Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Ismét itt vagyok. Februárban kértem időpontot a BMC-ban és ott áprilisra adtak,. Szavl jövőhéten meglátogatjuk őket. 


Közben olvsgatom az itteni topokot is. Jo hogy ennyire aktív ez a topik.


Remélem nekünk keveset kell majd várnunk a Lombikra. 
Am azért választottuk a BMC mert itt kaptam egyedül válaszokat a kérdéseimre. Felkerestem a Forgácsot, és a többi pest klinikát is de értelmesen egyik sem tudot válaszolni. 
Jövőhéten ismét írok hogy mik a megtapasztalásim.
Addig is legyetek jók.
üdv: Nagykoru

nagykoru81
 
 


Szia, sztem jol valasztottal. ki lesz a dokid?
ami a topicot illeti sztem elegge kihalt :)
reginand1pont0
 
 


Regi itt vagyok csak nem ismerem a BMC-t. De várom mit ír Nagykoru!
kittikata
Vecsés
 
 

 
 

KittiKata, tudom hogy te itt, de a tobbiek eltuntek.
En is kivancsi vagyok a velemenyere :)
reginand1pont0
 
 


Sziasztok csatlakoznék ha még itt vagytok
én most kezdtem egy újabb lombikot ez a negyedik. Volt már nekem minden: 1. sikertelen
2.sikeres
3. fagyasztottból sikertelen
4. ezt még nem tudom.... Méhen kívüli terhesség miatt kivették mindkét petevezetékemet így kerültem ebbe a szituba, aférjem rendben van csak túl erős a burok a peték körül ezért ICSI kell nálunk is. Eddig
jól reagáltam a szurikra most nem úgy ahogy kellene. 
Van már pár tüszőm,de emelték az adagom,mert kevés. Úgy számolom kb 1 héten belül lenne a leszívás.
SOTE-ra járok,ha valaki beszélne velem jól esne...

icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


Hali,
hogy vagy ? akkor nejed mar van babad? en bmcbe jarok, jelenleg parkolopalyan..
reginand1pont0
 
 


Sziasztok!


Szücs dokinál voltunk, elküldött bennünket vizsgálatokra, és amig azoknak nem elesz meg az eredménye nem tudunk semmit. A doki szükszavu, de normális. Vannak vizsgálatok amiket  idehaza is elvégezhetünk aminek örülünk. 


Szval most várunk hogy meglegyenek az eredmények. 

nagykoru81
 
 


Nagykoru akkor elindultatok! Hajrá a vizsgálatokra!
Icucsi ki a dokid?
kittikata
Vecsés
 
 


Szió! Igen van egy kisfiam,most próbálkozunk tesóra gyúrni :)
reggel voltam vérvételen aztán ultrahangon a vérvételre azt mondta a doki szépen emelkedik a hormonszintem,de csak 2 petém van továbbra is.Hétfőn megint megyek,és ha minden igaz szerdán leszívás!
Murber dokihoz kerültem.Valamiért nem szimpi nekem.
Reginand miért vagy parkolópályán?
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


Nagykoru, igen, jo hogy mar elindultak a vizsgalatok.
Szucs mondott vmit mikor lehet kezdeni ? igencsak megnyirbaltak a penzeket..
amugy jo doki, szukszavi, de ha kerdezel turelmesen valaszol.

Icucsi, volt egy mutetem, most azt kell kipihenni es egyeb vizsgalatok is uton vannak.
nem ismerem a dokit
reginand1pont0
 
 


Icucsi! Urbancsek nehezebb eset! Engem most adott át Murbertnek.
kittikata
Vecsés
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. Második lombikunk közepén járok,jelenleg et után 5napnál tartok.A mi történetünk röviden:Nálunk apa gondok vannak, azoospermia miatt csak icsi-vel lehetkisbabánk.Az elsőnél 7 petesejtből csak egy termékenyült meg,őt kaptam vissza 3 naposan,sajnossikertelenül.most hasonlóan alakultak a dolgok, mert 9 sejecskéből megint csak 1 8sejtest kaptam vissza,szintén 3naposan.várakozás közepén igyekszem pozítiv maradni éshinni....
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


Titina! Üdv köztünk. Szorítok nagyon!
kittikata
Vecsés
 
 


Titina, Udv Itt !

drukkolok! A 8 sejtes sztem tok, jo, es egy petebol is lettek mar babak, emiatt ne aggodj.
Mennyi idos vagy?
reginand1pont0
 
 


Üdv!37 leszek hamarosan. Már 2éve küzdünk a babáért,róbert károly kórházba járunk,fizetős sajna,de Vass Zoltán dr.nagyon rendes,úgy hallottam, hogy Béres Alexandra is hozzá járt és neki is a 2.sikerült.pénteken vérvétel,de szeretnék tesztelni csütörtökön, fel kell készülünk mindenre,úgyhogy izgulás van ezerrel,mindenkinek drukkolok, hogy minél hamarabb bebabásodjunk :-D
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


@kittikata:
Az első 2 a profnál volt; tudom elég személytelen,de valahogy mégis szimpibb nekem. Hát most bizonyíthat a Murber :)
Regi neked kitartás!
Üdv az újaknak!
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


Titina! Nekem legutobb 2x12 sejtes volt,de nem sikerült. Ez nem jelent semmit láthatod. Bizz benne!
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


Köszi szépen a bíztatásokat :-D tesztelésről mit gondoltok?
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


@titina:
Szerintem érdemes. Nekem mindig megmondta még ha el se hittem. Jobb felkészülten menni.
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


Tegnapra 8 petém lett :)
Szerdán leszívás!!!!
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


@icucsi:
Gratula a 8 petéhez,gondolok rád szerdán,küldöm a pozítiv energiát :-D így a 8 napon reggel nem bírtam ki és csináltam egy clearblue tesztet,ami elméletileg a nemvárt napja előtt már 5 nappal mutathat valamit,bár csak 25-ös érzékenységű ÉS HALVÁNYAN UGYAN, DE 2 CSÍKOT LÁTOK :shock:
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


@titina:


HUHU!!!!!
A halvány csík is csík!!!!!!!!!!!!!!!!!
Még nem kiabáljuk el,de tudud mire gondolok... 
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


@icucsi:
Köszike, próbálok felkészülni, bármi történik 2 nap múlva megismétlem a tesztelést,pénteken vérvétel,izgi
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


izgi, bar en soha nem teszteltem, elibb. Inszemnel megjott elobb pl.
reginand1pont0
 
 


@reginand1pont0:
Én az első lombik után is teszteltem a vérvétel előtt, de akkor végig egyértelmű negatívat.30napos a ciklusom így akkor sem jött meg a vv előtt csak a gyógyszerek abbahagyáss után 3 nappal. :lol:
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


Lombikkor nekem is kesobb jott meg de nem teszteltem.
Igy legalabv tivabb voltam boldog..
reginand1pont0
 
 


@icucsi:
Mi újság,hogy ment a leszívás?Jó lenne hallani felőled, gondoltam rád :D
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


@titina:


Szió mindenkinek. Köszi jól ment 11 pete!! Ma telefonálok mennyi termékenyült meg és,hogy szombaton mikor lesz a beültetés! Izgi nagyon! Szoritok nagyon Neked is!
Regi hol tartasz a vizsgálatokkal? Mikor kezdheted el a babagyárat?
Kittikata nagyon eltüntél!
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


Icucsi, eznagyon jo hir, drukkolok hogy minel tobb megtermekenyuljon.
Szombaton beultetik?? miert? marmint holnap? Ahova en jarok ott ilyen esetben akar 5 napig is elviszik. Hogy birtad, jol vagy?

En sehol , varok egy ket eredmenyre,, es meg jovo heten megyek egy ket vizsgalatra, ( pajzsmirig es cukorterheles, plusz 21. napi)

reginand1pont0
 
 


Icucsi drukkolok! Remélem mgírod mennyi termékenyült meg.
Titina! Szorítok Neked is!
Regi úgy látom mi mindíg csak várunk!
;-)
kittikata
Vecsés
 
 


Mai vérvétel eredménye:37.44 hcg-t mutatott , boldogabb nem is lehetnék , de hétfőn újra megnézik rendesen növekszik-e az érték.köszi a sok drukkot nektek, mindenki sikerrel fog járni,boldog babádodást mindenkinek :D
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


Gratula titina!
reginand1pont0
 
 


@reginand1pont0:
Nagyon köszi :)
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


@titina:
Gratulálok! Köszönjük! :-)
kittikata
Vecsés
 
 


@titina:
Gratulálok!
Nekem11 petéből 6 termékenyült meg ebből ma 3 db 8 sejteset beültettek. 27.-én vérvétel ha addig nem jön meg. Sote-n mindig 3 naposat ültetnek be.
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


@icucsi:
Hidd el,nem fog megjönni,27-én te is jó hírt fogsz kapni :-)jönnek a tavaszi babák,kezdődhet a zsongás :)
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


Icucsi,
ezt nem is tudtam. de hat mindenhol mas a protokoll...
reginand1pont0
 
 


Sziasztok
Titina :úgy legyen!
Regi igen mindenhol más,de nem biztos,hogy minden esetben jó ha csak 3 napos-szerintem . Az az 1-2 nap alatt annyi minden történhet,ami lehet,hogy megkímélne sok nőt a csalódástól.
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


icucsu, igeb en is erre gondoltam. Azett irtam h balunk ha ilEn sok petesejt van 5napig viszik
reginand1pont0
 
 


SOTE-n 3 naposakat adnak vissza sajnos.
Icucsu hogy vagy?
kittikata
Vecsés
 
 


Sajnos nem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna.tegnapra leesett a hcg 7.25-re.szombaton megtudtuk,hogy meghalt apósom minden előzmény nélkül, hirtelen.nem tudom,hogy e miatt történt ez az egész,de borzasztóan kiborultam.jelenleg a mensimet várjuk,hogy ne keljen még kaparásra is mennem :-(
titina
Budapest XIII. kerület
 
 


@titina:


Ó borzasztóan sajnálom,részvétem.
Nem tudok semmi pozitívat mondani...
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


@kittikata:


hát még jól.nem tudom csak bebeszélem magamnak vagy tényleg jó a helyzet.lehet csak a hormonok tréfálkoznak,de pl a hasam elég nagy(mint egy 4 hónapos kismamának) és nem esik jól ráfeküdnöm.terhesség alatt volt ilyen... reménykedek nagyon.
icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 


@titina:
Részvétem! Sajnálom, hogy hirtelen ennyi mindenen kell átmennetek. Kitartást és sok erőt kívánok.
kittikata
Vecsés
 
 


@icucsi:
Egyél sok fehérjét, igyál sokat. Drukkolok!!!
kittikata
Vecsés
 
 


Titina, Reszvetem! Biztos nem ez miatt tortent, ne is gondolj erre. Mas gond volt!
Fel a fejjel, drukkolok hogy minden rendben menjen!
:((


reginand1pont0
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok. 34 éves vagyok, a férjem 35. Idén február volt az első konzultációnk a BMC-ben. 4 évvel ezelőtt volt egy műtétem CIN II miatt (rákmegelőző állapot,középsúlyos diszplázia miatt), azóta nem volt problémám ezen a téren. Kb. 2 éve derült ki, hogy komoly pajzsmirigy alulműködésem van, emiatt már 112,5 mikrogram Letroxot szedek, de jók az értékeim. A baba csak nem érkezett.... Voltam több vizsgálatom, hormonjaim rendebn voltak, peteérésem volt (ultranagos vizsgákat, tesz). Következett az átjárhatósági vizsgálat. HyCoSy-val kezdtem (egyszerűbb, gyorsabb), azonban az orvos nem tudta megcsinálni... Közben férjem spermavizsgálatának eredménye is kiderült, miszerint OAT szindrómája van. Aztán a vérvizsgálat szerint a tesztoszteron szintje is alacsony. Az orvosom javasolta, ne várjunk, jelentkezzek egy meddőségi központba, mert kicsi az esély a spontán teherbeesésre, de inszeminációval lehetséges. Közben pedig kezdeményezzem a laporoszkópos petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, hiszen az mindenképpen szükséges. Valamiért a BMC-re esett a választás. Februárban voltunk először, leadtuk az addigi vizsgálatok eredményét, néhány újat írtak elő... kicsit csalódottan jöttem nem, felületesnek éreztem az orvost. A Szent János Kórházban előírták a laporoszkópiát, hiszteroszkópiát, amit márciusban el is végeztek. A diagnózis: Ashermann szindróma (összenövések vannak a méhemben), mindkét petevezetékem lezárt. Inszemináció is esélytelen. Marad a lombik, de ahhoz újabb műtét szükséges, alkalmassá kell tenni a méhem a beágyazódásra és a baba kihrdására. A zárójelentést átvittem a BMC-be, ekkor meglepetésemre már sokkal jobb benyomást tett rám az orvos. Talán így már igazi kihívás vagyoik számára?! A műtét április elején meg is történt, az orvos szétválasztotta az összenövéseket, amennyire lehetett, a petevezetékek átjárhatóvá tétele a "lehet, hogy többet árt, mint használ" kategóriába esett. Most regenerálódok, hormonterápián vagyok. A műtétet végző orvossal a ciklusomtól függően május második felében egyeztetünk a következő műtét időpontjáról. Ez szintén méhtükrözéses beavatkozás lesz, vagy csak diagnosztikus vagy operál is, ha szükséges, illetve ha "van értelme". Mindezek után pedig remélem mi is csatlakozhatunk hozzátok és elkezdhetjük a lombikot. Tudom, hogy nem lesz se könnyű, se gyors... talán éppen ezért szeretnék minél előbb belevágni.... Amitől igazán tartok, a folyamatos várakozás, csalódások.... Ti hogyan élitek meg, hogyan teszitek túl magatokat egy sikertelen próbálkozáson?

sziszi81
 
 


Sziszi81, Udv itt. Szomoruan olvastam hogy miken kellett mar eddig is keresztulmenned.
Milyen hormonterapian vagy?

Nagyon jo eselyetek van sztem a problemak ellenere: fiatal vagy, epp ezert ne hozzatok az idot.
Parod kapott vmit a tesztoszteron novelesere, vitamin stb? Soka segithetnek, de 3 honapon belul hatnak szoval mar most szedni kellene.

Kerdesedre valaszolva, en irto nehezen :( Nagyon nehezen. Mi 4 eve jarunk a bmcbe, es ugy kezdtuk hogy semmi bajom: azota viszont kiderult a vezetek elzarodas, mioma, polip, IR, nem tudom soroljam meg?

Tenyleg ki a dokitok, Szucs?

Szep hetveget!
reginand1pont0
 
 


Szia reginand1pont0 !  Elolvastam a topikot az elejétől, és bizony mi még közel sem mentünk végig annyi megpróbáltatáson, mint te, vagy néhányan mások... De kemény fából faragtak, teszem, amit tennem kell.  A férjem a katonáira kapott Profertilt (16 e Ft/ hó), azt szedte két hónapig, aztán abbahagyta, miután kiderült, hogy az inszemináció nem jöhet szóba. Most rendszeresen sportol, fut, kondizik, vitaminokat szed, étrend kiegészítőket. A Szent János Kórházas orvos, aki műtött (Dr. Szécsi) ösztogént írt fel, emellett újra folytatom az endokrinológus által javasolt szelént és D3 vitamint is. Korábban mindketten ettük a méhpempőt is, abból elég volt  Igyekszem nem túlórázni és nem túl komolyan venni a saját és mások feladatát a munkahelyen. A főnököm egyébként nagyon megértő, elmondtam neki, mi történik most velünk. A BMC-ben Dr. Szentiványihoz kerültünk.

Hányszor próbáltátok a lombikot? Mennyit kellett várni két alkalom között?

Nagyon szép idő van, kellemes hétvégét nektek is!
sziszi81
 
 


Sziasztok! Üdv itt Sziszinek is.
Elkeseredtem. Csináltam tegnap egy tesztet és negatív.
Ha ez nem sikerült 3 hónap pihenő,azaz júliusban mehetnék újra,de akkor belecsúszok az augusztusba,de akkor a sote-n szabin vannak,tehát szeptemberben kezdhetném,de akkor kell visszamennem dolgozni,azt meg nem tolerálnák,ha így kezdeném. Elgondolkodtam,hogy átmenjek egy másik intézetbe ahol nincs augusztusban leállás. 
Tudtok ilyet?

icucsi
Budapest XVIII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: