Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! 2011-ben szültem ott, március elején lesz újra aktuális. :) nem tudom, azóta változott-e valami. Gondolok itt arra, hogy mit kell bevinni - pelust, ruhát miegymást... Érdekelnek a legfrissebb tapasztalatok. :)
 
 


Szia!

Én decemberben szültem ott 2011 után ismét. Hát sokat változott minden. Kell bevinni pelust, popsitörlőt, és ruha is jó ha van, mert 2. napon már kértek tőlünk a babának.
Az egész rendszer (szülés után fent a csecsemős részlegen) megváltozott, nem igen tetszett. Kicsit össze-visszának tűnt, de azért rossznak nem mondanám. Csak más lett. A 2011-es azért jobban tetszett :)
 
 


Szia gubka, 
Köszi a választ, gratulálok a babádhoz!
Azért jó ezt tudni...mármint, hogy saját készlettel kell készülni. Én is elégedett voltam velük 2011-ben, pedig hallottam, hogy sokan szidták a csecsemősöket. Nekem oké volt. Nem zargattak feleslegesen, de ha kérdésem volt, válaszoltak, segítettek. 
Egyébként mit értesz összevisszaság alatt?
 
 

 
 

Köszi a gratulációt:)
Furcsa volt pl hogy este szültem, de csak másnap este vitték el a babát megfürdetni . Mert már csak esténként viszik őket el. Azt is néha összeszedték az összeset a nagy kocsival, néha szobánként vitték el őket. A gyerekdoki sem az már aki volt, hanem újak vannak. És össze-vissza jönnek, és a szobában néznek rá a babára. Most már a hallásvizsgálatot és az oltást is utolsó nap csinálták meg azt is a szobában.
Szerintem a csecsemősök sem a régiek már. Sokat nem láttam őket, egyszer mentem ruha ill lepedőcserét kérni a babámnak, mert minden tiszta tej lett. Azt szó nélkül megcsinálták. (és már nincs cukros víz sem a babás-kocsiban)
A védőnőt sem sokat láttam
Nem panaszkodom, csak fura volt nekem is meg egyik szobatársamnak is az egész rendszer, mert ő is 2011-ben már szült ott.
Egy jó volt, már nem jött be a takarítónő hajnal 5kor takarítani, így tudtunk néha 7-ig is aludni
A kaja a szokásos volt, jól lakni nem nagyon lehett tőle.
Hamar hazaengednek, ha minden okés a babával. Nekem hivatalosan meg sem volt a 72 óra, de örültem, hogy előbb jöhettünk haza.
Hát röviden ennyi.
Könnyű szülést, és jó egészséget, sok tejet kívánok



 
 


köszi a választ! Még egy kérdés: friss (300 napnál nem régebbi) házassági anyakönyvit kértek? Most volt bent anyu a helyi "hivatalban :)" és azt mondták, hogy nem adnak, mert elegendő az eredetit bevinni, és vmi online rendszeren keresztül már tudja intézni a bp-i anyakönyvis. ??
 
 


@panini:


Ezt nem tudom, régen így volt, hogy kellett. Nekem adtak friss házasságit, amit el is vettek a kórházban, és talán mikor elkészült az anyakönyvi kivonat akkor visszaadták.
 
 


Szaisztok!

Hát én is az összes gyerekem a kórházban szültem és ez idén se változik...

Hát vannak érdekes változások, mondjuk pelust és tőrlőkendőt 5,5 éve is kellet vinni ez nem változás, csak az, hogy már szülésnél előre ki kell készíteni, mert már ott nincs kórházi...
A ruha kérdés is ember függő. Mondogatták, hogy aki tud hozzon, de én nem vittem és tényleg szó nélkül adtak amikor úgy lebukta magát a szentem, hogy átázott a ruhája...
Szenpétervári dr.nő nekem is hiányzott, viszont az tetszet, hogy már bent előttem vizsgálják a babát és tuti nem utólsó nap kapta a bcg-t hanem 2 naposan, így be se sárgult, mert az kicsit megélinkíti a babákat...
Egyébként nekem az nemtetszik, hogy már 1. nap fürdetik a babákat, mert a magzatmáz és egyéb terheségből visszamaradt anyagok felszívódási ideje 24 óra.
És azt ajánlom, ha tudsz vigyél magaddal valamilyen popsikrémet, mert a kórházi nagyon rossz! Tiszta piros lett a gyerek bőre tőle
Meg vigyél fültisztító pálcikát köldökcsonk kezeléshez, mert az is vagy kevés vagy nincs is nehéz újjat szerezni bent...
A házaságit úgy tudom elviszik és tényleg az anyakönyvi kézhezvételénél kapod vissza, de mi nem vagyunk házasok, csak hallotam, hogy így müködik.

Ha van még kérdés, stb írj majd lesem a topikot!


Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Az, hogy kell vinni popsitörlőt és pelust, az tényleg nem újdonság, ez volt régebben is. Viszont decemberben még nem kértek pelust a szülőszobán. Nekünk jó volt a kórházi popsikrém is, gondolom ez is babafüggő.
Az én babámon rajta volt a magzatmáz 24 órát, mert mint írtam, nem vitték el első este mikor született fürdöni (kivéve szülőszoba), és hogy ettől vagy sem, de elég száraz volt a bőre heteken keresztül.
És lehet nálunk (szobatársaimnál is) azért adták az utolsó nap a bcg-t (meg végezték el szinte az összes vizsgálatot utolsó nap a babákon), mert Karácsony előtt voltunk és lehet emiatt is volt minden olyan össze-vissza, de szerencsére egyik baba sem sárgult be.
A köldökcsonk ápolására meg egyszerhasználatos, csomagolt fertőtlenítő kis kendők voltak kitéve, mondván a fültisztítós pálcika már nincs, nem azt használnak, és a sebhintőport sem kell már használni, ezért az sem volt.
Ha esetleg ezek január óta változtak, nem csodálkozom:)
 
 


Na azért ezek tényleg érdekes dolgok. Mondjuk a karácsony biztos bekavarta a nagy rutint, vagy bízzunk benne!? 
És a törlőkendővel rendesen le tudtad ápli a köldökét? Mert nekem 4-5 naposan le szokott esni nekik az alapos ápolástól gondolom...
Hú ha arra kórházi popsikrémre gondolok áááá kivagyok tőle én tuti viszek helyette másikat! Egyébként azoknál a babáknál akiknek később indul be az anyagcserélye, és így nem kell annyit pelenkázni (kakis történet) azoknál nem volt gond a kórházi krémmel sem, de nekem Zsombr már eleve úgy született, hogy már a magzatvízbe is rakot...
A baba bőrszátassága elvileg nem a fürdéstől függ szerintem. Mi nem szoktuk minden nap fürdeni a gyerköcöket, csak ha nagyon szutykosak (nyáron mondjuk napi töbször is kell) És a túl szárazbőrű gyerköcöknél nem is ajánlott illetve az olajozás csodákat művel a száraz bőrrel és egyébként is jó! 

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én 2004 és 2006.- ban szültem itt, a Szentirmai főorvos úrnál. Minden szép és jó volt! :-)
Most megint aktuális lesz nálam a doki/szülészet/kórház választás :-) közeleg a 3. csöppség. :-)
A minap hívtam a rendelőt, h időpontot kérjek a Szentirmay dr-hoz. De azt mondták, h nm ismernek ilyen dokit a kórházban/rendelőben... Tudtok dokit ajánlani itt? Mert egyik dokit sem ismerem aki most itt rendel... :-(

Sapiens :)
sapiens
Pécel
 
 
 
 


Sziasztok!

Na ezt jó tudni, hogy a szülésnél is kell már pelus a babának. Nekünk 2009 karácsonyán, és 2012 nyarán születtek a lányok és ápr vége/május elejére várjuk a harmadikat. 
Ruhát én csak biztos ami biztos alapon vittem párat, de nem használtuk, elő sem vettem, mindig kaptam és nem is kérték. Legutóbb igen már hintőpor nem volt és a fülpiszkák sem csupán az előre csomagolt alkoholos törlők, amik hát.... itthon többre mentem nélkülük.
Ami akkor már változás volt és nekem tetszett, hogy csak esténként vitték el fürödni a babákat, és a gyerekorvos is a szobába jött. Viszont a bcg oltást azt vagy az utolsó előtti vagy csak utolsó nap kaptuk meg, de már az anyuka előtt csinálnak mindent.

Hát a karácsonyi szüléskor káosz van... nagyon rossz véleménnyel jöttem haza, mármint ami a csecsemősöket illeti.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Ez az alkoholos törlőkendős köldök ápolás nagyon nem hangzik jól  2 éve szerencsére még rendes hintőporos dolog volt és én inkább vittem magammal fültiszítót az ápoláshoz hátha nincs a kórházban, mert vattával nem lehet rendesen leápolni szerintem...

Ruhát én most is úgy készülök, hogy csak a hazavitelhez viszek 2 méretből 50-est és 56-ost (eddig mindegyik fiam 52cm volt) igaz a súlyuk az szépen nőt...

Sapiens - Dokit én Spánikot tudom ajánlani, igaz én nem ismerem, de tudom, hogy rengetegen jártak hozzá a régi ÁEK-es forumból és most is vannak néhányan akikknél aktuális és még mindig imárják!  Meg itt a környéken is többen jártak/nak hozzá és imádják!
Én személy szerint mindig ügyeletesnél szültem és ez most is így lesz. Amível egyébként teljesen meg voltam mindig elégedve!  Én ide Újpestre járok SZTK-ba dokihoz aki mostmár nem vezet le szüleseket, de akik nála szültek eddig imádták, így nekekem még mindig jó arra, hogy végigkisérje a terheségem, hisz a végén úgy is más lesz ott...

Egyébként az nekem is teszik, hogy tényleg bent csinálnak már minden vizsgálatott az ember szeme elött. Ez 1 nagyon jó változása a kórháznak! Mondjuk nekem hiányzott legutobb Szentpétervári dr. nő, mert nagyon profi jó szakember és kissé sajnáltam, hogy már nem csinálják meg a uh-t se a kórházban a babákról (szerintem pont e miatt), de egyébként pzítív volt minden...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: