Új privát üzeneted érkezett!

@csuppancs:


Szia érdeklődnék hogy hol csinálták neked a visszaállító műtétet,és milyen sikerrel?Sajnos az én környezetemben nincs senki akitől tunék infót szerezni,pedig egészségügyben dolgozom
 
 


Sziasztok tul vagyok a muteten, na, akkor eloszor volt a szemelyes megbeszeles, uh, vervetelek stb hsg mindket vezeteken megneztek az elkotes helyet nekem annyira ez nem fajt mas nok elortem orditottak gondolom ezt is embere valogatja.csutortokon befekudtem a sote 2re penteken 11 es 14 ora kozt megtortent a mutet, allitolag csak az egyik petevezetekemet sikerult helyre allitani es atjarhatova tenni de en ennek is orulok, szombaton hazaengedtek annak ellenere h 2 orat kellett vonatoznom,pihengetes itthon majd csutortokon varratszedes.tomosvary dr ur szerint a kovetkezo menses utan mar lehet probalkozni.remeljuk hamar sikerulni fog.
eszti83
Pincehelt
 
 


Eszti83!

Ha nem veszed sértésnek megkérdezhetném hogy ennek mennyi volt az anyagi vonzata? Sok sikert a  babaprojekthez  Válaszod előre is köszönöm!

 
 

Sziasztok!

Még új vagyok az oldalon,tegnap találtam rátok.Legalább 20-szor átolvastam mind a két oldalt és fényt hoztatok a most picit borús napjaimba.
Kérlek mondjátok azt sikerrel jártatok és jobb mint a lombik!
Üdv nektek : Maya
maya082
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!
Hasonló a hejzetem sok előttem hozzászólóval.3 gyermek-3 császár,utánna sterilizáció.Aztán válás és új boldog házasság.
Nagyon szeretnénk közös babát.Nekünk Debrecen lenne a lagközelebb,Ha esetleg valaki tud információval szolgálni kérem segítsen!
edina34
Rakamaz
 
 


Sziasztok! Nekem is volt 3 császarom, és elkötésem. Jelenleg várok a refertilizációs műtétemre, amely pontosan 1 hét múlva lesz :) Kérlek drukkoljatok :) Ha valakinek bármi kérdése lenne, csak írjatok nyugodtan.
csizivivien
Miskolc
 
 


@csuppancs:


sziasztok valakinek csinált a dr ur refertilizacioos mütétet ha igen legyetek szivesek meg irni a véleményt és az árat hogy menyibe került a mütét .köszönöm szépen.
moni7803
Madaras
 
 


Sziasztok! Aki mostanában volt refertilizációs műtéten, attól szeretnék kérdezni:
1. Melyik módszerrel csinálták a műtétet? Laporoszkópos vagy feltárós műtéttel?
2. Milyen vizsgálatokat kért a műtét előtt a doki?
3. Mennyi idő telt el a konzultáció és a műtét között?
4. Mik azok a feltételek, amiknek meg kell felelni ahhoz, hogy OEP finanszírozott legyen?

Köszönöm előre is a segítséget!
boszorkany78
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Van két fiam! 15 és 8 évesek. Mind a két terhesség ill. császár közben veszélybe kerültem, emiatt 2008-ban a második fiam születésénél elkötötték a petevezetékeimet. Azóta sok minden változott és most a mostani párommal babát szeretnénk. A lombik baby program sajnos nagyon drága, mivel nem támogatja a műtétet a TB olyan személyeknek akiknek meddőségi műtétük volt. Egyetlen reményem refertilizációs műtét, de nem tudom, azzal van-e esélyem teherbe esni a későbbiekben. Azt sem tudom, hogy a TB ezt a beavatkozást támogatja-e ebben az esetben. Most 35 éves vagyok.
Tudnátok nekem információt adni mit tehetnék ezügyben? Kihez forduljak?
Volt akinek esetleg a refertilizációs műtét után sikerült babát szülnie?
Nagyon várom a válaszaitokat!
nikky80
Budapest
 
 


Sziasztok! 
Én is nemrég találtam meg ezt a fórumot. Engem is érdekelne, hogy hány embernek sikerült utána babát szülnie, illetve, hogy tényleg mennyire támogatja ezt a TB?
Nagyon várom én is a válaszokat, remélem még valaki visszanéz, aki hozzászóló volt. :)
 
 


Sziasztok! Nekem sikerült. Ha van konkrét kérdés, a csillapontlehoczkikukacgmailpontcom címre írjatok. Válaszolok szívesen.

Csilla

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!
Pár napja végezte el rajtam dr Sára Levente a műtétet az Üllői úton a 2. Női klinikán. Minden flottul ment, összvissz egy óra alatt végzett velem. A műtét TB alapon, laporoszkóppal történt, így csak 5 pici lyukacskát kellett ejteni a hasfal területén, köldökön. Mindként oldalt sikerült helyreállítani. Egy éjszakát töltöttem a kórházban, reggel haza is mehettem. Mindennel és mindenkivel nagyon meg voltam elégedve. Már zöld a lámpa, úgyhogy lehet próbálkozni.
Sok sikert mindenkinek, aki hasonló cipőben jár!

boszorkany78
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Július 6-án nekem is megcsinálták a műtétet,mind a két oldalt nagyon szépen sikerült rekonstruálniuk,de sajnos albérlőm még nincs .
Kb.2 hónapja szedem a femibiont,iszogatom a cickafarkat,meg a palástfű teát.Már annyira nem is vagyok rágörcsölve mint az elején.
Szerintetek mit tudnék még kipróbálni?
maya082
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!
Most találtam meg ezt a topikot. Újra felcsillant a remény!
Annak idején 2010-ben a  3 császárnál ,sterilizáltak.
Akkor 23 évesen nem gondoltam végig( bevoltam tojva, olyanokkal riogattak).
Azt szeretném megkérdezni, hogyan jutok el a helyreállító műtétig?
El kell menni Dr. Sára magánrendelésére, és ott mondani hogy ezt szeretném?
Bocsánat ha butaságot kérdezek!
Előre is köszönöm a válaszokat!
 
 
 
 


@captonne:


Szia Captonne!
Gonolom igen,kérsz időpontot,elmész és elmondod mit szeretnél.Nálam ez igy ment Dr Tömösvárynál.
Sok sikert mindenhez!
Üdv : Maya
maya82
Berzék
 
 


Köszönöm a választ Maya!!
Még annyit kérdezhetek, ha esetleg tudod,hogy a Tb támogatja ,akkor is ha 3 császár után sterilizáltak !?
Drukkolok neked is és mindenkimásnak hogy mihamarabb jöjjön a gólya ! :)
 
 
 
 


Sajnos ezt nem tudom.
Köszönöm a jó drukkot és én is minden jót kivánok neked!
maya82
Berzék
 
 


Támogatja a TB, és Sára Leventét ajánlom!!! De biztos jó Tömösváry is, úgy tudom együtt dolgoznak.
Elmész a magánrendelésre, elmondod mit szeretnél, ad időpontot, aztán gyí!
boszorkany78
Kecskemét
 
 


@boszorkany78:
Köszi a választ! :)
Jan. 24.re kaptunk időpontot. Már nagyon be vagyok sózva.
 
 
 
 


Sziasztok.Akinek sikerült a műtét van olyan akinek a baba is összejött ? Irjatok kérlek nagyon kiváncsi vagyok mire számithatunk van-e remèny.
 


Sziasztok :) Ugy látom nem nagyon jár erre senki.. Jó lenne kicsit fellendíteni a topicot, azért is, mert sokunkat érint ez a dolog, és annyira kevés infó van róla a neten. Jó lenne pozitiv példa. :) Én négy gyerkőc, válás után vagyok, az általános eset, páromnak saját nincs. Szeretnénk együtt átélni a csodát :) Tömösváry dr-hoz járunk. Már túl vagyunk a hormon, sperma vizsgálaton. Kedden hscosy a rendelőjében. Kicsit izgulok :) Májusban esetleg már műt is. Jó lenne megosztani a tapasztalatokat :)
 


Szia! Én is csak érdeklődni szeretnék h mi ennek a folyamatnak a menete.tudnátok nekem ebben segíteni?
Előre is köszönöm szépen!
ewica
Mende
 
 


Szia :) Én ma voltam Tömösvári doktornál átjárhatóságin. Junius 14-én lesz a refertilizációs mütétem :) Kérdezz bátran :)
 


Sziasztok!
Az átjárhatóságimat már nem Tömösváry Doktor úr csinálta / a refertilizációmat igen /,és ez a másik doki azt állapította meg,hogy sajnos nem átjárhatóak a petevezetékeim. :-(
Szerintetek is már csak a lombik maradt?
maya82
Berzék
 
 


A másik orvos nem próbálta meg átnyomni az elzáródást? Menj vissza szerintem Tömösvárihoz. Mikor volt a refertilizációd? Akkor mit mondtak?
 


Júliusban volt a refertilizációm,doktor úr azt mondta,hogy kb. fél év múlva lehet egy átjárhatóságit csinááltatni ha addig nem jön össze a baba.Nem,nem próbálta átnyomni ez a doki,ahogy látta az elején,hogy mennyire fáj hagyta,hogy hagy szünjön ,megmutatta a monitoron amit ő lát és ennyi volt.Meg ajánlotta,hogy ezek után IVF.
maya82
Berzék
 
 


Mindenképp konzultálj szerintem Tömösvárival. Nem tudom, hogy ilyenkor lehetséges-e még egy mütét vagy ő is mást ajánl.
 


Ő nekem ezt irta vissza : " 
A HYCOSY alapján sajnos úgy tűnik a műtét után visszatapadt a petevezeték.

Bár ez nem 100%-ban biztos.

Így csak a lombik maradt. "
Tehát ebből azt vettem ki,hogy még egy átjárhatósági vizsgálat,és ha az is eredménytelen akkor lombik.
maya82
Berzék
 
 


Nekem 3 napja csinálta a HYSCOSYT. Nem tudom elképzelni sem milyen lehet, ha egy elzáródást igy szüntetnek meg. Megjegyzem:Fáradt volt az orvos, inkább tehernek éreztem a jelenlétünket, ez nehezitett.A vègère oldódott. A lombik ellen nekem speciel nincs ellenvetésem. Talán annyi, hogy sok pénz, idő /lássuk be, hogy munka, család mellett ebből nincs sok/ és hát ugye két baba legalább. :) Mondván nagyobb az esély. Azért kettő baba kihordása engem már megviselne. Félve vállalnám felelőséggel. Én kérném mütsön ujra :)
 


Azt szeretném elmondani, hogy akinek hátrahajló méhe van, együttlét után hasrafekvés gyertya helyett. Nekem anno sok év után igy születtek a babáim :) Pár babatervező, meddőségire járo ismerősömnek is javasoltam, bejött :)
 


Sziasztok! Én irtam Tömösváry dokinak és azt irta hogy nem támogatja a TB! Kérdeztem hogy akkor mennyibe kerül a beavatkozás erre nem kaptam választ! Valaki segitene? Köszi :wink:
 


Szia, irj rám priviben. :)
 


Sziasztok :) Tegnap megvolt a műtétem, már itthon pihizek. Hat hónapon belül sikerülnie kell a babának, ha nem akkor lombik. Én bizakodó vagyok :) Mindkét oldalon sikeres volt a helyreállítás. :) Egy órás volt a mütét.
 


Sziasztok! Nekem tavaly októberben volt helyreállító műtétem Sára doktor úrnál. Mindkét petevezetőm akko átjárható lett. Sajnos a baba eddig még nem jött össze. :( Érdekelne, hogy vajon ilyen esetben a lombikot a TB támogatja?
 
 


@dorka913:
Szia. Én most megyek Tömösvári doktorúrhoz.
Szeretném kérdezni neked sikeres volt a visszaálitó műtét ?
 


Szia :) Sajnos eddig eredmenytelen. Most kezdtem a 4.honapot es a 2.clostis honapot. Jelzem itt az oldalon mindenkepp, ha siker koronazza :) Tobbiek? Jo lenne pozitiv tapasztalatokat olvasni :)
 


Sziasztok,

Akkor most nem TB támogatott?
zsufe6
Pomáz
 
 


Sziasztok,

Akkor most nem TB támogatott?
zsufe6
Pomáz
 
 


Nem publikus..
 


Nem értem....akkor megírnátok priviben? Nagyon érdekel és nálunk is számít a pénz.
zsufe6
Pomáz
 
 


Nem értem....akkor megírnátok priviben? Nagyon érdekel és nálunk is számít a pénz.
zsufe6
Pomáz
 
 


@zsufe6:
Szia ha még van kérdésed irj
juli2525@freemail.hu
 


Sziasztok, hátha jár erre valaki.. leirnám a jelenlegi helyzetemet. Mütét után 8 hónappal elmentem Hsg-re, mert tudni akartam, hogy mi a helyzet odabent. Mindkét oldal teljesen zárt :( Egy kicsit sem ment be a folyadék. Azt gondolom, hogy nem a műtét helyén hanem már előtte lezáródott. Nagyon megvisel lelkileg a tény. Elvileg csak lombik lehet. :(
 


Ma azt mondták a Bmc-be, hogy helyreállitas után sem tamogatott a lombik. Igaz ez?
 


Megkaphatnám a dr úr telefonszámát?kösuönöm
hofzangancsa
Siklós
 
 


Megkaphatnám a dr úr telefonszámát?köszönöm
hofzangancsa
Siklós
 
 


Sziasztok! Refertilizációs műtétem volt Pécsen, a PTE Klinikán, dr. Koppán Miklós végezte. A műtét teljesen tb támogatott, előzetesen csak egy ekg és labort kértek, nem kellett megindokolnom miért szeretném, bárkinek megcsinálják. Egy diagnosztikus laparoszkópiával kezdődik, feltárják, hogy megfelelőek e az anatómiai viszonyok a rekonstruáláshoz. Ehhez több tényező kell, a sterilizáció helyének távolabb kell lennie a méhkürtől 3 centiméternél, illetve amennyiben át lett vágva a petevezeték a sterilizációnál, nem hiányozhat nagyobb darab pár centinél. Nekem sajnos egyáltalán nem sikerült, teljesen a méhkürtnél volt a sterilizáció helye, így hozzá sem tudtak nyúlni egyik oldalon sem. Az első orvosi megkeresés után három és fél hónappal később műtöttek. Ha bárkinek bármi kérdése van, szívesen válaszolok!
 
 


@noemi40:
Esetleg a dr Úr telefonszámát megkaphatnám.előre is köszönöm
hofzangancsa
Siklós
 
 


@noemi40:
Szia szeretnék többet megtudni mi a menete a műtétnek..köszi előre is
hofzangancsa
Siklós
 
 


Olvass vissza, le van irva minden. A dr elerhetoseget a neten megtalalod. Dr Tömösváry Zoltán.
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: