Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Segitséget kérnék, dr Ferenczi Miklósról,most kerültem hozzá.

Tud valaki segitenia tarifáit illetóen ill. hogy milyen orvos?

Tünde
 
 


Azt hiszem most már Tündinek késő, de aki itt keresgél annak hasznos lehet az infó.
A legjobb orvos! Én nála szültem és nagyon kedves, korrekt, megnyugtató ember. Örülök, hogy őt választottam. Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!!

Lajtalány
 


Én is dr. Ferenczinél szültem volna, de a lányom úgy döntött, hogy a doktor úr szabadságának utolsó napján bújik ki. :shock: :lol:
Pech vagy sem, a helyettesítő doktor (dr. Dulka) "ugrott be" és minden rendben ment. Volt lehetőségünk találkozni és beszélgetni a helyettesítő orvossal a szülés előtt, megnyugtatott a dolog és ugyanolyan jó benyomást keltett a doktor úr, mint Ferenczi doktor a terhesgondozás során. Az orvos is ember így nyilván elmegy szabadságra is, s bár ez a helyzet minden kismama rémálma, mi nem pánikoltunk, mert tudtuk hogy jó kezekben leszünk így is.
Mindkét orvost bátran ajánlom!
 

 
 

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, én áprilisban szültem nála, 12 hetes terhesen kerültem hozzá, nagyon korrekt volt mindig a várandósság alatt is, és a szülésen is. A kislányom négy kilóval született normál úton, kellett vágni, de már alig látszik valami a hegből, nagyon szépen varrt. Nagyon érti a dolgát, megnyugtató, foglalkozik a lelkeddel is, ha szükséges, és ahogy a hozzá küldő korábbi orvosom mondta, hogy a mai világban nem utolsó szempont, hogy nagyon tisztességes.
Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, remélem nekünk is lesz még babánk, tuti nála szülöm, hacsak nem dönt úgy a baba, hogy akkor bújik ki, amikor szabin lesz. ;-)
 
 


hello
en nalam szultem a harmas ikreimet 6 eve, szuper doki, nagyon nagy tudasa van, ha nem nala szultem volna sztem nem lettem volna ilyen szerencses harmas ikres szulessel
jo kezekben leszel !!
det7474
Külföld
 
 


telleg nem irnatok meg a maganrendelo szamat mert haza akarok ugrani orvoshoz, es nem tudom a szamat, nem tudja valaki mikor rendel ??
koszi
det7474
Külföld
 
 


Szia DET, hétfőn délelőtt és szerda délután rendel a Váci utcában, a csarnokhoz közel. A munkahelyemen megvan a rendelő száma, küldj egy SMS-t a mobilszámodról és hétfőn elküldöm. Puszi, Juc

06-304793960


Detke, akkor te még a Söfiben szültél, emlékszem is a hármas ikrekre, nem túl gyakori dolog, kb. 2-3 hónaposan láthattam őket, külön hordozóban voltak. Tündéri a csapat. Fotót kérhetnék? Szerintem dr. FM is örülne neki.

Juc


Szia, igen mar hat evesek elmultak, Brooke nak csinaltak zaro mutetet amikor ket eves volt a gyerek klinikan :D
sajnalom hogy bezartak a korhazat azota:(

http://imageshack.us/photo/my-images/39 ... 94677.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 06729.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 71729.jpg/[/img]
det7474
Külföld
 
 



Szia DET, hétfőn délelőtt és szerda délután rendel a Váci utcában, a csarnokhoz közel. A munkahelyemen megvan a rendelő száma, küldj egy SMS-t a mobilszámodról és hétfőn elküldöm. Puszi, Juc

06-304793960


ez szuper koszonom, itt angliaban nincs kulon nogyogyasz es az orvosok is katasztrofalisak inkabb hazamegyek a nyugjeimmel :D
det7474
Külföld
 
 


+36-30-3542613 Mindennap 14-18 óra között veszik fel, itt tudsz időpontot megbeszélni dr. Ferenczi Miklóshoz.

Nézem tovább a képeket, imádom a triót.

Szia, Juc


koszi, szuper, mar kaptam is idopontot!!
det7474
Külföld
 
 


Sziasztok!Orulok,hogy mindenki elegedett Ferenczi doktorral,azert en leirnam a tapasztalaimat.Elso gyermekem nala szuletett csaszarmetszessel,ra 3,5 evre ujra hozza jartam.A masodiknal tudtsm hogy nem akarok csaszart,azt mondta semmi akadalya.Este 6-kor mentem be mert elfolyt a magzatvíz,ő fel 8 korul ert be.Megvizsgalt es azt mondta ne varjunk mert ugy sem fogok tágulni mint ahogy az elsonel sem...,velemenyem szerint este nem akarz velem bajlodni.En hulye pedig nem voltam eroszakos!Megcsaszarozott(egeszseges babam szuletett€, aztan rosszul lettem.Csak reggel jott be mikor egyebkent is jott volna,megnezett es csak ennyit hallottam:"azonnal a műtőbe"...,majdnem elvéreztem.
Aztan jottek a nehez napok,annyira nem sűrün jott megnezni.Nem mentem vissza hozza a 6 hetes konzrollra...,sebeszetre jartam még hetekig.Felhivott hogy meg akar nézni,aztan kiderult hogy egyaltalan nem az allapotomra volt kivancsi hanem azt mondta, tudom-e, hogy "elfelejtettem odaadni a 120 ezer ft-ot ami nala egy csaszar....,kirohantam es a sirogorcs kerulgetett,hogy hogy lehet vki ekkora bunko....
Elnezest,hogy ezt ide megirtam,de tudjuk hogy az orvosok sem Istenek,de legalabb ne legyen pofatlan es minimum kérjen bocsanatot.....
 
 


Sziaszok!

Marim1: Sajnálom, ami veled történt. :( Döbbenten olvastam soraidat. Mikort történt mindez?


Emi



email4
Budapest
 
 


Nekem sem voltak jó tapasztalataim Ferenczi doktorral kapcsolatosan. A barátnőm nála szült és pozitív dolgokat mondott a doktorrol. Eleinte szimpatikus volt, de tény, hogy nagyon az anyagiakra hajt... sajnos! Előlem konkrétam bújkált egy lelettel kapcsolatban, én pedig bementem hozzá a kórházba, ahol közölte, h megspórolhattam volna magamnak egy utat... Több mint másfél hónapja nem adta ki a hormon leleteimet és közölte, hogy majd két hét múlva jelentkezzek, mert nem lesz. A telefonja pedig folyton ki van kapcsolva.. Nem szimpatikus ez a hozzáállás. Részemről nem tartom túl korrekt embernek!
 
 


Sziasztok, valaki tudja most Ferenczi doktor aktuális tarifáit? Megköszönném az infókat, jöhet priviben is.




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
 


2015 őszén a második babámat is nála szültem. A szülésről tudtuk, hogy valszeg császár lesz, az is lett, magasan volt a.babám fejecskéje és adódtak egyéb kisebb nehezsegek is.
Szerencsére problémamentes volt a lábadozas, a hegem egy kb 2 cm-es részen szétnyílt, sokáig vesződtem vele, végül a házi gyermekorvosom segítségevel.oldódott meg a probléma. A doktor úr látta, egyszer lekezelte annyival hogy a sebszélek nem pont szembe néznek egymással.
A 6 hetes kontrollon történt citológiai mintavétel, ennek eredményéről a doktor úr 2 hónapig nem tájekoztatott, pedig P3 lett. Amikor 2 hónap után nagy nehezen telefonvégre kaptam, közölte hogy gyulladásos P3 a lelet és neveljek nyugodtan gyermeket, majd vmikor ugorjak be némi gyogyszerért. Nem.mentem ezek után. Masik orvoshoz járok, ha úgy alakulna hogy még egy babát vállalunk, nem megyek vissza hozzá.
Több,mint 1 ev telt el közben, a napokban kaptam kézhez a citológiai kiskönyvemet, amiben érthetetlen módon a tavalyi leletnél P2 szerepel. Nem értem, de már nem is akarom.
A kisebbik gyermekünk 1 hónaposan súlyos vesemedence gyulladással került kórházba. E coli okozta a gyulladást, az a baktérium, amit a váandósság alatt többször kimutattak a kenetmintából. Nem tudom van-e összefüggés a ket dolog közt, de az tény hogy a 30. hét után több ízben panaszkodtam rendellenes mennyiségű és színű folyásra, aminek a doktor nem tulajdonított jelentőséget. A kicsi fél eves koráig szinte non stop kórházban voltunk, melyek szinte.mindegyike a bakteriális fertőzésre vezethető vissza, a közel nulla immunrendszeret a bivalyerős antibiotikumokkal teljesen kikapálták. Mára az egésznek nyoma sincs, egészséges, mosolygós és tünemény kisgyermekké cseperedett.
Ha barki most megkérdez: mi többé nem választanánk a doktor urat :(




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
 


Én ennek az orvosnak köszönhetem, hogy még van méhem, és nem kellett végleg lemondanom arról, hogy egy szörnyű tragédia után ogy újra terhes legyek.

A történet: 
Tavaly október 13-án halva született a kislányom a terhességem 33. hetben, mert az előző dokim soha nem UH-zott (még a kötelezőkre is a kórházba küldött), így csak véletlenül, a 28. héten derült ki egy babamozin, hogy a kislányomnak súlyos bélfejlődési rendellenessége van, és amiatt születése után azonnal kellett volna műteni. A kórházi szonográfus azonnal továbbküldött Ferenczi doktorhoz (akit addig csak látásból ismertem) a genetikára, aki megállapította ezt a lesújtó diagnózist, és szólt is az akkori orvosomnak, hogy korábban, de legkésőbb a 37. héten ki kellene venni a babát, hogy a SOTE I-en meg tudják műteni.
Sajnos a baba ezt nem várta meg, meghalt méhen belül. Az akkori választott orvosom még arra sem vette a fáradságot, hogy levezesse a szülést. Azonnal vinni akart császározni, de miután nem engedték ezt meg neki, szépen fogta magát és elhúzott haza, engem meg a sorsomra hagyott (és az ügyeletesre).

Mázlimra az ügyeletes pont Ferenczi volt...Majdnem belefutottam egy hegszétválásba is, mert az ex dokim - mielőtt elhúzott haza - még elrendelte hogy max. cseppszámmal adják nekem az oxitocint az előző császárom ellenére. Amitől úgy fájt a hegem, hogy üvöltöttem. Ez hajnali öt órakor volt. A szülésznő rémületében riasztotta Ferenczi doktort, aki rohant a hordozható Uh készülékkel a szülőszobára, majd azonnal lekapcsoltatta az oxit, burkot repesztett, aztán adatott dupla adag fájdalomcsillapítót és méhszájlazítót. Innentől indultak be a dolgok, és reggelre meg tudtam szülni a halott babát (és megúsztam a császárt, sőt megmaradt a méhem is, amit simán ott hagyhattam volna, ha szétválik a heg).

Ezután nagyon embert próbáló hónapok jöttek. A volt dokimat azóta sem láttam, a kórházból kiszabadulva megkerestem Ferenczi doktort és megkértem, hogy hozzá járhassak a jövőben. Szerencsére elvállalt. Ha nem tette volna, talán soha többé nem mertem volna egy újabb terhességgel próbálkozni.Hiszen a kislányomat a 41. születésnapom előtt 2 hónappal temettük el.

Na, szóval ez történt. 

Tudom, ugyanavval az orvossal kapcsolatban sok ellentétes vélemény van, mert pl. azt a dokit, akinek hibájából most a temetőben fekszik a második kislányom, sokan mások istenítik.

Persze mindenki a saját tapasztalataira támaszkodik, mert azt ő élte át.
Nem akarok bármi áron Ferenczi doktor védelmére kelni, mert azt belátom, hogy nem kifejezetten kommunikációs bajnok. De kérdezni kell tőle, én is azt teszem, és nekem minden kérdésemre türelmesen válaszolt. És mindig elérem telefonon (csak nyilván tudni kell, mikor lehet hívni, mert bizonyos napokon ő egész délelőtt a műtőben van - a méhlepény- és magzatvíz mintavételek miatt - és akkor nyilván nem fogja felvenni a telefont).

Az hogy anyagias, az meg egyszerűen nem igaz.
Mert a történetem folytatásaként még leírom, hogy a halva szülés után 8 hónappal pozitív lett a HCG tesztem. Kizárólag az első vizsgálatra mentem hozzá a magánrendelőjébe, azóta már mindig a kórházba hív (két hetente), ahol nem fogad el pénzt. Nagyon alaposan és odafigyelve gondoz, minden alkalommal van UH, és sok külön vizsgálat az előzmények miatt. Rendszeresen tartjuk a kapcsolatot telefonon is, mert rendkívül magas kockázatú a terhességem. Ikreket várok, és most leszek 30 hetes...

Tudom, nagyon elfoglalt, mert a kórház genetikai részlegét is vezeti, és nagyon sok mintavételt csinált + a genetikai szakrendelést. De én úgy látom, hogy ő tényleg a hivatásának él, és ha néha szétszórt és megcsúszik is a papírmunkával, akkor sem szárad a lelkén egyetlen baba vagy anyuka élete sem (mint olyan sok kollégájának)

mokuscica
Budapest XVII. kerület
 
 


@det7474:


Jársz még erre? Emlékszem a hármasikreid történetére és nagyon tetszett a blogod is, amit olvastam. Ráadásul én is a Schöpf-méreiben születtem, és biztos ott is szülnék ha még meglenne a kórház.
Remélem, jól vagytok mindannyian! Sikerült a könyvedet kiadatni? Mert ha igen, nagyon érdekelne (mint leendő ikres anyukát).
mokuscica
Budapest XVII. kerület
 
 


@mokuscica:
Nezd, elhiszem hogy az emlitett dolgok aprósagok a Te törteneted reszletei mellett. Elhiszem, hogy egy ekkora tragédiát feldolgozni kemény menet és hálás vagy a doktornak, hogy lehet még gyermeked.
Ferenczi doktor nem ügyel sosem a kórházban, ő externista, amikor bementél szerencséd volt, hogy hozzá kerültél (bar a genetikai UH-k jelentős részét ő végzi).
Az is igaz, hogy nem kommunikációs bajnok, de az nem igaz, hogy bármikor el lehet érni a megfelelő időintervallumokban a műtéteken kívül, de tudjuk be ezt is annak, hogy nagyon elfoglalt ember. A várandósságom alatt volt, hogy váratlan panaszom volt és másik orvoshoz kellett fordulnom, mert a doktor úr telefonja kikapcsolva, az asszisztense pedig annyit mondott, hogy az említett problémaval a kórházi sürgőssegire tudok menni.
Az anyagiasságot sem szeretném kommentálni, mert ebben sem feltetlenül egyeznek a tapasztalataink.
Ami viszont tény, hogy nagyon jó orvos, remekül érti a dolgát, a felsorolt kifogások egyike sem szakmai alapú volt, hanem EMBERI. Örülök, hogy neked csupa pozitív tapasztalatod van, mint orvos bárkinek jó szívvel ajánlom. A másik oldalon viszont az orvos is ember és ha az adott orvos igazán magas szaktekintély is, az apróságokon sok múlik.
Az első gyermekemnél a kiírt időpont előtt 2 hettel közölte, hogy ő most elmenne szabira es sanszos, hogy nem nála születik a bebink. Előtte több ízben rákerdeztünk nyár vége lévén, hogy vállalja-e, mire igent mondott es hangsúlyozta hogy nem tervez szabadságot. A terminus előtt röviddel valahogy mégis becsúszott a szabi... Nem paráztam rá, de nem is voltam 100 %-ban nyugodt, tudtam hogy a helyettesnél is jó kezekben vagyunk, de ez akkor is "furi". A többit leírtam fentebb.
Összességeben hálasak vagyunk a doktor úrnak, hogy van két szép es mára teljesen egészséges gyermekünk.




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
 


Mindent összegezve azt mondom, hogy a mostani fejemmel nem őt választanám es ha úgy alakul az életünk, hogy vallalunk további babát, kicsi az esélye, hogy Ferenczi doktort kérjük fel valasztott orvosnak.
@mokuscica jó egészséget kívanok Nektek, könnyű szülest es kitartást a hatralévő par héthez!




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
 


Szia bettinyo. Nem vitatkozom erről a témáról többet. Gratulálok a két szép, egészséges babádhoz, és kívánom, ha lesz harmadik - akárkinél szülessen is meg - legyen ugyanolyan jól sikerült, mint az előző kettő.
Az ügyelet vállaláshoz szólok hozzá annyiban, hogy valóban, nem kötelező az externistáknak vállalni ügyeletet.Sokan tányleg nem is vállalnak, de mások meg igen. Ferenczi doktor azok közé tartozik, aki vállal. A kórházi ügyeleti beosztásban is szerepel havonta párszor, sőt ő maga említette nekem néhányszor hogy ekkor meg ekkor éjszakás volt.
Köszönöm egyébként a jó kívánságokat, remélem valóra válnak, és pár hét múlva egészségesen hozhatom haza a babámat.
mokuscica
Budapest XVII. kerület
 
 


@mokuscica:


@bettinyo:




Sziasztok!

A hozzászólásokat olvasva úgy gondoltam én is megosztom a tapasztalataimat. A terhességem kezdetekor egy másik dokihoz jártam, de mivel ő már akkor jelezte, hogy a szülés várható időpontjakor valószínűleg szabadságon lesz (szilveszter), így váltottam és kerültem - a genetikai vizsgálat során megismert - Ferenczi doktorhoz. Mikor megkérdeztem, hogy vállalná - e a terhesgondozást és a szülést ő is korrektül jelezte, hogy a családi programok miatt az ünnepek alatt nem biztos, hogy itthon tartózkodik, ez 50-50%, eszerint döntsünk, és végül mellette is döntöttünk, nem tudom megmagyarázni, hogy miért, valahogy úgy gondoltam, jó kezekben leszünk.

Igen, minden orvosról vannak pozitív és negatív tapasztalatok, és mindenkinek igaza van, hiszen az adott szituációban ő volt érintett, ő így élte meg. Az anyagiakkal kapcsolatban én azt gondolom, hogy minden választott orvosnak megvan a tarifája, amivel akkor is tisztában vagyunk, mikor felkérjük, és valóban nem kis összegekről beszélünk, viszont az nem mindegy, hogy ezért mit kapunk. Én is pár alkalommal voltam csak a magánrendelőben, mivel vidéki vagyok minden egyéb vizsgálatot, UH-ot, laborokat a kórházban végzett és  azt mondta, ezért nem tartozunk semmivel. Hozzáteszem, volt, mikor adtunk, mert mi így éreztük korrektnek, és nekünk nagy segítséget jelentett, hogy nem kellett semmilyen egyéb vizsgálatra, vérvételre, uh-ra járnom, hanem egy óra alatt letudtunk mindent. Mivel a terhesség vége az ünnepi időszakra esett, és a kicsit túlhordtam, azt jelentette, minden nap kórház, NST. Bejött a két ünnep között és január elsején reggel is, csak miattunk. (velünk együtt érkezett, majd a visgálatokat követően távozott). Nálam is a császár mellett döntött, nem tágultam, majd kiderült, hogy jó döntés volt, mert a köldökzsinór rövidsége miatt beszorult volna a kislányom. Szerencsére minden ok volt, mikor hazamentünk elég vérszegény voltam, 1-2 nap múlva telefonált és érdeklődött az állapotomról. (már ekkor mi kifizettük a szülés tarifáját). 2-3 héttel később hasnyálmirigy - gyulladás miatt kórházba kerültem (tudtuk, hogy a terhesség utolsó harmadában kialakut az epekövesség és a szülést követő regenerálódást követően műtétre lehetett számítani, de a kövek beestek az epevezetékbe, így korábban került rá sor). Az itteni, vidéki kórházba kerültem, a férjemmel konzultáltak, felajánlotta, hogy segít, amennyiben máshová szeretnék kerülni. Pár nap múlva az esti órákban felhívott, hogy érdeklődjön az állapotomról.

Összefogalva, én pont az emberséget éreztem, mert igazából ő a dolgát elvégezte, a pénzt kifizettük, mégis többször felhívott, hogy az egyéb betegségekkel kapcsolatban milyen fejlemények vannak, hogy vagyunk. Az anyagiasság igazából nem tudom mennyire helytálló, hiszen ahogy korábban is írtam, fix tarifák vannak nála is, mint szinte minden fogadott orvos esetében. Nyilván ha elvégzte, amire felkértük, jogosan várja el, hogy kifizessük.

Azt is aláírom, hogy ő is, mint minden orvos, igyekszik úgy alakítani, hogy számára is kedvezőbb legyen, de azt nem gondolom, hogy a páciens rovására. (pl. nem egyszer hallunk olyat, hogy csak azért szül császárral valaki, mert a doki épp szabira készül és nehogy megzavarják közben, vagy másnak fizessen a kismama, azt a szülésznől mondták róla, hogy ő soha nem tenné meg, nála csak akkor van császár, ha szakmailag ezt tartja indokoltnak). Viszont a saját munkámban nyilván én is így teszek, amíg abból másnak nem származik hátránya.

Megértem Bettinyo, hogy így döntöttél, azt is, hogy neked ebben a helyzetben ez nagyon rosszul esett és úgy érezted nem  választanád újra, hiszen elveszett a bizalom és az nagyon fontos.

Mokuscica bízom benne, hogy minden rendben volt Veletek!
 
 


@dini4:


Szia! Köszönöm az érdeklődést, minden rendben volt velünk. Az ikrek illedelmesen kivárták a 36. hetet, és akkor folyt el a magzatvíz, így szülhettem a Doktor Úrnál a Bajcsy kórházban. Már három hónaposak a gyerekek, szépen fejlődnek. Nekem is nagyon pozitív élmény maradt a szülés, annak ellenére hogy császár lett (kezdettől fogva arra készültünk az előzmények miatt). Végig biztonságban éreztem magam, mondhatni félelem nélkül feküdtem a műtőasztalra. Én az összes megpróbáltatás dacára sajnálom, hogy többé nem leszek várandós és csinálhatom újra az egészet.
mokuscica
Budapest XVII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron