Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! 
08.08-jén megtörtént a 4. műtétem. A doki szerint, sikerült "befejeznie" a méh összenövések szétválasztását. Most úgy gondolja, a mégfal oldalsó részei alkalmasak lesznek arra, hogy megtapadjon a megtermékenyített petesejt, a hátsó része nem annyira... Közel arányos formájú és méretű lett a méhem. Most 3 cikluson keresztül ösztrogént, aztán progszteronmt kell szednem, majd visszamenni kontrollra. A kontroll egy szintén altatásban végzett hiszteroszkópia lesz. Számításaim szerint október végén. A műtős doki a lombikot javasolja - egyik petevezetőm láthatóvá vált, de nem feltétlenül átjárható. Aztán 08.03-án voltunk a BMC-ben is. Részemről ki kell várni a kontroll műtétet, s majd a műtős doki ad írásban javaslatot a továbbiakról. Közben férjemnek megkaptuk a két spermavizsgálat eredményét, nem történt javulás, OAT szindróma...csak lombik lehet részéről is az eredmények alapján. Neki el kell még menni vérvételre hormonvizsgálat miatt - amin már volt ugyan, csak az eredményekről papírt elkevertük, nem adtuk le. Aztán a rossz spermakép miatt géndiagnosztikára is elküldte Szentiványi, kromoszómavizsgálatra, majd minden eredménnyel andrológushoz kell mennie. A férjem esetében ugyanis csak az andrológus mondhatja ki, hogy  alkalmas-e a természetes megtermékenyítéshez a mintája, vagy inszemináció vagy lombik... Ezeket azidő alatt el is tudja intézni, míg én szedem a hormonjaimat, aztán megyek a kontroll műtétre. November elején pedig újra megyünk a BMC-be, remélem akkor már az is kiderül, mikor kezdjük el a lombikot. :)
 


@sziszi81: A műtét 08.01-jén volt :)

 


Valakinek esetleg Utrogestan? 2 csomag megmaradt 3000 Ft.
 
 

 
 

@sziszi81:


Szia!  Nagyon szurkolok nektek!
 
 


Sziasztok!

Már nagyon vártam, hogy mehessek a ciklus 3. napi hormon vizsgálatra. De ezidáig nem tudtam menni. A ciklusom 39. napján tartok. Nem értem, hogy mi van velem. A férjem azoospermiája miatt nem lehetek terhes. A férjem csináltatott velem tesztet. Persze negatív. Valószínűleg a hormonjaim játszadoznak velem, mert már annyira szeretném, hogy legyen babám- hiába, a 7 év az 7 év. Nagy lelki erő kell ehhez az egészhez. Pár napja folyamatosan mérem a testhőm, 36,8 volt jó pár napig és kb. 1 hete érzékeny vagyok mindenféle szagokra, főleg a munkahelyemen-fogyatékos otthon, fekvő osztály-, valamint egészen tegnap estig olykor szurkálódásokat éreztem az alhasam bal oldalán. Már kezdtem elhinni, hogy talán mégis csoda történt. Máskor menses előtt a melleim oldala fájni szokott, most csak a mellbimbóm feszül és a környéke. Ma délutánig reménykedtem, hogy talán téved a teszt és mégis babám lesz. Mostanra elszállt a remény. Kora délután székrekedésem volt. Ezt követően a toalettpapíron egy minimális mennyiségű halvány vérecske jelent meg, épphogy egy pici mennyiség. Azóta semmi. Gyorsan testhőt mértem. Nemhogy leesett volna a testhőm, inkább még megemelkedett, most 37,2. Kiváncsi leszek a holnapi napra. Vajon elkezdődik-e a mensesem vagy tovább leszek bizonytalanságban, hogy vajon mi lehetodabenn, vagy esetleg van-e valaki odabenn. Vajon azért nyúlt meg ennyire a ciklusom, mert annyira szeretnék babát, vagy esetleg babám lesz, vagy esetleg megint van cisztám? Bízom benne, hogy most már hamarosan kiderül. A férjem is már nagyon aggódik, hogy mi lehet velem. Veletek is fordult már elő hasonló?
 
 


@pecci83:


Szia! Én a párommal még csak a kivizsgálásoknál tartuk, de már lelkileg most nagyon megvisel. Csak az tartja bennem a lelket, hogy bízom abban, hogy hamarosan lesz családom, a karomban tarthatom a babámat, gondozhatom, ápolhatom, szeretgethetek, minden boldog és szomorú pillanatában mellette lehetek. Csak ez lebeg a szemem előtt és nem számít, milyen áron érem el mindezt. Bízom benne, hogy ha már a karomban tarthatom a picurkámat, úgy tekinthetek erre a várakozással teli időszakra, mint egy mentőakcióra, ami képes volt megváltoztatni az egész életünket és hálával tölthet el. Kívánom, hogy a következő alkalmat követően már boldog kismama lehess! Bízz azokban, akik segíteni próbálnak ennek elérésében! ÉS bízz magadban, hogy igen, anya leszel!
 
 


@gabriella850913:



Köszi, aranyos vagy :) ...hosszú még ami utunk.... Nekem ilyen hosszú ciklusom nem volt soha, max egy hetet késett a szokásoshoz képest. Olyanról meg hallottunk már, hogy azt mondják nem lehet baba, aztán egyszercsak mégis sikerül :)
 


@sziszi81:


Szia! Tegnap megjött a mensesem, úgyhogy biztos nem vagyok terhes. Érdekes, hogy más, mint máskor. Edigg mindig nagyon szoktam kínlódni, még hányni is szoktam és lüktetően görcsölni szokott a hasam. Most csak hányinger, szédülés, görcs semmi, de mennyiség az van rengeteg. Ma voltan Szekszárdon, 29-én megcsinálják a petevezeték átjárhatóságot. Holnap megyek a BMC-be ciklus 3. napi vérvételre. Majd szépen lassan haladunk.  Mivel nálam laparoscopia+hysteroscop lesz, valamint fekvő osztályon dolgozok, a beavatkozás után több hetes táppénzt ajánlottak. Szabadsággal együtt 3 hetet leszek otthon. Lesz időm helyre jönni. Bízom benne, hogy minden rendben lesz és nem találnak összenövéseket. Ha meg mégis, akkor legalább gyorsan túl leszek rajta és közelebb kerülök a lombikhoz.
 
 


Sziasztok! Túl vagyok a műtétemen. A petevezetőim átjárhatónak bizonyultak szerencsére. Viszont találtak egy borsónyi polipot, amit eltávolítottak. Szóvettani eredmény 2 hét múlva lesz. 5 napja volt a műtét, de még mindig vérzek minimálisan. 2 nap múlva lesz a varratszedés, amit már alig várok. Szept. 12-én megyek a BMC-be minden leletemmel együttt. Minden megvan, amit kértek. A hormonvizsgálat eredményét akkor fogom megtudni. Izgulok, hogy mint mondanak az eredményekre.
 
 


@gabriella850913:


Szia!
Örülök, hogy átjárhatónak bizonyultál :) Mit mondtak a BMC-ben? Mi a következő lépés?

Nálam még semmi változás...még egy adag hormont kellene beszednem, de nem tudom elkezdeni, mert nem akar megjönni már 11. napja..... :(
 


Sziasztok,újra itt vagyok.Januárra volt tb-s donoros lombikra időpontom,erre múlt héten kiderült,hogy már csak fizetősnek van félre téve minta.tehát,nem volt mit tenni,beszéltem a dokimmmal a kaáliban /Sajgó Attila/és november végén fizetősre megyünk.felkerültünk a várólistára és most várom,hogy mikor mehetünk donort választani.van itt még valaki aki velem hasonlóan járt?
titina
Budapest XIII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: