Új privát üzeneted érkezett!

Köszi az infót Anya, és gratulálok a 2 gyönyörű gyerekhez!!!Tündéri ez a kicsi fiú! :D

Kép
jenny29
Mór
 
 


Nagyon szivesen. :lol: :lol: :lol:
Ja, azt hiszem 1 evőkanál szódabicarbónát kellett fél vagy 1 liter vizzel elkeverni és a gyógyszertátakban kapható öblitővel megcsinálni. A joghurtos arányokat nem tudom, de semmiképp ne fogjatok addig hozzá, mig egy hozzáértő doki meg nem mondja pontosan mennyi kell, hogy hasson is, de ne legyen túl tömény, ne okozzon károsodást a hüvely-nyálkahártyán.
Mindenkinek sok sikert!!!! :P :P :P

benianya


Sziasztok!

A fiunk mellé, inkább kislányt szerettünk volna. Peteérés előtti 4-dik napig szexeltünk, aztán nem. Az eredmény: kiscsaj! :D Nagyon várjuk már, hogy megszülessen. :D
A kínai naptár szerint is lány (bár ebben nem hiszek).

Móni
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Kislányunk lesz!

Pedig a középidő után 11 nappal fogant Jónás napon!
Ennyit a kiszámolósdiról....

Nekem 100%-ban bejött a Jónás naptár a kisfiamnál is!

Kriszti
 
 


Szia Kriszti!

Egy másik topic-ba írogatok. Gratulálok és nagyon örülök, hogy végre találtam valakit, akinél bejött a Jónás módszer.

Nekem 2 fiam van és nagyon vágyunk egy kislányra is. A Jónásról egy éve hallottam kb., de azóta volt fél éve, amikor a naptár nem mutatta a nemeket, aztán pedig mikor mutatta mindig egybeestek a zöld és a piros napok. Most december 2-án lesz az első igazán optimális Jónás napom. De közben semmi pozitív tapasztalatot nem hallottam a Jónásról, csak olyanokat, akik nem csak Jónás napon próbálkoztak és így bizonytalan, hogy melyik módszer is volt eredményes.

Ne haragudj, hogy így ismeretlenül is kérdezgetlek, de nagyon kíváncsi vagyok a részletekre. Azt írod, hogy már a kisfiadnál is ezt alkalmaztátok. Voltatok a Pánszky-nál vagy az interneten lévő táblázatot használtátok? Melyik napon voltatok együtt? Elvileg a Jónás napot megelőzőt írják. Alkalmaztatok egyéb módszereket is? Pl. hüvelyöblítés, misszionárius pozíció, lány diéta, stb.

Ja, és még egy kérdés. Szerinted, ha nekem november 24-én lesz a rendes peteérésem, a Jónás napom pedig dec. 2-án, akkor az már elegendő idő, hogy a rendes peteérés ne kavarjon be a Jónásnak?

Előre is köszi,

Barbi
 


Szia Barbi!

A kisfiamnál még nem alkalmaztuk a Jónás-módszert, csak a "régi" technikákat (póz, savas öblítés, étrend stb.).
Utólag néztem meg a 2003-as J. naptáramat és arra az időszakra fiút jelölt.
A netről letöltött programmal készítettem el a saját naptáramat, egyéb módszert nem alkalmaztunk.
És van egy jó hírem! A környezetemben 4 kismama van, akik próbálkoztak és mindnek sikerült, amire vágyott!! :lol:

Nálunk úgy működött, hogy 08.01-én volt a ciklus első napja, a peteérés és a lányos napok aug. 13-16-ig estek egybe.
Próbálkoztunk. 13.-án és 14.-én. :oops:
Ezután nem is voltunk együtt, majd csak a köv. lányos napokon (23-25-ig), de ez már csak a saját örömünkre, mert nem hittem benne, hogy a 25. napon lesz peteérésem.
És láss csodát! Akkor fogant a kislányunk!

Szerintem próbálozzatok bátran, hiszen mit veszíthetsz?
Mindig annyi bajunk legyen, hogy egészséges kisfiúnk születik!!! :lol:
Tudom, hogy könnyen beszélek, pláne 3.-ra tényleg szeretné az ember lánya, ha sikerülne , amit eltervezett, de úgyis csak addig fontos a neme, amíg a pocakban van!
Amint meglátod az édes arcot más nem számít!!!

Kivánom azért, hogy teljesüljön az álmod és majd gyere vissza referálni!!!! :lol:


Üdv Kriszti
 
 


Szia Kriszti,

Nagyon köszi a választ. Gratulálok a gyerekeidhez!
A megterveztük a gyermekünk nemét topic-ba leírom a válaszod, ha nem bánod, mert ott több fiús anyuka keresi a tuti kislány módszereket.

Kérdésem még, hogy a többi kismamának - akikről írtál - szintén a Jónás segített, hogy a kívánt nemű baba foganjon? Mert ha igen, akkor ez szuper, eddig tényleg csak próbálkozásokat hallottam, sikertörténetet nem nagyon.

Ja, és bocs, hogy ezt kérdezem, de honnét tudod, hogy a kislányod 25-én a Jónás-napon foggant, ha előtte rendes peteéréskor is próbálkoztatok? Ezt az ultrahang mutatta ki?

Köszi még egyszer, mindenképpen beszámolok az eredményről!

Barbi
 


Szia Barbi!

Igen, a Jónás a "ludas" minden kismama ismerősömnél!
Van aki a harmadikat várja, a többiek a másodikkal próbálkoztak.

És igen az Uh-os nagyság szerint 25.-e körül fogant, mert a 10. hétig minden baba egyformán fejlődik. Azért fontos megállapítani a a 10. hét előtt a fogamzás dátumát, mert ott a 16. heti AFP és stb. fontos szűrővizsgálat.
Tehát, ha rendes peteéréskor fogant volna, akkor most 11 nappal idősebb (nagyobb) lenne, már pedig nem az!!! :lol:

Üdv Kriszti
 
 


Szia olimami!
Úgy látom te elég jól benne vagy a Jónás módszerben. Tudnál nekem segíteni? Történetem:
Két fiú gyermek édesanyja vagyok és amikor megszületett a 2. lurkó akkor én azt mondta, hogy én többet nem akarok szülni, de eltelt 1év és azt mondtam, hogy csak kellene egy kislány. MEgrendeltem a Jónás-naptárt, ami nem jött be.A babaneten olvastam a joghurtos tamponról, azt is kipróbáltuk. Szedtem homeopátiás szereket, hőmérőztem, vettem mini mikroszkópot és vártuk a csodát. De sajnos nem következett be. Aztán volt egy kis szünet, majd csináltak nálam egy átjárhatóságit is. És most megint várjuk a csodát. Augusztusban a dokim azt mondta, hogy próbáljak másra is gondolni, ne csak a babára. Eltelt pár hónap, próbáltam másra koncentrálni, de most megint előjött a babakérdés. Már úgy vagyok vele, hogy ha januárig nem történik semmi akkor feladom, és beletörődöm, hogy nekem nem lesz "saját" lányom. Persze a kisördög nem alszik és mondogatja, hogy kell a 3.. Na, így állunk. Most megint megpróbálnám a Jónás módszert, mert tavaly az volt a baj, hogy a zöld és piros napok egybeestek. Vagy lehet, hogy én számoltam el, ki tudja már. Ezért szívesen vennék egy kis segítséget.
köszike
 
 


Szia Anicica!

Milyen Jónás naptárad volt?

Ha gondolod megcsinálom a tiédet, csak küld el a nevet, pontos születési dátumot (év, hó, nap, óra, perc) és helyet.
Kiváncsi vagyok a tiszta Jónásokra.
Talán most sikerül!!!
Akkor most ha jól értem nemhogy lány, de baba sem akar jönni?

Mint már írtam a házi praktikák (öblítés, étrend, kiszámolós) nekünk sem vált be a kisfiamnál, de nem is baj, mert így most ő nem lenne. :lol:

A másik, ami érdekes, bár nem nagyon hiszek benne:
Állítólag a házasság előrehaladtával nő a lánygyermek születésének esélye, ezt a ritkább együttlétekre fogják.
Lehet, hogy csak véletlen, de Olivérnél rengeteget voltunk együtt, Nellynél csak hetente 1x, vagy pl. most amikor kellett.
Csúnya ez így leírva, de 16 év után szerintem belefér... :lol:
A másik, hogy kipihenten kell kislányt nemzeni, estleg anyuka lelkiállapota is befolyásol pl.heves vérmérsékletűek fiús anyukák (férfi -női hormonok miatt).
Ezeken is csak utólag gondolkozgattam, tény, hogy lenyugodtam, sokkal higgadtabb vagyok, de hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz azt nem tudom!
A hüvely kémhatását befolyásolhatja az is, hogy a nőnek van-e orgazmusa. Ha van az is a fiúknak kedvez.
Na most nekem nem volt.....Bocsi, talán túl sok ez az infó, de ki tudja mi lehet a hasznunkra!!!!

Sziasztok!!
 
 


SZia Olimami!
Bocsi, hogy ilyen későb reagálok, de közbejött MIkulás, az ajándékok utáni hajsza és már este nem volt kedvem a gép elé ülni!
Nekem "rendes" Jónás naptáram volt, amit a Pánszky Gyula csinált.Lehet, hogy még egy évet meg kellett volna rendelni, dehát kinek van arra újabb 21e forintja?
Mit értesz az alatt, hogy tiszta JÓnások?
Ha meg tudnád csinálni a Jónás-naptáramat azt nagyon szépen megköszönném! Hová küldjem az adataimat?Amit a heves vérmérsékletről írtál az egy kicsit lehangol, mert én ilyen vagyok. Most kezdjek el megváltozni? Megosztok még egy titkot nekem 99,99%-ban szokott orgazmusom lenni. Jó ha egy évben egyszer nem jön össze! Akkor én már ne is reménykedjem?
További szép napot neked!
üdv
anicica
 
 


Szia Kriszti,

Képzeld, összejött a Jónás babánk! Bár még nagyon korai elkiabálni, merthogy ma 1 hetes, de reggel a teszt már kimutatta.

Mi mással nem is igen próbálkoztunk még, én annyira erre a Jónás napra vártam. Korábban mindig egybeestek a piros és a zöld napok, előtte pedig egy fél évig a nemet sem tudta megmutatni a naptár.

Közben még egy kérdés. Ti néztétek a rizikófaktort? Mert nálam 2-es, de mivel azt hallottam, hogy ez elég alacsony, ezért eddig ez nem is izgatott. Nekem egyik hónapban volt 6-os is. De egy másik topic-ban egy lány arról számolt be, hogy ő elveszítette a babáját, később utánanézett a Jónás-naptárban és pont akkor neki 3-as volt a rizikófaktor. Bár lehet, hogy ez csak véletlen. Mindenesetre egy kicsit megijesztett.

Anicica, nekem is két fiam van. A második után én is azt mondtam, hogy többet nem szülök, elég nekünk 2 gyerkőc, aztán persze elkezdtem vágyakozni egy kiscsaj után.
Az orgazmus kérdése azt hiszem a Jónás módszernél lényegtelen. Vagyis nem befolyásolja a nemet. Viszont én úgy tudom, hogy a sűrűbb együttlét kedvez a lányoknak, míg a ritka együttlét inkább a fiúknak. Mi egyébként tartottuk a kislány diétát, plusz szedtünk kalciumot, magnéziumot is.
Állítólag hasznos lehet a misszionárius póz is.

Szóval a nemről még semmi biztos, az viszont 100 %, hogy Jónás-napon fogant. Mert rendes peteéréskor nem voltunk együtt, (tesztel néztem a peteérést, plusz pont nőgyógyásznál voltam peteéréskor és a doki is megnézte) máskor pedig védekeztünk. Szóval csak a Jónás napokon voltunk együtt.

Kriszti, köszi még egyszer az info-kat.

Barbi
 


Szia Barbara! MIlyen teszttel nézted a peteérést? Ezt még nem próbáltam, szeretném kipróbálni. Ugyan mit veszíthetek?
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy vettem egy holdhoroszkópos programot és ott is van fogamzáskontroll, ami mutatja, hogy melyik napon milyen nemű gyerek fogan(hat) és ezt összenéztem az akkor Jónás-naptárammal és megegyeztek! Csak ez az év hiányos mert decemberre nem ír semmit, az utolsó az a novemberi és utáni a januári jön.
Még egy buta kérdés: a rizikófaktor honnan jön?
További szép napot!
üdv
anicica
 
 


Szia Anicica!

DM-ben vagy gyógyszertárban kapható sok ovulációs teszt, én a Corax márkájút vettem. 5 db van egy dobozban, elvileg az elég, hogy az adott hónapban meghatározza az ember a peteérését. Vizeletet kell rá csepegtetni. Azt írják, hogy 99%-os pontosságú.
Viszont hátránya, hogy - mivel mi kislányra hajtottunk - mi nem a peteérés napját szerettük volna tudni, hanem a peteérés előtti 3. napot. Szóval ezért néhány hónapot érdemes próbálgatni. De erre végül nálam nem került sor, csak egy hónapot néztem. A minihoroszkóp is hasonló.

A rizikófaktor a Jónás módszer legkevésbé kutatott része, azt mutatja meg, hogy ha az adott Jónás napon fogan a baba, akkor mennyi az esélye, hogy életerős, egészséges lesz. Minél alacsonyabb a szám, annál jobb. 4-es, 5-ös, 6-os szám már elég magasnak számít. Néhány esetben az találták, hogy ilyen rizikófakornál mentálisan vagy fizikailag sérült babák születtek.

http://www.lunarium.co.uk/jonas.php

Ezen az oldalon tudod megcsinálni a Jónás-naptáradat és a baba neme melletti szám a rizikófaktor. Ez egy angol site, ha kell segítség, szívesen megcsinálom Neked vagy segítek, hogy hogy kell. Ez - több összehasonlítás alapján - teljesen megegyezik a Pánszky féle naptárral, a különbség az, hogy a Pánszky-nál külön kell kérni a rizikófaktort, az külön számítás.

Üdv.

Barbi
 


Szia Barbi!
Köszönöm szépen a sok infót! Megnéztem az oldalt és kellene a segítséged!A Time ZOne of Birth és a Current Time ZOne-hoz mit írtál? Amit először felajánlott, hogy: Dublin,Lisbon? Mert ha ezt elfogadom akkor most 14-én fiú esély van 1-es rizikófaktorral. Az idő a felsorolásban mit jelent? Amire én gondolok, hogy leírja a sorban, hogy 12.14-én 12.02-től fiú várható 1-es rizikófaktorral?
mindjárt előkeresem a Pánszky-féle időpontokat csak úgy ellenőrzésképp.
Remélem azért nem látszom annyira szőke nőnek...
üdv
anicica
 
 


Szia Anicica,

Mindkét időzónához a GMT+1 Amsterdam, Paris, Rome-ot kell kiválasztanod. Ez felel meg a mi időzónánknak. (Mert nem mindegy, hogy melyik időzónában születtünk ill., hogy hol lesz a fogantatás.)

Igen a felsorolásban az első oszlop Date a dátumot jelzi, a következő oszlop a pontos időt, amikorra várható a Jónás pete. Nem ekkor, hanem az ezt az időpontot megelőző 24 órában kell együttlenni. (Azt hiszem a Pánszky 4 napot szokott megadni, vagyis jelzi a Jónás-nap előtti 3 napot is, amikor még érdemes együtt lenni, hogy a spermák odaérjenek időben.)

A Calculation Start Date- nél tudod beállítani, hogy melyik év-hónaptól érdekel a számítás. Ettől kezdve egy évre adja meg a Jónás napokat. Tehát minden hónapra.
G-girl, lány, B-boy, fiú.

A negyedik oszlop pedig a rizikófaktor.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez Nálad is egyezik-e a Pánszky féle számítással. Majd írd meg, hogy van-e eltérés.

Bocs, rohanok, szólj, ha nem világos még valami.

Barbi
 


Sziasztok!

Én nem ezzel csináltam, de ez a naptár jóval egyszerűbb. A rizikófaktor a kisfiamnál 3 (kicsit rosszul esett), most szerencsére 1.
De a "boy-girl állás" ua.

Barbi, drukkolok a kislánynak!!!!
Mikor derül ki??
Voltál már dokinál?


Kriszti
 
 


Szia Kriszti,

Bocs, hogy csak most reagálok.

Én még csak a 8. hétben vagyok. Holnap megyek dokihoz, mert közbejött egy kis vérezgetés. Nem vészes, de szeretném megbeszélni vele, hogy mi lehet az oka.

Ha kiderül a neme, rögtön szólok, persze az még nem most lesz.

üdv.

Barbi
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Sziasztok! Én még új vagyok, de mostanában sokszor beleolvastam az írásaitokba. Nemrégen kezdtünk bele a babaprojektbe a férjemmel. Sajnos azóta már 3x is megjött, de nem adom fel, bár hazudnék, ha azt mondanám nem vagyok csalódott! Az is igaz megszállottan kislányt szeretnék. Olvastam itt, hogy van a Jónás módszer, ami alapján meg lehet határozni a baba nemét. Tud ebben segíteni valaki? Igazából még nem is hallottam róla csak tőletek. Remélem nem lesz gondom a fogamzással, kicsit félek, hogy 3 hónap után sem történt még semmi.
Előre is köszi a segítséget!

Zita
 
 


Sziasztok! Én még új vagyok, de mostanában sokszor beleolvastam az írásaitokba. Nemrégen kezdtünk bele a babaprojektbe a férjemmel. Sajnos azóta már 3x is megjött, de nem adom fel, bár hazudnék, ha azt mondanám nem vagyok csalódott! Az is igaz megszállottan kislányt szeretnék. Olvastam itt, hogy van a Jónás módszer, ami alapján meg lehet határozni a baba nemét. Tud ebben segíteni valaki? Igazából még nem is hallottam róla csak tőletek. Remélem nem lesz gondom a fogamzással, kicsit félek, hogy 3 hónap után sem történt még semmi.
Előre is köszi a segítséget!

Zita
 
 


Sziasztok!

A piros és zöld nap alatt mit értetek? (menstruációs napok a piros napok?)

Bocsi a hülye kérdésért, de most szeretnénk a 2. babát (fiút), szóval érdekel ez a Jónás naptáras dolog!

Köszi: Stovi
 
 


STOVI: Van Jónás topik, ott minden kérdésedre választ kapsz, de ha nincs időd visszaolvasni, akkor leírom.
Piros napok= Jónás napok, tehát minden hónapban 4-4 nap. Az utolsó Jónás napra kell odaérniük a spermiumoknak, tehát az utolsó előtti piros napon kell akcióba lépni.
Zöld napok = ciklus 10. napjától a ciklus 22. napjáig. Összesen 13 db zöld nap.
Ha a zöld és piros napok NEM esnek egybe, csak akkor garantált a megadott nem.
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: