Új privát üzeneted érkezett!

Most vasárnap én is elmentem a tanfolyamra és két könyv büszke tulajdonosaként tértem haza.

Mivel a mozgáskultúrám... hát... szóval elég necces, a gyakorlatokkal otthon szó szerint kínlódok.

Topik viszont még nem volt a témában (ha jól láttam)


Üdv az új topicnak, és indítójának! Kép

Hátha összejövünk páran!

 
 


Az biztos, hogy összejövünkKép

Csak szerezzek már be gyorsan egy Avivás könyvet. Esetleg utánna kellene nézni, hogy van e ebben a városban ilyen torna.
Csakegy!
Nem tudnád megkérdezni az oktatódat?

Köszike!!!
Vendég
 

 
 

Aranykavics: Hol is?

Megint berakom a linket a cikkel:
http://www.paramedica.hu/200404/lelekmelyen/avivatorna.htm

A telószáma egyébként:
Tóth Lívia
Telefon: 06-1-321-2952
vagy 06-30-475-2267.

Ha jól tudom, 10 ember felett vidékre is lemegy...

(de ahogy írtam, ha 2héten belül nem sikerül jól megcsinálnom a gyakorlatokat, elmegyek egy ismétlő tanfolyamra... szóval ha lenne jelentkező, akkor szóljonKép Igaz, én Bp-en mennék...


Szerintetek lehet csak könyv alapján is csinálni?

Mert egy kis faluban lakom Pesttől 120km-re így esélyem sincs tanfolyamon részt venni.

A könyvek mennyibe kerülnek?

Kép
Kép
Kép
 


A 2 együtt nekem 3200 Ft-ba került (+600 volt a CD a zenékkel, de azt nem kell megvenni hozzá, a könyvben benne van mikor milyen zene kell)..

Ha felhívod Líviát akkor szerintem kipostázza neked...

Aztán majd Te is itt ugrabugrálsz velünk és együtt próbáljuk majd meg kisilabizálni, mit hogyan kelleneKép


(ja... de igazából csak az első kötet kell, az 1500 Ft... a másodikra azt mondta hogy csak akkor, ha mondjuk 6 hónap után nincs eredmény és peteérés + abban vannak a ffiaknak szóló gyakorlatok)


Én nem tudtam volna csak könyvből... Így se ment valami húdejól, hogy egyszer részt vettem.

És sztem jó a zene ha megvan, mert épp annyi ideig tart egy-egy rész, mint a gyakorlat. Nekem segített, de lehet anélkül is csinálni!

 
 


Hát én ma megint megpróbálomKép Nincs túl sok sikerélményem sajna... de talán majd belejövökKép Kép Kép

Egyébként a könyvben nagyon rosszak a képek azért nem megy... és ahogy egyszer már Te is írtad, mintha nem mindig vágna össze a kép és a szöveg...


Na akkor ide isKép

Szóval a tanfolyam egy alkalom összesen és 4 óra. Szombaton vagy vasárnap van (tehát akár vidékiek is elmehetnek rá). 5000 Ft volt egyébként... szóval kibírható. Ebből 1 óra a gyakorlat és 3 az elmélet (életmód + ált. elmélet)... és persze kérdezősködni is lehetKép

Nekem mondjuk kevés volt a gyakorlatKép Valszeg a tehetségesebbjének elég... (de asszem azért nincs több, nehogy megjöjjön utána az embereknekKép)


Csakegy!
Köszi az infót, még tűnődök rajta egy picit, aztán lehet hogy felhívom a csajszit.Kép
Eghyébként ez milyen torna (jó, tudom, hogy AvivaKép), de ilyen talajtorna szerűség, vagy intimtornához hasonló? El se tudom képzelni...Kép

Kép
Kép
Kép
 


Hát van benne ugrálás is és fetrengés is és egyhelyben fenékrázás isKép

Ja... tegnap nem tornáztam... olyan fáradt voltam, hogy kihagytam... így aztán soha nem fog megjönni...


Csakegy!

Aha, fenékrázás...Kép
"így aztán soha nem fog megjönni..." Te most arra mész hogy megjöjjön? Bocsi, de nem ismerem a hátteredet, azért kérdezek hülyeségeket.
Már ezt a mondatot se értettem:"nehogy megjöjjön utána az embereknek".

Vica, az értetlenKép

Kép
Kép
Kép
 


HeheKép

Szóval mi is mint itt szerintem mindenki, babára gyúrunk... de nekem PCO-m van és most épp egy maratoni ciklusban járok (63. nap talán?) így az első cél az lenne, hoyg megjöjjön végre és jöhessen a következő ciklus... na ha a következőben lesz PÉ-m akkor meg már óvatosan kell csinálni, nehogy elmenjen egy esetlegsen összehozott baba...

Így érthetőbb? Kép


Hát csajok, nem tudom, mert csak két hónapja csinálom az avivát, és elég bénus módjára Kép
De már az első ciklusnál elmaradt pecsételgetés, a másodiknál pedig kitolódott, az amúgy 25-26 napos ciklusom 28-ra! Kezdek komolyan hinni benne! Kép

 
 


Csakegy!
Most már értem. Sejtettem, hogy PCO lehet a dologban, csak nem akartam rákérdezni.
Végy példát Angelről, neki már bejött.Kép Igaz?

Angyalom!
A következő hónapban már óvatosabban, mert úgy látom rohamosan közeledsz a babásodás felé.Kép

Ha felhívoma csajt, akkor egyszerűen mondjam neki, hogy szeretnék egy könyvet és küldje el?

Kép
Kép
Kép
 


Vica, Kép
Igazából engem nem zavart a rövidebb ciklus! Sőt, hamarabb jött a pé! Kép De úgy látszik az aviva nem tűri ezt sem! Kép

Pedig inkább ciklus lerövidítésére jó! Hosszabbítani is lehet, ha vkinek ultrarövid, de mintha a Lívia azt mondta volna, hogy 29 nap fölé nem lehet vele tolni.

Ha felhívod, mondj neki vmi ilyesmit, és sztem biztos tud küldeni, a fizetést meg (gondolom) megoldjátok csekken...
Csaj? Kép Hatvanvalahány éves! Kép

 
 


Sziasztok!

De örülök ennek a topicnak! Kép
Én kb. 1 hónapja voltam, és erősen gondolkodom egy ismétlésen. Én szintén azért mentem, mert babát szeretnénk + rettentően görcsölök a menzesz első két napján. Az első menzeszem (aviva után) tök jó volt, de a második nagyon fájt megint Kép Azt hiszem nem jól csináltam, mert kihagytam azt, hogy a görcs elleni gyakorlatokat minden nap csináljam.
Én még zene nélkül gyakorlok, hogy ne zavarjon be Kép Majd ha már profi leszek, akkor megpróbálom zenével.

Ti hetente 2x csináljátok, vagy 2 naponta?

Nekem a tanfolyam nagyon bejött, azóta a párommal átálltunk a lúgosító étkezésre, és sokkal jobban érezzük magunkat.

Sziasztok! Kép
 
 


Angel!
Hatvan valahány??? Nem tudtam. Uhhh...Kép
Csak hát mindenki Líviázott, nekem meg olyan fiatalosnak tünt. Na, besültem.Kép

Csepke!
Röviden össze tudnád foglalni (nekem hosszan is jó, csak téged akarlak kímélniKép) a lúgosító étkezés lényegét? Már régóta foglalkoztat a dolog, még jóval az Aviva előtt hallottam róla.

Kép
Kép
Kép
 


Vica,
Egyébként fiatalos! Kép

Csepke,
első hónapban 3x csináltam, a másodikban 2x (csak pé előtt mertem) És nem éppen kifogástalanul! Kép

 
 


Angel!
Sejtettem.Kép Aki tornával foglalkozik ilyen korban, az nem is öregszik meg sosem.Kép

Kép
Kép
Kép
 


Vica,
nem akarok hülyeségeket íri, így idézek Kép

Lúgosító hatás - A szervezetben végbemenő kémiai folyamatok nagy része lúgos közeget igényel, a lúgos közeg biztosítja az egészséges sejtélet számára kívánatos feltételeket. A növényi étrend lúgosító hatású a szervezetre nézve, míg a vegyes étrend savasító hatással jár. Mivel sok baktérium csak savas közegben képes szaporodni, így a savas közeg meleg-ágya a különböző kórokozók elszaporodásának is.

Dr. Mayr a helyes táplálkozásról kidolgozott elmélete a SAV–BÁZIS EGYENSÚLY fontosságát emeli ki.

A testben állandó kémiai reakciók folynak savak és lúgok között. A táplálkozás szabályozza a test sav-bázis háztartását. A legfontosabb szabály, hogy a bevitt tápanyag 80 %-a lúgos, 20 %-a savas hatású legyen.

Amennyiben túlnyomórészt savkeltő táplálékot fogyasztunk, elkezdődik a szervezet elsavasodása. Ez köszvényhez, reumatikus betegségek, epe- és vesekő , visszér tágulatok kialakulásához, érelmeszesedéshez, csontritkuláshoz vezethet. Egyes feltevések szerint ez bizonyos fajta rákbetegségek kialakulásának is alapját képezi.

Lúgosító (bázikus) hatású élelmiszerek:

gyökér-zöldségek: burgonya, retek, sárgarépa
zöldségek (kivéve kelbimbó, articsóka)
gombák
gyümölcsök (citrusfélék is mérsékelt mennyiségben)
író, kefir, nyers tej, friss vaj
gyógynövények (gyógyfűszerek, gyógyteák)
szója készítmények

Savasító élelmiszerek:

ipari fehér cukor (édességekben, üdítőkben, készételekben is)
állati zsír és fehérje (disznóhús, marhahús, pulykahús, hal)
ipari margarinok és olajak
sajtok (különösen a kemény sajtok)
fehér liszt (ebből készült tészták, kenyér, sütemény)
fehér rizs
adalék anyagok, konzerváló szerek, ízesítő aromák
alkohol
kávé, fekete tea
nikotin

Az egészséges étrend természetes, friss élelmiszerekre épül, valamint a szezonális termékeket részesíti előnybe. (A mélyhűtött zöldségek természetes értékük 90 %-át megtartják, szemben a konzerv termékekkel.)

Az élelmiszerek az egészséges konyhatechnika után is megtartják természetes értékeiket, a zöldségeket, húsokat párolni kell sütés helyett (a panírozott, magas hőmérsékleten, bő zsírban készített ételek teljes elhagyása ajánlott).

Bővebben:
http://www.bio-tex.hu/mayr.htm

Ennyit találtam hirtelenjében.

Lívia nekem nagyon szimpi volt. Sokszor akartam már átállni a kajával valami egészségesebb irányba és hosszú távra, de Lívia előadása és információi adták meg azt a lökést, amivel meg tudtam lépni.

Lívia is Etka jógás, és ott az egész társaság az én szememben az élő példa arra, hogy hogyan kell élni. Hihetetlen, hogy sokan kétszer annyi idősek, mint én, és különb életet élnek Kép Jó köztük lenni Kép
 
 


Csepke!

Köszi, hasznos infó nagyon!Kép Nekem még hiányzik a lökés, hogy radikálisan megváltoztassam az étkezési szokásainkat. Főleg a főzésben. Míg anyuáknál laktunk elképzelhetetlen volt a vasárnap valami ránttott husi nélkül (legyen az csirke, vagy sertés).
Meg észrevettem, hogy szinte csak húst eszünk otthon reggel, délben, este. Nehéz lesz erről leszokni, de neki kell fogni egyszer.Kép

Kép
Kép
Kép
 


Izé... csak annyit, hogy a tej keményen savasít + nem engedi a kálciumot felszívódni... (de ezt nem vitaindítóként írom!!!)

+ igazából makrobiotikáról szóló anyagokat érdemes olvasni, az az az étrend ami a leginkább közel áll ehhez... (csak néha lehetetlen betartaniKép


Csakegy
Nem akarok vitázni,de nem tudom megállni,hogy le ne írjam.A tej csupa Calcium.Fő forrása a csont építőköveinek.A vas feszívódásában okoz inkább gondot.De tényleg,befogom a szám.KépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Nick, elnézést a belepofért, a tejre mondom. Nekem savas a gyomrom ősidők óta, és ha rosszul vagyok, mai napig csak a tej segít rajta, orvosi javaslatra is. Akkor én ezt most nem értem...
 
 


Ehhez a tej-dolgohoz annyit azért hozzátennék, hogy évtizedeken keresztül mondogatták, hogy "A tej élet, erő, egészség" aztán pár éve kitalálták, hogy (sakítottan fogalmazva) mérgező, és nem emberi fogyasztásra való (mert állítólag az emberi gyomor nem tudja feldolgozni) aztán most talán megint rájönnek az okosok, hogy mégis jó a tej.
Ha minden új hitnek-tévhitnek bedőlnék, akkor már nem tudnám, hogy hol áll a fejem.Kép
Én minden esetre iszom, mert szeretem, és nem véletlenül iszunk életünk első pár hónapjában tejet. Igaz, hogy ennek a bolti tejnek semmi köze az anyatejhez, de azért mégis csak tej mind a kettő.
Részemről ennyi.

Kép
Kép
Kép
 


A kálcium az valami nagy kamu... érdemes utánaolvasni...

Nekem speciel kifejezetten savat okoz a tej... (mondjuk valszeg attól is függ, milyen)...

Állítólag ez a homogenizálás vagy mi az ami nagyon megkavarja... mert így a zsír vagy mi valahogy másképp lesz benne és ezért iszonyú nehezen emészthetővé válik (ld. nem véletlen, hogy a gyerekeknél tejalergia alakulhat ki ha túl korán adják... ) A tehéntej a tehéngyereknek való és nem az embergyereknek...

http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/tej.htm

Itt van róla egy érdekes cikk... (és ha az ember utánaolvas, máshol is talál hasonló dolgokat...)

(Egyébként meg lehet, hogy a vas felszívódását is gátolja... nem vagyok én orvosKép

Én igazából amiatt nem iszom, hogy úgy érzem nem tesz jót nekem. Valszeg nem vagyok rá allergiás (ld. nem okoz hasmenést stb.), de már gyerekkorom óta rossz érzésem van utána (mintha beleülne a gyomromba) és mindigis csak a kakaó miatt ittam... (na meg a tejbegrízKép

Egyébként valszeg pont ezek miatt a nehezen emészthető zsírdarabkák miatt (ami miatt én nehéznek érzem utána a gyomrom) tehet jót néhány esetben...

Nem tudom..

Nálunk speciel a dietetikus is letiltotta a dolgot... (klinikán dolgozó dietetikus)... azzal, hogy inkább joghurt, mert az sokkal könnyebben emészthető és kálcium szempontjából is szerencsésebb...

(Ja... én zabtejet iszok... még a megszállott tejivók szerint is marha jó az ízeKép és tejbegrízt is lehet belőle csinálni... na meg forró csokit Kép)


Vica
Én szintén ezt vallomKép

Csakegy
Na,és a joghurt miből készült?
Persze az enyéni tejtolerancia eltérő.Sőtt,amit eszik a tehén,az választódik ki a tejben.

A dietetetikus egyénre szabott diétát ír elő.Ha nálad a tej pl. savasodást okozott,hát ezért nem javasolja.Helyette joghurt ,kefír.Szóval,nem azért mert káros lenne.
A cikket mindjárt olvasom.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: a dietetikus nem személyre szabottan mondta - általános életmód tanácsokat adott... (és nem is csak nekem... de én ezt már előtte is tudtam, úgyhogy nem igazán lepett meg)(egy jó középutas dietetikusról van szó)

Egyébként a joghurt egy erjesztett izé ami emészthetőbbé teszi a tejet - és az erjedés miatt (a bacik csinálják) kifejezetten jót tesz a gyomornak és a bélflórának...

(elvileg a sajt is könnyebben emészthetővé válik ha megsütöd... így pl. a melegszendvics is jobb, mint a sima... bár elvileg nem is lenne szabad együtt enni a kenyeret a sajttal, mert a kettő együtt már nehezen emészthető... de ezt az Aviván Lívia is elmondta...)

(bár a sajtot a magas sótartalma miatt eleve tíltólistára szokták tenni... )


Ja... egyébként mindenkinek szíve joga azt csinálni amit akarKép Én csak azt írtam le amit én gondolok erről...

(meg hát ha majd egyszer végre gyerekünk lesz, az nem is tudja majd, mi az a tehéntej... csak natúr joghurt és túró formájában... na jó, néha sajtot is kap majd, de abból is inkább az érleletlent...)


Csakegy
A calciumtartalmán viszont nem változtat az erjesztés,csak ,mint írod,könnyebben emészthetőbbé teszi!

A cikkről:hát én maradok tejpárti!
Minden kaja "veszélyes,és halálos" bizonyos szempontból.Viszont ha nem eszel előbb halsz megKépRáadásul ki a fene akarna örökké élni?
A rákot nem a tej,hanem legfőként a környeztszennyezés,és bizonyos sugárzások okozzák legfőnként + öröklött tulajdonnságok hajlamosítanak rá. KÓROKA NEM ISMERT!Ha az lenne,megelőzhető lenne.Eléggé sarkított dolog a tejet tenni felelőssé!
Az igaz,hogy a tehén megeszi a szennyezett füvet pl,az kiválasztódhat a tejben stb stb.De a joghurtban is uazt eszed!
Végül te tudod,iszod,vagy sem.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: minden mindennel összefüggKép))

(én pl. azt tapasztaltam, hogy ha tejet ittam, több volt a ragyám... mondjuk ez valszeg a tejcukor miatt lehetett... tehát nekem, egy PCO-snak valszeg ront a helyzetén...)

A tejbegríz viszont finomKép


Ha,kijöttek tej után a ragyák,igen valószínű laktózintoleranciád is van,az IN mellett.Próbáld ki a laktózmentes tejet.Egyik ismerősömnek bevált.(már ha egyáltalán még iszol tejet )

Ja,és nem is puffadsz tőleKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


IN=IR írni sem tudok már.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hát... puffadni nem puffadok, hasmenésem nincs stb. szóval semmi sem utal laktózérzékenységre... egyszerűen nem tesz jót... de a zabtej az teljesen OK, ízre és állagra is tökéletesKép


Csakegy!
Én is észrevettem azt a "gyomorba beleülést", amit te írtál. A bolti tej után!!!
Mi szoktuk hordani a helyi TSZ-től a friss (még langyos) tejet, amit otthon felforralok, és hiába zsírosabb az a tej(akkor is ha fejés után lefölözik), mint a bolti, akkor is valahogy könnyebb érzetem van tőle.

Kép
Kép
Kép
 


Csak nehogy génmódosítottat igyál!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta!
Igen, nekem is az az érzésem ezzel a zabtejjel, hogy lehet az akármilyen bio, az mégsem arra van kitalálva, és ki tudja mit csinálnak vele, és mit teszne bele, hogy olyan legyen mint a tehén tej.
Egyébként nincs az kikötve, hogy a tehéntej, csak tehén gyereknek való, mert akkor salátákat se ehetnénk, meg zöldséget, mert az meg a nyusziknak meg a kecskéknek való.Kép
Na, jó, nem kötekedek...Kép

Kép
Kép
Kép
 


HihiKép Érdekel valakit, hogy készül a zabtej?Kép

Végy egy adag bio zabpelyhet. Pirítsd meg lassan (vagyis ne is pirítsd, csak szárítsd meg az edényben) aztán öntsd fel vízzel, tegyél bele egy csipet sót, egy kis mézet (ha akarsz) aztán főzd... úgy kb. 5 perc főzés után turmix...

Hát ez a zabtejKép


Csakegy!
És ezt te csinálod otthon? Vagy veszed? Nem semmi.Kép Sosem gondoltam volna hogy így készül.

Kép
Kép
Kép
 


Hát izé... már csináltam is és ha lusta vagyok, veszem is (a Drogerie Marktban is van csak drága - 500 Ft/liter)... (az otthonit sajna mindig túl sűrűre főzöm így azt csak főzéshez szeretem használni - pl. tejberízshez stb. - de egyszer majd csak sikerül jó hígra csinálnomKép).


(de ha sűrű, nagyon jó tejszínhelyettesítő...)


Hát ezt kipróbálom este. Ma nincs otthon a Zuram, ő nem díjjazza az újdonságokat.Kép
Mennyi vízzel kell felönteni?

Kép
Kép
Kép
 


Hát én úgy emlékszem, 2 lapos evőkanál zabpelyhet 3/4 liter vízzel... (de előtte tényleg meg kell szárítani a pelyhet, különben tök más lesz az íze!)... mondjuk a dobozosba valami olajat is öntenek (asszem kukoricacsíra) úgyhogy legközelebb lehet, hogy bepróbálkozok néhány cseppel én is... monduk így házilag olyan olcsó, hogy ha 10* kísérletezel és öntöd ki, akkor 10*... szóval értedKép


Csakegy
Hogy van ennek tej íze?Nem tudom elképzelni.A zabkorpát önmagában ismerem,talán pont azért fura.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Pedig olyan... csak kicsit édesebb... (OK, a gyári íze jobban hasonlít a tejéhez... én azt pl. reggel kukoricapehellyel is szoktam enni és teljesen olyan... )Az otthoni még nem (bár főzésnél tök olyan), de majd kikísérletezem a jó receptetKép (az itthoninak főleg az állagával van a gubanc... de már az is felmerült, hogy talán leszűrik a gyárit és azért...)


Sziasztok! Kép
De jó ötletet adtatok ezzel a zabtejjel kapcsolatban!!! Nagyon örülök neki! Kép Mi rizstejjel próbálkoztunk, az sütibe remek, de elég édeskés. Olyat csináltam belőle, hogy kukoricadarával puliszkát, és amikor elkészült mézzel ízesítettem, és szórtam bele egy kis zabpelyhet, almát és fahéjat. Nagyon finom volt, bár a társítás szerint nem jó Kép De ilyenkor azt gondolom, hogy már ez is nagy lépés.

Nekem Lívia adta meg a kezdő lökést, és valahogy én is tovább tudtam adni ezt a dolgot, mert a párom, aki a "semmitamiegészséges" és a "hústhússal" életmód lelkes gyakorlója volt, teljesen átállt. Ez a csodával határos Kép.

Fura, meg nehéz, de ha az ember átáll, új dimenziók nyílnak meg előtte Kép. Nekem is fura, hogy nem húsételekben kell gondolkodnom (pedig abban már igazán kreatív voltam), hanem magokban, zöldségekben, gabonákban. De mostmár kezd jönni az ihlet, és ez jó. Ma pl. kecskesajttal töltött sült paprikát fogok csinálni, és köretnek párolt céklát. Kipróbáltuk már a tökmagpástétomot is, amire azt mondta Lívia, hogy azzal minden pasit meg lehet ingatni Kép. Így is történt Kép. Most vettem pálmazsírt, és azzal fogok szezámmag pástétomot kavarni. Azt hiszem tényleg csak el kell kezedeni más alapanyagokban gondolkodni, és egyáltalán felfedezni azokat. Nekünk nagyon bevált, bár a sót még nem tudtam elhagyni Kép.

Voltunk a www.varghagyogymod.hu -nal is, es ott azt mondtak, hogy egyunk hust is, de ne szarnyast, es ne disznot, hanem vadat, borjut, birkat, marhat es persze ne surun. Ilyenkor en is zavarban vagyok, hogy itt van ket fajta eletmod, mindkettoben hiszek, es mindketto mast mond Kép Erre azt mondtam, hogy az ilyen vitas esetekben megprobalok hallgatni a szervezetmre.
Ne kerdezzetek miert valtottam at ekezet nelkuli irasra Kép

Bocs, kicsit hosszu voltam Kép
 
 


Ez marhaság... a vadhús marha sokáig időzik a bélrendszerben... és a bolyhokra tapadva kb. 1-2 hétig rohad (marha = 2 hétig). Nem véletlenül szokták a halat és a csirkét ajánlani... (hal kb. 24 óra, csirke kb. 24-48 óra)

Ez a Vargha a képe alapján nem túl szimpi nekemKép


Ezt nem a Vargha mondta, hanem egy másik állapotfelmérő. Sztm azért javasolta ezeket a húsokat, mert nem mindenféle hormonnal, meg hulladékkal mesterségesen felhízlalt húsuk van, hanem mivel vadon élnek, normálisan tudnak táplálkozni.

Mondjuk én nem szeretem az "ez marahaság" dolgot. Te a lebontás szempontjából nézted, Õ pedig a tápanyagok és az azok által hordozott "informácó" alapján mondta. Én erre elmondtam az aggályaimat, és azt, hogy akkor hallgatok a szervezetemre, és ezt maximálisan helyeselte. Úgyhogy ez alapján nem lenne érdemes következtetéseket levonni, nem?
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: