Új privát üzeneted érkezett!

Az előző üzenet tárgytalan!!!

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok,
még nem olvastam teljesen végig a topicot, az utolsó pár hozzászóláshoz reagálnék: sajna ez a 80 ezer, nekem úgy tűnik, nem ritka. Mostanában beszélgettem 2 kismamával, más kórházakban szültek, de mind a kettőnek 80-at mondott a dokija. És utólag egyik sem volt megelégedve az orvosával..
topszlix
 
 


Egy dolgot felejtenek el mindig ezek a pénzéhes, bocsánat nehéz sorsú "dokik", mégpedig azt hogy belölünk élnek. ŐK VANNAK ÉRTÜNK, és nem forditva. Legalábbis a balkánon kívül. Ameddig ez a felfogás nem változik addig bármit tehet a tehetségtelen EÜ miniszter mert a dokik kiröhögik.
zador
 
 

 
 

Sziasztok,
Belenéztem a topikba, és hát "kinek a pap, kinek a papné" alapon megírnám az én tapasztalatomat e téren.
Az én dokim megkérdezte, hogy nála óhajtok-e szülni. Az igenlő válaszomra elmondta, hogy ebben az esetben milyen szolgáltatásra számíthatok részéről (állandó készenlét, bármikor felhívhatom, megkereshetem amikor csak a szükségét érzem, legyen az akár hétvége, akár éjszaka, stb)és mindez mennyibe kerül (kevesebb mint 80000 vagy az a bizonyos magánrendelői ár 10x-ese). Nagyon hálás voltam, mert szeretem a tiszta helyzeteket, és szerintem ez a legtisztább, hiszen plusz szolgáltatást veszek. Ezek után nyugodtan és minden lelkiismeret furdalás nélkül hívom a dokit, amikor valami aggaszt, és mindig segít. Nekem megéri ezért a nyugalomért "ügyeleti díjat" fizetni (hiszen napi 24 órát a rendelkezésemre áll).
Én se szeretném, ha az lenne a természetes, hogy otthon munka után bármikor zavarhatnának az ügyfelek, és még azt is elvárnák, hogy mosolyogva kiszolgáljam őket. Na nem!! Ha úgy döntök, hogy ezt vállalom, akkor csakis ügyeleti díjért tenném. És arról szerintem csakis a doki tud érdemben nyilatkozni (és nem a szomszédunk, ismerősünk, fórumok stb)hogy neki mennyiért éri meg felvállalni ezt a 24 órás ügyeletet.
Mindenkinek az javaslom, hogy elsősorban az orvost kérdezze meg, így elkerülhető a félreértés, és mindenki elégedett lesz.
juli22
 
 


Helló mindenki!

Fentebb olvastam egy-két dolgot Dr. Murányiról és nem hittem el mert egyik távolabbi ismerősöm ajánlotta, hogy eléggé jó doki. Hát most hogy voltam nála egyszer-kétszer azt tudom mondani, hogy ha minden szülész ilyen lenne kihalna a társadalom. A magán rendelője egy lepukkant balkáni laktanyát idéz, nincs asszisztense, nem hozza az eredményeket magával amiket az állam bácsi pénzén a korházba megcsináltat, és mindezért van pofája 8000 kérni alkalmanként (mi vagyunk a hülyék hogy ezt kifizetjük),szóval katasztrófa. Addig már nem jutottunk el, hogy közölje a tarifáját(gondolom nem kevés – hallásból 80 és 100 között van) Lemondtam ezt a "zseni" dokit és átmentem inkább egy másik korházhoz és dokihoz.
A férjem mondta, hogy akkor inkább egy Dr. Mengele. Szóval Ildikoó32 és Zadora kösz, és én is beszállok a murányi elleni csoportba.
bébé2
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok errefelé!
Az Uzsokiban fogok szülni, és onnan választottam magándokinak Habermajer Lászlót. Eddig még nem közölte, mennyi lesz a szülés, mert még "odébb van": dec. 10-11. A vizsgálatok havonta legalább egyszer vannak, elhozza a leleteket a kórházból. 6000 Ft-ot kér egy vizsgálatért. Nincs infótok, hogy a szülés mennyi lehet nála? Egyébként rendesnek tünik. De mit fogok csinálni, ha egy horribilis összeget mond a szülésre? Ha nem tudok annyit fizetni? Keressek még időben másik dokit? Vagy lesz, ami lesz?

Puszi mindenkinek!!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Eszty,
kérdezd meg előre, így tiszta. Kép Minél hamarabb. Ha túl sokat mond, legalább elég időd lesz másik orvost választani.

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!
Én 2003 szeptemberében szültem, volt fogadott orvosom, akinél minden vizsgálatnál egy 5 ezrest hagytam!
8. Hónapba az egyik vizsgálat alkalmával megkérdezte hogy az anyagiakat megbeszéltük-e már, mert Ö 60ezer forintért vállalja a szülésem!
Kicsit ledöbbentem mert Mi olyan 30 max 40ezer forintra gondoltunk, de mivel már a 8.hónapba voltam nem akartam másik orvost keresni, így hát kifizettük az összeget!
A szülésem napján pont ügyeletes volt az orvos, alig volt ideje rám (többen szültünk) mégis elfogadta a pénzt, sőt alig várta!!!
A terhességem 9 hónapja alatt még a nevemet sem jegyezte meg, nem gondolok Rá szívesen vissza, második Babámat biztos nem Nála fogom szülni!
Kislányomat a Szent Imrében szültem, Aki gyönyörű, egézséges Baba lett, a kórházról viszont csak jót tudok írni, rendes volt mindenki, két ágyas szobák, a Picik velünk lehettek, tisztaság stb.....csak ajánlani tudom mindenkinek!!!!!!
AriVirág
arivirág
 
 


Kedves Arivirág!
Én is erősen gondolkodom a SZent Imrén (bár még baba nincs a pocakban) és a topicokat olvasva elég selytelmes híreket hallok az ottani egyik orvosról, de sajnos senki nem nevezi meg.
Remélem, nem az az illető akit én is kiszemeltem magamnak!
Tudom nagyon kínos így megnevezni, de tudnál valahogy mégis segíteni?
Nagyon köszi:
Bella
bellazy
 
 


Sziasztok!Én 3 gyereket szültem 3 különböző kórházban,ebből kifolyólag 3 orvosnál.A két nagyot ügyeletes orvos segitette világra,a kicsit a fogadott.Bár ha jól meggondolom nem is tudom,hogy nevezzem.Mert a 7.hónapba megkérdeztem szülhetek-e nála,mire azt mondta,hogy aki nála akar szülni,annak a magánrendelőjébe kell járni.De mivel nem vagyunk eleresztve anyagilag,és nem is akartam órákat ülni egy rendelőbe,én továbbra is az sztk terhesgondozójába jártam hozzá.Amikor szülni mentem,behivták hozzám,nagyon szépen megszületett a lányom,és egy szó sem esett a pénzről.Azért mi adtunk neki egy ma már tudom mennyire nevetséges összeget,amit nem akart elfogadni.Én nagyon meg voltam elégedve,ennél jobb orvost nem is kivánhatnék.De nyilván ez a pénz-dolog orvosfüggő.Lehet,hogy az előttem vagy utánam szülőtől kért pénzt.Az biztos,hogy a következő baba is nála fog világrajönniKép

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Bellazy!
Én nem szeretném leírni választott orvosom nevét, de ha kiváncsi vagy több Szent Imrés doki tarifájára, akkor megtalálod a http://halapenz.cjb.net oldalon.
Aryvirág
arivirág
 
 


Arivirág,

Az említett oldalon pontosan hova kell kattintani, hogy megtudjam a Szent Imrés tarifákat? vagy nézegessem az ottani fórumot?
Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon kíváncsi lennék erre az infora, mert orvosválasztás előtt állok, pont az említett kórházban, úgyhogy, amennyiben lehetséges, valaki informáljon légyszi, akár e-mailben is, az pigaszov@freemail.hu címemre. Előre is nagyon köszi!

ancsipancsi
 
 


Szia Arivirág!
Megírnád az általad említett doki nevének kezdőbetűit?
Köszi, Monesz
monesz
 
 


Szia Bellazy!
Én is Szt. Imrés kismami vagyok és nem túl elégedett az orvosommal. Irhatnánk magánban. Megírod az e-mail címed?
Helló: Monesz
monesz
 
 


Monesz ki az orvosod? Akár priviben is irhatod. kihez nme szabad menni? athene77@axelero.hu
Athene
athene77
 
 


Sziasztok!

Enikő vagyok, kb.2 napja olvasgatok társalgó rovatokat szülészetekről, szülészekről.
Nekem két korház lenne szimpatikus:a Schöpf_Merei és a Szent Imre. Viszont sok férfi nőgyógyászban csalódtam már és most elsősorban nőket keresek majd terhesgondozásra és szülésre egyaránt.

Kérlek titeket, bárki aki ismer jó és kedves dokit kérem írja meg elérhetőségét, és a tapasztalatokat is szívessen olvasnám!

Köszi mindenkinek

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Van egy eladó hordozókendőm használatival 3500 Ft-ért ha érdekel valakit. e-mail: virgile@freemail.hu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 


Sziasztok!

Ez még csak próba , mert nem jelenik meg a beírt üzenet. Ildi
ildikoki
 
 


Sziasztok!

Úgy látom csak sikerült megjelenni.

Prüntyi
Én a Délpesti kórházban szültem mind a két gyermekemet. Nekem nagyon bejött. Sokan nem szeretik, mert a látogatók a korterembe nem jöhetnek be, a babákat csak egy üvegen keresztül lehet megnézni. Szerintem ez még mindig barátibb, mint amikor átjáróház van, még szoptatni se lehet nyugodtan, mert bárki bejöhet.
Nektek mi a véleményetek erről?

Ildi
ildikoki
 
 


Sziasztok!
Ildi!Én az Uzsokiban szültem,7 hónapja.Ott az a szokás,hogy a kismama kitolja a babát a folyosóra és a látogatók ott nézhetik meg.A szobába nem mehetnek be.Ennek egy hátránya van,hogy mindenféle ember mászkál a folyosón,és akár meg is betegedhet a baba.Például az egyik szobatársam 3 éves gyermeke iszonyat rondán köhögött kint a folyosón,mikor kint voltak a babák.De az üvegfal szerintem kicsit túlzás.

Orsi
orsi21
 
 


Sziasztok!

Orsi. Az lenne az ideális szerintem, ha a közvetlen rokonok nézhetnék meg a babát egyessével és nem egész nap akárki.
A baba érdekét nézve még mindig jobb az üvegfal mint hogy hazavigyük betegen és szenvedjünk mire kigyógyul. Ildi
ildikoki
 
 


Szia Ildi! Teljesen igazad van.Szerencsére a kisfiam nem lett beteg.Kép
orsi21
 
 


Szia Orsi!

Ez a lényeg. Ildi
ildikoki
 
 


kiváncsi lennék arra hogy 13-év alatt szültem 3 gyermeket dr Alexanjan Nellinél és nem értem hogy a harmadik gyermekemnél majdnem rá mentem a szülésre és megfizettem azt amit kért, nem hiszem hogy ez a pénz nem fedezi az ellátásomat normálisan. Valamint az is érdekes hogy csak varrat szedéskor láttam őt .
Kérdésem miről szól a hála pénz ......?!!!!!
Sajnos nincsen internetem ,ezért intézem más nevém a kérdésemet.
Köszi mindenkinek: Puszi Lujzika
vadóka
 
 


Sziasztok!
Első babánkat várjuk (jelenleg 31 hetesek vagyunk),és a BM kórházban szeretném a világra hozni.Kérdéseim a következők:1. a szülésznőnek mennyit szokás adni?
2.A hálapénzt mikor adjuk oda a dokinak?
3.Ha ügyeleti időben rendel be CTG-re, v. UH-ra, akkor szokás adni a dokinak egy kis pénzt?
Ha valaki tud ebben a témában segíteni, azt megköszönném.
Tisztelettel: Macska
macska
 
 


Szia Macska!
Én a BM-ben szültem kétszer is. Hogy mikor, kinek adsz pénzt, az a dokitól függ. Kihez jársz? Én kétszer adtam. Először kb. a félidőnél egy kis előleget, majd a szülés után, a kórházi távozás napján a maradékot. Kitűnő dolgom volt, a harmadikat is nála és ott fogom szülni.
Szülésznő ügyben nem vagyok szakértő, mind a kettő császár volt, sajna.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska!
Köszi az infót.Múltkor voltam szülőszoba látogatáson, és nagyon korrektül elmondtak mindent,sok kérdésre választ kaptam/kaptunk, csak ezt a pénz-témát nem mertem előhozni...
A Rákosihoz járunk egyébként, mert szimpatikusnak találjuk.Azt mondják nagyon segítőkész, rendes.(Beszéltem egy anyukával, akinek nem volt fogadott orvosa, és nála szült, mikor ügyeletes volt)A többi orvost nem nagyon ismerem, a fődokit még nem is láttam.

Üdv: Macska
macska
 
 


Szia Macska!
A fődoki nem nagyon fog veled foglalkozni, neki meg vannak a saját kuncsaftjai, a többiekkel csak a viziten törődik. A Rákosit én nem ismerem, csak amennyit ügyelt, amikor én bent feküdtem. Nem hallottam róla sem jót, sem rosszat, velem normális volt. Egyébként, ha eddig nem mondta, hogy mennyi a tarifája, akkor rád van bízva a dolog. Én, amikor a közepén adtam a dokimnak, mondtam, hogy ez csak egy kis előleg, majd sikerdíj van a végén. Poénkodva mondtam és jót röhögtünk, de tulajdonképpen tényleg így gondoltam. A szülésznők rendesek, van egy fiatal lány, ha még ott dolgozik, a nevét sajnos nem tudom, olyan 20 és 30 év között van. (ő a legfiatalabb). Nekem sokszor csinált CTG-t, közben beszélgettünk, ha megadatott volna a normál szülés lehetősége, biztos, vele szültem volna, de a többiekről sem hallottam semmi rosszat. A csecsemős nővérekkel viszont van gond, van köztük akkora bunkó, hogy csak na. Nem a bébikkel paraszt, hanem az anyukáknak nem akar segíteni. Főleg velem már úgy beszélt, hogy mit akarok én segítséget kérni, mikor már másodszor szültem, nekem aztán igazán tudnom kéne egyedül is a dolgomat. Viszont a csomókat a ciciből a tejbelövellés után elég nehéz magunknak kimasszírozni, fejőgéppel kombinálva, ilyenkor jól jön a segítség. Én egyszerűen megvártam, míg annak a csajnak letelt a műszakja és egy másiktól kértem segítséget. A pénz itt is jól jött, legalábbis én adtam annak, aki tényleg tett is valamit. Ha van még kérdésed, írjál, szívesen válaszolok.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Szia, Bucska!
Most néztem meg a profilodat, nagyon aranyosak a gyerekeid!!!!
Gratulálok!!
Most egyenlőre nincs kérdésem, köszi az eddigi infókat.
Üdv: Macska
macska
 
 


Sziasztok, afelöl érdeklődnék, hogy a Haynalon a Kanizsai Beáta dokinő tényleg olyan jó-e. Elégedetlen vagyok a mostani nőgyógyászommal és szivesen váltanék. Romániából áttelepültek vagyunk, párommal most várjuk az 1. babánkat. Olvastam a dokinőről meg hogy a Zorán felesése is áradozott róla az újságban. Nem vagyunk jól eleresztve anyagilag, ezért fontos, hogy viszonylag olcsón túlessünk életünk ezen felemelő eseményén. Sajnos úgy látom, a pénz és a jó szülész között Mo-n szoros a kapcsolat.
De nem tudok mit tenni, gyengén keresünk.
Ha tudtok vmi biztatót, osszátok meg velem. Köszi
Georgina
georgina3
 
 


Szia, Georgina!

Nem tudok semmit az említett doktornőről, de azt igen, hogy szinte akárhová mész, rengeteg pénzt leakasztanak rólad. Ha nincs, akkor meg a legtöbbször szarnak a fejedre. (Saját tapasztalat.) Ha én most várnék babát, és nem volna túl sok pénzem (de ha rengeteg volna, akkor is), otthon szülnék, ami nem mindenkinek jön be, de akinek igen, az sokkal kevesebb pénzért sokkal emberségesebb bánásmódban részesül, ráadásul úgy, hogy nem lesz kiszolgáltatva az eü-s személyzet kénye-kedvének. Ha mégis a kórház mellett döntesz, van olyan, aki nem a pénzedre utazik és emberséges, lehet vele háborítatlanul szülni, de mivel dúla vagyok, nem ajánlhatok sem kh-at, sem orvost. Ha írsz mélt a profilomban található címre, lehet, hogy jobban tudok segíteni.

Virág
virág78
 
 


miert nem ajanlhatsz korhazat, orvost?

Kép
babarozsa
 
 


Szia Georgina!

Én tudok Neked olyan orvost ajánlani, aki szintén nő, de szuper orvos, nem a pénzedre kíváncsi, hanem az álmaidra. Mármint arra, hogyan álmodtad meg a szülésedet. Keresdd fel. A Szent Istvánban kísér szüléseket, de magánorvos. Viszont nem az egekig ér a tarifája. Ha érdekel, írj!
mézescsupor
 
 


Babarózsa,
ezt szeretném én is megtudni, amint érdemben találkozom a MODULE elnökével, addig nem nyugszom, míg kielégítő választ nem kapok. Az tény, hogy akárhány gyereket szülök is egy orvosnál, általában nem állíthatom biztosan, hogy minden körülmények között ugyanazt a háborítatlanságot biztosítja, mint amit én tapasztaltam. És mi van, ha a várandós nő, bízva bennem, ahhoz megy, akit én tanácsoltam, és hatalmasat csalódik (persze akkor én is)? Akkor talán jogosan neheztelhet rám a mama, és bennem, a dúlájában is csalódik. Nem vehetem a vállamra ezt a nagyon fontos döntést, amit bizony a mamának kell meghozni. Viszont tevékenyen résztvehetek abban, hogy segítsek a mamának a számára legmegfelelőbb embereket megtalálni.

Virág dúla Kép
virág78
 
 


ertem, vegul is mindenkinek mas tapasztalata van ugyanazzal az orvossal is!

nekem kovetkezo a helyzetem, lehet, hogy nem er haza a parom a szulesre, lehet, hogy ebben az esetben jol jonne egy dula, de csak akkor, mert amugy a parom jon be velem, es azt hiszem 2 embert be sem engednek...
en kulonben nem szivesen szulok korhazban, de megprobalom ott is a legtermeszetesebben csinalni a dolgot, kerdes, hogy sikerul -e

Kép
babarozsa
 
 


Babarózsa,

hol fogsz szülni? (Több topicban is olvastalak, ha jól emlékszem.) És mikorra vagy kiírva? (Az UH képet és az akkori dátumot nézve már nincs olyan sok időd hátra. Kép)

A másik: minden szerda délután 3 és 7 óra között dúlaügyelet és -találkozó van az Arany 10-ben. Ott élőben is találkozhatsz dúlákkal, és egy könyvből is választhatsz, kivel akarsz megismerkedni. Én most szerdán és jövőhéten is ott leszek. El tudsz valamelyikre jönni? Akkor vagy máskor az általad választott dúla el tudja majd mondani, milyen lehetőségeid vannak, hogyan lehet a kórházból is kihozni a maximumot. Nekem egész jól sikerült, mikor szültem. Ha gondolod, menjünk át magánba, vagy a Várandósság témakörön belül a Miben segíthetünk Neked, mi DÚLÁK? című topicba. Kép

Virág dúla
virág78
 
 


ok, atmegyek!Kép

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!
Én a Schöpf-Merei-ben fogok szülni júliusban! Ha van valami tapasztalatotok a korházzal, orvosokkal, szülésznőkkel kapcsolatban, kérlek írjatok. (írhattok a rendes mail-címemre is: ajelinek@hitelgarancia.hu)Előre is köszi annak aki ír!
Sziasztok
Andi
andi77
 
 


Ha ismeritek esetleg szültetek már Gajdos Edittel az Istvánban nagyon megköszönném ha megírnátok a véleményeteket róla.
monny
 
 


Sziasztok!
Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata Dr. Boros Judittal kapcsolatosan. Nála fogok szülni, hozzá járunk a "Bab-ommal". Nagyon foglalkoztat a hálapénz, mert nincs ebben semmilyen tapasztalatom. Tudnátok segíteni? Köszönök minden sort előre is.
babmama
 
 


Monny, Babamama az adott korhaz topikjaban erdeklodjetek inkabb!

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!

Én a Bajcsy kórházban fogok szülni, az orvosom Dr. Nyitray Gábor. Tud valaki vmit róla? Tarifája? Első babáinkat várjuk. Azért írok többesszámba, mert ikrek.Ha tudtok valamit írjatok. Esetleg más oldalon meg tudom nézni a tarifát?
Sziasztok!

Vancsa

Kép
vancsa
 
 


Újra megnyílt a www.halapenz.hu !!!
virág78
 
 


Sziasztok!

Most 12 hetes terhes vagyok, és Dr Kovács Péter az orvosom (a XV ker. sztk-ban is rendel) A Szabolcs utcai kórházban szokott szüléseket vezetni. Tud valaki valami információval szolgálni róla? Akár magánban is. Szerintetek kb. mennyit szoktak kérni/kapni az orvosok a szülésért?
Előre is köszi

GMano
gmano
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!
Most vagyo 6 hetes várandós, a budafoki SZTK-ba, Parragh Attilához mentem el, őt akartam választani, de sajnos nem volt szimpatikus (lehet, hogy rossz napja volt...). Nektek mi róla a tapasztalatok? Érdemes lenne nála maradnom?

Proone</font>

KépKépKépKép
proone
 
 


proba
marcsika
 
 


Sziasztok!

Életemben először írok topic-ba, amolyan hályogkovács módjára próbálkozom:
Az Uzsoki kórházban, Dr.Járányi Beátát javasolta egy barátnőm. 12 hetes terhes vagyok, akinél ezt megelőzően megfordultam, végtelenül ellenszenves pasi volt a Péterffy Kórházban.
Tudtok vmit a fent említett doktornőről és tarifáiról?

Köszi mindenkinek,
Zümzüm
zümzüm
 
 


Szia Zümzüm!
Segíteni azt nem tudok,de nézd meg a Szülészetek,kórházaknál,az Uzsokis topicban.Hátha találsz róla infót,vagy az ott beszélgető anyukák biztosan tudnak segíteni!
Sok boldogságot a bébihez!Kép
Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: