elején, bedugult tőle az orrom, emiatt a számon vettem a levegőt, amitől kiszáradt és megfájdult a torkom, aztán hányingerem lett tőle. Szóval én kizárólag és közvetlenül a lefekvés előtt vettem be mindig, így az esetleges mellékhatásokat átaludtam. Az első 4 hónapban nyüglődtem vele, aztán hozzászoktam, már később simán tudtam tőle olvasni is, akár Rodi. Ami viszont nálam kijött, hogy felvitte a vérnyomimat (130-140-es vérnyomásom lett), ami egyáltalán nem jellemző erre a gyógyszerre, mert inkább leviszi, nem fel, de én voltam az élő ellenpélda... Szóval tarts ki, csak az eleje nehéz, de hatásos gyógyszer és ha tényleg kell, szedjed, mert ez lehet a kulcs a babához!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


sucer

azt nem tudom mi álhat a magas prolaktin hátterében.erről nem is beszéltünk a dokival.oda adta a gyogyszereket és utnak engedett.
szoval akkor azt is ki lehet deriteni hogy mitől van.és hol kérjem ezt a vizsgálatot?
vagy egyáltalán mit kérjek hogy kiderüljenek az okok?

más hormont nem néztek,mondjuk amiket néztek azok rendben voltak a prolaktinom kivül.

estr:46,06pmol/l

test :1.92nmol/l

prolö
509,80 mu/l
lh:3,9 u/l
fsh 3,8u/l

ezek voltak amiket néztek.

KépKép
 


Bettike,
a dokid nőgyógyász, vagy endokrinológus? Engem az utóbbi küldött el MR-re, és kérte a többi hormont is. Ha a többi hormonod okés az jó, de lehet érdemes egy MR-t is csináltatni. Nem tudod felhívni az orvosodat? A bromó jó gyógyszer és kifejezetten erre van, de ki szokták zárni az adenómát, mert stressz is okozhatja a magas prolaktint, nem jelenti azt, hogy mindenkinek bogyó van a fejében! :wink: . Tényleg és inzulint nézetsz? A másik topicban írta neked vki.
A closty-val kapcsolatban: anno én is szedtem 2 hónapig, de én baromira cisztás lettem tőle, és fájt a hasam, így abbahagytam. Az abbahagyást követő 1 hónapra fogant Ilangocska tök spontán :) :) . Van akinek ez segít a babásodásban, így jó úton vagy! Drukkolok!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


a dokim csak nőgyogyász.de gondolom elküld bizti endos dokihoz is ha kérem.majd beszélek vele.

KépKép
 


Sziasztok Csajok!

Mizujs? ki hogy van mostanság?

Sucer,
igen igyekszem, hajrá babásodás, teljes gőzzel előre! :):)
Megint mintha éreznék valamit de lehet már megint csak beképzelem magamnak, de mindegy :):) az a lényeg, hogy nem adom fel, most egy kicsit másra is kellett koncentrálnom...
De most mensi után lehet megbeszélem dokimmal hogy nézzük meg a peteérésemet, és ha kell clostyt irjon fel....
Majd beszélek vele a héten. Azt amúgy hogy nézik hogy van-e peteérésem? UH vagy vérvétel, mert ugye nekem nem tudni a vérvételen hogy melyik ciklusban vagyok, és az értékhatárokat meg az szabályozza az előző leletemen is.... hogy ciklus közepekor ennyi, stb-stb.

Lehet UH val is nézni azt? Neked mik voltak a tünetek a terhesség legeslegelején?

Rodi,
mizujs? émelygés még továbbra is? hogy vagy?
Jajjj már úgy várom az első baby UH fotót :):) miket érzel még így, csak émelygés van mostanság a terhesség elején?

Drukkolok a két aranyos Kismamának! Sok egészséget, és szép egészséges édes pici babákat kívánok! Megérdemlitek!

Bettike,
honnan irsz, melyik városból? Igaza van Sucernek, hogy ki kellene deríteni miért is lehet a magas prolaktin.... mert jobb ha tudod, az segíthet a továbbiakban, a picibaba projekthez.
Drukkolok neked is hogy mielőbb pici baba költözzön a pocidba, most már rajtunk van a sor...


Pusszpussz mindenkinek! Mindenki vigyázzon magára!

Jók legyetek! Szép napot! :):)
 


Jajj igen, még elfelejtettem valamit...
Hogy a clostyn kivül szerintetek van más gyógyszer is, ami ugyanazt a hatást fejti ki mint a closty?

És ha elkezdem kivizsgáltatni magam, hogy van-e peteérés stb. akkor szerintetek mik lesznek az első vizsgálatok?
Jajj így olyan nehéz hogy nincs rendszeres ciklus, mondjuk most ugye mint említettem volt egy lehet ebbe tud kapaszkodni az orvos, hogy most tegyünk valamit....

... és a jelekről nem irtam csak azt mintha megint lenne valami... hát igen, azért kezdtem gyanakodni mert már 2 napja émelygek, és kivánom a csokit, savanyút... meg valahogy más a pocim is most... ezt nem tudom elmagyarázni de ugyanazok a tünetek vannak mint a barátnőmnek akinek van már egy kisfia, neki is ezek voltak a terhesség elején.

De ha terhes lennék nem illene bele a képbe ez a 9 napos mensi, tényleg ezt sem irtam, lehet kihasználta a szervezetem hogy csak félévente van meg, mert 9 napig húzodott ... :? dehogy ez miért lehet azt sem tudom....

:)
Bocsi, csajok hogy ilyen önző voltam most ennyit irtam magamról.. csak sok kérdés merült fel bennem
Legközelebb tömörebb leszek :)

Rodi,
most nézem hogy elvileg 19-én volt petezsák és szivhang kukucs :) mi volt erről is kérünk szépen beszámolót :) Van már kis fotód a picurról?


További szép napot! :)
 


misgemini

kecskemét mellett lakok...


persze,ki akarom deriteni hogy mi okozhatja.azt olvastam hogy a magas prolaktin szint a pajzsmirigy alulműködést vonhatja maga után,ebben lehet valami?

még egy kérdése:

ti hogy áltok a kilokkal?a magas szint nálatok okozott hizást?sajnis nálam igen,meg a fogyás nagyon cudarul megy,szinte sehogy,akárhogy diétázom,nem igen akarnak távozni a kilók :?

KépKép
 


Sziasztok!

Rodi,
merre vagy? Mi volt az UH-n? Ugye minden rendben, csak elfoglalt vagy?

Detti,
jó, hogy jöttél! A closty-val nekem csak kevéske tapasztalatom van, nem tudom, hogy hatásban van-e hasonló gyógyszer, sajnos. UH-val lehet és kell is nézni a peteérést, nekem is anno úgy nézték. Vizsgáltasd ki magad, te is nyugodtabb leszel, hidd el! Kívánom, hogy mielőbb te is babázhass!

Bettike,
nekem a kilókkal nem volt gondom, mert az én pajzsmirigyem teljesen rendben volt, nekem "csak" a prolaktin jutott, minden másom rendben van/volt. Így nálam ez nem járt együtt. Mikor mész megint dokihoz?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Késő délelőtt jöttem meg a BMC-ből. Van egy 15 mm-es petezsákunk, benne 4 mm-es embriócsomó. Azt írták a papíromra, hogy szívpulzálás látható! És 25mm-es a corpus luteum.
A jövő héten még vissza kell mennem, mert nálunk ugye a 6. hét kritikus.
Szóval, minden rendben. Délután aludtam egy hatalmasat, most térek még magamhoz.

Majd még visszaolvasok és, akkor még jövök!

 


Rodi,
nagyon örülök nektek! Drukkolok, hogy túl legyél a kritikus időszakon!! Pihenjél! :) :) :) :) Minden rendben lesz!!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Miss!
Hát másik ilyen gyógyszerről én nem tudok, mint a closty. Injekciókat szoktak még adni, én abban jobban hiszek, mert a closty sajnos leépíti a nyálkahártyát.
Szerintem csinálnak egy 3 cn vv-t, abból nagyon sok minden kiderül. Majd a 11., 13., 15., és esetleg a 17. napon hívnak tüsző kukucsra. Legalábbis nálam így volt. Akkor látták, hogy volt-e peteérésem. Majd a 21 cn-on ismét vv. Elsőre ezek a legfontosabbak, de a lényeg, hogy a tüsző kukucsot 2 egymást követő ciklusban kell csinálni, hogy mindkét petefészkedet lássák. A többi vizsgálat már annak a fényében lesz, hogy ezeknek a vizsgálatoknak mi lesz az eredménye.

Bettike!
A prolaktin sajnos tényleg lehet hatással a pajzsmirigyre. Egy ilyen betegség a hasimoto kór. Én is csak azért tudok erről, mert a Fülöp doki kivizsgáltatott erre. De a magas prolaktin lehet az agyalapi mirigy jóindulatú daganat is okozhatja, ezért szokták elküldeni ilyenkor az embert MR-re is.
Én is azt vettem észre, hogy 4-5 kg-os hízást okozott, és bármit csináltam nem ment le. Bár ez inkább az IR-rel szokott összefüggésbe lenni. Csináltattál már terheléses inzulin vizsgálatot?

 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem írok név szerint, csak gyorsan magunkról, mert mennem kell Ilangocskárt az oviba.

Megjártuk a dokit. Méhszáj zárt, a babuci korának megfelelő, teljesen egészséges és KISFIÚÚÚ!!! A babuci fejvégű fekvésű és arcát két kézzel eltakarta, nagyon aranyos volt. A melleimet is megnézettem, teljesen negatív, többször átnézte az orvos. Az UH amúgy olyan 10-15 perces volt, meg voltam elégedve. Kaptunk képet is, de most laptopról írok és innen nem tudok scannelni.
Voltam a védőnéninél és a háziorvosnál is, jó sok mindent elintéztem. A vérnyomim 110/70 volt. Aludtam is ebéd után, szóval nyugisan telt a nap. Apa idegeskedett a munkája miatt, de remélem mire este hazajön, lehiggad.

Most mennem kell, de még lehet, hogy ma benézek!

Vigyázzatok magatokra!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
 
 


Sucer!

Nagyon örülök, hogy minden rendben van veled és a kisfiatokkal! Gondolom nagyon örültök! Apa megnyugodott mire hazaért? Ő mit szólt a nagy hírhez?

Sucer!

Hogy számolják a terhességet? Ha én ma vagyok a 6+1 napon, akkor én már 7 hetesnek számítok, vagy csak akkor, ha betöltöttem. Ez a kérdéskör nem teljesen tiszta a számomra!

 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron