Új privát üzeneted érkezett!

Örülök,hogy senkit sem bántottam a képeimmel. :D A dícséretek miatt irul-pirul a lelekem :oops:


Athiz
Hát duci volt mindkettő az biztos! :D Én azért látom a külömbséget! :D
Szilikéd nagyon édi,most is,és újszülöttnek is az volt!

No még egy adag szülés :D Nekem fájások voltak,de a burok nem repedt meg magától.A doki pukkasztotta el.aztán,mivel fájások így sem jöttek(rendesen),kaptam az infúziót.No attól fogva kegyetlenül beindult a dolog.Apa maszírozta a derakam,az jól esett! :D

Görbét megnézem a másik topikon.

Anyapoc
Képet várjuk!
Villő alvását már értem! :!: Igazad van ,jobb egyszer egy nagyot szundizni!

Toxaemias nem voltam.A védőnő is rögtön erre gondolt,de se fehérje,se magas vérnyomás nem jelentkezett(szerencsére).A doki szt. az én lábam még szép volt,és valószínűleg a meleg csinálta.
Na,meg ugye vannak tágult viszereim is szép számmal. :x
A legrosszabb az egészben az volt,hogy feszült a bőröm,ha tusolásnál ráhullt a víz,akkor meg fájt! :x

Természetes fájásokra igazán kíváncsi vagyok!Bááár most azt mondtam apának,legközelebb EDA-val fogok szülni.szte meg ki ne próbáljam,mert ha jó,fogom átkozni magam,amiért Adával nem kértem :shock: Jó,hogy még babás sem vagyok,oszt ezen filozunk :lol:

Áfonya
Neked megint jó esélyed van a császárra !Van ahol akit egyszer vágtak,bele sem engedik egy sima szülésbe legközelebb.Nem tudom ,nálatok hogy van ez! :?:

Angyal
A mostani hasam sem lapos,de ennél kisebb ! :D
Jó lesz az a császár neked!Főleg,hogy ha ikrek születnek!
Akkor még 21 nap,és kezdődik a stimu?

Monyoka
Intimtornával javítható a hüvely állapota.a sex nálunk minőségileg jobb,de mennyiségileg kevesebb lett.Utóbbival számolni kell! :wink:

Moni
Mindjárt nézem a görbédet!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta,
nem ám! Ha minden jól megy, jövő héten kezdődik a stimu! :lol: Ezt a levelet nem kell mind befalni, csak 30.-ig! :)

Ja, a füllentyűt meg se dícsértem! Tuti! Én is beraknám! :wink:

Monyó,
csak hallomásból tudom, de a szex vkinél még jobb lett! :wink:
angel37
 
 


Kriszta,
hát annyit mondtak anno hogy így megugrott a császárra az esélyem 50%-ra... valahogy úgy vagyok vele, hogy ha hagynak vajúdni órákat, akkor már had szüljem meg, ha meg császár kell legyen ne hagyjanak még a vajúdással is szenvedni, a szétfeszegetett hasizom, a felkoncolt méh és has épp elég, ha vágni kell vágjanak az elején! Volt egy lány velem egy szobában, szívemből sajnáltam: megszülte a gyerekét de a lepény sehogysem vált le, gyerekszülés után megcsászározták!!! Hát ez a legrosszabb amit el tudok képzelni.:(
Vendég
 

 
 

Angyal
Hú,de jó!Úgy izgulok érted!! :lol:

Áfonya
szülés után hasi műtét,az tényleg gáz! :x
Nekem is maradt benn egy darabka lepény,de a doki kézzel kiszedte :shock:

Tontica
Vannak még rokonok??Mert már nagyon rég voltál!
Akárcsak Bali,és Fildi is!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta,
köszi! :D Hát még én, hogy izgulok! :shock:

Barátnőmnek is hüvelyen át szedték ki a méhlepényt, mikor szülés után nem akart kijönni!

Áfonya,
szegény csaj, szülés+vágás :(

Nem tudom mennyi igazság van benne, de állítólag szeretik megvárni császár előtt is a fájásokat, mert az valamiért kell...
angel37
 
 


Angel,
arra hogy szeretik vajúdtatni az embert akkor is ha tudják hogy császár lesz, csak csupa kultúrálatlan dolog jut eszembe sok sok káromkodással fűszerezve, így inkább le sem írom :x
(persze nem ez nem neked szól, hanem azoknak az orvosoknak. Ugyan próbálják már ki egyszer!!!)
Vendég
 


Én is úgy vélem, hogyha már császár, akkor tűzzük ki az időpontot, és vágjunk bele! :wink:
angel37
 
 


Sziasztok későn kelők :D!

Athiz

pénteken este már elfolyt a magzatvíz és csak vasárnap léptek?????Ez elég furin hangzik,nálunk 12 óránál többet nem engednek ilyenkor csak "úgy" vajúdni,ha nem halad,hjön az oxitocin,mert fertőzés szállhat fel...
Nálunk is kellett könyöklés(bár én nem sokat éreztem belőle),mert Bulcsú szívhangja leesett.Annyi bajom lett belőle,hogy így hasított egyet a hüvelyfalon,ami sokáig fájt... :? még szex közben is,de ez már a múlté :).


Áfonya

lehet,hogy félreérthető volt,amit írtam,mert pár dolgot ragadtam ki,de nekem mindkét szülés iszonyatosan nagy élmény volt és csodálatos!!! :)
Tehát semmiképpen nem elrettenteni akartam senkit( :oops:)...
Nem olyan vészes,hidd el,sőt.Szt a császár ezerszer nehezbb,ráadásul több szövődménye lehet,mint hasi műtét.Ettől függetlenül én úgy vagyok vele,ha valaki nagyon fél a természetes szüléstől,akkor válassza a csaszit,mert az neki is és a babának is jobb(ezt most nem feltétlenül rád értem :)).Egyedül azért tudok furin nézni,aki szépészeti okoból a 36. héten megcsasziztatja magát... :?
Miért volt sürgősségi?Lepényleválás? :roll:
A csaszi előtti vajúdásról írtam Angelnek,olvasd el.Nem hülyeség... :roll: Oka van és ez nem a kismama kínzása :D!

Angel

Akkor dudákra fel :).Hány levél fogigátlót szed te be? :roll:
Csaszi:nálad nyilván nem kérdés,hogy az lesz :?.Egy aprócska megjegyzés ehhez,mindenféle okoskodás nélkül.Nem tudom,hogy tevezed,vagy a dokid hogyan látja jónak,bár tuti a császár,szt a vajúdást ne ahygd ki.Na nem azért,mert "fájni" olyan szuper,hanem a babának jobb.A vajúdás hatására olyan stresszhormonok szabadulnak fel benne,amik a kinti környezethez való alkalmazkodást segítik. :) nyilván így sem lesz semmi baj,de talán közelebb áll a szüléshez ,neked is jó,mert átélheted egy részét (már ha akarod) és legfőképpen a babának jó.Meg persze ha a dokidat meg tudod/akarod erről győzni.... :)
No,bocsi a fejtegetésért...azért nem akarlak ám minden áron meggyőzni :)!
Ja,olvasom,jövő hét már simu :):):)!Hurráááááááá! :)
na,most írtam akkor előre a választ a felvetésedre :D!

Monyoka

Én szűkebb lettem két szülés után :D!Ha ez megnyugtat... :D:D:D!

Moni

Nem linkeled be ide a görbéd?


Kriszti

Akkor tényleg fájásgyenge voltál... :?
Vizesedés... :? Nem lehetett kellemes a víz rá... :( Nekem szülés után volt a kórházban,hogy a papaucsba beledagadt a lábam... :(
visszér...nekem szeméremtáji volt,nem kívánom senkinek... :?
EDA:nem vagyok egy fanatikus és elvakult természetes szülés híve,de nekem pl eszembe sem jutott EDA-t kérni Villővel,annyira természetesen haladt minden.A lényeg,hogy elfogadd a fájásokat,hogy ennek bizony fájni kell(egyébként másként fáj,mint az oxitocinos...) és akkor semmi gáz :).Az EDa lelassítja a szülést és ha nem jól találják el,akkor bizony tortúra kinyomni a babát,lehet,tolófájásod sem lesz....
Azt hallottam,hogy a második szülés intenzívebb,és tényleg fájt és iszonyat prögős volt,de nem cserélném el semmivel :wink:A folyosón sétáltam telcsivel a kezemben és mértem a fájásokat :).sehol senki, a szülésznők dumcsiztak :).És utólag jutott eszembe,hogy még kéjgázt sem kértem :D:D:D!De nem is kellett,olyan széepn ahaladt(amikor nem kellett már feküdnöm :?).
No,nem lebeszélni akarlak róla,csak hát nem biztos,hogy minden úgy sül el,ahogy az ember tervezi...
Csaszi után term. szülés szt orvosfüggő.A legtöbb kórházban már találni egy-két olyan dokit szt,aki engedi.Akkor nem nagyon engedik,ha kevés idő telik el a két szülés között,mert 2 év a teljes sebgyógyulás(ugye? :)) és ha előbb jön a ketteske,akkor hegszétválásra nagyobb az esély...

anyapoc
 
 


Lepény kiszedése: biztos nem egy kellemes dolog (bár a hasi műtétet baromira nem étrem :roll:), deinkább ez,mint a méhet kelljen kiszedni egy gyulladás miatt,vagy teljes szepszisben haljon meg a kismama... :(

anyapoc
 
 


http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 192.42.jpg

Anyapoc, íme a hőgörbés belink, remélem, elégedett vagy velem!
Köszi, hogy segítettél.
Vendég
 


Látom,közben téma volt a csaszi és vajúdás,hát előre írtam róla,kicsit más véleménnyel.... :)

anyapoc
 
 


Anyapoc, azt elfelejtettem (már rég volt), hogy kaptam antibiotikumot a fertőzés ellen. Szerintem azért vártak vele, mert pontosan, hogy nem voltak fájások, és a babát nem látták veszélyben, mert így is több volt a magzatviztem, mint szokásos, és nem folyt el egyben, mint másoknak, hanem csordogált. Azért így valahol érthető, habár én is szerettem volna hamarabb túllenni a kórházon és szülésen, de így legalább Kos lett az én bébikém, aminek örültem, és végülis egészséges, úgyhogy panaszom sem lehet.
Vendég
 


Anyapoc :) :)
naaa, ezt olvastam én is, vmi ilyesmiért kell a fájás, mert jobb a babának! A fájdalomküszöböm sajna a béka segge alatt van... :oops:
Azt hiszem nálunk majd minden úgy lesz, ahogy a doki mondja! Én csak követem, mint a kisangyal! :D
Próbáltam már elképzelni a tágulást magamnál, és lehet, hogy már egy kisebbfajta is tud művelni rosszat... a "kapcsolódás" a méh és hüvely között elég kritikus pont. :roll:
Valszeg programozott csaszi lesz, és valszeg egy (két) héttel kiíírt időpont előtt. De erről még nem beszéltünk a dokival, mert még odébb van. Annyit mondott, hogy nem lesz könnyű! :shock:

Egy teljes levél + 7 szem! :)
angel37
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Csemetenek jobbulast kivanok!
Nem lehet hogy begyulladt a fule?Marcival en is igy jartam!Egyik este 36.6 masik nap semmi,aztan kov nap megint 36.6!Levittem a dokrornenihez a torka rozsaszin volt ezert belenezett a fulebe es mondta hogy ez bevan gyulladva!Semmi jele nem volt!Szerintem a medencezestol jott kiHa jol emlekszem strandon voltatok,nem mehetett viz bele?

Kriszti,Athiz!
Nagyon jok a kepek!!! :D A gyerkocok meg csoda szepek! :D

Szulestortenet:
Mar 6napja tulhordtam es ugy volt hogy kov nap mennem kell inditasra!Akkor mar 4.napja bent voltam a korhazban!Nem ereztem tul jol magam(szornyen faradt voltam)reggel,es elmentem lefekudni!Aztan ereztem hogy a derekam fajdogal es neztem az orat,hamar eszre vettem hogy ez 5percenkent jon!11-kor jott a nover hogy megkell ismetelni az NST-t mert a reggeli nem lett jo!Ez sem lett az es mondtam hogy 5percenkent erzek valamit!Lekuldott a szuloszobara,bar en hadakoztam hogy en meg nem fogok szulni! :shock: Lelepcsoztem az egy szintel lejjebb levo szuloszobara!Ott megneztek a vizet es mar nem volt tiszta!Aztan ratettek a gepre es behivtak a dokimat!Fel negyre beert es burkot repesztett(a 3.sikerult csak)Meg mindig csak 3ujjnyira voltam nyitva!Kaptam infuziot,2perces fajasaim voltak de nem nyiltam tovabb!Ekkor mar nagyon faradt voltam es elaludtam ket fajas kozott!Az NST luktetese pedig minden fajasnal egyre lassabb lett!Jott a doki vart egy kicsit es mondta hogy nem varunk tovabb,megyek a mutobe!Ugy hogy este 20.18-kor 'megszuletett" Marci! :D
A csaszar utani kalvariamrol majd inkabb maskor irok! :(
Igy utolag belegondolva magamat hibaztatom,mert annyira mas idegallapotban voltam hogy nem gondolkodtam es csak sodrodtam a tortenesekkel!Nem figyeltem oda hogy mekkora baromsagot csinalok!Minden fajasnal rafeszitettem ott alul!Mar csak a vege fele jottem ra hogy Uristen mit csinalok!Meg jo hogy nem oltem meg a gyerekemet! :cry:

Anita tortenete engem sem hagy nyugodni!Annyira felfoghatatlan ez az egesz!En ilyenkor akaratlanul is belekepzelem magam a helyzetukbe es nem tudom hogy tul tudnek e elni ilyet!Annnyira sajnalom oket hogy azt elmondani nem lehet! :cry:

Bocsanat hogy ilyen hosszura sikerultem! :oops:
ancsa81
 
 


Juj, de mérges vagyok, irgumburgum, elszállt a hosszú irományom :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: !

Szóval szép kis történet a tiéd is Ancsa! Reméljük, a köv. babánál már nem lesznek ilyenek, hanem sitysutyra kint lesz a bébike!

Nem tudom, a császármetszés mennyire fáj szülés után, de azt mondhatom, hogy a gátmetszésemnél tutira nem fájhatott jobban!
Valszeg akik normál szülés után tudnak simán mászkálni (én is láttam olyat, aki szülés után 15 perccel már ment kávézni+trécselni), azoknak nem csináltak gátmetszést. Irigyeltem a kórházban azt a csajt, akinek császárral lett végül babája, és vidáman nevetgélve szoptatta a babáját úgy, hogy közben sétálgatott. Én meg mint egy vénasszony, alig álltam, nemhogy járni, ülni+feküdni a gátsebemmel. HÚÚ, nehezen gyógyult meg!
Vendég
 


Athiz

Mondjuk antibogyóval má s a helyzet,pláne,ha volt elég magzatvíz :).Nálam is csak csordogált,amikor megvizsgáltak,akkor folyt el egy csomó... :( de azért örülök,hogy hagytak és nem azonnal kötötték be az oxit... :)
Anyukámnak is péntek este indultak meg a fájások és a tökéletlen(még ma is praktizáló nagynevű ) doki megrepesztette a burkot idő előtt.Tágulni nem sikerült neki,csak nagyon lassan,így akkor születtem meg vasárnap hajnalban,amikor a szülésznő már nem bírta nézni,hogyan kínlódik és kitágította kézzel... :(:( Tiszta véraláfutás volt az egész arca a több napos erőlködéstől.... :(

Angel

Hát sajnálom a fájdalomküszöböt,a lényeg,ha az orvosban bízol,akkor csinálj csak mindent úgy,ahogy mondja :).Tudom, a programozott csaszit előbb csinálják,bár én ezzel nem igazán értek egyet... :? Nem lehet tudni,mennyire van felkészülve a abab a kinti életre,ha még nem jelzi...De a dokik okosabbak biztosan :wink:...
Tudom,hogy nálad ott kritikus :D,és mi van,ha fájás nélkül kezdesz tágulni? :roll: Nem fognak így is összevarrni?Hiszen neked nem sokminde fog ott tartani...

Ancsa

Köszi a jókívánságot,ma már nem volt hőemelkedése sem.legalább is eddig.Én inkább a 3 napos lázra gyanakszom,de ha nem jönnek kiütések,akkor nem az... :D Az az igazáság,hogy a foga is jön,így eléggé lutri,hogy milye miért fáj... :( Igen,szinte minden nap strandolunk,de nem hiszem,hogy a fülébe víz megy,mert a feje nem kerül vízbe :)...
Egyébként mielőtt elkapta a láz,pont akkor voltunk dokinál,mert szutyogott és mondta,hogy mindene tiszta....Egyébként megnyomkodtam neki és nem reagált rá... :roll:...hát majd elválik....
Szülés:akkor Te innen is,onnan is láttad a dolgot :wink:.
Gondolom, a fáradtság miatt sem tágultál már.Én is elaldutam két fájás között Villővel,így persze le is lassult minden.Akkor mondtam,hogy elég a kütyükből és a fekvésből és talpra akarok állni .D!Na,onnantól felgyorsult minden :D!
A csaszi ilyen durva volt? :roll:

anyapoc
 
 


Athiz

Szt a csasztis seb sokkal rosszabb.Ott nem csak 1 izmot vágnak át,hanem bizony elég sok cuccot!És van,aki jobban bírja(ld Rubint Réka,aki olyan fitt volt,hogy még talán a természetesen szülő nőknél is hamarabb hazajöhetett :? :D:D:D:D),de a nagy átlagot nagy megterheli a csaszi.És bizony az a seb mégjóval utána is érzékeny és fáj,míg egy normáls gátseb(és most azért írom,mert az enyém elég durva volt és még belül is repedt a hüvely) azért hamarabb gyógyul.Én egyébként azt figyeltem meg,hogy nem is annyira a gátseb fájt nekem a szülés után közvetlenül,hanem hogy a csontjaim kicsit szétmentek.Na az kegyetlen volt.... :?
A másodiknál volt gátvédelem,pici varrásaim voltak,de nem vágtak és másnap már ülve szoptattam én is.... :roll:

Ami szt a másodiknál durvább és készüljetek fel, Azok az utófájások.
Azt mondják,ahányadik gyerek,annyi napig tart és egyre jobban fáj...Hát amikor bent voltam,volt egy 8. gyerekét szülő kisebbség... :D:D:D:D
Az biztos,hogy én 2 napig a falat kapartam,igaz,ezt magamnak is köszönhettem... :?

anyapoc
 
 


Athiz

Megnéztem a görbédet!Nagyon szép :)!Nincs ezzel semmi baj,csak a végén ne essen a hő :D:D:D!
Szuperül látszik a PÉ,remélem,jól elkaptátok,mert azt már nem figyeltem :D!

Moni

Tiedet is megnéztem,szt még ne ásd el magad :? Ez lehet még beágazódási hőesés,nem olyan jelentős,mert most meg még emelkedett is! :)
Mindjárt pirivben elküldöm az enyémet Villővel,hogy lásd,az enyém is hasonló volt... :)

Kriszti

Miért kell a progipótlást abbahagyni,ha babás? :roll: Nme inkább folytatni kell?

anyapoc
 
 


Athiz


Háááá,közben most látom,hogy belinkelted!!!! :D:D:
Szuperül sikerült,jó tanítvény vagy :D:D:D!
Értékelés feljebb :D!

anyapoc
 
 


Anyapoc, nekem is elküldhetnéd a Villős hőgörbeszed priviben, vagy Te is belinkelheted :D ! Köszike, az értékelést is!
Vendég
 


Athiz!
Nem maga a csaszar fajt!Meg nem is az utana levo vajjudasi fajdalom!Elkaptam valami streptococus B(?) fertozest es begyulladt a sebem!Szidtak a noverek hogy nem igaz hogy ilyen gyenge vagyok,mert 10 perc alatt tudtam csak kikellni az agybol a fajdalomtol!Mint kiderult gyult a sok valadek benne es az feszitett!Aztan egy kis helyen megnyitottak es becsoveztek a vagasomat!Minden nap tobbszor nyomtak bele valami pezsgo szert amit utana KINYOMKODTAK BELOLE!Szornyu fajdalmakat eltem at!Belazasodtam ketszer is,kaptam naponta ketszer valami inekciot!
Es csak 10nap utan mehettunk haza!
A lelki fajdalom meg az volt hogy Marci is elkapta!A par napos gyereket mar antibiotikumozni kellett!Nem mult el es senki nem tudta hogy miert!Aztan anyukamnak mondta a laboros no hogy vigyen be tejet es megnezni!Azzal adtam at neki! :cry: Ugy hogy utana megint gyogyszerezni kellet!Ami viszont gaz az egeszben hogy alig volt tejem es meg az a kicsi is fertozott volt!

Anyapoc!
En is kertem hogy hadd keljek fel,de nem volt jobb,sot!

Ezen szerintem kar is agyalni hogy melyik faj jobban.....!
ancsa81
 
 


Ancsa,
magad szerintem ne hibáztasd, feszegethetted te alul, egy szülést visszatartani nem lehet, biztosan nem te okoztad a bajt!
Athiz,
én nem láttam sétálva szoptató császárost egyetlen egyet sem, sőt ha éhesen sírt a gyerekünk akkor várt (üvöltve) 5-10 percet mire felültünk már ha azt ülésnek lehet nevezni...
Anyapoc,
hát a két év a teljes sebgyógyulásra az bőven megvan, ettől akár szülhetek is majd legközelebb. Nem tudom hogy lesz, és tényleg szerencse hogy nem én döntök hanem az orvos. Sürgős császár meg nem lepényleválás miatt volt, hanem a CTGk voltak nagyon rosszak, akkor már benn feküdtem a kórházban, napi 4 CTGt csináltak, mikor a 4ből egy sem lett jó azonnal megvágtak. A zárójelentésemen a latin szöveget kikeresgettem, nagyjából annyi volt ott hogy fenyegető méhen belüli oxigénhiány.
Vendég
 


Athiz

Görbicsek ment :)!

Ancsa

A Strepotot nem akkor szedted össze és nem a tejjel adtad át neki!!!!!!
A sterptococcus B baktérium a nők 90 %-ában megvan és nem okoz tüneteket még terhesség alatt sem.Viszont a vajúdás során,ha megreped a burok(ritkán,de ha sokáig így marad és sokat turkálnak) vagy amikor a baba áthalad a szülőcsatornán(ezek szt nálad az előbbi) fertőződhet!
Ma már szinte mindenhol szűrik(neked nem volt?????) vagy 26. héten,vagy 38. héten,hüvelykenetet vesznek és ha van benne,akkor anyuka azon nyomban AB kezelést kap,valamint a vajúdás megindulásánál is kell adni,így tk 0 az esélye,hogy a baba fertőződjön!Ezek szt nálad nem tudtak róla,azért történt ez!És szó sincs róla,hogy a tejjel átadnád!Én is STR pozitív vagyok,Villő nem fertőződött(nálunk a babáról kenetet vesznek születése után és kitenyésztik) és szoptattam és nem fertőződött meg!!!!!
Bocsi,de amikor mossák kezeiket,rohadtul be tudok dühödni!!!! :twisted:
Tehát ne magadat okold, a dokiknak kellett volna előrelátóbbnak lenni,te nem tehetsz róla!
Van erről egy topik,mindjárt megkeresem neked,olvasd el.
Egyébként az legyen MArci legkisebb baja,hogy ennyi idősen AB-t kapott :).Ugyanis ennél sokkal rosszabb is történhetett volna.Pl ha Te nem leszel beteg tőla,nála későn veszik észre.... :( De hagyjuk a HA-t,ha beleolvasol a topikba,akkor megérted...
nagyon sajnálom,hogy ez így történt és remélem,hogy fel tudod dolgozni és midenképp olvass utána,mert ez nem a Te hibád!!!!

A fájdalomról meg annyit,hogy szubjektív,én nem tudom megítélni a csaszis sebet,de abból adódóan,hogy ez egy hasi műtét,rosszabbnak képzelem el,mint egy gátsebet... :?

Hűűűű,bocs,hogy kibuktam..... :oops: :oops:

anyapoc
 
 


Áfonya

Sürgősségi császár... :( Akkor még szerencse,hogy idejében léptek :).Az egyik volt tanítványom(estin) sajnos nem járt iylen jól...Neki is rosszak voltak a CTG-i és hiába szóltak a dokijának többször a szülésznők,nem csaszizta meg.A baba agyhalott,semmi agya nincs,de még él,pedig csak pár órát adtak neki.Pár héttel idősebb a lányomnál.Nem lát,nem érzékel,de él... :( A dokit most perelik,mert bele akarta beszélni szegény anyukába,hogy ő rontotta el,biztosan nem mozgott már jól a baba... :(
Sebgyógyulás :)...akkor hajrá :D:D:D!
Én csaszisokat csak a váladékos üvegükkel a kezükben láttam sétálni... :?

anyapoc
 
 



anyapoc
 
 


Anypoc,
nem tudom, gondolom ezért is fogják hamarabb elvégezni a császárt...

Lehet, hogy lesz összavarrás, de talán ha nem kezd el nagyon hamar nyílni, akkor nem... úgy tudom, csak 2. trimeszteben csinálják, de ha én annak a végéig eljutok, az már jó. :oops:

Tele vagyok :?: :?: :?: -kel :roll:

Ancsa,
szegénykém, nagyon rossz lehetett a csaszi utáni időszak :( Van hasonló tapasztalatom, kisebbfajta pokol... :shock:

Az meg eszedbe se jusson, hogy te tehetsz bármiről is! Ejnye no!

By the way: a császárnál nem vagdosnak át mindent, hanem beljebb vhogy "csak" széthúzzák az izmokat... vagy rosszul tudom???
angel37
 
 


Sziasztok!

Ez életjel Magamról. :lol:

Olvaslak Benneteket - gondoltam jelzem már Nektek.
Tudom, hogy nincs se gyerekem, s ellenben van másom, de nem érdekel. Akkor is itt vagyok. :lol:

Okriszti király a körömlakkod színe. :) Te festetted ki? Páromnak már most mondogatom, hogy jó lenne megtanulnia lakkozni, mert nagy pocóval én képtelen leszek szerintem.
Irtó csini Ada!

Angel! Én már úgy várom Nálad a fejleményeket! :lol:

Csakegy! tisztába vagy vele, hogy nyugalom árad soraidból??? :lol
Kecskerutát hogy fogod inni?

Junkó! De jó!!! :lol: Végre megint itt a Junkó féle pozitivitás. :lol:
Nem gondoltál még arra, hogy kikérd egy másik orvos véleményét?

További kellemes napot!

Bee
beebeey
 
 


Íme:

http://www.nlc.hu/cikk.php?id=61&cid=4280

Egyszer tudom, hogy láttam egy ilyet a neten "valódi" képsorozattal, de most nem találom...

Na jó, dugulok, mert nem császáros topic! :roll: :lol:
angel37
 
 


SZia Bee,

Persze, hogy itt vagy! :)
Hasonló paraméterekkel én is! :lol:

És amúgy?

Köszi, hogy várod a fejleményeimet! :D Hátmégén! :D
angel37
 
 


basszus igy olvasni a szules egy remalomnak tunik.

remelem a gyakorlatban nem enyire veszes.

ti honnan tudjatok hogy mekkora a fajdalomkuszobotok?

Kép
monyoka
 
 


Angel

Ugyan már,ez is egy téma,beszéljük meg :wink:
Kérdések jöhetnek,hátha meg tudunk nyugtatni,igaz orvosok nem vagyunk... :D!
Hát eztaz izomszéthúzkodást nem tudom,szerény anatómiai ismereteim szt vágni kell bizony... :(.És az egy dolog,hogy a hasizmot (ezért is szar a felülés utána),de hashártyát stb...vagy majd Kriszti kijavít :D!

Bee
Szívesen látunk,oszt írjáááá magadról is :wink:!

anyapoc
 
 


Semmi kenet vetel nem volt nalunk a terhesseg alatt! :(
Most kikerestem a tejes laboros papirt :
Kép
Akkor csak en adtam at neki,nem???Annyira nem ertek en ezekhez a dolgokhoz! :oops: A doki meg azt mondta hogy ez egy korhazi bakterium a nem megfelelo higienia miatt! :?: :?: :?:
Nem is neztem utana meg!A topicot ha beteszed azt koszonom!
ancsa81
 
 


Anyapoc,
tényleg "csak" széthúzzák a hasizmot, ma már nem vágják át, ám azon kívül aztán mindent!!! És a széterőszakolt hasizom sem sokkal kellemesebb a vágottnál, max gyorsabban gyógyul :(
Vendég
 


Hello, csak megjegyzem, nem én találtam ki a sztorit, miszerint a császáros anyuka boldogan szoptatott mászkálva, míg én csak irigykedtem, ez tényleg így volt! Mindegy. Amúgy én is úgy vagyok vele, kinek mennyire érzékeny a szervezete, annyira tűri és bírja a fájdalmakat. Úgy látszik, a lenti dolgokra kényes vagyok, mert az sűrűn fáj, főleg, szülés utáni gátmetszés gyógyult nehezen. És igenis fekve tudtam csak szoptatni, mert ülni egyszerűen nem bírtam, hiába vettem be napi 2 Algopyrint. Na!

Ancsa, sajnálom, hogy pórul jártál, de látod, itt megvígasztalnak, hogy rosszabb is lehetett volna :wink: . Az a lényeg, hogy végülis túléltétek, és nem lett súlyos következménye a bacinak!

Pusz
Vendég
 


Anegl

Elovastam,érdekes...ettől függetlenül sem kisebb a kockázata.... :roll:
Egyébként én meg azt olvastam még régebben,hogy a régi vágási mód,az egyenes sokkal gyorsabban és szövődménymentesebben gyógyul.Ha megfigyeled a pocakosok hasát,pont ott van egy sötét csík(nem midnekinél),ez a linea nigra.Mőár nem emlékszem pontosan,de ez valami fontos vonal a szervezetben,ezért gyógyul jobban,ha úgy vágnak...csak nem esztétikus... :roll:

anyapoc
 
 


Anyapoc,
ja, a kockázat kb ua, mint a réginek, mivel továbbra is egy hasi műtét, csak kevesebb a macera, és gyorsabb a felépülés.

Egyébként meg egyéni is, hogy ki, hogy viseli...

A kérdőjeleimre csak az idő fogja meghozni a választ :roll: de támogatásért jönni fogok, az biztos! :lol:

A linea nigra a hosszanti csík? Na nekem olyanom már úgyse lesz! :lol:
Tudomásom szerint a hosszanti vágás rosszabb, mint a keresztbe...

Monyó,
ezt mi se mérjük műszerrel, de magadról kb tudod, hogy mennyire tűröd a fájdalmat! :wink:
angel37
 
 


Ancsa

Ez nem a B típusú Strepto,hanem F,tény,ez másik baci.Ez mehet át tejjel,de még mindig jobb,hogy Ab-t kapott Marci és nem lett nagyobb baja... És ne magadat okold,mert ettől függetlenül sem te tehetsz róla!!!! :)Így kirohanásom részben visszavonva,de tartom magam ahhoz,hogy bizony ők követték el a hibát és inkább elnézeést kéne kérni,mint ledorongolni,hogy 10 perc alatt nem tudtál felülni...:?
valóban Strepto okozza a kórházi higiénia hiánya miatti ilyen jellegű gyulladásokat,vagy szepszist,így nekik kellett volna vizsgálatot indítani,hogy ugyan honnan került beléd!!!! :(
Ettől függetlenül a STR B-ra vonatkozó írásom áll,igenis kérj majd magadnak szűrést,mert lehet!!!!Nálunk a kórházban protokoll,így nincs mitől aggódni és ha kiderül,hogy pozitív az ember lánya,az csak jó :wink:!


Athiz

Én hiszek neked :wink:,ezért írtam RR-t plédának,nincs lehetetlen.De én sem láttam még sétálva szoptató csaszist :roll:...
A gátsebed többi részével teljesen együttérzek,Bulcsú után nekem is ez volt.És még fájdalomcsillapítót is alig akartak adni :?...
Még jó,hogy az emlékek azért megszépülnek :D!

Áfonya

Ja,most végigolvastam,hát pont erre jutottam,hogy a szétfeszegetés sem lehet sokkal jobb,max tényleg a gyógyulás terén,mert sem eret,se izmokat nem vágnak...Meg itt azt írja, a hashártyát sem vágják... :?

anyapoc
 
 


Hát akkor megegyeztünk, császár vagy hüvelyi szülés, mindegyik lehet fájdalmas és rossz élmény, de a babás örömöt semmi sem übereli!

Anyapoc, a hőgörbeszed szép volt, remélem, az enyém majd hasonló lesz ebben a ciklusban! Köszi
Vendég
 


Angel

Én is úgy tudtam,hogy rosszabb a hosszanti vágás,de ennek pont ellenkezőjéről is olvastam,hogy vmi direktben ott van a szervezetben(ezért van a liena nigra is),ami miatt mégis jobb...hát nemtom... :roll:...támogatás,oksi :wink:!

Monyoka

Dehogy rémálom!!!Csak hát vannak olyan aspektusai,amik így kiragadva szörnyűnek tűnnek!
egyet jegyezz meg!A női szervezet úgy van kitalálva,hogy kpées rá és olyan hormonok szabadulnak fel az agyban alatta,illetve utána,ami miatt alig emlékszel rá(már ha nem nagy megrázkódtatás ért) :)!Nekem mindkettő fantasztikus élmény volt és mondtam,hogy semmi pénzért nem lennék férfi :D:D:D!Ezt még egy szuper orgazmusért sem cserélném el :lol: !
Egyébként én mindkettő után két nappal azt mondtam,hogy most azonnal újracsinálnám( a szülést :))....

anyapoc
 
 


Hááát, higgyétek el, nagyon nem mindegy a felépülés szempontjából! Na uff.

Anyapoc,
tényleg, te vagy a bioszos! :wink: (Látod, nem mondtam, hogy xxx :lol: )

A vágott seb lassabban gyógyul mint a roncsolt, én így tanultam (most akár csaszitól függetlenül).
angel37
 
 


A hosszanti az biztos, hogy k*rva szar! :roll:

Ha majd lesz keresztbe, elzengem a különbséget! :wink:
angel37
 
 


Athíz

:)
Görbe :)...nagyon ajánlom,hogy mindenkié ilyen legyen most már :D!

anyapoc
 
 


Angel

Igazad lehet :)...miért,Te mi vagy? :roll: Már hogy ilyeneket tanultál...ne osszám máááá az észt itt feleslegesen :D!
Majd ha lesz időm,felkutatom azt az írást...de mst se kedvem,se időm...csak babanetezni :D!

anyapoc
 
 


angel,gondoltam hogy nem muszerrel meritek:)en ugy gondolom hogy kozepes vagyok a skalan.egyszer a gyuladt gyokeres fogamat huzta kia doki erzestelenito nelkul.na az nagyon fajt bar inkabb megijedtem amikor az aszisztens hozta a vizet a fejemre.
akkor asszem elajultam egy piciket.ez volt eddig a legrosszabb de kibirtam.

anyapoc.kicsit betoji vagyok.rengeteg szulestortenetet elolvastam mar a neten,azert mert en nem a fjadalomtol felek hanem az ismeretlentol.a fajdalom az egy dolog,mas is kibirta en is kifogom,hanem az hogy egy olyan dolog fog velem tortenni ami ismeretlen.ez remiszt.

Kép
monyoka
 
 


Afonyaaa!
Meg szerencse hogy idoben eszrevettek!!!Nem lehetett konnyu neked sem!

Anyapoc!
Minden fele keppen rafogok kerdezni,sot kifogok harcolni ilyen kenet vetelt legkozelebb!!!!Es teljesen igazad is van!Igy utolag tenyleg csak orulhetek hogy ennyivel megusztuk!!!Linket KOSZONOM!!!!
ancsa81
 
 


Anyapoc,
ezt speciel, a biosztanárunktól hallottam általános iskolában! :lol: Az ilyesmire fogékony vagyok, meg érdelt is a tárgy, csak gimiben a seggfej tanárunk nagyon elvette tőle a kedvemet. A fakton 24 emberből még 18-ét... :roll:

Monyó,
ez alapján sztem te igen erős közepes vagy, ha nem több! :D
Nekem annak idején a foghúzáshoz két szuri kellett, plusz közben azon kaptam magam, hogy az asszisztens karját szorongatom :shock:
angel37
 
 


Monyoka

Ezt megértem,ettől szt mindenki tart kicsit :roll:...
Az egyik,amit ezzel kapcsolatban tudok mondani,hogy én arra gondoltam,több 100 millió-milliárd nő átélte már,hát nekem sem lesz tőle bajom :).A másik,hogy mire odaérsz,addigra már annyira terhes lesz a terhesség,hogy kívánni fogod,hogy végre két darabban legyél :D!Ez tuti és jól kitalálta a természet!
A terhesség alatt valahogy úgy mennek a dolgok,hogy az elején para,hogy minden rendben legyen.Aztán para a szüléstől,aztán ez elmúlik,aztán megint kicsit para,aztán a végén már mindegy,csak valami legyen :D:D:D!

Angel

Jaaaa :), így már értem :). Hát elég durva tanár lehetett,ha így elvette a kedveteket a középsuliban... :? Pláne fakton,mert hát oda azért megy az ember,mert érdekli,mert tovább szeretne esetleg tanulni...

Ancsa

Szívesen :).No nem rémisztgetni akartalak ám ezzel az egésszel,de tényleg jobb,hogy fény derült időben midenre és inkább Ab,mint nagyobb baj... egy ilyen pici babánál is. :)

anyapoc
 
 


Gyorsan írok,mert jön apa! :D

Anyapoc
Móninak pont fordítva gondoltam!Lehet hülyén fogalmaztam :oops: ,megesik!

Császár:
A szétvágott izom nagyon nehez gyógyul(forrás:férjuram),valóban széthúzzák kézzel az izomrostokat,és nemcsak a hasi műtéteknél van ez így.
Anyapoc drága :D ,az a vonal linea alba:fehér vonal asszem a két haránt hasizom tapadási ina.(nemrég tanultam,de pontosan már ki tudná :oops: )
A bikinivágás sokkal jobb,mert gyorsabban gyógyul,és a bőrvarrat ha ülsz,pont beleilleszkedik a redőkbe.Nem tudom,miért vágnak néha hosszába

Megjött apa,este folyt .köv. :lol:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszti

Most nem értem,hogy Móninak mit gondoltál? :roll:
És Te drága :D!Linea negráról beszélek,ami terhesség során jelenik meg a bőrön a köldöktől a szeméremdombig :D!Az bizony annyira negra,hogy nekem elég sokáig látszott mindkét szülés után :D!Meg persze terhesség alatt is... :)

anyapoc
 
 



Sziasztok!
Ha már szüléstörténet, akkor én is csatlakozom.
Előző nap reggel elment a nyákdugó, de fájásaim nem voltak. Felhívtam az orvosomat, de mondta felesleges bemenni, várjak, amíg rendszeres fájások lesznek. Eltelt az egész nap fájások nélkül. Este nagyot sétáltunk a férjemmel, és már azon jártak a gondolataim, hogy én leszek az első, akiben benn marad a baba. Másnap hajnalban nagyon enyhe, de rendszeres fájásokra ébredtem. Reggelig még el-elbólintottam a méhösszehúzódások között, amelyek egyre sűrűbben jelentkeztek, de nem voltak erősek. 6 óra körül felébresztettem a férjemet, aki addig békésen szunyókált mellettem, és boldogan újságoltam, hogy indulhatunk. Már 3 perces fájásaim voltak, amikor telefonáltam az orvosomnak. Lezuhanyoztam, közben férjem telefonált a mentőkért, akik perceken belül meg is érkeztek. Ekkor már másfél perces fájásaim voltak. 7 óra körül kerültem fel a vajúdóba a férjemmel együtt. Megvizsgált az ügyeletes orvos, és közölte, hogy 2 és fél ujjnyira nyitva vagyok. 8 óra körül érkezett meg az orvosom, aki hamarosan burkot repesztett (ekkor már 3 és fél ujjnyira kinyílt a méhszáj), aminek hatására fájásaim elég intenzívvé, és szinte egybefüggővé váltak. 9 óra után kísértek a szülőszobába. Felfeküdtem az ágyra, lábaimat kiszíjazták és nem emlékszem már hányadik nyomásra, de nagyon könnyen délelőtt 9: 30-kor megszületett kisfiam. Határtalanul boldogok voltunk. Mivel úgymond „nagyüzem” volt, ezért csak egy pici időre hozták oda hozzánk, akkor valamennyit szopott, de délutántól már az osztályon folyamatosan együtt voltunk. Sajnos a gátsebemmel nagyon sokat szenvedtem, még szülés után két héttel se tudtam ráülni. Feldaggadt, beödémásodott. A kínok kínját éltem át vele. Sajnos nem felszívódóval varrta az orvos.

Vikivel hajnalban rendszertelen fájásokra ébredtem. nagyon gyengék voltak, ezért nem tulajdonítottam nekik nagy jelentőséget, vissza is aludtam. Reggel mondtam a férjemnek, hogy mi történt, de hozzátettem, hogy még a nyákdugó nem ment el. Mondta, hogy akkor még ma sem lesz semmi. Lezuhanyoztam, és utána vettem észre a véres váladékot. Ujjongani tudtam volna örömömben. Igen ám, de fájásaim már nem voltak. Aznap délelőttre voltam berendelve szívhang vizsgálatra az orvosomhoz. Be is mentem 9-re.
Elújságoltam neki a történteket, és így a szívhang-mérő mellé a fájás-mérőt is feltette. Letelt az idő, de fájások semmi. Azzal búcsúztunk el, hogy hívjam, ha erős 8-10 perces fájásaim lesznek, vagy ha gyengék, de 4-5 percesek. Hazajöttem, ekkor kb. fél 11 volt. Nekiálltam ebédet főzni, és közben ismét beindultak a fájások. Most is gyengék és kb. 8-9 percesek voltak. Eközben ment el a nyákdugó másik része.
Ekkor már gondoltam, hogy ebből estére talán baba lesz. De annyira nem voltak erősek a fájások, hogy közben beszéltem telefonon anyukámmal, és kétszer a barátnőmmel, és ők semmit nem vettek észre. Dél felé már 3-4 perces fájásaim voltak, de még mindig simán ki lehetett őket bírni. Felhívtam a férjem, mondtam neki jöjjön haza gyorsan enni, mert szerintem indulnunk kell. Hazajött, nekiálltunk enni. Én nem mertem csak pár falatot enni, mert mi van, ha viszontlátom szülés közben...
Fél egy körül felhívtam az orvosom, mondtam neki, hogy mi a helyzet. Mondta, hogy
nyugodtan ebédeljünk meg, induljunk be a kórházba, jelentkezzek az ambulancián, és
majd a szülőszobán találkozunk. Így is tettünk. 13 óra körül értünk be a kórházba.
Várni kellett egy kicsit, ekkora azért már erősebbek voltak valamivel a fájások,
de még mindig 3 percesek, és könnyedén elviselhetőek. Megjött az ügyeletes orvos,
odaadtam neki a kiskönyvem, és mondtam, miért jöttem. Behívott a vizsgálóba. Ez az
az orvos volt, aki dysmat gyanúval a 37. héten beutalt szívhangra és ultrahangra a
kórházba. Most is azzal kezdte, hogy milyen kicsi a pocakom, és ez nagyon kicsi baba
lesz. Mondtam neki, hogy akkor 2600g-nak mérték, tehát nem lesz ő olyan kicsi.
Megvizsgált, és szó szerint így mondta: Maga 1, 2, több mint 3 ujjnyira nyitva van.
Meglepődtem, és rákérdeztem, hogy mikorra várható a baba. Közölte, hogy ha minden simán megy, akkor egy órán belül. Ekkor meglepetésemben majdnem leszédültem a vizsgáló asztalról. Kikéredzkedtem, hogy hadd telefonáljak az orvosomnak. Felhívtam, és elmeséltem mi újság. Meglepődött, de mondta azonnal jön. Megtörtént a betegfelvétel, és kb. fél kettő körül kerültem fel a szülőszobára. Az orvosom együtt öltözött át a férjemmel. Felfeküdtem a szülőágyra, és nem szíjazott ki, aminek nagyon örültem, majd megrepesztette a burkot. Mondta, hogy várjunk a tolófájásokra. Igen ám, de nem hogy tolófájások, hanem semmilyen fájások nem voltak. Kb. 10-15 perc múlva mondta, na jó, akkor álljak fel, hogy segítsen a gravitáció. Így is lett, ismét beindultak a fájások. 3 percenként jöttek, 1 perc hosszúak voltak, de elviselhetőek. Férjemmel még nevetgéltünk is közben. Egy idő után éreztem, hogy már nyomnom kellene. Visszafeküdtem, és mondta az orvosom, hogy nyomjak egy próbát. Ekkor kézzel elsimította a méhszájat, és már csak a fájásokat vártuk. Mikor jött egy fájás, és amire a nyomásra készültem vége is lett a fájásnak. Közben odajött már a szülésznő is, egyik oldalamon ő, a másik oldalamon az orvosom ült. Mivel olyan gyengék és rövidek voltak a tolófájásaim, ezért teljesen az ő utasításaikat követtem, hogy még egyszer cseréljek levegőt, nyomjak még. Biztatásuk nagyon sokat segített, mert az első levegőnél elmúlt egyből a fájás. Kb. a 4.-5. fájás, első levegőcseréje után bukkant ki a baba feje. Kinyitottam a szemem, megnéztem, majd mondták, gyorsan cseréljek levegőt, nyomjak egy nagyot, és így ki is csusszant teljesen a baba. Gátsebem szinte alig volt, már aznap este ráültem. Semmi, de semmi gondom nem volt vele. Felszívódó varrata volt.

Ezek után a tavaszi műtétem maga volt arémálom. AMikor megtudtam, hogy laparból teljes vágásom lett, akkor mondtam az orvosomnak, hogy inkább megszülök 10 gyereket, mint egyszer császár!

Bocs ha hosszú voltam és unalmas.
moni
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: