Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azoknak nyitottam ezt a topikot, akik szeretik a természetet, a kirándulást, és szívesen járják / járnák az erdőt kisbabával is.

Készítettem egy kirándulós-babakocsis honlapot, ahol összegyűjtöttem azokat a túrákat, amik babakocsival bejárhatóak. Vannak könnyű, bármilyen kocsival megtehető utak, és nehezebb, csak sportbabakocsival teljesíthető kirándulások is.

www.kirandulababa.turistautak.hu

Remélem sokaknak hasznos lesz a honlap.
Bármilyen észrevételt vagy véleményt örömmel fogadok, akár az egész honlappal, akár konkrét túrákkal kapcsolatban.
És persze egyéb kirándulós tippeket is várok!

 
 


Röff! :)

Nagyon jó kezdeményezés!

Kép


Néhány aktuális infó:

Rózsika forrás - Fakitermelés miatt az út eléggé fel van túrva. Állítólag hamarosan rendbe teszik, addig viszont nem nagyon ajánlom. Ha valaki mégis jár arra, esetleg írja meg az út állapotát.

Kőhegy - Elég nedves volt az út, Emmát gyakran kivettük a kocsiból, és úgy vittük. Sőt, a kocsit is emelni kellett. Itt is még várni kell egy kicsit, hogy szárazabb legyen az idő. Viszont hordozókendővel szuper, és isteni a palacsinta a menedékházban. Sör is van!

 
 

 
 

Remete-szurdok - az út elejéről kitakarították a köveket, most tök jól járható az egész. És nagyon szép.

 
 


Sziasztok :)

Tetszik a honlap :)
Pünkösdkor megyünk a messzi nagymamához a bükki túrát ki is fogjuk próbálni.

Itt a Zselicben is van aszfaltozott erdészeti út ahol lehet nagyot túrázni igaz elég hosszú.

Kép

Kép
 


Kiváló kezdeményezés


Vasárnap megyünk a HHH-re, majd beszámolok :D :wink:
 


Nem tud valaki jó bicikli utánfutó lelőhelyet?

Kép


Sziasztok!

Csináltunk magunknak egy hosszú hétvégét, és most jöttünk haza Szigligetről. Gyönyörű idő volt, végig kirándultunk. Fenn voltunk újra a Szent György hegyen, voltunk a Szigligeti várban, és megmásztuk a Csobáncot, babakocsival. Ez utóbbi nem lehetetlen feladat, de mégis inkább hordozóval ajánlom. Hamarosan felrakom az újabb túrákat a honlapra.

Képzeljétek, megálltunk a Szent György hegytetején piknikezni, és belefeküdtünk egy kullancsfészekbe :( Szerencsére megúsztuk a kalandot, Emmában sem volt semmi, de a pokrócot ki kellett dobni, miután 20 kullancsot kiszedtem belőle, és a nagy része még hátravolt. De hát ki gondolná, hogy áprilisban már így elszaporodnak!

Zölddisznó - a vaterán láttam nemrég, hogy reklámoznak bringautánfutót. Ülés nem jó? Azt tudok ajánlani.

 
 


Dobok néhány képet a túráról kedvcsinálónak.
Kép
A Szigligeti Eszterházy kastély botanikus kertjében
Kép
Kép
Kép
A Csobánc megmászása
Kép
Kép
Emma a Szent Antal pincénél piknikezik

 
 


3 új túra felkerült, 1 Csepel Soroksári Dunaág, és 2 balatoni. Köszi a beküldőknek, várom a továbbiakat!
Valaki írt a Lázbérci víztározóról. Nagyon érdekelne.

Starlark - Zselici túrát nincs kedved elküldeni?

Zölddisznó - utánfutó vásárlás :
http://www.bikybike.hu/index.php?categoryID=3
http://ambringa.hu/termekek/egyeb/trailers/
Itt nem annyira drága. Viszont ha találsz helyet, ahol bérelni lehet, szólj!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

 
 


Sushy! Köszi szépen a tippeket. Sikerült egy használtat lőni 30000.- ért, olyat, ami újonan 420 Euro.
Szuper!

Kép


Sziasztok!

Sushy kérésére megírok egy jó kis kiránduló helyet, ami végig csinálható babakocsival is.

Szóval:

Komárom-Esztergom Megye, Tatabánya

A Gerecséhez tartozó Kő-hegy, itt található a Turul madár, amiről kép itt látható:

http://lh6.ggpht.com/_xxKmB-8Si4c/R-i7O ... C06726.JPG

Ez Európa legnagyobb madár szobra. Nagyon szép. Este ki van világítva.

Innen kb. 10 perces séta (tanösvényen, kőzetek bemutatásával) a Szelim barlang, odáig babakocsival simán lehet menni (azért nem a legnagyobb kerekű, nehéz babakocsikra gondolok). Gyönyörű a kilátás onnan, bent is nagyon szép. Sziklamászókat is láttam már ott. Történelmi legendák keringenek róla.

A képződmény 45 m hosszú és 14 m magas, melyet egy vízfolyás vájt ki a mészkősziklából. A barlang jelentős őskori lelőhely, ősemberek tűzhelyének maradványait, elszenesedett fatöredékeket és állati csontokat tártak fel.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Szelim-barlang

És innen kb. 20 perc, enyhén emelkedő, széles út vezet az erdőben a kilátóhoz, ami egy bányászati felvonó volt régen, most már látványosság. Iszonyat szép a kilátás róla. Lépcsők vezetnek fel. Idáig simán lehet jönni babakocsival, a lépcsőn felfelé természetesen nem, de kézben gyerek felvihető. A látvány megéri...

Az erdőben több helyen szalonnasütési lehetőség, fa padokkal. Nagyon hangulatos. Egész napos program a családnak.

Remélem kedvet csináltam...

Szilvia

Kép
Kép
Kép
 


http://www.tatabanya.hu/userfiles/image/P9020088.jpg

A kilátóról is egy kép. 2008-ban lett felújítva. Biztonságos.

Kép
Kép
Kép
 


Gyerekeknek labda, tollas, pléd, stb. vihető. Nagyon élvezik mindig az enyémek.

Kép
Kép
Kép
 


Köszi Szilvi és Betti! Az új útvonalak már fenn vannak a kirandulababa-n:

Tatabánya, Turul
Tata, Cseke tó
Tata, Öreg tó


Várjuk a továbbiakat!

 
 


Mától működik a honlap saját fóruma!
http://kirandulababa.turistautak.hu/forum.htm

Nézzétek meg, és írjatok.

 
 


Tényleg jó ötlet a honlap, már regisztráltam is.

Van esetleg valakinek új információja a Rózsika forráshoz vezető útról? Sima babakocsival normál esetben járható?
(Kb. egy hónapja majdnem mentünk, ezek szerint jobban tettük, hogy kihagytuk akkor.)

KépKép
KépKép
 
 


Atizka - Örülök, hogy tetszik! A fórum vadi új dolog, tegnaptól működik, és erről a fórumról másoltam be az infókat. Vagyis a Rózsika forrásos hír még márciusi :oops: . Mikor arra jártunk, utána párom írt egy levelet a Pilisi Parkerdő Zrt.-nek, amire az alábbi válasz érkezett:

Tisztelt Uram!

Köszönjük szíves megkeresését, és hogy megosztotta velünk aggodalmát!

Az Alsó-Jegenye-völgyben az Európai Unió támogatásával élőhely rehabilitációt hajt végre a területet kezelő Pilisi Parkerdő Zrt. A munkák célja az idegenhonos és agresszívan terjedő akácos helyén őshonos patakmenti ligeterdő létrehozása. Ennek első lépése a patak melletti idős akácfák kivágása, amit az új állomány alapját adó mézgás éger csemeték ültetése követ. A fakitermelés február végén kezdődött, és ezen a héten fejeződött be. Az ültetés várhatóan április elején kezdődik és időjárástól függően egy-két hetet vesz igénybe. A munkákról bővebb információt a www.parkerdo.hu oldalon, a Parkerdő természetesen bokszra kattintva talál.

A munkákról előzetes tájékoztatást adtunk a helyi önkormányzatnak, médiának, civil szervezeteknek, és rajtuk keresztül a lakosságnak, de úgy látszik ezek az információk Önökhöz nem jutottak el.

Sajnáljuk, hogy pont a fakitermelés időszakában látogattak el erre az egyedülállóan szép területre, és így nem tudták maradéktalanul élvezni a természet nyújtotta pihenési lehetőségeket! A fakitermelés nyomait azonban eltüntetjük, és a munka eredményeként a jelenleginél egészségesebb, állékonyabb és természetesebb erdőkép fogja fogadni Önöket és a terület számos más látogatóját.

Üdvözlettel:

----------------------------------------
Lomniczi Gergely
szóvivő
kommunikációs vezető
Pilisi Parkerdő Zrt.
2025 Visegrád, Mátyás király u. 4.
tel: +36-1-391-0540, +36-26-598-000
fax: +36-1-391-0550
e-mail: informacio@pprt.hu
www.parkerdo.hu


Remélem, azóta már helyretették a terepet, de ha biztosra szeretnétek menni, a fenti úrhoz forduljatok.

Normális esetben sima babakocsival jól járható, sok családdal találkoztunk, csak a túrás miatt kapott sportbabakocsis besorolást.
Ha arra vetődtök, és már minden oké, légy szíves jelezd a honlap fórumában, és akkor átírom zöld karikára a nehézséget.

Jó túrázást!

 
 


Anna, nagyon köszönöm. Nem tudom mikor sikerül eljutnunk arra felé, szerintem most hétvégén még minden csupa sár lesz. (Nem vagyunk nagy túrázók :oops: , de szeretünk szép helyeken sétálni, kirándulni :wink: )
Ha megtudok valamit, megírom!

KépKép
KépKép
 
 


sziasztok!

ajánlom figyelmetekbe a www.hordozoberles.hu oldalt, deuter kid comfort II és III-as túrahordozókat lehet bérelni, akár egy napra is.

üdv,
s
siosara
Budapest XIII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Programok, ajánlatok

Jegyzetfüzet:

 

cron