Új privát üzeneted érkezett!

Tegnap felkerekedtünk kiscsaládommal, hogy ma megnézhessük az agyba-főbe reklámozott nyíregyházi Zöld Piramist, no és persze magát az állatkertet is. Nagyobbik lányunk 3,5 éves, kisebbik 11 hónapos, így hát babakocsival érkeztünk a helyszínre. A Zöld Piramis bejáratánál a biztonsági őr megállított és kedvesen közölte velem, hogy babakocsival nem lehet bemenni. Én még itthon kétszer átnéztem az állatkert, ezen belül is a Zöld Piramis weboldalát, sehol egy árva szót nem ejtenek erről. Naná, ezzel nem szokás dicsekedni. Viszont találtam egy ujságcikket (http://www.nol.hu/utazas/20090630-tarzan_a_nyiregyhazi_dzsungelbe_koltozik), ebből, valamint abból kiindulva, hogy a XXI. században már csak nem terveznek és kiviteleznek olyan komplexumot, ahol nem lehet végighaladni babakocsival, nem is gondoltam, hogy ilyen problémákba ütközhetünk. Szóval miután emlegettem az ujságcikkben olvasott liftet, a biztonságiőr közölte, hogy az kizárólag a mozgássérültek részére van fenntartva (egy hete voltunk a Közlekedési Múzeumban, a teremőrök ott ugráltak körbe minket, hogy szóljak nyugodtan, ha nyissák a mozgáskorlátozottak ÉS babakocsisok ÉS idősek részére fenntartott liftet), zárjam le a babakocsit oda. És odaint a fejével egy fedetlen részen lévő lakatolható valamire. Itt jegyezném meg, hogy az eső ömlött, de miután látta a biztonságiőr, hogy esővédő van a babakocsin, még hozzátette, hogy látja, még az eső sem fog neki gondot okozni. Ültesse bele Ő a saját gyerekét egy olyan babakocsiban, ami kint ázik egy órán keresztül... Miután elszállt az agyam, és hajthatatlan voltam, áthajtott az igazgatoságra. Itt az ajtóban ücsörgő hölgyemény, miután elmondtam röviden és tömören a problémám, közölte, hogy ki van írva az ajtóra: BABAKOCSIVAL TILOS BEMENNI!!! Megmondom őszintén, hogy sajnos nem kerestem meg a kiírást, annyira pipa voltam, pedig érdemes lett volna lefotózni. Természetesen ezt sem akartam elfogadni, így hát hívta az igazgató urat, aki - gondolom mindent a vevőért alapon - közölte, hogy ha annyira akarok, akkor menjek be babakocsival, de nem fogok tudni átjutni a függőhidakon, sok szerncsét kívánt hozzá, némi gúnnyal a hangjában. Kérdem én, a lift mire való, nem arra, hogy kikerüljem ezeket? Elkísért a biztonsági őrhöz, menetközben tudtomra hozta, hogy a nyitás óta csak én problémázom ezen, és valószínűleg én is leszek az utolsó. Hát erre azért kíváncsi lennék... Valamint még azt is megjegyezte, hogy sokkal kényelmesebb, ha karban viszi az ember a gyereket. Kívánom neki, hogy sétálgasson Ő a karjában végig egy órán keresztül egy 9-10 kg-s össze-vissza hajlongó, folyton leszállni akaró gyerekkel. Esetleg egy kevésbé nyugisabb természetűvel, mint az én lányom. Kíváncsi lennék, mit gondolna a babakocsis témáról a kijáratnál! Lényeg a lényeg, hogy elindultunk befelé a babakocsival, de még az előtérben visszafordultunk, mert annyira keskenyek a folyosók, hogy egyszerűen nem fértünk volna el az állatok előtt ácsorgó közönség mellett. A babakocsit az előtérben hagytuk, egy félreeső helyen, és csak bízni tudtam abban, hogy ott fogjuk megtalálni.
Szégyen, hogy a XXI. században, amikor annyi felhívás és törekvés van az akadálymentesítésre, még találkozhat az ember ilyen bánásmóddal, egy újonnan épült komplexumban. Érdekes, a Camponabeli Tropicariumban tudtak olyan széles folyosókat tervezni, hogy mindenki kényelmesen elférjen. Érdekes a fent említett múzeumban (és remélem még sok már helyen) készséggel segítenek a babakocsis anyukáknak.
Szóval ha valaki Zöld Piramisba készül, úgy tervezzen, hogy babakocsival nem engedik be az embert, sőt ennek tetejébe még őt nézik hülyének. (Amúgy szuper hely lenne, de ez nem változtat a hozzáállásukon.)

Ani
 
 


Azt meg kifelejtettem, hogy amikor az egyik függőhídunk kezdtünk el áthaladni, a híd elején ácsorgó (talán diák)lány beszólt, hogy gyorsabban haladjunk (a 3,5 éves lányunk a maga óvatos tempójában haladt). Nem álltunk, nem bámészkodtunk, haladtunk, és Ő beszólt! Ez már csak hab volt a tortán....

Ani
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Programok, ajánlatok

Jegyzetfüzet: