Új privát üzeneted érkezett!

Plömi, köszi a tippet! Végre eljutottunk a gy.orvoshoz és ő is a melegre gyanakszik, vagy valami allergiás reakcióra, úgyhogy kaptunk krémet+cseppeket. Már egy nap alatt sokat javult.

Gratulálok a kistesóhoz, biztos nem lesz könnyű, de megéri a fáradozást! Mi is nagyon szeretnénk még babát, de Zita egyelőre olyan lelkesen szopik, hogy mostanában nem valószínű, hogy összejön.

Kép
lontana
Lánycsók
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a kistesókhoz!

Én is gondolkodom rajta, csak az a baj, hogy Barbival így is nehezen boldogulok, nem tudom, hogy bírnám kettővel. De kellene neki egy tesó, nekem is van testvérem, el sem tudom képzelni, milyen lehet egyedüli gyerekként felnőni!
Egyébként nagyon édes gyerkőc, már nagyon megy, dumál, és magyaráz! A kilencedik fogacskája is úton van már. Kép A játszótéren

Kép
 


Sziasztok!

Nekiugrom újra, remélem, most nem száll el a levelem... :?

Szóval, az alapadatok: az ujja és a lába hossza miatt már 86-os ruhákat hord Máté, de a súlya még mindig kicsi, még mindig csak 9 kiló a drága. Nekem ezt is elég cipelni... A napokban (végre) kijött a 6. foga is.
Még mindig az originál csomis anyatej a kedvence, de eszik mindenfélét, nem válogatós. Egyedül az italok között válogat: az anyatej mellett még mindig csak sima vizet hajlandó inni. Nem bánom, az a legegészségesebb!

Tündér Bogár!
Jön-megy, már lehet vele fogócskázni és bujócskázni, még mindig édes a röhögése, nagyon vidám kisfiú.

A költözés kapcsán besokallt kicsit, úgyhogy napok óta nem tudok semmit csinálni, mert bárminek nekiállok, kézenfog és bevezet a szobájába, ahol nincs se szerelni való, se tv, se számigép. Ilyenkor leülünk a földre, társasozunk (ki nevet a végén?-t játszunk... öööö... játszom... vagymi;) ), aztán megfeledkezik rólam, csak felállnom és kimennem nem szabad.

És nagy dumás a srác! Mostanában a "hoppá-hoppá-hoppá" a leggyakoribb, ami esésnél, ejtésnél, de egy csavar sikeres betekeredésénél is előfordul :) .
Olyanok, hogy "Apa", "Anya", nincsenek a szókincsben, de a "tessék" mindig elhangzik, amikor átad valamit.
És pá-pá-zik (értsd: integet), amikor elköszön, de ezt nem a szia, vagy a pá-pá váltja ki leghatékonyabban, hanem a boltban a "viszontlátásra" :lol:

Amúgy, egész nap megy a duma, sőt, idegenvezetést tart, ha új vendég jön: megy előre, néha hátranéz, hogy mennek-e utána, és mutogatja a látnivalókat a lakásban.
Néha meg Édesanyám régi telefonját a tarkójára csapja, és úgy magyarázva járkál fel 's alá... ahogy tőlem látja.

És nagyon szereti a hasonszőrűeket: játszótéren, barátoknál, a babaúszáson, mindenhol barátkozik:) Szerencsére az együtt játszás is megy, jólelkű kisfiú, aki szívesen odaadja másnak, amivel épp játszik.

"Röviden" :wink: ennyi.

Jó lenne egy kistesó!
Nem tudom, hogy oldanám meg, de ha februártól (valami csoda folytán) járhatna bölcsibe, akkor még a harmadik szülinapjáig (addig védett vagyok) teherbe eshetnék, és akkor jöhetne a baba, és ez még anyagilag is menedzselhető lenne...
Ember (mármint én, Apa nem) tervez...

Addig pedig: örülök mások kistesójának :D

Üdv. B.

kis.csillag
Kép

 
 

És egy kép :D
Kép

kis.csillag
Kép


nusildi írta:Sziasztok!

Én 2008-ban szültem az Uzsokiban.
Ott volt egy gyerekápoló, Putzné Nagy Erika. Nem tudja valaki véletlenül a mobilszámát? Ő lyukasztotta ki a kislányom fülét anno és most kéne másnak is ez a segítség.
Köszi,
további jó babázást, babavárást mindenkinek!
Ildi


ha még kell, nekem megvan a száma!
maszatka821123
Gyömrő
 
 


Sziasztok Mamik!
Na, jól eltűntem, mint az a bizonyos szürke szamár...
:D
Gratulálok a pocakosoknak, további kellemes és problémamentes pocakosodást kívánok!
Aki még előtte áll, annak csak javasolni tudom, mert bár vannak problémák, tényleg tudnak néha együtt is játszani, nálunk már egyre többször ölelgetik egymást, nevetnek együtt, én meg olvadok. :P Na, jó, amikor a nagy nyúzza a kicsit, ő meg 200 decibeles sikítással jelszi nemtetszését, attól enyhén szólva is a falra mászok. Csak úgy hasít bele a fülembe! :roll: :?

Zsoltim holnap kapja a 15 hós oltását, remélem nem lesz semmi baja. A pöttyök miatt nem aggódom, neki sokszor vannak melegpöttyei, elég izzadós, már nem győzök elég kevés ruhát adni rá. Bár "szerencsére" most inkább felöltöztetni kellett őket, olyan hideg volt. :?

Nálunk augusztusban kell időpontot kérni a bölcsis jelentkezéshez a 2012-2013-as tanévre. Muszáj megpróbálnom. És így is-ha felveszik- majd áprilistól szeptemberig kell kibírni valahogy a gyes nem éppen sok összegével. Hogy mit fogok dolgozni, az még egy nagy talány! 8) Legszívesebben indítanék valami vállalkozást, de hát a mai világban senkinek nincs pénze semmire. Nektek milyen terveitek vannak?

Ági

Kép
Kép


itt is gyorsan, ez a meleg kicsinál: majd visszaolvasok rendesen. :)

Ábel időközben kimondta az első szavait: a bababa-t egyelőre nem veszem számításba. szóval sehol egy apa, se anya, hanem az első a HAP..CIII, a második a NEM volt. de ahogy észrevettem azt még nem rendeltetésszerűen használja, hanem, amikor megkérem, mert annyira aranyos hangja van, hogy nem igaz.

na, jövök majd vissza, üdv mindenkinek!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért, csak érdeklődni szeretnék Dr. Halász Domonkosról. Nem voltam még nála és érdekelne a magánrendelése. Azt már megtaláltam, hogy hol van és, hogy 10 az átalány, de ebben minden benne van? Rákszűrés, uh, labor? Vagy az plusz? Ill. a végén már ugye sűrűbben kell járni akkor is annyi az annyi? Nst nála van vagy a kórházban?
És még egy számomra fontos kérdés, de megértem ha az priviben küldi el aki tudja. Tarifája van, vagy annyit adsz a szüléshez amennyit gondolsz (tudsz)? Van olyan is aki magánba hozzá járt, de nem kérte fel szülni?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
janda28
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ugye mindenkinek tetszik ez az idő, nemrég a 40fok miatt nem mozdultunk ki a gyerekkel, most meg azért mert folyton esik.

janda28: Üdv, az uzsokisok klubjában. A 34.oldalon találsz egy táblázatot, amiben benne van, ki melyik dokinál szült, az alapján érdeklődhetsz.
De várj türelmesen, mert így nyáron ritkábban járunk erre.

Kriszti
Kép

Kép
 


na sziasztok!

most sincs extra túl sok időm, anyós nemsoká' hozza haza a kis kukit, onnantól nincs nyugi. :)

a képek nagyon cukik!

időközben kiderült, hogy a második is fiú lesz, lesz itt nemulass az tuti, főleg, ha a második is olyan habitusú lesz, mint az Ábel, elég kemény menet lesz.

az Ábel amúgy iszonyú cuki, babanyelven nyomatja elég rendesen, de a nem és a hapci mint "értelmes" szavak maradtak a repertoárban. sztem majd az lesz, hogy egyszerre majd előad egy rakat szót, mi meg csak nézünk.

sajna kellett neki speckó cipő is, az ortopédián írták fel, és én is néztem a lábát, tényleg befelé csámpás mindkettő neki sajna. így most van neki egy hosszú szárú szandálja. ami jó, hogy nagyon szereti, biztos kényelmes neki, merevített hátul a szára és a talpa is döntött. először olyan katonásan lépkedett benne, de már megszokta.

és ha jól tudom, vééégre kijött neki a szemfoga is, egy tuti, de lehet a második is már, viszont nagyon rágcsálja a kezét, lehet jön még neki, bár lassan nem lesz hely a szájában, annyi fogacska kint van már.

na most mennem kell, lassan érkeznek, teszek majd fel képet is.

üdv

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Mostanában elég ritkán jövünk!
De ezt muszáj megosztanom veletek! Kép Ábel után szabadon

Barbi nem felfelé, hanem még félálomban lefelé jövet aludt el így!

Kép
 


Hát ez nagyon nagy! :D Visszaaludt a kis drága... csak akkor minek indult el? :D

Ági

Kép
Kép


Úgy látom ez a topic behalt. :( Mondjuk nem csodálkozom, én sem voltam túl szorgalmas az írogatás terén. Azért a legjobbakat mindenkinek! 8)

May the Force be with you!

Kép
 
 


Sziasztok anyuka-társak!

Nincs kedvetek péntek esténként NIA táncra járni a Fogarasi útra? Tánc, harcművészet, jóga keveréke, testileg-lelkileg feltölt, átmozgat...nemrég indult ez az óra Zuglóban, én eddig 2x voltam, nagyon bejön, és jó lenne, ha lennénk még többen.
www.mozgassziget.hu
Most vasárnap ingyenes nyílt napjuk is lesz.
 
 


Úgy látom ez a topic behalt. :( Mondjuk nem csodálkozom, én sem voltam túl szorgalmas az írogatás terén. Azért a legjobbakat mindenkinek! 8)


Hát igen... úgy látszik ahogy ritkultak a hozzászólások, mindenki elment máshová. Bevallom én is ezért jöttem már ritkábban, most is csak benéztem, van-e már élet.
Gondolom mindenkinél zajlik az élet, ahogy nálunk is. A gyerekek nőnek, mint a gomba... :) Zsolti is már két éves, de a beszédet nem erőlteti. Sőt. Inkább fogalmazhatnék úgy is, hogy egyáltalán nem beszél.. :P
Puszi és minden jót mindenkinek! Azért néha jelentkezzetek! ;)


na....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_zsófi 2012.05.01 08:13-kor.


.... miért küldtem el 3-szor? :O :D


@tekiroll:





Sziasztok, mielőtt elolvasnátok az esetem szeretném leszögezni nem az Uzsokit szeretném lejáratni hanem egy bizonyos orvosról szeretném leírni a valóságot akiről tévhitek keringtek mennyire empatikus rendes orvos és akinek neve nem más mint Dr Halász Domonkos. miskolcról érkeztem és mivel terhes lettem keresnem kellett egy orvost akiben megbízhatok aki figyel rám akire rábízhatom az életem ezért mentem minden ezzel kapcsolatos fórumra ,hogy informálódjak kiről mit írtok. Róla nem találtam semmilyen negatív bejegyzést bár utólag megnézve a bejegyzések 2006-2009 voltak persze azóta változhatnak dolgok és sokan akik negatívan éltek meg nála dolgokat később örülnek ha túlvannak rajta és nem írják le. Felvettem vele a kapcsolatot a magánrendelőjében nem is voltak gondok kedves volt bár a 13 ezer ft-vizitdíjért amibe minden alkalommal ultrahang is tartozott volna 2 hónap mulva már csak vizsgálat járt de nem volt baj hiszen imádtunk a párommal baba moziz így amúgy is elmentünk volna máshova is. A szülésnél voltak gondok amikor a pici megszületett a szülésznő kezébe csöppent a pici mert ő nem volt csak akkor amikor a lepényt  vette ki stb azt gondoltam legalább rendesen rendberak de ez nem így lett a szülés egy külön történet akit érdekel leírom majd hiszen majdnem elveszítettem a picit de amit most írok abba majdnem belehaltam. Nos a szülés után 6 hétig folyamatosan véreztem volt hőemelkedésem és egyszer kétszer lázam is  de ezzel nem is foglalkoztam azt mondták ez természetes ,hogy vérzik még az ember ezért van 6 hét lábadozási idő. A hatodik héten elég erőssé vált ez avérzés sőt erős alvadtvérdarabok távoztak a szervezetemből a gyerek sem fogadta el a cicit de azt hittem menstruálok erről olvastam is hogy megváltozik a tej íze ha menstruálunk azt gondoltam ez normális. Viszont a hasam fájni kezdett és akkor ilyedtem igazán amikor wc-re menet éreztem,hogy kicsusszan valami belőlem megnéztem és egy ökölnyi vérpaca volt iszonyatosan megijedtem ez este 21 körül volt és felhívtam a "privát" fogadott orvosom akinek 100ezer forintott fizettem a szülésért,hogy mit tegyek. Erre ő gúnyos hangon közölte,hogy nem éppen alkallmas időpontban hívom és hogy ő csütörtökig nem ér rá ez volt velem hétfőn és ha bajom van menjek az uzsokiba. Nagyon elkeseredtem sírtam,hogy most mit tegyek hívtam egy taxit és bementem a korházba. Egy rezidens orvos dr Tóth Richard vizsgált meg nagyon aranyos volt és alapos ultrahangon talált valamit és hívta dr Habermajert ,hogy konzultáljanak és közölte ezt azonnal műteni kell mondtam nem tudok maradni mert otthon van egy 6 hetes baba erre mondták rendben reggel 7re betegfelvételen jelentkezzek. Ez így is volt Járányi főorvosnő vett fel kérdezte ,hogy ugyen jön a doktor úr? Akkor már sírtam mert olyan elhagyatottnak és kiszolgáltatottnak éreztem magam mondtam nem nem ér rá...Szörnyű volt ahogy elfoglaltam az ágyam jött a vizit a részlegvezető főorvos dr Gyarmati megnyugtatott segítenek mivel ott is sírtam megszólalni sem tudtam a fájdalomtól . Sorba vittek mindenkit a műtőbe csak engem nem mire megtudtam később,hogy a Gyarmati főorvos úr berendelte a dr Halászt,hogy rakjon rendbe addigra már a párom is hazaért auzstriából és úgy gondoltuk nem engedjük,hogy hozzám nyuljon ezután a stíuls után választhattam ki műtsön meg én dr Jex Annát választottam hallottam,és tapasztaltam már,hogy anyagi javak nélkül is kedves és alapos a műtét után közölte 3 db szövetdarabot szedett ki. Tehát kedves fórumfigyelők életmentő beavatkozáson mentem keresztül többen kérdezték nővérek orvosok,hogy bírtam ezt így hiszen hullamérgezést is kaphattam volna vagy csak simán elvérzem.A szülés után a menet az az,hogy a lepényt megszülesztik kiterítik és megnézik,hogy megvan-e minden része  de mindenképpen kikellett volna az orvosnak tisztítani kaparni a méhemet amit az én orvosom nem tett meg. A Halász doktor urral nem találkoztam nem hívott  és nem keresett az osztályon sem,hogy hogy vagyok vagy mitörtént velem. A korház elnézést kért az esetért én túléltem próbálok regenerálódni és remélem ez mással nem történik meg. Sajnos ilyenek előfordulhatnak aki dolgozik hibázik de azt már nem biztos,hogy elkell viselnem,hogy privát betegként ilyen ledegraláló stílusban részesüljek olyan hangnemmel és közönnyel beszél arról nem beszélve,hogy a magánrendelőn kívül a kórházban olyan durván vizsgált meg minden alkalommal terhesen és utána is amikor azért elég érzékeny az a bizonyos terület és ha szisszentem még ő szólt rám,hogy ne hisztizzek. ilyenkor én szégyeltem magam,hogy de ggáz de mára rájöttem nem gáz ilyen állapotban figyelmességre vágyunk ezért fogadtuk meg.....:-( Ez az én szomorú történetem.




drotosanette 
Budapest IV. kerület


 




 



 




 
drotosanette
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok anyukák! Ha nem nagy kérés, megkérlek kattintsatok az alábbi linkre és ott semmi mást nemkell tennetek, csak kattintani a tetszik gombra, és máris sokat segítettetek nekünk.  Sajnos telefonról nem működik. Köszi szépen :)

http://erdely.ma/fototar.php?kepid=4761 ... bb_allapot
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron