Új privát üzeneted érkezett!

betti sajnálom, már én is voltam így kétszer! :cry: te voltál már vizsgálatokon? nem emlékszem! :oops:
Vendég
 


Nem voltam vizsgálatokon!
Ez még csak az első hónap volt és az első babám 1 alkalomra összejött!
Neked mit mondtak akkor?

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Hát én amikor velem ez történt nem voltam dokinál, később említettem, arra mondta, hogy gyakori a biológiai terhesség, és ha nem tesztelünk korán észre sem vennénk

ezt úgy találtam:

Lehet, hogy érdekes valakinek, a saját esetem miatt keresgéltem:

Ha egy terhességi teszt nagyon kis mennyiségű terhességi hormonra (HCG) érzékeny, akkor megnő a téves pozitív esetek aránya is. A patikai tesztek éppen ezért átlagban minden 7-8. esetben félrevezető eredményt adnak.
A tesztek biztos pozitivitását reggeli első vizeletből és (bárki vagy bármely reklám állít is mást) a vérzés elmaradása után legalább 4-5 nappal lehet kimondani.A HCG-t nem a baba termeli, hanem a női szervezet, de kétségkívül terhességen kívül nemigen van jelen. A mostani tesztek azonban annyira "ki vannak érzékenyítve", hogy ezer oka lehet a sajnos valóban gyakori téves pozitívnak. Ha a vérzése indulásakor leesett a hője és a vérzés jellege sem utalt vetélésre, akkor egy ilyen tévedés áldozata.
Szerintem ha gyermeket akar, a teszteket felejtse el. A hő fennmaradása is stabil jel, ha késik a vérzés, és egy hetes késés idején már az ultrahang is mutat jeleket.A hCG hormon általában terhesség esetén mutatható ki a női szervezetben, de vannak egyéb olyan körülmények is, amikor ilyen kis mennyiség jelen lehet. Én pontosan értem, hogy sokan már a várt vérzés kimaradása előtt szeretnék tudni, hogy terhesség fogant-e meg, de ennek nincs sok értelme. Ilyenkor ugyanis komoly csalódást okozhat az is, hogy a mai érzékeny tesztek már az úgynevezett preklinikai terhességet is kimutatják, ami adott esetben egy normális vérzés kíséretében elvetél. Igazából a terhesség kimutatására csak a menstruáció kimaradás után kell törekedni.A tesztek valóban a magzatboholy által termelt humán gonatropin hormont mutatják ki, ennek megfelelően téves az az állítás, hogy a fogantatás után napokon belül jelezze a terhességet. A vérzés kimaradása után pár nappal!
Sajnos azonban ezt is csak nagy bizonytalansággal, épp a patikai tesztek viszonylag alacsony specifitása miatt. Átlagban - saját tapasztalataink szerint - minden hetedik eredmény nem a valós helyzetet tükrözi.E teszteket legkorábban a vérzéskimaradást követő 5-6 nap múlva célszerű elvégezni, illetve a korábban említett koraterhességi gyanújelek megléte esetén még vérzéskimaradás nélkül is. A tesztek a hormonális változást a vizeletből állapítják meg, s bár használati utasításuk többnyire nem írja elő a reggeli első vizelet használatát, az érzékenység növelése céljából célszerű így tenni. Lényeges hangsúlyozni: a teszt egy biokémiai vizsgálat, melynek hibaszázaléka van, mind pozitív, mind negatív irányban.
--------------------------------------------------------------------------------
Vendég
 

 
 

Köszi!
Nekem pont 5 napot késett azért mertem már elvégezni de ma is hívtam az orvost beszéltünk és azt mondta hogy a természet tudja a dolgát!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Betti!
Sajnálom, pedig annyira bíztam benned!!!

Erősebb is a menszid?
20150601134430
 
 


Bettikém...
:(
Én is nagyon sajnálom.. De tényleg csak bízni kell... És nehogy feladd nekem.. Ebből is látszódik, hoyg össze fog jönni az a babó!!!!!

Veled vagyunk!
Vendég
 


Sziasztok!

Jó hirrel jövök :)
Péntek óta minden reggel pozitivat teszteltem :D

Még csak a 32. napon vagyok, úgyhogy még bármi lehet, de nagyon remélem, hogy márciusbanbabázunk Ketteskével :)
Dokihoz majd csak 2 hét múlva megyek, addig marad az izgalom :)

Pusz mindenkinek!

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


minyu ez tényleg jó hír!
drukkolok a dokiig++++++++++++++++
Vendég
 


minyu: nagyon örülök. Remélem lassan én is beállhatok a sorba. Nekem most van meg, de pénteken megyek a dokihoz és akkor okosabb leszek.



vicky79
 
 


Jó reggelt!

Minyu!
Gratula!

Vicky!
Kivizsgálásra mész?
20150601134430
 
 


desviki: UH-ra és talán a clostimért, de azt már ebben a ciklusban úgysem tudom bevenni. Sajnos nem tudom, hogy mikor lesz legközelebb spontán mensim, örültem volna neki, ha most sikerül elkezdeni. Sajna nem volt időpont.



vicky79
 
 


Sziasztok!

voicki reméelm hamarosan tényleg okosabb leszel! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Vicky!
Tüszőleső UH-ra mész? Van másmilyenre?

Én voltam ma Uh-n. A jobb petefészkem van egy 22 mm-es, a balban egy 19 mm-es tüsző. Ma tüszőrepi és csütörtökön inszem! A nyálkahártyám 7,5 mm
20150601134430
 
 


desviki drukkolok inszemhez! :lol:
Vendég
 


Viki :)
Ezek a tüszők nagyon biztatóak, nem?
Nagy-nagy drukk megy!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu..gratulaaaaaaaaaaa.. Ügyesek voltatok nagyon:D:D:D:D
Sok egészséget, kérlek tájékoztass mindenről:)
Vendég
 


desviki: Még csak áttekintés lesz, mert most volt meg a mensim. A clostyt ebben a hónapban már nem tudom elkezdeni, mert nem tudtam menni hamarabb. Majd megmondja, hogy mit tudunk tenni a babó kedvéért.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Kicsit pangunk! Nem szép dolog. A kismamik is leszakadtak.

Nekem megcsinálták tegnap az inszemet. 2 hét múlva kiderül, hogy sikerült-e.
20150601134430
 
 


Szia!
Nagyon szorítok neked és kívánom hogy pozitív teszted legyen
Mikor fogod majd pontosan tudni?
Mikorra küldjam a pozitív energiákat?
De addig is persze beszélgessünk!
SZORÍTOK!!! :D

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Betti!
Kb. 2 hét és kiderül.

Addig felesleges tesztelnem, mert a tüszőrepesztő szurim HCG-t tartalmaz, ami bezavarja a tesztet.

Meg aztán, ha baba van, akkor az 2 hét múlva is ott lesz.

Rékádról tegyél fel képeket!
20150601134430
 
 


Akkor tehát 2 hét!Meg most látom a vonalzód!Bocsi a balgaságomért!
Sajnos olyan béna vagyok hogy nem tudok képet feltenni!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Betti!

Az inszem csak tegnap volt, ha jól dolgoznak a fiúk és a petesejtem is akarja, akkor is csak max. 10 nap mire jelzne a teszt.

De már unom a tesztelgetést, biztosra akarok menni.
20150601134430
 
 


Desviki, nagyon szorítok! +++++++++++++
Vendég
 


Pöttye!
Köszi!

Mizujs a lakással?
20150601134430
 
 


Voltam a dokinál és ő is sajnálta, hogy nem jöttem korábban. Mondom neki "Ezért telefonáltam!" Ne haragudjak. Írt fel 1 havi Clostyt és azt mondta, hogy próbáljam megvárni a következő mensit...remélem ez a ciklusom nem 160 napos lesz. Azt is mondta, hogyha nem akarna szeptemberben megjönni, akkor menjek vissza és lehet, hogy elkezdjük mensi nélkül. Szerintetek nem gond ez? Bár ő tudja. UH nem volt, mert állítólag nem volt értelme, viszont így nem 7000 Ft volt, csak 1000.

minyu: mi újság?

desviki: hogy megy egy ilyen inszemináció? mennyibe kerülnek a gyógyszerek? melyik meddőségibe jártok? bocsi a sok kérdésért, de lehet, hogy én is erre fogok szorulni :(



vicky79
 
 


Viki!

Mire vagy kíváncsi? A menetére?

Mert az nagyon egyszerű. A kiskatonákat spec. eljárással feltúrbózzák, egy katéter segítségével felvezetik. Nekem most pl. absz. nem fájt. Vszínű, hogy meg volt a rendes tüsző repedés, lazább is voltam, mint első állapotban. Kb. annyira volt érzékeny, mint egy menszis görcs.

Aztán 3 órát pihiztem a kórházbam, derekam alatt párnával, itthon folytattam tovább. Kptam egy gyógyszert, ami támogatja a folyamatokat (progi. pótló), azt kell szednem vagy mensziig, vagy ha babás leszek akkor a 12. hétig.

A góygyszerek ára kicsit húzás, én Puregont kaptam, itt 300 egység 25 e Ft + 7000 Ft-os Tüszőrepi szuri. Ha kell még vmi, akkor az + ktg. Ez 1 ciklus + amennyit a dokinak fizetsz az UH-ért.
Maga a beavatkozás államilag támogatott.

Én a nyházi meddőségi kezelésre járok.
20150601134430
 
 


desviki: Köszi, igen ilyesmikre gondoltam. A gyógyszerek azért elég húzósak, én azt hittem ez azért olcsóbb. Hanyadik inszemed volt? Nálatok találtak valami szervi bajt? Mert én kérdeztem a dokimtól, hogy mire lenne nekem jó az inszem, mikor a PCS-emben nincs peteérésem. Azt mondta, hogy látott ő már olyat. Biztos stimulálnának előtte, mint most. Munkahelyeden ezt hogy viselik?



vicky79
 
 


Viki!
Nekem 2. inszem volt, de a kettő között volt még egy stimus ciklus, de ott a tüszőim önálló útra indultak, még inszem előtt.

Összeszámolva kb. 160 e Ft-ot költöttem idén eddig (nőgyógyos vizsgálatok, műtét, szurik, stb.)

A munkahelyemen jól bírják. Mivel szabin vagyok amikor csinálják. A kollégáim amúgy tudnak róla, és nagyon drukkolnak nekünk. V

olt, hogy késtem kicsit (pl. amikor vérvételen voltam), de a főnököm torelálja (4 unokája van :) ). Meg amúgy tudja, hogy mindig elvégzem a feladatomat, ha kell reggel 6tól este 8ig.

Szervi bajunk nincs, de + lesz a PCT tesztem, ezt már korábban leírtam, nézd vissza.
20150601134430
 
 


Viki!
Ennél csak drágák gyógyszerek vannak, van ami uilyen tüszőérlelő, mint a Puregon, csak éppen 10 Ft-tal drágább.

Van ugyan olcsó, a Clostylbegyt, de az meg tönkre teszi a nyálkahártyát és cisztákat okozhat. MEddőségis dokim mondta.
20150601134430
 
 


desviki: nekm clostyt írt fel a doki!! :? a cisztákkal már nem törődöm, van belőlük vagy 10. Majd uh-z, nehogy megnőjjenek a túlstimulálástól. A nyálkahártyával mit csinál? Megnéztem a puregont, azért elég húzós. Ebből milyen és mennyi kell? Pontosan mire jó? Peteérlelő, vagy tüszőrepesztő?

Amúgy hogy vagytok? mikor mész dokihoz?



vicky79
 
 


Viky!
A ciszták miatt én azért aggódnék a helyedben!

A nyálkahártyát vékonyítja! És ugye ezen tapad meg a baóbca.

A puregon tüszőérlelő.

Tüszőrepesztőnek mit kaptál?

Én jól vagyok, már kevésbé fáj a hasam, ill. a petefészkem. Dokihoz nem megyek, majd tesztelnem kell, de ezzel még várok.
20150601134430
 
 


Még nem kaptam tüszőrepesztőt, mert még a clostyval is meg kell várnom a következő mensit, az meg ki tudja mikor lesz. :( (volt 160 cn-es is)

A cisztáim figyelemmel lesznek kísérve, ha felmerül a túlstimu első jele, akkor abbahagyom. Ha nem repedne a -remélem-"megérett petém", akkor a következő ciklusban kaphatok valami injekciót, én azt hittem, hogy puregont, de ezek szerint ez nem az.



vicky79
 
 


Nem, a puregont stimura adják. Az én meddőségis dokim nem ad clostit.

És vannak ennél húzósabb árak is.
20150601134430
 
 


Desviki!
Hogy érzed magad?

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Betti!
Köszönöm kérdésedet jól. Illetven em érzek semmit. Péntekre kb. kiderül, hogy sikerült-e vagy sem.
20150601134430
 
 


Desviki!
Akkor nagyon szorítok Péntekre!
Tesztet csinálsz vagy orvoshoz kell menni?

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Tesztet csinálok. Holnap beszélek a dokimmal, hogy ha nem sikerül, akkor tudunk e tovább menni, vagy a szabadságolások miatt kimarad 1 hónap.

Köszi a drukkokat, de a megérzésem nem mutat sok jót...
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Új fórumozó vagyok és egy kérdéssel fordulnék hozzátok, hátha tudtok előzetes segítséget adni.

Idén március óta nem szedek gyógyszert, mert babát szeretnénk a férjemmel. A ciklusom előtte mindig 28 napos volt, március óta előfordult már 30 napos is.

Ebben a hónapban a 28. napon úgy éreztem, hogy meg fog jönni, de csak pici vérzés jött. Utána 2 napig semmi. Ilyen még nem fordult elő korábban. A 31. napon aztán megjött a menses.

Előtte levő héten gyakorta megszédültem és hányingerem is volt.

Szerintetek mi lehet ennek az oka? A doktor régebben azt mondta, hogy a gyógyszerem (Femoden) nagyon gyorsan kiürül a szervezetből és ez nem fogja befolyásolni a teherbe esést. Tehát nem tudom, hogy a vérzés miért lett az utóbbi 2 hónapban ilyen változó és miért nem vérzett 2 napig, amikor a 28. napon már elkezdődött.

Tudtok valamilyen ötletet adni?

Orvoshoz feleslegesen nem akarok menni, mert nem is a közelben lakik.

Köszi előre is.
svall
 
 


Svall!
Szia ne haragudj én nem tudok segíteni!De itt a csajok nagyon tájékozottak csak ritkán írnak!

Desviki!
Mi újság?Nem felejtettelek ám el!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Svall:)
Sajna én sem tudok mit mondani. Talán hormonprobléma?
Esetleg a megint megjött-ös lányok tudnak segiteni.

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hahó!

Bocs , hogy így eltűntem! Elutaztunk hosszabb időre vidékre, anyósomékhoz.Minyu, gratulálok, csak most olvastam a nagy hírt! Desviki, neked nagyon szorítok! Nekem is van egy jó hírem, tegnapelőtt egy pozitívat teszteltem! Jövő héten megyek az orvoshoz, pénteken, akkor megnézi UH-val, remélhetőleg méhen belül van, és már látunk szívhangot is!
MIndenkinek mennek a drukkok továbbra is!
Boniko: Biztos, hogy a kááliban jó kezekben vagy, és hamarosan te is babás leszel!
Svall! Én sem vagyok szakértő, de már volt a tiédhez hasonló gondom! Szóval sztem, az , hogy 30 napos ciklusaid vannak, az nem gond, sokan vagyunk így (nekem 31-32..)A véres folyás a ciklus vége felé sokmindent jelezhet. Lehet beágyazódási vérzés, de lehet hormonális probléma is. Nekem is volt ilyen véres cucc, ami utánna elmúlt, és 2-3 nap múlva mensi, ami jóval erősebb volt a többinél. Lehet, h. megvolt a baba, de nem tudott megtapadni, v. vmi hormonális dolog miatt nem tudott fejlődésnek indulni.De a lényeg: Menj el orvoshoz!! Én is így tettem, és az újonnan választott orvosom adott is beutalót hormonvizsgálatra! A 3-4. ciklusnapon kellett volna mennem...-de erre ugye már nem került sor.
Még egy dolog, úgy általában mindenkinek: Régebben írtuk ezt a hüvelyváladék vizsgálatot, hogy a nyák léte v. nemléte irányadó a fogamzóképes napok megállapításánál. Hát csajok,én emiatt csomót paráztam, hogy nincs is peteérésem, mert nekem semmilyen nyákom nem volt!! Pedig tényleg több hónpja figyeltem. Szóval sztem, ez a Billings módszer nem működik mindenkinél!
Hahó!
ajsa
 
 


Sziasztok!


Ajsa!
Gratula!

Nekünk sajnos nem sikerült ebben a hónapban sem az inszem. Megjött. Ebben a ciklusban nem lesz próbálkozás, mert a dokim szabin van.

Köszi még egyszer a drukkokat!
20150601134430
 
 


Desviki!
Őszintén sajnálom :cry:

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


desviki: Én is nagyon sajnálom! :(



vicky79
 
 


Én is sajnálom Desviki... de ne add fel.. hagyjatok egy hónap görcsmentes hónapot magatoknak... és szeptemberben babára fel!

Én meg lehet, hogy nagyon gyorsan férjehz fogok menni... :)Találtunk egy lakást, és ugyebár a szocpol miatt kell..

De ahogy tudok valami pontosabb infot, jövök.

Ajsa: NAgyon gratula!!! Ügyesek vagytok, tessék szépen vigyázni a pöttömkére!

Minyu: Hogy vagytok? Jól viseled?:)
Vendég
 


Pötye!
Gratula az esküvőhöz. Bár nekünk nem kellett a hitel végett összeházasodni. Eski előtt 1 évvel vettünk lakást, mégis megkaptuk.

JA! Nem görcsölök. Eddig sem görcsöltem a témán. A vizsgálati eredményeink indokolják az inszemet.
20150601134430
 
 


Nekem ma 24 napra megjött!
Miért ilyen rövid a ciklus vagy az előzmények után ez normális?

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Sziasztok!

Betti!
Menj el egy vérvételre!!! Hormonprofil sok mindenre választ ad. 3 .s 21. napon szokták csinálni.
20150601134430
 
 


Ajsa ÓRIÁSI GRATULA!

Túlvagyok az első vizsgálatokon

Apa katonái kiemelkedően jók! :lol:
Enyim 3.napi vérvétel eredmény jó!

Múlt hét kedden voltam UH-n ott láttunk egy szép 20 mmmes érett tüszőcskét, rágyúrtunk ezerrel :oops:

tegnap voltam a 25.napi vérvételen(mert nekem később volt PÉ)ma 12 körül telcsizek eredméynért!

desviki Pötyééknek a Megelőlegező kölcsön miatt kell szerintem összeházasodni, nem a hitel miatt)

Svall gyógyszer abbahagyása után megváltozik a mensis ciklus általában, hiszen most már magától kell a szervezetednek produkálni a Pé-t.

MEnj el orvoshoz, és beszéld meg vele! ő jobban tud segíteni.

MA éjjel indulunk HOrvátországba, remélem sok jó hirre éárek haza!
Vendég
 


desviki sajnálom a sikertelen hónapot, de minden hónap egy új hónap tele reményekkel! ( ezt már 2 éve mondogatom) :cry:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: