Új privát üzeneted érkezett!

De az egész az én hibám, ha észrevettem volna, hogy szülök és nem csak rosszullét, az egész teljesen másképp alakult volna... :roll:

3 kislány, 1 kisfiú + 1 meglepetés baba
ella89
 
 


szia ella!

ez nem a te hibád. a te egyetlen "bűnöd" hogy rutintalan voltál, mint ahogy anno én is. Utólag belegondolva biztos felálltál volna és mész tovább, de a fájdalom és a bizonytalan ismeretlen nagy úr. Sajnálom, hogy így alakult a szülésed. Nekem legalább a szülés után nagyjából + maradt az élmény, de ha még a babám sem lett volna ott belehalok:( a nagy tapasztalat az, hogy ki kell állnod az igazadért. csak ott nehéz gondolkozni. Ne félj, talán elmúlik az élmény hatása, de nekem is 21 hónap kellett hozzá, hogy ki merjem mondani, jöhet a következő, de rettegek, hogy újra át kell élnem azt a fájdalmat-én se kaptam edát, pedig könyörögtem-nem is kicsit érte, de nálam az volt az indok, hogy nincs aki beadja. ha úgy nézed a kislányod minden hónapban, hogy annyira szép, és megállítanád most is az időt, hogy ne nőjjön nagyobbra még van remény! én drukkolok neked:)
Zsu
zsuzs27
 
 


Szia Mó, igen persze! A Szent Imrében. Nem mernék messzebb menni!
Vendég
 

 
 

Zsuzs! Köszi a biztatást! Igazából minden jó lett volna, ha az első ügyeletes továbbenged az ÁEK-ba vagy ad egy szteroidinjekciót, hogy megérjen a babám tüdeje.
Nem hinném, hogy valaha is akarni fogok másik gyereket. Végül is ha belegondolok, én nagyon szerettem egyke lenni, sose unatkoztam. Másrészről viszont ott van az is, hogy akkor nekem soha a büdös életben nem lesz pozitív szülésélményem, pedig az nagyon fontos egy nő életében, meghatározza az anya-gyermek kapcsolatot is. Viszont ha új gyereket vállalnék, állandóan rettegnék a szüléstől, ami megint elrontana mindent, sőt, az egész terhességet is. Mondjuk még ráérek ezen agyalni, 20 éves vagyok, be kell fejeznem mindkét szakomat, munkát találni, dolgozni pár évet, aztán lehet, hogy erőt is sikerül gyűjtenem. Csak nem tudom, hogy majd a 15 év körüli lányom mit szólna egy kistestvérhez. :roll: :lol:

3 kislány, 1 kisfiú + 1 meglepetés baba
ella89
 
 


szia ella,nem semmi a szülés történeted.hát attól még a következő alakulhat jobban.én is azt hittem az első után ,hogy nem szülök többet,igaz én csak a fájdalom miatt,aztán sorba jöttek a gyerekek.a korkülönbség meg nem számít. :D én tapasztalatból tudom.

mó73
 
 


Sziasztok Lányok!

Lakhelyváltás miatt orvost keresek a Szent Imrében, a Bálintokhoz szerettem volna menni, de 32 hetesen már nem vállaltak, mert sok páciensük van. Ismeritek esetleg dr. Kovács Zoltánt?

Tudnátok segíteni, hogy milyen orvos, illetve szülésznőt tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm!

Kriszta
kiss krisztina
 
 


szia!

én eddig csak jót hallottam róla, és egy előadáson szimpatikus volt. lehet hozzá sztk alapon is menni:)

a szülésznőt meg ajánlja ő, de akit ajánlani szoktak: Molnár Gabi, Kondor Kata, Jónás Emese, Nyulas Jolán... de sztem járj előadásra keddenként és nézd meg őket!

Zsu
zsuzs27
 
 


Köszi a választ Zsu!

Ezekre az előadásokra csak bemegyek? vagy be kell jelentkezni?

Kriszta
kiss krisztina
 
 


csak mész:) előtte terhestorna is szokott lenni, az fizetős, 600 ft volt 2 éve...
Zsu
ui: megírnád, ha személyes kapcsolatba kerültél dr Kováccsal, érdekel a Te véleményed is:)
zsuzs27
 
 


Szia Zsu!
Mindenképp megírom.


Még egy kérdés: szült valaki Rakonczainé Szűcs Orsolya szülésznővel? Milyen?
kiss krisztina
 
 


Hát sajnos Kovács doktor már nem tud elvállalni, esetleg tudtok valamit mondani dr Kósa Mariannról vagy dr. Rabócky Mariettáról?

Köszi!
kiss krisztina
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a kórházzal kapcsolatban, milyen tapasztalataitok vannak, milyenek a körülmények, a szülésznők orvosok. Nemsokára meglesz nekem is, remélem még a kiírt időpont előtt, mert már nagyon nagyon várom:). És mindössze csak egy kis információt kérnék, hogy hogyan zajlanak a dolgok ott a Szent Imrében. Hány ágyas szobák vannak, a vajúdáskor bent lehet e a párom, és hogy mennyire segítőkészek, nekem ugyanis első baba lesz, és biztos hogy elkel majd a segítség. Ráadásu cukros is lettem, nem tudom, hogy ez majd befolyásol e valamit a szüléskor. Ha valakinek van egy kis ideje, szívesen olvasom a tapasztalatokat. Előre is köszönöm, boldog babavárást, és gratulálok azoknak akiknek megvan a csöppség:)! Szép napot mindenkinek!

Kép
henn
 
 


Kósa Mariann egy 60 körüli nő, nekem ő is szimpi volt, de elég hadarós-egy ex évfolyamtsam szült nála. Rabóczkit nem láttam de nem hallottam sok +t róla, és feljebb is írt vki - véleményt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuzs27 2009.08.06 21:35-kor.
zsuzs27
 
 


2 ágyasak a szobák, pótággyal, ami 3 ágyas így, és vannak 1 ágyasak pénzért. a vajúdóba nem mehet be a párod, cssak a szülőszobába, így a vajúdásnak azon a részén, amíg nem engednek be oda, marad a folyosó az együttlétre. egyébként segítőkészek, de sztem kérni6kérdezni kell mindig és nem lesz baj. a cukrosságról nem tudok semmit sem. ha adhatok 1 jó tanácsot, készíts szülési tervet, ahol leírod, hogy mit szeretnél, bár nem tudom mikor és kinek kell odaadni.
Zsu
zsuzs27
 
 


kérdezz, hogy konkrétan mi érdekel, és sok sikert a szüléshez:)
zsuzs27
 
 


Köszi a válaszokat:)! Igazából még az is érdekelne, hogy mi van akkor ha nincs fogadott szülésznőm, akkor nagyon rosszra számíthatok? Talán nem fognak velem annyira törődni, mint ahogyan kéne? Nem tudod azt is véletleünl, hogy a picinek kell bevinni kesztyűt a kis körmei miatt, ha esetleg kaparná magát? Adnak ők, vagy jobb ha viszek?

Kép
henn
 
 


Kesztyűt és sapkát nem adnak-legalábbis mikor én szültem novemberben nem kaptam. (ha elfogadsz egy gyakorlati tanácsot, egy kis zokni jobb, mint a kesztyű-könyebb a kezecskére ráadni) csak pelus kell a babának, popsitörlő, popsikrém volt.
A szülésznők profik, és nagyon rendesek-én rosszabbul jártam, hogy fogadtam, mert én csak egy Margitosat kaptam magamnak a 32. héten) és a másik szobában Szt Imrés volt, egy karc nélkül megúszta az anyuka! Még annyi, hogy 7-19-ig , illetve 19-7-ig vannak ügyeletben a szülésznők, tehát ha szimpi az aktuális és pont átcsúsznál a műszakváltásba, esetleg megkérheted, hogy nem maradna-e.
zsuzs27
 
 


sziasztok,

szt.imrében fogok szülni, 31 hetes vagyok. Mit kell/érdemes magamnak ill. a babának összekészíteni a kórházi csomagba a gyakorlati tapasztalatok alapján? Köszi a segítséget előre is!

url=http://babafalva.hu]Kép
barack35
 
 


Barack!
Részletes kórházi listára nem vállalkozom, de ami nekem a szokásos dolgokon kívül nagyon jól jött, az a konyhai papírtörlő (több tekercs), zuhanyozás után így nem a törölközőt véreztem össze. Wc papír helyett is jó, ha puhább. Aztán sok-sok ásványvíz, gyümölcslé (menet közben is vihetnek be, de én szülés után is már nagyon szomjas voltam). Egy kis harapnivaló (müzliszelet, keksz, a kórházi kaja hagy némi kivánnivalót maga után).
Gyerekágyas részlegen nem muszáj hálóingben flangálni, ha jobban szereted, vigyél pólót, kényelmes nadrágot.
Babának csak hazamenős ruha kell, bentre csak pelenka (textil is büfisztetéshez) és popsitörlő.

A többiek remélem majd kiegészítenek.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


szerintem ezen felül eldobható bugyi, tena betét a szülés utánra (kb 2 napig kell), utána always éjszakai. wc ülőke papír és nedves törlőkendő-szerintem gátseb esetén megfizethetetlen.
és csatlakozom az előttem szólóhoz-sok-sok innivaló, és egyéb rágcsa, hajnali 5-kor jól megéhezik az ember:)
szerintem eleinte kényelmetlen felvenni a nadrágot, már lehajolni bokáig, de ez biztos egyénfüggő.
szopis hálóing helyett nekem bevált a spagettipántos.
vehetsz esetleg haskötőt, de az a kórházban is kapható, és túl sok szopis melltartót ne vegyél előre, mert nem tudod a leendő méretedet megbecsülni előre:)
Zsu
zsuzs27
 
 


sziasztok!

zsuzs27: köszi a választ:)

Még egy kérdésem lenne, lehet hogy kicsit hülyén fog hangzani, de ha bemegyünk a kórházba, akár mentővel akár a férjem visz ( ha éppen nem melózik), akkor ott megkérdik hogy van e fogadott orvosom, és értesítik is őt? Márcsak azért kérdem, hogy ha esetleg én nem tenném ezt meg, ott gondolom megkérdezik, vagy nem?

Kép
henn
 
 


szia!
bár én az ügyeletesnél szültem, tőlem senki nem kérdezett semmit, szóval sztem neked kell szólni neki.
Zsu
zsuzs27
 
 


hu, az marha jó :? , akkor mit érek a dokimmal? legjobb lesz ha nála kérdezek majd rá.

Kép
henn
 
 


kiss krisztina írta:Szia Zsu!
Mindenképp megírom.


Még egy kérdés: szült valaki Rakonczainé Szűcs Orsolya szülésznővel? Milyen?

Sziasztok!
Krisztina! IGEEEEN! :D
És nagyon jó! Ügyeletben szültem Vele, a választott orvosom Dr. Balogh T. volt, nagyon jók voltak!
Annyira, hogy utána 9 hónappal a nővéremnek ajánlottam Orsolyát, és Ő is nagyon meg volt elégedve vele.
3 gyereke van egyébként... Fent van iwiwen is!
Vendég
 


zsuzs27 írta:2 ágyasak a szobák, pótággyal, ami 3 ágyas így, és vannak 1 ágyasak pénzért. a vajúdóba nem mehet be a párod, cssak a szülőszobába, így a vajúdásnak azon a részén, amíg nem engednek be oda, marad a folyosó az együttlétre. egyébként segítőkészek, de sztem kérni6kérdezni kell mindig és nem lesz baj. a cukrosságról nem tudok semmit sem. ha adhatok 1 jó tanácsot, készíts szülési tervet, ahol leírod, hogy mit szeretnél, bár nem tudom mikor és kinek kell odaadni.
Zsu

Hát nem tudom, én háromszor is szültem ott és mindig pótágy nélküli kétágyasba kerültem, ez két éve volt legutóbb. Vagy azóta lettek a pót ágyak?
Ja és a vajúdóba bejöhetett a férjem, igaz 10 perc múlva már szaladtunk a szülőszobára, illetve húztak..... arra rá 20 percre meg megszültem.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


henn írta:Köszi a válaszokat:)! Igazából még az is érdekelne, hogy mi van akkor ha nincs fogadott szülésznőm, akkor nagyon rosszra számíthatok? Talán nem fognak velem annyira törődni, mint ahogyan kéne? Nem tudod azt is véletleünl, hogy a picinek kell bevinni kesztyűt a kis körmei miatt, ha esetleg kaparná magát? Adnak ők, vagy jobb ha viszek?

nekem fogadott szülésznőm sose volt, elsőt Faludynál és egy Éva nevű szülésznőnél szültem, nagyon aranyos volt!!!
Másodikat Baloghnál és Molnár Gabi volt az ügyeletes, szuper volt!
Harmadikat meg írtam fentebb, Balogh és Rakonczainé Orsi! Ő is szuper.
Semmi cuccot ne vigyél a babának, csak popsitörlőt meg pelenkát, és majd a hazamenős ruhát.
Választott orvosod van? Ő nem adott semmi infot a kh-ról? Van weboldal is, ahol megnézheted a szülőszobákat, hogyhogy még nem voltál bent?
Sapka tuti nem kell bent a kh-ba, mert iszonyat meleg van. Zoknit húznak a kezére, de csak ha csikarja magát. Egyébként a babák nem szeretik.
Vendég
 


henn írta:sziasztok!

zsuzs27: köszi a választ:)

Még egy kérdésem lenne, lehet hogy kicsit hülyén fog hangzani, de ha bemegyünk a kórházba, akár mentővel akár a férjem visz ( ha éppen nem melózik), akkor ott megkérdik hogy van e fogadott orvosom, és értesítik is őt? Márcsak azért kérdem, hogy ha esetleg én nem tenném ezt meg, ott gondolom megkérdezik, vagy nem?

Nekem mindig megkérdezték, hogy van-e választott orvosom és úgyis elkérik a kiskönyvet, ott meg azt nézik először, hogy hátul ott-e a pecsét, hogy előjegyezve. Szoval 100% szólnak, esetleg később, mint amikor Te szólnál. Első babánál még 2 ujjnyinál biztos nem szólnak.
Vendég
 


Zsuzsa, Te kinél szültél ügyeletben?
Vendég
 


szia vivi,a 4.gyereked lesz?az nagyon jó,gratulálok.én is szültem a Faludinál /ügyeletben/ ,hát ő a legszuperebb orvos ott!

mó73
 
 


sziasztok!

vivi123: igen, van fogadott orvosom, szülésznőm az viszont nincsen. Még idáig nem is beszéltem ezekről a dolgokról a dokimmal, mostmeg már mehet a kapkodás, ez az én hibám is. Na sebaj, majd jövő héten:). Egyelőre a kiskönyvembe még nincs beírva, hogy "szülésre előjegyezve....", csak az első oldalon van egy pecsét az orvosom nevével. Gondolom ez is elég lesz ha valami okból kifolyólag hamarabb kéne menni,mint ahogyan ő beírja. De nem hinném hogy ez lesz. Voltam már bent a kórházban, tudom hogy hol van a szülőszoba, de annál beljebb nem mentünk, nem csöngettünk be. Éppen a diabetológiáról mentem át, mert cukros lettem, és siettünk haza, kaja idő volt:).

Kép
henn
 
 


atizka és zsu,

köszi a válaszokat!

szült vki Bálint Balázs+ Kondor Katánál?????

pénz érdekelne, mehet priviben

köszönöm

url=http://babafalva.hu]Kép
barack35
 
 


Sziasztok!

Még annyi kérdésem lenne, hogy lehet a vajúdás idejére esetleg nápolyit, csokit bevinni, vagy tiltott? Mert sok helyen hallottam, hogy lehet bevinni.

Kép
henn
 
 


Sziasztok! Én is új orvost és kórházat keresek, leginkább lakhelyváltozás miatt. A Szt. Imrét nagyon természetességpárti kórháznak mondják, ez tetszik. Az előző szülésemből levont tapasztalatok alapján a kérdéseim, amik a természetesség körüli dolgokra vonatoznak:
- fájdalomcsillapítási módszerek? Az előzőnél húsz óra vajúdás után kértem edát. Azt tudom, hogy itt "nem szeretik", de ha netán mégis kérem, mert nem bírom tovább, adnak? Ilyenkor be tudja adni az orvos, vagy ráérő anesztest kell várni? Milyen egyéb módszerek vannak?
- a szülés utáni beavatkozásokról: hagyják magától megszületni a méhlepényt, vagy esetleg rutinból adnak hozzá valamit? (a másik kórházban kötelező beköttetni egy infúziós kanült a szülés elején, és a végén abba megy az oxitocin a lepény megszületéséhez.)
- műszeresen mindig kitakarítják szülés után a méhet, vagy csak ha úgy látják a lepényen, hogy maradhatott bent valami?
- gátvédelemhez hogy állnak?
- és az ott-tartózkodásról: a látogatás hogy van szabályozva? Bármikor bárki bejöhet a szobákba, vagy a folyosón kellt találkozni velük, babák az üveg mögött, esetleg csak meghatározott órában?
- a babákat szokták automatikusan cukros vízzel vagy tápszerrel itatni?
köszi szépen a segítséget!
pacsuli
 
 


szia henn,a vajudás idejére nem tudom,hogy lehet-e bevinni valami nasit,de annyit tudok,hogy nekem eszembe nem jutott volna,mert vajúdás közben legtöbb esetben hányinger is társul,meg hát az erős fájások közepette nem igazán enne az ember,viszont szülés után az ditő ami fontos,mert akkor nagyon szomjas tud lenni a kismama. pacsuli,szia nem tudok minden kérdésedre válaszolni,csak a fájdalomcsillapítóval kapcsolatban annyit,hogy én 12órát vajúdtam az elsővel és a tétényibe/szt.imrébe/ már 5-6 órás vajúdás után gerincérzést-t akartak adni,de végül le lett beszélve.

mó73
 
 


Pacsuli,

a fájdalomcsillapítást tényleg nem kultiválják, de orvosfüggő is. Ha van orvosod, vagy még inkább választott szülésznőd, akkor előre sokkal jobban tudsz mindent megbeszélni. Vannak dokik, akik beadhatják az eda-t, de nem mind. Sajnos nem tudok nevesíteni, mert én sosem kértem fájd.csill.-t, így nem jegyeztem meg a neveket..
A homeopátiás gyógyszereket támogatják.

- a méhtisztítás általában rutinszerű, de itt is előre megbeszélhető az alterosabb dokikkal, hogy ha nem feltétlen szükséges, akkor ne legyen. Oxit nem adnak rutinból, én 3 szülésből egyszer kaptam, de azt is muszájból, mert teljesen kitágult méhnyakkal szinte abbamaradtak a fájások.
- gátvédelmet maximálisan támogatják, de célszerű ilyenkor a saját szülésznő! Ugyanis ő fogja végezni a gátvédelmet, amit előre érdemes megbeszélni vele.
- látogatás bármikor, a szobákba nem lehet bemenni, sőt a gyermekágyas részre egyáltalán nem lehet, de te kimehetsz a folyosóra és a babát is kitolhatod az üvegajtó mellé. Ha kérsz egyszemélyes szobát és/vagy császáros voltál, akkor szokták engedni, hogy az apa bemenjen látogatni a szobába.
- nem kap a baba semmit automatikusan, abszolút a szopira szorítanak mindenkit lehetőség szerint. Mivel rooming-in rendszer van, akkor egészséges baba/mama esetén szülés után szinte rögtön viheted is magaddal a csepertyűt. A szülés után, még a szülőszobán mellre teheted a babát, sőt bíztatnak is erre.

szép pocakosodást!

üdv

macsek
macskanyu
 
 


Henn,
a vajúdóba vihetsz magaddal kaját, a szülőszobába viszont csak italt
macskanyu
 
 


macskanyu: köszi a választ. bár, nem tudom, hogy ez nálam hogyan fog működni, lehet semmit sem vihetek be, mármint kaját, mert cukros lettem, így lehet hogy semmit sem engednek majd. persze az lenne a legjobb, ha olyan hamar menne a vajúdás-szülés, hogy nem is kéne kajára gondolni :D .

Kép
henn
 
 


A szobákról még nem kérdeztem, hogy mindegyikhez saját fürdőszoba tartozik, vagy közös van valahol a folyosón?

Kép
henn
 
 


Henn,

egy szoba kétágyas és két szobához van egy fürdőszoba. Mivel az ajtók kis beugróból nyílnak, így a folyosón nem kell mutatkozni. Csak kilépsz a szobaajtón és belépsz a fürdőszobáén :)

A privát, egyágyasokhoz van saját, külön fürdő

A cukrossághoz: nem tudom, milyen mértékű a cukrod, de zöldségféléket, pl. sárgarépát, uborkát, paradicsomot lehet nassolni.
Normál szülés és vajúdás esetén nem hiszem, hogy nassolni akarnál bármit is. Szerintem inni is csak utána, de akkor sokat.. :)
macskanyu
 
 


macskanyu írta:Pacsuli,

a fájdalomcsillapítást tényleg nem kultiválják, de orvosfüggő is. Ha van orvosod, vagy még inkább választott szülésznőd, akkor előre sokkal jobban tudsz mindent megbeszélni. Vannak dokik, akik beadhatják az eda-t, de nem mind. Sajnos nem tudok nevesíteni, mert én sosem kértem fájd.csill.-t, így nem jegyeztem meg a neveket..
A homeopátiás gyógyszereket támogatják.

- a méhtisztítás általában rutinszerű, de itt is előre megbeszélhető az alterosabb dokikkal, hogy ha nem feltétlen szükséges, akkor ne legyen. Oxit nem adnak rutinból, én 3 szülésből egyszer kaptam, de azt is muszájból, mert teljesen kitágult méhnyakkal szinte abbamaradtak a fájások.
- gátvédelmet maximálisan támogatják, de célszerű ilyenkor a saját szülésznő! Ugyanis ő fogja végezni a gátvédelmet, amit előre érdemes megbeszélni vele.
- látogatás bármikor, a szobákba nem lehet bemenni, sőt a gyermekágyas részre egyáltalán nem lehet, de te kimehetsz a folyosóra és a babát is kitolhatod az üvegajtó mellé. Ha kérsz egyszemélyes szobát és/vagy császáros voltál, akkor szokták engedni, hogy az apa bemenjen látogatni a szobába.
- nem kap a baba semmit automatikusan, abszolút a szopira szorítanak mindenkit lehetőség szerint. Mivel rooming-in rendszer van, akkor egészséges baba/mama esetén szülés után szinte rögtön viheted is magaddal a csepertyűt. A szülés után, még a szülőszobán mellre teheted a babát, sőt bíztatnak is erre.

szép pocakosodást!

üdv

macsek


szia, köszi szépen a válaszokat! Az, hogy a babát kitolhatom az üvegajtó mellé, azt jelenti, hogy az apuka is csak azon keresztül láthatja a gyerekét, amíg a kórházban vagyunk? És a "nagytesó" is, gondolom.
Ez a vajújdó dolog hogy működik? Ez egy közös szoba, és ott kell lenni, amíg teljesen kitágulsz, vagy meddig? És addig apuka mit csinál? Hogy/hol tud segíteni? Vagy a durva részeknél már azért átraknak valami privát szobába, ahol apukával vajúdhatok, akkor is, ha esetleg még órákig tart? (Nekem az egyperces fájásos rész is órákig tartott, és nem voltam éppen néma csendben, viszont a párom rengeteget segített. Ezt a részt is a közös vajúdóban kell művelni apa nélkül?)
Te meg tudtad beszélni ezt a műszeres tisztítás dolgot, mármint úgy, hogy tényleg nem is volt a végén?
Még nem döntöttem, három kórházat ajánlottak, egyelőre gyűjtöm az infokat szorgalmasan, és minden segítséget köszönök :)
pacsuli
 
 


Pacsuli,
sajna, az apuka és tesó is csak így láthatja, kivéve szülőszoba és privát szoba. De azért gondolj bele, te sem biztos, hogy örülnél neki, ha épp szoptatsz és beesik a szobatárs teljes famíliája látogatni... meg bárki, bármilyen fertőzést is behozhat, a felelősség pedig a H.-é.. szóval nem jó, de érthető szerintem.
Mivel én "villámszülő" vagyok, így a vajúdóban csak átöltözni voltam mindháromszor.. Maga a vajúdó egy sokágyas terem, asszem 6-8 ágy van, plusz zuhanyzó, szekrények, nst. Ide nem jöhet be az apa, de te kimehetsz hozzá (ha tudsz) az előtérbe. Amennyiben a szülésznőddel lezsíroztad, hogy te az ikea-szobát kéred, akkor ott az apával együtt lehetsz végig. Ha már 3 ujjnyira kitágultál, akkor irány a szülőszoba, ide már jöhet az apa, előzőleg át kell öltöznie neki is. A szülőszobák mind egyágyasak és a szülésznő behoz neked kérésre labdát, tatamit, sámlit, vagy amit kérsz, ha kérsz. Zuhanyzó is tartozik a szülőszobákhoz, ezt is használhatod ha jólesik.
Az ikea-szobában van kád is.
Én nem beszéltem meg a méhtisztítást, de nem is okozott különösebb kellemetlenséget. Persze nem egy élmény, de nem fájt. :)
Azt hiszem neked az alterosabb dokik kellenének :) Bálint, Bardóczy (elég drága), Kovács, Tasi, Rakóczky, Barna...azt hiszem ezek közül kéne megcsípned vmelyiket :) Szánthót kerüld, mint a tüzet. Szerintem érdemes szülésznőt választanod, nagyon profik és emberségesek.
a SztImre szülészetének van egy honlapja, fotókkal, itt sok infót találsz :)

www.imreszul.neologik.hu
macskanyu
 
 


Sziasztok!

Dr. Kovács Zoltán nevét már korábban is olvastam,ezért megosztanék pár információt vele kapcsolatban,mert nekem nagy csalódás volt.

December 16-án szültem nála a kislányomat. Háááááát, a másodikat nem nála szeretném majd szülni és nem is hozzá szeretnék terhesgondozásra sem járni.
Az egy dolog,hogy nem bratyizik le páciensekkel,de azért a közönyös,rezzenéstelen arckifejezést mellőzhetné időnként, mert nagyon kellemetlenül éreztem magam sokszor a fura,távolságtartó stílusa miatt...mintha egy bábu beszélni,nincs érzelem az arcán. Ezen az sem változtatott semmit,hogy a szülés alatt felajánlotta a tegeződést. Még a 6 hetes kontrollon,amikor a kislányunkat bevittük megmutatni,akkor is egyszer ránézett, hogy nőtt és kész...A gyerekekhez semmi köze,az érezhető,de a kismama lelki gondozása sem tartozik az erősségei közé pedig végzett dúla. A homeopátiás megközelítés meg annyit jelent nála,hogy én kikerestem mit kell szedni és a vajúdás közben mondta,hogy szedjem be.
A szülés előtt állóknak sem veszi fel a telefont, és az sms-re is csak 2 nap múlva válaszol. Jóslók miatt hívtam fel, megbeszéltük,hogy fél11-kor visszahívom,hogy változott-e vmit a dolog, de éjfélig non-stop hívogattuk tiszta idegben(legalább 15x),de semmi....Betelefonáltunk a kórházba,hogy hátha ügyel,de nem,nem ügyelt és egy kedves szülésznő segített,hogy mire figyeljek,ő nyugtatott meg,hogy ezek valószínűleg jóslók.
Másnap estefelé már szabályos fájások voltak,visszahívott,mert kerestem újra és azt mondta,hogy ááá,ez még napok kérdése és,hogy este betelefonált a kórházba,hogy bementünk-e,azért nem hívott vissza. (persze,el is hiszem)Este 10-kor bementünk a kórházba és már 2 ujjnyira nyitva voltam, 1 körül már be is hívták. A szülés alatt nem volt vele gond,bár oxitocin és gátmetszés lett a vége, nem sok vizet zavart a jelenléte,nem éreztem a nagy gátvédelmet sem.

Mindezt úgy éltem meg nála,hogy a barátnőm,aki bejött a szülésemre, nagyon jóban lett vele,mondhatni barátok lettek(amit most sem értek...),és mégis ennyire közönyös volt, ahogy a barátnőm nővérével is.

Aki őt választja,azt is mérlegelje,hogy a sztk-s páciensekkel talán még durva is a viselkedése,de erről csak egy másik fórumban olvastam...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


A Bumburka által említett orvosról egy, a kórházban dolgozó szülésznő óvott mindenkit.

Benta
benta
 
 


Húúú,kérlek priviben írd meg nekem,hogy ki! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Még valami fontos...a szülésznő nevét nem tudom,talán vmi Éva,nem emlékszem,de nem is érdemel szót....úgy elrohant a műszakja végén,hogy a páromnak nem szólt,így 1 óra múlva tudta meg,hogy megszületett a kislánya. Elég durva főleg úgy,hogy közben egy lányhoz szaladtok császár miatt az orvosok, ő meg kint idegeskedett,mert akkor volt 7.30, én meg 11 óta bent vajúdtam. :?
A gyermekágyas időszakban senki nem mutatott semmit, 2 éjszaka után hazaengedtek, a 4. éjszakát meg már a Heim Pálban kezdtük gyulladt köldökkel... :( ... szóval szerintem a kórház is gáz,felelőtlenek. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a kórházban mikor indítják meg a szülést, ha már túlhordás van? Ez orvos és kórház függő? Vagy hogyan működik ez, volt már valakinek hasonló?

Kép
henn
 
 


szia!

én 8 nappal hordtam túl, pénteken szültem hétfőn kellett volna befeküdnöm, és kedden-szerdán talán megindították volna. szóval 2 hét...

Zsu
zsuzs27
 
 


vivi123 írta:Zsuzsa, Te kinél szültél ügyeletben?


Bardóczi Zsolt vett fel, a műszakváltás miatt Barabás Gábornál szültem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuzs27 2009.08.25 14:22-kor.
zsuzs27
 
 


Sziasztok!
Henn nekem a cukorral senki nem törődött szülés közben. 3 éve szültem választott szülésznőnél és orvosnál. A szülésznőm mondta, hogy egyek, igyak, a férjem is próbálta erőltetni, de vajúdás idején nem nagyon kívántam semmit. Utána viszont, az ott töltött idő alatt hozattam be enni, mert nagyon kevés az amit adnak, de a cukor akkor sem érdekelt senkit. Csak a kicsit szúrák meg, hogy vele minden rendben van e. A vajúdóba tényleg nem jöhet be férj, de mi burokrepesztésig este 10-től hajnal 5-ig az IKEA szobában lehettünk. 6-kor meg megszületett a lányom.
barack35- kaptál valami választ a kérdésedre? pénz érdekelne engem is Dr.Bálint Balázsnál. vki szült itt nála még? az elsőnél ő volt az ügyeletes és az én dokim nem jött be tehát azóta hozzá járok, és most várjuk a 2. babánkat. nem akarok nála rákérdezni, de kiváncsi vagyok mennyit "kellene" adni.
köszi
akorokna
 
 


akorokna:

sajnos nem kaptam választ Bálint Balázsra :-(((

én rákérdeztem, de azt mondta házifeladat.

akiket kérdeztem mindenki azt mondja, hogy maszekx10, ami 100e lenne, hát az egy kicsit sok, te mikorra vagy kiírva?

milyen volt vele szülni? koszi

url=http://babafalva.hu]Kép
barack35
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: