Új privát üzeneted érkezett!

Hát már elég nehéz vonszolni a pocakom, de azért még bírom, csak időnként nagyon-nagyon izgulok és szeretnék már túllenni rajta és itthon babázni...
Úgy indulunk, hogy bejön apuci, de mivel teljesen ismeretlen szitu fogalmam sincs, hogy akkor ott akarni fogom-e hogy bent legyen vagy sem... de én fogok dönteni

Én már szereztem gátmasszázsolajat el is kezdtem használni, de most mióta kiderült hogy találták azt a baktériumot nem merem használni, nehogy ez hátráltassa a baktériumok eltűnését.
Szedem a homeós bogyókat és iszom a málnalevél teát. Remélem ezek is könnyíteni fogják kicsit a szülést.

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!

Pocakos anyukák!
Állítólag a DM-ben lehet kapni WELEDA termékeket! Ez tök jó, mert én anno sokat kerestem, míg végül a fogadott szülésznőmtől kaptam.

Mirosz,
Szerintem használhatod a gátmasszázsolajat, de ha téged megnyugtat, hogy nem akkor inkább ne, így is megteszel mindent, és biztosan csodás szülésed lesz.

Kata77,
szoktad még olvasni az oldalt v. teljesen eltűntél?

Közérdekű:
Az anyatejes világnap alkalmából/ szoptatás hete alkalmából, pénteken 10-től a Máltai játszik rendezvény lesz, sok játékkal, ott lesznek a védőnők is, ami minden évben szokott lenni. Lehet vinni a szoptatott gyerkőcökről fényképet, amit majd a védőnők várandós tanácsadójában raknak ki, Én is szopatott baba vagyok címmel, az első 50 gyerek pólót kap.
ilduska
 
 


Sziasztok, sajnos nem tudunk az anyatejes napra menni, pedig jo kis szopis kepeink vannak. Elutaztunk.
Kisfiam egy hete valasztotta el magat, ket es fel evesen, szepen nyugalomban, azota eszebe sem jutott. En meg a huszadik hetet taposom.
Mirosz, a streptococc. Nekem elmult, most vizsgaltak ilyet, harom eve szultem, gondoltam, mostani terhesseg alatt is lehet, de egyszeruen nincs. Errol ennyit.
Lenmagot is lehet ragcsalni....A baba valszolban vannak meg hasonlo tippek.
MInden jot.
Ha valaki ismer szulesznot, aki vallal szulest kerlek, szoljon, megosz@hotmail.com.
Koszi.
Kati
rahel
 
 

 
 

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Az egyik ismerősöm szeretne elmenni a Máthé dokihoz a magánrendelésére. Azt már megtaláltam, hogy Dorogon rendel é cütörtökön 4-től, de azt kérdezném még, hogy be kell-e hozzá jelentkezni. A válaszokat előre is köszi!

Kata77, milyen ülést vettetek végül Csernének?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


ecsv!
Szerintem be kell hozzá jelentkezni, mert amikor én a Zámborinál voltam akkor az aszisztensnő írt be a Mátéhoz adott időpontra egy csajt, aki telefonon jelentkezett.

Kép
mirosz
 
 


Ildus szoktalak olvasgatni :) , mizu veletek? Voltatok pénteken a Máltain? Én dolgoztam, így Gábort megkértem, ha gondolja nézzenek fel, de valahogy nem értek oda.
Dont beirattad a bölcsibe? Olyan szépen felújították, bár mi még a régibe járunk, de oda se sokáig, mert szeptembertől kezdjük az ovit!

Vera, még mindig nem vettünk ülést, de már nagyon érik. Szerintem a Brendonból rendelem majd, mert ott láttam olyat ami tetszik.

Nézz be, jó árban vannak és ingyen van a posta is! :lol:

http://www.brendon.hu/shop/browser.aspx ... irdmenu=13

Kép
Kép
kata_77
 
 


Csajok,
egyik ismerősöm itt, Csolnokon eladná a 10 hónapos kislányáról a kinőtt ruhákat.
Nagyon szép, igényes holmikat hordanak a lányai, tehát jól jár, aki tőle vásárol :lol:

Szóljon, akit érdekel, megadom az elérhetőségét (nincs nete még).
jamina
 
 


Zsu, boldog születésnapot :D
Kép
jamina
 
 


nyamnyam.

Kép
móncsi+3
 
 


Kösz, Jami! Sajnos egy éves már elmúltam, de azért nagyon köszi! Eszméletlen guszta ez a virtuális torta! Kb. olyan, mint szombaton volt nézni a L'ecsó-t.

Képzeljétek, már a 21. héten vagyok a Kispicurral. Nagyon röpül az idő!!!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok




kopp-koppp itt egy Dorogi anyuka.....
szabad a belépés? :wink:

Kép
zsenge
 
 


Szia, persze, bármikor szívesen látunk :) úgy tűnik, mindenki nyaral :P
jamina
 
 


Zsu, tényleg nagyon röpül az idő... jöttök a szeptemberi szopis klubba?
jamina
 
 


Hányadikán lesz?

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!
Augusztus 16-án megszületett a mi kis Mira babánk. Már egy hete hazajöttünk a kórházból, de szinte minden időmet leköti a babó, csak most jutottam el a számítógépig. A szülés pont olyan volt mint amilyet szerettem volna: gyors és teljesen komplikáció mentes, este 10-kor jött az első fájás és 1:20-kor már meg is született a kislányunk.

Tud valaki segíteni abban, hogy hol lehet Esztergomban babamérleget kölcsönözni?
mirosz
 
 


Zsu, ha jól számolom, szept. 12. szerda.

Mirosz,
gratulálok Mira születéséhez, ha tudsz, tegyél fel lécci képeket is róla.
Babamérleg: neeeem keeeell, hidd el :D
jamina
 
 


Sziasztok!

Mirosz,
Gratulálok! :) Sok örömötök legyen Mira babában!
Jamival teljes egyetértésben, csak azt tudom mondani, hogy NEM KELL MÉRLEG, csak belebolondulsz! (tapasztalat......, másodiknál nem volt és sokkal jobb volt) Pár éve még a kórházból lehetett kölcsönözni, ha úgy döntesz mégis kell.

Kata77,
voltunk igen, jól éreztük magunkat, sláger volt a Dottó vonat.
Láttam a lányod az oviban a múlt héten, édes kis copfjai voltak.
Hol sikerült munkát találnod?
ilduska
 
 


Sziasztok

Bocs hogy ide pofátlankodom!
De megszeretném kérdezni - mert az egyik ismerősőm - 1-2 éven belül Egomban vagy Dorogon szeretne nyitni egy magán bölcsit-ovit, hogy szerintetek lenne rá igény?

Válaszaitokat előre is köszi szépen!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Mirosz Gratulalunk mi is a nagy lanyotokhoz igy utolag .Puszit kuld a Csabi fiam kicsi Miranak!
Szia Zsenge oviba jartok mar?

Kép
móncsi+3
 
 


Sziasztok


Nem még nem járunk,majd hétfötöl.
Bölcsit befejeztuk,érdekes de egy korszak lezárult lánykám életébe....
Várja az ovit(a Petöfibe sikerült bekerülnünk), én nagy reményeket fuzök hozzá :lol:

Szép korszak kezdödik a kicsi életében,igazábol az oviba kezdenek ugymond okosodni szerintem,kezdödik majd a kérdezzek-felelek korszak :wink:

Erika13,ha a véleményem számit valamit is,szerintem igen nagy keletje lenne egy magánbölcsinek,hamár van egy ugytom,bár az árai a csillagoség :oops:
Igazábol "állami" bölcsire lenne a legnagyobb igény,ami ugye nem lesz pénzhiányában.

móncsi+3 voltatok a bányásznapon kint? mit szolsz az árakhoz? :(
este kint voltunk a tüzijátékon ,na megkell hagyni ritkaszép volt :D
most ennyi majd holnap irok az elsö naprol az oviban.

sziasztok

Kép
zsenge
 
 


Kép




Kép



két foto a csajomrol :lol:

Kép
zsenge
 
 


Jaj de jok a kepek!Igen kint voltunk es az arak!!!
Majd mi is a Petofibe fogunk jarni!ugy el szal az ido!
Igen az oviban kinyilik a vilag nekik es nem mi leszunk mar csak!Valahol az ember lany a ilyenkor feltekeny is de hat ez az elet rendje.
RRRRRRRRRREEEEEGGGGGGIIIIIIIIIIIINNNNNNNNNAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!
Mira hogy van?Na persze hogy az anyukaja felol is erdeklodunk!
Kinek mi a velemenye a Dorogi ovikrol?

Kép
móncsi+3
 
 


Jami, utólag is nagyon boldog első szülinapot Anginak!!!!

Ki hol és hogy van?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Köszönjük szépen a gratulációkat. Mindketten jól vagyunk, de mióta hazajöttünk a kórházból egyszerűen nem jutok el a számítógépig... Majd teszek fel képeket Mira babáról, ha legközelebb ideenged a géphez...

Mérlegre csak a gyerekorvos miatt volt szükség, mert ragaszkodott hozzá, hogy egy pár napig mérjem, hogy mennyit eszik a baba...
Szerencsére már túl vagyunk ezeken a méricsgélős napokon és megnyugodott a gyerekorvos is, hogy eleget eszik.
mirosz
 
 


Sziasztok!

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni: milyen tarifákkal dolgozik mostanában dr Karcsú, és ha valakinek van tapasztalata, császár után -amit ő végzett- van mód sima szülésre nála?
eracica
 
 


Sziasztok!

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni: milyen tarifákkal dolgozik mostanában dr Karcsú, és ha valakinek van tapasztalata, császár után -amit ő végzett- van mód sima szülésre nála?
eracica
 
 


Mirosz hogy vagytok?
Ki tudja milyen rendezvenyek lesznek mostanaban a Máltain?
Udv mindenkinek!
móncsi+3
 
 


Sziasztok!
1000 éve nem jártam erre...
Először is:
MIROSZ! Gratulálunk és sok-sok örömöt, egészséget kívánunk! Szilvi és családja
ecsv! Mi megvagyunk, bár Dávid beteg. Dorka hozott haza valami köhögős kórt. Rajtam kívül mindenki elkapta, és Dávid már antibiót is kapott rá. :(
eracica! Tarifát nem tudok, de úgy tudom, lehet nála csaszi után normál úton szülni. Legalábbis a barátnőmet megkérdezte, hogyan szeretne szülni. Persze vannak kritériumok. (Pl. a baba nem lehet 3,5 kilónál nagyobb)
móncsi!
Máltain újraindult a babamasszázs. Nagyon jó!!! Péntekenként meg babajóga van. Oda mi is készülünk, ha meggyógyultunk. Meg lesz Szöszmötölő. És persze a szopi klub. (Jami! Mindig készülünk, csak eddig nem jött össze...)

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!
Köszönjük szépen a gratulációkat. Mira már nagyon édesen figyeli a játékait és gagyarászik. Éjszakánként már csak egyszer kel fel és nappal is nagyom jó kislány, 2-3 órákat alszik.
Teszek fel róla egy pár képet: Kép Kép Kép
mirosz
 
 


Mirosz nagyon csodasak a babocak!Ezek a szemek!
Deerszilvi milyen idos korig szol a babajoga?Szoszmotolo mikortol es alapjaba veve mi az?Koszi a valaszokat.
David hogy van?Mi is betegek voltunk garat gyulads es laz.De mar minden ok.David hogy viselte?
Sziasztok szep napot.
móncsi+3
 
 


Sziasztok!

Holnap, azaz szombaton du. 17-től táncház lesz a sztgyörgymezői olvasókörben, kicsiknek körjáték, tánctanítás, este pedig felnőtteknek tánctanítás. Élő zenekar, nagyon jó!!!! Ölveczki Árpád tanít, nagyon jóóóó!!! Én mindkét csemetét viszem, picurkák is élvezni szokták.
Üdv.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!!

Jó rég jelentkeztem.
Elszaladt a nyár, sokat nyaraltunk, meg egész nap a kertben lebzseltünk, Emmával nem lehet már bírni a lakásban.Imád kintt.Apukája csinált neki csúszdát, meg hintát és be sem lehet ráncigálni.
Dobok fel 1-2 képet.
Voltunk a hétvégén kutyázni, meg cicázni, nagyon tetszett neki.Hála istennek olyan állatimádó mint én.
Kép
Kép
Kép
Szöszmötölni én voltam, véletlen ugyan, de nagyon élveztem, alig várom a következőt, ami 2 hét múlva lesz asszem.
Csipeszfigurát csináltunk, ki gondolta volna hogy képes vagyok rá, Emma meg addig jól elvolt bennt, figyeltek rá, és eljátszott a többi gyerekkel.Szóval, csak ajánlani tudom mindenkinek.

KépKép
spanda
 
 


Szioka!N
Nagyon jok a kepek!
Kutyak macskak jol vannak?Mi is szeretjuk az allatokat es nalunk is igy turik.Ma igaz egy kicsit masfajta allatal ismerkedtunk KUKAC es nem uszta meg 3 db lett bellole.Szoszmotolo mikor lesz?
Udv mindenkinek!
móncsi+3
 
 


Az is jó szórakozás lehet. Kivéve a kukacnak, de ebből tanulnak.

itt van infó a szöszmötölőről:
http://www.csaladlatogato.hu/
nov.6.-a kedd a következő.

KépKép
spanda
 
 


Sziasztok!
Koszi.Na igen szegeny..
Termeszetesen megint nem erunk ra mert kicsi ferjem most lesz itthon es megyunk temoto latogatasra az ő rokonaihoz.Na es anyost is jonn velunk.
Sztep napot holnapra.

Kép
móncsi+3
 
 


Minden KATÁNAK Boldog névnapot!

Kép
móncsi+3
 
 


Köszönöm szépen! Aranyos vagy Moncsi! :lol:

Kép
Kép
kata_77
 
 


BerzKatnak is hasonlókat! :) :D

Kép
Kép
kata_77
 
 


Éljenek a Mikulások és a Születésnaposok!!!! Sokat és Boldogat Jamina! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Ó, de rendes vagy :lol: köszi :D
jamina
 
 


Jamina mi meg nem ismerjuk egymast de.Sok sok Boldogsagot Szulinapod alkalmabol!
Utolag de Szeretettel Berza Katanak is Boldog Névnapot kivanunk!!!!!
Olyan edik a gyerkocok a kepeken ha valaha megtanulom hogy kell felteni igerem en is teszek fel de addig is kerunk meg meg kepeket.
Udv mindenkinek.

Kép
móncsi+3
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Boldog Karácsonyt Minden Kisbabának, Nagybabának, Kismamának, Kispapának, Nagymamának és Nagypapának, egyszóval Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Kata-77es mindenki!
Utolag de azert nagy szeretettel BOLDOG KARACSONYT KIVANUNK!
Haho hol vagytok?

Kép
móncsi+3
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Kedves Anyukák,
gyermekúszás ügyben tud valaki segíteni?
Esztergom környéki lehetőségek is érdekelnek, ha van.
Párkányban van?
előre köszönöm.
Jó hétvégét.
Kati
rahel
 
 


Kati, Csolnokon van.
jamina
 
 


Egomban is az új fürdőben láttam hirdetést, de ez már volt vagy egy éve....

babamasszázs mikor kezdődik a máltain?

és a jóga? Szilvi, csak napot írtál!!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Jamina,
koszi az infot, telefonkonyvben benne vannak vajon?
kati
rahel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: