Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bocs, Mancs, mindjárt visszakeresem...
Én a doktornőtől kaptam egy ilyen tájékoztatót: (remélem meg tudod nyitni!)

<!--attachment: File0035-347161.pdf*mime_pdf.gif*application/pdf*73.2**File0035%2ePDF --><center><pre>
Kép
File0035.PDF (73.2 k)</pre></center><!--/attachment--><!--attachment: File0003-347162.pdf*mime_pdf.gif*application/pdf*80.7**File0003%2ePDF --><center><pre>
Kép
File0003.PDF (80.7 k)</pre></center><!--/attachment-->

Amúgy, ahogy emlékszem én túl sok mindent vittem be, szerintem max 5-6 pelust készíts egyelőre, meg biztos, ami biztos pár popsitörlőt, meg persze 3 napra ruhát a picinek (body, rugdalózó, meg vékony sapkát se felejts el betenni, ha a folyosóra kiviszed, meg fürdetés utánra kell). Pólyát mi kaptunk autómatikusan. Miután megszületik a baba, kapsz valami kismama kezdőcsomagot, vagy hogy hívják, ami tele van termékmintákkal, popsitörlővel, pelussal, kenőccsel, reklámokkal, ismertetőkkel stb. Legalábbis anno 2003-ban ez így volt. Az abban levő dolgok nekünk bőven elég volt. Benn adnak, vagyis a pelenkázó mellé volt készítve a popsikenőcs, meg a köldökápoláshoz szükséges dolgok is.
De gondolom a párod úgyis megy majd minden nap, így ha valami mégis kéne még, azt utólag ő be tudja vinni majd neked, úgyhogy ne izgulj ez miatt!
Az anyakönyvezéshez 1 hónapnál nem régebbi házassági akvi kivonat kell, az apasági nyilatkozatról nem tudok, az csak az élettársi és nem házassági viszonyban élőknek kell.
Remélem tudtam válaszolni mindenre, de ha van még kérdés, csak nyugodtan szólj! Kép

Szomki, ha még nem kerested vissza:
Bp, VII. ker, Akácfa u. 54. (Dob u 48. sarok) előjegyzés - tel: 413-3428 (kedden 14-órától, vagy ha minden igaz már csütörtökön is)
Egy vizsgálat 5 eFt-ba kerül.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi,

köszikösziköszi KépKépKép A tájékoztatókat is sikerült megnyitnom KépIgen, a férjem minden nap be fog jönni, úgyhogy tényleg, ha vmi kevés lesz, akkor behozza majd ő. A szülőszobába is gondolom, hogy kell a picinek is vinni bodyt, rugit, sapkát, pelust stb.
Tehát ha jól értelmeztem a dolgot: El kell mennem abba az akvi hivatalba, ahol esküdtünk, és ott másolatot kérni, de úgy, hogy a szülés isdőpontjában ne legyen 30 napnál régebbi. Rendben! Az apasági csak azért érdekelt, mert gondoltam az egyszerűbb, mint a másolatért rohangászni Kép

Tegnap este kicsit megijedtem Kép Hosszabb ideig (pár perc) keményedgetett a hasam, plusz néha olyan furi, kellemetlen is volt. Nem nevezném fájdalomnak, de nem volt jó. Abszolút elviselhető volt, de aggódom picit. Remélem, csak vmi hülye front.

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!
Andi,
köszi a tájékoztatást!
Szia Mancs, elég bizonytalan, hogy hol tartok, de úgy 7-8 hetesek vagyunk. Szoptatom a "nagy"fiamat, aki 11 hónapos, ezért teljesen rendszertelen volt a menzeszem.
Voltam már a dokinőnél bent a Kh-ban, nagyon szimptikus, de olyan szétszórt voltam, hogy elfelejtettem megkérdezni hol a magánrendelő.
Visszaolvasgattam és most nem igazán világos számomra, de nem minden UH-t a doktornő csinál? Aki tapasztaltabb nálam megírná, hogy hogy megy ez?
Köszönöm!
Szomki
Szomki
 

 
 

Sziasztok!

Mancs, az összes cuccod veled lesz a szülőszobában/ vajúdóban, amíg meg nem születik a kicsi. Csak utána mentek át a gyermekágyas részlegre. Én anno megbeszéltem a Böröndi Zsuzsival, hogy próbál nekem helyet szerezni a 3 ágyas szobák egyikében, és sikerült is. Ez persze csak akkor lehetséges, ha nincs nagy tumultus. Szerintem majd te is beszélj vele ezügyben. Amúgy a szülőszobán tesznek rá pelust, tőletek csak a ruhát kérik el, amibe majd felöltöztetik.
A keményedgetést meg már szerintem lassacskán ideje lesz megszoknod így a 32. héten, félni nem kell tőle, lesz ennél még rosszabb is. Kép Kép

Szomki, valóban a doktornő csak az első UH-t csinálta, amin megállapította a terhességet. Utána majd megmondja, hogy mikorra kell bejelentkezzél a kórházba UH-ra, és az éppen akkor ügyeletes Uh-s orvos csinálja majd. (tapasztalatom: Mészáros doktor nagyon kedves, a Horváth dr már "kevésbé" - persze ízlések és pofonok Kép)

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
köszi Kép Tegnap utánaolvastam a keményedéséknek. Nem félek, tudom, hogy gyakorlatozik a méh. Hát csak tegye! Zsuzsival majd beszélek szobaügyben, de őszintén szólva az orvosra is számítok ezügyben. Persze az egész tényleg a tumultustól függ, ami remélem nem lesz Kép
Jól vagytok? Boga?

Mancs Kép

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Sajnos Boga jó két hétig beteg volt megint, hörgőgyulladással szenvedtünk. Ma kell még visszavigyem a dokihoz, de már szerencsére jól van. Kép

Mancs, mi újság, egyben vagy még? Kép
Többiek?
Mi pocakügyileg jól vagyunk mostanság, semmi extra nincs. Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi,

örülök, hogy írtál, már azt hittem, elvesztél Kép Szegény Boga, biztos szenvedett... Viszont az jó hír, hogy már jobban van Kép

Mi még egyben, elvileg 34+2 vagyunk. Holnap megyünk a kórházba UH-ra, nagyon kíváncsi vagyok, hogy már mekkora a lurkó. Meg hogy most akkor kábé mennyi idősek vagyunk, mert legutóbb amikor voltunk, akkor már márc. huszonvalahányadika volt az időpont ápr. 3. helyett. Nem tudom. Szeretném, ha kivárná az áprilist!

Ti hol tartotok?

Mancs

Kép
mancs
 
 


Szia MAncs,

... én úgy emlékeztem, hogy többel jársz előttem. Kép De hát a memóriámra mostanában nem mindig számíthatok. Kép
Én most 30+5 vagyok, április 27-28-ra várjuk a Kiscsillagot. Nemsokára nekem is kell mennem uh-ra (32 hetesen), már én is kíváncsi vagyok a picúrra, mert hatalmas nagy a pocakom. Kép

Te hogy bírod? Semmi panasz?

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Jól bírom, bár azért már van súlya Kép Érzem. Nehezebben mozgok, nehezen alszom, éjjel állandóan pisilni rohangászok stb. tudod, a szokásosak Kép Holnap majd írok, hogy mi volt az UH-n.

Most viszont egy másik dolog is van, amit le akarok írni. Te biztos emlékszel rá, hogy volt itt egy Milkyway néven írogató lány, aki aztán bebukott a hülye történeteivel nemcsak előttünk, hanem a Boros drnő előtt is. Ez a lány most az Istvános topikban írogat Bumpy néven. A teljes neve Simon Ági (asszem ez áll a profiljában), és az Istvánban szülésznőtanuló (többen találkoztak is vele ott). A másik topikban is előadta a hülyeségeit. Állítólagos terhesség, mégsem terhesség, rosszullét, vetélés stb. Aztán amikor már sokaknak gyanús lett, és azonosították Milkywayjel, Moflymacival, Mézescsuporral, Banánchipssel stb-vel bevallotta, hogy azok is az ő képzeletének szülöttjei, de az már a múlt. Kép Most épp Kelimoni névre váltott, úgy írogat. Az is a gáz az egészben (többek között) hogy ott is, mint a Boros drnő paciense adja elő magát. Plusz, mivel az Istiben tanuló, simán bejárkálhat a kórházba a kismamákhoz, csak úgy. Senki nem szól rá, hogy kihez jött és miért. A netes újdonsült anyukákat is látogatja, akár akarják, akár nem. És ez baj.
Azért irtam ezt le, mert bízom benne, hogy dr. Boros Judit is olvassa a róla szóló oldalakat (régebben legalábbis olvasta, ha jól emlékszem) és tájékozódik arról, hogy mi zajlik a háta mögött. Ha jobban érdekel vkit az egész történet, az István kórházi élmények topikban utánaolvashat. Kb. 1, max. 2 héttel ezelőtt kezdődött kiborulni a bili, de ma tetőzött.

Mindezt azért írtam le, hogy vigyázzatok, és azért is, mert bízom benne, hogy így legalább a drnőhöz is eljutnak a dolgok. Nagy baj, hogy egy ilyen beteg nőszemély dolgozhat ott.

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs!

Kösz az infót. Időnként én is bele szoktam nézni az Istvános topikba, be még nem kapcsolódtam, mert elég nagy a pörgés, nem hiszem, hogy tudnám követni az eseményeket. (A lányom most is idejött, és azt mondta: Anya nem írod a levelet! Kép) De láttam, hogy te írogatsz oda is, lehet hogy azért majd megpróbálok csatlakozni, ha hagyna a lányom. Kép
Szóval pont olvastam az általad említett történetet és bilikiborulást. Kép
Tényleg jó lenne, ha sikerülne valahogy innen kitiltani azt a csajt. Utálom a hazudozókat!!!!!

Lehet, hogy valamilyen fokon megoldás lenne, ha a doktornő személyesen cáfolná meg Ági történetét, itt a babaneten. Csak hát tényleg nem tudom, hogy olvassa-e a topikot.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Halihó!

Ezer meg ezer bocsánat így ismeretlenül is Kelimonitól, összekevertem a neveket... Nem Kelimoni néven írogat most az említett nőszemély, hanem Kolmol!!! Kolmol!!!!

Andi,
tudod, régebben a Milkyway-féle sztorinál úgy derült ki a dolog, hogy a drnő szólt, hogy neki nem volt súlyos hányással küzdő betege. Remélem, most is olvassa a topikot.
Voltunk UH-n, minden ok! Nagy a babuci, a fejmérete alapján 40 hetes Kép A többi méret azonban már nagyjából megközelítette a várható időpontot Kép Biztonságiból a jövőhéten már elkezdjük a ctg-t.

Szia, és vigyázz magatokra!

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Én csak most találtam meg ezt az oldalt, mert nem régóta van internetünk.
Én az általatok doktornőnek titulált nőnél szültem 2004 januárjában. A 4 kilón felül született kislányom az ő hanyagsága miatt halt meg szülés közben. Ez a nő olyan abszurd módon viselkedett mindvégig, hogy ha nem velünk történik, akkor talán el sem hiszem, hogy akár egy részeg kukás is képes ennyire érzéketlen lenni. Ez a nő elvtelen, gátlástalan gazember. Remélem, olvassa ezt a topicot! Innen üzenem neki, hogy mostanra tudtam erőt gyűjteni, hogy a kórházi és egyéb dokumentumokkal ügyvédhez forduljak. Remélem, örökre eltiltják a praktizálástól!

A nevem és a történetünk is sajnos igazi. Ha valamelyikőtök kételkedik, szívesen állok akár személyesen is rendelkezésetekre.

Mezővári Flóra 2006. január 27-én lett volna két éves. A maga gyerekei jól vannak, "doktornő"?
olga
 
 


Szia Olga!

Borzasztóan sajnálom, ami veled történt. Rettenetes lehetett. Még a hideg is kirázott. Én 12.19-én szültem 3760g-os 55 cm-es babát (én 155cm vagyok) Nekem is a dr-nő volt a fogadott orvosom. És hát nekem csak jó tapasztalataim vannak a szülésről, pedig 12 órán keresztül tartott, ebből 9 szülőszobán. Nekem teljesen ellenkező az élményem vele kapcsolatban, még a szülésznő feladatát is sokszor átvette. Tudom, hogy ezt neked nagyon rossz olvasni, nem is veszem védelmembe, mert az talán még jobban felszakítaná a sebeket. Van erőd írni róla? Vállalkoztál másik babára?
Vendég
 


Sziasztok!

Olga! Amikor elovastam mi történt veletek, csak ültem percekig és nem tudtam mit írjak, mit reagáljak. Nagyon-nagyon sajnálom. Szörnyű lehetett.
Nekem van egy kislányom, aki nemrég múlt 2 éves, és most áprilisra várjuk a kistestvért. Bogát másik orvosnál szültem, ugyancsak az Istvánban, de a mostanihoz átjöttem a doktornőhöz. Bízom benne, bár nem régen ismerem - mit is tehet mást egy várandós asszony, bízik az orvosokban, a kórházban... És persze reménykedem, hogy nem lesz semmi baj, semmi komplikáció.

Kívánom neked, hogy az elszenvedett kínok ellenére a jövőben boldog életet tudj élni, és egy egészséges kisbabával áldjon meg az ég.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok, lányok!

Igazán nagyon jól esik az együttérzésetek! Bevallom, nem ilyen reakcióra számítottam. Azt hittem, lehurrogtok majd, hiszen akinek nincs ilyen tragikus tapasztalata, az miért is vonná meg a bizalmat.

Persze, biztosan vezetett le már jól is szülést, máskülönben már börtönben ülne.
Tudjátok, nem csak a szakmai hanyagság (ami miatt Flórát soha nem hozhattuk haza) miatt vagyok vele ennyire indulatos, hanem emberileg is úgy kezelte az egész történetet, hogy annál mélyebbre talán nem is lehet süllyedni. Csak egy példa a rengeteg ehhez hasonló gesztusból: 50 ezer forintot kért a szülés "levezetéséért". Amikor az első sokkból felocsúdtunk és volt erőnk elmesélni a barátainknak, mi történt, még a szakmáját tekintve tőzsdei bróker srác is (aki pedig pénz dolgában nem a rózsaszínű érzelmeiről híres) azt mondta, ilyen elképesztő aljassággal még nem találkozott. Később számonkértem B.J.-t, hogy volt arca egy fillérért is tartani a markát. Azt felelte, ő szolgáltatást nyújtott. Ha ugyanis szülés után nem tisztít ki rendesen, akkor most én is a kislányom mellett fekszem a temetőben. Ez nem kíván további kommentárt.
A terhesség vége felé már sejtettük, hogy valami nem stimmel ezzel a nővel, a barátnőm javasolta is, hogy menjek át az ő orvosához, de én azt mondtam, hogy az ember a 40. héten már nem ugrál. És különben is, ahogy Te írtad, Andi, "mit is tehet mást egy várandós asszony, bízik az orvosokban, a kórházban.. és reménykedik, hogy nem lesz komplikáció". Most már tudom, hogy ez nem igaz. Igenis, egy terhes asszonynak még nagyobb a felelőssége, mert nem csak a saját sorsát tartja a kezében. Ha valaki úgy érzi, nincs teljes biztonságban a gyereke, akkor kötelessége lépni!! Mert ha aztán mégis komplikáció lép fel (persze az ember mindig azt gondolja, ez csak másokkal történhet meg), utólag már csak a fejünket tudjuk fogni. Mi úgy jártunk, hogy hiába történik már bármi Boros Judittal, elveszik a prakszisát, fizetnie kell, vagy akár meghal, a mi Flóránkat már semmi és senki nem adja vissza. Ilyenkor egyszerűen már SEMMI NEM SEGÍT! Túl későn kaptunk észbe! Ezzel az egésszel mindenki minket sajnál, persze, mit is tehetne mást bárki. De az igazi vesztesek nem mi vagyunk a férjemmel, hanem a kicsi lány, akinek nem adatott meg, hogy meglássa, milyen a szivárvány, megtudja, milyen jó hemperegni az ágyon vagy milyen jó dagasztani a sarat, milyen a nagyi sütije.
Már két éve, és azóta született egy gyönyörű, egészséges kisfiunk is, aki egy napsugár, meg van egy nagyfiam is, de megszokhatatlan a fájdalom, Flóra hiánya és az egész szülés borzasztó, megalázó emléke.

Mindegy is, befejezem a panaszáradatot, de azért azt mondom, jól gondoljátok meg, lányok, kire bízzátok a kisbabátokat! Én szeretnék még egy gyereket szülni, mert a fiúcskával annyira jó, annyira élvezem, milyen drága kis angyal (bár már egyáltalán nem vagyok fiatal, 42-t töltöttem az idén..). Meglátjuk.

Elsősorban jó egészséget kívánok nektek és boldog gyerekeket! És még egyszer köszönöm a bíztató szavakat!

Olga
olga
 
 


Sziasztok!!

Jó régen írtam ide, így most egy kicsit pótlok, hogy mi is van velünk. Kép
Adél baba a hányásaim, meg nem nem nagyon hízásom ellenére szépen fejlődik. Kicsit aggódtam, hogy nem, de aztán a 28.heti UH megnyugtatott. Mocorog is ezerrel, még a vizsgálatot is szerette volna szaboltálni. ;)Vagyis szimplán kirúgni a doki kezéből az Uh vizsgáló fejet. Vicces volt.
2 hete voltam a doktornőnél és megbeszéltünk minden továbbit. Végülis terhesgondozásra továbbra is itt Keszthelyen járok, így nem kell minden hónapban felutaznm BP-re, viszont azt még nem tudom, hogy viszonyul az itteni doki a dologhoz. De majd kiderül, ha nem tetszik neki akkor járok megyek a tanácsadóba gondozásra végülis már úgy is csak 2 lenne amit az itteni doki csinálna. Csak mondjuk akkor ha mégis előbb indul a szülés, ügyeletesnél kéne szülni... deeee valahogy belegondolva azt már tudom tutira milyen és annál rosszabb mint Tomival csak nem lehet. BP-en majd csak a 37. héten kell egy vizsgálatra elmennem, meg hát majd amikor már fel jövök szülés előtt akkor NST-re járni. De az még messze van. Vagy lehet nincs is csak én szeretném odázni, mert azért bennem van a para rendesen.Már minden éjjel ezzel álmodom! Pocakilag így állunk. Api szerint nagy!! n meg nem is tudom... mert csak felülről látom így nem tudom megítélni.


Kép

Mancs,
akkor megy a szurok mindig és majdcsak időszerű lesz!!!

Olga!
Engem is elszomorított amit írtál. Nagyon sajnálom. De azért a második hsz-ban jó volt olvasni, hogy azóta született egy kisfiad, aki azért ha pótolni nem is de valamennyire enyhítheti Flóra hiányát.

És akkor ha már benne vagyok a fotó beszúrásba asszem a kis-pasimról még nem mutiztam képet. Kép
Íme a mi majdnem 2 évesünk!(1 hónap és 3 hét)


Kép

További jó pocakosodást!!

Évi(28+6)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!
Egészen új vagyok a babaneten, és még az eligazodás se egyértelmű egyelőre.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha valaki tudja, írja meg legyen olyan kedves, hogyan tudok Boros Judit doktornőről infókat szerezni. sajnos az egész topicot nem tudom visszaolvasni (munkahelyről olvasom) és azon a néhány oldalon, amit végignéztem nem találtam semmit.
vélemények érdekelnének, pro és kontra egyaránt.
Előre is köszi a segítséget!
cséká
cséká
 
 


Szia, Cséká!

Milyen infóra gondolsz? Vele kapcsolatos tapasztalatra?
Az én véleményemért nem kell messzire menned, 2, ill. 4 üzenettel feljebb van. Én csak kontra tudok nyilatkozni róla, mert a hanyagsága miatt elveszítettük a kislányunkat vajúdás alatt. 4180 gramm volt, 56 cm, makk egészséges, csak a köldökzsinór a nyakára volt hurkolódva. A "doktornő" egyetlen egyszer sem nézett meg ultahangon, senki nem figyelte, hol helyezkedik el a köldökzsinór (holott - most már tudom - ez kötelező a 4. ultrahang alkalmával), B.J. pedig azt mondta nekem szülés előtt egy pár nappal, hogy lesz egy kb. 3 kilós kisbabám, de jobb is így, minek nekem egy négykilós gyerek...
Amikor elkezdtem vajúdni, megbeszélésünk szerint felhívtam de. 11-kor, hogy a gyerekeit időben el tudja rendezni. Én du. 2-kor értem be a kórházba, ő du. 6-kor üzent a szülésznővel, hogy ne haragudjak, szülői értekezlete van. Végül este 9-kor érkezett meg, és - hihetetlen, de sajnos igaz - megkérdezte tőlem, hogy "Tényleg meghalt a kisbabája?". Később, amikor számon kértem rajta a történteket, többek között azt mondta: dehát én akartam természetes úton szülni! Hát melyikőtök lenne az, aki természetes úton akar szülni akkor is, ha tudja, hogy a gyermeke életveszélyben van?! És kinek a dolga ellenőrizni, hogy minden rendben van-e, és ha nincs, akkor feltárni a lehetőségeket? És ezek után azt mondta nekem később, hogy ÉN értsem meg, hogy neki ez egy nagyon fontos szülői értekezlet volt, meg hogy nagyon sajnálja, de neki nagyon nehéz összeegyeztetnie a szülészorvosi tevékenységet a háromgyerekes anyai teendőkkel. És ezután kért ötvenezer forintot, mert örüljek, hogy az ő orvosi tevékenységének köszönhetően én nem fekszem a kicsi mellett a temetőben. Stb, stb. Persze a szülés előtt végig nagyon ájtatos volt és megértő, hiszen "mi, nők" tartsunk össze.
Az életet követelő szakmai hanyagságot és az embertelen gyávaságot, aljas pénzéhséget nem lehet mivel magyarázni. A mi papírjaink az igazságügyi orvosszakértőnél vannak már.

Ja, és én a Péterfy-ben szültem, de úgy látom, azóta átment az Istvánba. Kíváncsi lennék, mikor és miért.

Azóta van egy Andriskám, aki holnap lesz egyéves. De ő máshol született.

Olga
olga
 
 


Szia Olga!

Először is rettenetesen sajnálom, hogy ilyesmit kellett átélned. Borzasztó, amiket leírtál.
Azonban örülök, hogy leírtad, mert így azért nem annyira elfogultan, csupa pozitív előítélettel fogok odamenni..ha mégis odamegyek hozzá. még nem döntöttem el.
ÉN se vagyok fiatal, 38 éves leszek heteken belül, tehát nekem sem mindegy, ki figyel rám, és mennyire.
Még csak most hagyom abba a gyógyszerszedést, úgyhogy lesz időm dokit találni. Abból amit írtál, megrendült kissé a bizalmam, bár eddig szinte csak jókat hallottam róla. de az árai is elég húzósak, ahogy nézem. Kép
Mindenesetre köszönöm, hogy leírtad!
Remélem azért sikerül túltenni magatokat ezen a traumán.

Cséká
cséká
 
 


Kedves Olga!

Véletlenül kerültem ebbe a topicba. Szerintem a feleségem böngészte, és én idekeveredtem.

Megrendüléssel olvasom a sorait. Rettenetesen sajnálom a történteket. Megértem a fájdalmát. Azt szerencsére nem mondhatom, hogy átérzem a fájdalmát, hiszen a doktornő segítette világra 2005-ben a kisfiunkat Mánuelt. A feleségem nagyon elégedett volt vele, és velem is nagyon rendes volt. Érzéketlennek, semmiképpen nem nevezném, sokkal inkább mélyérzésű, empatikus orvosnak.
Tudom, hogy a kislánya elvesztése hatalmas fájdalom Önnek / önöknek, de a jogi út, csak anyagi veszteség lehetne önöknek. Nem javaslom. Hiszen ahogy Ön is írta, Ilyenkor már semmi nem segít! A jogi út sem!
Az 50.000Ft a doktornő fix tarifája. Ez JÁR neki. Ebben igazat adok neki.
Ez pont úgy működik, mint bármely más szolgáltatás. Extrém példa, de ideillik. Én készülök venni egy autót. Sokáig készülök rá, gyűjtöm a pénzemet, spórolok. Megveszem az autót. Kifizetem. Kiderül a vásárlás után, hogy az autó rossz. De erről az "eladó" nem tehet. Õ akkor is elteszi a pénzt. Ez természetes dolog. Az, hogy az autó rossz, az már az én problémám, és nem varrhatom az eladó nyakába. Érti? A doktornőnek ebben igaza van. Õ szolgáltatást adott, a saját feladatát maximálisan ellátta. Levezette a szülést, ellátta Önt a szülés után (gondolok itt az ön által írt "nem tisztít ki" dologra.)Tehát ami rajta múlott, azt megtette.
Az én véleményem is az, hogy ha úgy érezte a 40. héten, akkor váltania kellett volna, ha ezt nem tette, akkor ne okolja a doktornőt. Miből gondolja, hogy egy másik orvosnál nem ugyanez történt volna? Nem értek egyet önnel abban, hogy hanyagnak nevezte a doktornőt. Sokminden elmondható ugyanis róla, de a hanyagság semmiképpensem.
A doktornő nem UH specialista. A 4. UH valóban kötelező, de nem muszáj, hogy azt Õ csinálja meg. Ebből a szempontból minden más orvost is okolhatna, aki a kh-ban dolgozik. Nem?
A doktornőnek 3 gyereke van, ha jól hallottam a doktornő véletlenül elejtett szavaiból. Valóban fontos, hogy biztonságba helyezze a gyerekeit. A szülői értekezletre el kell menni, az azért van. Biztos vagyok benne, hogy ha másként meg tudta volna oldani, akkor más megoldást keresett volna. Ez 100%!
Az, hogy nem vették észre a köldökzsinór okozta komplikációt, az pont úgy a szülésznő hibája sőt, mint a doktornőé. Az én kisfiam születésekor is, már csak az utolsó pillanatban jött a doktornő. Ez mindenkinél így szokás. Ezért nem okolhatja a doktornőt.
A kisfiához gratulálok!
Ezt a mondatot egy kicsit rossz szájízzel olvastam: "A maga gyerekei jól vannak, "doktornő"?" Ez nem egy őszinte érdeklődő kérdés, hanem inkább.....
Az idézőjelet nem tartom helyénvalónak, mert Boros Judit az élet legszebb ajándékával "ajándékozott" meg minket!
No Comment!

Tisztelettel: Markus János
manuelapa
 
 


Manuelapa!
A Te autós példád szerint a doktornő nem az eladó, hanem az autó gyártója.
Õ a gyerek problémamentes világrajöveteléért felelős, akárcsak az autó elkészítője azért, hogy az egy ÉLETKÉPES!!!!!!! járgány legyen.
Mellesleg egy érzéketlen dög vagy.
"...Boros Judit az élet legszebb ajándékával "ajándékozott" meg minket!"
Hogy írhatsz ilyet pont Olgának?!
Az én orvosom az éjszaka közepén bejött hozzám, és nem az utolsó pillanatban! Tudod(?) vannak szakmák, ahol egy szülői értekezlet nem lehet előbbre való. Ha égne a házad, mit szólnál, ha oltás közben elhúzna a tűzoltó, mert neki szülőije van?
Én a helyedben remegve hálát adnék az égnek, hogy nem vagyok Olga helyében, nem pedig kioktatnám! Gusztustalan!
NO COMMENT!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Még mindig nem tértem magamhoz!
"szülői értekezletre el kell menni, az azért van".
Egy szülészorvosnak a szülésre is be kell menni, mert az azért van.
Én egy irodában (szerkesztőségben)dolgoztam a szülésig, na onnan aztán elmehettem mindenféle szülőihez hasonló "fontosságú" dolog miatt, legfeljebb visszamentem este vagy másnap korábban mentem be. De egy szülést lepasszolni? Gondolkozzál!

Nem ismered véletlenül Moflymacit? Esetleg Bumpyt? Mondhatnám úgy is: Simon Ági.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Én nem akarok senkit se bántani, se védeni a szavaimmal, csak leírom, ami most eszembe jutott.

Szerintetek létezik tökéletes orvos?? Aki mindenkinek ugyanúgy szimpatikus, és minden elvárásnak minden helyzetben megfelel? Aki még sohasem hibázott? Én nem hinném. Ahogy az élet bármely más táján se lehet senki tökéletes minden szempontból. Csak lehet, hogy valakinek kiderül a hibája/bukása, így az emberek szájára kerül a téma - másnak meg nem. Mindegyikőnk orvosának nagyon-nagyon sok olyan betege van, akik nem neteznek, így a véleményük nem is kerülhet itt nyilvánosság elé. Így szerintem Gabuska te sem lehetsz abban 100%-ig biztos, hogy az orvosod nem hibázott még soha, kár volt ezt a témát előhozni, ahogy szerintem Simon Ági felhozása se volt pont helyénvaló a témában.
Viszont abban egyetértek veled, hogy Manuelapa autós példája se volt ideillő.
Szerintem ebben a topikban mindenkinek joga van ahhoz, hogy a doktornőhöz kapcsolódó tapasztalatait - azok akár jók, akár rosszak - megossza a többiekkel - persze amennyiben azok IGAZAK. (Itt gondolok a már fent említett S.Á.-ra...) Ezzel tudunk egymásnak segíteni, hogy magunk is körültekinetőbbek, gyanakvóbbak, vagy jobb esetben bizakodóak, nyugodtak tudjunk lenni, ha eljön végre a szülés ideje.

Andi (33+2)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
nem Boros doktornőről szól, amit írtam, hanem arról, amit Manuelpapa írt. Tiszta zagyvaság az egész autóstól, szülői értekezletestől.
Tök mindegy ki az az orvos, de aki ezért nem megy be a szüléshez, hát az gáz.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!!

Ja pl. mert konferenciára megy...érdekes módon az összes doki....
De aki nem ment se volt a helyzet magaslatán...

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Andi!!

Ha már benéztél. Mi van veletek? Boga várja már nagyon a tesót?
Amit leírtál abban totál igazad van.

Mindenki!!

Nekem ugyan egyetlen találkozásnyi tapasztalatom van a doktornővel kapcsolatban. De az alatt az egy találkozás alatt több lelki támogatást kaptam mint az itteni dokitól szülésznőktől védőnőktől összesen.És ez nekem fontos...
Akár csak olyan dolog is hogy elmondhattam neki, hogy emiatt vagy amiatt aggódom, és meghallgatta, és nem hurrogott le mint az itteni dokim, aki alaposan végzi a munkáját és a város legmenőbb dokija, mert odafigyel a betegeire... csak éppen ha valamit nem úgy gondolsz ahogy ő(vagyis vannak elképzeléseid a szülésről, és részese akarsz lenni a dolognak és nem elszenvedője-sajnos sokszor szó szerint) akkor lehurrog és kiröhög.

DE!!! Olga érzéseit is maximálisan meg tudom érteni, hiszen én magam is rühellem azóta azt a dokit akinél végül szültem(mert a választott dokim nem volt elérhető), és a szülésznőt is aki aznap ügyeletes volt... mindennek eltudom mondani csak jó embernek nem... holott nekem eddig úgy tűnik megúszta a fiam... és helyrehozhatatlan dolog nem történt vele... de mégis nap mint nap eszembe jut és a mostani terhességemmel kapcsolatos aggódásaim nagyrészét nekik köszönhetem.
Olga esetében viszont tényleg visszafordíthatatlen esemény történt, így az ő érzései is jogosak, és semmi jogom/jogunk nincs ezt elvitatni.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Évi!

Kösz, mi jól vagyunk. Kép Boga várja-e ?? Hááát nem vagyok benne 100% biztos. Kép De azért aranyos. Bár magától ritkán jut eszébe a "picibaba", de ha mi emlegetjük, vagy kérdezzük róla, akkor mondja, hogy mi lesz a neve (Csilla), simogatja, puszilja a pocimat. Persze aztán elviharzik. Kép Nem tudom te Tomid hogy van vele, de Boga elég nehezen viseli, ha nem az van amit ő akar, és picit félek, hogy fog a kistesóval viselkedni... Na majd nemsoká meglátjuk. Kép Te mikorra is vagy kiírva? Én ápr 27-28-ra.
Ja! Akartam is írni, Boga itt ült az ölemben, mikor olvastam a fentebbi hsz-odat, ahol a képeket is feltetted, és rád mutatva, azt mondta, "Anya". Kép Ez nem is csak a hasonlóan nagy pocaknak köszönhető szerintem, hanem így profilból - már a mennyire a képen látszik - picit hasonlítunk egymásra. Kép - Mindenesetre a szemüveg meg a rövid barna haj stimmel. Kép Na jó, aranyos volt a szitu.

Nálatok mi újság? Tomi várja már a kistesót?

Vigyázz magatokra, és kukkants be gyakrabban! Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem jártam erre, és ilyen fájdalmas és megdöbbentő élményem nem volt azóta, mióta B.J.-vel utoljára beszéltem.

Tisztelt Markus János!
Sorai a végletekig felzaklattak és megdöbbentettek. Nagyon sajnálom, hogy az érzéseim ennyire úrrá lettek rajtam, de nem tudok most reagálni a levelére. Talán holnap több sikerrel járok.
Addig is kérem, gondolkodjék el rajta, mit érezne, ha ellopnák az autóját? És mit érezne, ha - isten ne adja! - a Manuel születésnapjára szánt játékot nem adhatná át neki, csak mellé fektethetné a koporsóba? Nem értem Önt.

És mit csinálna Ön (vagy az Ön felesége) akkor, ha nem lenne pénzük szülészorvost fogadni? Ha nem tud extra tarifát fizetni, akkor az életmentő orvosi ellátás nem jár? Mire is esküdött föl annak idején B.J.? Stb., kavarognak bennem az ellenérvek, a gondolatok. Visszatérek majd később.

Manuelt üdvözlöm. Remélem, ő tudja, hogy a papájának azért fontosabb, mint egy autó.

Mezővári Olga
olga
 
 


Kedves fórumozók!
Nem szeretnék senkit külön megszólítani, mert nem egyetlen emberhez szeretnék szólni, nem is nagyon szoktam írni itt, csak időről időre visszajövök elolvasni, hogy hogyn alakulnak a dolgok. Most úgy érzem írnom kell.
Olvastam Olga történetét, nem mertem rá reagálni, pedig szívesen megtettem volna. A gondolataimat most sem írom le mert ha ez a történet igaz, akkor nem lehet mit hozzátenni, vigaszt egy kívülálló nem nyújthat és sajnos már segítség sincs. De azt mindenkinek meg kell értenie, hogy itt a fórum adta névtelenségbe burkolózva mindenki azt ír amit akar. Ennyi hazugság és csalás után(itt sajnos nekem is Ágira kell utanom)én bizony már nem nagyon hiszek senkinek. És számomra itt a fórumon nincs bizonyíték arra, hogy egy ember igazat ír, ígérjen bármit, akkor sem. (Ági is mert személyesen találkozni néhány fórumozóval, mégis tudjuk mi az igazság vele kapcsolatban)
És itt jön képbe Manuelapa is akiről(még végig sem olvastam) rögtön Moflymacy, Bumpy és társai jutottak bizony nekem is eszembe. Valamelyik fórumon olvastam hogy a stílusát már felismerik a többiek. Hát mit ne mondjak ez az érzéketlenség, ez a képtelen példa, ezek az idióta, naív magyarázatok és a stílus nagyon is rá vall. Lehet, hogy én is érzéketlennek tűnök egynémely mondatommal, de elhatároztam mikor kiderült számomra, hogy itt bizony sokszor nem igaz az amit annak hiszek, hogy nem hagyom magam befolyásolni. Úgy gondolom megvan a módom rá, hogy megtudjak a szörnyű történetről egy-két konkrétumot(amúgy mindenkinek aki ugyan ahhoz a dokihoz jár)és ezt meg is fogom tenni.
Tudom, hogy meg fogom ismerni az igazi történetet, mert már most is tudok egy-két dolgot, ami nem az internetről jutott el hozzám. Nem akarok rejtélyeskedni, csak butaságot sem akarok leírni, ha esetleg bármiben tévednék.
A célom nem az volt, hogy bárkit is bántsak, csak hogy nálam sokkal tapasztaltabb fórumozókat emlékeztessek arra, hogy itt bizony nincs bizonyíték a szavak mögött.
Kérek mindenkit, hogy igenis kételkedjen néha!
Vagy más is úgy van ezzel, mint én eddig, hogy inkább nem ír semmit, mert ha tényleg igazak a sorok akkor nagyon sajnálná, hogy kételkedett?
Szomki
 


Szomki:
a gondolataimat írtad le, pont így érzek én is az egésszel kapcsolatban
viszont nem tudom megállni Olga, amellett hogy nagyon együttérzek veled hogy értetlenkedjek kicsit (bár tudom ez már nem segít)
1.
nekem sem a drnő csinálta az uh-okat (kivéve az elsőt)
2.
rendszeresen jártam hozzá, mindig elmondta, hgoy milyen vizsgálatokat kell csináltatnom, nélküle, de ez csak akkor volt lehetséges,ha mentem hozzá havonta
3.
genetikai uh, labor, áramlásvizsgálat, a terminus napján lévő vizsgálat - ezeket mind más orvos végezte
4.
jól értem, nem ő vezette le a szülést, mert nem ért oda? de mégis ő végezte a varrást? nem az aki levezette a szülést?

ne haragudj, csak elgondolkodtam a történeteden a saját tapasztalatomból kiindulva, pedig én sem a favorit betege vagyok, voltam, a 35. héttől kezdve önállóan jártam ctg-re,és a többi vizsgálatra, vele már csak a 41. héten a szülésemkor találkoztunk.

Szomki:
jól értem te is az ő paciense vagy?
Vendég
 


Engedjétek meg, hogy először is Manuelapa levelére reagáljak, ahogy ígértem.

Tehát

Kedves János!

Hadd foglaljam pontokba a gondolataimat, úgy talán átláthatóbb.
Azzal kezdem, amiben egyetértek önnel:
1) "Az én véleményem is az, hogy ha úgy érezte a 40. héten, akkor váltania kellett volna, ha ezt nem tette, akkor ne okolja a doktornőt." Valóban váltanom kellett volna akár a 40. héten. Vagy akár a 41.-en. Ez az én és csakis az én felelősségem. Örökre vinni fogom a hátamon. Bj-t nem ezért okolom.
2) "A doktornő nem UH specialista. A 4. UH valóban kötelező, de nem muszáj, hogy azt &Otilde; csinálja meg. Ebből a szempontból minden más orvost is okolhatna, aki a kh-ban dolgozik. Nem?" Nem tudom, hogy bj UH specialista-e vagy sem. Ön tudja? De nem is ez a lényeg. Tényleg nem kötelező, hogy ő csinálja meg. Okolom is az ultrahangot végző orvost is. Õ is benne van nyakig. Egyébként nem azt írtam, hogy kötelező a 4. ultrahang, hanem hogy a 4. alkalommal kötelező - többek között - a köldökzsinór helyzetének ellenőrzése.
3) "Ilyenkor már semmi nem segít! A jogi út sem!" Ez így van.

És amivel nem értek egyet:
1) "Tudom, hogy a kislánya elvesztése hatalmas fájdalom Önnek / önöknek, de a jogi út, csak anyagi veszteség lehetne önöknek." Miből gondolja, hogy a pert biztosan elveszítjük? Igaz, hogy a fájdalmunkat az anyagi kompenzáció nem enyhítheti. Az élet minden területén utálom viszont azt a szinte társadalmi konszenzuson alapuló gyakorlatot, hogy ki minél nagyobb vétséget követ el, annál nagyobb az esélye, hogy megússza. Vagy azért, mert megfelelő helyen vannak barátai, vagy azért, mert nálunk nem illik ugrálni, "jobb, ha hallgatunk, úgysem tudunk már segíteni" vagy "túl kicsi vagyok én ahhoz" alapon. Én nem szeretek ilyen következmények nélküli országban élni. Ha én nem kérem számon bj felelősségét, akkor bármikor eljárhat ugyanígy bárkivel. És bármelyik orvos eljárhat ugyanígy velem is bármikor. Csak attól fog bármi is változni, ha az ember kiáll magáért, máskülönben senkit nem érdekel és minden marad a régiben. Persze tudom, hogy egy fecske nem csinál nyarat, azonban ha erre hivatkozva senki nem csinál semmit, az a legrosszabb. Engem nem a pénz érdekel.
"Nem javaslom." Nem kértem öntől tanácsot.
2) "Az 50.000Ft a doktornő fix tarifája. Ez JÁR neki." Lehet, hogy ez az ő fix tarifája, de miért jár neki? Amit elvégzett, azt bármelyik orvosnak, aki műszakban volt kötelességből el kellett volna végeznie. Az a véleményem, hogy plusz juttatás plusz szolgáltatásért jár. Mi nem hogy nem kaptunk plusz juttatást, hanem a tragédia okozásán kívül még magasról le is lettünk tojva. Egy csomó életmentő vizsgálatot, ill. beavatkozást egyébként az ügyeletes orvos csinált meg, aki később nem azért jött be a szobámba, hogy elmondja, ő mennyit kér azért, hogy még élek, hanem a hogylétem felől érdeklődött.
3) "Ez pont úgy működik, mint bármely más szolgáltatás." Véleményem szerint ez tévedés. A jogi szemléleten túl (ami szerint van életmentő beavatkozás, ami alanyi jogon jár) létezik morális megközelítés is. Az orvosok - gondolom -nem véletlenül teszik le az egyetem után az orvosi esküt. Létezik lelkiismereti kötelesség is. Az 50.000 vagy bármekkora összeg akkor járt volna neki, ha többletet nyújt. De nem nyújtott.
4) Az autós példa nem extrém, hanem ízléstelen, érzéketlen. Ehhez nincs mit hozzáfűznöm.
5) "&Otilde; szolgáltatást adott, a saját feladatát maximálisan ellátta." Ezt miből gondolja? Vagy az önök szüléséről beszél?
6) "Nem értek egyet önnel abban, hogy hanyagnak nevezte a doktornőt. Sokminden elmondható ugyanis róla, de a hanyagság semmiképpensem."
Lehet, hogy Ön ilyen tapasztalatot szerzett róla, a mi esetünkben azonban végzetes volt a hanyagsága.
7) "A szülői értekezletre el kell menni, az azért van." Igen, kivéve, ha valakinek olyan felelősségteljes hivatása van, mint pl. szülészorvos, vagy tűzoltó, vagy pap. Senkinek nem kötelező ezeket a foglalkozásokat választania, de tudnia kell, hogy mivel jár. Nem csak extra tarifával.
8)"Biztos vagyok benne, hogy ha másként meg tudta volna oldani, akkor más megoldást keresett volna. Ez 100%!" Bocsásson meg, de ez egyszerűen ostobaság. Ön ezt honnan tudhatja? De még ha így lett volna is, egy szülész esetében van, ami elsőbbséget élvez.
9) "Az, hogy nem vették észre a köldökzsinór okozta komplikációt, az pont úgy a szülésznő hibája sőt, mint a doktornőé." Ön téved. Az UH lelet értékelése nem a szülésznő felelőssége, hanem az orvosé.
10) "Ezt a mondatot egy kicsit rossz szájízzel olvastam: "A maga gyerekei jól vannak, "doktornő"?" Ez nem egy őszinte érdeklődő kérdés" Tényleg nem az. De a kérdése arra enged következtetni, hogy Ön alapjaiban nem érti, amit írtam.
11)"Boros Judit az élet legszebb ajándékával "ajándékozott" meg minket! " Ha Ön úgy látja, hogy a gyermeket bj-nek köszönhetik, lelke rajta. Én sokkal inkább magunknak köszönöm a kisfiunkat, mert vigyáztam rá a várandósság alatt és kijártam az akkori szülészemnél, hogy ő is vigyázzon rá. Az orvoson sok múlik, az ember meg is köszöni neki, ha segít, de semmiképpen nem mondanám, hogy az orvos ajándékozott meg a gyermekünkkel.
12)"Miből gondolja, hogy egy másik orvosnál nem ugyanez történt volna?" Valóban, megtörténhetett volna más orvosnál is. Ez azonban nem menti fel bj-t, sem azt az orvost, aki szintén megenged magának ilyen hozzáállást.

Volna még sok mondanivalóm, de most mennem kell a kisfiamhoz.

Minden jót!

M. Olga
olga
 
 


Igen, Tücsökmami, én is hozzá járok.
Meglepődtem, hogy pozitív rekciót váltott ki a hozzászólásom, bár ami késik nem múlik, biztos lesz aki korhol majd azért amit írtam. És ki tudja, lehet, hogy jogosan, mert nincs igazam némely dolgokban.
De akkor is érdekes, hogy mindig frissen regisztráltak kavarják fel az állóvizet...
Szomki
 


Szomki:
Tudod a Bumpy féle botrányban nyakig benne voltam én is, ráadásul ismerem személyesen (2x találkoztam vele a kórházban) úgyhogy ha irreális hozzászólást látok, rögtön eszembe jut ez az egész. Ha most is ő áll mögötte.... Ez sokaknak elveszi a kedvét a fórumozástól.
Vendég
 


Igen, látszik is ezen a topikon! Időnként át lehetne nevezni: "Boros Judit pro és kontra"
Olyankor vagy kihal, vagy jönnek a fura hozzászólások.
Mindig azt gondoltam,mikor visszaovastam az archívokat, hogy miért reagáltok rá? Nem értettem, hisz csak figyelmen kívül kéne hagyni. De most rájöttem én is, hogy az ilyen idegesítő dolgokat nem lehet figyelmen kívül hagyni.Ahányszor elolvasom Manuelapát...Hagyjuk!
Olgához is tudnék mit írni, de úgy vagyok vele, ahogy írtam, hogy nem akarok fájdalmat okozni, ha tényleg az akinek mondja magát. Ha nem ő az, akkor meg... szintén hagyjuk!
Szomki
 


Nem akartam ma ide írni, mert nincs időm, csak meg akartam nézni, mire hogy reagáltatok. De Szomki piszkálódása miatt mégis szólok.

Abban igaza van, hogy szkeptikusnak kell lenni, ez alaptétel, de akkor a pozitív dolgokkal ugyanúgy, különben kettős a mérce... Egyébként pedig ha annyira szkeptikus vagyok, hogy inkább semmit sem hiszek el, akkor mi a fenét keresek egy fórum oldalon?

Hiteles Szomki!
Ha tudnál mit írni, írd! Ha pedig nem akarsz fájdalmat okozni, akkor ne tedd! Bárhogy is dönts, ne ködösíts és ne bújj el az "inkább jószándékúan nem mondok semmit" szerep mögött! Ha további részleteket akarsz megtudni a kislányom halálával kapcsolatban, fordulj bizalommal hozzám! Csak tedd nyíltan, ne mondj ilyen ostobaságokat, mint hogy "úgyis meg fogom tudni az igaz történetet". Ha eddig nem lett volna egyértelmű, akkor most mondom, hogy én nem azért írtam le, mi történt velünk, mert szeretném, ha a fél világ a kislányunk tragédiáján csámcsogna, vagy mert ezen a fórumon szeretnék még több sajnálatot begyűjteni. Csupán nem árt, ha bj-vel kapcsolatban is szkeptikusak lennétek egy kicsit, mert túl sok hókuszpókuszt csinál ahhoz, hogy a jóhiszemű embereket bepalizza, így mindenki ájultan esik hanyatt a neve hallatára. Talán nincs is vele semmi probléma, amíg nem adódik valami komplikáció. Hát nálunk adódott. Bárcsak soha ne tanultam volna meg ezt a leckét. De - gondoltam - másnak még ott a lehetőség, hogy idejében odafigyeljen. Vagy abban, amit eddig írtam, nem találsz semmi erre utaló jelet, csak rosszindulatú mocskolódást?

Ja! És ha valami nem tetszik velem kapcsolatban, akkor megkérlek, hogy ne mással tárgyald meg, rólam harmadik személyben szólva. Az ilyen modor rendkívül megalázó. Még ha direktben nem is akarsz fájdalmat okozni, azért megtalálod a módját.

Olga
olga
 
 


Gabuska!
Nagyon jól esett, hogy Manuelapa levele mást is fölháborított, nem csak engem ért gyomorszájon rúgásszerűen (nagyon hülyén néz ki ez a szó leírva. Vagy biztos rosszul írtam. Bocs.).

Andrea!
Azt hiszem, félre értetted a szavaimat. Én nem azért írtam, hogy bj elvtelen gazember, mert nekem nem szimpatikus. Ha nem lett volna szimpatikus, nem jártam volna hozzá. Én is bevettem a megértő dumát, a megengedő hozzáállást, meg hogy olyan pózban szülhetek majd, amilyenben akarok hókuszpókuszt. A végén mégis úgy szültem, mint az első fiamat húsz évvel ezelőtt: hanyatt fekve, végletesen kiszolgáltatva. És végül még meg is kaptam tőle a pofámba, hogy azért halt meg a kislányom, mert én természetes úton akartam a világra hozni. A tökéletes orvostól az ilyen hozzáállás azért elég távol van, nem?
Egyébként pedig valószínűleg tökéletes orvos tényleg nincs. De orvosnak lenni nem egyenlő azzal, mint pl. traktorosnak, újságírónak, titkárnőnek vagy bármi másnak. Az orvos emberi életekkel dolgozik, tehát nem megengedett, hogy hibázzon, még ha elő is fordul. Ha pedig ez hanyagságból következik be, azt mindannyian tudjuk, minek nevezik.

Blackrose!
Köszönöm!

Tücsökmami!
A március 14-i leveledre reagálva:
1) Oké, nem mondtam, hogy az a bajom bj-vel, hogy nem ő csinálta az UH-kat. (Bár szerintem nagyon is helyénvaló lenne, ha a szülészorvos csinálná minden esetben.)
2) Nekem is elmondta, meg is csináltattam őket. De volt olyan vizsgálat, amit én hoztam szóba, mert ő elfelejtette, és volt olyan is, amit a szülésznő végzett el helyette, szintén azért, mert én szóba hoztam. Ezek nem elhagyható vizsgálatok voltak (cukor ill. vmilyen vaginális fertőzés jelenlétét igazoló v. tagadó vizsgálat - már nem emlékszem a nevére, de ha érdekel, utána nézhetek).
3)genetikai UH, labor - nekem is más végezte, nem probléma. Áramlásvizsgálatot viszont soha senki nem csinált és nem kérte, hogy csináljanak.
4) Õ félig "vezette le" a szülést. Én du. 2-kor értem be a kórházba, ő este 9 körül érkezett meg, a baba éjjel 1-kor született meg. Tulajdonképpen mindent az ügyeletes orvos, az anesztes, meg a szülésznő csinált. Bj egy párszor megnézte, hány ujjnyira tágultam, odatartotta a tálat, mikor hánytam, ököllel kinyomta a gyereket, mert nekem nem volt már hozzá elég erőm, a kicsi meg nem tudott már segíteni. Igen, ő tisztított és ő varrt.

Én nem vártam, hogy a favorit betege legyek. Nagylány vagyok már, nem babusgatásért jártam hozzá, hanem azért, mert úgy gondoltam, nála fizikailag és érzelmileg is biztonságban lehetünk, hiszen ő is nő, ő sem volt már fiatal, amikor a harmadik gyerekét a világra hozta, meg a Kismamában megjelent cikkei is meggyőzőek voltak a számomra. Tévedtem. A balhét mégsem én vittem el, hanem Flóra.

Szomki!
Még valami. Azt írod, ezt a topikot át lehetne nevezni "Boros Judit pro és kontra". Ha jól tudom, a topik címe: "Ki tud valamit Dr. Boros Juditról?". Én ezt tudom. Én sajnálom a legjobban.

Kedves Mindenki!
Amint már írtam, én nem azért jelentkeztem ide be, mert nincs jobb dolgom, mint címlapra tenni a történetünket. Aki ilyet feltételez, annak csak azt tudom mondani, azért teszi, mert ő nem kel és fekszik ilyen nem gyógyuló sebbel. Vagy ha valakinek a saját fantáziájából kitelik ilyen történet, annak javaslom, hogy sürgősen forduljon szakemberhez, mert előbb-utóbb közveszélyessé válik.
Legyetek körültekintőek, egészségesek és vidámak!

Olga
olga
 
 


Szia Andi!!

Bocsi hogy csak most,de állandó elhavazódásaim közepette mindig a majd holnap jön elő... Kép
Én május 15 re vagyok kiírva. És Tominak néha eszébe jut a tesó akkor beszél róla, de többnyire nem hozza szóba. Pl. a pocimon keresztül megsimizni, érezni a mocorgást azt nem, de pl. van hogy olyanja van akkor puszikat dobál neki, meg a játékait pakolássza, hogy ez "Adéjé". Aztán majd ha meg lesz kiderül, mert alapvetően a picibabákat szereti, bár azok közül egy se a tesója. Azt hogy valami nem úgy van ahogy ő gondolja, hát az már régóta rosszul tolerálja... szóval egy részt már nem újdonság, de mostanában már egyre kevesebb a türelmem az alürjeihez. Így nagyon sokszor veszekedek vele. De azért sokszor sikerül nyugodt maradni, és nem felülni a hisztinek, szóval már egyre többször vágja, hogy mi a pálya... mert én úgy érzem nagyon is sok mindenben engedek neki, és amiben nem abba is csak azért mert az már tényleg sok.
Mondjuk Adéllal azért kettesben nem merem majd még egyelőre hagyni. Értem ez alatt azt, hogy különszobában alszanak majd(vagyis Tomi a gyerekszobába, én meg Adél a nappaliba, apa meg a hálóba-> mivel neki dolgozni is el kell menni és nem lehet hulla álmos)de amúgy is. Szóval nem tudom hogy áll majd a dologhoz. Mert azt sem akarom, hogy túlszeresse.

Amúgy azóta voltam itt Keszhelyen gondozáson,és végülis megtudtam oldani, hogy ne is hazudjak, de ne is rágjon be a doki, hogy másnál szülök. Most már csak arra kell vigyáznom, hogy május 9-e előtt nehogy megszüljek. Kép Mondjuk állítólag a méhnyakam meg van rövidülve, de olvastam valahol, hogy a második babával már előfordulhat az ilyen főleg így a vége felé.
De azért persze igyekszem sokat pihenni, mert nem akarom, hogy Adél korábban jöjjön.

Eddig tartott a szabad időm, Tomi alvás helyett inkább sír. Kép

Évi(31+4)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Olga:
Bocs, én nem vájkálni akartam a sebekben, elhiheted, sőt mivel az én fiam most 3 hónapos, nagyon is átérzem, illetve el tudom képzelni mit éreznék, ha nem lenne. Csak nem volt világos. Most már az... sajnos. Kicsit meg is ijedtem, én is 12 órát vajúdtam, nálunk is volt hasnyomás, nyakra tekeredett zsinór stb. Nem is gondolok bele inkább.
Szomki szkepticizmusa nem neked szól szerintem. Van itt egy nő (inkább úgy mondanám egy 19-20 év körüli kis takony) aki azzal szórakozik, hogy különböző személyiségeket talál ki magának (szerintem legutóbb Manuelapa) és így szívatja a jónépet. De ő nagyon valószínű, hogy pszichiátriai beteg. Nem csak itt, máshol is csinálja. Rendszerint felkavarja a kedélyeket, és amikor már mindenki mindenkiről azt hiszi "áruló", elegánsan meglép.

Tücsökmami
Vendég
 


Tücsökmami: Most nem überelésből, de én 15 perc híjján 18 óra hosszat vajúdtam. Egyetlen egyszer volt magzati szívhang ellenőrzés a 12 órában. Kézzel való tágítás, hanyadt és kiszolgáltatott helyzetben való fekvés, és a doki teljes súlyával a hasamba könyökölt. Amikor Tomi kicsúszott lila volt mint a szilva, és 2 szer a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. Nem akart felsírni...majdnem fél perc is eltelt mire felsírt. Életem legszörnyűbb élménye volt...
És mindez csak azért, mert a fogadott dokim konferencián volt, és a többi doki "betege" előnyt élvezett. ezért én 2 perces fájásokkal, és bő 3 ujjnyi méhszájnál tokolitikumot kaptam, majd mikor 4,5-5 óra múlva "már volt rám idejük" akkor bekötötték az oxitocint, hogy na most már szülj te marha ha akarsz. Amitől olyan erős fájásaim lettek, hogy csillagokat láttam, de a méhszájam nem mozdult semerre. Öt óra hosszat kínlódtam. Most mondhatnám hogy hálás lehetek, hogy cselekedtek és világra segítették a fiam. De valamiért még sem tudok hálás szívvel gondolni egyikükre sem. Se a doki se a szülésznő nem tartozik azóta a kedvenceim közé.
De maximális bizakodással állok a májusi események elé...

Évi

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Szia Olga!
Hirtelen nem is tudom mivel kezdjem. Azt hiszem sokmindenben igazad van. Abban biztos, hogy az is bántó tud lenni, ha valaki nem mond semmit. És ha nem közvetlen hozzád szól valaki. Csak annyit err&otilde;l, hogy tévedtem, ezek szerint jobb lett volna, ha közvetlenül Neked írok. Sajnálom.
Nem konkréten rólad írtam az els&otilde; hsz-t, hátsó gondoltok nálkül azt írtam amit gondoltam és ahogy írtam bumpy és társai jutottak eszembe. Viszont el kell hinned,hogy furcsán álltam az el&otilde;tt, hogy máskor a kételkedés már automatikusan jön egy-egy új felhasználó kapcsán(köszönhet&otilde;en Áginak)most pedig semmi. Írtam, hogy én nagyon sajnálnám, sajnálom, ha úgy kételkedek bárkiben is, hogy &otilde; az akinek mondja magát. De ez van, sajnos én régen nagyon naív voltam, mára elmúlt.
Az, hogy pro és kontra? Nem gondolom, hogy azt sugalltam, hogy csak dícsérni kellene! Ha ezen a véleményen lennék nem olvasnék fórumot. S&otilde;t, piszkosul fel tudok háborodni olyan hsz-on, mint amiket az archívumokan olvashatsz. Nem vagyok Boros Judit fan. Szeretek tisztán látni és igen, ahhoz tényleg kellenek a sajnos negatív tapasztalatok is. Ebb&otilde;l tanulunk, jó esetben.
Mikor először olvastam a tragédiáról, még nem tőled, hanem talán egy barátotoktól,(látod ebben sem tudok hinni, mert Te sosem említetted, hogy írt már a történetetekről valaki)egyből ott akartam hagyni a dokit. Persze, hogy senki nem akar ilyen dokit. De aztán valahogy megváltozott a hozzáállásom. A történet hatására utánajártam sokmindennek, hogy milyen vizsgálatok kellenek, mire figyeljek hogy a doki figyeljen(na nem lett túl érthető) és maradtam. És csak remélem, hogy nem döntöttem rosszul. Igen, tényleg igaz, hogy nem jó az írok is meg nem is, mondok is meg nem is stílus. De ha írok valamit és nem úgy van, téves információ akkor az kinek jó? Ha tudni fogom, hogy igaz amire utaltam, akkor leírom és meg tudjuk beszélni.
Szóval tényleg igazad van, Neked kellett volna írnom. Elhiszem, hogy nem akarja senki, hogy rajta, az életén csámcsogjanak. De ha írsz, akkor rád is igaz, hogy írj! A mostani hsz-ed amit Tücsömaminak írtál már egy kicsit érthetőbb volt. Tartalmazott magyarázatokat, ami kicsit feloldja a homályt. Mert hidd el, ha homályosan írsz az kétségeket kelt. Bár lehet, hogy csak bennem és ezért van az, hogy szurkálódtam, ahogy fogalmaztál(bár nem ez volt a célom, de tény, hogy annak tűnhet). De nem lehetett érteni dolgokat, s&otilde;t nem volt világos, hogy ha bj nem volt ott, akkor miért hibás, de ha nem volt ott, hogy varrt utána össze? Ha ott volt miért kérdezte meg, hogy"tényleg megalt a kisbabája?" Ezt most sem értem, de ezek szerint csak azért van,mert egyelőre részleteket tudunk. Gondolom, bízom benne, hogy egyszer lesz erőd és leírod ami történt.
Szóval ha azt mondom sajnálom azt azért mondom, mert sajnálom, hogy bántó stílusban fogalmaztam (még mindig fenntartom, hogy nem volt célom) de sajnos az, hogy a fórumokon kételkedem abban amit írnak az emberek azt nem sajnálom. De azt tudnod kell, hogy a családod végtelenül sajnálom és pontosan egyetértek azzal, hogy aki hibás egy ilyen tragédiában, az bűnhődjön meg.
Remélem meg lehet érteni valamelyest az én álláspontomat is és így már érzed, hogy nem akartam megalázó lenni, csak rosszul döntöttem, mikor mérlegeltem, hogy kinek írjak.
szomki
Szomki
 


Blackrose:
szép kis szüléstörténeted van az biztos. Remélem, most más lesz, és az István kh-i élmények topicban közzéteszed nekünk Kép Én nagyon drukkolok.
Vendég
 


Andi,
rég hallottam Felőletek... Hogy vagytok? Boga? Pocaklakó? Ééééés Te?Kép

Kép
mancs
 
 


Helló Mancs,

kösz megvagyunk Kép. Én péntek óta a megfázással küzdök, de szerencsére Boga nem kapta el eddig. Tegnap meg tegnapelőtt ehhez képest totál aktív voltam, az egész tetőteret kitakarítottam, ablakot pucoltam, függönyt mostam - varrtam. Így a tavaszi nagytakarításból már "csak" a földszint maradt. Mára viszont totál kipurcantam, egész nap annyit csináltam csak, hogy Boga egyik ruhásszekrényét néztem át, hogy kiválogassam a kinőtt rucikat - de még ezt is ülve csináltam. Kép
Pocaklakó a napokban kezdte el úgy érezhetően nyomni a gyomromat, ehhez persze jött a gyomorégés is - de nem vészes. Amúgy rugdal veszettül. Kép
Boga a napokban már tök sokszor kérdezgeti, hogy mit csinál a picibaba. Kép

ÉÉÉÉÉÉS TE????? Kép bocs -TI hogy vagytok?????? (Mostanában megint nincs időm olvasgatni az Istvános topikot, így nem hallok felőled. Kép )

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi,
köszi, jól vagyunk. Bár a hétvégén elkaptam vmi rohadék vírust... hasmenés, hányás, láz stb. Nem volt kellemes, de már végeKép Vigyázzatok magatokra, mert vmi járvány van, egy csomó ismerősöm benne van, és a dokim is mondta, hogy van vmi ilyen.
Még van kb. 2 hetünk hátra, tegnap voltunk UH-n, ctg-n a kórházban. Nem lesz kicsi a gyerkőc: UH szerint 3790 gramm a mostani súlya. Mondjuk én 4020-al születtem, úgyhogy megvan rá az esélyKép
Ablakpucolás... függönymosás... irígyellek érte, nálunk ez lesz a szombati program. Bár a férjem segít, de azért nem fogom a fotelből ülve nézni, ahogy csinálja. Nem is az ablak tisztítása a gusztustalan, hanem az ablakkereté, párkányé stb. Utálom!
Gyomorégésre nekem totál bevált a Rennie, Te próbáltad már?
Ha az Istvános topikban visszakeresel, tettem fel magamról pár friss képetKép

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Mancs, vajon egyben vagy még??? Kép Remélem minden oké - akár így, akár úgy. Kép Jó nagy babád lesz, hallod!! Bár pontosan nem tudják sose kiszámolni előre.
Lenne egy kérdésem. Neked a dokid csinált tenyésztést a 37. héten? streptococcusra gondolok. Csak azért, mert furcsállom, hogy ez nekem pénzbe fog kerülni...

Szerencsére a gyomorégésen olyan hamar túllettem, ahogy jött. A lényeg, hogy este ne zabáljam tele magam. Kép
Pénteken már voltam én is az első ctg-n. A babócám szinte menekült a tappancs elől, eléggé megdolgoztatta a szülésznőt, mire fixen be tudta állítani. Kép

Sok szerencsét! Remélem jelentkezel.

Évi, veled mi újság?
Andi (36+4)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Még egyben... De már nagyon türelmetlen vagyok, jó lenne, ha kibújnaKép
A tenyésztést megcsinálták, vmikor akkor. A 36-37. hét körül. Felvitt a doki megmutatni a szülőszobát, bemutatott a Böröndi Zsuzsinak, és ő vett mintát a vizsgálóban. Meg is lett az eredmény, negatív. Hogyhogy fizetned kell érte? Hol fogják csinálni? Ez elég érdekes...
Naná, hogy jelentkezem!Kép

Puszi,
Mancs (40+1 vagy ki tudja mennyi...Kép)

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!!!

Rég jártam erre, és megvallom pont azért kukkantottam be, hogy megnézzem Mancs egyben vagy-e vagy már babázol de, akkor ezek szerint még nem vagyis csak nem tudok róla ha igen. De majd be lesek a másik topicba is.
Nekem is kell majd mennem tenyésztést levetetni eddig úgy tudtam a 37 hét végén, de ahogy számolgattam rájöttem, hogy a 36 hét vége fele van az. Lényeg a lényeg, hogy ápr. 21-én, és állítólag akkor már csinálnak egy NST-t is. Mondjuk ennek örülök, mert itt Keszthelyen a doki, csak a 37 hét közepe, vége felé mondta hogy megbeszéljük egyáltalán mikor. KépBár UH-ot is csak akkor akar csinálni. De ahogy érzékelem Adél bevan állva irányba így nem akkora nagy gond. Mármint akkor nem kell fordítással próbálkozni.Remélem... vagyis hogy addig nem gondolja meg magát.
Meg szerintem akkor én is megyek szülőszobát nézni. Kép
Amúgy Kép mi is jól vagyunk!! Tomi egyre többet beszél Adélról. Mi meg csak mosolygunk apával amikor édesen a pocimhoz bújik, meg engem is szeretget. Közben persze várja a nyuszit, főleg hogy hozza a szülinapját... mert pont úgy jött ki hogy húsvét vasárnap lesz 2 éves Tomi pocok.
Adélnak meg már egyre kisebb a helye, így egyre több nem éppen kellemes dolgot tud kitalálni odabenn. Kép Az orvos szerint továbbra is meg van rövidülve a méhnyakam, de semmi jele annak hogy gond lenne evvel, nem görcsölök Szóval Kép az élet. Jó persze az apróbb zűröket, mint a minden estés gyomorégés, meg a néha rám törő hirtelen vércukor leesést leszámítva. KépÉs még csak kicsit vagyok beparázva a szülés miatt.

Andi neked további jó pocakosodást!! Mancs neked meg könnyű és gyors szülést, és aztán jó babázást!!

Évi(34+2)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, olvassa-e még valaki ezt az oldalt, minden esetre szeretnélek megkérni benneteket, ha valaki tudja, adja meg legyen szíves bj privát rendelőjének a címét (ha jól emlékszem, Dob u. negyvenvalamennyi volt 2003-ban)!

Köszönöm,

Olga
olga
 
 


Szia Olga!

Bp, VII. ker, Akácfa u. 54. (Dob u 48. sarok) előjegyzés - tel: 413-3428 (kedden 14-órától, vagy ha minden igaz már csütörtökön is)
Én ma voltam a 38-ik heti uh-n, és nem csinált a doki áramlásvizsgálatot. Múlt héten rákérdeztem a Boros doktornőnél, hogy automatikusan csinálják-e majd, és azt mondta, hogy az uh-t csináló dokin múlik... , nem kötelező. Hát ez a doki ma kb 1 perc alatt végzett az uh-val - nagyon sietősnek tűnt. Pedig nála is rákérdeztem a vizsgálatra, azt mondta, hogy most nem kell... Még a nemét se nézte meg a babának, én meg el is feljtettem rákérdezni.
Kicsit parázok, mióta a történeteteket megismertem.
Remélem jól vagytok!

Többiek?
Mancsnak itt is gratulálok Peti babához!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia, Andi!

Nagyon köszönöm a gyors és pontos választ!

Ha az uh-gal kapcsolatban engem kérdezel, én azt mondom, ne hagyd, hogy lepasszoljanak. Lehet, hogy nem vagy az az erősködő típus (nem tudom persze, de sokan vagyunk ilyenek), de ma Magyarországon sajnos az a helyzet, hogy ha az ember nem áll ki határozottan a saját érdekeiért, akkor minden más fontosabb lesz nála. Ezt egy drága kis emberrel a pocakban nem szabad megengedni! Az áramlásvizsgálat különben is csak egy perc, de nagyon sokat jelenthet. Ne hagyd magatokat!

Kitartást az utolsó hetekre, és könnyű, gyors szülést kívánok, meg jó egészséget és sok örömet a jövendő kis csemetében!

Olga

Ui.: Az igazságügyi orvosszakértői vélemény Flóránk ügyében megérkezett: az orvos (bj) nem követte a szakmai protokollt, az eljárását több ponton is logikátlannak és érthetetlennek tartják. Hát így vagyunk.
olga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: