Új privát üzeneted érkezett!

Hahó Mamik! Hogy vagytok? Meseljetek,hogy telnek a napok a babakkal? :)
 


Sziasztok! Jól vagyunk, növögetünk. Holnap már 7 hetes lesz  Csenge. Nagyon gyorsan telik az idő, max. azt tudom követni,hogy milyen nap van, de azt hogy hanyadika már nem....  Sajnos a tejem nem indult be, annyi van, hogy épp nem lehet azt mondani hogy nincs. Hiába csinálok én bármit, már a fejem tetejére is állhatok. Picit hasfájósak vagyunk, remélem ez a 3 hónap végére el fog múlni. Nem jó látni, ahogy sirdogál és feszeng a pici. Én jól vagyok, remélem a doki bácsi is egyet fog velem érteni, hétfőn megyek vissza hozzá a kontrollra. Nonó veletek mizujs? Nem jársz már erre?
Brigi, nagyon tündériek vagytok, hihetetlen hogy milyen nagy baba. Emlékszem mikor még találkoztunk a kórházban ... 
Szutigabi: neked pedig lassan itt a dec.9-e! Juj de izgi! Minden rendben? Szorítok értetek!

kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok!! Nono, Kitke, nagyon szépek a babáitok!! Réka már 6 hónapos lesz 2 hét múlva, van 2 foga, az éjszakát végig aludta 2 hónapos korától. Viszont 6-kor indul a nap :) 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert nem elég kövér a dokinak :p nagyon élvezi, már nem is teljesen pépes, amit eszik. Az almát reszelve, a többit csak jól összetörve. 3-4x cicizik, 2x mást eszik. Kb 3 hónaposan belőtte magának az időpontjait, és általában tartja is, igény szerinti szopi ide vagy oda, ő 3 óránként eszik kb. Persze +-20 perc :) sokat jövünk-megyünk, jól bírja. Nekem megjött már 2.5 hónaposan, mensi előtt 2 nappal este nem hajlandó szopizni :) tuti jelző. Van lefagyasztva tejcsi, kelleni is fog, mert azért a korai hozzátáplálástól fogy.. De próbálom még tartani a napi 3-at, ameddig lehet.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

 
 

Sziasztok! Orulok,hogy jol vagytok! Jo olvasni,hogy milyen ugyesen anyaskodtok. :)
Nalunk oke minden. 37. het,nyitott mehszaj, aprobb gorcsolgetesek. Es egy nagyon kenyelmes leanyzo. Ugy tunik,jo neki ott bent :) Nekem annyira mar nem. Bar, ugy egy hete joval kenyelmesebb elviselni az allapotom. Ez mar a vege,igaz? Nyugtassatok meg! :D Szoval varunk. :)))

Meseljetek a szulesrol,korhazrol, ellatasrol,legyszi,mert nagyon izgulok emiatt. Hogy jo helyen legyunk es leginkabb minel elobb johessunk haza.

Vigyazzatok a babikra es magatokra! Kepek is johetnek,hadd irigykedjek! :)))
 


Gabi, Én túlhordtam Rékát, indítás volt, de először csak zselével próbálták, 3 nappal később jött az oxitocin. A méhszájam lombik miatt, műtét miatt heges, úgyhogy nem nagyon engedett. A fájások igazi beindulása után is csak 2 ujjnyi volt :( de a doki nem adta fel, rám bízta, ha bírom. Kaptam izom lazító szurit, kádba mentem, aztán kiszálltunk a kádban, mert már nem bírtam, mondtam is, hogy jöjjön a doki megnézni, mert én már a császárig sem bírom ki :) a szülésznő azzal nyugtatott, hogy akkor ez azt jelenti , mindjárt szülünk :) és tényleg! Megindult a tágulás végre, 1 órával később már megvolt a baba :)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Én 15 órát voltam a szülőszobán indítás miatt.. A szülésznő végig ott volt, bíztatott, nagyon jó volt! Azért jobb tudni, mikre van lehetőség, mert pl én kértem hogy ne vágják el a ködökzsinórt, amíg pulzál, addig a hasamon volt :) de ha nem mondom, már adták is volna az ollót apának. Nem nyafogtak,hogy így kértem, de mondani kellett. Szépen, szinte fájdalommentesen varrták a gátat. Onnantól a baba végig velem volt. Este le kell adni fürdetésre, akkor vizsgálják, mérik is őket. Illetve eljövetel előtt a gyerekorvos bekéri. A szoptatásban is segítenek, de szintén kérni kell. Nagyon kedvesek voltak, nyugodtan kérj bármit, de nem jönnek oda,hogy na, megy a szoptatás, jól csinálja, milyen gyakran, segítsünk stb.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 




Sok sikert a szüléshez mostmár hamarosan kint lesz a babád ;)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Jól emlékszem, hogy akkor közületek senki nem volt császáros?
Nekem jövő héten írják ki a császár dátumát. Ha esetleg ezzel kapcsolatosan van valakinek tapasztalata, szívesen venném!

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Kitke, gratulálok, csodaszép a kislányod :) Visszaolvasgattam amit tudtam, próbálok nem lemaradni. Kicsit eltűntem, annyi felé figyelek és manó már leköti az egész napomat. Már nincsenek nagy alvások :) Nagyon ügyes kisfiú. Én is már 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, pont akkor ért az őszibarack a kertben, így azzal kezdtük. Jelenleg bébikajcsit adok többségében, változatos és valahogy nem volt sikerem amikor én csináltam. De nem adom fel, mindig próbálkozok. Tejcsim is van még mindig, inni sose akar, szerintem a tejcsivel oltja a szomját. Brigi neked is már milyen nagy a kislányod :) Nagyon aranyos :) Én császárral szültem, nekem az indítás nem járt sikerrel, leesett Venci szívhangja, így sűrgősségi császár lett. Edesmezes mire vagy kiváncsi?
 
 


@monap79:


Mivel nincs a kórházban választott orvosom, próbálom más mamiktól összeszedni az infókat, hogy tudjam, mit érdemes megkérdezni majd a konzultáción jövő héten, mert most szinte smemi nem egyértelmű, hogy fognak zajlani a dolgok. Téged altattak a sürgősségi miatt, vagy epidurális volt? Mennyi idővel utána tudtál felkelni és mennyiben segítettek a nővérek, ápolók a baba körüli dolgokban?
Amit eddig biztosan tudunk, hogy elvileg apa bejöhet majd a műtőbe és neki adják oda a babát, ha megszületett. De arról még senki nem mondott semmit, pl. mennyi idő múlva kell felkelni, hogy megy ki az érzéstelenítő hatása, stb.
Van egy barátnőm, aki programcsászáros volt tavaly egy másik kórházban és ő állítólag másnap már simán rohangászott, ellátta a kisfiát. Nem tudom, reménykedhetek-e ebben én is (nagyon jól hangzik, hogy ilyen jól viselte), vagy azért ennél lassabb szokott-e lenni a felépülés?

Lilypie Pregnancy tickers
 


Nézem közben a szép babáitokról a képeket, valami biztosan van Kistarcsán a levegőben, amitől ilyen kis cukik lesznek :)

Lilypie Pregnancy tickers
 


Azért minden doki függő.. Én azért választottam végül orvost, mert volt olyan, akinek a.nézeteivel nem értettem egyet. Ha annál szülök, tuti császár lett.volna.. Ha programozott császár lesz, akkor azért lehet majd tudni a dokit, esetleg egy kicsit bele is lehet kontkárkodni, ha van valaki, akit akarsz. Én annyit tudok, hogy a császárosok is hamar megkapják a babát, onnantól
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Hogy nem vagy az örzőben tuti, veled van végig. Hogy ki hogy bírja, az rajtad múlik, én láttam olyat, aki alig bírt mozogni, meg az ellenkezőjét is. De EU simán szültekre szintén igaz. Neked a felülésben maga a felülés lesz nehezebb, aki meg nem császárosok,annak a fenekén ülni nehéz ;) igazából csak máshol fáj, ha minden rendben megy, akkor én azt mondanám,h maga a felépülés hosszabb.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@edesmezes
Szia edesmezes :)
Nekem epidurális volt. Aznap nagyon sokan voltunk császárosok, valami volt a levegőben. Nem tudom mit merjek és mit ne merjek írni, így utólag visszagondolva nem is volt olyan vészes :) Szóval, császár után őrzőbe vittek, ott kaptam mindenféle információt, először, hogy 6 óra megfigyelés, utána 8, utána 12..stb..Katéter volt, amit a megőrzés végén vettek ki, nem éreztem semmit, az nem fáj. Amikor én ott voltam ketten voltak még ott rajtam kívűl, az egyik kismama annyit nyögdécselt sírt, hogy már elviselhetetlen volt. Én úgy éreztem nekem elég volt a 8 óra, addigra már éreztem a lábaim is és kértem a nővérkét hogy engedjen menni a saját szobámba. Nem lehetett volna még, de már akkor is műtöttek még egy kismamit császárral, kellett a hely is..így engedte. Na persze, hogy összeestem..de segített, összekapart és bevitt a szobámba végre :) A megőrzés elején megkaptam a kismanót, de elvitték utána, pihenni kellett. Nekem nehéz volt utána, de valószínűleg azért, mert már császár előtt teljesen legyengültem, ugye próbálkoztunk indítással, fájásokkal stb..Én fizetős szobába voltam, a másik kismami is császáros volt, utánam műtötték egy órával. Így mindig kérdeztük egymást..ő is nehezen épült fel..első két nap volt kemény..utána már szaladgáltam :) A manót műtét utáni első nap visszakaptam, onnatól nálam volt végig. Mivel felállni még nem tudtam, így jöttek a nővérkék és elvitték fürdetni, meg vissza is hozták.Ami nekem jó volt, hogy a párom bejött és segített fürdeni..és a másik kismaminak is bejött a párja neki is segített. Mi ezt megbeszéltük, nem volt gond ebből. Első felüléseknél szédültem, kemény fájdalmak voltak, de én azt mondom jó volt ez így, nem is volt olyan vészes. Akkor engednek haza, ha sikerül kis és nagy dolgot is produkálni, ha  pici baba megfelelően hízik és te is jól vagy.  Ja és mivel ott lesz a pici baba első naptól nálad, magaddal nem is fogsz foglalkozni, inkább az lesz a lényeg, hogy a babucit megfelelően eltudjad látni..tanulni az etetést, pelenkázást stb..Nővérkék segítenek, de mindent kérni kell, viszont ha kéred szívesen segítenek. Ja és már a megfigyelés alatt is jó sok vízet ittam, segíti a tejcsi beindulását és jól is esett. A műtőbe apa konkrétan nem jött be, de van előtte egy kis helyiség, ahonnan mindent lát, ott várt és amikor a manót kiviszik odaadják egyből neki, igaz csak pár percre..mivel sietni kell, hogy melegen legyen. Mivel üvegablak van, láttam ahogy megfogta a kisfiunkat, hát ...csoda klassz. Kicsit összevissza lett ez az írás, ahogy eszembe jutottak dolgok, úgy írtam, ha valami kimaradt kéredezzél csak bátran..

 
 


Sziasztok! Aktív még ez a fórum? Szeretnék infókat a Kistarcsai kórházról első kézből mert a neten nem nagyon vannak újabb tapasztalatok. Erdőkertesi vagyok, látom vagytok itt a környékről :) Februárban fogok szülni ha minden jól megy, második baba, első külföldön született így sajnos az a tapasztalatom sem mérvadó. Köszönöm ha csatlakozhatok hozzátok
memese79
Erdőkertes
 
 


Sziasztok Mamik! Mi újsàg? Nov. 30-an 11.28-kor megszuletett a kis Szofi. Nehez volt,de jol vagyunk,mar itthon. A tejcsit is csak sikerult beinditania tunderkenek,szoval orulunk. :)

Memese üdv! :),Mire vagy kivancsi?
 


Üdv!
A húgom - nem mai csirke - a kistarcsai kórházban szülné első kisbabáját, valamikor nyár vége felé. Biztos, hogy császáros lesz, mivel előtte műtötték a méhét. Tudnátok jó orvost ajánlani nekünk, lehetőleg nem a megfizethetetlen kategóriából?
Köszönöm.
 


@andreab73:


Szia, én decemberben szültem Kistarcsán császárral, Várkonyi Péternél. A terhesgondozást és a szülést illetően is maximálisan elégedett voltam vele, Kisfiam hajnalban született, aznap kora délután már lazán tudtam sétálgatni, másnap törökülésben ülni, leguggolni stb... A császársebem gyakorlatilag már akkor egyáltalán nem fájt és nem is nagyon látszott, amikor hazajöttünk a kórházból, úgyhogy jó szivvel tudom ajánlani ezt a dokit, tényleg ügyesen megcsinálta. Ha bővebb infóra van szükségetek az ottani viszonyokkal kapcsolatban, kérdezzetek nyugodtan, nekem még friss az élmény, szivesen válaszolok, ha tudok.
További boldog babavárást!
Csiga
csiga1
Budapest
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok és tapasztalatot, tanácsot gyűjteni! Olvasgattam a fórumot, látom mennyi édes baba született  18hetes kismama vagyok és nagyon nem szeretnék ott szülni ahová tartozunk (Gyöngyös). A kistarcsai kórházat szemeltem ki, viszonylag gyorsan odaérünk bármi van és eddig szinte csak jót olvastam róla. Segítsetek kérlek, hogy van ez ilyenkor, hogy eddig jártam ugye x helyre magánrendelésre terhesgondozásra, hogyan lehet váltani? Egyszerűen telefonáljak a kórházba és kérjek terhesgondozásra időpontot? Ilyenkor előfordulhat gondolom, hogy minden alkalommal más dokival találkozom...vagy lehet, hogy egy fix orvoshoz járjak, de ne magánrendelésre? Azt sem tudom fogadjak-e orvost és ha igen kit, de olvasom, hogy sokan nem tudjátok, tudtátok a szülés előtt kevesebb idővel sem, úgyhogy bízom benne még nem csúsztam le semmiről. Nagyon szimpi, hogy egyéni szülőszobák vannak, Gyöngyösön még mindig a függönnyel elválasztott egy nagy terem és egyetlen egy apás szülőszoba van, szóval szerencse kell, hogy pont te kerülj be, ráadásul semmilyen alternatív lehetőség nincs, csöndbe, fekve, leszíjazott lábakkal kell szülni. Ez számomra egy horrornak hangzik, ezért kerestem vmi baba és nőbarátabb helyet remélem a flór ferenc tényleg ilyen, nyugtassatok meg! Mennyi esély van az egyágyas fizetős szobákat kifogni?  Minden hasznos és haszontalan tanácsnak örülök!
 
 


Szia Matrami!
Nem tudom, nézted-e a kórház honlapját, ott vannak képek a szülőszobákról és az alternativ lehetőségekről, tényleg nagyon igényes, szép minden (ellentétben a kórház összes többi részével) http://florhosp.hu/fekvobeteg/szuleszet ... i-osztaly/

Amikor én szültem, nem kellett kötelező jelleggel feküdni, sokat voltam a kádban és a labdán. Vajúdás közben rendszeresen jöttek megnézni, hogy áll a helyzet, volt sok ctg, de a vizsgálatok között kettesben lehettünk a férjemmel a szülőszobán, tettek be nekünk nyugtató zenét, lekapcsolták a villanyt, hogy minél meghittebb legyen a hangulat.  Pedig ekkor még nem volt benn a fogadott orvosom, de az ügyeletben lévő doktornő és a szülésznők is nagyon segitőkészek voltak, tanácsokat adtak, hogy lélegezzek, hogy helyezkedjek stb.
Beöntés nem volt, engedték, hogy szőlőcukrot vagy akár szendvicset egyek menet közben, az oxitocint csak felajánlották, de nem kötötték be automatikusan.
Ami a fizetős alapitványi szobákat illeti, elég sokan kérik őket, igy én pl. csak a második estétől mehettem át olyanba, mert csak akkor szabadult fel hely. De lehet, hogy máskor nincs ilyen nagyüzem, mint akkor volt...
A terhesgondozást nem tudom, én végig fogadott dokihoz jártam magánba, de gondolom, ha felhivod az osztályt, biztos segitenek, hogy mi a dolgok menete.
Ja és még annyit, hogy nagyon szoptatásbarát a hely, a babának nem adnak semmi mást, tápszert is csak akkor, ha már tényleg nagyon jelentős a súlyvesztés. Ha kiváncsi vagy még valamire, irj!
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:


Szia! Köszi a választ! Néztem a képeket, azért kérdeztem rá, mert pont találtam egy olyan fórumot egy másik kórházról ahol elvileg a természetes szülést támogatják, ám a beszámolók pont az ellenkezőjét bizonyítják. De jó tudni, hogy itt nem így van. Látom Te Várkonyi dokinál szültél, szabad megkérdezni milyen tarifával vállalnak szülést ott? Itt Gyöngyösön egyetlen pozitívum, hogy nem kérnek, annyit adsz amennyit gondolsz. Szülésznőd is választott volt? A szobákkal kapcsolatban még annyit, hogy mikor mész szülni akkor ott a felvételnél kell jelezni, hogy alapítványiba szeretnék menni? Feltételezem ha nem programozott szülés, ezt másképp nem lehet
 
 


Igen, amikor beértünk a szülészetre és felvették az adataimat, akkor rákérdeztek, hogy akarok-e majd alapitványit, és asszem alá is irattak róla ott helyben valami igénylőlap félét.
Szülésznőt nem fogadtam, nem ismertem egyet sem előzetesen, de azon a szülésfelkészitőn, amire elmentem, Sárközi Anikó vezetett körbe minket az osztályon, ő nagyon kedvesnek és szimpatikusnak tűnt, és a gyermekágyas osztályon később többször is tanúja voltam szülés után, hogy szoptatásban, miegymásban nagyon türelmesen segiti az őt felfogadó anyukákat. Nekem kifejezetten olyan nyugalmat árasztó személyiségnek tűnt.
Az én szülésemnél ketten segitettek, egyiküket valamilyen Csillának, másikukat Orsolyának hivták, a vezetéknevükre sajnos nem emlékszem, pedig jó szivvel ajánlanám őket :)
A "tarifa" tudtommal 80-120 között szokott lenni, de én amikor a dokimat kérdeztem, kifejezetten hangsúlyozta, hogy nincs elvárt összeg, mindenki annyit ad, amennyit tud/akar. Azt nem tudom, hogy mások mondanak-e esetleg konkrét árat.
csiga1
Budapest
 
 


Ja, és Pintérné Hajdú Zsuzsannát is tudnám még javasolni, ha szülésznő fogadásán gondolkozol, ő is nagyon aranyos!
csiga1
Budapest
 
 


Ja, és Pintérné Hajdú Zsuzsannát is tudnám még javasolni, ha szülésznő fogadásán gondolkozol, ő is nagyon aranyos!
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:


Köszi! Mindenképp telefonálok, hogy akkor hogyan is tudnék én oda járni terhesgondozásra. Jól látom, hogy Te maradtál itt egyedül ezen a fórumon? persze én Neked is örülök, hogy valaki válaszolt, csak látom régebben milyen aktív volt itt mindenki, de gondolom szülés után már nem olyan érdekes ez a topik, úgy tűnik a mostani kismamák meg nem találnak ide...vagy csak nekem vannak kérdéseim
 
 


Biztosan lesz még aktivabb is a topik, végülis én is csak mostanában jutottam némi fórumozásra szánható szabadidőhöz, hogy a bébi már három hónapos. Az első időszakban még egy negyedóráős üresjárat is luxus volt :D
Na és tudod már, hogy milyen nemű a picúrod? Érzel már mozgásokat? Én ekkortájt kezdtem el, 18-19 hetesen felfigyelni a magzatmozgásokra...
csiga1
Budapest
 
 


Sziasztok :) én már 1 éve szültem ott. Dr. Szabó Lászlót és Pintérné Zsuzsát ajánlom :) amiket kérdeztek, én már mind leírtam korábban, gondolom, olvastátok :) (doki 80, szülésznő 40-et kapott). A szülés úgy megy, ahogy te akarod, de azért fontos tudni, hogy mit akarsz, és mondani is! Pl hogy a köldökzsinórt csak akkor vágják el, ha már nem lüktet stb..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@csiga1:


Igen tudom, kislányt várunk és ez tuti,mert volt kromoszóma vizsgálat. Egyszer már határozottan éreztem és nagyon erősen a mozgását, olyan volt mintha egy hullám medence lett volna a hasam amin átsöpört egy hullám odabent vagy vmi akaratlan idegrángás lett volna...furi volt azóta is érzek furcsaságokat, de nem ennyire erősen. Ma telefonáltam időpontért, nagyon kedvesek voltak, 15-én megyek terhesgondozásra. Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy ilyenkor konkrétan vkihez írnak be vagy majd aki éppen rendel..gondolom az utóbbi, de nem bánom, ha minden alkalommal találkozok más dokikkal legalább megismerek egy-kettőt, mert így látatlanban nem is tudnék választani. Egyébként is gondolkozom rajta, hogy érdemes-e fogadni orvost, pláne ha nem is ismerek senkit bár amit most nem fogok magánrendelésre költeni még ha a felét eltankolom is a kórházba járással, akkor is tudnék fogadni belőle vkit, de azt hiszem ez majd menetközben fog kiderülni.
 
 


Persze, a vizsgálatok során majd kitapasztalod, hogy ki szimpatikus, van-e olyan, akit szivesen felfogadnál. Én sem a terheség legelején kértem fel a dokit.
A mocorgás annyira jóó :D , gondolom azóta már rendszeresen fickándozik a kicsi!
Amúgy a kórház szülésfelkészitő előadásaira szerintem érdemes elnézni. Kár, hogy koradélután van, igy én is csak az utolsó hónapban tudtam járni, mikor már nem dolgoztam, pedig tök érdekes volt, és minden alkalommal van szülőszoba látogatás is, ahol részletesen mindent megmutogatnak és válaszolnak a kérdésekre.. Mondjuk Gyöngyösről nem olyan egyszerű, de olyan nap, amikor amugy is jönnél vizsgálatra, talán megoldható maradni..
csiga1
Budapest
 
 


Sziasztok,köszönöm,hogy itt lehetek!
Én is Várkonyi főorvoshoz járok,és csak jót tudok róla mondani.
Van egy stílusa,amit sokan kritizálnak...de nem véletlen osztályvezető helyettes főorvos, és már 30 éve kiváló szakember! A tarifát nem mondta konkrétan,így annyit adok amenyit gondolok, ellentétben más dokikkal,akik már akkor megszabják az árat,mikor megkérdezed,elvállalná-e.
katic1
Budapest XVII. kerület
 
 


A szülésfelkészítők nagyon hasznosak,és érdekes dolgokat lehet megtudni az osztályról és a személyzetről is!
Szerintem érdemes eljönni,minden kérdésre választ kapsz.
katic1
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok.én is csatlakoznék hozzátok,igaz én csak novemberre várom az első törpémet de szeretnék minnél többet megtudni a tarcsai kórházról.Én jeleneleg Dr Szabó László főorvos magán rendelésére kezdtem el járni és maximálisan meg vagyok vele elégedve.Nem azon van hogy minnél elöbb menjek már hanem engedi hogy nyugodtan kérdezzek bármiről és higadtan válaszol.Engem az érdekelne még hogy mért várják el a nővérkék automatikusan hogy segítséget kérjenek az ujdonsült anyucik?Hisz szerintem természetes lenne hogy segítsenek senki sem úgy születik hogy tudja hogyan is kell elláltni majd egy csöppséget.Vagyis személy szerint sajnos nekem se a rokonságomban se sehol a környezetemben nincsen olyan pici baba ahol gyakorolni lehetne...kicsit félek attól hogy állandóan azzal fogom őket zargatni hogy legyenek szivesek segíteni.Meg őszinte leszek:nagyon be vagyok ilyedve a szüléstől.
ungiadri
Domony
 
 


bocsika nagybetűre válltott
ungiadri
Domony
 
 


Sziasztok! Ma voltam először a kórházban terhesgondozáson. Nagyon kedves volt a doktornő akihez most épp kerültem és egész jó volt ott az a picike váró az ambulancián...DE! nyugtassatok meg, hogy beljebb is ilyen! annyi képet és videót megnéztem már, azok szerint tök tiszta, hangulatos stb a hely, de ezekből ott ugye semmit nem láttam. amit láttam az elborzasztott, a mosdóban majdnem elhánytam magam és hát sehol nem értem volna szívesen hozzá semmihez...lehet én vagyok finnyás, de baromira sokat számít nekem higiénia. Ugye, a szülőszobák meg a szobák nem ilyenek? A videókon ultra modern ágyak, szuper szülőszobák! Ja és a vizsgáló sem volt vmi modern..persze a szüléshez való hozzállásmiatt tetszett meg ez a hely, de azért várnék egy picikét többet, lehet butaság egy állami kórháztól.Kedden elmegyek a kismama klubba, hogy vmi nagyobb bepillantást nyerjek arról hol vannak azok a részek?! Nyugtassatok meg! 
 
 


Matrami, a kórház valóban rettenetesen néz ki, a mosdók kritikán aluliak, de hálistennek a szülészet tényleg olyan igényes mint a képeken, csak ezt a részleget ugye a vizsgálaton alkalmával nem látni. De a felkesziton ugyis korbevezetnek, az nekem is megnyugtató volt !!
csiga1
Budapest
 
 


Ungiadri, a csecsemősökről nekem is az volt a tapasztalatom, hogy szólni kell, ha valamit szeretnék, mert ahányszor maguktól jönnek megkérdezni, hogy mi újság, az sajnos elég kevés. Ha viszont kérsz segitséget, akkor készségesek, és tizedszerre is kedvesen megmutatják ugyanazt. Amúgy én is úgy voltam, hogy a saját babám előtt sosem láttam testközelből újszülöttet, se a családban, se barátoknál nincs kicsi gyerek. Ennélfogva még olyan alapműveleteknél is teljesen meg voltam fogva, mint a pelenkázás és hasonlók. Első nap komolyan beletelt vagy húsz percnyi bénázásba, mire sikerült pelust cserélni és átöltöztetni a picit. Ráadásul végig sirt, azt sem tudtam, hogy fogjam meg  Úgyhogy a következő alkalommal megkértem az egyik nővért, hogy mutassa meg, hogy kell rendesen csinálni, mert nekem még ez sem megy. Lehet, hogy hülyének néztek, de nem látszott rajtuk. Aztán a szoptatással is akadtak gondjaim, úgyhogy szinte folyamatosan járkáltam a nővérekhez, hogy nem tudok fejni, vérzik, fáj, nem sikerül helyesen mellre tenni a babát stb. Szerencsére mindig rendesek voltak, akkor is, ha egy órája voltam ott, és már megint kértem valamit... Szóval ne félj attól, hogy zargatod őket, azért vannak ott!! És nem te leszel az első tapasztalatlan anyuci.
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:


Köszi! Kicsit megnyugtattál! A kismama klub szó szerint csak kismama klub vagy apukák is jöhetnek helyet feltérképezni?
 
 


Amikor én voltam, többségében párok voltak az előadásokon, nem csak kismamák!
csiga1
Budapest
 
 


Voltam azóta a szülésfelkészítőn, egyedül, mert a férjemnek sajnos dolgoznia kellett. Mostmár megnyugodtam az előadás, az, hogy most lett bababarát a kórház , a szülőszobák és a kedves szülésznő akivel találkoztam, meggyőzött, hogy jó helyen leszek 

 
 


Matrami, hol is tartasz most, hányadik hétben?
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:


Szia! 25. hétben járunk! 20-án megyek újra terhesgondozásra és addigra meg lesz a cukorterheléses vizsgálat is. Ti hogy vagytok?

 
 


Esetleg ha jár még erre más is, olyanok beszámolója érdekelne akinek nem volt fogadott orvosa! Éreztétek ennek hátrányát vagy ugyanolyan kedvesek és segítőkészek voltak? Még mindig aggódok kicsit ezen a témán, de hát látatlanban nem vagyok hajlandó orvost fogadni...meg amúgy is mégis mi alapján választhatnék.
 
 


Szia! Nekem nem volt fogadott orvosom de csak pozitívat tudok mondani, maximális figyelmet kaptam. A doktornő akinél született a kisfiam minden nap bejött hozzám a szobámba. A következő babámnál viszont fel is szeretném kérni őt, ert vbac-t szeretnék és annak nagyobb az esélye fogadott orvossal.
 
 


@mbogi:


Köszi, hogy írtál!
 
 


Kezdem már kicsit cikinek érezni, hogy mintha egyedül fórumoznék, de azért itt is felteszem a kérdést, hátha jár erre vki aki most kismama és nyár vége felé fog szülni! Nemrég voltam terhesgondozáson a kórházban, kaptam időpontot a következőre júniusban meg a 32. uh-ra, de azt mondta a recepción a nő, hogy utána nem lesz nyáron terhesgondozás, majd csak nst-re kell mennem! kicsit aggaszt a dolog, mert úgy tudom, hallom, olvasom, hogy pont a végén kell gyakrabban járni orvosi vizsgálatra! Most akkor szerintetek hogy lesz ez?
 
 


Sziasztok!
Szült valaki esetleg Dr. Benczi Csillánál? Nekem nagyon szimpi volt, alapos és kedves. Mi mèg csak próbálkozunk, de kiváncsi vagyok a véleményetekre! :)
 


Szia!

Én tavaly ott szültem Tarcsán, de én Gonda doktor úrnál. A doktor nőt sajnos nem ismerem.
Én oda jártam az ultrahangokra, a havi ellenőrzésre pedig a doktor úrhoz. Nem volt fogadott orvosunk iagzából és szülni is úgy mentünk hogy egy szülésznő ismerősömet hívtam hogy elinduljunk-e szerinte :) Szerencsére pont a doktor úr volt ügyeletes amikor bementünk és minden rendben ment.
Vannak szülőszoba látogatások is, ott meg is tudsz nézni mindent elvileg (habár mi nem voltunk ilyenen).

Ott szeretnél majd szülni?
Hanyadik hétben jártok?

Ha megtudsz többet kíváncsi lennék a doktor nőre én is :)
 
 


Sziasztok.
A segitségetek szeretném kérni.
14.hetes terhes vagyok.
A florba szeretnék szülni.
Most járok magán orvoshoz aki oda tartozik de ő nem szimpatikus. :(
A segitségetek szeretném kérni még pedig abban ,hogy kit ajánlanátok onann?
Elég félős vagyok szóval olyanra lenne szükségem aki lélekben is kisér a szülésben.
Köszönöm
agibaba31
Isaszeg
 
 


Szia!

Én a Szentágotai Ferencet tudom neked ajánlani!Én nála szültem.Becsületes,odaadó és empatikus orvos.Ha szeretnél elérhetőséget írj!Kihez jársz?Csak nem a Várkonyihoz?
 
 
 
 


@agibaba31:
Szia!

Ha kérdésed van írj!Messengeren elérsz!Dán Ágnes a fiam.és a kislányom van a képen
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron