Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánunk Mindenkinek!
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


SZiasztok

Mindenkinek NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KIVÁNUNK

Edina és Viktória

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy ingatlan eladásában.
Egy kedves ismerősömék árulják SOS hétvégi házukat Nagymaroson. (családi okok miatt)
Nagyon szép téliesített faház, gyönyörű kilátással visegrádi várra+Duna kanyarra.
szép parkosított kert+kilátás a hegyoldalra is mögötte.
Tényleg nagyon klassz helyen van és nagyon jó aszfaltúton megközelíthető, a szálloda soron.

Hétvégi ház Nagymaroson eladó gyönyörű kilátással

Nagymaroson lakható szigetelt 2006-ban felújított 50 m2 faház gyönyörű panorámával a Duna-kanyarra és visegrádi várra + szép parkosított 800 m2 kerttel eladó, jó közlekedéssel.

Tulajdonságok: amerikai konyha, beépített konyhabútor, jó beosztású, összkomfortos, parabolaantenna, redőny, reluxa, telefon, terasz, világos, villany, víz, cserépkályha

Ára: 9900000

Teszek fel képeket és ha tudnátok ajánlani, azt nagyon megköszönném!

Természetesen nagyon meghálálnám a segítséget, mert családi okok miatt sürgős nekik nagyon:(

Mea
mea
 
 

 
 

Kép Kép Kép Kép Kép

Mea
mea
 
 


Segítségeteket előre is köszönöm és elnézést, hogy ide tettem fel, remélem nem sértettem meg vele senkit, de tényleg fontos eladniuk, mert anyagi gondjaik vannak, ha nem sikerül... :cry:

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok

Élek ám én is...

Ünnepek elteltek, nulla hangulatban, de túléltük.
Borzasztó volt pl. egyedül karácsonyfát díszíteni, de muszály volt Kristóf kedvéért karácsonyi hangulatot varázsolni, holott a pokolba kívántam volna a karácsonyt.
Egymástól függetlenül sorra történtek velem a rossz dolgok, itt is, ott is, mindenhonnan kaptam, ahonnan nem is számítottam volna.
Azt hittem, már fél év szenvedés után csak jó jöhet, de óriásit tévedtem, a szar után csak még szarabb. (bocsi, de most ez a megfelelő szó!)
Aztán kaptam 2 nap jót vagy reményt vagy esélyt, nevezzük bárhogy, aztán megint akkorát rúgtak belém, hogy most már...á, hagyjuk...na most van elegem.
A szilveszter is hasonló "frankón" telt, Kristóf aludt, én meg egyedül, neteztem éjfélig, aztán éjfélkor megállapítottam, hogy hipp-hipp hurrá, itt az újév, mekkora király, és húztam aludni.
És ma is szuper estém van, Kristóf újabban már este 8-kor horkol, azóta netezek, de minek???? Az se köt le, sehol semmi.


Na mindegy, írtam még pár dolgot, de visszatöröltem, most nem tudok normálisan írni, megyek, majd egyszer jelentkezem.

Móni



Kép
 


Móni!
:( Nagyon ajnálom a Veled történteket! :( Azért a suli-meló jól megy?Bár meló ha jól emléxem csak most fog kezdődni ugye?
Nagyon kívánom, hogy mostmár véget érjen a rossz széria, mert egyszer biztos véget ér, és utánna már csak a jó jöhet!!!!Ez adjon erőt és kitarást Neked!
Kristóf akkor nagyon jófiú lett :wink: Hatott a Mikulás :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Panka
Köszi, hát nem tudom, reméljük...de most inkább nem hergelem magam ezzel...

Tegnap megkezdtük az ovit. Háát, fene tudja. Egyrészt, mint játék, gyerekek, nagyon bejön neki, rögtön feltalálta magát, már első nap elküldött az óvónéni, hogyha ilyen jól elvan, menjek el. Nem is volt semmi gond, puszit adott, integetett, 1 óra múlva pedig, mikor visszaértem, gyöngyöt fűzött az óvónénivel, és haza se akart jönni, merthogy csak délig voltunk.
Egyedül a szabályokkal vannak gondok. Bizonyára én engedek meg neki túl sokat, főleg mióta apája lelépett, kicsit el lett kapatva, de nagyon-nagyon sok fegyelmezés van ott az oviban. Pl. ki van nevezve egy hely orvosi rendelőnek, vagy fodrásznak, de rá nem jöttem volna én se elsőre, hogy az az, mert csupán a polcon vannak gyógyszeres dobozok vagy épp fésű meg hajlakkos flakon. Na de, mivel ez mondjuk egy orvosi rendelő, így előtte nem lehet kisautóval elmenni, merthogy orvosi rendelőben nem megy autó. Autózni az autós szőnyegen lehet. És pl. asztalon se lehet. Na meg építőkockát se lehet vinni oda, amerre a fodrász van (de mondom, csak a polcon van), mert az fodrász.
Meg ugye a rakjunk rendet magunk után, csináljuk azt, amit az óvónéni mond, apróságokról van szó, de őt ez nehezen érinti, hogy megmondják, mit csináljon. Tudom beleszokik, meg kellenek a szabályok, de azért rossz látni, ahogy az én csoportban legkisebb kisfiam ügyetlenkedik a nagy 3,5-4 éves gyerekek között, akik már szépen, tisztán beszélnek, mindent önállóan tudnak, Titónak meg csak a hülyéskedés megy és alig értik, amit mond.
Meg pl. enni se hajlandó. És ovi előtt se itthon. Egyrészt mert a reggeli nála kényes pont, mindigis hanyagolta, ő csak déltől eszik jól, másrészt baromi álmos kora reggel, gondolhatjátok, hogy a 10 órási keléshez képest a reggel 7, és lesz ennél még korábbi is, baromi korán neki.
Így étlen-szomjan van egész délelőtt az oviban.
Na de visszatérve, ma meg ugye már a 2.ovis napunk volt. Mentünk be lelkesen, ott voltam fél órát, óvónéni mondta, ha ilyen jól ment, menjek is el. Icipici sírás most volt, nem úgy, mint tegnap, de utána állítólag jól elvolt, mentek tornázni, csinálta is, tízóraizni persze véletlenül se, de aztán jött az újabb kényes téma nála. A WC.
Mert ugyan totál szobatiszta már vagy fél éve, illetve nappalra, mert alváskor még bemegy, sőt, éjszaka kilós pelust termel, de nappalra holtbiztos szobatiszta. Csakhát a hülyeségek. Hogy ülve pisil és ehhez mindent le kell venni alulról, na de ezt se ő veszi le, vegye le valaki róla. Na itt ez nincs.
Illetve nyáron pisilt ő állva, sőt, nem túl rég, még itthon is, kisszékre állva. Csakhogy kitalálta, ő nem fogja a kukiját, mert lepisili, oké, fogtam én, így jó volt. Aztán egyszer ment anyósékhoz, ott is megpróbálták így, kisszék, Titó rááll, és anyós fogta volna a kukit, na ettől úgy kikelt magából, hogy azóta nemhogy senki nem nyúlhat a kukijához, na meg ő maga sem, hogy újra kizárólag ülve pisil, levetkőzve. Mondjuk egy részről értem ezt a levetkőzősdit, mert az a kicsi gyerek, gatyával a lábán azon a nagy WC-n nem tudna ülni, nem tudja szétteni a lábát. De akkoris.
Na szóval az oviban ez volt a gond. Kiment a WC-re egy kisbarátjával, gondolom kellett már pisilnie, Gergő pisilt is, Kristóf meg össze magát. Ettől totál kétségbeesett (mert tényleg sose szokott ilyet), őrjöngött, nem hagyta, hogy átöltöztessék, ütötte-vágta az óvónénit, végül nem volt mese, dadusnénivel együtt átöltöztették, de onnantól kezdve csak ordított, míg oda nem értem, sőt, mikor odaértem, még jobban, hogy menjek el, meg ilyenek, vagy 20 percembe tellett megnyugtatni.
Mikor lehiggadt, próbáltuk neki elmagyarázni, hogy ott kicsi WC van, mutattuk neki, ahogy más kisfiúk állva pisilnek, gatyát letolva. És még itthon is átbeszéltük, hogy oké, itthon ráül, mert ez nagy WC, de oviban kicsi, ott majd hétfőn megpróbáljuk állva. Egyelőre megígérte. Nem tudom, mi lesz.
Szerintem nem mert szólni senkinek, meghát új hely, új WC, meg egyedül nem is megy neki, aztán meg ugye a bepisiléstől készült ki.
Pedig ettől függetlenül, meg a nem-evéstől, maga az ovi tetszik neki.
Elvileg még hétfőn is ebédig lesz, elvileg már ebédelne is ott, ha ebédelne, keddtől pedig ott aludna, de ehhez a WC-dolgon túl kell jutnunk. Majd hétfőn megpróbálok vele az első pisiig ottmaradni és együtt, kettesben megoldani. Ha egyszer rájön, talán utána is menni fog. Legalábbis remélem.
Mondta az óvónéni, hogy most már látja, nehéz eset lesz.

Na meg a betegségek. Hát gáz helyzet van az oviban. Vagy 6-8 gyerek tuti köhög, orra folyik, kész csoda lenne, ha Titó ezt egészségesen megúszná. Mertha beteg lesz, csúszik a beszoktatás, netán kezdhetjük előlről, nekem pedig elvileg 15.-től dolgoznom kéne. Na meg ugye ha beteg, akkor hány, óvónénit meg is rettentettem, merthogy oké, hogy más gyerekek szépen elköhécselnek egész nap, de én Titóm végigtaccsolja a legkisebb náthát is, és így hogy megy oviba? Na de én meg hogy maradjak itthon? Ha a próbaidő alatt táppénzre megyek, kizárt, hogy véglegesítenek. Anyum is dolgozik, oké, egyszer-kétszer itthon marad, de ez se megoldás, mert a végén őt is kirúgják, nekik pedig kell a pénz, főleg, mert minket is segítenek. Marad imádott anyósom, aki persze ráérne, meg imádja Titót, de valahogy nem tökéletes megoldás. Nem tudom, hogy lesz.
Mindenesetre nagyon nem értem, hogy egy olyan köhögős gyereket, akit még tegnap este vittek vissza a dokihoz, és akinek az anyja otthon van a féléves kistesóval, miért kell már 2.-án oviba küldeni??? Mert oké, ahol dolgozik a szülő, és nincs más megoldás, kis köhögéssel még oké, elmegy (az már mellékes, hogy mást megfertőz), de pl. ilyen gyerek miért nem marad otthon, míg meggyógyul? Nem fér el otthon???
Úgyhogy betegség helyzet is aggasztó.

Na meg januárban lesz 3 vizsgám, nem ártana tanulni is.
Úgyhogy gond van bőven.


Igyekszem majd jönni :)

Móni

Kép
 


Móni!
Húú, nem semmi ez az oviba szoktatás! :? Férjem kicsi korában csak totál meztelenül volt hajlandó a bilire ülni, úgyhogy ti még így is előnyben vagytok :lol:
Betegésgek:hát igen, ez is benne van apaklibna, mindenhol vannak olyan szülők, akik betegen is viszik a gyereket ha kell ha nem. :evil: Remélem megoldódnak addig a gondok, Kristóf beilleszkedik, és nem kap el semmit!!!
Nehéz meccs lesz az biztos!
Sulihoz melóhoz is sok szerencsét!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok

Panka, lassan már csak neked írok :D , mert más úgyse jár erre :D

Szóval, ovival nem sokat javult a helyzet.
Most már be nem pisil, inkább visszatartja egész délelőtt (sajna nem hiszem, hogy ez jobb :( ), elmegyünk itthon indulás előtt WC-re és ha hazajöttünk 1-kor, akkor megint, bár tegnap az oviban, velem, hazaindulás előtt elment, de óvónénikkel, dadusokkal nem.
Plussz öltöztetni sem öltöztethetik, mentek le az udvarra és ordított mind a felöltözéskor, mind a vetkőzéskor, mondván csak én öltöztethetem.
Ma reggel is volt sírás, pedig annyira erős akart lenni, megzabáltam majdnem:D, megbeszéltük előre, mi, hogy lesz, és még az oviban öltözés közben is mondta, hogy anya csak idáig lehetett, most elmegy és ebéd után itt fog várni, ezt elmondta vagy 5-ször, nagy boldogan, puszik, pápá, minden, de a legvégén, miközben ezzel győzködte magát és közeledett a csoport felé már egyre görbült a szája, végül sírva rohant ki :( és onnantól kezdve már csak sírt-sírt, megnyugtathatatlanul, most épp azért, mert ő álmos, és haza akar jönni aludni, (megjegyzem este fél 9-től reggel fél 8-ig aludt), bár végül eljöttem, és csak remélni tudom, az az 1dl reggeli kakaó bent maradt és nem távozott:?

Munkahelykezdésből szerencsére február 1. lett, ez így nagyon jó, mert így a héten akkor még nem fog ottaludni az oviban Titó, csak majd jövő héttől, és még egy esetleges kisebb betegség is belefér addig, de reméljük nem.

Amúgy baromi furcsák ezek a szabad délelőttök. Mert oké, az ember néha főz, meg elintéz ezt-azt, de minden nap? Már kitakarítottam, tegnap egész délelőtt postán, OTP-ben voltam, bevásároltam, bankban jártam a jövendő munkahelyemhez folyószámlát nyitni.
Aztán délben hazahozom Titót, és szegény hullafáradt, így alszik egy csomót, ami tőle szokatlan ugye, olyankor megint itt uncsizok, este pedig már 8-fél 9-kor horkol, akkor megint ráérek. Persze ha nem egyedül lennék, szuper lenne, de így magányomban, elég rossz. Pláne mert ha nem foglalom le magam, mindig csak agyalok, az meg nem szerencsés...
Tévézni sincs kedvem, egyedül az se jó, pihenni se, mert csak töprengek.
Most biztos furcsálljátok, mert király lehet a nagy ráérés, de higgyétek el, így nem az.
Régen örültem volna ennek, sőt, míg Titó pocakban volt és én itthon voltam táppénzen hónapokig, akkor is baromira élveztem, cseppet se unatkoztam. De az más volt. Azt élveztem. Ezt csöppet sem. Csinálnék bármit, mennék bárhová, csak ne nyomasztana ez a magány itthon.

Persze netezek egy csomót, na meg tanulni kéne, tudom, de majd az utolsó pillanatban, jövő csütörtökön lesz a kémia, amit egész egyszerűen képtelenség megtanulni, megnéztem a sulim honlapján, fel van töltve a tananyag, még megnézni is rengeteg, nemhogy letölteni, meg kinyomtatni, a megtanulásáról ne is beszéljük, megérteni pedig már meg se próbálom.
Szerves, szervetlen, a legapróbb részletekig, hááááát...vicc.
A múltkori dolgozatra próbáltam bemagolni, végül 3/4 lett, de csapatmunkával és puskával, utána átnéztem és végigszámoltam, hogyha saját magamtól kellett volna, hány pontom lett volna, hát simán 1-es lett volna :? , pedig komolyan megtanultam, de egyszerűen sík hülye vagyok a kémiához.
És a röhej, hogy tök fölösleges, ezt a gyógyszerész is megmondta a (jövendő)munkahelyemen, és mégis azt tanuljuk a legrészletesebben. Felmentést se kapott senki, még az se, aki elvégezte a SOTE gyógyszerész karának 1.évfolyamát vagy van köztünk egy doki, az se.

Hát egyelőre ez van :)
Majd még jelentkezem :)

Panka
Veletek mizujs?

Többiek?
Edina? Tesóprojekt?

És mindenki más???????????????


Móni

Kép
 


Most már végképp elegem van az oviból, de nagyon :evil:

Mentem ebéd után Kristófért...ma sem pisilt, reggel pedig miután elmentem, ismét jól behányt :(, állítólag jó sokat, ez csak a tegnap esti sült krumpli lehetett, mert ma 1dl kakaón kívül semmit se kapott, végülis ez már mindegyis, a lényeg, hogy ma is hányt.
Óvónéni megkért, ezután ne adjak neki reggel semmit :shock: , jó legyen, bár nem tudom, hogy akkor hogy fogja kibírni a tízóraiig, mert így se volt sok a gyomrában, csak épphogy szomjan ne halljon, meg a vércukra ne essen le a béka feneke alá, (mert mondom, max. 1-másfél deci kakaó, ennyi), de most ettől is vonjam meg, csakhogy ne tudjon hányni???
Akkor majd kijön helyette az esti vacsi :?
Na meg vigyem már be a papírokat, hogy ki van vizsgálva hányás-ügyileg. Oké, beviszem, persze, de ez az egész ovisdi is azt bizonyítja, hogy mindez pszichés, akkor én mit bizonyítsak a papírjaimmal. Mondtam előre, hogy hány ha pl. sír vagy hisztizik, és úgy is lett.

Aztán a WC téma. Azt mondta óvónéni, ez így nem maradhat, ha így folytatja, fél napnál többet nem maradhat, mert ugye érthető, hogy ez így nem egészséges, hogy visszatartja a pisit. Ez még érthető is, oké.
Na de, hogy én ezt miért nem mondtam beíratkozáskor? Hiszen kérdezték a szobatisztaságot. Hát oké, májusban. Akkor még nem is volt szobatiszta. Viszont június végén 3 nap alatt az lett és azóta alvás kivételével soha, sehol be nem pisil, semmi pisi-baleset, semmi gondunk ezzel, mindig szól, itthon is, utcán is, játszótéren is, nem merül bele a játékba annyira, hogy elfelejtené, mamáknál is elmegy, papával is, akár a pláza WC-be is, ebből sose volt gond, oké, le kellett hozzá vetkőzni alul, és többnyire ülve, WC szűkítővel, de ebből nem csináltunk túl nagy problémát, hisz gondolom, úgyis kinövi majd ezt a hülye szokását.
De óvónéni azt mondja, ha erre én nem tudom rávenni, hogy ők segítsenek neki és velük menjen, akkor ők se. De kérdem én, hogyan??? Mire vegyem rá? Nekem otthon nem kell győzködni, hogy menjünk WC-re, mert szól, ha kell, ez nem volt probléma.
Szerintem pont az a probléma, hogy mindig ezen problémázunk, mert Titó tipikusan az a gyerek, akinek ha valamit sokáig hajtanak, akkor csak azért se csinálja. Ilyen volt a bili, WC is. Hiába járattam rongyosra a számat, ráülni se volt hajlandó, még 2 évesen se. Aztán eldöntötte és pikk-pakk, 3 nap alatt megszokta.
Vagy a hajvágás. 30 percig győzködjük, hogy nem fog fájni, ezalatt végig ordít. Mert dumálunk róla. Amint nem dumálunk és hajvágó beindít, már nem is ordít, mert rájön, nem is fáj.
Na meg azt mondja, (egy 25 éve óvónő), hogy ilyen gyerekkel még nem találkozott, aki nem merne elmenni óvódában WC-re, az 5.ovis napján.
Szerintem pedig biztos van ilyen. És igenis tudom, hogy menni fog egyszer neki és rá fog jönni, hogy ott is lehet pisilni, de ha mindig ezzel stresszeljük, akkor annál később.
Miért nem azt mondja az óvónéni, hogy menni fog, csak idő kérdése?! Miért adja fel?
Miért van az az érzésem, hogy én tehetek róla? Hogy bemertem adni egy gyereket, akinek gond van a szobatisztaságával, holott tudtam, hogy ez alapfeltétel? De nem értik, hogy ezzel ezidáig nem volt gond. Ő nappalra 100% szobatiszta. Csak még rossz ott neki, azért is sírdogál többször is ott egy nap, (mert mondják, hogy fél-1 óránként elsírja magát) és nem mer szólni, mert úgy látszik ez a WC téma nála intim dolog, és nem bízik még bennük és egyedül meg nem tudja megoldani. Neki sem egy élmény szerintem. Abba belegondol valaki rajtam kívül, hogy Kristóf mit érez?
Én rengeteget próbálok tenni, beszélünk róla (bár mondom, nála ez talán fordítottan sül el), most már ott tartok, hogy holnapra beígértem neki egy Rossmann-os kis takarító szettet, meg Kinder Orbit rágót, megvettem, megnézhette, de mondtam, csak holnap kapja meg, és akkor, ha reggel beérkezve az oviba megmutatja nekem, hogy ott előttem elmegy az óvónénivel pisilni és utána nem fog hányni!
Most megígérte, szerintem reggel is megfogja, de amint odaérnek majd a WC-hez, tuti üvöltés lesz éshogy neki nem kell a takarító-szett, se a rágó.
Komolyan mondom, már nem tudom, mit tegyek. Mi az, hogy csak fél napra maradhat ott? Akkor hogy fogok dolgzni? És? Fél napig talán normális, ha nem pisil? Az se normális. ÉS? Átmegy bölcsibe netán? És ott? Ott se fog se pelusba pisilni, se bepisilni, inkább ott se megy el WC-re, arról nem is beszélve, hogy minek menne bölcsibe, ha oviba is mehet ennyi erővel.
Már annyira kiakadtam, itt bőgtem. Mert sajnálom Titót, mert nem jó ez neki. És haragszom az óvónénire, mert úgy érzem, minket hibáztat, mert nem tudom rávenni, és merthogy gondok vannak ezzel. És nem érti, hogy ez idáig nem volt itthon gond és nem volt miről szólni. Éshogy a hányás is meg fog szűnni, amint a sírás. Éshogy ezért éheztetni, háát nem tudom.
Milyen dolog már, hogy szegény 3 éves gyerek kaja, innivaló nélkül játszik, pörög ezerrel 10-ig? Ha akkor egyáltalán olyan tízórai van, amit megeszik? Most kínozzuk a gyereket, vagy mi???

ÁÁÁ, bocsi, mindig csak panaszkodni jövök, de már nem tudom mi tévő legyek. Nekünk mindig mindenben csak a rossz jön, nem is tudom, minket fog-e már egyáltalán valami jó is érni...


Móni

Kép
 


Móni!
:( Nagyon szomorú az óvoda hozzáállása!!Esetleg mésik ovi???
Tutira minden pszichés Titónál, z nyilvánvaló.És valóban igaz, hogy minél inkább erőltetne vmit az ember, csakazértse.Kérdezted tőle, hogy fél-e vmitől?Sok gyereknek pl. nem szimpatikus az óvónéni, de ő ezt még nem tudja megfogalmazni.Esetleg kérdezted tőle, hogy melyik óvónénivel menne szivesen a wcre?Ha megkapja a választás lehetőségét talán közreműködőbb.Bár nem szamabad sokminenben átadni neki a választást, mert még nem mindig tud vele élni, de szerintem ennyit ő is tud, hogy ki szimpi neki, akinek szót is fogad.Vagy hogy milyen körülmények köztt menne el ovoban wcre?
Éheztetés sem megoldás, a kakónál többet kéne ennie, nemhogy csak azt!Titó hogy vélekedik az egészről?magyarázza vmivel a dolgokat??
Szerintem mindenképpen a megbeszélés a megoldás, de ez nem könnyű ilyen kicsi gyerekkel.Bölcsit felejtsd el, ott sem lenne másképp, Titó szemében az = az ovival.
Pelus felajánlása?Lehet azt cikinek érezné, és inkább menne wcre, nem?
Legalább febr.1ig van idődök, remélem sikerül megoldani addig a problémákat!Nincs esetleg egy jó gyerekpszichológus, aki tudnak személyreszabott tanácskat adni?

Mi jól vagyunk, lakásvásárlás előtt.Most a hitelt intézzük, remélem sikerül.
Emili vagánykodik , mászik be minden alá, egyre többször áll meg pár másodpercre kapaszkodás nélkül, de még csak a kezét fogva jár, úgy visziont szépen.Ha zenét hall azionnal táncol, és anapokban elkezdett dudorászni is rá, dallamosan hümmög. :lol:

Szabaidődvel én is tudnék mit kezdeni, de megértem ha most inkább elfoglalnád magad.Na majd ha melózol is talán jobb lesz!

Sok-sok erőt és kitartást kívánok!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Babus!

Eddig nem akartam írni, de most úgy érzem írok.

Kristóf óvódai beszoktatása egybeesik a válásotokkal, és ez még egy addig teljesen problémamentes gyereknél is problémát okoz.

Nálunk dettó ez volt a helyzet, azzal a különbséggel, hogy én minicsoportba kerültem, ez ma mini-ovi néven fut, és ott nem várták el a teljes szobatisztaságot. Én speckó állandóan bepisiltem, ez olyan volt, mint Kristófnál a hányás. A dolgot nehezítette, hogy egymást váltották az óvónénik, volt költözés, szülés, válás mindez egy félév alatt. Aztán kaptunk két óvónőt, akik utána négy évig vittek minket, akkor jobb lett minden.

Azt is figyleni kell, hogy az óvónéninek van még huszonpár gyereke, tehát nem tud annyi figyelmet szentelni egy gyerekre mint az anyja. Szerintem nem feltétlenül akar rosszat, csak nem jók az ötletei. Eszedbe ne jusson, hogy ne egyen.
A hányás oké, hogy pszichés, ugyanakkor gondolom a többi gyerek megdöbben, és még inkább elhúzódik Kristóftól. Gondolom azért ilyenre is gondolt az óvónéni. Az oviban ugye az egy dolog, hogy van egy óvónéni, de a cél mégis az, hogy a gyerekek egymással játsszanak, és Kristóf ezzel a nehézségével önkéntelenül is magát szeparálja el a többi gyerektől, és amikor már mesterségesen kell beleavatkozni, hogy de a kis pisis Juditkával is tessék játszani, vagy Kristóffal is, nem beteg, csak hány, mert ideges, akkor az már nem olyan.

Szóval ezt együtt óvónénivel próbáljátok meg megoldani, gondolok olyanra, mint hármasban kimenni pisilni. Megjegyzem az ülve pisilés önmagában nem gond, hány felnőtt férfinek könyörög a felesége ezért. És próbáld meg azt kérdezgetni, hogy milyenek a gyerekek, van-e aki jófej, kivel szokott játszani, miket csinálnak, és a WC meg a hányás témát hanyagolni, amennyire csak lehet.

Nálam egyébként a bepisilés kb. csak 3/4 év múlva múlt el, a szorongás sokáig megmaradt, de talán akkortól már jobb lett. Odafigyeltek rám, tudták, hogy problémás vagyok a válás miatt, de akkor lett jobb, mikor nem az óvónéni szoknyája körül voltam, hanem lettek barátaim, és ez sokáig tartott.

Egyébként ugyanilyen problémás az agresszív gyerek, aki üt vág látszólag ok nélkül, és szerintem ez a pisilés gond még mindig kisebb, mintha agresszív lenne. És hihetetlen, de már a három éves korosztály is nagyon gonosz, sőt durva tud lenni, nagyon hamar kiközösítenek. :-(

Tudom idő, meg nagyon sok pénz, de talán gyerekpszichológust érdemes lehet kipróbálni, és addig is kérd meg, hogy amiben jó, azt csinálja. Pl. ha van kedve rajzoljon neked. Nálam még az volt a gond, hogy általában mivel kiközösítettek ezért unatkoztam, és bőgtem, akkor megint bepisiltem, hogy legalább a dada foglalkozzon velem. Aztán kiderült, hogy tudok énekelni, és énekeltettek-> körjátékok mittomén, és akkor már nem pisiltem be pusztán azért, hogy felhívjam magamra a figyelmet.

Sok erőt és kitartást kívánok! És bocsi, hogy így belepoff. Tehát próbáljatok meg közreműködni az óvónénivel, hiszen csak az lesz a megoldás kulcsa. Nyilván neki nem fogad 5 nap után szót, mert ő ugye nem anya, de azért meg kell tanulnia Kristófnak, hogy nem csak anyának kell szót fogadni. Sajnos ugye pont most alakult ki nálatok egy hiperérzékeny kétfős családmodell (ahol Kristóf sokszor diktálhat), tehát tökéletesen ambivalens a folyamat. Az is más lenne, ha már lenne egy másik férfi, netán másik "tesó" de ugye nem ez van. Hosszú lesz az út, de ezt végig kell járni, és bizonyos értelemben nem bíztatlak olyasmivel, hogy ez majd sokkal jobb lesz, mert lesznek még tipikusan elvált szülős problémáitok az iskolában is, ha ketten maradtok azért, ha többen lesztek azért. :-(

 
 


Sziasztok

Panka, Juca
Köszi a reagálást :D

Juca
Neked külön a saját tapasztalatokat.
Azért nálunk szerencsére az apa-elköltözés és az ovikezdés között eltelt több, mint fél év, tehát szerencsére nem egyidőre esik a két nagy trauma.
Hányás pedig úgy történik, hogy még reggel, kint a folyosóról szalad be a WC-be hányni, olyankor már tök egyedül vagyunk ott, senki se látja, hány és utána megy be a csoportba, és utána többet már nem fordul elő, tehát a gyerekek ebből semmit se látnak.

Amúgy alakul a helyzet, bár a reggeli sírós hányás még megvan, rutinosan a WC-be szaladva :? , de utána már semmi gond.
Nem emlékszem, hogy mikor utoljára írtam, az oviban pisiléssel mi volt még a helyzet, mindenesetre szerda vagy csütörtök óta már pisil az oviban :D, sőt, mára döbbenten láttam, hogy egyedül megy pisilni és egyedül tolja le a gatyót :shock: Mondta is dadusnéni, hogy ezt már így szokta :D
Továbbá, hogy relatíve jól elvan, na persze nincs elemében, mint itthon, keveset játszik a gyerekekkel, de tornaórán tornázik a többiekkel, csinálja, amit kell (mondjuk ez az első perctől kezdve így volt), evéskor szépen ül, végigüli a kajálást :shock: (itthon ez is nehézkes), egyedül eszik, önállóan :shock: (itthon többnyire etetni kell), már szól ha pisilni kell, egyedül elmegy, kezet mos, minden oké, csak a reggeli hányós sírás :? De én bizakodom, előbb-utóbb ez is megoldódik, akárcsak a többi.
Óvónéni még mindig kicsit furi, vannak hülyeségei, pl. pénteken kicsit felhúzott, a hányás miatt, hogy ez így meg úgy nem jó, stb., de erőt vettem magamon, és nem foglalkozom a marhaságaival, igenis tudom, hogy ez pszichés, és nem ő az egyetlen gyerek ott, aki ilyen, pl. egy Lilla nevű kislány is rendszeresen hányogat, mert ő meg baromi félénk, nem mer szólni semmiért, inkább behány, ha valami aggasztja, mesélte az anyukája.
Ja, és holnaptól megpróbálkozunk az ottalvással, egyelőre tetszik neki a gondolat, na majd holnap biztos nem fog :?, de majd belejön :D, mert muszály! Tényleg muszály, mert nekem dolgozni kell, ha tetszik, ha nem. Még van 2 hetünk. Most már kezdem kicsit optimistán látni ovis-helyzetünket :D Remélem óvónéni is így gondolja és nem fog hülyeségekkel traktálni másfél hét ovi után.
Szerintem az én önállótlan gyerekemtől igenis nagy teljesítmény, amit ott az oviban csinál, és igenis 1 hét ovi után már legalább délelőtt nem sír, csak reggel, és jól viselkedik, szót fogad, nem durva, eszik. Arról pedig ne feledkezzünk meg, hogy ő a legkisebb, még 3 éves sincs, holott körülötte már mindenki minimum 3 és fél éves, de többen már 4 évesek. És sokat számít ez a fél-1 év.
És én akkoris büszke vagyok rá, bármit is mond az óvónéni :D


Na "röviden" ennyi :D

Móni

Kép
 


Móni!
Ez a beszéd!Csak optimistán!Nagyon örülök, hogy rendeződik a helyzet, a reggeli dolog is meg fog oldódni, de lehet az lassabban.
Tényleg nagyon ügyes Titó, higy ilyen kis önálló lett!Nyugidtan büszke lehetsz rá! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!
Én Kriszta vagyok, "jura33" néven ismerhettek.
3 évvel ezelőtt írtam utoljára ebbe a topicba, amikor babát szerettünk volna. Mikor állapotos lettem, azonnal táppénzre mentem, így a munkahelyemről már nem tudtam írni nektek, otthon pedig nem volt internet Tavaly ősztől végre lett internet, de csak most találtalak meg benneteket. Egy óriási csoda, hogy még mindíg megvan a régi csapat, nagyon örültem, hogy újra halhattam rólatok, bár sokszor sírva olvastam , hogy az élet milyen kegyetlen.
Rólunk:
Az ikerlányaim ( Anna és Eszter) koraszülöttként születtek 7 hónapra. 1 hónapig az intenzíven voltak, szerencsére én is bent maradhattam velük végig a kórházban. Nagyon kicsik voltak, de erősek. 2 hónappal hazaérkezésünk után már semmi sem látszódott koraszülöttségükből. Próbálok majd képeket is felrakni róluk.
Imádom az elevenségüket.( Bár mikor már totál kimrült vagyok tőlük, szeretném ha sarokban csücsülős , csendes Babuk ( mi így hívjuk őket összefoglalva) lennének.) Imádják és védelmezik
egymást, de persze állandóan harcolnak és verekszenek is. És hiába vannak ketten, mégis más gyerekekhez akarnak menni állandóan. Szerencsére nagyon bátrak és feltalálják magukat minden helyzetben, imádják a játszóházakat és a csavargást.
Na most aztán leírtam minden jót amit csak lehetett- dehát ilyen egy elfogult anya. Most azért tudok írni, mert épp a nagyinál vannak, de esténként azért majd próbálok jönni amikor csak tudok.

További szép napot nektek:
Kriszti
És mégegyszer: :D :lol: ilyen nagyon örülök, hogy megtaláltalak benneteket.
 
 


Kriszti :lol:

Én nagyonis emlékszem rád :lol:
Örülök, hogy jelentkeztél :D Írj gyakrabban, már amennyire persze időd engedi a két leányzó mellett :D

És nagyon örülök, hogy annak ellenére, hogy a lányok ilyen korán megszülettek, semmi probléma nem volt :D Ügyi, erős kiscsajok :D Na persze tudom, nem csak ezen múlik...

Képeket nagyon várom a lányokról :D Bizti csodaszép nagylányok már :D



Rólunk kicsit:
Ottalvás megvolt az oviban :D , első nap még ugyan nem aludt, de tök jól elvolt, feküdt csendben, másnap viszont már fél órát aludt :lol: (ez nála normális is).
Egyedül a reggeli elválással vannak gondok, és sajna egyre nagyobbak, már elindulni is alig akar, amint beérünk az oviba, már inkább elbújik, nehogy be kelljen menni a csoportba :? , aztán persze bőg, de nagyon, kivétel nélkül hány minden reggel. Miután viszont elmegyek, tök jól elvan, nem sír, nem hiányol, csinál mindent rendesen, egyedül pisil, öltözik :shock:, fogat mos, kezet mos, tornázik, udvarra megy velük, minden.
Mikor megyek érte boldog, jókedvű, még hazajönni se mindig akar :shock: , akkor már odaül az óvónéni ölébe is, tök jóban vannak olyankor. Csak az a fránya reggel ne lenne, mert akkor bezzeg ordít az ovónőtől :?
És hiába próbálok meg elmenni gyorsan, még a hányás előtt, az se segít, mert akkor bent a csoportban dobja ki a taccsot. Mindegy neki, de egy hányás kell, hogy lenyugodjon és utána jól elvan :shock: Azt hiszem kezd ebből rutint csinálni, és nincs semmi, amivel le tudnám beszélni erről, pedig higgyétek el, mindent bevetettem már. Ígértem ezt-azt, vagy éppen beszélgettünk róla, óvónéni is vele, meg is ígéri, hogy nem fogja, egyik nap kétszer próbálta is visszatartani, de végül csak kijön.
Abban bízom, hogy egyszer csak abbahagyja a reggeli sírást, és ha az abbamarad, akkor a hányás is :?
Csak addig aggódom "kicsit", mert minden reggel hány, heti 5 napon keresztül, utána nem tízóraizik, semmit, és csak délben eszik először, na de akkor már rendesen, mert baromi éhes, csakhát ez nem éppen egészséges így :?
Azért reménykedem...


Na hirtelen ennyi :D


Móni

Kép
 


Sziasztok!

Hát én is ritkán jutok ide...

Kriszti !

Örülök hogy jelentkeztél! Nem lehet könnyű két picurral, pláne ha mindkettő nagyon eleven. Én is nagyon várom a képeket róluk. Írj gyakrabban. :)

Babus!
Kitartás. Szerintem egy pár hét és napi rutin lesz az ovi és akkor elmarad a hányás is. Mindig olvasom mi van veletek, csak nincs időm írni.

Rólunk:
Sokat voltunk betegek mind a ketten a Vivivel, de talán most már egészségesebb széria jön. Vivi márciustól kezdi el az ovit, ami tulajdonképp nem is ovi, hanem zártkörű játszóház. Egész kis csoportok vannak, jelenleg 8 fő jár oda. Vivi lesz a 9. és ha minden jól megy póni lesz a jele. Ugyanis most éppen nagyon pónis korszakát éli. :D Csak a kicsi pómokkal játszik, és Az én kicsi pónim mese megy egész nap. Nagyon klassz helyet találtam neki, nagyon szép a kert is, kész játszótér. Az ovónénik is nagyon jófejek, kedvesek. :D És a lényeg angol nyelvű. 90 %-ban csak angolul beszélnek velük. Az egyik ovónéni nem is tud magyarul. Vivinek is nagyon tetszett, amikor előszőr voltunk megnézni, rögtön ott akart maradni. :lol:
Ami még nagy esemény nappalra teljesen szobatiszta. :D Nagyon szépen megy magától a bilire és a WC-re is. Tegnap már egyszer éjszaka is szolt hogy pisilnie kell, csak utána nem akart visszafeküdni, ebből lett egy kis vita..

Üdv mindenkinek:

Nikol

Kép
[/url]
 
 


A lányok ma kivételesen korán mentek aludni, úgyhogy tudok jönni egy kicsit.

Móni
Remélem rendeződött a hányós dolog az oviban. Egyébként szerintem Kristóf igenis gyorsan beleszokott az óvodai rendbe. Én nem tudom elképzelni, hogy létezik olyan gyerek, aki már az első óvodai héten mindent úgy csinál, ahogy kéne. Hiszen egy felnőttnek is nehéz alkalmazkodnia új dolgokhoz, nemhogy egy gyereknek! És szerintem se vidd éhgyomorra reggel, hisz nem az a gond, hogy reggelizik hanem, hogy valahogyan le kell vezetnie az ovival kapcsolatos feszültségét,és Ő így tudja megtenni. Én óvodásként állandón pisilni jártam az oviba. Először azt hitték hülyéskedek, de látták, hogy tényleg minden alkalommal pisilek is. Alvás alatt is ki kellett mennem 4-5 alkalommal. Ez volt az én feszültséglevezetésem. Óvonéni türelmes volt, és elég sokára de rendeződött a dolog.
Szóval joggal légy rá büszke!

Nikol
Nagyon klassz dolog, hogy ilyen szuper ovit találtál Vivinek. Én is angol, vagy német nyelvű oviba szerettem volna vinni a lányokat, de sajnos nincs ilyen a környékünkön. Az a legszomorúbb, hogy a falunkban német nemzetiségi ovi működik, s annak ellenére, hogy minden óvonéni és dadus beszél németül és svábul is, mégsincs nyelvoktatás. Csak dalokat és verseket tanulnak. Én ezt nagyon szomorúnak tartom, hiszen egy őrült nagy lehetőséget vesznek így el a gyerekektől. Előttem van példaként egy barátunk kislánya, aki angol nyelvű oviba jár, most megy majd suliba és tökéletesen beszél angolul a korához képest.

Nem tudok képeket felrakni ide! Régen tudtam, most meg nem megy. Mi történt, már nem lehet?
A fotóalbumba azért raktam fel párat "Anna és Eszter: ikrek" címmel.

További jó hétvégét mindenkinek
Kriszti
 
 


Móni
mi újság veletek? ovi? meló, suli?

Nicol
nálatok nemsokára ovi kezdés. meggyógyultatok?
Máté is beteg volt, szülinapját a dokinéniné töltöttük. két hétig folyt az orra, krahácsolt. egyéb szerencsére nem volt. a szülinapot kissé megkésve, most szombaton tartottuk. (képet sajnos nem tudok továbbra sem feltenni.)

többiek??

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Előkerültem én is.
Ha valakit erdekelnek a kepeink, itt meg tudja nézni: http://picasaweb.google.com/zsamboki/Gyerekek

A fiúk jól vannak csak semmi időm mellettük. Délelőtt és délután sétálunk, játszunk. Estére olyan fáradt vagyok, hogy nincs kedvem semmihez. Andris elmúlt egy éves. Hihetetlenül szalad az idő.
Még nem akar járni :) A bútorok mellett megáll. Még mindig csak 4foga van :) Néha egész jól elvannak, és szép napjaink vannak, néha meg totál padlón vagyok. Ez főleg akkor van, amikor Atti hanyatt löki Andrist a parkettán. Pedig szereti, imádja, terelgeti, de néha...

Akit esetleg érdekel, csináltam egy oldalt, ahová egy csomó játékötletet tettem fel: ezvicc.multiply.com

Nicol!
Mikor jöttök el hozzánk? Azóta is várunk :)

Babus!
Ugye Gyöngyösön laktok. Nagyon szép város! Ma voltunk átutazóba :) Eszembe is jutottál! Kékestetőre mentünk. Atti egyedül ment fel a mátraházi parkolóból a sífelvonókig. Én meg hátul lihegtem :) Hihetetlen, hogy bírják ezek a törpék. Munka, suli, hogy megy? Hogy bírod egyedül Kristóffal?

Mea!
Veletek mi újság? Ti már külön mentetek? Remélem mégsem!

Lányok!
Írjatok, nagyon érdekel kivel mi van!

Vanda!
Te, hogy bírod a kicsikkel? Máté bölcsis ugye, és szereti? Maja miket csinál már?

Edinka!
Babaprojekt? Hogy álltok? Talán már jön is a második?

Mindenkinek szép tavaszi napokat kívánok!!!!!!!!

Megpróbálok kicsit sűrűbben írni!

Judit és a fiúk

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagyon regen nem jartam erre, meg olvaso uzemmodban sem. Annyira megviselt, ami Tundiekkel tortent, pedig igazan nem is ismertem oket, de megis.

Mindenesetre orommel latom, hogy ujra kezd osszeallni a regi csapat, es ennek en is nagyon orulok.

Babus,
nem lehet egyszeru minden reggel ezt a hanyos uzemmodot vegigcsinalni, de remelem azota mar javult valamit a helyzet?

Nicol,
megirnad, hogy melyik ovit talaltad Vivinek?

Ezvicc,
Koszonom az erdeklodest, megvagyunk. Azt hiszem azt irtam neked, hogy marcius vegen kikoltozunk Nemetorszagba egy-ket evre. Ugyhogy addig mar nem eroltetem a bolcsit sem Matenal, mivel minden kohogos taknyos bacit hazahozott Majanak is, es ket nyugos gyerek mar maga az orulet. Ugyhogy 3. hete vagyunk itthon harmasban, es azt kell mondjam, hogy ha nem betegek, nem is annyira rossz. Nekem nehezebb volt allandoan az orat nezni, hogy mikor induljak Mateert a bolcsibe. Mivel ebed utan mentem erte (fel 1 korul), igy tulajdonkeppen csak bevittem, hazajottem, Majat terelgettem, rendetraktam foztem valamit es mar indultam is vissza a bolcsibe. Delutan ugye Mate nem alszik, igy nagyon hosszu a nap neha. Szoval megvagyunk, hulla faradtan es nagyon hianyzik a sajat eletem, de kezdek beletorodni, hogy a regi nyugalom mar sosem jon ujra.

Egyebkent Majacska nagyon ugyes, a rekordja 8 lepes egyedul, pedig meg csak 10 honapos. Kicsit feltunk, hogy nehezen fog elkezdeni mozogni, mivel eleg terebelyes asszonysag a maga 10 kilojaval, de szerencsere ez a mozgasban egyaltalan nem veti ot vissza.Mindenhova felmaszik, ugyhogy semmi nyugalmam, ha ebren van. Hajnali kis pillango, 6-nal tovabb szinte sosem alszik, igy eleg sportos az elet vele. De tunderi, mosolygos kislany, nagyon jol eszik, ugyhogy nem panaszkodom.

Edinka,
mi van veletek?

Bocsanat, ha lerohantalak benneteket ezzel sok infoval!
Sziasztok,
Vanda
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy van itt pár régi ismerős:) Nagyon-nagyon régen jártam már itt. Nemrég költöztünk haza és most már végre netünk is van.

Holnap este enyém a gép (apa céges vacsira megy), úgyhogy majd írok többet! MEg vissza is olvasok egy kicsit:)

Puszi nektek!
Vali

Kép
Kép
 


Vanda!

De jo, hogy irtal!
Kepek nincsenek Rolatok? Nagyon kivancsi vagyok!
Nem is mondtad, hogy elutaztok. Ne csinald, na nem, mintha sokat talalkoztunk volna, de bennem volt, hogy talan, ha Maja nagyobb lesz, meg Andris, akkor majd sikerul osszehoznunk valamit. Nagyon szomoru vagyok! Azert tartjuk a kapcsolatot?
Hat nekunk most nehez idoszakunk van, mert Andris meg nem megy egyedul, csak kezenfogva, es nem ulunk meg egy pillanatra sem. Ma is kint az udvaron menni akart, Atti a homokozoban jatszott. Felalltam, mentunk ket lepest, erre nagy sikitas. Hatrafordulok, es Atti fejjel a kovon van. Kiesett, de nem tudom, hogy csinalta. Kiskoraban nem produkalt ilyeneket. Akkor vannak ezek a hulye pattogoslabdak. Atti megtalalta, es hat nem az Andris vette a szajaba, hanem Atti. Dobbenet! Ma egyik sem aludt. 5kor hazajott az Atti, a nagy. Nem tudtam szolni sem, csak sirni tudtam volna a faradsagtol. Szornyu, hogy nincs semmi segitseg, egy nagymama, vagy barki. Bar anyumek szuperek, mindig jonnek ha kerem, de hat tul messze vannak.

Tacsiful!
De regen hallottam feloled! Mi van Veled, meselj!

Edinka!
Boldog nevnapot!

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!

Törpe alszik, apa meg "cégesvacsizik":) Úgyhogy ma este enyém a gép. Ez nagy szó manapság mifelénk, ugyanis amióta végre-valahára 3 hónap hitegetés után bekötötték a netet, apa mindig itt lóg:) Persze nem függő (MÉG:)), de most akarja gyorsan bepótolni a 3 évnyi böjtöt:) Kint ugyanis nem volt netünk.

Hogy szalad az idő! Nemrég még egymást vígasztaltuk vagy drukkoltunk a kétcsíkosért vagy együtt örültünk ha valakinek végre összejött. Most meg győzöm kapkodni a fejm, hogy milyen nagyok ezek a kis tökmagok:) Főleg annál, aki úgy maradt meg bennem, hogy kétcsíkosat pisilt:):) Sajnos nagyon-nagyon régen nem jártam itt, ezért azt sem tudom, hogy kivel mi van, kinek hogy alakult az élete:(
Engem is nagyon megrázott, ami Tündiékkel történt, de hihetetlenül erős fából faragták őt (őket) és kevés olyan ember van szerintem, aki ennyire tudja magát tartani és próbál túllépni a lehetetlenen.... Minden együttérzésem és csodálatom az övék! Drukkolok nekik, hogy az idő minél előbb enyhítsen a fájdalmukon és többé ne tegye őket ilyen próbára az élet!

Magunkról pár mondattal:
Tavaly november elején végre letelt a három év és birtokba vettük házikónkat. Nagyon jó itthon, bár néha vissza húz a szívünk. Sajnos a terhesség nem volt valami jó emlék számomra, kicsit előbb véget is ért, mint kellett volna (35+3), de szerencsére egyikünknek sem lett semmi bajunk. Főleg a Marcinak nem! Már nagy kópé őurasága:) És mindjárt 2 éves lesz! Most született.... Még nem beszél, csak mindennek az első szótagát ismétli. Mindent megért és minden érdekli. Főleg a szétszerelhető, összetörhető dolgok:) Ja és a matricák:) Imádja őket lekaparni:):)
Kicsit le vagyok törve, mert lassan egy éve újra projekt van, de csak telnek egymás után a hónapok és sehol semmi. Ha hinni lehet a dokinak, akkor most nincs PCO (bár még végül kiderülhet, hogy megint elnézte a hormon értékeket:(), de a peteérésem megint a béka segge alatt van. Már harmadik hónapja szedem a clostyt, de vsz a szép kis tüszőim vagy nem repednek meg vagy csak elkerülik egymást a kiskatonákkal. Nem tudom és legjobban a dokim hozzáállása bosszant. Kértem, hogy ebben a clostys ciklusban adjon egy tüszőrepi szurit. Mikor kiderült, hogy épp hiánycikk amit fel akart írni (azóta tudom, hogy nem csak az az egy fajta szuri van), azt mondta, hogy majd a következő ciklusban megpróbálhatjuk. Kicsit csalódtam benne. Egyre jobban sürget minket az idő. Persze nagyon szeretnék még egy (sőt még majd még egy) gyereket,de néznünk kell a dolgok másik oldalát is. Ugye mivel én nem vagyok magyar állampolgár, ezért nekem nem jár a gyes vagyis június 26-a után nem kapok egy vasat sem az államtól, hogy legyen miből enni adnom a magyar állampolgárságú gyerekemnek... Viszont ha most vissza megyek dolgozni, akkor legalább egy évet dolgoznom kell. Na most, 31 évesen az ember lánya nem sokat várhat már a szüléssel (főleg, hogy még két kismanót szülni akarok!:)), ha azt is látni akarja, hogy nőnek föl a gyerekei. Annyira rossz már megint küzdeni, küzdeni. Furcsa lesz, ha meglesznek a gyerekek és mi már nem csak azért fogunk akciózni, mert muszáj, hanem azért mert jólesik:)
Tömören ennyi:)

Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem, de annyi mindent szerettem volna még leírni. Majd legközelebb:) Remélem feléled ez a topic és ha annyira azért nem is lesz itt olyan nagy forgalom, mint anno a másik topicban, azért sokat fogunk tudni dumálni:)

Megyek visszaolvasok pár oldalt, hogy kicsit képbe kerüljek:)
Puszi nektek!
Vali

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Judit!

Én is készülök hozzátok, de semmi időm. Rengeteg január óta a munka, már sokszor lelkiismeretfurdalásom van miatta a Vivi felé is. A héten kezdtük az ovit is. Nagyon nehéz lesz beszokni úgy érzem. Nagyon sír amikor eljövök. És menni se nagyon akar reggelente. De azért lelkesen próbálkozunk. Pedig ha megkérdem jól érezte e magát az oviban azt mondja hogy igen.

Vanda!
A ovi weboldala: http://neverlandchildcarecenter.hu jelenleg játszóháznak van könyvelve, de szinte oviként működik.

Tacsifül jó volt rólatok is hallani. Sajnálom hogy a második babóca ilyen nehezen jön össze.

Babus!
Írj pár sort mizu felétek.

Puszi mindenkinek!!

Nicol

Kép
[/url]
 
 


Sziasztok!

Hat ugy nezem kihalo felben vagyunk, mert senki nem irt be Husvet alkalmabol. Bevallom en is elfelejtettem.
Utolag mindenkinek Kellemes unnepeket.
Milyen jo, hogy 3pasim van, jo nagy locsolast kaptam. +batyamtol es apumtol is. Jo napom volt!

Andrisom vegre elindult. Tett ma 3lepest!

Kepzeljetek, aprilis vegen a ferjem Attivak KETTESBEN elutazunk egy hetre Londonba a baratainkhoz. Vegre kikapcsolodunk. A szuleim vigyaznak a torpekre. Nagyon varom mar!!!!!!

Kerlek irjatok! A Tundivel tortentek engem is nagyon-nagyon elszomoritottak! Sokaig nekem sem volt kedvem irni, de nagyon erdekel mi van Veletek. Akinek van egy szusszanasnyi ideje az irjon, legyszi!

Mindenkinek szep hetet!
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Hol vagytok Lányok?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Azért még reménykedem, hogy sikerül életet lehelni ebbe a topicba.
Hiányoztok lányok!
Mi van a gyerekekkel? Olyan jó lenne újra beszélgetni!

ÍRJATOK, KÉRLEK!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Hát már senki sem néz be ide?

Van egy jó hírem: megszületett Dóri kislányunk :)
Most lesz 3hónapos.

Na talán majd most írni fog valaki :)

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Szia Judit!

Gratula Dórihoz!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron