Új privát üzeneted érkezett!

bocsánat...
 


Jó hétvégét mindenkinek!
 
 


Sziasztok!

Megvolt a körny. tanulmány. Nagyon szimpi a hölgy. Felírta a lakás paramétereit és beszéltünk egy keveset. Ennyi, kb. 30 perc volt az egész.

Maja
Alaposan megleptél azzal, hogy már mentek is a tanfolyamra. Minket is felhívtak, hogy szertemberben és októberben van időpont. Nem értem, mert nekünk már csak az van hátra, hiszen megvolt a pszichológus, sőt a háziorvosi igazolás is. Na mindegy.
Majd számolj be, milyen volt.

Többieket is üdvözlöm.
 

 
 

Sziasztok!
Sőt ma telefonált egy hölgy,hogy csütörtökön jönne a körny.tanulmány miatt.


Elég hamar lezavarjuk a köröket.:)

Majd mindent megírok,hogy mi és,hogyan volt nálunk.

puszi mindenkinek!
 
 


Pocinix,ti melyik tegyesz-hez tartoztok?
Mi ma tudtuk le a pszichológust is.

Kivel mi újság?
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Képzeljétek, olyan idézést kaptunk a Gyámügytől, hogy csak na, nagyon íjesztő volt hírtelen. Így meg úgy megbüntetnek, ha nem jelenünk meg. De a hölgy végül nagyon ari volt, jővő héten megyünk meg ők is jönnek hozzánk. Remélem ez már az ügyintézés vége.
Hogy telik a nyaratok?
 
 


Sziasztok!


Lugi: a gyámhivataltól mi is anno ilyen idézést kaptunk! Nagyon durva! :twisted:


Én felhívtam az alapítványokat, hol mi a menetrend, mit kérnek, mennyi a reg. díj,....

Amúgy meg várunk.


Többiek?

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Sziasztok!
Ha megcsináltuk a tanfolyamot,a pszichológus beszélgetés és a körny.tanulmány is megvolt akkor most mi következik?
Várnunk kell míg a gyámügy küld egy levelet és oda is be kell mennünk majd ők is megnézik,hogy hol lakunk?

Melyik alapítványhoz mentetek Puszedli?

Jó hétvégét!
 
 


Sziasztok!

Mostanábban jól el voltam veszve, de rengeteg dolgot kellett elintéznünk, de
ÖRÖMMEL KÜRTÖLÖM A VILÁGBA, hogy

2010. 07.05.-én 9.37-kor megszületett a kislányunk!!!!!!! Hosszúsága: 48 cs, súlya: 2090 gramm.

Képet majd később megpróbálok csatolni, de még vár ránk 1-1 papírmunka.

Csajok kitartást Nektek, komolyan mondom, hogy MEGÉRI várni!!!!!

Puszi.
Ildi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyoreneildi 2010.09.18 06:10-kor.



HATALMAS GRATULA!!!!!!!!!!!

De,jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

Puszi nektek!
 
 


Ildiiiiiiiiii: Szívből gratulálok!!!!!!!! Várom a képeket!!! Kép

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Ildi: én is gratulálok, tiszta szívemből, Anyuka vagy! :)
tényleg, fotók vannak? nagyon várjuk! :)

Maja: igen, elvileg a gyámhivatal felveszi veletek a kapcsolatot! sok sikert!

puszi mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Ildi, én is gratulálok!
Jó egészséget és sok boldog percet kívánok nektek!
 
 


Ildi - hatalmas gratula! :) Én is nagyon várom a képeket! :D
 
 


Ildi, szívből gratulálok!

babaimádó
Kép
 


Ildi

Annyit voltál eszembe mostanában. Gratulálok!!! Otthon vagytok már?
Milyen anyukának lenni?

Maja
Mi Óbudaiak vagyunk, így a bp-ihez tartozunk. Örülök, hogy ilyen jól haladtok.

Jó pihit, aki még nyaralás előtt van!
 


Van határozatunk!!!!!!!! :D
 
 


Sziasztok!


Lugi: szuper! Gratula! Mik a tervek?

Ildi: gyere mesélni!

Kugli: mi újság?



Többiek?

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Sziasztok lányok,asszonyok!

Örömmel értesítelek benneteket,hogy megnyílt Budapest legújabb komplex meddőségi intézete a VERSYS CLINICS Humán Reprodukciós Intézet. Ha felkeltette érdeklődésed nézd meg a honlapot: http://versysclinics.com/ vagy írj privit. Ha őket választod nem bánod meg, garancia rá a maximális orvosi szakmai múlt, odafigyelés, a mosolygós munkatársak


Sziasztok!

Már nagyon régen nem írt senki ide....remélem jól vagytok, és csak a nyári szabikat töltitek még!

Rólunk, jogerőre emelkedett a határozatunk, és csak várunk a tapsra, nem tudom mi van, nem bizonytalanodtunk el, meg ilyesmi, csak úgy ülünk rajta.
Megpróbáljuk összeszedni magunkat:)

Kivel mi újság?
 
 


Sziasztok!

Tényleg nincs nagy tolongás. :(
Lugi
Már megvan a határozat? Gratulálok. Hova adtátok be az igényt? Csak TEGYESZ vagy valamelyik nyílt alapítvány is?
Kiváncsi leszek, mikor jön az első hívás.

Mi majd csak októberben megyünk tanfolyamra, gondolom utána max. 1 hónappal nekünk is meglesz a határozatunk.

Többiekkel mi újság?
Iédi kismami? Remélem minden rendben a Picúrral.
 


Sziasztok!


Velünk semmi, várunk, közben dolgozunk,...



Nem jön valaki szombaton ide????? (a programot adja be egyből!)


http://www.alfaszovetseg.hu/



Írjatok (akár privit), mi lehet megyünk.

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Sziasztok!

Eddig szep csendesen vegigolvastam a forumot :), de sajnalattal latom, hogy ujabban valoban nem annyira aktiv :(.. Talan egy uj uzenet segit ezen :wink: ! Pedig nagyszeru forumnak tartom, es irjon mindenki hosszan ezutan is ha kerhetem :)

Mi meg ugyan nem kezdtunk el semmit intezni, de mar nem nagyon fog elteriteni semmi a szandekunktol, szoval talan itt az ideje kerdezni, megkoszonom a segitseget mindenkinek! A mi tortenetunk nem tulzottan izgalmas es viszonylag rovid is, tomoren a lenyeg:
magas prolaktin szint nalam (ahaaa, megvan, en vagyok az oka, kezeljuk!), nehany clostis ciklus 0 eredmeny,
ferj megvizsgal, rossz eredmeny (aha, akkor ez az oka, kezeljuk: lombik!), 3 fullextras lombik 0 eredmeny, a harmadikbol kiderult, rossz minoseguek a petesejtek (aha, megis en vagyok az oka, de ezt mar nem lehet kezelni...). Ez mondjuk kicsit meglepett 27 evesen amikor akar meg vigan petesejt donor is lehetnek, dehat ez van.

Ahogy olvastam a forumot feltunt (es bevallom kicsit fel is bosszantott) egy hozzaszolas, az a bizonyos "nincs lo jo a szamar is" hozzaallassal megvadolos. En igazan elkepedtem amilyen pozitivan mindenki fordult ehhez a hozzaszolashoz, le a kalappal, komolyan. Remelem nem veszitek tolakodasnak igy elsore, de egy dolgot meg hozzatennek mint sajat velemenyemet: Azt hiszem egy nonek az anyasag teljes egeszeben valo megelese az eletenek egyik celja. Mondhatni osztone. A varandossag es a szules ennek nagyon fontos pontjai az anya es a gyerek szamara. Az osszes erzelem szeretet ami az az alatt az ido alatt az anyukatol aramlik biztosan potolhatatlan. Ez nem a genetikarol szol... Onzessel es a fenti hozzaallassal vadolni barkit azert mert probalja megelni ezt a csodat mikozben esetleg mar orokbefogadasra jelentkezik szerintem hihetetlen szintu erzeketlenseg, es azt bizonyitja, hogy pont az aki azzal vadol, hogy ezek a nok nem ertik a gyermek csodajat stb o nem erti az egeszet. Ugyanez az oka annak, hogy altalaban az emberek minel fiatalabb babat szeretnenek orokbe fogadni: a lehetosegekhez kepest a kezdetektol mindent megadni a gyermekUKNEK!

Lenne nehany kerdesem is :) Nehany dolgot sehol sem tudtam megtalalni az ugyintezessel kapcsolatban:
Arrol donteni KELL, hogy nyílt vagy titkos orokbefogadas legyen? Marmint nem lehet azt mondani, hogy ilyen idos baba/gyerek mindegy melyik modszerrel, hanem meg kell jelolni egyet es az lesz? Ezt is a legelso konzultacional kell eldonteni? (Bevallom kicsit frusztral ez, hogy nem is tudni az opciokat/kerdeseket, es gyakorlatilag ott helyben kell donteni. Jojo, talan nem veglegesen, de attol meg eleg stresszesnek hangzik... Vagy ez masnak nem okoz gondot..? :))

Amikor a gyerekrol kerdezgetnek ("kivansagmusor") akkor konkret betegsegeket sorolnak fel, pl pikkelysomor i/n, asztma i/n stb vagy csak ugy kb amiket lattam eddig, hogy korrigalhato vagy nem?

A harmadik pedig a testverek orokbefogadasarol lenne. Itt is olvastam errol, de nem tudok elkepzelni olyan elethelyzet ami oda vezethet, hogy egy ujszulott vagy kisbaba, es idosebb pareves testvere egyszerre keruljon orokbefogado szulokhoz. Ez altalaban nyilt vagy titkos uton zajlik? Azt nem tudom elkepzelni, hogy ha nyilt, es a nagyobb gyerek mondjuk intezetben vagy neveloszuloknel volt, tehat az anyukaja vagy nem mondott esetleg le rola, akkor a kisbabaval akit epp var miert tenne plane nyilt uton..? Ha titkos, akkor pedig azt nem tudom elkepzelni, hogy ujszulott/par honapos baba lenne a kisebbik testver. Persze elofordulhat ilyen de en ugy erzem nagyon ritka lehet... Aki ilyet jelolt be az talan tud errol nekem valamit mondani?

Az elozo hozzaszolassal kapcsolatban: Elment vegul barki erre a rendezvenyre? Nem vagyunk ugyan semmilyen kapcsolatban meg semmilyen szinten az orokbefogadassal, de en szivesen segitenek amiben tudok a szovetsegnek.

Rovid varakozast mindenkinek! :wink:
 


Hello Gomboc!

Sajnálom, hogy ennyi gondot találtak nálatok. Most akkor nem is lombikoztok tovább?

Annyi kérdést tettél fel, hogy ...
Szóval igen, az első konzultáción dönteni kell, de nem vagy-vagy alapon. A Tegyesz szinte csak titkos örökbefogadásokat intéz (javítson ki valaki, ha tévedek), a nyíltat az alapítványok csinálják. Mivel a pici babák kb. 75 %-a nyilttal talál új szülőkre, így érdemes elgondolkodni. Meg lehet jelölni mindkettőt, vagy csak az egyiket is. Változtatni bármikor, bármilyen "opción" lehet.
A betegségeket nem kell felsorolni. 3 kategória van (egészséges, korrigálható és beteg), ezt kell csak megadni. Hogy a korrigálható mit jelent, az nem egyértelmű, de mi bejelöltük és megmondtuk, hogy szóljanak aztán eldöntjük. Úgyis csak konkrátumok esetén tudsz igent vagy nemet mondani.

A tesó kérdést nem tudom, hogy megy. Kérdezz rá az első alaklommal! Mondjuk az tök ésszerű, hogy csak együtt adják őket. Mégiscsak rokonok, és nekik a vér szerintiség (egy idő múlva) nagyon sokat jelent.

Ez a ló és szamár dolog ..
Szerintem mindenki először és alapvetően saját babát szeretne. Ez nekem teljesen természetes. Ha lenne már gyerekünk, akkor eszembe sem jutott volna az örökbefogadás, max. akkor, ha milliomosként itthon lógatnám a lábam.
Megmondom őszintén, nekünk B terv az örökbebaba, de még nem tettünk le a sajátról sem. Viszont azt is másként látom, hogy akinek valami csoda (és a kaális dokik segítsége folytán) születik vér szerinti, az ne vegye el a lehetőséget azok elől, akiknek "csak" lízingbaba (a férjem szokta így nevezni) jut.
Főleg a csecsemőkkel kapcsolatban tartom ezt az álláspontot.
Adjon hálát a Jóistennek és engedje megélni másnak is az anyaságot.

Remélem gyorsan el tudjátok kezdeni intézni a dolgokat. Majd számolj be, hol tartotok!
 


Kedves Pocinix, koszi a valaszokat! Ti melyik TEGYESZ korzethez tartoztok? Mi ugy ha jol tudom majd valaszthatunk, hogy Pest megye vagy Budapest (azt nem tudom, hogy a kerulet szamit-e)... Eddig ugy vettem ki inkabb Bp-re erdemes jelentkezni, igaz?

En is nagyjabol erre szamitottam, hogy a betegseg konkret esetekben derul ki, es akkor kell donteni. Viszont erdekes amiket itt olvastam a varakozasi idorol, es ennek alapjan beleneztem a Golyahir forumaba, ahol ropkodnek a 3.5 eve, 4 eve varunk bejegyzesek... En felkeszultem a legrosszabbra, es igy, hogy meg el sem kezdtuk az ugyintezest 5 evet innen celoztam meg amiben remenykedhetunk. Tudom, ezt mar kitargyaltatok parszor, de azert jo lenne hallani tapasztaltabbak velemenyet errol, akik ismernek sztorikat hogy mennyire realis :-)

A nyilt orokbefogadasnal hogy nezik a kort? A fiatalabb szulo-jelolte szamit, vagy az idosebbe? (Esetleg atlagoljak? :-D)

Mi igazabol nagy csaladot akartunk (par eve en meg az 5 gyerek felett huztam meg a hatart...) tehat amikor kiderult, hogy az nehezkesen menne magunktol, mindenkepp gondolkoztunk orokbefogadason. De ha lenne sajat es atelhetnenk a babazast valoszinuleg nem ragaszkodnank a csecsemohoz, igy valoszinuleg nem vennenk el senki elol a lehetoseget. Ezzel egyebkent egyetertek, komoly lelkiismereti problemat jelentene nekem is ugy jelentkezni, hogy tudom sokan vannak odakint akik varnak es a pici babak nelkulem is biztosan szereto csaladba kerulnek... Persze ez egy velemeny, es az ellenkezojet is maximalisan el tudom fogadni :-)

Egyelore meg nem tudjuk mi legyen a lombikkal, annyi biztos, hogy konzultacios idopontot fogunk kerni mashol, es ha az orvos eszervekkel ala tudja tamasztani, hogy o miert tudja jobban, es maskepp (es nem a 22 eves feloldali petevezeto elzarodasos no+egeszseges ferj kombinacio demo lombikstatisztikait kezdi nyomatni) akkor talan belemegyunk. Ha rakezd, hogy "Aaaa, csak egy jo embriora van szukseguk, csak probalkozzanak elobb-utobb osszejon az!" akkor felallunk es kijovunk az tuti. De ez nem keves penz, ugyhogy attol is fugg. Ajanlottak mar sokmindent, donort stb, de sajna en vagyok a legfiatalabb a csaladban, lanyteso nelkul, igy a 35 alatti (mar szult!!) donor nem letezo fogalom szamunkra... Szoval annyira nagy remenyeket nem fuzunk a sajat/felsajat babahoz mar.

Sajna mi csak december januar kornyeken tudunk elkezdeni barmit intezni, de addig is orulnek, ha felporogne kicsit a forum mert szivesen olvasgatom :-)

Koszi megegyszer!
 


Szia Gomboc

Ha jól emlékszem a fiatalabbat nézik.
A várakozási időre egyenlőre gondolni sem akarok. Mondtak nekünk mindenfélét, de olvastam olyat, akinek 1 éven belül már otthon volt a babája.

Mi a bp-i TEGYESZ-hez tartozunk. Nem tudom, hogy melyikkel jártok jobban. Mindenesetre mi bejelöltük az országos adatbázis is, mert vidéken (főleg a viszonylag szegényebb észak-keleti régióban) állítólag több örökbe adható gyerek van.

Miért kell olyan sokáig várni az ügyintézésre?

Nem próbáltál valamelyik fórumon (nlc-n mostanában olvastam frisseket) petesejt donort keresni? Hála Istennek, nagyon sok nő gondolja úgy, hogy ha ő boldog mondjuk 3 saját babával, akkor segít másnak is. Igazán szép tőlük.
melyik intézetbe/dokihoz mentek legközelebb?
Sajnos ők is próbálnak általánosítani, így sokszor elsikkadnak problémák. Nekem az IR csak a 2. lombik után derült ki. Pedig direkt rákérdeztem a dokira.
 


Sziasztok !

Bocsánat ,hogy kívülállóként zavarlak titeket!
Bár régen én is Kaális voltam és örökbe is fogadtam a 4 éves kisfiunkat.

Én egy gyermekszakápoló vagyok,és mivel már nem éri meg Bp-re feljárnom dolgozni (újszülött osztályon dolgozom),elkezdtem gondolkodni,hogy mit tudnék vállalkozás keretében csinálni,hogy a szakmai tudásommal segíthessek...és mellesleg pénzt is keressek.

Az jutott eszembe,mivel ismerem a védőnői munka során kapott segítséget, egy elsőszülő kismama esetében igen kevés,és nem mindenhol van nagymama aki segíteni tud,fekészítő összejöveleteleket tartanék hetente.Papás-mamás,pelenkázós,köldökkezelős ,kelengye....,szoptatás-fejés..... Vannk még ötleteim.:-)

A saját munkám során látom,hogy a csecsemősök segítségére lenne igény,de nincs idő sajnos(mennyiség a minőség javára megy).

Kérlek titeket ,írjatok erről néhány sor véleményt,hogy lássam,neki merjek -e fogni.Ötleteket is várok.Azt is ,hogy ebben a zord gazdasági helyzetben ki ,mennyit tudna erre ,mint kezdő szülő ,kismama áldozni anyagilag.
Persze arról is szó lenne,hogy akár születés után házhoz mennék ,együtt megtanunánk fürdetni,köldökkezleni,későbbiekben szoptatós probléma esetén,mellel kapcsolatban fejés megtanulásához segédkezés......rengeteg minden......

Előre köszönöm segítségeteket, kérdéseiteket!

Zsuzsa
 


Szia Pocinix!

Huhh, akkor megnyugodtam ha a fiatalabbat nezik, kicsit izgultam, hogy szigorubbbak, bar akkor sem lenne veszes a helyzet, de jobb a nyugalom :-)

Az eddigiek alapjan amennyire sikerult utananeznem, mintha a Pest megyei lista iszonyat hosszu lenne, viszont az orszagosrol ugy tudom oda csak akkor kerulnek fel a gyerekek ha adott megyeben nem sikerul oket orokbe adni, ami gondolom ujszulott eseten szinte kizart... Igaz lehet ez?

Az ugyintezesnek csak olyan fizikai gatja van, hogy munkank miatt epp kulfoldon vagyunk, es ezert huzodik, de amint lehet elkezdenenk intezni. Ha lehet meg decemberben, de ha nem igazan dolgoznak akkor mar akkor januarban. Ezen a par honapon mar nem mulik semmi (plane ahhoz a par evhez kepest ami utana jon...)

A donor petesejt valoban egy esszeru megoldas lenne, ha nem volna illegalis a gyakorlatban... Oszinten szolva engem meg ez sem zavarna annyira (lehet, most ramtorik ezert a kommandosok az ajtot) es lenne is ismerosom aki vallalkozna ra, de nem felel meg a kriteriumoknak. Ha nem ismeros, akkor pedig leginkabb uzleti alapon mukodik, ami azzal kombinalva, hogy meg illegalis is nekem mar kicsit sok. Mint venni egy kozel egymillios illegalis lottoszelvenyt... Be is bukhatsz le is bukhatsz... Nagyon sok buktatoja van, kezdve azzal, hogy hogy magyarazom majd el a gyereknek par ev mulva, hogy hol van most az az allitolagos rokon(nak mondott) neni aki az o anyukaja a papirok szerint...

Sajnalom, hogy feluletes volt az orvos. De nalam meg most sem igazan derult ki mi a baj :-D Nem tudom meg melyik intezet, talan BMC. A Kaalirol azt hallottam nagyuzem. Mint volt/jelenlegi Kaalisok ezt cafolhatnatok :-) Mondjuk gyakorlatilag mindegy, mert amennyire en latom mindenkepp nagyuzem ez az iparag (is), es uzlet amibe keves erkolcs es/vagy joerzes fer bele. Nincsenek nagy elvarasaim, az a max, hogy egy masik protokoll vagy masik nevu gyogyszer jobb nekem.

Egyebkent szerinted lehetseges, hogy annyira rovid lenne a varakozasi ido, hogy rajtunk kivul (marmint en is, aki meg nem is allok sorba :-)) mar mindenki sorra kerult, es boldog anyai teendoi miatt hanyagolja a forumot? :-) Biztato lenne :-)
 


Sziasztok!

Örömhírt szeretnék megosztani veletek: Megjelent az első (örök)befogadó mesém. Címe: Égből pottyant boldogság, amely kicsi gyerekeknek szóló kedves kis történet és nagy segítséget nyújthat abban,hogyan meséljünk gyermekünknek hazatalálásáról.
A könyvről részletesen olvashattok a www.orokmesek.hu oldalon

Üdv:csöpke

Kép
 
 


Boldog Új Évet kívánok!!!!!
Kívánom, hogy az új évben mindenkinek teljesüljön az álma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Sziasztok!
Látom, hogy már régóta nem él a topic. Azért ha valaki erre tévedne, megírná, hogy mi történt vele azóta, hogy haladt az ügye?

Mi most kezdünk bele az örökbefogadásba. Jó lenne valahol beszélgetni és erőt meríteni.

Mindenkinek a legjobbat és kevés várakozást!
marcipan0123
Debrecen
 
 


Szia Marcipán!

Mi 1 éve várakozunk, néha úgy érzem, hogy húúú, de eltelt ez az egy év, néha pedig, hogy nagyon lassan vánszorog.
Nagyon várjuk a babánkat.

Ti hol tartatok?
Szia!
 
 


...
szotyo
Kiskőrös
 
 


Kicsit megkésve, meg lehet, hogy már senki sem olvassa a fórumot... Örömmel jelentem, hogy 2012. december 19-én megszületett a kisfiunk.
Mindenkinek hasonló jót kívánok!


Kicsit megkésve, meg lehet, hogy már senki sem olvassa a fórumot... Örömmel jelentem, hogy 2012. december 19-én megszületett a kisfiunk.
Mindenkinek hasonló jót kívánok!


marcipán83: Gratulálok! Jó egészséget és sok örömet kívánok nektek!

Fél évente ránézek erre a fórumra....:)

Mi még várakozunk, de már finisbe, remélem....
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: