Új privát üzeneted érkezett!

Bandy

Genetikai kivizsgáláson voltam, folsav felszívódási promlémám is van, Leiden mutáció nincs, bár mikor most az altatáshoz kértem a labort a doktor csináltatott véralvadási tesztet is és magas volt (bár csak kicsivel), gyorsan alvad. Lehet csak a fogamzásgátló miatt. Majd augusztus környékén újból megakarom ezt csináltatni. Mondtam a kaáliba a dokinak de nem foglalkozott vele. Voltam még immunológiai vizsgálaton de ott minden rendben volt. Én amúgy elevitet szedtem + napi 2 db folsav. Majd áttérek a femibionra.
Akkor neked sem egyszerű. :(
 
 


Bandy: Nagyon köszi a segítséget, megpróbálom a tb-s endokrinológust ha nem járok sikerrel jön a maszek.
Visszanéztem, mielőtt Grétivel terhes lettem 1 volt a tsh-m. :-)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
 
 


Jennko: de volt nekem is 5 alkalommal és bizony most megint elgondolkodtattál. Ma mindenképp felhívom őket és utána érdeklődök ezt hogyan is kell értelmezni vajon. :-(

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
 
 

 
 

Szép napot lányok!

Leírom még azt,hogy Nekem mit kellett szednem a lombiknál,ezt a dokim írta rá a kezelő papíromra,hátha ez is picit segít: Cetebe 500-ból napi 1,halolaj kapszula-én e vitaminnal szedtem,mert a sejtekre gyakorolt hatása nagyon jó, Femibion 800 napi 1. Ezeket már a szurik alatt kellett szednem.

Jennko!

A Femibionnál annyit írtam tegnap,hogy metafolint tartalmaz vagyis aktív folsavat,ez kimaradt a lüke migrénem miatt,bocsika!

Kép
 
 


Bandy

Köszi az infókat. Jegyzetelek mint a kisangyal. :P Remélem legközelebb már jó lesz minden. Körülöttem persze mindenki terhes. :(
 
 


Jennko:

Használhatjuk a Crinon gélt, neked köszönhetően ki lesz javítva a papíron mivel valóban 2 értelmű a jelentése. Csak abban az esetben nem szabadna használni ha fent állna a habituális vetélés. Azt is mondta a hölgy, hogy habituális vetélőknek kifejezetten kell!!! De ha kiderül, hogy nem él a terhesség azonnal abba kell hagyni.

Beszéltem endokrinológussal, szednem kell a gyógyszert. Sőt azt mondta mindenképp látni is akar egy uh.-ra mert ez magas érték már.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
 
 


Szép napot Lányok!

Jennko!

Sajnos átérzem milyen,amikor mindenki terhes az ember lánya körül :( Nálam is így van,speciel barátnőm ikreket vár-egy fiú,egy lány...Persze,hogy minden rendben lesz,mert úgy kell,hogy legyen!!! Nem adjuk fel,anyák leszünk!!! :)
Ari vagy,hogy jegyzetelsz,mint a kisangyal,ez tetszett :)
Niko!

Örülök neki,hogy tudtál beszélni a dokival,meglásd a gyógyi szépen rendezni fogja és hajrááá,Te is anya leszel!!! :)

A pajzsmirigy gyógyit egész terhesség alatt szedni kell,időközönkénti kontroll fogja eldönteni,hogy csökkentik-e vagy emelik-e az adagot.

Kép
 
 


Sziasztok Csajok!

Most volt a párom természetgyógyásznál a lábával, de mondtam neki, hogy kérdezzen rá lehet-e segíteni valahogy a tapadásnál. Mondta, hogy minden agyban dől el, elsőnek lelkileg kell helyretenni magunkat, hogy ne görcsöljünk rá, a másik baj az is lehet, hogy a nyálkahártya nem elég vastag és persze ha az orvos nem oda teszi ahova kellene. Majd októberben megyek hozzá mert ad nekem valami teát ami állítólag segít. Aztán meg majd kiderül. Addig is próbálok lelkileg "helyrejönni". :)

Nikó: A gyógyszer által 1 hónap alatt beáll a TSH-d normál szintre. Azzal utána nem lesz baj.

Bandy: Néha úgy érzem itt több információhoz hozzájutok mint a dokinál. Vagyis így is van, mert mikor elkezdtem az egész kivizsgálós sztorit, 1 hónap alatt letudtam és kész eredménnyel mentem a Kaáliba konzultációra.

Valamelyikőtök volt már kineziológusnál? Mit csinál? Mindig ajánlják nekem.
 
 


Jennko!

Őszintén,én nem igazán hiszek abban,hogy fejben dől el,mert akkor már sok minden jól alakult volna. Ez személyes vélemény! A kineziológus vissza visz a régi időkben,mert azt mondják lehet,hogy még az anyukánk pocijában történt vmi és azt próbálja meg feloldani benned. Legalábbis én így tudom!

Méhnyálkahártya vastagításra jó a méhpempő,én nem az igazit szedtem,hanem tablettában,napi 2x1-et és tényleg szép vastag volt tőle. Most akarok rákérdezni a cukor dokimtól,hogy szedhetem-e újra,biztos,ami biztos alapon. Most nagyon szép volt a lombiknál anélkül is. Ha kell leírom melyik fajtát szoktam venni,ami szerintem nem drága,ha kéritek.

Kép
 
 


Bandy

Én sem igazán hiszek ebben, mert legutóbb úgy éreztem teljesen rendben vagyok lelkileg. Tudatosan készültem rá és hittem benne, és mégsem.

Próbáltam méhpempőt ampullásat de valami nem volt jó mert az arcom teljesen rücskös lett tőle. Biztos ettől volt, mert mikor abbahagytam akkor rá 1 hétre rendbe is jött. Legközelebb ki akarom próbálni a tiszta méhpempőt.
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagy itt a csend! :(
Kezdi valaki a lombikot mostanság? Én februárra vagyok beírva. Most újból végig kell csinálnom az összes vizsgálatot. :?
 
 


Sziasztok:)
Nagyon sokat kerestem olyan embereket akiknek PGD eljárással lett,született gyermekük vannak itt még olyanok tudnátok nekem főleg siker történeteket írni??
2005 kezdtük a lombikot 1.ET nem sikerült,2 FET nem sikerült,3 ET sikeres volt de elhalt a 8. héten műtéttel kellett befejezni,4 Fet sikeres volt de elhalt a 8. héten megint műtét. 5.ET sikeres volt 2007 márciusában abból egy egészséges kislányom született.2012 júniusában elindultunk újra a rögös úton testvért szeretnénk júliusi 6.FET sikeres volt de elment 5-6 héten.7 ET elindult a hcg emelkedése majd csökkenni kezdett. Elkellet mennünk egy csomó vizsgálatra most az utolsó 5.OEP támogatott előtt.Kiderült genetikai probléma van és csak is PGD eljárással mehetünk neki a következőnek.Ez az utolsó esélyünk és kétségek között vagyok nem olvastam siker történeteket és egy kis biztatásra lenne szükségem sajnos az a baj ez az utolsó és nagyon félek tőle mi van ha nem sikerül??!!!
Várom és köszönöm a válaszokat:)
davider
Budapest
 
 


Nos nagyon sokat keresgéltem,olvasgattam volna de rá kellett jönnöd sajnos Magyarországon gyerek cipőben jár a PGD lombik eljárás.Mindenhol szo szo csak rosszat olvastam 4-5-6 sikeres...

Hát nekem csak egy lehetőségem volt.

Én /Mi vagyunk az élő példa ,hogy sikerülhet elsőre februárban megtörtént a leszívás 4 petesejt let izgultunk lesz-e egészséges és lett 2 amit vissza kaptam 5 naposan és egy baba megmaradt azóta túl vagyunk a méhlepény vizsgálaton is kiderült,hogy egészséges kislányunk lesz!!!
12. Hétben vagyunk oktober,novemberben fog megszületni!!!
Szóval van remény mindenkinek sok sikert kívánok és soha nem feladni:-))
davider
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok! 
Látom, sajnos, sokan járunk hasonló cípőben :) 
Nekünk 3 missed ab volt, majd 4-ik 15 héten befelyezve genetikai indikáció miatt. Mind spontán terhesség volt, három éven belül. 
PGD-n gondolkodunk. Nagyon drága. Ha valaki már csinálta, akkor írjátok meg, hogy mennyibe került az egész. Nálunk csak a Versys jöhet szóba, mert ritka genetikai betegség volt, és csak ot csinálják meg a teljes kromoszóma vizsgálatot. Mindkettönknek negatív a cytogenetiája.
Köszi


Szia.

Én éppen a 4. Pgd lombikot kezdtem el. Nekem mindennel együtt kb 400-ba van.
Megkérdezhetem milyen betegség?
 
 


@jennko:


Szia
9-triszomia. Nagyon ritka. élve nem nagyon születik gyermek, többsége elhal méhen belül.
Azt írtad, hogy a 4-ik PGD. Az első három nem sikerült?


Sajnos nem sikerült eddig. Remélem majd most. Nekem is elhal általában a 9.héten. Már nem is próbálkozunk. Most minden reményem a dokiban van. Épp most váltottunk intézményt. Ég és föld a különbség. Itt tényleg értem vannak.
 
 


Jenko, ti most melyikbe jártok? Drukkolok a háttérből is hogy sikerüljön 8)

picibaba.hu vonalzó
 


A pesti kaáliból a győribe mentem át. Ma volt a 3.mini suction. Már elkezdtem a gonapeptylt, legközelebb akkor kell mennem ha megjön. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége de nagyon bizakodom.
 
 


Nagyon szurkolok, győri kaáliról sok jót hallottam, remélem, neked is siker történet lesz!
Akkor még egy bő hónap és reméljük, hogy legalább 1 bébi fog vigyorogni a pocidban!

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok! Nov.5-én visszakaptam 2 babót és pénteken voltam vérvételen. A hcg:299 volt az ET+10.napon. 22-én mennem kell újból hcg kontrollra a pgd miatt. December 5.-én lesz ultrahang. Nagyon izgatott vagyok, remélem addig sem lesz semmi baj.
 
 


Jennko, jaj de jó hír! Gratulálok!!! 22-re meg egy szép nagy számot kívánok neked!

picibaba.hu vonalzó
 


@jennko:


Szia! Nagyon gratulálok!
Nekem szerdán fog kiderülni a PGD erdmény. Hány embriót vizsgáltak nálatok?


Jennko! 
Hatalmas magy halk gratula , de örülök neked :-))))) Mesélsz majd a Győri Kaáliról? Miben más mint a Pesti? Szeretnénk menni majd jövőre de nekem már nincs tb.-s lehetőségem. De ha azt mondod az jobb akkor lehet megpróbálnám. 
Minden írj magadról mi van veled???????? Drukk hegyek mennek és ragasztó a leg erősebb :-)
Kristofanna, Dorkababa sziasztok ! 
Ti is írjatok hol tartotok és hova kihez jártok ?
Mennek a drukkok nektek is !
 
 


Kristofanna,
Nàlunk 7-ből lett 2. Majd írd meg neked mennyi lett.

niko,
Csütörtökön kell mennem ultrahangra.
A győriről csak jót tudok mondani és nem azért mert sikerült hanem amiért olyan lelkiismeretesen csinàlja a doki. Làtszik hogy nem a pénz a cél hanem hogy elsőre sikerüljön mindenkinek. A pgd miatt meg különösen odafigyelt ràm a doki. Mindent bevetett a cél érdekében. Hosszu protokollt alkalmazott hogy jó minőségű legyenek a petesejtek. Mindet megszúrta nehogy kettő termékenyìtse meg, ezt is ki akarta zàrni pedig nàlunk nagyon jók a spermàk. Az előző hónapban csinàlta az MS-t hàromszor. ( méhnyàlkahàrtya frissìtés) Ez a módszer fél siker. 600mg e-vitamin, clexane, crinone gél, utrogestan. Azt mondta az elején ha az mind sikerül amit eltervezett 100 szàzalékosan kéne sikerülnie. Eddig sikerült. :D
 
 


Kristofanna,

Mi lett az eredmény?
 
 


Sziasztok! Tavaly novemberben voltam genetikai vizsgálaton. Családom sajnos Duchenne izomsorvadással terhelt, bátyám 20 éves korában halt meg ebben a betegségben. Ezért mentem el most a családtervezés időszakában genetikai vizsgálatra. Ma hívott az orvos, hogy megvan az eredmény. Hordozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amennyiben lányom születne 50 % eséllyel hordozó lesz, amennyiben fiam 50 % eséllyel beteg lesz. Szóval a lényeg, hogy órák óta ezt a fórumot olvasom, és rá kell jönnöm, hogy sajnos nem vagyok egyedül a problémámmal. Most egy kicsit genetikai selejt hangulatom van, de olvastam a PGD-ről és felcsillant a remény, hogy születhet egészséges gyermekem anélkül, hogy végig kelllene izgulni a terhességem elejét attól félve, hogy el kell vetetnem a beteg gyermekemet. 36 éves vagyok, úgyhogy ez több okból is ijesztő számomra. Tudnátok nekem segíteni, hol érhető el ma Magyarországon a PGD, ha elérhető egyáltalán?  Jövő héten megyek az eredményért, amely kimutatta, hogy hordozó vagyok. Ott szeretnék érdeklődni a további lehetőségeimről, és szeretnék addigra elmélyedni a témában, és minden lehetséges információt összeszedni.

Segítségeteket előre is megköszönöm!
 


Bubeszka, nem vagy selejt, ezt felejtsd el!!! A jó hír tényleg az, hogy PGD-vel ki lehet majd szűrni a hordozó embriókat és csak az egészségeseket ültetik vissza. Azt hiszem, az egyes betegségekre való szűrés mindenhol elérhető már, de a BMC-ben és a győri Kaáliban biztosan. Ez azt jelenti, hogy csak az adott betegségre szűrnek. A Versys-ben viszont az embrió teljes génállományát vizsgálják és kiszűrik az összes genetikai rendellenességet. Utóbbi intézmény magánklinika, így fizetős és nem is olcsó. A BMC és a Kaáli intézetekben viszont az első 5 lombik államilag támogatott. A legbiztosabb,ha végighívod az összes intézetet és konkrétan rákérdezel erre a Duchenne szindrómára, hogy abban az intézetben vállalják-e a szűrést. Kitartás, sikerülni fog egészséges babát/babákat szülnöd!
 


@dorkabab:


Köszönöm a gyors reagálást. Kedves vagy. Tudom, hogy nem vagyok selejt, csak más mint a többi. És ezt az érzést nem szeretem. Miért kell irigykednem azokra, akik bejelentik, hogy bocs véletlen terhes lettem... :-( Na mindegy ezen túl kell lépni. Szóval én vidéki vagyok, úgyhogy nem nagyon tudom még merre induljak. A lombik program ingyen van, a gyógyszereit 70 %-ban finanszírozza a TB, ha jól értem. És a PGD? Azért fizetni kell?
 


Azt sajnos nem tudom, hogy kell-e külön fizetni a PGD-ért. Az intézetek többsége Pesten van, az igaz, de sokan jönnek vidékről is Pestre. Ugyanakkor a győri Kaálira is igaz, hogy sokan mennek oda más városokból is, mert nagyon jó a híre. Nem tudom merre laksz, a Kaálinak több városban is van intézete, meg azt hiszem, most már a Versysnek is van Fehérváron. A legjobb talán még is az, ha végig hívod az intézeteket, hogy egyáltalán hova mehetsz és milyen feltételekkel, aztán el tudod dönteni neked melyik a szimpatikus. Ha már eldöntöttétek, hogy jöhetne a baba, akkor ne sokat hezitálj, ha már megvan az intézet még utána is sok idő fog eltelni, mire minden vizsgálatod meglesz és indulhat a lombik
 


Bubeszka,

Tudom mit érzel, én is ezt éreztem de szerencsére màr kiszűrhető pgd-vel így nekünk is lehet egészséges babànk. A pgd-t csak a pesti és győri kaàliban csinàljàk és a BMC-ben. Mikor megtörténik a petesejt leszívàs megtermékenyítik és a 3.napon vesznek belőle mintàt amit elvisznek az Istenhegyi géndiagnosztika központba. Ott az 5.napon lesz meg az eredmény hogy hàny embrióból hàny egészséges és aznap neked ugràsra készen kell lenni mert akkor történik a beültetés is. Amúgy 10000ft/embrio + 30000ft a vizsgàlat. Kb 100-120ezer ft. Sajnos ezt nem tàmogatja a Tb csak a lombikot. Én elsődlegesen Győrt ajànlom vagy a BMC-t csak ne Pestre menjél. Nekem 3 volt ott és semmi. Àtmentem Győrbe és elsőre. Most vagyok 23 hetes. :) Úgyhogy van remény. Győrbe nagyon kitartóan kell telefonàlni hogy kapjàl időpontot de ha bent vagy 1 hónapon belül kezdheted is.
 
 


Jennko, de örülök, hogy neked is sikerült!!! Nem sokkal utánatok nálunk is jön a pici

picibaba.hu vonalzó
 


Dorkabab,
Nàlatok is lombikos pgd volt?
Gratulàlok Nektek. :) Kisfiú vagy kislàny lesz? Nekünk làny.
 
 


Ahogy elnézem igencsak egyszerre lesz. Én ma kezdtem a 23.hetet. július 25-re írtak. Téged? Nàlunk csàszàr lesz majd a vetélések miatt meg azért is mert vérhìgìtót is hasznàlok.
 
 


@jennko:


Nagyon köszönöm a kedves biztatást! Olyan "jó" hogy meg tudom osztani a félelmeimet másokkal is. Köszi az infót az eljárással kapcsolatban. Remélem minden rendben lesz veled és a babáddal is.
 


Bubeszka

Hol tartasz? Sikerült bejelentkezned valamelyik intézetbe?

Dorkabab

Mi van veled? Még egyben?

Mi még igen.

 
 


jennko, mi még egyben Még egy hónap...

picibaba.hu vonalzó
 


Tegnap voltam nst-n és beszéltük a dokival, hogy kb 2 hét múlva megcsinálja a császármetszést.

 
 


Mi természetes szülésre gyúrunk, egyelőre nincs is semmi akadálya, de ha végül császár kell, azon se leszek elkeseredve

picibaba.hu vonalzó
 


Július 12-én megszületett Lídia Emili 3300 gramm és 50cm. Olyan boldog vagyok. :D

dorkabab veled mi van? Màr babàzól te is?

 
 


jennko, hatalmas gratula!
Mi babánk még pocaklakó, nem kapkodja el a dolgokat igaz még van pár napja...de már sokszor mondom neki, hogy merre van a kijárat, meg hogy már nagyon várjuk

picibaba.hu vonalzó
 


Köszönöm. :D
Majd írj ha kibújt. :)

 
 


Bocsi, elfelejtettem írni, aug. 6-án megszületett a mi babànk is :-P most már 2 hete itthon vagyunk vele. Szépen alakulunk, szokjuk egymást :-P

picibaba.hu vonalzó
 


Gratulálok és sok boldogsàgot nektek! :D :D
Gondoltam ràd sokat. Majd írj ha van időd hogy milyen baba. Van sok tejcsid?
Nekem van majd most készülök leadni csak elötte kell orvosi vizsgàlat. A fagyasztóm màr tele. :D

 
 


Sziasztok!

Látom,már egy ideje senki nem jár erre..azért leírom az Én problémámat...
Azért írom le a velem történteket,hátha valaki több infót tud ,mint amit Én!
Szóval jelenleg 18 hetes vagyok és 36 éves. A korom miatt elmentem biopsziára,ami azt mutatta ki,hogy a babámnak kiegyensúlyozott transzlokációja van...és a csavar az egészben az,hogy se nekem sem a páromnak ilyen kromoszóma rendellenessége nincs...tehát ez egy új mutáció a babámba. 
A Bajcsiban csinálták a biopsziát de megcsinálták utána az amniót is...most az eredményre várunk,bár ez már nem változtat a dolgokon. A genetikus azt mondta,hogy 4% esély kockázata van,h valami baja lesz a babának. Jövőhéten megyek az Istenhegyibe is genetikai ultrahangra,bár amikor beszéltem telefonon ott egy biológussal,azt mondta Ő is,hogy ez olyan ritka,hogy nincs azaz orvos és nincs az a vizsgálat ami 100% biztonsággal megmondaná,hogy nem okoz problémát ez az új mutáció.
1 hete bújom a netet,de ehhez hasonló esetet nem találok sehol,aminek jó vagy akár (ne adj isten) rossz lett a végkimenetele...
Egyszóval hátha olvassa valaki ezeket a sorokat,aki tud adni némi megnyugtató infót,vagy olyan esetet aminek happy and lett a vége...
 
 


Szia Edus!

Sajnos én nem tudok ebben segíteni. Azt nem is lehet tudni, hogy melyik kromoszóma vagy azt hogy milyen betegségre utalhat? Olyat hallottam vagyis beszélgettem egy lánnyal akinek szintén nem volt baja se neki se a férjének és edwards szindrómás babája született. Sajnos nem is élte meg a 2 hónapot. Az volt a 3.babája és volt már két egészséges. Nála viszont csináltak méhlepényvizsgálatot és azt mutatta ki hogy minden rendben. De hallottam már az ellenkezőjét is hogy rossz volt az eredmény meg az ultrahang közben meg tök egészséges baba született és el akarták vele vetettetni az orvosok de ő úgy érezte hogy semmi baja nincs a gyerekének és megtartotta. Az anyai ösztön.  Szorítok hogy minden rendben legyen. Majd írd meg mi lett az eredmény.

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron