Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Kreka 84!

Nálunk a menses 5.napján kell jönni UH és utána 2-3 naponta addig még meg nem érik a tüsző.Muszáj sürőn nézni a töszőket mert nem mindegy hogy melyik napon érik meg és reped meg.Ha nem érik kellően még mindig rátudunk segíteni hormoninjekciókkal.Az inszeminció előtt azért kell UH nézni mert ha nem repedt meg a tüsző másnap újra meglehet ismételni de ez még mindig csak egy inszeminek számít.Ha egy ciklusban van 2-3 inszem az akkor is egynek számít mert a TB egynek számolja el. Ezért kell inszemi előtt UH mert ha nem repedt meg ismételünk újjabb lehetőséget adva ezzel.


Kedves Segíthetek!

Okt.29 től menstruáltam,3. napon elkezdtük merional szurit adni magamnak ,mert már clostyra 3db/nap nem reagáltam.
Napi 1 amp.adtam 10 napig semmi nem indult be.Folytatnom kellett 2-vel a szurit ,a második doboz sem indította el csak sok apró tüszőm volt.Majd a harmadik doboz is elfogyott mire végre lett 2 érett tüszőm 18mm 19mm.november 20-án este beadtam a repesztő szurit.Elvileg dokim szerint szerdától kellet együtt lennünk,ami meg is történt.
December 1-re behivatott vérvételre és uh-ra.Megnézze sikerült e.
ekkor uh alapján azt mondta bíztató, mert nagyon jó vastag a méhnyálkahártyám ,/21 mm/de várjuk meg a délutáni vérvételeredményt.Természetesen negatív lett ,nem fűztem sok reményt hozzá hogy sikerül.Az orvosom azt mondta, ha megjön jelentkezzek, mert tovább nem várunk ,mivel nagyon nehezen érik a tüsző inszemet csinálna karácsony előtt.És elég régóta próbálkozunk stimulációval/clostyt napi 3-val szedtem/
De kérdésem a következő:
Nem volt korai a vérvétel nekem ,hiszen 20-án repesztett onnan24-48 óra amikor megreped és onnan számolva korainak tűnik az 1-je.
Mennyi idő műlva várhatom a mensit?
És lehet e ,hogy a hormoninjekcióktól fájnak a melleim?
Az hogy lehet ,hogy most nem reagáltam a clostyra napi
3-val a szurit megelőző ciklusban,amikor a nyáron sikerült érett tüszőt összehozni uezzel az daggal,és akkor terhes is lettem de spontán elvetéltem.
előre is köszönöm a válaszodat.
Judit

Nagyon

Kép

Kép
 
 


Kedves Judit!

Én mindig azt mondom a pácienseknek ha csak egy napot is késik a menses csináljanak terhességi tesztet.Körübelüre tudod hogy mikor jön meg a menstruáció és ki tudod számolni hogy mikortól számítható késésnak.Szerintem orvosod nem csinálta korán a vérvételt.
A hormoninjekciótól elképzelhető hogy fáj a melled hisz hormontartalma a szervezetben is hormonváltozást eredményez.De ez nem baj csak kellemetlen szervezeted így reagál a kezelésre.
Nem minden ciklus ugyan olyan így lehet hogy egyik ciklusban mgérik a stimulációtól a másikban nem.Elképzelhető az is hogy egy ciklusba kapott kezelés áthat a következőre ezzel elérve a tüszőérést.
De ha nagyon nehezen érik meg a tüsző én is azt javaslom hogy vágjatok bele az inszeminációba.
Sok sikert kívánok nektek!

 
 

Kedves Segíthetek!

Köszönöm a válaszodat.
Közben szerdán lett egy pozitív tesztem és ezt vérvétel is megerősítette.:) Most reménykedem velem marad a picur :)

De még csak halkan reménykedek:)
Mégegyszer köszi Jucu

Kép

Kép
 
 


Kedves segíthetek!!!

Köszönöm válaszod, de a kételyek egyre erősödnek bennem, mind bizalom, mind remény szintjén.

Most voltam Uh-n a 11.napon, és azt láttuk, hogy kb. 30 tüsző van, amiből egy 16 mm-es, de az is kevés, a hártya pedig csak 4 mm. A clostilbegytet szedtem, de következőleg injekciót fognak adni. PCO-s vagyok, de nálam annyi van, hogy soka ciszta, meg nagyon alacsony a progreszteron. Én Tiszavasvári vagyok, orvoshoz viszont Pestre járok. Ők nem erőltetik, hogy menjek többször uh-ra, viszont én is úgy gondolom, hogy az inszem előtt is kéne uh, mert ha nem megfelelő a helyzet, akkor nincs értelme beültetni. Mit jelent az, hogy 2 inszem egynek felel meg egy hónapban?? Én a Forgácsba járok, ott is érvényes ez, mert ott fizetni kell az inszemért.

Szerinted kérjem én, a több monitorizálást???? Én mondjam meg, hogy mit kéne csinálni????

várom mihamarabbi válaszod, mert hétfőn megyek a 2. inszemre.

üdv. réka
 
 


Szia Kreka!

Ne haragudj ,hogy belekotnyeleskedek ,de miért nem mész Budai Meddősségibe inkább? Vagy nagyon tudom javasolni a Schöpf Méreit neked.
Forgács maszek klinika k...a drága és nem sok jót halllottam róla.,annál inkább BM-ről .Mi az ,hogy neked kell kérni?Nekik tuzdni kéne mi az amit csinálni kell és hányszor ,ez az én véleményem.
Ha kell tudok neked adni doki számot S.Méreiben ,vagy BM -et kikeresed neten és kérsz időpontot oda.Ha már vannak eredményeitek akkor sokkal gyorsabban mehetnak a dolgok ott.
Sok sikert és kitartást nektek ,hidd el előbb utóbb meglesz a gyümölcse a sok szenvedésnek:)
Jucu

Kép

Kép
 
 


Én úgy tudom a kétszeri inszem is mivel egy cikluson belül történik így 1 nek számolják el,ez S.Méreiben is így van.

Kép

Kép
 
 


Kedves Jucus!

Én meg csak halkan gratulálok neked és szurkolok.


Kedves Jucus!

Én meg csak halkan gratulálok neked és szurkolok.


Kedves Kreka!

Főleg azért kell UH nézni mert ha valaki cystásodásra hajlamos és a ciklusban nem a tüsző hanem a cysta érik semmi értelme az inszeminek.
A TB 6 inszeminációt engedélyezz.Ha egy ciklusban 2x vagy 3x-or van iszem mert nem repedt meg a tüsző az csak egy inszeminációnak számít mert a TB a ciklust számolja.
Te döntsd el hogy szeretnél-e intézményt váltani vagy olvasd el többiek tapasztalatát az inszemmel kapcsolatban és mérlegelj.


kedves jucu és segíthetek!!!

Köszönöm válaszotokat, szeintem is így megy. Csak nálam az van, hogy egyelőre fagyasztott spermával dolgozunk, mert a párom kamionsofőr, és muszály mennie, hogy meglegyen a rávaló.

Mi nagyon szeretnénk váltani, de attól félünk,, hogy nem haladna ilyen gyorsan, hogy minden hónapban egy inszem.

Ha átmegyek valahova, akkor várni kell sokat? minden leletünk megvan. Csak már nem szeretnénk az időt húzni, és attól félünk, hogy az államiban vagy nmáshol lassan haladnak a dolgok!!!

Szerintetek??? Ezzel kapcsolatosan tudtok segíteni???


üdv. réka
 
 


Segíthetek!
Mi csütörtökön megyünk Krizsa doktorhoz első konzultációra. Mi a tapasztalatod, mostanában mikorra adják a jövetkező időpontot, ha minden vizsgálati eredményünk 1 éven belüli? Kell-e ismételni hormont, spermiogrammot stb.?
Köszi!

Kép


Sziasztok, szia segithetek!!!

Képzeld, voltam ma inszemen, és előtte kértem az orvost, hohy legyen uh, hogy megrepedt-e a tüsző, de azt mondta, hogy nincs értelme.


Na ezek után, kit ajánlotok, kihez érdemes menni????

Van javaslat?

mennyit kell várni egy egy ilyen beavatkozásra???

Nem kell honapokat várni ugye???

Többet foglalkoznak az emberrel?

Nem szeretnénk várni, igy jo lenne, ha haladnának a dolgok, nekünk is minden vizsgálat megvan, és egy éven belüli!!


várom válaszotokat

üdv: réka
 
 


E Ja elfelejtettem::


Irjátok már meg, hogy hogy is megy nálatok az inszem lépésről lépésre, hogy biztos hogy nem én vagyok a hülye???

Főleg ennyi pénzért???

kérlek segítsetek, mert nagyon padlon vagyok

réka
 
 


Kedves Kreka!

Ha minden vizsglatotok megvan belevághatok az inszembe.Az első hónap a kivizsgálás hormonvérvétel, átjárhatósági ha minden adott akkor kezdődhet.
Azért mert állami kórház nem mennek lassabban a dolgok. Gondolj csak bele nekik nem érdekük hogy húzzák a dolgokat.
Ez hihetetlen hogy nem nézett inszemi előtt UH-t.
Ha minden vizsgálatotok megvan akkor minden Meddőségi Központban megcsinálják a beavatkozást.
Nálunk úgy megy az inszemi hogy a nőknél nézünk az első hónapban hormonszintet a férjnél meg spermatogrammot.A ciklus 10.napja környékén átjárhatósági vizsgálat ha minden rendben van akkor következő ciklus inszem.
Kell jönni a ciklus 5.napján hogy jó előre lássuk kell vmilyen hormonkezelés.Ezek után 2 naponta van UH hogy nézzük hogy reagált a tüsző a kezelésre. Ha a méret 18mm fölött van jöhet az LH teszt ami kimutatja a tüszőrepedés optimális idejét. Ha az pozitiv másnap inszemináció,ha esetleg nem reped meg a tüsző másnap újra megismételjük.Nálunk így megy.


Kedves Zölddisznó!

Érdemes a hormont és spermatogrammot egy éven belül ismételni mert akár egy hónap alatt is lehetnek változások.
Azt hogy mikor adják az időpontot azt sajnos nem tudom mert ez a betegforgalomtól függ.


Köszönöm szépen kedves S.!

Kép


Kedves Segíthetek!

Meg tudnád nekem azt mondani, hogy átalában mennyi stimuláció kell ahhoz hogy inszemre alkalmas tüsző érjen?
Nekem most lett volna az első inszem, de elmaradt, mert a 300 NE Puregonra csak kicsi petéim nőttek, most meg lesz duplázva az adag: 600 NE-re. Ennek már használnia kell, nem ?

Mit lehet tenni a siker érdekében? Akupunktúra, gyógyteák, stb, nincs valami jó tanácsod nekünk?

Előre is köszöm válaszaidat!
 
 


Szia Segithetek!!!

Megvan minden vizsgálatunk, akkor azokat már nem kell megcsinálni, igaz??

Melyik meddőségiben vagy?

Nekem nem kell már nézegetni igazán semmit, csak élesben csinálni, igaz?
ha megvan minden.


üdv. réka
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy itt zargatok, de 12.19-én megyünk az I. sz Nőibe Urbancsek profhoz és nem tudom mire készüljek!
Tudna valaki nekem segíteni? Anyagiak terén? Mi hány, és mi mennyi? Vigyünk pénzt az első konzultációra? Utána? Mikor mennyit, kinek stb? Én olyan béna vagyok ilyen téren és mindig zavarban vagyok.
Az előző dokim a lapar műtétem után kapott 10 e-t mert akkor egyszerűen nem volt több, na azután már nem is akart nagyon foglalkozni velem.
Mégegyszer nem esnék ebbe a hibába!
Már 2 éve várunk erre a babára, és szeretnénk már megoldást!

Előre is köszi szépen!
 
 


Szia Manó 79!


Mindenkinél változó hoy mennyi és milyen stimulációra érik a tüsző.Ha neked nem volt elég a 300Ne Puregon akkor valószínüleg nagyobb dózisra jobban fogsz reagálni.
Elképzelhető az is hogy a ciklusodban kapott hormon majd csak a következő hónapban fog eredményt hozni.
Nem tudom milyen egyéb módszerekkel lehet még eredményt hozni de kiprobálhatod a teákat ártani nem fogsz vele.


Kedves Kreka!

Ha megvan minden vizsgálatotok és mindent rendben találtak akkor elkezdődhet a kezelés.

Ne haragudj de szeretnék csak "segíthetek" maradni mert csak így tudok nektek igazán segíteni.


Szia Segíthetek!


Átmentem két sikertelen inszemen. Most a karácsonyi szabik miatt két hónap kimarad. Addig legalább pihenek, petefészekileg és agyilag is.

Endóm volt. Ezzel kapcsolatban kérdeznék. Úgy hallottam, hogy az endósoknak csak 3 inszemet csinálnak, utána mehetnek lombikra. Ez igaz? (Nagyon örülnék neki, mert sajnos már alig hiszek az inszemben.)

Segítségedet köszönöm: Zel
zel
 
 


Szia Zel!

Nem vagyok tisztába vele mit értesz endó alatt.
Előfordul hogy bizonyos estekben nem kell végig csinálni 6 inszeminációt ilyen például ha valakinél nem lehet elérni tüszőérést több cikluson keresztül,nem reped meg a tüsző vagy csak az egyik petevezeték átjárható és ott nincs érő tüsző.
Ennyit tudok egyenlőre segíteni.


Mindenkinek nagyon Boldog Ünnepeket és Sikerekben Gazdag Új Évet kívánok!

Üdvözlettel: Segíthetek


Kedves Segíthetek!

Kaptunk még egy új karácsonyi meglepetést:

ketten vannak a pocimban :-)


Nagyon boldog békés ünnepeket kívánok mindenkinek!

Kép

Kép
 
 


Szia Segíthetek!


Az endó alatt endometriózist értek Csak hosszú kiírni. :lol:


BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
zel
 
 


Szia segíthetek!

Mire érted azt,hogy nálunk így vagy úgy történnek a dolgok?Valamilyen kórházban dolozol?
Bocsi a tudatlanságomért,de új vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 


Sziasztok!

(Ha még van itt egyáltalán valaki!)

Segíthetek ír mostanában valami más néven a Babaneten?

Jó lenne megtalálni!

Rudi
 


Sziasztok,

Csak benéztem ide, mert én is inszemes vagyok. Pont ma derült ki hogy a 3. sem sikerült. Szerintetek érdemes arra várnom, hogy a következő - vagy az azt követő sikerül, mert sem lelkileg sem anyagilag nem jól viselem a dolgokat.
Ha már az anyagiaknál tartunk. Érdekelne ki mit tud arról, hogy az inszem miért ilyen horror összeg, ha egyszer fizetem a TB-t? Nem látom hogy mi is az a része a történetnek amit a TB támogat....
Bocs ha rosszkedvű a levelem, de ma nagyon nem vagyok a toppon. Asszem érthetően.

Sziasztok.

A mohának mindig a déli oldala fás.
 
 


Sziasztok!

A segítségéteket szeretném kérni. A nőgyógyászom megállapította, hogy fejletlen a méhem és a petefészek működésem is hagy kivetnivalót maga után. Felírt Duphaston,Estrimax tablettát, ezeket csak 10 napig kell szednem, amíg a menszeszemet meghozza. Majd azután Puregon 300 NE/36 ml injekciókat kell magamba pumpálnom 6 napig.

Ismeri valaki ezeket a készítményeket? Milyen tapasztalatotok van?

A tájékoztatót olvasva elbizonytalanodtam, hiszen az agyvérzéstől kezdve a daganatron keresztül mindent felsorol.

Nem hiányzik, hogy kinőljön mégegy kezem, de a szőrszálaimat sem szeretném gyarapítani, a kilókról nem is beszélve.

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

Freedom


Freedom!
Gyere át az "első-inszemre készülünk" topicba.

 
 


Sziasztok!!!
Túl vagyok az első inszemináción ami 2009 01,27-28-án volt
szeretném kérdezni hogy mikor érdemes tesztelni és lehet e terhesség előjele hogy fáj a bal petefészkem?
Előre is köszönöm a segitséget!
vius
Baja
 
 


vius :wink: én a 11.dpon teszteltem..
Vendég
 


Sziasztok. 

Van-e itt olyan nő, aki egyedülállóként vágott bele az inszeminációba? 


Szeretnék erről beszélgetni valakivel, egyedülállóként szeretnék babát vállalni spermadonortól.


Előre is köszönöm. 


Szívből szülők

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: