Új privát üzeneted érkezett!

kármen!
A nem biztos, az én donorságomra vonatkozott.
bobek
bobek
 


Bobek! Köszi, én csak szeretnék segiteni majd hogy másoknak ne legyen reménytelen, mi is megszenvedünk érte, jó lenne tudni ha több esély lenne.
Szerintem Mo. ennek nincs nagy mútja még, sajnos. Pedig sok
egészséges nö van, akiknek ez nem jelentene nagy terhet.
Nekem is csak a gyógyszerek ára ami megterhelö, de ha
azt átvállalják akkor ez a "kis" kellemetlenséget ki
lehet birni. Gondolom hasonloan csinálják mint nálunk a lombiknál.

Karmen
karmen
 


kármen!
Azt hiszem igen, csak a megtermékenyített petesejtet nem a donorba, hanem az Anyaméhbe ültetik be.
bobek
bobek
 

 
 

Bobek! Melyik intézetben végeznék el, mert most olvastam a Dévai Intézet holnapján (2002.aug.) válasz és fent van az infertilyn is hogy Mo. nincs lehetoseg petesejt donaciora.
Vagy rosszul tudom ez nem azonos a petesejt donorsággal?

A Dévait most véletlen néztem és igy akadtam rá, a másikról én is tudtam, ezért lepödtem meg hogy már engedélyezett.
Nagyon érdekelne hol csinálják meg, mert akkor másoknak én is tudom ezt javasolni.

Karmen
karmen
 


Konkrétan a gyõri Kaáli honlapján olvastam.
www.kaali.org, hogy van lehetõség rá.
bobek
bobek
 


[url=http://quad.bdtf.hu/Kaali/petesejtadom.html" TARGET="_top]http://quad.bdtf.hu/Kaali/petesejtadom.html[/url]

És ezt is onnan másoltam:

Nem lehet megkerülni a beavatkozással kapcsolatos morális és etikai kérdéseket, bár ezek részletes megtárgyalása messze meghaladja cikkünk kereteit. Alapvetõen a fontos, hogy mind a donor, mind a recipiens kiegyensúlyozott családi hátérrel rendelkezzen, pszichésen stabil kapcsolatban éljen. Bár a petesejtdonáció hasonlónak tûnik a spermiumadományozáshoz, alapvetõen különbözik ettõl. A petesejtdonort gyógyszeres kezelésnek kell alávetni, ami megnöveli a petefészek túlstimulációs megbetegedés kialakulásának valószínûségét, a sejtleszíváshoz pedig el kell altatni. Miután csak karitatív céllal végzünk adományozást, a donornak erõsen motiváltnak is kell lennie: ezért részesítjük elõnyben pl. a leánytestvérek közötti donációt.

Mint már említettük, az 1997. évi „ Az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások, az embriókkal és ivarsejtekkel végzett kutatások” Eü. törvény jól körülhatárolja azokat az etikai normákat is, amelyek betartásával korrekt, jó hatásfokú, emberileg is „kezelhetõ” módon segíthetjük a meddõ párok gyermekhez jutását.
bobek
 


Bobek!

Köszi az infot.

Karmen
karmen
 


Sziasztok!

Egy kis segítség kéne!
Van egy barátnõm, akinek elsõ lombikos beültetés után mindhárom embrió megmaradt, vagyis per pillanat hármas ikrekkel terhes (3 hete volt a beültetés).
A dokija felvetette neki a kérdést, hogy megtartja-e mindhármat, vagy egyet elvegyenek és kettõt meghagyjanak. Segítsetek! Szerintetek mit tegyen? Mennyivel jobbak az életesélyeik az ikreknek a hármasikrekhez képest??? Szíve szerint mindhármat megtartaná, de mivel annyi mindenen kellett már keresztül menniük, hogy lehessenek babáik, "biztosra akarnak menni", és azt szeretnék, higy a megmaradó babáknak a lehetõ legjobbak legyenek az esélyeik az élethez.
Ti mit tennétek?
Elõre is köszi, ha megírjátok a véleményeteket!


tanita
tanita
 


Kedves Tanita!
Sokáig gondolkodtam, hogy leírjam-e a véleményemet, mivel nem tartozom a lombikos anyukák közé. De úgy gondoltam, megteszem.
Spontán lettem terhes ikrekkel (igaz, csak kettõvel). A hír nagyon váratlanul ért (az elõzõ UH-n csak egy petezsák látszott), de a kezdeti ijedtség után óriási boldogsággal vártuk a fiainkat (kétpetéjûek voltak). A 29. heti UH-n derült ki, hogy az egyik babával problémák vannak, így a 31. héten császármetszéssel kivették Õket. A beteg baba életéért 6 hétig küzdöttek az orvosok, de sajnos hiába, meghalt. A másik kisfiunk mindössze 1.560 gramm volt, de azóta szerencsére szinte teljesen behozta a lemaradását (most múlt 8 hónapos).
Most újra babát várok, és az elsõ UH-ra úgy mentem, hogy HÁTHA újra ikrek... de nem. Az eszemmel tudom, hogy az ikerterhesség (pláne a hármas) sokkal veszélyesebb mind a koraszülés, mind az egyéb problémák szempontjából. Én mégis azt hiszem, hasonló helyzetben nem lennék képes amellett dönteni, hogy bármelyik baba is ne maradjon meg. Gondolj bele, ha elvetetik az egyik babát és születik mondjuk két kisfiuk (és mondjuk nem lesz több babájuk), talán egész életükben ott marad a tüske, hogy a harmadik talán kislány lett volna... Vagy fordítva, nem is ez a lényeg. Talán soha nem fognak tudni úgy nézni a két babára, hogy lelki szemeikkel ne látnák mellettük a meg nem született testvérüket.
Nyilván nehéz kihordani egy hármas terhességet, sok lemondással és rengeteg fekvéssel/pihenéssel, kímélõ életmóddal jár. Ha lenne már egy kisgyerekük, mellette nyilván nem nagyon lehetne megoldani ezt, de a barátnõd talán meg tudná. Nagyjából akkor, amikor én szültem, kaptam hírt 3 anyukáról, akik hármas ikreket szültek. Tudom, hogy ritkaságnak számít, de mind a kilenc baba 2 kiló feletti súllyal született (a 9-bõl összesen 1 lett kisfiúKép), és szerencsére teljesen egészségesek. Ezt csak azért írom le, hogy lásd, bizony ilyen is van. De nyilván mérlegelni kell azt is, hogy a szülés után lesz-e segítség. Sokszor egy babával is nehéz boldogulni, nemhogy hárommal.

A barátnõd nagyon az elején van még, ilyenkor sajnos elõfordul, hogy a természet "közbeszól", és nem marad meg minden baba. De ha megmaradnak (szívbõl kívánom, hogy így legyen!Kép), én azt hiszem, képtelen lennék úgy dönteni, hogy csak kettõ legyen. Ikres anyukának lenni óriási lemondás, nyûg, de ugyanakkor még nagyobb boldogság és kiváltság, nem mindenkienk adatik meg!

Bocsánat, hogy hosszú lettem. Ez csak az én véleményem, és nagyon kíváncsian várom, a többiek miként vélekednek errõl a témáról.

Még annyit az esélyekrõl, hogy egyes terhességbõl is születhet nagyon korán, életképtelen baba, ez sajnos nem mindig attól függ, hogy hányan vannak odabent.

Minden jót és gondtalan terhességet a barátnõdnek!
Viki
 
 


Szia Tanita!

Én lombikos vagyok ugyan, de még nem sikerült. A kérdés azonban bennünk is felmerült mert mi is 3 embriót kértünk vissza és elötte meg kellett otthon beszélni mi legyen ha.

Szóval én nem tanácsolom hogy mind a 3at megtartsa. Nézz meg egy anyukát aki 3 babát vár, az ö szervezetének is
nagyon megterhelö. Félidötöl már tuti bent kell feküdnie a korházban és túl nagy a kockázata hogy koraszülött lesz.
Sokkal hamarabb várható a baba mint ha 2 babát várna.

A redukcioval várnak amig a babák biztosan megtapadnak, pont
azért hogy utána véletlen ne menjen el még egy baba. A müveletnek van kockázata annyi mint egy magzatviz vételnek.
De. Ahogy Czeizel mondta nem nagyobb mint annak hogy megtart valaki 3 babát és ezért nem tudnak úgy fejlödni. Nézd meg milyen pici súllyal születnek. Én nem kockáztatnám az egészségüket. A természet eredetileg 1 babát tartana optimálisnak ezért az orvosok helyesen valoban megprobálnak lebeszélni a 3as terhességröl. Tegnap beszéltem valakivel akinek most volt a redukciója, ö is nehezen tudott dönteni, de nem akarta a babák egészségét kockára tenni ha már ennyit szenvedett értük. Nem kellemes a beavatkozás de kibirható. A babák miatt meg vállalnia kellett.

Nem értek egyet Vikivel, igen 1es terhességnél is lehet koraszülött de ha abban a méhben többen vannak eleve nem tudnak úgy fejlödni, sokkal nagyobb az esély hogy picik lesznek még a babák amikor megszületnek.

A döntés nehéz szerintem az szülöknek és az orvosnak közösen kell eldönteni de ha az orvos is tanácsolja a redukciót az nem véletlen.

Szia és gratulálok a barátnödnek én is gondtalan terhességet kivánok!

Karmen
karmen
 


Sziasztok!

Koszonom az eddigi informaciokat es minden segitseget.
A kaali holnapjan valoban minden erthetoen le van irva.
Szeretnek viszont lelkileg es persze anyagilag is felkeszulni mielott belekezdunk a lombikprogramba.
Halottam hogy 1 lombik a gyogyszerekkel es a mutetes beavatkozasokkal egyutt most kb. 250 ezer Ft. Szeretnem megkerdezni hogyha nem marad meg egy baba sem az elsore akkor a masodik lombik megint ennyibe kerul, vagy kevesebb?
Azt is szeretnem megkerdezni hogy van-e koztetek olyan akinek nincs tb-je es hogy ugy mire lehet szamitani?

Kedves Tanita!

Olvastam amit irtal a baratnoddel kapcsolatban. Oszinten
megmondom hogy errol mar mi is beszeltunk a ferjemmel es
nem tudjuk mi tevok lennenk, de valahogy a kettot mindketten elonyben reszesitettuk a haromhoz kepest.
Az egeszsege a babaknak es az anyukaknak nagyon fontos, de
amikor ott van a harom baba akkor biztos hogy nagyon nehez donteni. En ugy gondolom hogy az a legjobb ha a baratnod es a ferje kozosen megegyeznek hogy mikepp legyen, mert az lelkileg mindkettojuknek nagy segitseg. Kivanok nekik boldogsagot es egeszseget!

Mindenkinek aki babat var sok boldogsagot kivanok es akik csak szeretnenek azoknak pedig babaaldast mielobb!

Segitsegeteket elore is koszonom,
Katalin
mekkelek
 


Szia Katalin


A tb 5 beültetés fizet a gyogyszerek ára mindenkinél más van akkinek keveseb v. több ez-az eredményektöl füg,de nem olcso mulatság az biztos.Hát gondolom akinenk nics tb-je annak saját magának kell fizetni mindent ami az egekbe szökhet.

Babuci
Névtelen
 


Szia Babuci

Koszi hogy valaszoltal, ennek igazan orulok hogy az elso ot beultetes tamogatva van. Remelem hogy tb nelkul sem annyira draga.

Udv,
Katalin
mekkelek
 


Szia Katalin! Mindenkinek egyénileg irják fel a szurikat, nekem elsö alkalommal 40e, második alkalommal 50e volt a vitaminokkal, gyógyszerekkel együtt. Most márc. lesz a köv. az kb. 80e lesz.

Barátnömnek mindkét alkalom 120e Ft volt. Szóval én még nem hallottam 250e-röl, ez tulzás, de valoban nem olcso. A dokival együtt döntitek el mit ajánl, és mit tudsz vállalni. Én elfogadtam amit ajánlott mindig.

A tb. a szurik felét támogatta nekem. Persze ha mást kapsz akkor lehet hogy többet v. kevesebbet fog.

Karmen
karmen
 


Szia Karmen,

Igy mar erthetobb koszi. Szeretnem meg megkerdezni toled, hogyha marciusban a harmadik alkalommal mesz, akkor az azt jelenti hogy az elso ket beultetes nem sikerult? Ha igy van akkor meg szeretnem kerdezni toled hogy mennyit kell varni ket beultetes kozott es hogy attol is fugghet a sikeresseg hogy melyik vitamin-gyogyszer szurikat valasszuk?
Nemtudod veletlenul hogyha az elso ot beultetes nem jar sikerrel akkor mennyibe kerul a kovetkezo beultetes?
Valaszodat elore is koszonom, es orulok ha masok is hozzaszolnak akik esetleg tudnak segiteni.

Szivbol kivanom hogy jarjal sikerrel marciusban.

Udv,
Katalin
mekkelek
 


Szia Katalin!

Törvény irja elö a 3 hónap szünetet, szerintem azért mert hátha azalatt spontán teherbe esik a nö. Erre van is példa. pl. tesom a 4. sikertelen után lett spontán terhes.
Ezzel nem értek egyet, ott ahol a férfi eredménye olyan rossz, hogy nincs esély spontánra.

Nekem a 2. alkalommal a vérvétel szerint (alig volt menszesz, máskor meg nagyon erös) terhes voltam, de csak pici ideig.

A siker legnagyobb részt függ hogy elég vastag-e a nyh. mert abba ágyazodik be, függ hogy az embrió milyen (a 3. napra 8 sejtesnek kell lennie és min. 3 pontosnak) - nekem elsö alkalommal csak 6 sejtes volt- és persze jó hormonszint is kell. Most már adnak progeszteron szurit is, meg a beültetés után is kapsz olyan gyógyszert ami segiti hogy megtapadjon a baba. A dokid tudja mi lesz neked a legjobb, fontos te megbizz benne!! Ha nincs meg a bizalom menj el másik intézménybe.

Karmen
karmen
 


Sziasztok!

Sajnos mi is most jutottunk el arra a pontra, hogy az orvosom kijelentette, hogy csak petesejt donációval van esélyünk arra, hogy gyermekünk legyen. Kérlek benneteket, hogyha ismertek lehetõséget, hogy hol lehet donort találni, vagy tudtok olyat, aki tud segíteni, írjatok nekem, akár e-mail-ben is.
Tegnap elolvastam az ide vonatkozó törvény pontos szövegét, és sehol nem találtam olyan kitételt, hogy szült nõnek kell lennie a donornak. Ezt melyik törvény szabályozza, vagy a gyakorlat alakította így?
Van köztetek valaki, aki hasonló gondokkal küzdött, és sikeres IVF-e volt?
Mindenkinek a legjobbakat, kitartást és sok erõt kívánok! Köszönöm elõre az esetleges válaszokat!
Zoviki
 
 


Kedves Bobek!
Sajnos csak nehezen és áttételesen jutok internethez, ezért késlekedtem.
Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen nagyszerû emberek is élnek közöttünk mint Te. Mi már nehezen viseljük az évek óta tartó eredménytelenséget, pedig sokáig semmilyen okot nem tudtak kimutatni nálunk. De a részletektõl most megkímélnélek.
Üzeneted új erõt adott és nagyon várjuk a jelentkezésedet.
A mail hivatkozásom mûködik (kipróbáltam), a címem: tulkoros@freemail.hu. Telefonom: 20-538 5239
Üdvözlettel: Gabi
Névtelen
 


Kedves Bobek!
Sajnos csak nehezen és áttételesen jutok internethez, ezért késlekedtem.
Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen nagyszerû emberek is élnek közöttünk mint Te. Mi már nehezen viseljük az évek óta tartó eredménytelenséget, pedig sokáig semmilyen okot nem tudtak kimutatni nálunk. De a részletektõl most megkímélnélek.
Üzeneted új erõt adott és nagyon várjuk a jelentkezésedet.
A mail hivatkozásom mûködik (kipróbáltam), a címem: tulkoros@freemail.hu. Telefonom: 20-538 5239
Üdvözlettel: Gabi
 


Kedves Tanita!
Nem tanácsot kívánok adni, csupán hangosan gondolkodom.
Egy beavatkozás mindig veszélyeket hordoz magában, fennáll a lehetõsége, hogy mindhármukat elveszíti a barátnõd. A szelekció természetes úton is bekövetkezhet, mit ahogy az sok esetben meg is történik. Elég korai idõszakban az életképtelen magzat(ok) felszívódnak. A többes terhesség ezzel szemben vetélési kockázatot rejt, várható a koraszülés és kis súlyú babák érkezése, valószínûleg császárral. A magam részérõl szívbõl gratulálok és sok sikert kívánok a babákhoz.
Szia: Gabi
 


Kedves Zoviki!


Nagyon szomoru,hogy csak petesejt donor révén lehet babátok, én nagyon szivesen segitenék csak mégmegkellene beszélni a családal és az orvosomlal aki a lombikprogramot csináltunk.Nem tudok semmi biztatott mondani de ez egy komoly döntés nagyon meg kell gondolni.

Babuci
Névtelen
 


Kedves hármasikres problémázók!
Másik topicba is leírta a következõ adatot.
Az a helyzet, hogy akiknek 3 beültetett petesejt is megtapad, és szive szerint megtartaná mind a hármat, az tartsa meg. A nagy számok statisztikai törvénye azt mutatja, hogy hármas ikrek esetén a redukció (egy magzat elpusztítása) ugyanakkora rizikót jelent, mint a megtartása. Ugyanis a redukció közben fertõzõdhet a többi magzat is, és meghalhatnak mind a hárman. De ha megtartják mind a hármat, akkor a koraszülés miatt halhatnak meg mind a hárman. A rizikó nagysága azonos.
Ezzel azt akarom tudatosítani Bennetek, hogy aki csak azért akarja az egyik babát "redukálni", hogy a másik kettõ biztosan egészséges legyen, az helytelenül teszi, ha emiatt elpusztítja az egyik magzatot, mert a befertõzõdés veszélye miatt ugyanannyi eséllyel veszélyezteti a másik kettõt, mint amit az a veszély rejt magában, hogy hárman fejlõdnek. Ez a nagy számok törvénye alapján kimutatott statisztikai adat.
Ha valaki azért nem vállalja a hármat, mert fél attól a tehertõl, amit a 3 baba egyidejû felnevelése okoz, az redukáltassa, mert õ abszolute nem akar hármat.
Ha négyet ültetnek be, és mind a négy megtapad, akkor már nagyobb a négy megtartásának rizikója a kiviselés szempontjából, mint a redukciónak. Tehát a négybõl minden képpen javasolt redukálni kettõre, mert így jobbak az esélyek. Ez az oka, hogy ma már általában nem ültetnek be 3-nál többet.
Egyébként ismerek egy olyan szomorú esetet, akinél 40 lév körül 4-et ültettek vissza, mind a négy megtapadt, 2-t redukáltak, ezek 21 hétig fejlõdtek, addigra fejlõdött ki a súlyos méhen belüli fertõzés, és a másik kettõ is meghalt!

Ezeket azért írtam le, mert így talán könnyebb dönteni, ha ezt tudjátok.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Sziasztok!
Csatlakozom Erazmushoz...nekem négy embriót ültettek be.Amikor megmondták kértem öt percet...és most itt vannak az ikrek:-)
Tudom nagyon nehéz lett volna ha mindenki itt marad velem,de hogy én válasszak???Milyen alapon...
És igy is elég izgalmas volt a születés(33.hét,1980 és 2160 gr)Az hiszem ha a szelekció mellett döntök rossz lenne a lelkemnek.Pedig igy is vigyáztam magunkra eléggé,és az ikrek igy is hamar jöttek.
Ismerek hármasikreket...és õk is felnõttek és senki nem mondja meg róluk hogy hamar és komplikálva érkeztek ...
Hajrá!
sztanki
Névtelen
 


Más! Először vagyok itt, még bénázok, de majd belejövök a netezésbe.
6 inszemen vagyok túl a Schöpf Mérey-ben Arnoldnál. Nagyon jó doki, de a következő kérdéseim lennének: 5 alkalommal Clostylbegittel stimulálták a petéket, 1-2 volt. Most Menogon-t kaptam, nehezen viseltem az injekciókat (9-t kaptam, férjem adta be most tanulta, egy idő után már mind a két fenekem fájt, akárhova szúrt). Ettől se lett több!!! Akkor most mi van? Nem jó az injekció, minek szenvedtem érte, ennyit magamtól is összehoztam volna.
Másik gyógyszert kellene? A gyógyszer nem jó, vagy rám nem hatott. Van valakinek erről tapasztalata?

Valamint hallottam a méh PH érték vizsgálatáról, ezt én is kértem, nem hallottak róla.
Majd itt a neten olvastam, hogy PCT-nek hívják, ezt miért nem csinálják minden meddőségi centrumban? Vagy ezt csak bizonyos helyeken végzik? Vajon csinálják a BMC-ben, ill. a Dévaiban?

Ez utóbbi szimpibb, egyszer már jártam ott, de akkor még nem volt meg mind a 6 inszem, úgyhogy megcsináltattam. 1 évem kiesett, de legalább adtam egy esélyt a "normális" terhebeesés lehetőségének.
Erasmus írta, hogy fenék fel, kispárna.
De mi már évek óta így csináljuk (a második babánkért küzdünk (egyszer már spontán terhesség után elvetéltem)
Már egy normálisat nem tudunk szeretkezni, mert vagy kell, vagy épp ég, fáj, viszket a kül. típusú fertőzésektől. Ha nincs együttlét, akkor kevesebb a bajom. Pedig már nem járok uszodába, szaunába, közfürdőbe, fertőtlenítem néha a fehérneműket, nem ülök közWC-re.
Normális dolog ez, hogy én, aki egyébként szexuálisan aktív vagyok egy új kapcsolatban, mert ezt már többször átéltem, a férjemmel képtelen vagyok normális orgazmusra 13 év után?
Mit csináljak?
Szóval sok a kérdésem, válaszoljatok, ha a Menogonról, a PCT-ről, vagy a legutolsó kérdésemre van valami tapasztalatotok?
 
 


Anikó!

Én is menogon-t kaptam az inszem. alatt és jól bedagadt a fenekem. SP54 gél-lel kenegettem és ez nagyon jó volt rá. Mindenfajta szurira jó.
Névtelen
 


Kedves névtelen,
a lombikunk stimulálásához menogont és puregont is kaptam, minden nap hasi és fenékszurit. Bárnikor újra vállalom a döfködést ha ez azt jelentheti, hogy végre sikerülhet a baba.
HUrki
 
 


H.Erika

Nem tudom, hogy rám gondoltál-e mint névtelenre az előző hozzászólásodban, de én nem panaszként írtam. Mire kisbabám lett én is nagyon sokat szenvedtem. A sikertelen inszemek után a lombikkal sikerült. Én is mindig újra kezdtem, csak azt szerettem volna közölni, hogy az SP54 enyhíti a panaszokat.
Névtelen
 


Sziasztok!

Beleolvasgattam a levelezésetekbe, és úgy láttam, sok érdekes dologról leveleztek (leveleztetet). Talán érdekel Benneteket az, amit az alábbiakban próbáltam megfoglamazni.
Várom mindenki véleményét, hozzászólását és jelentkezését.

Minden jót kívánok Nektek:
Abádi Ágnes

Azoknak, akiknek "nem jön össze", akiknek "elmegy", és akiknek hosszú évek,
komoly erőfeszítések után "jött össze",...
... a családnak, amely támogat, az orvosoknak és a biológusoknak, akik a kezelést végzik,
és az egészségügyi dolgozóknak, akik segítenek, és törődnek

Meghívunk mindenkit, érintetteket és érdeklődőket egy érdekes és izgalmas kalandra. Olyanra, amely nem rejt veszélyeket, és a valóságshowk-kal szemben ebben mindenki nyertes.
Évszázadokon át megbélyegezték a meddő nőket: a gyermektelenség egyenlő volt a becstelenséggel és az isteni büntetés egy formájával. A társadalmi szemlélet szerint ma is szégyellnivaló hiányosságuk van a gyermekteleneknek. Új problémaként merült fel a férfiak terméketlensége. Nem csoda hát, hogy a meddőséget gyakran kíséri szégyenérzet, szorongás és bűntudat. Konfliktusokat okozhat és elmélyíthet a családban és párkapcsolatban. Ezért fontos, hogy mit hisznek ma általában az emberek, de mit hiszünk mi, érintettek is: "igazi nő-e a nő gyermek nélkül", ill. "igazi férfi"-e az, aki nem apa?

Egészségügyi intézmények specializálódtak, ill. alakultak a kezelésre, és Magyarországon több meddőségi központ ér el világszínvonalú eredményeket. A "trónörökösre" vágyók mégis sok nehézséggel szembesülnek. Pl. nehéz biztosítani az anyagiakat, bonyolult megoldani az orvoshoz járást ("mit hazudjak a munkahelyen?"). A vizsgálatok és a kezelések során fájdalmakat, kellemetlenségeket is el kell viselni. Könnyen el lehet tévedni az egészségügy "útvesztőiben".

Immár 14. éve dolgozom meddő páciensek között. Rengeteg örömöt láttam, de még több szenvedést: szomorúságot, kétségbeesett kapkodást és reményvesztettséget. Láttam embereket vergődni, "utolsó szalmaszálakba" kapaszkodni. Voltak, akik a látszólag legreménytelenebb pillanatban azt mondták, hogy most nem adom fel. De nagyon kevesen mondták azt, hogy akkor is boldogok akarnak lenni, ha "nem jön össze".

Csak kínlódva, sok-sok szenvedéssel lehet megélni azt, hogy nehézségek vannak életünk e területén? Csak akkor lehetünk boldogok, ha feláldozva mindent egy cél érdekében azt el is érjük? Biztos vagyok benne, hogy Ti is sejtitek, hogy nem. Ezért

arra hívlak meg Benneteket, hogy lázadjatok fel mindaz ellen, ami szenvedést okoz.



Civil szervezet (Közösség az Emberi Fejlődésért) tagjaként azt igyekszem tanulni, hogy az ember képes fejlődni, változni és változtatni, nagyon sokat tenni azért, hogy boldog legyen, és hogy minden ember arra született, hogy boldog legyen. Ezt szeretném a saját életemben megvalósítani, és továbbadni másoknak. Ezért szeretnék létrehozni egy klubot, amelyben a résztvevők nem panaszkodni jönnek össze, hanem egymásnak segíteni, tanulni, tapasztalatokat szerezni, és azt megosztani. Ahol olyan, őket érintő kérdésekről is beszélgethetnek, amelyek túlmutatnak a meddőség orvosi-egészségügyi területén. Ahol a reményt nem a "Majd csak sikerül Nektek is!" szlogen jelenti. Alapvetően egy új szellemiséget szeretnénk felmutatni, amely segít abban, hogy megerősödjünk, hogy elkezdjünk az eddigitől eltérő kapcsolatokat kialakítani önmagunkkal és másokkal, hogy elhigyjük azt, hogy képesek vagyunk a változtatásra, és hogy a mindennapok szürkesége mögött rejtőzik egy másfajta valóság, ami sokkal színesebb és értelmesebb.

További információ:
Abádi Ágnes (Közösség az Emberi Fejlődésért)
abagi@freemail.hu, 06-70-282-9969
abagi
 


Sziasztok!
Nem tudom olvassa-e még valaki ezt a topicot, de lenne pár kérdésem.
Mi most keztük annak a vizsgálatnak a kérését, hogy meddőek vagyunk-e. A nőgyógyász E vitamint írt fel, és még egy gyógyszert, amit a menstruáció 5. napjától a 10. napjáig kell szednem. 2 menstruáción át. Utána mondta, hogy csinálnak egy átjárhatósági vizsgálatot. Ennek ez a menete? Mire számíthatok még?
A férjemet elküldte az orvos andrológushoz. Jó sokan lehetnek ilyen cipőben mert több mint egy hónapra rá kapott időpontot. Na mindegy. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de most vagyunk elősször ilyen helyzetben. A férjemnek mondták, hogy mielőtt a vizsgálatra megy 5 napig ne szeretkezzünk. Az orvosnál kell neki megtölteni egy kis üveget spermával???? Van ott olyan hely ahol ezt meg tudja tenni??? Vagy netalán vinni kellene??? Kérek valakit válaszoljon. Köszi.

Ági
Ági
 


Szia Ági!

Természetesen van olyan hely, ahol a férjed megejtheti a dolgot. Vannak újságok, de Te is bemehetsz segíteni. Van aki ilyenkor leblokkol, ami érthető is. Petevezető átjárhatósági vizsgálatkor van egy drágább eljárás azt válaszd, állítólag nem fáj, és egy fél óra múlva el is hagyhatod a kórházat.
Meddőségi centrumba jártok vagy "sima" nőgyógyászhoz? Medd.-ben szerintem egy kicsit más az eljárás. Mi kettőben voltunk, az egyikben megalázóan bántak velünk (lehet, hogy az orvos volt rossz és a recepciós), de oda többet nem megyek, a másik hely jó volt, de anyagiak és idő hiányában húzódik a dolog. Én azt tanácsolnám, hogy ha nem medd.-be jártok váltsatok, nem éri meg kísérletezgetni esetleg évekig, mert lehet nagyon jó szakmailag egy nőgyógyász, de a centrumokban azért csak ezt csinálják minden nap. Puszi neked, írd meg, hogy mi volt veletek! Talán én is összeszedem magam és ismét nekivágunk.
K
Rádiné Kerek Krisztina
 


Helló mindenkinek! Nagyon kevesen vagyunk ebben a topikban, pedig szerettem volna tanácsokat kérni, de látom, hogy nagyon régen volt hozzászólás az utolsó kettő előtt. Mennyibe kerül a lombikos eljárás, mennyi időt vesz igénybe a kivizsgálás sorozat? Aki tud kérem válaszoljon és ajánljon egy jó kórházat!
Köszönöm
Vargáné Barta Edit
 


Edit,
a Kaális topicban érdeklődj! Az él és a lányok nagyon segítőkészek! Kép
 
 


Szia Kriszta!

Köszönöm a tanácsokat. Addig amíg a férjem nem esik át a vizsgálaton ami 15.-én lesz maradok a nőgyógyászomnál. Természetesen már én is gondolkoztam, hogy váltok, hiszen ez egy speciális eset egy nőgyógyász számára.
Ahova ti jártok az ennyire drága?
ÁGI
 


Sziasztok

Nem hagyhatom szó nélkül: A Jánosban -bmc ben- nem csak a Koncz doki van, rajta kivül is vannak nagyon jó orvosok. én a Zekéhez járok és meg vagyok vele elégedve, (elötte kaális voltam 2 évig, azért jöttem el mert ott nem csináltak petesejt donációt, mert állítólag nem biztosított az anonimitás, ) 3 hónap után volt az első lombikom, sajnos spontánnal végződőtt. Tehát jók ott a dokik, szerintem a Koncz is jó doki, csak az az egy baj, hogy sokat kell várni, nagyon sokan járnak oda.

üdv
minyuu

üdv. minyuu
 
 


Sziasztok,

A sztorinkat nagyon hosszú lenne leirni, csak röviden foglalom össze.
Már több éve próbálkozunk a feleségemmel hogy összehozzunk egy csemetét, de sikertelenül.
1 éve kiderült, hogy petefészek kimerülés miatt csak donor petesejt segitségével lehet gyermekünk. A petefészke egy nagy dózisú Merional stimulálásra sem reagált, és további újabb stimulálást az orvosok sem javasoltak. Voltunk a Kaáliban és a BMC-ben is, de a mindenhol azt mondták, hogy akkor menjünk vissza ha találtunk donor petesejtet, illetve olyan személyt, aki megfelel a donor petesejtadás követelményének.
A feleségem családjában és baráti körében sajnos nincs olyan személy, aki segiteni tudna nekünk. Már jó ideje olvasgatom a fórumokat és az internetet, próbáljuk fellelni azokat az infókat, hogy hol lehet „megtalálni” a megfelelő személyt vagy személyeket, eddig sikertelenül.
Ezért szeretnénk kérni a ti segitségeteket, mivel a ti tapasztalatokkal és információtokkal talán mi is megtalálhatjuk a donort. Aki bármilyen információval tudna segiteni, nagyon hálásak lennénk.
Természetesen ha az info nem annyira publikus, legyen kedves magánban.
Számunkra ez az utolsó és egyetlen lehetőség, ezért bizakodva várjuk annak a segítőkész nőnek a válaszát, aki vállalkozna a feladatra, természetesen a megfelelő anyagi javadalmazás mellett.

Köszönjük a figyelmeteket, és előre is köszönjük a segitségeteket
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek szorítok a mielőbbi babázás élményéhez!
 


Sziasztok!!

Réka vagyok, még új, és szeretném a segítségeteket kérni. 22 éves vagyok, és a párommal már lassan 3 éve próbálkozunk, de sikertelenül. Most a Forgács Intézetbe járok, és túl vagyok az 1. inszem-en, de sikertelenül. Úgy működött, hogy szedtem a clostilbegytet, aztán 12. napon uh, 13. napon HCG injekció volt, majd a 15. napon a beültetés, utána a Duphastont szedtem 14 napig, és elkezdtem vérezni. A páromnak nincs semmi baja, ő tökéletes, nekem meg a progreszteronom nagyon alacsony, ami azt jelenti, hogy évente kb. 4szer van menszeszem. A korábbi orvosom megállapította azt is, hogy sok apró ciszta van a petefészkeme. De aForgácsba azt mondják, hogy nincs semmi komoly bajom. Namost 22 évesen szerintem ez elég nagy baj és 3 év sok idő. Most készülök a következő inszeminációra, de félek tőle, mert nem nagyon bízunk ebben az orvosban. Az 1 inszemináció került nekünk: 10 ezerbe a gyógyszer+ 40 ezer a beavatkozás. De még szálmlát sem kaptunk, és úgy érezzük, hogy csak a pénz kell nekik, mert azt mondták, hogy ráérek, végég kell csinálni a 6 inszemet, és utána a lombik. De mi a lombikban jobban biznánk, de nem tudom, hogy hányat támogat az állam, milyen mértékben, és ha nem támogatja, akkor mennyibe kerül.
Szóval nagyon nem tudom, hogy mit is gondoljak, érezzek. Ez, hogy maga még ráér, ez nem valami biztató. És ha a mostani sem sikerül, akkor váltani szeretnénk intézetet, de nem tudom, hogy melyikhez érdemes menni, mert erről is korábban csak jót hallottam.
Nektek mennyibe került egy inszemináció, és milyen volt a lefolyása??
Hány inszem-nek kell meglennie a lombikhoz?
Mennyit támogat az állam lombikból?
Mennyibe kerül támogatottan és nem támogatottan?
Hallottatok a Forgácsról valami jót?
Kit ajánlotok?


Szeretném, ha segítenétek, mert nagyon el vagyunk keseredve, és az anyagiak sem elhanyagolhatóak, mert 1 inszemem volt, de már öszességében 300 ezret hordtam oda az orvoshoz.
Segítsetek!!!!!

Üdv: Réka
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. 4 évi orvostól orvosig szaladozás után, december elején kiderült, hogy csak petesejt donor segítségével lehet babánk. A családunkban nincs alkalmas donor, ezért egy önzetlen ember segítségét szeretném kérni. Petesejt donorra lenne szükségünk ahhoz, hogy az életünk célját elérjük és babánk lehessen. Minden megoldás érdekel bennünket. Donor lehet minden 35év alatti nő, aki szült már gyermeket. Kérlek benneteket, aki tud segítsen. A többit pü-ben, ha nem gond.
Köszönjük!!!
 
 


Szia Petra!

Úgy látszik minden topicon próbálkozunk.
Ha többen jelentkeznek, esküszöm szólok Neked is.

Sziasztok Többiek!

Én, ugyanúgy,mint a Petra, petesejt-donor révén eshetek csak teherbe, de családon és ismeretségi körön belül nem tudom megoldani, ezért, ha valaki, aki lombikozik és netán több petesejtje érne meg, mint amennyire szüksége van és úgy gondolja, hogy segítene egy reménytelenséggel küzdő nőtársán, kérem,hogy jelentkezzen!
További kellemes napot: Kati


Sziasztok.
Most vagyok túl a 3. inszemen ami nem jött össze, és azon gondolkodom, nem érdemesebb-e lombikkal továbbfutni.
Tud valaki támpontot adni, hogy mi mennyi idő, mibe kerül, miknek kell megfelelni, meg még ami eszébe jut bárkinek ez ügyben...
(A Forgácshoz járok ha ez támpont.)
Köszönöm.

A mohának mindig a déli oldala fás.
 
 


Szia Gigus.

Énkettő inszemen voltam, és utána döntöttünk a lombik mellett. A szokásos kivizsgálások után: AIDS-teszt, Candida, Apa katonái stb. után lehet menni. Bár én hajdú-bihari vagyok, de szerintem nálatok is hasonló. 5 beültetést finansziroz a TB. Hormonjaidtól függően és UH, után kapod az injokciókat és tablettákat.
Nekünk kb. 100-150ezer volt egy program.


Sok sikert.
 
 


Nekem a dokim azt mondta, kötelezően 6 inszemet meg kell csináljak, utána Lombikozhatunk...
Direkt rákérdeztem nála hogy így a 3. után nem válthatunk-e. Ez volt a válasza.
Most a jövő héten megyek nőgyógyihoz, (már ősrég voltam) ott rákérdezek sokmindenre. Írtam 1 listát, lehet hogy kihajít vele az ablakon...
=)

A mohának mindig a déli oldala fás.
 
 


Szia Gigus.

Meglepett amit írtál, hogy kötelező a dokid szerint a 6 inszem. Én nálam ez nem így volt, és ennyi év után még nem is hallottam senkitől ilyet.

Ez a topic nem nagyon él, próbálkozz másikban, csak miattad írtam én is itt.
A kaális lányok biztos segítenek, én a debreceniben szoktam írni.

Azt hiszem én dokit váltanék. A hat csak lehetőség, melyet nem kötelező kihasználni. Persze a szervezetet nem viseli meg úgy mint a lombik (és nem olyan drága)

Én kettőn voltam, és ha egyszer rászánom magam az utolsó beültire lehet utána még lesz inszem is. Mi így beszéltük meg a dokival. Lehet így is úgy is. Sok lehetőség van. De az is lehet , hogy megprobálkozom a Clostyval.

Ez persze a te döntésed kell hogy legyen, és nem a dokié. ˝

Ő CSAK segíthet neked a döntésben, beszéld meg vele. Ha nem ott kell hagyni a francba.

Fel a fejjel, légy jó
 
 


Köszi az indókat! Nagyon kedves tőled.

Most találtam egy jó nőgyógyászt - mert eddig nem volt - , és az is megerősített abban, hogy a lombik csak akkor ingyenes ha a 6 inszem megvolt. Úgyhogy két különböző helyről is ez jött le sajna. Tehát arccal előre a maradék 2 inszem felé. Hacsak a mostani valami véletlen folytán nem jött össze. Az biztos hogy most pihi következik mert ez a 4 hónap megeröltető volt nekem, és utána másik doki következik, ebben párommal megállapodtunk. Lehet hogy a Kaáli lesz a következő. Megint....Mert hogy ott is jártam már...

Én a Clostit minden inszemhez szedtem, és jó volt a hatása, úgyhogy javaslom én is. Nekem még ráerősítettünk egy 5 napi fostimon injekcióval, így elértük a célt, de mégsem hiszem hogy sikerült volna. Nincsenek a F.klinikával jó tapaszteletaim. Sajnos

Remélem sikerül elérned az álmod, hogy legyen egy szép egészséges kisbabócád!!! Szorítok!!

Megkeresem, és átnézek a másik topikba, köszönöm!

A mohának mindig a déli oldala fás.
 
 


Hello. Lombikbabyt szeretnenk a parommal,de fogalmam sincs, hogy hova merre induljak el. Tud -e nekem valaki felvilagositast adni, hogy atb hozza jarul-e a beülteteshez stb...

Timi
 
 


Szia Timi

hogy hogy lombikbébit akartok? már kivizsgáltak mindkettőtöket? és már megmondták hogy csak lombikkal lehet babátok???????

a Szülészetek, Kórházak - - Kaális Párok fórumán mindent megkérdezhetsz a lányoktól lombik ügyben
nekünk is 2 lombik babánk van
lombik = Tb hozzájárulás == ha már megvannak a kivizsgálások, és tuti csak lombik lehet akkor a Tb lombik esetén Pl: a Kaáliban csak az első konzultációért + az 1-ső UH-ért + a gyógyszertárban kell fizetned (illetve ha jól tudom akkor már a Kaáliban is lehet gyogyit venni) De így csak az első 5 beültit fizeti a Tb,
ha bármi kérdésed van nyugodtan kérdezz a Kaális topikon a lányokat, vagy azon az oldalon találsz más meddőségi intézetis topikot is
én személy szerint a Kaálit tudom neked ajánlani, a dokimat sajnos hiába ajánlanám (aki nagyszerű minden téren - emberileg is) de ő egy ideje már nem kap új betegeket, mert annyi betege van, de ott nagyon jók a dokik!

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tündi vagyok, és még elég új ezen a honlapon.
Nagyon sok mindent tanultam már abból amit írtatok, köszönöm.
Túl 6 insemen, pár év próbálkozás után
Mi is Lombikosok vagyunk, vagy leszünk, jövőhéten kezdjük a stimulálást.

Tudnátok nekem segíteni, hogy hogy csinálják a leszívást?
Előre is köszönöm. üdv
 
 


Tundy,

nekem a Kaáliban csinálták a leszívást, kb fél órás altatásban végzik,semmit nem éreztem, utána pár órát még bent kelett feküdnöm, kaptam progeszteron szurit és mehettem is haza. Fájdalmaim utána nem voltak, bár nekem csak 3 petémet szívták le, az 3 szúrást jelent a ptefészken.
A leszívás folyamata, hogy téged felfektetnek a műtőasztalra ami nagyon hasonlít a nőgyógyászati székre és elaltatnak. Ezután az orvos egy hüvely uh-hoz hasonlító rúddal megközelíti a tüsződet és ennek a rúdnak a végén levő tűvel kiszívja a folyadékot a petével együtt. Ezután a biológus megvizsgálja, hogy van-e a folyadékban pete, és ha van akkor megkezdik a megtermékenyítést.
Röviden ennyi, de gondolom mindenzt az orvosod is lemondta vagy el fogja mondani neked.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


tanita írta: Sziasztok!

Egy kis segítség kéne!
Van egy barátnõm, akinek elsõ lombikos beültetés után mindhárom embrió megmaradt, vagyis per pillanat hármas ikrekkel terhes (3 hete volt a beültetés).
A dokija felvetette neki a kérdést, hogy megtartja-e mindhármat, vagy egyet elvegyenek és kettõt meghagyjanak. Segítsetek! Szerintetek mit tegyen? Mennyivel jobbak az életesélyeik az ikreknek a hármasikrekhez képest??? Szíve szerint mindhármat megtartaná, de mivel annyi mindenen kellett már keresztül menniük, hogy lehessenek babáik, "biztosra akarnak menni", és azt szeretnék, higy a megmaradó babáknak a lehetõ legjobbak legyenek az esélyeik az élethez.
Ti mit tennétek?
Elõre is köszi, ha megírjátok a véleményeteket!

erdekelne vegul is mit dontott a baratnod bar mar eltelt jo sok ev azota
tanita
 
 


Sziasztok!

Segitsetek! Lombikra készülök. Márciusra tervezem. Addig össze kell gyűjtsem a pénzt rá. És szeretném tudni, hogy hogyan készüljek rá? Esetleg szedjek vmi vitamint, vmit ami segithet?
Hogyan készültetek? Segitsetek!
Esetleg ha van megmaradt gyógyszeretek, kérlek irjatok!
Még nem tudom pontosan mit fog kelleni szedjek mert csak márciusban megyek vissza a debreceni Kaaliba, de szeretnék felkészülni.
Előre is köszönöm segitségeteket!

Moncsi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: