Új privát üzeneted érkezett!

chao,a jónásom 17-21 között van,ezt adta ki.
nah sebaj max a nemét nem tudjuk befolyásolni,mindegy ugyis lányt "gyártunk"... :P :P :P
Vendég
 


jah amugy novemberben lányt josol nekem a jónás és a kinai is!!!
reméljük hogy összejön,és gondolkodhatunk ki is van odabent!!!
Vendég
 


[quote="lanyus"]j írta:lanyusah amugy novemberben lányt josol nekem a jónás és a kinai is!!!
reméljük hogy összejön,és gondolkodhatunk ki is van odabent!!!


nekem is lányt!!! majd izgulhatunk együtt :wink:
chamomilla
Pécs
 
 

 
 

Sziasztok!
Jó sokat írtatok ezt képtelenség követni. Micsoda számítások mennek itt :D ! Én is lányra gyúrok két fiú után de ebbe már nem bonyolódok bele mert akkor még görcsösebb lesz az egész. Így is az az lh teszt miatt. Ma vagyok a 13 napon negatív lett az lh tesztem, de 14.naptól a 19.-ig szokott pozi lenni.Franci kb egyszerre ovulálunk :) !Majd írd meg mi volt csütörtökön! Jeanner:kicsit megijedtem,hogy akkor feleslegesen csinálom az lh tesztet ha nincs is akkor pé-m. Na mindegy nálam hátha működik.Azért csinálom mert meg szeretném adni a maximális esélyt,ugyanis nem vagyunk azért 2-3 naponta rendszerint együtt amúgy :oops: Most mindenesetre úgy fogom csinálni, hogy nem leszünk együtt csak pozi lh másnapján jó erős katonákkal :D Remélem ez az új taktika beválik,jó lenne júliusi gyerkőc!
henó
 
 


Bejni: Pihi,pihi,pihi de ugyanakkor azt mondom,hogy amelyik babó maradni akar az marad is és a tiéd maradni akar :D
Lanyus : szorítok 1000-el,hogy sikeres legyen ez a hónap :D de azért próbáld meg lazára fogni. Úgyis sikerül !Nincs okod feltételezni az ellenkezőjét akkor meg no para :D
Chamomilla:hú de aktív vagy ,két gyerek meg suli mellett,hogy csinálod? :) Súgd meg :D
henó
 
 


Chamomilla, koszike!! Mar ki is szamoltam! nov. 14ig van zold napom es 15tol kezd jonas. :oops: :oops: Valodi pe-m az 11en lesz. Ez igy jooo? Es akkor most 11en is es utana is terhes lehetek??

Heno, sziamia! Irok majd csak most en is el vagyok, voltam havazva!Puszi!
Vendég
 


Bogárka, elvileg igen. szóval hajrá :wink:

henó, hogy csinálom? hogy nem tanultam ma sem semmit kb, pénteken meg anatómia zh. az a baj, hogy még soha nem estem pofára, mindig sikerül minden, és az utolsó pillanatban állok neki.......most a kicsivel kínlódtam, míg elaludt, kötőhártyás is lett :(

Holnap nem nagyon tudok jönni, estig bent vagyok a suliban...még jó, hogy apósom elvan a fiúkkal
chamomilla
Pécs
 
 


Sziasztok!

Először is üdv az újaknak :!:

Másodszor pedig búcsúzni jöttem, mert vissza kell mennem dolgozni tavasztól. Egy évvel későbbre halasztjuk a második babánkat, legalábbis előreláthatólag. Mindenkinek kívánok sok-sok boldogságot :!: :!: :!: :!:

Csip, Neked külön kívánok minden jót, vigyázz magadra :!:
Vendég
 


Chamomilla, koszike!! Puszikazlak!! Jo sulizast!-bar ugysem olvasol mert mire gep ele kerulsz annyit termelnek majd itt a lanyok, hogy nem gyozod olvasni!:):)

Citrin, el ne tunj!!!!! Maradj csak itt! Nekem sincs babam, jo oke probalkozunk de most en is halasztok mivel elkezdtem dolgozni de attol meg irok, jovok, jo fejek itt a csajok es TE is az vagy! Maradj legy szi!! Akkor irjal csak uuuuugy, tudod!!!! Legalabb csak neha nezz be!!! Kerlek, ne tunj el!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Nekem se jön be a Jónás, szépen beleesik. :(

Citrin!
Fél év alatt még sok minden történhet.

Henó!
Czeizel módszerét nem nézted??? Hátha segít.

Reggel kicsit elszomorodtam. Nem fájnak a petefészkeim. Tegnap viszont még fájtak. :(
franci
 
 


sziasztok!

Itt ma lustaság van rendesen! Ma neme megyek egyetemre, így döntöttem...:) Amúgy nagyon "jó" dolgok vannak...tegnap spagetti volt(a kevencem), no néhány falat után hányingerem lett..szóval most messziről elkerülöm..ja és imádom a sajtokat..legalábbis eddig...a feta volt a kedvencem...már a gondolatától is gombóc van a torkomban..szóval az Uramra vár 4 doboz feta...elég szenvedés...semmilyen főtt ételt nem kívánok..szóval szendvicset ettem..meg a gyümölcsök mennek:D Banán és szőlő:D Eszek is mindjárt még:D

Ki hogy van?

12. Hetes uhu április 29. 10:00



Kép

Kép
bejni
Budapest XI. kerület
 
 


Berni!
Gergővel én pirítóst és gyümölcsöket ettem. Lényeg hogy jól essen.

Milyen csönd van ma itt!!
franci
 
 


bejni, jobb is ha a fetát már nem kívánod :D mert nem is lehet enni terhesség alatt :wink: se megmosatlan tojást, se májkrémet, se virslit... hmm... anno szép kis listát adott nekem a védőnő, de már a felét is elfelejtettem :lol: :lol: :lol:


én itthon, xarul, ráz a hideg, talán mert most keltem fel :lol: kis rosszullét, hányinger... nem gond, lényeg hogy a bébi növekedjen szépen! :D :D :D
belani
 
 


Sziasztok!

Hű, nagyon sokat írtatok!
Most én is felbuzdultam és utánajárok ennek a Jónás mószernek.

Bejni én a Ricsivel éjjel-nappal tejfölös kenyeret kívántam. :D

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok csatlakoznék én is hozzátok, mi a második babánkat tervezzük 2011-re, a kisfiam múlt héten vollt 1 éves. Két hónapja próbálkozunk, egyelőre semmi. :(
pepper
 
 


Sziasztok!
Fáj a fejem.... Éjjel meg begörcsölt a vádlim, pedig szedem azt a nyomorult magnéziumot és kálciumot is... Annyira kellemetlen, hogy ilyenkor megmozdítani sem tudom, és utána meg egész nap fáj.
Viszont már látom ahogy mozog a kishölgy. :lol: Néha akkorákat rúg, hogy mozog a hasfalam. :D :D
Én is hadilábon állok a sajttal és a milánóival. Mondjuk én fetát ettem, meg virslit is. Nekem senki nem adott semmilyen listát. Úgy hogy a nyers dolgoktól tartózkodom. És jól megmosok mindent.
Pepper: Üdv közöttünk. Két hónap az semmi!!! Biztos hamarosan jönni fog.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Sziasztok! Csak nagyjából volt időm végigolvasni. Este majd jövök. Franci:Milyen czeizel módszerre gondolsz? Ha a nemét akarod befolyásolni?Azt vágom. Egyébként Czeizel bácsi tizenéve aszonta,hogy nem lesz természetes úton gyerekünk! Most van 2 :lol: :lol: :lol: Azért érdekelne,h mire gondolsz?Pepper: Üdv!Nekem is múlt héten volt a kisebbik fiam 1 éves,okt 28-án! Neked? Nekünk ez lesz a 5.hónap próbálkozás. Az első babó könnyen jött? Csinálsz lh tesztet?
henó
 
 


Az az én kisfiam 29-én. :)
Egyelőre hőmérőzök csak. Benedek kis orvosi segítséggel fogant, ezérz aggódozom már most, pedig tudom hogy nem kell.
pepper
 
 


sziasztok!

megvettük a második babakocsit!!!!
tegnap vettünk egyet, de amikor itthon tologattam, rájöttem, h nem ez kell nekem. ma visszavittük és elhoztuk ezt:

http://brendon.hu/Products/ViewDetails/ ... 2&pageno=3

ez volt a "régi":

http://brendon.hu/Products/ViewDetails/ ... e&store=32

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Belani nemár..nekem nem mondta a doki ezeket a kajákat, azt mondta bármit lehet, étkezzek egészségesen..virslit imádom, minden nap eszek...de most tök bepánikoltam...sőt penészes sajtot is szoktam enni, és ma olvastam valahol, hogy azt sem szabad....no de majd a doki megmondja...

Basszus lányok, már attól is hányingerem van, hogy kint csipog egy autó az utcán...nem jó:(:(:(:(
Vettem ma hipp natalt, azt hiszem Kati Te írtad, hogy ezt iszod. Emellé akkor nem kell szednem a folsavat, vasat, magnéziumot? Mert látom van benne...vagy azért a folsavat igen? Mert át akarok térni elevitről erre, nem akarok még nagyobb bálna lenni..

Ja meg képzeljétek vettem ma bandázst, egyenlőre csak derékmelegítőnek, hogy nehogy megfázzak, nagyon szép lila, 1290 ft volt:D:D:D Csip javasolta:D Ja mert ma vele is találkoztam, megszépültek a körmeim..és nagyon hiányzik neki mindenki, de még nincs ereje ide jönni...De azt hiszem jól viseli a dolgot...legalábbis próbálja....

Kati grat a második babakocsihoz:D:D

pepper, üdv itt:D

12. Hetes uhu április 29. 10:00



Kép

Kép
bejni
Budapest XI. kerület
 
 


Bejni, majd megírom a listát mit nem lehet kajálni. Nekem is adott a védőnő. Pl. tartár kilőve, meg minden amiben nyers tojás van, pl. lágytojás, házimajonéz. Tubus mindenből jöhet. Na ilyesmik. De majd megkeresem aztán bekörmölöm ide. :) Ez azért van mert a szalmonella árt a babának. de az én listám szerint a májkrém meg a virsli is jöhet. :)

Kati, gratula az új babakocsihoz!

Pepper, üdv köztünk.

Na ezt a Jónást végképp nem vágom. Kihozott nekem a naptár minden félét. De nem nagyon vágom.

Hát csajok lőttek a tanulásomnak.
Nórit hozzák hazafelé a nagyszülők, tiszta lázas, fájt a füle és nagyon köhög. Szóval holnaptól táppénz. :( És nó tanulás. :(

Remélem hatig ideérnek mert addig van doki!!!
Majd megírom mit mondott.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Ninike:(:(:( juj ...Reméljük azért hamarosan javul a pici lánykád állapota:(
Köszi, a listát várom, akkor megnyugodtam, a virsli nekem alkotó elem..bár most csak a zsemle van toppon...illetve bármilyen kenyérféle..ami fehér(ajajaj..eddig csak teljeskiörlésűt ettem)de csak elmúlik...

12. Hetes uhu április 29. 10:00



Kép

Kép
bejni
Budapest XI. kerület
 
 


bejni: sajnálom a rosszullétet!!!!! én nem igazán foglalkozok ezekkel a mit ehetek, mit nem. úgy gondolom, h mindent normális mértékben. én imádom a tenger gyümölcsét és azt is tilos. már kétszer ettem, mert hiányzik.
igen hippet iszok, az első 10 hétben szedtem mellé folsavat, amíg egy doboz el nem fogyott.
örülök, h csip jól tartja magát!!! várjuk vissza nagyon!!!

ninike: gyógypuszik nórinak!!!! szegény cica.

pepper: üdv itt!!!!! gratulálok a gyerkőchöz!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati:ez nagyon szupi babakocsi, mi anno amikor 3 hónapos volt a kisfiam akkor vettünk újat, mert rájöttem, hogy nem férek be a hiper-szuper sportkocsival a boltba, márpedig vásárolni azt néha kell.
Bejni: ne parázd túl a kaját, a nyers hús és tojás valóban nem javasolt. Nekem a védőnő mindent megtiltott, még a sárgarépát is. Legjobb lett volna ha fotoszinetitizálok. Szoptatás alatt én pl annyira kívántam a tartós tejet, hogy el sem tudom mondani, de csak a tartós tej íze ízlett. Napi 2 litert ittam. Ha kínlódsz, mert valamit nagyon szeretnél az sem tesz jót a babónak. Szóval egyél és pihenj!
pepper
 
 


Kati: Nagyon szupi a babakocsi. És ebben a színben vettétek? Milyen tenger gyümölcsét szoktál enni? Ha meg van főzve vagy sütve az akkor jó.
Bejni: Tényleg igazából csak arra figyelj, hogy nyers dolgokat ne egyél. A többit lehet. A rosszul létekhez meg csak kitartást tudok kívánni. Meg talán Canada Dry-t. A bandázs biztos nagyon helyes.
Ninike: Nagyon sajnálom Nórit. Remélem hamar felépül.
Henó: Örülök, hogy jól vagy. :) Drukkolok a baba projekthez.
Pepper: Milyen babakocsitok van?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


gabi: köszi, igen ebben a színben vettük. azzal még barátkoztam, de már nagyon tetszik. ma már pár kilométert beleraktam :lol: :lol: :lol: :lol: egy csomót tologattam...
szeretem a vegyes tenger gyümölcse pizzát, tésztát, meg szoktam tejszínesen csinálni rákot, kagylót. nyamm-nyamm.

pepper: 2 liter tej??? :shock: :shock: :shock: én mostanság erőszakoltam meg magam, h igyak reggelente kakaót, mert semmi kalcium nem jutott belém.

nini: mizu nórival????

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!Gabi:Köszi a drukkot! Most nyomjátok ezerrel mert nyári babát szeretnék:-)Kati:szupi a kocsi,na hát nem csak én vagyok ilyen variálós:-)megnyugtató:-)Bejni:én ugyanígy voltam,tök egészségesen étkeztem de terhesség alatt mindent kívántam ami nem az,tömény szénhidrátokat,fehér kenyér csoki meg ilyenek. Meg is lett az eredménye 32 kg :shock: Azt teljesen lefogytam de a másodikkal is ugyanígy volt abból még 15 rajtam van :? Mondanám hogy vigyázz a kilókra de az az igazság,hogy meghaltam volna ha nem zabálhatok :lol: Pepper:remélem most nem kell segítség,csak pozitívan. :) Én nem tudok a kicsi miatt hőmérőzni,marad az lh,remélem bejön.Nininke:hjajj annál rosszabb nincs mint,hogy a gyerek beteg,jobbulást neki és kitartást neked!Belani:szerettem volna ránézni a blogodra :( Citrin:Tényleg ne tünj már el!Legalább néha nézz be ide hozzánk! Na meg tényleg még beeshet a babó nem?Franci:Czeizel módszer??? Holnap kivi vok mennyi péd lesz!Gyere majd mindenképp!Chamomilla:A kis mázlista! :D Így tovább!Bogarka!húhh, azt hittem megbántottalak valamivel! Na majd írok én is! :)
henó
 
 


BELANI :D
henó
 
 


Sziasztok! Hulla vagyok, de túléltem a mai napot. Bocsi, nem tudok visszaolvasni, holnap ha nagyon unom a tanulást, jövök 8)
Szép estét mindenkinek
chamomilla
Pécs
 
 


[quote="henó"][ írta:henócolor=red]BELANI [/color]:D

henó, meghívóval be tudsz lépni. Amit küldök neked szívesen, ha megdobsz egy mailcímmel :D

pepper
üdv köztünk! :D
hidd el, jönni fog a baba :wink:

kati
nagyon jó a babakocsi, bár nekem mindkettő tetszik!
bevallom, én sajnálnék rá 100ezret költeni :oops: ugyanezeket a funkciókat tudja a mi kocsink is, és csak 40be volt. Ebből látszik, hogy meg kell fizetni mindenhol a márkát. :(

ninike
lánykádnak jobbulást! szegényke :(

csip
örülök hogy azért kezd alakulni!
már dolgozik? szegény :(

mit lehet enni-mit nem
sztem az alap, hogy nyers dolgot nem eszik az ember ilyenkor. De tény hogy mindenki mást mond...

megvettük ma az ÚJ babakocsinkat 8) el is hoztam a 17. kerületből, jó kis kirándulás volt Dávidkával... szakadó eső, Megyeri hídon dugó és késésben voltunk... :lol: :lol: lényeg, hogy itthon már ki is próbáltuk a kocsit. Nagyon szupeeeeeeeeeer!
Úgyh lassan be is vetem szerintem, ugyanis a sportrészét Dávid is használhatja :wink:
belani
 
 


Érdeklődöknek: pl. Henónek, és a többieknek :)

Fiú vagy lány?

A 21. században már mindent lehet? Szinte. Ha akarjuk, akkor szilikonnal nagyobbíthatjuk a mellünket. Sőt, még a vádlinkat is formásabbá szabadhatjuk, ha akarjuk. És mindez természetesen nemcsak a női nemnek lehetséges. Ma már a férfiak is – persze a hiúbbik fajtából - előszeretettel szabatják át a testüket. Például egy jó kis mellizom-szilikon csodákra képes a férfi testen. Bizony, már lehetséges ez is! A nők pedig már úgy vásárolnak vastagabb ajkakat, mint más tejet...Tehát már teljesen felfordítjuk az „isten adta dolgokat”! Már mindenbe van beleszólása az embernek. De hogy előre eldöntse, hogy fia vagy lánya szülessen, az talán mégiscsak túlzás? Vagy mégsem?

Egy biztos a gyerkőc neme a fogantatás pillanatában dől el. De hogy az előtt, vagy közben mi történik, na talán az nem mindegy. Utána néztem jó pár praktikának, trükknek, receptnek, hogy hogyan is „kell fiút, avagy lányt csinálni”! Íme.

Ó, azok a görögök!
Már az ógörögök is nagyon fontosnak érezték a gyerek nemének szülés előtti meghatározását. Azt gondolták, hogy a jobb heréből jön a fiú és a bal heréből a lány. Persze a női nemnek mi más is juthatott volna, mint a bal here! Bizony voltak olyan görög férfiak, akik a bal heréjüket lekötették, a fiú utód reményében. Volt is nagy csodálkozás, amikor felsírt egy-egy gyönyörű kislány!

Koccintsunk egy jó pohár borral!
Az egyik magyar hagyomány úgy tartja, hogy fiút nemz, aki megiszik egy pohár bort. Most azért ne kezdjünk el keményen alkoholizálni és fogjuk a fiú gyerekre! Mert nem akármilyen bort kell inni, hanem somlói juhfarkot. Ugyanis az a hír járja, hogy a hegy környékén több fiú születik az országos átlagnál. Ez a hír még Bécsbe is eljutott, egészen a Habsburgokig, akik bizony juhfarkkal bátorították magukat a nászéjszaka előtt.

A kínai piac kínálata
A kínaiaknak van egy több száz éves fogamzásnaptárúk. A táblázat adatai a 13. századi kínai tudós megfigyelésein nyugszanak. Szerinte egy tetszőlegesen kiválasztott női ciklus során csupán az egyik nemű magzat fogantatása lehetséges. Az asszony életkorából ki lehet sakkozni, hogy melyik hónapban melyik lesz a nyerő. Ezt a táblázatot a mai napig előszeretettel használják mandulaszemű embertársaink.

Dr. Czeizel Endre – genetikus
Ő azaz orvos, aki mindig tud segíteni, ha családtervezési problémák merülnek fel. Hogyan legyen fiunk, avagy lányunk? Ezzel a kérdéssel kerestem fel a rendelőjében az ismert genetikust. - Mikor dől el a gyermek neme?
CE: Ezek egyértelműen megmagyarázható kérdések. A gyermek nem a fogamzás pillanatában dől el. A petesejt és az ondósejt találkozik. A petesejtben csak az X nemi kromoszóma van. A nemet mindig a férfi dönti el. A férfi ondósejtje. Mert az ondósejtek felében Y van, ettől leszünk mi férfiak. A másik felében pedig ez az X.

- Egyszerű, ha X-es termékenyedig meg, akkor kislány lesz, ha Y, akkor kisfiú. Szóval mindenki egyenlő eséllyel indul?
CE: Nem éppen. Fogamzáskor 100 lányra, 120 fiú esik, tehát ez azt jelenti, hogy a korai magzati életben sok fiú is elpusztul. Születéskor már 100 lányra 106 fiú esik, ami 20 éves korra kiegyenlítődik. 100 férfire, 100 nő esik, ami sokak szerint nagyon jó arány.

- Igen, ez már így jól hangzik.
CE: De van egy másik női faktor. Mert végül is az ondósejtek a hüvelyből a méhnyakon keresztül jutnak a petevezeték oldalsó szájadékába. Ahol ez a találkozás történik, végül is eldől, hogy fiú lesz vagy lány. A kutatások azt mondják, hogy nem mindegy, hogy a női szervezet mit fogad be.
- Pontosan miről is van szó?
CE: Például, ha megvan egy picit savanyítva a hüvely vegyhatása, az sokkal inkább kedvez a nagy X-es (lány) kromoszómájú ondósejtek átmenetelének. Ha valaki fiút akar, akkor egy kicsit meg kell lúgosítani.

- Szóval megvan a tuti recept a kívánt nem nemzéséhez? Az Önhöz forduló pároknak mit szokott elsőként tanácsolni, mit tegyenek a gyermek nemzésénél?
CE: Ilyenkor mindig két dolgot teszünk. Egyrészt, meghatározzuk a tüszőrepedés napját. A menstruáció közepén van a tüszőrepedés. A tüszőrepedés időpontja segít meghatározni, hogy fiú vagy lány gyerkőc foganjon. Ha fiút akar, akkor azon a napon kell szeretkezni, ha viszont kislányt akar valaki, akkor 36-40 órával korábban. Mert akkor is ezek az Y (fiú) kromoszómájú ondósejtek rohannak oda a petevezetés oldalsó szájadékába, de pete egy szál sem. Akkor ott állnak, állnak és az állásban inaktiválódnak és a lassabban becammogó X-eseké (lány) lesz a petesejt.

- Tehát a fiúk fürgébbek, de nem bírják tovább, a lányok pedig ráérősek, de kitartóak is. De még midig nem értem, hogy hogy jön mindehhez a lúgosítás, savasítás?
CE: Ha fiút akar valaki, akkor tüszőrepedéskor az Y-osok (fiú) érnek oda, de ezt kombinálni kell egy hüvelyöblítéssel, nevezetesen, hogy egy liter langyos vízbe egy evőkanál szódabikarbónát kell feloldani. A fürdőkád szélére helyezzünk el egy beöntő készüléket és végezzünk hüvelyöblítést. Jó mélyen be kell vezetni a fekete bevezető részét a hüvelybe és akkor már a fele befolyt. Ekkor a nő 5 percre szorítsa össze a két combját, hogy a hüvelybe álljon egy kicsit a folyadék. Ekkor megsavanyítjuk a hüvely vegyhatását. A férjnek pedig 30 perc alatt helyt kell állni.

- És ha rózsaszín ruhácskákat szeretnénk vásárolni?
CE: Akkor ugyanilyen hüvelyöblítést kell végezni, csak egy liter vízbe egy evőkanál 10%-os konyhai ecetet kell feloldani.

- Mennyire hatásos ez az eljárás?
CE: Ezt még 1978-ban elmeséltem a televízióban. Utána kaptam egy nagy köteg levelet és mondták, hogy milyen derék ember vagyok, nagyon sok gyereket Endrének neveztek, meg meghívtak keresztapának…Aztán kaptam egy másik köteg levelet, hogy miért nem foglalkozom olyannal, amihez értek. Szóval ez olyan 78-80%-os arány.

- Szóval azért ez nem egy biztos módszer?
CE: Nem, de elősegítik a párok többségében, hogy kívánt nemű gyermeket érjék el. És ha ne adj’ isten mégis az a nemű gyermek jön be, kit éppen nem akartak. Ott a születés után már nincs olyan nagy baj, mert amikor haza viszik ezt a kisembert, akkor azt ugyanúgy tudják szeretni, ez addig fontos, amíg meg nem születik.

Ez legyen a végszó. Hisz egy a fontos, hogy egészséges legyen.
2D, 3D, 4D
Ma már 6 hetes korban az anyai vérvizsgálat alapján meg lehet mondani, ha valakinek fia van. Mert akkor átkerül egy-egy sejt az anya szervezetébe és abba Y kromoszóma van és ki lehet mutatni. 10 éve pedig a piacra kerültek az ultrahangos gépek. A kibocsátott ultrahangok különböző szövetekről másként verődnek vissza, ez képezi az ultrahang által a képi megjelenítés alapját. A 3D-ből a 4D már csak az idő faktorát jelenti. Több különböző szögből képez felvételt a kisbabáról Ultrahangos vizsgálattal már a 14. hétben meg lehet látni, hogy a fiúnak fütyköse, a lánynak meg semmi sincs a lába között. Szóval a 21. századi technikával már mindent megtudunk a magzatról...

Kerek has, csúcsos has
Nagyszüleink nem nagyon ismerték még az ultrahangos vizsgálatot, mégis mindig voltak „olyan szemek”, akik megmondták a tutit. Például a várandós anyuka hasának a formájából. Ha magasan volt a pocak, illetve hegyes alakot öltött, akkor a fiúra tippeltek. Míg a lejjebb lévő, szétterülő has a kislányt jelentette. De az orvosok szerint nem szokott komoly százalékban bejönni. Sőt a hagyományok azt mondják, hogy a terhesség utolsó fázisában ha a kisbabának a háta jobbra néz, akkor az kislányt jelent, ha balra, akkor fiút.
Szóval a praktikákból, trükkökből sosem lehet kifogyni. Egy biztos, ha csupán egy párnak beválnak az imént említett „receptek”, akkor már nem hiába beszéltünk e témáról…
franci
 
 


franci: én csak beleolvastam, mert nem igazán hiszek benne, de egyébként érdekes, köszönjük szépen...

belani: biztos szupi a kocsitok. és az is, h dávid már tudja használni. nálunk a súly is nagyon fontos volt. és ez nagyon könnyű, mégis tágas, nagy, fordulékony és masszív. valóban meg kell fizetni a márkát, bár nem biztos, h jobb, mint az olcsó, de én képtelen vagyok netről vásárolni. látod, még amit elhoztunk is visszavittük, pedig láttam, fogtam.
majd még veszünk egy hordozót, vagyis megrendeltük és minden meglesz hozzá. már ma reggel is tologattam.
te is holnap 11 hetes leszel!!!! gratulálok!!! csak úgy szalad az idő, növekszik a babád. minden tüneted elmúlt már? jól vagytok?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati: Gratuálok a babakocsihoz. Nagyon szép!

Nini: Nóri hogy van?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


rekus: hogy vagy ma? mi a mai program?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


többiek, főleg jeanner, aki már mindig korán itt van?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Henó! Ugye neked van ma BOLDOG SZÜLETÉSNAPOD?:-D

12. Hetes uhu április 29. 10:00



Kép

Kép
bejni
Budapest XI. kerület
 
 


[quote="@ka(ti)"]b írta:@ka(ti)elani: biztos szupi a kocsitok. és az is, h dávid már tudja használni. nálunk a súly is nagyon fontos volt. és ez nagyon könnyű, mégis tágas, nagy, fordulékony és masszív. valóban meg kell fizetni a márkát, bár nem biztos, h jobb, mint az olcsó, de én képtelen vagyok netről vásárolni. látod, még amit elhoztunk is visszavittük, pedig láttam, fogtam.
majd még veszünk egy hordozót, vagyis megrendeltük és minden meglesz hozzá. már ma reggel is tologattam.
te is holnap 11 hetes leszel!!!! gratulálok!!! csak úgy szalad az idő, növekszik a babád. minden tüneted elmúlt már? jól vagytok?

no igen, anno terhesség alatt én is így vélekedtem... nem bíztam a netben.
aztán jött a bébi, jöttek a plusz kiadások, és valahogy-valahol vissza kellett vennünk. rájöttünk a net, t.szv.sz, v.t.ra az egyik legolcsóbb hely. Naaaaaaagyon sok mindent vettünk ott Dávidnak. Pl. vadiúj digitális babamérleget 6500ért! (boltban 13ezer)... vadiúj elektromos mellszívót 8ezerért, rengeteg ruhát, játékot, a mai napig is.

jaja, 11 hét 8)
hát, tünetek? nemistudom, néha rámtör az émelygés, rosszullét, de korántsem olyan gáz mint pár hete, meg mint Dávidnál.
úgyh reménykedem hogy most kislány van a pocakban 8) :D

amúgy rájöttem, sztem nem nagyon fogjuk használni az új kocsit, mármint Dávid... jön a saras idő, nekem nincs szívem ezt a szép, szuper babakocsit most befogni :oops: :lol: :lol: :lol: aztán majd meglátjuk.

ja, kg... megmértem, 8.8kg mózessel...
amit 2 napja eladtam használt régi babakocsinkat meg 8.6 kg volt. úgyh tök örülök neki :D
belani
 
 


Sziasztok!

Pepper! Üdv köztünk!

Gabi!
Nekem is görcsölt a lában. Igaz én Gergővel csak Elevitet szedtem. Görcsök után kezdtem el magnéziumot enni pluszba.
Édes kis picur kirúgja a ház oldalát????

Henó!
Nem védeni akarom Czeizelt, de… 2006-ban 20 millió katona volt az alsó határ, ma meg már a 10 millió is elfogadott kezd lenni. Egy dokinő meg azt mondta hogy már vizsgálatok folynak, arról hogy még ennél kevesebb is elég lehet.
Köztudottan egy is elég…

Kati!
Szép lett a kocsi. Nekem az új jobban bejön a kerekei miatt. Nem nehéz a kocsi?

Bejni!
Én a férjemet már akkor kiszagoltam mikor bekanyarodott az utcában. Megéreztem az illatát, és émelyegtem. :oops: A fiam már akkor is féltékeny volt ezek szerint. Ehhez képest a riasztó….

Ninike!
Jobbulást Nórinak! Gyógypuszikat küldök!!!

Milla!
Ha unatkozol gyere.

Belani!
Milyen az új babakocsitok?

Délután megyek a dokihoz. Sajna csak holnap jövök majd hogy mi lett. Doki után viszem Gergőt úszni.
franci
 
 


franci: nagyon könnyű, pedig tényleg nagy, tágas. és egy kézzel kezelhető. csukható, nyitható.

belani: kívánok neked boldog születésnapot!!!
én is vaterázok. mérleget onnan fogok rendelni, meg pihiszéket, meg utazó kiságyat, meg amit meglátok.sok jó dolog van ott is, de sajnos elég vizuális típus vagyok.

kinéztem hordozókat, nem tudom melyiket rendeljem meg. segítsetek.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


franci: dokihoz megy a drukk!!!! petécskék hajrááá!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


tudásilag mi a kül köztük kati???

drága vagy de nekem nincs szülinapom

de henónak igen? :D

kati, talán egy tippet tudok adni neked, ha már így külön kell vennetek autósülést/hordozót.

Dávid kinőtte nagyon hamar a hordozót, ugye nagy baba volt, és 4 hósan sok téli gönccel már nem fért el benne, így idő előtt le kellett cserélnünk.

Ezt vettük meg, ez használható újszülött kortól, nekünk nagyon bevált, és 25kg-ig használható.

http://babaszafari.hu/spd/unas_371975/E ... les_025_kg
belani
 
 


Belaninak van? Akkor neki Boldog Szülinapot:-D
Valamiért Henóra emlékeztem..

12. Hetes uhu április 29. 10:00



Kép

Kép
bejni
Budapest XI. kerület
 
 


[quote="bejni"]B írta:bejnielaninak van? Akkor neki Boldog Szülinapot:-D
Valamiért Henóra emlékeztem..
:lol: :lol:
:lol: nekem majd csak 2,5 hónap múlva lesz :)
drágák vagytok.
belani
 
 


Na mondtam én,hogy Henónak van:-D de tudjátok mit,mindenkinek. Boldog Nem Születésnapot:-DHenónak pedig Boldog Szülinapot:-D

12. Hetes uhu április 29. 10:00



Kép

Kép
bejni
Budapest XI. kerület
 
 


bocs, bocsi!!!! henónak címeztem!!!!

belani: nekem muszáj a hordozó, mert vázra lehet rakni a kocsin, így könnyebb közlekedni vele. csak a színt nem tudom eldönteni. ez a márka sokkal biztonságosabb, mint a saját hordozója, így ezt vesszük meg rá.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


bejni: köszi!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


[quote="bejni"]N írta:bejnia mondtam én,hogy Henónak van:-D de tudjátok mit,mindenkinek. Boldog Nem Születésnapot:-DHenónak pedig Boldog Szülinapot:-D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

HENÓ, ISTEN ÉLTESSEN TÉGED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) 8)


kati, ja, értem...
én a piros-bordósat használnám.
1/ kevésbé látszik meg rajta a piszok (nem olyan világos színű)
2/ a fekete túl fiás
3/ a narancs túl világos
4/ a piros-bordós jó esetleg a fiúkistesónak, amolyan unisex szín :wink: :D

szerintem.
belani
 
 


Franci: Kár,h nem jössz már ma,kivi voltam mit látnak uh-on. Na majd holnap. Köszi a cikket, érdekes.Hát nem kínlódnék azért a kiscsajért a hüvelyöblítéssel,akkor inkább legyen 3 fiam. Így is kicsit görcsös az egész az lh miatt hát még ha mondanám apának,hogy:hékás fél órád van haladjunk :lol:
Bejni:nem nekem van de aranyos vagy. A fiamnak volt múlt héten :) micsi ma?
henó
 
 


Anyám laptető.Juppiéééééééééé
henó
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?