Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok keny01!

Csatlakozom böbebabához, mindent tudni szeretnénk :-)

C.Borsó
 


Sziasztok!

Én csak most fedeztem fel ezt a fórumot... :roll:

Én se olyan régen szültem utoljára és mind a ketőt az ÁEK-ben szültem mondjuk az elsőnél én is sírta, de csak otthon első vagy második nap mert Alexander nagyon hasfájós volt és sehogy se tudtam megnyugtatni éjjel és a párom is nagyon kimerült volt a munka miatt is így átment egy másik szóbába aludni és így már nem bírtam...

A másodiknál a szülés utáni komplikációval eggyüt is sokkal jobban viseltem már a szülőszobában felálhattam és el kellet mennem wc-re. Amikor átvittek a szobatársak el se hitték, hohy nemrég szültem és élből hozták is Ákost! :lol: És az elejétől végig velem volt csak a vizit és a fürdetésre vitték el! (Kiharcoltam, hogy már 1. éjjel is velem lehesen. :lol: ) Alexandernél nem tudtam aludni első éjjel , mert úgy hiányzott! És akkor nem is láttam már szülőszoba útán mert nem hozták ki... :? csak másnap reggel hozták 5 körül.

Ja és ügyeletesnél szültem mind a 2x és teljesen meg voltam elégedve mind a 2x!

Eszámolási:

nekem a szülés útán volt műtétem altatással, mert túl hamar szükültem így az ellátás: 103.974.-
Ákosnak: 53.756.-

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre.
Én is úgy tervezem, hogy ügyeletesre bízom magam.
Mindenféleképpen benevezek a szülésfelkészítő valamelyik szerdájára - feltéve ha még szerdán van :) . Egyelőre úgy kicsit nehéz 13ra odaérni, hogy még dolgozom.
Keny01 - ti hogy vagytok?
Szülésznőkről mi a vélemény?
Kinél szültél? - ilyenek feltétlenül érdekelnének :D
Használhattál (akartál) alternatív szülőszobát, eszközöket?

Mindenkinek jó egészséget!

Üdv: Bbba

 
 

Sziasztok Lányok!

decemberben a Máv-ban szeretnék szülni. Az első két gyermekemet is ott szültem, de sajnos az az orvos már nem dolgozik ott. Nektek van választott orvosotok?

Üdv Kriszta

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Július 22-én volt (faros fekvés miatt) császármetszésem a MÁV-ban. 20-án vettek fel az osztályra, és 25-én már otthon ebédeltünk :-)
Nem volt választott orvosom, és ennek egyetlen hátránya volt, hogy nehezen jutottak el az infók hozzám ( pl. mikor lesz a műtét, ki csinálja, aztán meg hogy mikor mehetünk haza). De szerintem mindegyik doki profi. A nővérek a nőgyógyászaton és utána a szülészeten is nagyon kedvesek, segítenek mindenben. A csecsemős nővérekkel annyira nem voltam kibékülve, őket üldözni kell, ha segítséget akarsz. Sajnos kevesen vannak és túlterheltek.

Üdv. és kitartás!

C.Borsó
 


Sziasztok! Bocsi kicsit sokáig tartott mire írtam,de el vagyok havazva. Bele is vágok:
Júni 15-re voltam kiírva, 9-én éjfélkor arra ébredtem, hogy menzesz szerű, 8-10 percenként ismétlődő fájásaim vannak. Azt hittem, hogy jósló. Felkeltem, lezuhanyoztam, sétáltam megint lezuhanyoztam, de a fájások nem múltak el. Közben a férjem is felkelt, ő mondta éjjel 2-kor, hogy hívjam fel a szülőszobát. azt mondták mivel nem folyt el a magzatvíz, nem vérzek és a fájások is gyengék fürödjek le és próbáljak visszaaludni, mert az igazi fájások ettől jóval erősebbek. Hát így tettem, 4-kor viszont megint felébredtem és igencsak erősödtek a fájásaim, kimentem pisilni és egy nagy adag vértócsa lett alattam. Na most már biztos tudtuk, hogy ez már az lesz és mivel első szülés nem mertünk tovább otthon várni, bementünk a kórházba.
5-6-ig ctg-re voltam kötve,utána öltöztem át és megvizsgált az ügyeletes orvos. 1 ujjnyira voltam kitágulva. 7-ig vártunk a szülőszoba „nappalijában”, ahol tv néztünk meg ilyesmi.
7-kor van műszakváltás utána kaptunk egy szülőszobát és bemutatták azt a szülésznőt, aki segíteni fog.
Sajnos nagyon lassan tágultam, 10:30-kor egy orvos burkot repesztett, ekkor szűk 2 ujjnyira voltam tágulva. Azt ezt követő kb. 4-5 óra volt tényleg rossz, elötte elviselhető volt. A sz-nő időközönként bejött megvizsgálni, 3 óra elteltével a szűk kétujjnyiról bő kétujjnyira tágultam. Na ez volt az a pillanat mikor az én édes férjem kicsit elgyengült és picit sírdogált.
Du. 3-4 óra között kértem edát, egy adag kb. 45 percig hatot. A fájdalmat nekem ez nem vette el csak csökkentette. 5-kor a sz-nő mondta, hogy az ő műszakában már nem hinné, hogy végzünk.
Én már attól rettegtem, hogy császár lesz a vége.
Fél 6-tól már nem adtak több fájdalomcsillapítót, mert csoda történt és 4 ujjnyira tágultam.
6 körül tünt el a méhszáj teljesen, ezután mondta a sz-nő, hogy amíg nem jönnek a tolófájások, addig gyakoroljuk be a nyomásokat és a levegővételt, hogy majd az simán menjen. 3 nyomás után azt mondta, hogy nagyon jól nyomok, én nem hittem neki, arra gondoltam vigasztal, hogy egy kis lelket verjen belém. Pár „gyakorló” nyomás után szólt a férjemnek, hogy nézze meg, hogy jön le a baba. Apuci olyan extázisba esett, hogy csak a fülei akadályozták meg, hogy a szája ne érjen körbe a fején.
Közeledett az este 7, amikor újra jön a váltás, a sz-nő viszont szólt a többieknek, hogy ő most már mindenképp marad, amíg velünk nem végez. Ez nagyon jól eset, nem sokkal később szólt, hogy most ne nyomjak v-mit „matatott” lent, közben a férjem a kameráért nyúlt. Aztán nyomhattam még egyet és zsipp-zsupp kint volt a picink, a párom a kinyomást már nem is tudta felvenni, csak azt mikor mát rámtették a babónkat. Először fel sem fogtam, hogy már kint van és hogy a miénk. Nagyon jó érzés volt érezni a pici meleg testét. Egy másik szülésznő elkérte a kamerát, amíg apuka elvágja a köldökzsinórt. A szülőszoba úgy tele lett az ott dolgozókkal, hogy alig fértek el, mindenki rohant oda, hogy mi lett, mert nem akartuk tudni előre a törpike nemét és ez mindenkinek nagyon tetszett. 19 óra 2 perckor született meg, szóval ott volt az előző és a következő teljes „stáb” is. Ha jól számoltam rajtunk kívül még 12 ember. Ezután apa ment a kisfiúnkkal, hogy megvizsgálják és rendbe tegyék, addig meg engem is rendbe raktak. Varrni nem sokat kellett, a sebem szinte nem is látszott. Még két órán keresztül együtt voltunk hárman megfigyelésen, aztán vittek fel minket. Az első éjszakát még külön töltöttük, amit nem is bánok, mert nagyon álmos voltam, de másnap reggel, már hozták is a kismanót.
Összességében a szülésem hosszú volt, ha a legelső fájástól számoljuk 19 óra, ebből nekem kb. 4 óra volt nehéz a tágulási szakaszban, a kitolás olyan könnyű volt, hogy akár minden nap megcsinálnám, egyáltalán nem fájt. Ez az élmény volt eddigi életem legjobbja és bármikor újra csinálnám. Szülés után egy héttel már a naptárat nézegettem, hogy mikor jöjjön a kistesó.
A kórházzal is nagyon meg vagyok elégedve. Egyáltalán nem bánom, hogy nem volt fogadott dokim, és annak külön örülük, hogy az egész szülést a szülésznénink vezette le.

Üdv.: Szilvi
 
 


böbebaba618!

Csak most látom, hogy írtál.
Összesen, amíg a szülőszobán voltunk 5 szülésznővel találkoztunk, köztük azzal aki nekünk is segített. Őt Noéminek hívják. Mindannyian nagyon rendesek és segítőkészek voltak. A kitoláshoz még ketten jöttek, de ők inkább csak nézelődni, mert azt mondják nagyon kevés természetes szülést látnak mostanság. Úgy vettük észre, hogy az orvosoknak egyszerűbb a császár és akiknek fogadott dokijuk volt, azokat nem hagyták ennyit vajúdni. Szerencsére engem hagytak! Nagyon bánnám, ha ezt az élményt kihagytam volna. Én egyáltalán nem láttam szükségét a magán dokinak, úgyanazt az ellátást megkaptam én is és csak egy nagy ajándékcsomagomba került a dolog, amit a sz-nőnek adtunk, mikor hazajöttünk a kórházból.

Úgy tudom, hogy ha üres az a szülőszoba ami neked tetszik, akkor megbeszélheted a szülésznővel, hogy ott szeretnél lenni. Minden ami a szobában van használható. Én nem kértem külön szobát, mi egy "simát" kaptunk. Egy labda volt bent, azon néha jól esett ücsörögni, de én mást nem használtam.
Remélem segítettem!

ui.: a szülőszoba látogatásra menj el ha tudsz, engem megnyugtatott, hogy tudtam előre hova is fogok kerülni a szülésnél. A szülészfelkészítő egybe van kötve a szülőszoba látogatással, így egyben le lehet tudni.

Üdv.: Szilvi
 
 


Csajszik!

Köszi az infókat, csak azt nem írtátok meg, hogy végül ki volt az ügyeletes orvos??

Üdv

Kép
Kép
Kép
 


Szia mkriszta75!

Amíg én bent voltam 3 orvossal találkoztam, de fogalmam nincs mi a nevük, mert összesen ha 15 percet foglalkoztak velem. Az első csak megvizsgált mikor bementünk (kb. 2 perc), a 2. burkot repesztet (kb. még 2 perc volt), a 3. varrt, ami 10 perc alatt megvolt. A szülést a szülésznő vezette végig és ő is végezte az összes többi vizsgálatot.

Üdv:

Szilvi
 
 


Sziasztok!

Keny01 köszi a beszámolót, szinte látom magam előtt, mert azóta voltam szülésfelkészítőn és megnéztem a szülőszobákat is :)
Fogadott orvosom nekem sincsen - első gyerek, megpróbáljuk. Eddig még csak jókat hallottam az AEK ügyeletes rendszeréről és azt, hogy a szülésznők nagyon korrektek. Azt azért fura volt olvasni, hogy "csodájára járnak" a hüvelyi szülésnek.
Szülés után mennyit töltöttetek a kórházban? Csecsemősök, rooming-in - mik a tapasztalatok?
December eleje a várható érkezés, remélem addig bent is marad :)

Jó egészséget mindenkinek!

Böbebaba


Szia Cukorborsó!

Neked hogy alakult végül császárrá a dolog? Elmeséled?
Az írtad, hogy faros volt, de akkor ezt rögtön az elején már észre is vették ultrahangon és kész, vagy próbálták fordítani?
Könnyen gyógyultál?

Szép napot!

Böbebaba


Szia Böbebaba!
Igen, UH-on kiderült, és kaptam beutalót császármetszésre.
Nem próbálták befordítani szerencsére (arról azt hallottam nagyon fáj és nem is mindig sikerül)
Az első pár nap kemény csak a császár után. Rossz ha nevetsz, tüsszentesz, ne adj'isten köhögsz. Aztán szépen lassan múlik a seb érzékenysége. Szóval szerintem nem vészes. És a babának sokkal jobb, nem szenvedett semmit, rögtön gyönyörűszép volt :-D

Üdv.: Cukorborsó
 


Böbebaba!

4 napot voltunk bent, mert a kisfiúnk besárgult, egyébként ha minden rendben akkor 72 órát kell bent lenni. Csecsemősökkel nem volt bajom, de ne várd, hogy körbeugráljanak, van amelyik rendes és van amelyik inkább közömbös. Kevesen vannak és sok a munkájuk, ezért nem tudnak sokat foglalkozni egy emberrel. Első éjszaka a babát még elviszik, utána végig veled van, kis "bevásárló" kocsiban lehet ide-oda tologatni. A kaja ehető, de nem mindig szólnak be, hogy mikor van kirakva, ezért vigyázz le ne maradj róla. Az étkező részhez is a kis kocsiban tudod kitolni a babucit. Ha nagyon muszáj esetleg fél órát be tudod adni a csecsemősöknek, amíg mondjuk fürdesz. A látogatók elvileg csak a folyosóra jöhetnek, de a babát meg a szobából nem lehet kivinni. Csak apuci mehet be fél órát, de ha a szobatársakkal meg tudod beszélni akkor megoldható, hogy más is bemenjen picit.
Ha még eszembe jut v-mi megírom.
Ja minden szobában van külön fürdő, wc, pici hűtő.

Üdv.:
Keny01
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy írtatok :)
Remélem minden baba és mama jól van - nem náthás stb.
Lassan próbálom legalább fejben összeállítani a kórházi csomagomat. Ti mit vitettek és mit használtatok a kórházi tartózkodás alatt?

Keny01, ha besárgult a kisfiad akkor minden nap vitték a kék fény alá vagy ez, hogy ment? Valószínűleg a mi kislányunk befog sárgulni mert Rh összeférhetetlenek vagyunk - azt mondta a védőnő, hogy ilyen esetben erre bizton számíthatok.
Mennyien voltatok egy szobában?A szülésnél saját ruhában voltál, vagy adott a kórház?
Még jó, hogy van egy kis hűtő, abban lehet tárolni a dugi kaját, hátha lemaradsz az osztásról :D

szép őszi napokat mindenkinek

Böbebaba


Sziasztok!

Böbebaba - Ha bár nálunk nem sárgult be egyik fiú se, de úgy müködik, hogy vérből nézik a mértékét és álltalában 3 óránként, (vagy ahogy kell) hozzák neked etetni és ahogy megetetted vissza kell vinni napozni ami általában 1 napot vesz igénybe. Így nem 3 napot vagy ben ha nincs más gond hanem 4-et.
A szobák mind 3 ágyasak sajáj wc-vel és fürdővel (zuhanyzó van bent).
És mostmár szüléshen nem lehet kórházit kérni így vinni kell! Olyan ruhát vigyél szüléshez, hogy utána élből tudjál szoptatni a szülőszobán! (Volt olyan aki bikiniben :shock: szült és egy törölközöt terítetet magára és ha járkálni akarta a dereka köré kötötte...)
A csomagról most nincs ídőm írni hív Ákos!... :lol:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Szia Böbebaba!
Császárnál kapsz szép zöld műtősruhát ;-)
Amit érdemes vinni:
-tusfürdő/szappan, fogkefe és fogkrém, egyéb tisztálkodószerek
-WC papír
-törölköző
-Tena lady, vagy más, hasonló méretű betét szülés utánra + eldobható bugyi (császárnál ez sokáig jól jön, amíg fáj a seb, mivel a többi bugyinak pont a sebnél van a gumija, és az nem kellemes)
-tányér, pohár, evőeszköz (császármetszésnél szívószál, hogy az első 2 órában tudj inni)
-babának ruhát adnak, meg textilpelust a feje alá, minden mást vinni kell!
Nekem olvasni nem volt időm, jól jöhet egy fülbedugós rádió vagy MP3 lejátszó pihenéshez.
Most ennyi jutott eszembe, a többiek biztos kiegészítik :-)

Üdv. Borsó
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Dr. Zilahy Gábor szülészt?
Kérnék tőletek infókat,aki tud írjon! köszönöm!!
 


Kedves Sziszi24!

Dr. Zilahyhoz jártam évekig (akkor még a BM-be). Lelkiismeretes orvosnak tartom. Most várom a negyedik babámat, az előzővel hozzájártam. A szülésnél sajnos nem volt ott, mivel szabadságra ment, de mind végig megvoltam elégedve vele. A szabadsága ellenére felajánlotta, hogy a szüléshez felutazik, ha szeretném (Balatonra ment a nyaralójába), de tartottam tőle, hogy nem ér fel, így helyettesítést kértem. Ő ajánlott egy másik orvost, akinek átadott és akivel maximálisan elégedett is voltam, nem éreztette velem, hogy csak "vendégbetege" lennék. Nem voltak felesleges vizsgálatok (van olyan orvos, aki minden találkozáskor elvégzi a hüvelyi vizsgálatot is, ami állítólag fertőzésveszélyes), minden kérdésemre válaszolt. Szerintem nem választottál rosszul.

December 24-re vagyok kiírva szülni. Szeretném megkérdezni, hátha valaki tudja véletlenül, hogy a varratszedés megtörténik-e a 4. nap, vagy vissza kell menni a kórházba?
Van még valaki, aki december végére van kiírva szülni? Dr. Spánik Gáborhoz jár innen valaki? Köszi

További szép napot! Juli
 


Szia golarits!

Köszönöm,hogy írtál,azt hittem nem jár fel ide senki.
Akkor lehet,hogy őt fogom választani mert annyi doki van és csak telik az idő és úgyse tudok választani.

Még azt szeretném kérdezni,hogy mennyibe kerül a magánrendelése és,hogy megmondta-e hogy mennyit kér a szülésért??

nagyon köszönöm
 


Kedves Sziszi24!
Dr. Zilahy az "üzemorvosként" dolgozott a munkahelyemen, amely a későbbiekben nem hosszabbította meg vele a munkaszerződését. Sajnos nem tudom, hogy most hol lehet elérni, ezért is kellett másik másik orvost választanom, Dr. Spánik Gábort. (Minden helyi orvosunkat, nővérkénket kifaggattam és ők ajánlották nekem a dokit. Tökéletes választásnak tűnik. Minden vizsgálaton UH-vizsgálatot csinál, a genetikai Uh vizsgálatokra Mo. legjobb genetikus doktornőjéhez küldött, ami az én koromban (42.é.) igen csak fontos szempont volt.

Dr. Spánik szintén a MÁV-ban érhető el, illetve magánrendelése is van. (ha ez érdekel természetesen megírom a részleteket)

Ha még nem jársz a Zilahyhoz akkor javasolnám, hogy válaszd inkább őt. (Lelkiismeretes, alapos, és amiben különböznek, hogy ő mindig mosolyog. Számomra ez sokat jelent, nem nagy dolog tudom, de ilyen vidám és közvetlen orvosom még soha nem volt, nekem ez nagy felüdülést jelent)

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni!

További szép napot! Juli
 


Kedves golarits!

Azért gondoltam Zilahy doktor urat mert itt van Dunakeszin a magánrendelője és én közel lakok hozzá.

itt lehet elérni: http://polyklinika.hu/nogyogyaszat.html

Dr. Spánik Gábornak a magánrendelése is a MÁV-ban van jól értem?
igen érdekelnek a részletek és az anyagiak is.

köszönöm
 


Kedves Sziszi24.

Dr. Spánik magánrendelőjébe járok:
II. Horváth u. 19-23 II. 18. alkalmanként (havonta) 8 ezer forint, illetve a terhesség utolsó részében kéthetente kell menni, akkor 4 ezer. Amennyiben nem kértem UH vizsgálatot, csupán kérdéseim voltak, akkor nem kért tőlem érte semmit.

Asszisztense egy szülésznő, akitől szintén lehet kérdezni, nála kell bejelentkezni is (06-70-421-7452) Ő végzi el helyben a szükséges vérvizsgálatokat, vizeletvizsgálatokat, CTG-t (kivéve a terheléses vércukor vizsgálatot, amelyet az AEG-ben kell megcsináltatni)

A rendelőben saját UH készüléke van, amit használ.

A genetikai UH vizsgálatokra vagy az AEG-be kapsz beutalót Dr. Hajdú Krisztinához, vagy választhatod a magánrendelést ezekben az esetekben is . (Dr. Hajdú elérhető az Istenhegyi Géndiagnosztikában /12 ezer ft vagy a Praxis magánrendelőben - Bartók Béla u. 92-94.- bejelentkezés 06-30-414-8886/10 ezer) is. Ezeken a helyeken DVD és fényképfelvétel is készül, az AEG-ben nem tudom van-e lehetőség ilyesmire mivel mi ott csupán a szúrásos vizsgálaton voltunk)

A szülésért nem tudom mennyit "szokás"' fizetni. Bevallom, hogy eddig ezen még nem is gondolkodtam el, most érdeklődéssel olvasgattam az erről szóló infókat. Eddig azon a véleményen vagyok, hogy ez valamiféle öngerjesztő folyamat. Vannak persze követelőző orvosok is, elhiszem, de a többség biztosan örül, ha kap, de eszébe sem jutna előírni az összeg nagyságát. Ők is csak emberek, voltak már hasonló helyzetben.....

Az első két gyermekünknél (Dr. Atalay) alkalmanként adtam amennyit éppen tudtam- TB által finanszírozott kórházba jártam hozzá, de szabadidejében volt bent, Dr. Zilahyhoz a BM-be jártam a rendelésére, ott nem fizettem semmit. A szülésnél az első két esetben az akkor aktuális születési segély összegével megegyezően fizettünk. (elégedettnek tűnt a doktornő és a második terhesség alatt sem éreztem, hogy kevesellt volna bármit is) A harmadik babánknál (Dr. Domonkos) talán háromszor találkoztam az orvossal, mégis azonnal jött hajnalban és nagyon kedves volt, így 20 ezer forintot adtunk neki, amivel osztályvezető főorvosként is láthatóan meg volt elégedve. (2002-ben)

A szülésznőknek mindig a férjem adott még a szülőszobán, az első két esetben talán 2-3 ezer forintot, a harmadiknál 5 ezret, mivel még a munkaidő lejárta után is velünkmaradt. Teljesen elégedett volt, még a szülészeten is felkeresett, hogy minden rendben van-e, bármiben tud-e segíteni.

Jövő héten megyek orvoshoz rá fogok kérdezni az asszisztenstől, hogy mi a véleménye a szüléskor adandó pénzösszeg kérdésről. Szerintem azt fogja válaszolni, hogy döntsem el. (Dr. Spánik még akkor sem kért tőlem pénzt, amikor a magánrendelőjében, szabadidejében konzultált velem, akkor nem hiszem el, hogy előírná a szülésért járó díját. A rendelőben ki van függesztve a vizsgálatokért járó díjtáblázat és ott sem szerepel a szülésért fizetendő:..... Ft, amennyiben lenne valamiféle kötelező díj, akkor azt is feltüntetnék. - szerintem -)

A hálapénz lényege véleményem szerint hogy magam dönthessem el mennyit fizetek.

A magánrendeléseken az orvosok szabadidejükben, saját infrastruktúrájukat használják. Megkímélnek a sorban állástól stb. ott természetesen fizetem, ami jár. Véleményem szerint 50 ezer forint még "elfogadható", de attól több már etikátlan. Persze ez függ a szülési körülményektől stb., de ezt mindenki maga döntse el.

Mivel te Dr. Zilahy közelében laksz így talán saját kényelmed érdekében érdemesebb őt választanod, viszont legyél nyugodt akárhogyan is döntesz csak jól dönthetsz. Mind a két orvos maximálisan törekszik arra, hogy minden rendben legyen veled és a babával is. Nem tudsz rosszul dönteni.

Tudom, hogy ez nagyon nehéz, de ha már elkötelezted magad majd megnyugszol!

Háromszor szültem, de soha nem volt rossz élményem még - remélem ez így is marad -. Találkoztam ugyan morózusabb ügyeletes orvosokkal, azonban kedvességgel őket is hamar le lehet "nyugtatni". (nem pénzre gondolok, hálás köszönömök, annak kihangsúlyozása, hogy mennyire is nehéz neki egy hosszú éjszaka után hajnalban még mindig dolgoznia és segítenie addig, amíg a saját orvosod meg nem érkezik nálam mindig bevált. Úgy gondolom ők is csak emberek, ha a szülő nő nem követelőző, hisztis, akkor nekik sem jó morcosnak lenniük....)

Legyél nyugodt és mindent összevetve dönts: Ha Zilahynál nincs lehetőség vérvételre, vizeletvizsgálatra, UH-ra, CTG-re, akkor talán érdemesebb a messzebb lévőt választanod, mivel akkor csak egy helyre kell járkálnod, nem két-három felé.

Ha Zilahy is megoldja ezeket és megkímél a kórházba járkálástól akkor ő tűnik praktikusabbnak.

Szóval nyugi, mind a két orvos jó szakember, nem hallottam még róluk rosszat!

Jó vívódást!


[/b]

További szép napot! Juli
 


Sziasztok!

Én Zilahinál szültem mindkét lányomat, illetve májusban elveszítettük a lányok kistestvérét 13 hetesen, akkor is ő volt mellettünk, a műtétet is ő csinálta.

Én maximálisan elégedett vagyok vele, nagyon szeretem! A nagyobbik lányom indított szüléssel érkezett, mert túlhordtam, akkor végig ott volt a kórházban, sűrűn bejött hozzánk, a kicsi este született, ráadásul nagyon gyorsan (19:50-kor értünk a kórházba, 21:00-kor már a hasamon szuszogott), de Zilahi rögtön jött, ahogy szóltak neki, hamar beért.

Bármikor felhívhattam és felhívhatom, sosem rázott le, mindig minden kérdésemre válaszol és mindent elmagyaráz. És most tavasszal lekileg is rengeteget segített...

A vérvételeket, a 12. és a 18. heti genetikai UH-t és a CTG-t a kórházban intézi Budapesten, ahhoz be kell utazni.

Hát ennyi :)

Én abszolút Zilahi-párti vagyok!
 
 


Sziasztok!

Én 2011 január 10.-re vagyok kiírva. Eddig nem nagyon érdeklődtem utána, hogy hogyan is zajlik a szülés, és hogy mit kell vinni, de amit írtatok az számomra is nagyon hasznos. Sőt teljesen meggyőztetek, hogy fontos a szülőszoba látogatás, így mindenképpen elmegyek a jövőhéten.

Én Dr. Bálint Koppányhoz járok. Eddig nagyon rendes volt a kezeléseken. Mindig odafigyel, és bármikor fel lehet hívni, ha gond van.

Elolvastam végig ezt a topicot, és a végére már ömlött a könnyem. Még a babócám is nagy rugdosásba fogott. Még idáig nem volt olyan, hogy láttam volna a hasamat is mozogni, de most a nagy meghatottságomtól teljesen lázba jött.
Nagyon megható, hogy így foglalkoztok a másikkal, még a szülés után is. Azt gondolná az ember, hogy akkor már mindenki magával van elfoglalva.
Köszönöm nektek az infókat.

Kép


Sziasztok

Bocsánat ,hogy kívülállóként zavarlak titeket!

Én egy gyermek szakápoló vagyok,és mivel már nem éri meg bp-re feljárnom dolgozni (újszülött osztályon dolgozom),elkezdtem gondolkodni,hogy mit tudnék akár vállalkozás keretében csinálni,hogy a szakmai tudásommal segíthessek...és mellesleg pénzt is keressek.

Az jutott eszembe,mivel ismerem a védőnői munka során kapott segítséget, egy elsőszülő kismama esetében igen kevés,és nem mindenhol van nagymama aki segíteni tud,fekészítő összejöveeteleket tartanék hetente.Papás-mamás,pelenkázós,köldökkezelős ,kelengye....,szoptatás-fejés.....

A saját munkám során látom,hogy a csecsemősök segtségére lenne igény,de nincs idő sajnos(menniség a minőség javára megy).

Kérlek titeket ,írjatok erről néhány sor véleményt,hogy lássam,neki merjek -e fogni.Ötleteket is várok.Azt is hogy ebben a zord gazdasági helyzetben ki mennyit tudna erre mint kezdő szülő ,kismama áldozni anagilag.
Persze arról is szó lenne,hogy akár születés után házhoz mennék ,együtt megtanunánk fürdetni,köldökkezleni,későbbiekben szoptatós probléma esetén,mellel kapcsolatban fejés megtanulásához segédkezés......rengeteg minden......

Előre köszönöm segítségeteket,kérdéseiteket!

Zsuzsa
 


Bocsánat a hibákért,de nem túl jó a billentyűzetem!
 


Sziasztok!
Dejó, hogy itt van élet, mozgás!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mik a tapasztalataitok, mennyire lehet a MÁV-ban szabadon választani a szülőpoziciót, ténylegesen használni egyéb eszközöket, mennyire vannak rutinból és kötelezően elvégzett beavatkozások (beöntés, borotválás, gátmetszés, stb)?

kavicska: még nincs gyerekem (ez lesz az első), de szerintem alapból ez jó ötlet, külföldön van ilyen, sőt, olyat is ismerek, aki /kérésre/ ideiglenesen oda is költözik az új kis családhoz. persze pénz kérdése, igen, de mivel nekem szerencsére családon belül lesz elég segítségem, ezért nehezen érzem át, hogy milyen lenne, ha nem, és igy nem nagyon tudok mit mondani, hogy mennyit áldoznék rá.


lilly, szerintem ezek doki függők. Nekem a második lányom született itt (az első is ÁEK-es, de ő még a Szabolcs utcában született), és ő olyan gyorsan jött, hogy nem merültek fel ilyen dolgok.

kavicska: lehet, hogy valaki igénybe venné, én jobban szeretek egyedül boldogulni, első gyereknél sem fogadtam el a családból felajnálott segítséget, csak hármasban voltunk itthon a férjemmel. De biztos van, aki örülne neki :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a listát :-)
Közben újfent résztvettem apukástól egy szerda esti előadáson és szülőszoba látogatáson, mindenkinek csak ajánlani tudom - biztos mindenkinek van kérdése :D
Lilly: mindent amit kérdeztél, az előkerül ezen a beszélgetésen, illetve a szülőszoba látogatáson. Néhány válasz onnan idézve :) sem a beöntés, sem a borotválás nem kötelező. A szülésznők elmondják a beöntés lényegét, hogy ők mit javasolnak, de a döntés a tiéd. Nagyon kultúrált körülmények között adják, senki nem sürget, saját fürdőd-Wc-d van, amennyiben mellette döntesz.
A borotválás az aktuális divat miatt már nem jellemző. Gátmetszés nem kötelező, az orvos akkor vág, ha úgy ítéli meg, hogy repednél.
A szülőszobák jól felszereltek, a szülésznőkkel mindent meg lehet beszélni - kompromisszumkészek a pozíció, alternatív eszközök tekintetében is. Én láttam bordásfalat, kádat, labdát, szülőszéket, lehet zuhanyozni, sétálni. Engednek enni (szőlőcukor, csoki, apróbb falatok), inni, vihetsz zenét, sőt homeopátiás szerek adagolását illetően is segítőkészek a szülésznők.
Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy ti fogtok-e, használtok/tattok-e homeopátiás szereket szülés előtt, alatt, után (tágulás segítő, vérzéscsillapító, tejserkentő stb.) és mik a tapasztalatok?

Szép őszt nektek, jók legyetek!

Üdv: Böbebaba


Sziasztok kedves topiklakók,

a második babánkat tervezzük és kórház keresőben vagyok, a MÁVról nagyon jókat hallottam, és olvastam itt nálatok!
Ugye jól tudom, hogy itt komoly újszülött intenzív osztály is van?
A kisfiam koraszülött volt, a Kútvölgyiben szültem, nem szeretném még egyszer átélni az "élményt", hogy nem tudjuk átviszik-e a Jánosba vagy sem.

Homeopátiás szerek: én nem ismertem korábban ezeket, de a szülés közben és után a szülésznő folyamatosan adta őket (a Kútvölgyiben ez szokás volt), másnap már vígan törökülésben falatozgattam az ágyon, 2 nap múlva egyáltalán nem fájt a sebem (sem), szóval csak ajánlani tudom!

Szép hétvégét mindenkinek!

Masni
 
 


Szia masni!

Igen, itt jó a koraszülöttosztály, utógondozással együtt! Az én lányaim nem voltak koraszülöttek, de konduktorhoz járni kellett velük, csak jót mondhatok.

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy nem illik beleoffolni egy fórum életébe, de ez most egy rendkívüli alkalom, amit nem érdemes kihagyni az elvek miatt, mert sokat lehet takarékoskodni vele.
Boltnyitási akció!

http://www.babafelszereles.hu

Babafelszerelés


sziasztok, augusztusban szültem Spánikál. nagyon tudom ajánlani

 


Sziasztok!
Még uj vagyok az oldalon.37 hetes kismam vagyok és én is a MÁV-ba fogok szülni fogadott doki nélkül.Nagyon aggodom mert az sztkba járok terhes gondozásra és a doki semmi konkrétat nem mond.Normális az hogy 36 hetesen még csak 2340 gramm volt a babám?????Nekem is ez lesz az első csemete és már azért picit félek is hiszen február 4 lassan itt van.Minden infó érdekelne.
Előre is köszönöm és további szép napot mindenkinek!!!!

Üdv: Niki
nickybabe
Budapest IV. kerület
 
 


Szia!
Ne aggódj, minden rendben lesz.
Én is a MÁV-ban szültem. Nálunk 37. héten 2200 g-ot mértek, aztán 38. héten megszületett a 2700 g-os teljesen érett kislányom, most 8,5 hónapos. Tökéletes baba, csak kisebb, mint az átlag.
Az uh-os mérés nagyon pontatlan, nem ritka a fél kiló körüli tévedés, akár felfelé, lefelé.
Nyugalom, könnyű és gyors szülést kívánok!

Joli

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Szia jolyjoker!

Köszönöm szépen.Meg nyugodtam egy picit.Azért aggodtam hátha gond van hiszen 30.héten már 2000grammosnak kell elméletileg lennie a babának és így tovább.nekem ott is csak 1960grammos volt.Tényleg meg nyugtatál.
Gratulálok a kislányodhoz.Könnyű szülésed volt??
Fogadott dokinál vagy ügyeletesnél szültél??Szép a kislányod.Nyugodt baba??



További szép napot!

Niki
nickybabe
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Niki: szerintem se aggódj, elmérhetik, illetve a baba is fog még hízni :)
Meg nem szülhet mindenki négy kilós babát :)

Könnyű, szép szülést kívánok!

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Köszi, Niki.
Igen, nyugodt baba, főleg az elején volt az.
3 hetes korától 6 hónapig átaludta az éjszakákat, azóta viszont általában 2x ébred, és sajnos nagy ritkán nem alszik vissza, hanem játszani akar, de ilyenkor 1-1,5 órát bír max., utána kidől. Na de ez tényleg ritkán fordul elő, inkább az a jellemző, hogy pár perc alatt visszaalszik.
De nappal sincs gond vele, szerencsére, nagyon jól eljátszik, mászik, álldogál és mindig fülig ér a szája, nagyon vidám teremtés.

A szülés: én könnyűnek éreztem. Dióhéjban: hajnali 4-kor ébredés fájásokra, 6-kor kórházba érkezés, fél 8 körül EDA, 9.50-kor megszületett. Gyorsan ment és a fájásokból szerencsére nem sokat éreztem.
Ja, és a terhesgondozást végző dokim volt épp ügyeletben, mikor bementünk. 8)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Én egy éve márciusban szültem a MÁV-ban.

Édesanyám nyugdíjasként a Szabolcs utcai genetikán dolgozott a laborban, így ő jól ismeri sok embert a MÁv-ban, mert a Szabolcs utcát költöztették át oda. Tőle tudom, hogy profi orvosok. Dr. Hajdú Krisztinához jártam UH-ra és Dr. Spánik Gáborhoz vizsgálatokra és nála is szültem. Mindenkiről csak jót tudok mondani. A korház nagyon jól felszerelt és ellátott.

A doktor úrhoz a Honvéd korházba jártam vizsgálatokra a rendelésére, ott semmit nem kellett fizetni, és mindig lelkiismeretesen bánt velem is. Természetes szülést terveztünk, ami császármetszéssel végződött.
A várandóságom végig rendben zajlott, viszont 6 nappal túlhordtam a fiamat. Az utolsó héten már naponta kellett bejárnom a két korházba, ami kényelmetlen volt, bár befeküdhettem volna, de én otthon akartam lenni. Mivel nem nyílt a méhszáj, a doki konzultált a professzorral, és be kellett feküdjek, hogy méhszájérlelést csináljanak és másnap megindítsák a szülést.
Reggel már ott is maradtam vizsgálat után és napközben jöttek a figyelmeztető jelek. A ctg eredmények és az áramlás rossz értéket mutattak, ezért a szülészeten kellett legyek estig. Méhszáj érlelés után 4 óra vajúdás, ctg folyamatosan rajtunk, aztán hajnalban mondta a szülésznő, hogy ő már hívta a dokit, úton van, megcsászároznak, hogy a baba ne károsodjon. Aszülésznő is nagyon kedves volt, végig figyelt ránk és velünk izgult. Aztán hipp-hopp történtek az események, be a műtőbe, injekció és rövidesen már hallottam a kisfiam sírását. A dokitól meg amit hallottam, hogy Jézusom, kétszer van a nyakán a köldökzsinór, egyszer a testén és még egy igazi köldökzsinór csomó is van!!!
Hát ezért nem tudtam természetes módon szülni. Jó volt, hogy apa az üvegfal mögött figyelhetett, fotózott és ő foghatta meg először a picit. Aznap tele volt a szülészet, csak délután lett szabad hely az egyik szobában, 12 órát feküdnöm kellett. A nővérek is nagyon kedvesek voltak, lelkiismeretesen odafigyeltek ránk végig, pedig sokan voltunk. Akkor valami szülési hullám lehetett, mert mikor elhagytuk a kórházat már csak negyed annyian maradtak.

Tervezzük a következő babát, és én biztosan újra ott szeretnék szülni és ha lehet, akkor Dr. Spánik Gábornál.
beafabian
Budapest
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Van valaki, aki idén fog szülni a Mávban? Az átszervezés óta nem látom át a rendszert. Régen ide is lehetett jönni a terhes ambulanciára (ingyen) és CTG-re is. Most úgy tájékoztattak, hogy csak a fogadott orvosod magánrendelőjében van terhesrendelés. Tud valaki erről valamit?

Köszi előre is
Ági
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron