Új privát üzeneted érkezett!

Judit
Pont a napokban beszeltuk az ugyancsak a Klinikan szult baratnommel ezt az "ANYUKA" megszolitast Kép Szornyuuuu,de tenyleg!
Azt nem ertem,hogy a terhes pat.rol mindenki aradozik!Nem mehetne par nover egy emelettel feljebb is kozuluk?!? Kép
Amugy nekem egyetlen bajom volt bent a klinikan.Megorultem attol,hogy minden+mindenki feher...mikor kijottem, akkor jottem ra,hogy hihetetlenul hianyoltam a szineket! Mondjuk februarban szultem, igy az ablakon is csak havat lattam... :0/
Panka doktorrol en is csak jokat tudok mondani.Azt hiszem a masodik babam is nala szeretnem majd megszulni. Kép
Norka
 
 


Meg valami. Nem ertem,hogy a klinikan az orvosok miert nem tesznek a korulmenyek ellen semmit? Nem hiszem,hogy nekik nagy elvezet lehet nap mint nap a romos falakat nezni, szuk-sotet folyosot...nem ertem.
Szules utan a gyermekagyon epp festettek a zuhanyzot (persze kispapa nem johetett be- munkasok igen Kép ) szoval az intenzivre kellett mennunk zuhanyozni.Haaattt.....a regi ukran filmekben latni ilyen furdoszobakat. Nem hittem a szememnek. Le is mentunk a szuloszobahoz zuhizni, az legalabb szep tiszta volt Kép
Norka aki nem erti
 
 


Sziasztok!
Mónika hozzászólását szeretném erősíteni PDA kérdésben. Meg kell kérdezni azokat, akik szültek PDA-val és netán anélkül is. Magam is ebbe a csoportba tartozom, így megosztom a tapasztalataimat röviden, bár lehet, hogy ismétlem magam. Akkor bocs. Számtalan negatív dolgot lehet olvasni róla. Éppen tavaly nyáron, talán az Anyák lapjában volt róla cikksorozat, hogy milyen károkat okozhat anyai és magzati oldalon. Sajnos amikor a két nagy gyerekemet szültem, ilyesmiről nem lehetett olvasni, és mivel féltem a szüléstől, a fájdalomtól, és mindenkinek úgy ajánlották a PDAt, mint a mennyei megváltást, hát persze, én is kértem. Az első esetben olyan rossz volt az időzítés, hogy mire leginkább kellett volna, már elszállt a hatása, újabbat nem kaptam, mert "mindjárt szülünk". Hát az a minjárt volt még vagy két óra. A legnehezebb. Másodjára már jobb volt az időzítés, és nem éreztem szinte semmit, de a gyereket mindkét esetben kipasszírozták belőlem, és sima mezei PDA volt, nem spináris, de volt bizony fejfájás is, de az legalább hamar elmúlott, míg a derékfájás immár 17 éve kisebb-nagyobb megszakításokkal folyamatos. Pedig kisportoltan, tök egészségesen szültem,nem voltam lepukkanva testileg, nem viselt meg a pocak hordás. Nagyon megbántam, mert nem érte meg sem a derékfájás, sem a gyerkőcök aluszékonysága. Amikor nagy kegyesen kihozták a saját gyerekeimet 3 óránként szoptatni 20 percekre, és az ember ki volt éhezve a saját illatos kis babájára, hát nem tudtam felébreszteni őket az első két nap. Csak aludtak egyfolytában. Harmadik babám két és fél éve született, megfogadtam, ha úgy érzem, belediffundálok a szülőágyba a fájdalomtól, akkor sem kérek PDAt. Hát volt hogy úgy éreztem, de ha akartam volna, akkor sem kaphattam volna, mert abban a kisvárosi kórházban az ilyesmi sima szüléshez nem jár! Amúgy a császározás is nagyon ritka ott a rendes szülések számához képest. Nyilván nem azért, mert kivételesen egészségesek az anyák és a magzatok, csak éppen akkor van császár, amikor MUSZÁJ...ja és gátmetszésről is "lemondtam". És még annyit, hogy többet vajúdtam a harmadikkal, mint az első kettővel együtt, és volt, hogy sírtam a fájdalomtól, de akkor sem érte volna meg. Ki kell és ki lehet bírni, de tényleg. Az is bennem volt, hogy az én picurka anyum PDA nélkül nagy nehezen fogóval szabadult meg énóriásságomtól, akkor én is kibírom. Simán kibírtam. Pedig az elhúzódó vajúdás miatt kaptam bőven oxitocint is. De azok a fájások jó fájások, eredményük van, és pillanatok alatt elmúlnak, ahogy ott a baba. A derékfájás életreszóló lett és persze ezt is ki lehet bírni, csak nem érte meg. Legalábbis NEKEM nem. Persze nyilván vannak akik megúszták a PDAt, ők megint mást mondanak. De én leginkább azok tapasztalatait várnám, akik hozzám hasonlóan szültek PDAval és anélkül is.
Köszi, Sziasztok.
Cseri
 

 
 

Beatrix! Norkini!
A terhespatológián tényleg teljesen más állapotok uralkodnak, mint a gyerekágyon.
Ott érdekes módon egy nap után már tudták a nevemet.
Egyébként a gyerekágyon is volt egy nagyon kedves nővér, aki szintén az első pillanattól kezdve tudta a nevemet és nem csak az enyémet, hanem másét is.
Néha mellélőtt, de azt még sokkal jobban elnézi az ember, mint mikor "anyukázzák".
Az épület állagáról nekem van egy véleményem, de nem biztos, hogy így van, de azért megosztom.
Sokszor írt az újság olyan tudományos fejlesztésekről a Klinikán, amit a TB egyáltalán nem finanszíroz.
Emellett tény, hogy a nagyon szövődményes terhességek megtartásában igen jó eredményeket értek el.
Én arra tudok gondolni csak, hogy a keretet inkább erre fordítják, mint a körülmények javítására.
Erre pedig igen nagy szükség van, mert az egész Dél-dunántúli régióból érkeznek ide reménnyekkel telve szövődményes terhesek.
Ezt tökéletesen meg tudom érteni, én csak azt sajnálom, hogy ennek a tulajdonképpen remek kórháznak nem telik arra, hogy az újabban jelentkező igényeket ki tudja elégíteni.
Azzal nem értek egyet, hogy ez nem pénz kérdés, hiszen akár a fiziológiás labdáknak sem lenne helye azokban a szűk szülőfülkékben.
Nagyon remélem, hogy egyszer eljutunk oda, hogy itt is sokkal jobb körülmények lesznek, de sajna azt nem szeretném megvárni a tesóval.
Így marad a Megyei, de ez sem lehet biztos számomra, majd az akkori cukorérékeimtől függ.
Remélem, ha véletlen úgy alakul ugyanolyan kedvességgel fognak fogadni.
Sziasztok!
Judit


Judit!
Teljesseggel 1et ertek! Csak tenyleg nem ertem,ha nem mas akkor az onkormanyzat, alapitvanyok miert nem segitenek? Bar irod,hogy a labda nem is ferne el.Ez teljesen igaz,de amig valaki bekerul a szuloszobara es mar kotik is be az infuziot, addig alkalmunk sem lenne kihasznalni Kép
Norka
 
 


Norka!
Szerintem a Klinika fenntartása és fejlesztése is a Tb feladata, nem másé.
Én úgy látom, hogy elég sokan vannak, akik nem is értik mi a problémánk, nekik ez így jó volt.
Főleg azokról van szó, akik valami miatt hozzászoktak az élet más területein is , hogy helyttük döntsenek és emiatt nem érzik megalázva magukat. Szerintem ők sokan vannak.
Én viszont ezt nagyon nehezen viselem.
A Tb-t pedig mit érdekli ez a helyzet, mikor a többségnek jó így is.
Egyébként az automatikus infúziót én is megkaptam, azóta sem tudom felturbóztak -e egy kis oxitocinnal.
Persze lehet, hogy csak rosszindulatú vagyok, de engem nem tájékoztattak, ezért joggal gondolhatok azt, amit akarok.
Judit


Sziasztok!
Én is feküdtem a pathológián, ott tényleg mindenki nagyon aranyos, a nővérek ismertek minket név szerint, családias légkör és hangulat volt. És sokkal tisztább, mint a gyerekágy!
Esztus
 


Sziasztok!
En a Megyeiben Dr Bedi Beanal leszek "kezelve" oktober elejen. Kép)
A Doktornöt regota ismerem, az uj megyeiröl irnatok valamit?
Es irnatok a csaszarrol is valamit?
Mert ugy nez az lesz. hogy megy ujabban, meddig marad az ember lanya a korhazban, stb stb.
 
 


Szia!

A megyeiről semmit sem tudok írni,mert nem ott szültem.

A császár után 24 orás az intenzív megfigyelés,de 12 orát szigorúan ágyban kell töltened,utánna viszont szigoruan felkelned.24 ora mulva/ha van székleted csak akkor/átkerülsz az osztályra,és álltalában a 7.napon engednek haza.De ez attol is függ,hogy milyen vágást csináltak,mert a bikini a jobb,és avval már a 6.napon kidobnak.
Legközelebb a lakohely szerint "pécsiek jelentkezzetek"topikba írj,ott szoktunk beszélgetni!

Üdv:Bea

Kép
 


Köszi, mar megyek is a masik topicba.
 
 


Na azert ennyit nem kene ideirni, alig tudom követni! Kép
 
 


Sziasztok!
Jófej andrológust keresek Pécsen, Van valakinek ötlete, vagy tapasztalata?
Köszi

Kép
 
 


Kedves Orsi
Nem tudom, hogy olvasod -e még ezt a topicot, de figyelmedbe ajánlom a kábitó fájdalomcsillapító részt, a Házipatika a forrás. Azért küldöm, mert te annyira biztos voltál az igazadban, ami úgy látszik még sem teljesen helytálló. Egyben azért igazad volt, nem vénásan, hanem muscosan adják.

Fájjon vagy ne fájjon?
Sokáig azt hitték, hogy a szülést kísérő fájdalom feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a kisbaba tökéletes körülmények között jöjjön a világra.

Gyógyszeres eljárások
Ezeknek a módszereknek az a lényege, hogy a szervezetbe juttatott gyógyszer blokkolja a fájdalmat.
Nitrogénoxidul-oxigén analgézia: A fájdalomcsillapítás erős, de az érzéstelenítés mégsem teljes. A legrégebbi módszer, amelynek során a kéjgáznak is nevezett szert a szülő nő egy maszkon keresztül belélegzi.
Görcsoldók: Ezek a szerek a méhszáj ellenállását csökkentve, a simaizmok ellazításával csökkentik a fájdalmat. Kis adagokban alkalmazva sem az anyát, sem a magzatot nem károsítják. Azokban az intézményekben, ahol az epidurális érzéstelenítés rendelkezésre áll, ritkán alkalmazzák.
Kábító fájdalomcsillapítók: Tablettában vagy injekcióban juttatják a szervezetbe. Alkalmazásukkal jó hatás érhető el, de olyan mellékjelenségekkel is számolni kell, amelyek főleg az újszülött szempontjából előnytelenek. A lepényen áthaladva ugyanis gyorsan eljutnak a magzathoz, s ott másképpen hatnak, mint az anya szervezetében, főként a légzőközpont működését zavarhatják meg. Az utóbbi években azonban már van megfelelő ellenszer, amely ezt a zavaró hatást megszünteti.
Epidurális analgézia (EDA): A szülési fájdalomcsillapítás közel 100 éve ismert, és az utóbbi évtizedekben rendkívül népszerű formája az EDA. Széles körű elterjedését annak köszönheti, hogy szinte maradéktalanul kielégíti mindazokat az igényeket, amelyek a szülési fájdalomcsillapítási módszerrel szemben felmerülnek.
A gerincvelőből kilépő, és a szülési fájdalom közvetítésében szerepet játszó idegek közelébe, az úgynevezett epidurális térbe fecskendezett érzéstelenítő oldat átmenetileg megszünteti az ingerületvezetést. Ez a különleges tér teszi lehetővé, hogy a fájdalomingerek útját azelőtt megszakítsák, mielőtt azok a gerincvelőbe lépnének.
Az érzéstelenítő oldat hatása időben korlátozott, ezért a szülés során többször meg lehet és meg kell ismételni. A szülő nők többsége már hallott erről a fájdalomcsillapítási módszerről, de gyakran rémisztő történetekkel tarkítva, ezért sokan ódzkodnak az alkalmazásától. Elsősorban különböző bénulásoktól szoktak félni, illetve attól, hogy a szülés az érzéstelenítés hatására leáll. Ezek a félelmek természetesen alaptalanok, hangsúlyozza Krasznai Péter doktor, hiszen naprakész statisztikák készültek arról, milyen szövődményekre lehet számítani. Ezek azt bizonyítják, hogy az epidurális érzéstelenítés során a szövődmények nem hogy gyakrabban, de éppen hogy ritkábban fordulnak elő. Amennyiben az orvos megfelelően felkészült, tökéletesen ismeri és alkalmazza a technikát, nem fordulhat elő komplikáció.


Monika
 
 


Sziasztok ! Ismeri valaki Dr. Kerner Gábort? Szeretném, ha írnátok róla, mert nála szeretnék szülni Zsu
 
 


Sziasztok!

Ha valaki ismeri dr. Koppány Miklóst a megyeiből, akkor legyen kedves és írjon egy pár infót róla!

Előre is köszönöm!

Üdv, Beus
 
 


Szia Zsu!
Ismerem Kerner dokit.
Lelkiismeretes, es nagyon jo fej. .))
Bar rövid ismeretseg volt, de egy masik doki pacienset hozta rendbe, amit a doki elszurt. Kép((
 
 


Sziasztok,
keresünk Pécsett olyan embert (nőt, anyukát), akinek van kedve egy kis szervezéshez a Születés Hete ideje alatt. Tényleg nem kellene sokminden. Csak keresni kellene egy helyet, ahol "a 3 Andrea", vagyis Kandász Andrea, Noll Andrea (Nandu, frissen végzett holisztikus, független bába El Pasóból) és Altmann Andrea (a TAVAM - Társaság a Várandósság és Anyaság Megszenteléséért elnöke, aki washingtoni tapasztalatait meséli el) adhatnák át a tapasztalataikat képekkel fűszerezve. Tehát az előadók adottak, csak hely kell. Reklámot is megoldjuk. Már az anyagi részét.

Van köztetek, akinek van ehhez kedve? Ha esetleg nincs, továbbítanátok, kérlek ezt a kérést vállalkozó szellemű pécsiek felé?

Köszönöm,

Virág
Sz7 programkoordinátor
 


Szia Virág!

Csak most fedeztem fel az írásodat ill. hívták fel rá a figyelmemet!
Ha még aktuális a dolog, esetleg tudnék segíteni benne. Valószínűleg nem személyesen, de tudnék valakit/valakiket akiknek továbbítanám a kérést!

DAndy
 
 


Szia, Andi,

köszönöm, válaszolok mélben. Kép

Virág
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!
Ha tudtok valamit Borsay Péterről kérlek írjatok!
Zorro
 
 


Zorro
Ide sajna mar nagyon ritkan neznek be a csajok, probalkozz inkabb a pecsi topikba!
Norka
 
 



Sziasztok!

Elég régen történt már valami ezen az oldalom, ezért megosztanám veletek a tapasztalataimat:

A Megyei Kórházban szültem 2003-ban és 2006. januárjában.
A betegfelvétel gyorsan ment - 2003-ban hajnalban, 2006-ban este 8 óra felé mentünk be a kórházba -. A betegfelvételnél manuális vizsgálat, valamint ultrahangos vizsgálat van. Egyébként az adatlapok kitöltése több időt vesz el, mint az egész vizsgálat.
A felvételt követően a szülőszoba előkészítőjébe kerülsz. Itt a szülésznő bemutatkozott és elmondta, hogy ő lesz segítségemre a szülés alatt! Megállapodtunk a kölcsönös megszólításban is, hogy így talán közvetlenebb lesz az egész folyamat. A szülésznőt - akit bátran merek ajánlani bárkinek - Siposné Annának hívták. Előkészített - borotva, beöntés. Közvetlenül az előkészítő helyiségből nyílik zuhanyozó - egyszerre kettő anyukát tudnak előkészíteni - és WC.
Az előkészület után kisebb adminisztráció és kérdőív.
A folyosóról 7 v. 8 szülőszoba nyílik, van egy teljesen alternatív -kádas, franciaágyas - szoba is. Minden szobában egy-egy szülő nő esetleges hozzátartozójával, vagy segítőjével.
A szobákban nem kell feküdni! Ha sétálni szeretnél, vagy guggolni, vagy labdán ülni, vagy karosszékben, akkor azt teszed. A lényeg, hogy számodra kellemes és kényelmes helyzetet válassz a vajúdás során.
Többféle fájdalomcsillapítást is választhatsz - természetesen az orvos előzetesen erről tájékoztat, sőt alá is kell írnod az ürlapot, ha valamit kérsz és kapsz, hogy a tájékoztatást megértetted, mellékhatások-kockázatok stb.stb.
A baba megszületését követően a férjem ment a baba után, mert lehetőség van rá, hogy megnézd, lefilmezd, fényképezd az első súly- és hosszmérést, az első mosdatást és ami a leglényegesebb, amikor kibújik a babuci, rögtön a kezedbe adják, úgy hogy a köldökzsinór még nincs elvágva.
Miután az anyuka is kész - esetleg varrás, mert perzse a gátvédelem mellett történő szülésre nagy hangsúlyt fektetnek - és a babuci is fel van öltöztetve, már hozzák is az első próbaszopizásra.
Szülést követően még 2 órát kell a szülőszobán tartózkodni, utána viszik el az anyukát is és a babát is.
A gyermekágyon baba-mama szobák vannak, de a babát be lehet adni a csecsemősökhöz megőrzésre ha látogatók érkeznek, vagy ha egy kicsit szeretnél pihenni.

Én a picimet éjjel-nappal magam mellett tartottam, ritkán vittem csak be a "dühöngőbe".

Korábban ha egy baba besárgult, akkor vitték a kék fény alá és nem lehetett szoptatni.
Most ha kék fény alá viszik a babát kell menni szoptatni!

Az anyatejes táplálást nagyon szorgalmazzák és a korábbiakkal ellentétben nem szóltak bele, hogy mennyi ideig és mikor szopizzon a baba.
Korábban ragaszkodtak a 3 óránkénti szoptatáshoz, állandóan mérték a súlyát, hogy mennyit evett és ez az anyukák többségében szorongást váltott ki, ha nem tudta teljesíteni a normát.


A szobák 2-4 ágyasak, mindegyikben külön fürdőszoba (tusoló, mosdó, WC) van.

Elbocsátáskor pedig a babuci megkapja az oltását, kiskönyvét, az anyuka pedig egy elegáns dossziéban a zárójelentést és egyéb iratait.

Bátran ajánlhatom minden várandós anyukának a Megyei Kórház Szülészetés (Kórház tér), mert úgy gondolom, hogy igyekeznek minden igényt a legmesszemenőbben kielégíteni.

B. Annamari 3 kislány anyukája
 
 


Sziasztok,
Volt mar valaki dr.Arany Antal betege vay szult mar esetleg nala? Orulnek, ha kaphatnek egy kis infot.
koszi, Moribana
 


Moribana!

Szerintem próbáld meg a lakóhely szerint-ben a pécsiek jelentkezzetek topikot!

Én is a klinikán szültem, ott találkoztam Arany doktorral, de nem voltam a "betege" így véleményt nem tudok róla mondani!

Üdv.: Viki
 
 


Sziasztok!

Nekem nem volt orvosom én az Édesanyák útján szültem a második babámat. Az a helyzet, hogy elegem lett az orvosokból!
Az első gyerekemet a Dischkába szültem a Bódis doktornál, de elkerültem tőle és mikor terhes lettem a lányommal már nem volt pofán visszamenni hozzá. De hozzáteszem semmi gond nem volt azzal, hogy nem volt fogadott orvosom (igaz én 10 perc alatt szültem) sok időt nem töltöttem a szülőszobán.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!


Moribana, én 2006 01 21-dikén szültem. Egypárszor voltam ultrahangon a dr. Arany Antalnál és a szülésnél is segített az orvosomnak én meg voltam vele elégedve. Anyukámat is mütötte és ő is jókat mondott róla. Pedig mi elég messze lakunk Pécstól.
 


Sziasztok még új vagyok. A pécsi megyei szülészeti klinikáról szeretnék érdeklődni? Dr. Hartmann az orvosom. Várom a válaszokat! Köszönöm.
norkini írta:Judit
Pont a napokban beszeltuk az ugyancsak a Klinikan szult baratnommel ezt az "ANYUKA" megszolitast Kép Szornyuuuu,de tenyleg!
Azt nem ertem,hogy a terhes pat.rol mindenki aradozik!Nem mehetne par nover egy emelettel feljebb is kozuluk?!? Kép
Amugy nekem egyetlen bajom volt bent a klinikan.Megorultem attol,hogy minden+mindenki feher...mikor kijottem, akkor jottem ra,hogy hihetetlenul hianyoltam a szineket! Mondjuk februarban szultem, igy az ablakon is csak havat lattam... :0/
Panka doktorrol en is csak jokat tudok mondani.Azt hiszem a masodik babam is nala szeretnem majd megszulni. Kép
Norka
 


Sziasztok a megyei szülészeti klinika után érdeklődnék Dr. Hartmann az orvosom ha valaki ismeri kérem írjon róla. Köszönöm.
 


Kedves norkini!
Szerintem az ANYUKA megszólításnak azért van jelentősége, mert így is tudatosítják az anyukákban, hogy ANYUKA. Biztos vagyok benne, hogy a legtöbb anyukának tudják a nevét, de a folyamatos ANYUKÁZÁS tudatosítás benned, hogy ANYA vagy.
Ott hallod először, hogy anya. Elég furcsa egyébként a kicsi babádat először "lekisfiamozni, vagy lekislányomozni", illetve mondani neki, hogy itt van az anya.

Szóval szerintem ne haragudjatok, hogy ha "LEANYUKÁZNAK".

B. Annamari 3 kislány anyukája
 
 


Sziasztok!
Én csak érdeklődni szeretbék hogy tud-e valaki valamit mondani aDr Tóth Zsoltról!Most vagyok 18 hetes és elötte ő volt az orvosom!Most lesz a z első babám!

Dr Tóth Zsoltnak egyébként a Citrom utcában van magánrendelője és a Megyei Kórházban dolgozik!

Elöre is köszönöm a segítséget:


Kiss Annamária
 


Sziasztok kismamik!

Én úgy döntöttem, hogy egyelőre nem lesz kistesó és áruba bocsátom több értékes cuccunkat, nevezetesen:
fehér szivecskés körberácsos ágyneműtartós Drevex kiságy, 2 irányú bébiőrző, autósülés 0-18 kg-ig, Living Lab orrszívó, esetleg bundazsák, fiú csini nyakkendős- mellényes- nacis együttes (keresztelőre).
Kérésre fotót tudok küldeni, a nagyobb darabok Pécsen átvehetők, kicsik postázhatók.
Mind értékes minőségi termék, egyik sincs leamortizálva. Ha érdekel keress meg!

agel@dravanet.hu
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Sziasztok én egy két éves kisfiú anyukája vagyok és az Édesanyák útján szültem még a régi szülőszobán.Most megint várandós vagyok júliusra várom a babám és már alig várom hogy láthassam az új szülőszobákat.Nagyon szépek lettek a honlapon láttam képeket róla.Minden várandós anyukát aki itt fog szülni csak bíztatni szeretnék,mert jó kórház jó orvosokkal.

Üdv:Emi
 


Kedves Emi!
Az én kisfiam holnap lesz 3 honapos, és én is az Édesanyák útján szültem. Nem tudok hasonltani a korábbi szülöszobákhoz, de a mostaniak gyönyörüek, komolyan mondom, mintha nem is szülni menne az ember. és igen, az orvosok és szülésznök is nagyon értik a dolgukat, nekem csak pozitiv tapasztalataim vannak, remélem egyszer majd a kistesónál is igy gondolom.

üdv: Csilli
 


Keressük az év legjobb szülésznőjét
Az Év Bábája díj

Az Országos Bábaszövetség minden évben a kismamák és a szakma javaslatai alapján odaítéli egy szülésznőnek az Év Bábája díjat.
Kérjük, ha van szülésznő, akire szívesen emlékeztek, aki megkönnyítette a vajúdás-szülés folyamatát, írjátok meg e-mailben vagy levélben nekünk, hogy Szövetségünk vezetősége a javaslatok alapján a legjobb szülésznőnek átadhassa a díjat.
A levélben írjátok meg akár nekem privátban, akár az endomed@t-online.hu címre:
- a neveteket (bizalmasan kezeljük, senkinek tovább nem adjuk),
- hogy mikor szültetek – az sem baj, ha évekkel ezelőtt szültetek, de most jutott eszetekbe, hogy szavazzatok rá –
- a szülésznő nevét és a kórházat, ahol dolgozik
- és az is jó volna, ha írnátok róla néhány sort, miért őt választottátok, miben segített…
A Nemzetközi Bábanapon, vagyis a Szülésznők Napján, május 5-én adjuk át a díjat, mely ünnepségre szeretettel várunk minden kismamát.
A Bábanapról, a helyszínről és a díjról olvashattok még a Kismama újságban is.


Én a Megyeiben szűltem,a barátnőm 1 hete az Édesanyák útján,hát órákig tudnám sorolni,hogy mekkora a különbség a 2 között,de sztem a legfontosabb a fürdőszoba,a Megyeiben minden szobához van külön,a másikban,meg egy osztálynak van egy 3 "rekeszes" ahol még zuhanyfüggöny sincs,és ezt mondják korszerű korháznak??????Sajnálattal hallottam,hogy összevonták a 2 szűlészetet,és sajnos a Megyei költözött fel........Hát nagyon meggondolom,hogy akarok-e mégegy gyereket,mert ilyen putriban nam szívesen szűlnék!!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: