Új privát üzeneted érkezett!

Kitti,
naja, igazabol annyira nem fontos a melo, most van meg melohelyem, de ha nem lesz hogy fogok igy talalni??
BMC be jarok..
Jovo heten megyek amutet miatt ujabb konzira, kivancsi leszek mit mondanak.. lehet hogy elhajtanak hogy mutessem meg magam majd utana menjek ujra, ( a belemen rajtamaradt egy kis endo) de az kb 2 ev.. akkor a varolista vagy 2 milla...
reginand1pont0
 
 


2 éve? Jaj Regi! Húzzál bele. Miért 2 milla? Én egy hónap alatt túl boltam a lapon!
kittikata
Vecsés
 
 


És milyen a BMC?
kittikata
Vecsés
 
 

 
 

Sziasztok Lányok:-)

Igeen: sajnálom, hogy a vérvétel sem mutatott pozitív eredményt:-( De a következő sikerülni fog! Ja, és köszi az infokat is az előzetes vizsgálatról. Remélem nem kerül egyikre sem sor már:-) Pénteken tesztelek, még mindig itthon vagyok, pihenek. Még életemben nem pihentem ennyit Nagyon szorítsatok pénteken:-)

Reginand: van valami hír a munkáról? Mikor kapsz választ? Sikerül, meglátod! 
A várólista nagyon durva! Nem is gonoltam volna, hogy ennyit kell rá várni... De ha kifizetsz 2 milliót megműtene...hát ez vicc... Nem is tudom mit mondjak.

Kittikata: Mikor kezded a stimulációt pontosan? Szurkolok neked!
beus1983
London
 
 


Beus! Úgy néz ki 18-án csütörtökön van a 20. napom.
kittikata
Vecsés
 
 


Ja és akkora van időpontom. Remélem nem lesz cisztám és kezdhetek.
kittikata
Vecsés
 
 


A BMC jo, egesz jo, illetve nem tudom, mert nem volt meg sikerem de sokan dicserik.. sokat kell varni, dehat sok a beteg..:(

ket evet kell varni a mutetre, es azert mert ez belmutet, es nem sima lapar. A lapart megcsinaltak nekem is hamar, azzal labadozom, de nincs kedvem egy ujabb mutethez. hegek stb, es nem kint hanem belul ami osszenovest okozhat, ami meg rosszabba teheti az eselyeket :(

elvesztettem fel evet ismet a mutet miatt..

Van masik doki is, ott csak 110+ 50 kb.. de ettol meg mindig nem lesz gyerek.. Mar amennyit rakoltottunk erre az egeszre...eddig ugy nez ki full feleslegesen :(

Nem akarlak lehuzni titeket, irto rossz passzban vagyok, ne haragudjatok..

Kittikata,
hajra, biztos minden rendben lesz!



reginand1pont0
 
 


Hé, Reginand fel a fejjel! Én se vagyok túl jó kedvű, de nem szabad csüggedni! Mindig van megoldás! Melóról van híred?

Beus, mi a helyzet? Hogy vagy? Érzel valamit? Nem tudom, hogy kellene-e valamit is egyáltalán, csak kíváncsiskodom. Teszteltél már, vagy vársz holnapig? Drukkolok!

Kittikata! Neked is szurkolok, hogy kezdhess!

Kicsit fura, hogy még nem jött meg a mensesem, pedig utoljára péntek reggel használtam az Utrot. Korábban kb. 3-4 nappal az abbahagyás után már jött is a tisztulás, de most...semmi. Már jól kisírtm magam Ember vállán, hogy lehet, nekem már nem jön meg többet. Kész, vége! Nem lesz több peteérés! Hülyeségnek tartotta, de azért én jól beparáztattam magam.
Van egy jó "meghozó" Aviva gyakorlat, egyszer már segített, talán most is bevetem.

igeeen
 
 


Igeenm

tenyleg neked hasznalt az Aviva? ha most felepulok elkezdem ujra az biztos.
Nem tudom, azt mondtak hogy 1-2 het mulva szolnak, de en ezt az eselytelenek nyugalmaval varom.

reginand1pont0
 
 


Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni. Nemrég volt az első lombikom, sajnos biokémiai terhességgel zárult.
dittee
 
 


Sziasztok! Nem kezdhetek fogyóznom kell még és TSH magas volt így gyógyszert kaptam. Köszi hogy drukkoltatok.
Dittee sajnálom! Üdv közöttünk!
Regi nekem is ajánlották ezt a tornát.
Beus eltüntél!
kittikata
Vecsés
 
 


Én is most szemezgetek az Aviva tornával. Az avivastudio.hu-n minden infót meg lehet találni, akit érdekel!
dittee
 
 


Reginand, az Aviva alapvetően annak segít, akinek valamiért nem jön meg, vagy nem rendszeres a vérzése. Nekem ezzel nem volt gondom, méhpolyp miatt mentem betanulni. Csehné Marikához jártam, aki nagyon kedves volt, szerinte 3 hónap alatt kezelhető a problémám, de én nem éreztem magaménak a mozdulatsorokat. Az első konzultáció után részt vettem még gyakorlóórákon, meg otthon is hetekig rendszeresen csináltam, de nem tudtam megszeretni. Nem is éreztem pozitív változást, de azért nem beszélek le senkit, mert ha hiszel benne, biztos segít. Az endora inkább az Arwen tornát és diétát javasolják, nézz utána ennek is mielőtt döntesz: http://www.arwentorna.hu/

Egyébként tegnap, miután leírtam a nyűgömet, megkönnyebbülhettem, mert meg is érkezett a máskor nem annyira várt.

Kittikata: endokrinolugásnál jártál már, IR-t nézték? Mennyi a TSH-d?

Dittee, ez nagyon szomorú! Miért kellett lombikoznotok?

Naaaaa, mi a helyzet, Beus?
igeeen
 
 


@igeeen:
Igen a nőgyógyászom endokrinológus is. Merkfirm8n 1000 szedem este 1-t. A TSH 3,500 volt. De csak fél tablettát kell szednem.
kittikata
Vecsés
 
 


Igen! Az egyik petevezetékemet ki kellett venni és a páromnál is vannak gondok, kevés neki a mozgó spermája. Ezért volt a lombik. Most fagyis beültire készülünk, mert 4 embrió lett és abból 2-t ültettek be, így nem kell annyi hormon. Van valakinek tapasztalata fagyibaba ügyben? Szerintetek mennyivel van kevesebb esély a sikerre, mint frissnél?
dittee
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát ma volt a teszt napja. Negatív.... 
Nem tudom mihez kezdjek... Már szétbőgtem a párnámat... A férjem totál kivan... Ez volt az eslő lombikunk, de totál kikészültem... Nem godnoltam volna, hogy ennyire megterhelő lelkileg. Mindent megtettünk.. pihentem... napi 2 liter folyadék, normális kaja... és semmi. Az biztos, hogy itt már nem próbálunk lombikozni, talán ha haza költöztünk. 
Sok sikert Mindenkinek!!! Jó volt veletek megosztani az érzéseimet, és köszönöm a tanácsokat is.
Szurkolok mindenkinek!!!
beus1983
London
 
 


Beus,
Nagyon sajnalom :( biztam benne hoyg Te sikerrel jarsz! De ne aggodj meg fiatal vagy, van idod es csodak is vannak! Bizz benne.
Sird ki magad, gyaszolj, majd " epulj fel"!

De gyere meg!
reginand1pont0
 
 


Beus nagyon sajnálom. Most gyógyítsd a lelked erősödj! Gyere vissza közénk!!! Ne add fel!
kittikata
Vecsés
 
 


Köszönöm Lányok <3 
Annyira aranyosak vagytok! Az elmlúlt 3 nap iszonyú rossz volt. Szinte végig bőgtem minden napot. De most már kezdek jobban lenni, Valamiért még nem érkezett el a mi időnk... Még kb. 1,5-2 évet maradunk Londonban, aztán költözünk haza! Otthon pedig kezdjük előről. Nem adjuk fel.:-) Most kell egy kis idő amíg túl leszünk rajta. Mindkettőnket nagyon kikészített. Felajánlották, hogy menjek el egy pszichológushoz, aki direkt sikertelen lombikos párokkal foglalkozik. Úgyhogy úgy gondoltam mit veszíthetek. Kaptam időpontot,de annyian vannak, hogy csak március 17-re tudtak beírni. Még meggondolom. Lehet, hogy addigra már nem is lesz szükségem rá.
Maradok veletek:-) És szurkolok mindenkinek! Jó kis csapat vagyunk:-)
beus1983
London
 
 


Beus,
Ha idod engedi menj el, semmit nem veszitesz max az idodet, Egy alkalom nem sok, es lehet hogy meg akkor is segit ha ugy erzed hogy mar jol vagy!

Irj majd!
reginand1pont0
 
 


Beus, csak most olvastam a rossz hírt. Szívből sajnálom! A pszichológus lehet, hogy jót tesz, de 1 hónap múlva már biztosan nem leszel ennyire elkeseredve. A következő sikerülni fog! De addig is történhet csoda, csak hinni kell!

Kittikata, akkor jó kezekben vagy a nődokidnál. Állítólag a TSH nem változik gyorsan, de nekem az elmúlt 3 évben meglehetősen nagy kilengéseket mutatott: 2,57 - 1,9, - 2,4 - 3,68 - 0,25 - 1,86 és csak egyszer a legmagasabb értéknél kellett lombik előtt 1 hónapig Letroxot szednem (25 mg felét/nap).

Dittee! Fagyiban nincs tapasztalatom, de drukkolok nektek!
igeeen
 
 


Beus, nagyon sajnálom! Teljesen megértelek, nagyon nehéz ezt feldolgozni. Ilyenkor az ember már nem tudja, hogy mi lehet még sikeres, ha még ez sem. Nehéz ilyenkor újra hiini az egészben, de meglátod, idővel menni fog. Picit pihenjetek, foglalkozzatok egymással és a pszichológus tényleg n agy segítség lehet. Majd számolj be, hogy milyen volt! Kitartás!
Igen, nagyon szépen köszönjük a drukkot, szintén megy Neked is és mindenki másnak, akinek szüksége van rá! :)
dittee
 
 


Sziasztok! Ér még becsatlakozni Hozzátok?

Nekem most volt az első lombikom. Január 25-el kezdtük, a punkció február 5-én volt, a transzfer pedig február 7-én. 4 sejtes embriokat kaptunk vissza, kettő pöttyöcskét összesen. Nagyon bizakodóak voltunk. Nálam minden rendben, a férjem spermái lassúak és az alakjuk sem a legjobb, de úgy éreztük 100%-ot teljesítettünk, amikor három tüszőt sikerült leszívni, abból egy éretlen volt, így nem tudták megszúrni és kettőt ICSI technikával megszúrtak, meg is termékenyült. Nagy volt a boldogság és a bizakodás. Aztán pihentem 1 hetet otthon. ET+13. napon negatív lett a tesztem. ET+15. napon is negatív lett a tesztem, majd tegnap elmentem vérvételre, (ET+17) és az eredmény: <2. a hcg. Elég gyalázatos. Nem tudom, hogy elindult-e valami, vagy sem, de ez most nem sikerült.
Le vagyunk törve, hiszen azt gondoltuk, hogy mivel még nem vagyok 35 akkor könnyebb lesz.
Legközelebb április végén gondolkodhatunk OEP támogatott lombikban. Hosszú még az út. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne turbózni Apa spermáit? Vagy a megtapadás körül mi az, ami segíthet? Ittam magnéziumot, szedtem C-vitamint, Folsavat, Prednisolont, D3 vitamint. Még homeopátiás szert is ajánlottak a beágyazódás segítésére. De semmi. Utrogestant hüvelygolyót kaptam, tegnap a vérvétel eredménye után azt is abbahagytam, a menstruációm még nem jelentkezett. Átlag 3 napot írnak, mire a szervezet magához tér a progeszteron pótlás alól.

Szép napot kívánok mindenkinek! :)
kellazababa
 
 


Sziasztok Lányok! 

Mindenkinek nagyon köszönöm a bíztatást. Már sokkal jobban vagyok, bár azért még mindig megszakad a szívem, ha egy pici babára ránézek.

Igeeen: A TSH-m nekem 2,2 volt tavaly februárban, így én is Letroxot kaptam, 50mg-ot 1 nap, ami 0.6-ra vitte le az értékem. Erre viszont már azt mondták, hogy túl alacsony. Így a lombik előtt abbahagytam, mert az itteni dokik nem mentek bele a lombikba, ha nem hagyok abba mindent amit otthon kaptam. Szerinted a 2,2 érték magas? A Kaáliban azt mondták, hogy tökéletes eredmény, ha az ember nem akar gyereket. Ha viszont babát szeretnénk 1 alá kell vinni. A te dokid mit mondott? Illetve kaptam bromocriptint is, felet reggel és 1-et este, ez a prolaktinomat 650-ről 125-re vitte le. De ezt is abba kellett hagynom. 
Most azon kezdtem el gondolkodni, hogy lehet, hogy ezért nem sikerült a lombik? Lehet ha titokban folytatom sikerült volna?
beus1983
London
 
 


Kellazababa: Üdvözlünk a csapatunkban:-) Ahogy olvastam a történetedet, mintha az enyémet olvastam volna. Nekem is az első lombik volt, ami nem sikerült. Nagyon le voltam törve, még mindig, de már sokkal jobb a helyzet. Te hova jártál lombikra?

Én annyira nem vagyok képben az otthoni lehetőségekről. Én még leragadtam ott, hogy a Kaáli intézet létezik és más semmi. De így olvasva titeket, kezd összeállni a kép Én eredetileg győri vagyok, és kb 2 éve felhívtam a győri Kaáli intézetet érdeklődni, hogy hogy is megy ez a lombik pontosan, ahol olyan bunkó volt a nő akivel beszéltem, hogy megköszöntem "kedvességét" és letettem a telefont.  Így ha otthon vagyok, a pécsi Kaáli intézetbe járok, ott nagyon aranyosak. 
Esetleg van valakinek jó tapasztalata a Kaáliról? Mindegy melyik városban?
beus1983
London
 
 


Sziasztok! Kedves Beus1983!
Köszönöm a kedves szavakat!
Mi a Dévai intézetbe jártunk/járunk.
Az egyik sorstárs mondta, hogy 5 évig jártak a győri Kaáliba, sikertelenül. Most jöttek át a Dévaiba, ahol most pozitív lett a tesztje. :) Örülök nekik! Remélem minden rendben lesz velük!
Sajnos a többi lány, akik velem voltak pár napos eltéréssel 5-ből 1-nek jött csak össze ez a kör.

Sajnálom, hogy így jártál Beus, mint én. Talán a következő sikerül. Most felkészítjük Apa szervezetét, egy andrológus ajánlásával az alábbiakat kellene szednie:
C-vitamin 1000 mg, Q10 100 mg, E-vitamin 200 mg, Omega3 zsírsav, multivitamin.
Emellet szelén és ginseng. Ez a gyerek amikor megfogan, maga lesz superman vagy superwomen. :)
Sajnos, vagy nem sajnos Kaális tapasztalatról nem tudok írni. Van még a Forgács Intézet is, állítólag onnan elég sokan eljöttek az első konzultáció után, mert azonnal a fizetősre akarta rábeszélni őket a doki. De attól még nem tudja garantálni a végeredményt!!!

Dévai doki is rettenetesen leterhelt, emiatt szétszórt, nagyon! A leletek kapcsán folyton problémák vannak, nem mondja meg pontosan, hogy mi kell, kimarad ez-az a listából, mire kezdené a lombikot rájön, hogy nem lehet , mert még ez is és az is hiányzik...mi 1 évig hajtottuk a mókuskereket, mire odaáig jutottunk 4 konzultáció (4*12 e Ft) után belevágjunk.
A leletek persze összességében több százezer forintba kerültek. Külön élvezet, amikor rájössz, hogy amíg vársz, hogy egy rossz rákszűrésből kigyógyulj, vagy a bakteriológia a Dévai társlaborjának hibájából rossz, újra kell csináltatni stb. emiatt már több lelet érvényessége lejárt és további sok ezerért megismételheted..na az mellbevágó.

Mi a Párom bakteriológiai vizsgálatával csúsztuk meg. A Dévai intézetben adtuk le a mintát, ott viszont tovább küldték a laborjukba, majd 1 hét múlva kaptuk a hírt, hogy e-coli van benne, csíraszám nincs. Urológushoz időpont, urológus közli, hogy rossz a lelet, nincs csíraszám, így nem lehet kezelni, mivel egy újszülött szervezetében is van e-coli, ha nem tudja mennyi van, akkor mit írjon fel rá. Találomra felírt egy antibiotikumot, majd végig szedte a Párom, időpont a Dévai intézetbe, majd e újabb bakteriológiai vizsgálat a Dévaiban, újabb egy hét várakozás, újra e-coli. Akkor írt a Párom a labornak, hogy mit tegyünk, az urológus nem tudja kikezelni rendesen, ha nincs csíraszám. Ők széttárták a kezüket, válaszoltak, hogy a minta transzportközegben érkezett, nem tudnak mit tenni. Transzportközeg=nem steril. Ezek után újra urológus, beelégelte ezt az egészet, elküldte a Páromat SZTK alapon mintavételre, ott kiderült, hogy tök negatív a lelet. A nem steril közeg miatt csúsztunk 1 hónapot, közben nekem rossz lett a citológiám, szóval elegünk volt.
Ja és miómám is kialakult közben, úgyhogy jó kis buli ez.
kellazababa
 
 


Szia Kellazababa! Szép kis kálváriát jártatok végig, és a legszomorúbb, hogy ennyi előkészület ellenére sem sikerült. Nagyon sajnálom! Kétszer próbáltam a Dévait, de tőlem is kért "hülyeségeket" a professzor út, amit prezentáltunk a következő konzultációra, és akkor már maga sem tudta, miért kérte. Egyik esetben sem jutottunk el ott a beültetésig, mert éretlenek voltak a petesejtek. Fiatal vagy, biztos sikerül a következő, bár engem a főnővér azzal bíztatott, hogy ált. 3.-ra sikerül.

A spermaszámra, minőségre, motilitásra én főleg Ginsenget és Selenborgot szedettem a párommal, de kipróbáltuk a FER14-et, aztán lehet, hogy végül a fáradtságra szedett B vitamin segített a legtöbbet. Vagy ki tudja. Herevisszér tágulata van, de műtetni nem akarja, és én sem erőltetem, mert egyáltalán nem biztos a javulás a kiskatonákat illetően.

Beus: 1 körül javasolják a TSH-t spontán gyerekhez, szóval talán lombikhoz a 2 körüli is jó. Később kell vigyázni, mert szellemi károsodást (IQ csökkensét) okozhat a magzatnál az anya pajzsmirigy alulműködése. A pazsmirigy működést állítólag tornával, kifejezetten fordított testtartással lehet stimulálni, pl.: fejenállás, gyerta, jógapózok, mint a hegytartás, híd, stb.
DE A LEGJOBB A CHARAN TEA vagy kapszula, abból is a dr. Chen féle!!!! Balzsamkörte néven is ismeretes, persze nem tudom, hogy angliában lehet-e ilyesmit kapni. Itthon van bioboltokban, és egyes patikákban is, és persze a neten is rendelhető. Az endo doki ajánlotta a MensMentisben.

Megtapadásra az Aspirin Protectet javsolták többen, de csak neten, orvostól még nem hallottam, illetve amit nődoki javasolt, az az Inofolic, vagy van olcsóbb, de azonos hatóanyaggal a Myo Inositol. Ez egy italpor szintén bioboltból, javítja a petesejtek minőségét, segít az IR-t elkerülni, stb. Neten van róla sok-sok info. Vigyázzatok, kitolja a ciklust!

igeeen
 
 


Mi májusban ugrunk neki legközelebb, és utoljára a "cyberbaba" gyártásnak.

Picit off, vagy nem is annyira:
Talán nálatok ez nem probléma, de mi sokat beszélgettünk mostanában a párommal, és sajnos meg kellett állapítsuk, hogy eléggé rányomta bélyegét az elmúlt évekre a sok orvostól orvoshoz járkálás, reménykedés, és aztán a totális kudarc. Kicsit eltávolodtunk egymástól. Most próbáljuk újrarendezni a szálakat, újra közelebbkerülni egymáshoz. Már nem is tudtam úgy romantikázni, hogy ne a ciklusnaptárt lessem, és persze a lehetséges pozitúrák számát is jelentősen redukáltam. Szörnyű!Tanulságul írtam ezt ide nektek, hogy a nagy, gyerek utáni vágyakozásban ne felejtsetek el vágyakozni a párotok után sem!
igeeen
 
 


Sziasztok, Szia Kellazababa!
sajnalomhogy itt kell lenned :(

En toretlenul magam alatt vagyok.
voltam ujra a meddosegiben, ott a doki szinten ellenezte az ujabb mutetet endo ugyben, ami ugye  abelemen van allitolag.
Viszont o kezdene mar a lombikot majdnem azonnal, nekem meg ketsegeim vannak.. ott a kariotipus vizsgalat, ami kromoszomavizsgalat es az alloimmun is.. ezek is okozhatnak kudarcot, de mindez nem OEPes vizsgalat szoval mindegy mikor csinaltatom meg nekem kell fizetni.
Az egyik 2x17ezer a masik 106 ezer..
Bar ezek nem kellenek a dokinak de lehet jo lenne megcsinaltatni. Mit gondoltok?
reginand1pont0
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok.:) 
Végigolvastam a bejegyzéseket, és mindenkinek nagyon-nagyon szurkolok!!! 

Mi még nem jelentkeztünk a fárjemmel egy intézménybe sem, a napokban született meg a döntés, hogy elindulunk ezen az úton. Két éve kezdtünk el próbálkozni, sajnos eredménytelenül. Egy éve kiderült, hogy a férjemnek OAT szindrómája van (kevés spermium, amelyek lassan mozognak, és rossz az alakjuk is), nekem pedig pajzsmirigyalulműködésem, és enyhe inzulinrezisztenciám. Májusban ismét megyünk teljeskörű laborvizsgálatra. Úgy döntöttün, hogy ha a férjemnek továbbra is rossz lesz az eredménye, akkor nem várunk tovább a spontán fogantatásra, hanem jelentkezünk lombikprogramra.

Jelenleg gyűjtjük az információkat, kutakodunk intézmények és árak után. Kifogytunk az anyagi tartalékainkból, így sajnos most még fontosabb, hogy amire nem muszáj, ne kelljen költenünk. Így mindenképpen az OEP által támogatott intézmények jöhetnek csak szóba.

Szeretném megkérdezni, hogy kinek melyik intézménnyel milyen tapasztalai vannak? OEP által támogatott intézmény esetében mennyi körülbelül az önköltség? Mennyi körülbelül a várakozási idő? Körülbelül milyen kötelező vizsgálatokat kell elvégeztetni?

Tavaly júliusban voltam átjárhatóságin, vajon kérik majd ismét?

Ti elmondtátok a munkahelyeteken, amikor elkezdtétek a programot? Ha igen, hogyan fogadták? Ha nem, akkor mit mondtatok, amikor szabadnapot vettetek ki, vagy táppénzre mentetek?

Köszönöm előre is, ha válaszoltok, nagyon sokat jelentene! :)
pamina
 
 


Szia Pamina,

udv itt! En a BMC be jarok, ott minden OEP es ,csak a szurikat, gyogyszereket kell fizetni. Nekunk eddig 3 inszem ( kb 35ezer / db) es 1 Lombik volt ( kb 150 ezer). A gyogyszerek mind attol fuggnek ki a doki es milyen a hormonsorod, es hogy produkalod a tuszoket stimu alatt. Egy rovid protokoll olcsobb hiszen ezert rovid, azt a mensi utan kezdik, a long, pedig dragabb ,azt a ciklus 21. napja korul kezdik.

Allitolag ez nagyon jo intezmeny, de nincs osszehasonlitasi alapom. A SOTE 1 et nem javasoljak, de ez csak amit en olvastam, ezt majd neked kell eldontened.
Ott a Kaali ami szinten OEP es , de ott nem tudom hogy mennek a dolgok.

Itt kb 2 honap a konzi ahol kiirak a vizsgalatot, majd kb ujabb 1 honap ha megvan minden vizsgalat ujabb konzi. Es ugye ott az eredmenyektol fuggoen indul inszem vagy lombik, Lombikra allitolag most sokat kell varni, kb 2-3 honap. En most voltam konzin, de mar "regi " tag vagyok , doki szerint mehettem volna kov. honapban, de mutet utan vagyok szoval majd talan majus.

En nem mondtam el hivatalosan, ill a fonok, aki nem a fonokom igazan, tud rola, de ennyi. Amugy en szabadnapot vettem ki vagy csusztam, kesobb mentem , tovabb maradtam. De mar ez sem megoldhato igy ha marad ez a munkahelyem meg majusban akkor tp re megyek mar a legelejetol.
A leszivastol en TP n voltam.

Azt nem tudom kerek e majd ujbol az atjarhatosagit.. en szeptemberben voltam es elfogadtak az ev elejit, lehet hogy kerik ujra ha nem egy even beluli.
Kell: mammografia vagy UH attol fugg mennyi idos vagy ( 35 felett mammo)
3. 21. napi hormonsor, atjarhatosagi, vercsoport, virusok( HIv, baranyhimlo, hepatitis, rozsahimlo, ) rakszures, ghonorrea, clamidia, huvelykenet es meg vmi talan.  Ezeket amugy megcsinaljak az intezetben, nyilvan ido mig idopontot kapsz es elkeszul, szoval ennyit meg adj hozza.
nagyjabol ennyi, persze ettol lehet elteres.
En csinaltattam egy csomo onkoltseges vizsgalatot is, ami igy is ugy is maganktg es egy ido utan ha nem sikerulnek a beavatkozasok..

Nezz korul sok intezmeny van!
Meg annyit hogy allitolag BMc nek nagyon jo a statisztikaja, es nagy multu intezmeny. (irto sokan is vannak sokat kell varni amikor mar programban vagy es mesz vizsgalatokra)


Sok sikert!
reginand1pont0
 
 


Kellazababa: Köszönöm szépen az infókat az intézetekkel kapcsolatban. Hát igen, én is úgy gondoltam, hogy a győri Kaáli kilőve De most te megerősítettél ebben.
Teljesen ledöbbentem, ahogy olvatam a torúrát, amin keresztül mentetek. Néha az az érzésem, hogy egyes dokikat nem nagyon érdekli az ember helyzete, vagy legalábbis nem érzi át, hogy min mennek keresztül a párok. 

Igeen: Neked is köszönöm a TSH-s infókat. Azon gondolkodtam, hogy mivel még van 2 doboz letroxom itt, lehet, hogy újból elkezdem szedni. Bár jó lenne egy vérkép, hogy lássam hogy állok hormon ügyileg 
Április 20-án megyünk haza, kérek időpontot a Kaáliba, megnézetem magam, kíváncsi vagyok mit mond a doki így lombik után. 
Annyi fontos információt tudok meg tőletek, ténhleg szuper ez a fórum! Azt hiszem lassan jegyzetelnem kell, mert minél többet olvasok a külsönböző vizsgálatokról illetve okokról, amik befolyásolhatják a lombikot, hogy egyre tudatlanabbnak érzem magam
A párkapcsolattal kapcsolatban meg teljesen igazad van! Nem szabad, hogy a nagy babaprojektben elfelejtsük a másikat. Nagyon fontos, hogy a romantika megmaradjon <3

Reginand: Ne légy letörve, sikerülni fog! Én is megcsinátatnék minden vizsgálatot a helyedben, biztos ami biztos. Mondjuk ez egy jó jel, hogy a doki már most elkezdené a következő lombikot. Ez ugyanaz a doki vagy máshoz mentél? 


beus1983
London
 
 


Szia Pamina! 

Üdvözlünk a csapatban Az intézményekkel kapcsolatban én is információkat gyűjtök, úgyhogy ebben is egy csónakban evezünk Amikor én szóltam pár hónappal a lombik előtt a főnökömnek, hogy mire készülök, így nagyon segítőkész volt, és kaptam 3 hét szabit is, úgyhogy a leszívástól a teszt napjáig itthon voltam.

Lányok! Nekem még nem csináltak átjárhatóságit soha. Kinek mi a tapasztalata? Mennyire fáj?

beus1983
London
 
 


Bocsánat, az utolsó hozzászólásomban nem egészen helyesek a mondataim Késő van már úgy nézem
beus1983
London
 
 


Beus, igen, ez a meddosegiben a dokim.

Az a gond hogy a vizsgalatok mire megjonnek mar tenyleg nyar lesz.. a melohely miatt lehet jobb lenne lombikozni mielobb, de ha meg emiatt lesz gond akkor nem fog sikerulni :( nem tudom mitevo legyek..

Nekem csinaltak, maga a vizsgalat inkabb kellemetlen volt, mint fajdalmas, es en utana elajultam, de azt is  inkabb a nyomastol,( merthogy fellonek vmi folyadekot amit az UH n kovetnek es az feszit) nekem UH sat csinaltak , nem tbs, kontrasztanyagos, rontgenest.
Sztem inkabb csinalass ha lehet kontrasztanyagost..

reginand1pont0
 
 




Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! 

 

Nagyon nehezen tudunk továbbra is dönteni, hogy melyik intézménybe menjünk. Azonban minél többet olvasok az interneten, annál jobban összezavarodom. Nagyon sajnálom, akinek nem sikerült az első, vagy akár a többedik lombikprogamja, egyelőre el sem tudom képzelni, hogy mennyire nehéz lehet ezt feldolgozni.

Korábban azt gondoltam, hogy ha természetes úton nem jön a baba, akkor a lombikprogram 100%, hogy segít. Megdöbbenve tapasztalom, hogy ez nem így van.:(

Az is félelemmel tölt el, hogy sok párnak úgy sem sikerül a lombik, hogy nincsenek nagy problémák, jó esetben a hölgy tagnál semmi probléma nincs, és mégsem. Ez nagyon szomorú.

Aztán az is megdöbbentett, hogy az ilyen intézményekben sokszor nem is néznek olyan dolgokat, mint inzulinrezisztencia,vagy pajzsmirigy, és akár több sikertelen lombikprogram után derül ki, hogy azért nem tapadt meg az embrió.Vagy ez nem is feladata az intézményeknek? 

 

TSH ügyben nekem is azt mondta az endokrinológusom, hogy a babához 1 és 2 között kell lenni az értéknek.Nekem ennek a beállítása folyamatban van.:)

 

Reginand, nagyon sajnálom, amin keresztül kell mennetek.:( A BMC-ről sok jót olvastam, egyetlen hátránynak csak a hosszú várakozási időt említik mások is.

Férjemnek elég rossz lett a spermaeredménye, így abban bízom, hogy feleslegesen nem kell majd újra elmennem átjárhatóságira, és nem kell az inszeminációt sem megpróbálni. Vagy butaság ilyenben reménykednem?

 

Kellazababa, szeretném megkérdezni, hogy lehet-e tudni, hogy mi volt az oka, amiért az ismerősödéknek öt évig nem sikerült a baba, amíg a győri Kaáli-ba jártak?

Mi volt más a Dévaiban, amiért ott elsőre sikerült?

A Dévairól én is olvastam már több forrásból, hogy az orvos előszeretettel felejt el olyan információt adni, hogy még szükséges lenne ilyen és olyan lelet, és így az idő pedig csak megy.

Hogy-hogy ezek után a tapasztalatok után mégis ott maradtál?

 

Beus, akkor valóban egy csónakban evezünk, ami az intézménykeresést illeti. :)

Én tavaly magánúton voltam átjárhatóságin, mégpedig ultrahangoson (hycosy). Nagyon izgultam előtte, mert féltem attól, hogy nagyon fog fájni. Szerencsére nem így történt, a fájdalom teljesen kezelhető volt, erős menstruációs görcshöz hasonló. A petevezetékeim szerencsére teljesen átjárhatóak voltak. Utána kicsit véreztem, és egy napig feszült a hasam a folyadéktól, ami a  hasüregbe ürült, de az orvos szerint ez teljesen normális. 

 
pamina
 
 


Sziasztok! Ha nem gond, én is csatlakoznék hozzátok. Néhány szó rólam: 35 éves vagyok, a párom 38 és 4 éve szeretnénk babát, sajnos mindeddig sikertelenül. A tavalyi évben 4 sikertelen inszemináció után úgy döntöttünk, hogy továbblépünk és bejelentkeztünk a BMC-be. Párommal minden rendben, nekem erősen kimerülőben van a petefészkem, úgyhogy nincs vesztegetni való időnk. Most kedden fogjuk visszavinni az elkészült eredményeket és reménykedünk, hogy áprilisban el is tudjuk kezdeni a kezelést (bár amiket mostanában olvasok fórumokon a várólistákról egy kicsit elbizonytalanított ebben.) Van-e esetleg valakinek konkrét tapasztalata a közelmúltból a BMC-ből, hogy most mennyit kell várni egy lombik időpontra? Előre is köszönöm a választ, és mindenkinek sok sikert kívánok.
zsuzska1129
 
 


Sziasztok! Ha nem gond, én is csatlakoznék hozzátok. Néhány szó rólam: 35 éves vagyok, a párom 38 és 4 éve szeretnénk babát, sajnos mindeddig sikertelenül. A tavalyi évben 4 sikertelen inszemináció után úgy döntöttünk, hogy továbblépünk és bejelentkeztünk a BMC-be. Párommal minden rendben, nekem erősen kimerülőben van a petefészkem, úgyhogy nincs vesztegetni való időnk. Most kedden fogjuk visszavinni az elkészült eredményeket és reménykedünk, hogy áprilisban el is tudjuk kezdeni a kezelést (bár amiket mostanában olvasok fórumokon a várólistákról egy kicsit elbizonytalanított ebben.) Van-e esetleg valakinek konkrét tapasztalata a közelmúltból a BMC-ből, hogy most mennyit kell várni egy lombik időpontra? Előre is köszönöm a választ, és mindenkinek sok sikert kívánok.
zsuzska1129
 
 


Köszönöm Lányok az átjárhatósági vizsgálatokkal kapcsolatos információkat. Szerintem áprilisban beszélek a dokimmal, és ha nyáron hazamegyünk hosszabb időre, megcsináltatom ezt a vizsgálatot. 

Reginand: szerintem csináltasd meg ezeket a vizsgálatokat. Engem sem hagyna nyugodni. Lehet, hogy tényleg semmi baj, de ha kizárod ezeket a lehetőségeket, nyugodtabban indulsz neki a lombiknak. Szurkolok nagyon!

Pamina: Az én lombikom előtt én is ugyanígy gondolkodtam, azt hittem, ha minden rendben mindkettőnkkel, akkor a lombik tuti. Nálam nem találtak semmit eddig. Azt mondták minden rendben, a férjemnek pedig olyan jók a spermaértékei, hogy a kórházban azt mondták, hogy simán mehetne donornak, és mégsem sikerült...
Úgyhogy valószínű mégiscsak velem van a baj... Remélem hamar kiderítik De nem adjuk fel! Csak pozitívan állunk hozzá.

Zsuzska: Üdvözlünk téged is nálunk:-) Drukkolunk!!!
beus1983
London
 
 


@pamina:


Sziasztok! @pamina: az ismerősömnek nem tudom miért nem sikerült olyan sokáig a győri Kaáliban. Annyit mondott, hogy ott kevesebb volt az információ és ő nem tudta azt sem, hogy a fehérje milyen fontos. (az állati eredetű fehérje és ő vegetáriánus amúgy) Szóval most halat evett és talán csirke husit is. Kettő is megtapadt neki. Egyébként a Dévai dokinál amikor én voltam transzferen előttünk, utánunk összesen 5 lánnyal sikerült összeismerkedni közelebbről, abből csak egynek lett pozitív a tesztje.

Mi azért maradtunk a Dévainál, mert úgy éreztük, hogy bele feccöltünk sok-sok hónap várakozást, pénzt a leletekbe, már ismertük a járást, akkor ott megpróbáljuk (egyébként a Párom akarata szerint történt, mert én már ezer éve mondtam, hogy hagyjuk ott, nekem a kis hang azt súgja, hogy csak oda ne...) be is jött, amit súgott az a kis hang...

Egyébként a fizetési kvóták is érdekesek, mert tőlem a tesztelés utáni UH-n elkért 12e Ft-ot, egy másik lánytól, akinek szintén nem sikerült semmit sem kért, akinek sikerült, tőle meg 15e Ft-ot...A vizsgálat mindhármunknál ugyan úgy zajlott...
Egyébként ma szembesültem a kiírással a falon, hogy bevezették a Dévai Intézetben is a várólistát. Mi normál esetben (várólista nélkül) már áprilisban indulhattunk volna a következőre, de így már csak júniussal kecsegtetett. Az sem biztos...

Úgyhogy nem tudom hova tovább, de valahova be kellene jelentkeznünk.
Szép napot!

kellazababa
 
 


@beus1983:


Beus1983! Én is hycosy vizsgálaton voltam (magánban) és nekem egyáltalán nem fájt (bár mindkét petevezetőm átjárható volt). Nagyon kedves volt a doktor, elmagyarázott előtte mindent, a munkaidőm után fogadott, így szabadságot sem kellett kivennem, és a hycosy alatt is mindent magyarázott, utána kicsit fektettek még, hogy minden OK legyen. Nem volt semmi gond.
De! Másnap délután azt hittem szétszakadok úgy fájt a hasam. Gyorsan mentem haza és lepihentem, aludtam egyet és szépen elmúlt.
Mondjuk szerintem ez egyén függő is, hiszen ennél óvatosabban már nem lehetett volna a hycosyt megcsinálni.

A punkció után is rosszul lettem, sőt a transzfer után majdnem elájultam, még meg is jegyezték a lányok, hogy de rosszul nézek ki, nincs valami bajom. Éppen csak az ájulás környékezett.
kellazababa
 
 


Szia Zsuzska,

En mar programban vagyok, vagyis mar volt 1 sivf em, meg 3 inszem, es most mutet utan voltam ott, doki mar kezdte volna a kovetkezo ciklusban.. Szoval nem tudom masnak mennyi a varolista, de ez sokban fogg a vizsgalatoktol is!

reginand1pont0
 
 


Sziasztok!
 Zsuzska, én is BMC-s vagyok, nekem az inszem után az első lombik megbeszélésre 3 hónap múlva adtak időpontot és még 2 hónap múlva kezdték (mondjuk év vége volt és már nem fértem bele a keretbe). Hallottam olyat is, aki hamarabb sorra került, igazából nem tudom, hogy mitől függ. Most éppen kibővült a csapat egy dokival, úgyhogy lehet, hogy így most rövidebb a várólista.
dittee
 
 


Sziasztok!
Lombikból megmaradt gyógyszereim átvehető Budapest egész területén.


Prolutex 25mg progeszteron oldatos injekcció:
2016/05 lejárattal 2db
2017/02 lejárattal 4db összesen 6000 HUF
Ovitrelle 250 (előretöltött injekciós) 2016/05 lejárattal bontatlan csomagolás 5000 HUF
Pergoveris 150 NE/75NE por és oldószer 2017/03 ejárattal 13000 HUF

Sikeres lombikot mindenkinek!

zokni
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, és hát mindenek előtt mindenkinek gratulálok aki már kismama vagy édesanya, akik meg haladnak az úton nagyon szorítok.
Mi 2 kűzdelmes év után mostanra jutottunk el odáig, hogy lombikosok leszünk. Alapvetően a párom miatt adták ezt a szakvéleményt, de mint kiderült miattam is indokolt. Ráadásul endometriózis műtét után azt mondták olyan helyre kell menni, ahol a lehető legrövideb a várólista.
Ebben szeretném a véleményeteket kérni. 3 intézetbe jelentkeztünk be első konzultációra, de nyilvá nem szeretnénk 3 helyen végigcsinálni mindent, választani kell: Forgács, Kaáli és Dévai.
Kinek mi a tapasztalata? Melyiket javasoljátok? Sok helyen próbáltam utána olvasni mindhárom intézetnek, és van amiről egyáltalán nem találtam véleményt, van ahonnan meg nagyon megoszló véleményeket hallani.

Előre is köszönöm a válaszokat :)
babatakarunk
Budapest XIX. kerület
 
 


Szia, en egyikben sem tudok segiteni, mi a BMC be jarunk, de ahogy hallottam identol jelentos penzeket vontak el a lombikkezelesektol igy mindenhol irto hossz a varolista. Kaaliban tobb honap, fel ev korul, vagy afelett hallottam mar eddig is. A tobbit nem ismerem.
reginand1pont0
 
 


@reginand1pont0:
Köszönöm :) ez is hasznos infó. A BMC-t párom nagyon nem akarja így az a mi listánkról lemaradt.
Bízok benne hogy legalább 1 éven belülre kerülünk... az endometriózis miatt fontos mert azt mondták újra műtenek ha egy évig nem esek teherbe :/
Ti hol tartotok?
babatakarunk
Budapest XIX. kerület
 
 


Mi most a feladas kozeleben, kicsit kikeszultem :( nekem is most volt endomutetem, es van a belemen is allitolag amit ki kellene vagni, a bellel egyutt, 2 ev a varolista.. amugy sem szeretnem magam megmuttetni.
Volt egy sikertelen lombikunk es 3 inszem. Mar 4 eve varunk es semmi, de nem is jutunk kozelebb a megoldashoz, ill, talan most, szoval az endo.. nem tudomhogy ez lehet e az ok magaban..

Miert lottetek ki a BMCt?
A devairoll hallottam olyanokat.. olvass a devai topicban is. Nekem nem volt szimpatikus

remelem mielobb sikerrel jartok.
reginand1pont0
 
 


@reginand1pont0:
Az endo lehet oka. Mondjuk nekem nem volt ennyire sulyos, egy ismerősünknél volt nagyobb baj a lánynak. Neki több órás volt az endo műtétje... de pár hét volt mire műtötték. Mindkettőnket a SOTE II-n és lekopogom úgy néz ki nagyon profik.
A BMC-t a kórház miatt. Párom anyukáját műtötték ott és nagyon rossz élményük volt. Azt mondta a kórház közelébe se hajlandó menni.
A Dévairól én is megoszlóakat hallottam :/ ezèrt is félek kicsit. Nem tudom... viszont ott állítólag 2-3hónap a lista (Dévai doki mondta telefonban). A Dévais fórm 90%-ban pozitív. Aki oda jár és ott is marad az nyilván dicséri.
Most úgy néz ki, hogy elmegyünk a Forgácsba és talán a Dévaiba is. Hátha a 2közül valamelyik bejön.
Neked kitartás!!! Ne add fel. Ha endó probléma van és azt sikerül megoldani szerintem tuti összejön. Nagy ellenség, így az eddigi sikertelenség mögött állhat ez.
babatakarunk
Budapest XIX. kerület
 
 


Hat en nem tudom sajnos kivarni a 2 evet. 39 vagyok :( es mar 4 eve elmentunk kezelesre, most sikerult kideriteni..

Sztem a BMC nagyon kulonbozik a korhaztol, csak egy teruleten van. Sokan vannak ez igaz. sokat kell varni ez is igaz, de azertmert sokan vannak, es azert vannak sokan mert allitolag jo..
Jo a statisztikaja, eleg regota csinaljak.
reginand1pont0
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: