Új privát üzeneted érkezett!

Érdeklődni szeretnék Dr. Börzsönyi Balázs felől. Szeretném tudni mikor és hol rendel, milyen telefonszámon lehet hozzá bejelentkezni, és érdekelne ki hogy van vele megelégedve. Előre is köszi.

csi
 


Sziasztok!

Én Dr Börzsönyi Balázshoz járok évek óta. A II. Női klinikán dolgozik Osztályvezetőként.
Szerdánként rendel a Madách térnél egy nagyon szép rendelőben.
Szerintem nagyon rendes és felkészült orvos, csak ajánlani tudom.
Mivel évek óta hozzá járok, így bátran mondhatom, hogy szuper doki!!!
Minden barátnőm hozzá jár és ők is elégedettek vele.

Csak isteníteni és ajánlani tudom!!!

:lol:
 


Sziasztok!

Nekem inszemet csinált nemrég. Korrekt volt, emberséges, odafigyelő. Máshoz járok, de megbízható, jó orvos benyomását keltette bennem.

Kép
 

 
 

Sziasztok!

Nekem inkább nem írom le részletesen mit csinált, hiszen én akkor méllyen aludtam a műtőasztalon.
De tény, hogy kabaréban elmondva mindenki halálra vihogná magát csak épp úgy egyáltalán nem vicces, ha valaki ennek az elszenvedője és mondjuk amúgy is életveszélyes állapotban van.

Persze tévedni emberi dolog, és ugye ki az aki nem hibázott vagy nem végez néha felületes munkát. Ezzel nincs is gond csak azzal, hogy utána nem vállalja föl és titkolják. Ennek a szóban forgó doktor úr is lelkes híve, sőt őszerinte, idézem: ha császármetszés közben egy ér elpattan csak úgy, akkor ott senki nem hibás, amúgy meg egy orvosi team dolgozik együtt és a felelősség is közös.
Nálam nem egy ér pattant el magától...

A lényeg, hogy a saját tapasztalatom az, hogy kibújik a felelősség alól, ha valami gond van, még akkor is, ha az egyértelműen rajta múlt/múlik. Ha pedig nagyon ciki a dolog, akkor még el is fogja hallgatni, amíg csak lehet...mindeközben ugyanúgy mosolyog, kedvesnek tűnik, felajánlja a segítségét.
Én amíg beteg voltam láttam, hogy baromira kedves a saját betegivel, látogatja a kismamákat császár után, beszélget velük, velem is mézes-mázos volt, de amikor szemtől-szembe megkérdeztem, hogy akkor hogyan is történtek a dolgok, akkor csak kitérő választ adott, mellébeszélt stb.
Én senkinek se ajánlanám, de lehet másnak véletlenül se lesz vele gondja:-).
komplikacio
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nekem inkább nem írom le részletesen mit csinált, hiszen én akkor méllyen aludtam a műtőasztalon.
De tény, hogy kabaréban elmondva mindenki halálra vihogná magát csak épp úgy egyáltalán nem vicces, ha valaki ennek az elszenvedője és mondjuk amúgy is életveszélyes állapotban van.

Persze tévedni emberi dolog, és ugye ki az aki nem hibázott vagy nem végez néha felületes munkát. Ezzel nincs is gond csak azzal, hogy utána nem vállalja föl és titkolják. Ennek a szóban forgó doktor úr is lelkes híve, sőt őszerinte, idézem: ha császármetszés közben egy ér elpattan csak úgy, akkor ott senki nem hibás, amúgy meg egy orvosi team dolgozik együtt és a felelősség is közös.
Nálam nem egy ér pattant el magától...

A lényeg, hogy a saját tapasztalatom az, hogy kibújik a felelősség alól, ha valami gond van, még akkor is, ha az egyértelműen rajta múlt/múlik. Ha pedig nagyon ciki a dolog, akkor még el is fogja hallgatni, amíg csak lehet...mindeközben ugyanúgy mosolyog, kedvesnek tűnik, felajánlja a segítségét.
Én amíg beteg voltam láttam, hogy baromira kedves a saját betegivel, látogatja a kismamákat császár után, beszélget velük, velem is mézes-mázos volt, de amikor szemtől-szembe megkérdeztem, hogy akkor hogyan is történtek a dolgok, akkor csak kitérő választ adott, mellébeszélt stb.
Én senkinek se ajánlanám, de lehet másnak véletlenül se lesz vele gondja:-).
komplikacio
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nekem Dr Börzsönyi Balázs mentette meg az Életemet!
A történet évvekkel ezelőtt történt, amikor terhes voltam. A baba még a koraszülés idejében volt, ezért császármetszés mellett döntött a klinika Professzora. Őt behívták és meg is csinálta a műtétet. A babám teljesen egészségesen született és végig az is volt.
Utána kaptam vmilyen gyulladást ezért leálltak a beleim. Azt el kell mondanom, hogy nagyon gyenge az immunrendszerem, ezért minig sokat betegeskedtem gyermekkoromban. Intenzívre kerültem, többször újra operáltak. Ott állt az ágyamnál majd az egész klinika és próbáltak segíteni. A dokim minden nap reggel és este ott volt nálam, ahányszor történt valami változás Ő volt az első, aki odajött és közölte, akár jó vagy rosszabb hír volt. Mindig megbeszéltük, hogy mi a helyzet és hogy mit javasolnak. Minden megtett azért, hogy én meggyógyuljak.
Sok időt töltöttem bent és saját tapasztalatból mondhatom, hogy a világ leg lelkiismeretesebb orvosa!!!
A klinikán is csak szuper orvosok és nővérek dolgoznak!
Amikor hazaértem és felfogtam, hogy megmaradtam a babámmal együtt, elmeséltem mindent és megmutattam az összes laborleletet, zárót, stb. a család néhány orvos ismerősének. Azt mondták, hogy ha nem ilyen alapos és gondos az orvosom (és a klinika valamennyi dolgozója!), akkor könnyen belehalhattam volna a szepszisbe!!!
Az életemet köszönhetem neki.
Köszönöm!!!!
panka2011
Budapest II. kerület
 
 


panka2011 hozzászólása kapcsán

Sziasztok!
Az emberek változnak ez különösen igaz a fiatal orvosokra, akiknek idővel a tudásuk mellett az arcuk is nőhet. Elhiszem, hogy pár évvel ezelőtt egy császárnál úgy éli meg valaki, hogy megmentették az életét és a babájáét is, de ahogy Panka a te leírásodból is kitűnik a következő történt.
egy rangidős professzor döntött arról, hogy szükséges a császár.
Börzsönyi (vagy akárki is lehetett volna, bár feltételezem, hogy ezek szerint ő volt a fogadott orvos) "csak" megcsinálta. Tehát nem ő jött rá, hogy erre szükséged van, mert enélkül lehet nagyobb baj történik pl. a babáddal.

"A kaptam valamilyen gyulladást" leálltak a beleim. Velem is pontosan ugyanez történt, pedig én gyerekkoromban se betegeskedtem és semmiféle gyenge immunrendszerem nincsen. Immunrendszerem van és kész, mint mindenkinek.
Gyulladást spontán nem lehet kapni, hanem annak kiváltó oka van pl. kórokozó, egyéb kémiai anyag, sérülés stb. ha a beleid leálltak, akkor valószínűleg megsértették őket. Nem azt sugallom vele, hogy hibáztak, hanem azt, hogy egy császármetszés is járhat olyan "mellékes" apró sérülésekkel, fertőzéssel, ami szinte elkerülhetetlen, mert a baba élete a fontos, nem pedig a "tökéletes" műtét és sterilitás. Aztán bele lehet esni abba a néhány százalékba, amikor szövődmény lép föl. De nehogy ettől valaki azt gondolja, hogy az ő szervezete volt a gyenge...

Egy már nyugdíjas szülésznő-ápolónő mesélte, hogy ő nagyon haragszik a nődokikra, mert szerinte előbb sebészetből kéne kigyúrni magukat és csak utána nőket felmetszeniük, mert olyan sérüléseket okoznak rendszeresen...amiket el tudnának kerülni több gyakorlattal és odafigyeléssel.

A fél klinika az én ágyamnál is ott állt és mindenki aggódott, de hát nem csoda képzeld, ha te pár évvel ezelőtt vagy én két éve meghalunk, ugyan mivel magyarázták volna a pert indító rokonságnak, azzal, hogy hát gyenge volt már gyerekkorodban is az immunrendszered, én meg beleestem a szakirodalmi 600-ból 1-szer esetbe? (Mellesleg le a kalapppal előttük, mert velem is nagyon kedvesek voltak és nagyon becsültem amunkájukat.)

Börzsönyihez annyit, hogy nálam az egyik konziliumon próbált hátulról bejavasolni extra módszereket, hogyan indítsák el abeleimet, de aztán magyarázat híján én is azt mondtam, hogy nem és a főorvos(nő) is. ezek után, amikor az utolsó műtétemről kitoltak, ahol Börzsönyi volt az abizonyos, aki plusz sérülés okozásában részt vett, rontva az amúgy is életveszélyes állapotomon, a párom füle hallatára mondta azt, hogy jobban járt volna, ha a ....módszert választja, de majd így megtudja mi az a fájdalom. (2 napig morfinoztak az intenzív osztályon!!! és én nem választottam semmiféle módszert, hanem egyszerűen az ő bizonyos javaslata más orvosoknak se tetszett és amikor már akut hasi katasztrófa alakult ki nálam, akkor megműtöttek.

Nekem sebész hozta helyre azt, amit nődokik "nem teljesen jól oldottak meg". Beleket nem műt nőgyógyász...

Börzsönyit később nem láttam, nem jött oda hozzám, nem látogatott meg másik kórházban és mint említettem nem jött magától elnézést kérni, hog yja upsz valamit rosszul csináltam, bocs.

Senkinek nem ajánlok olyan orvost, aki akár csak egy ember életét is veszélyezteti figyelmetlenségből, vagy amikor az félig eszméletlen állapotban van akkor olyanokra célozgat, hogy "megérdemli" és amikor szemtől-szembe számonkérik, akkor is az egója a legfontosabb.

Minden orvost addig tisztelek, amíg ő is tisztel engem és emberszámba vesz. Ez igaz az embertársaimra is.

Bocsánat, hogy hosszú voltam, de bennem nagyon mély nyomot hagyott az, hogy hajszál híján maradtam életben és utólag derült ki egy s más...
komplikacio
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ugyan a topik már régi, de én is komplikáció hozzászólásával értek egyet sajnos.
Nem mondom hogy nem kedves és aranyos, mert tényleg az, csak sajnos mikor a helyzet úgy adja hogy probléma van, akkor meghátrál, és kibújik a felelősség alól.
Nekem sajnos még friss az élményem vele kapcsolatban, leírom ide, hátha valakit érdekel.

Az első amit szeretnék leírni, hogy Pcom van, és mikor terhes lettem, Börzsönyit ajánlották. Arról nem beszélve hogy órákat kell rá várni, nem kérdezett semmit, megvizsgált, 4 hetes terhességet állapított meg, aztán rákszűrést csinált!! Ami nem volt jó ötlet. Másnap vérezgetni kezdtem, azt mondta ez nem gond, előfordul, adott utrogestant. 7 hetesen volt szívhang, de továbbra is pecsételgettem. Majd 8 hetesen erősebben véreztem, felhívtam, mondta menjek be, oké, hát kb 2 órát ültem az UH előtt, akárhányszor hívtam , azt mondta mindjárt jön. Leszarta hogy vérzek és terhes vagyok. Megnézett UH-on egy hölgy, közölte nincs életjel, missed ab. Felhívtam az UH után, mondta menjek fel a patológiára, felmentem, néztek rám mit akarok, mondtam Börzsönyi doktor mondta hogy ide kell jönnöm. Hát ő már hazament, de lepasszolt egy másik orvosnak. Ez az orvos sajnos a nevét nem tudom, nagyon tünemény volt, együtt érzett, megvizsgált falat kapartam, de tuti beindította nekem a vetélést, mert utána estére megindult, így nem kellett tágítani, éjfélkor meg is műtöttek. Másnap hívtam Börzsönyit, mondta jön, hát nem jött, mert én már mentem volna haza, és rá kellett várni hogy elengedjen. Ismét 2 órámba telt mire végre feljött, mondta hogy ilyen előfordul sajnos, 6 hét múlva kontroll, 6 hónap pihi..hmmm és eljöttem. Nem hiszem hogy az ő hibája volt hogy ilyen korán megszakadt a terhességem, mert sok nő vetél el. Így úgy gondoltam a következő terhességnél is hozzá fordulok.

Rá 9 hónapra újra terhes lettem, megint hozzá mentem, mert őt már ismertem. Hiba volt. Ismét kezdődtek a 2 órás várakozások, de volt hogy 3 óra is volt, mindig azt mondta, mindjárt jön. Most először 6 hetesen mentem hozzá, hogy nehogy megint baj legyen, már volt szívhang. A 10 hetes UH-on közölte csináltassak a 12. héten integrált tesztet 20.000 ft. Oké, szuper befizettem. A 12 hetes Uh-ot egy néma doki csinálta, semmit nem mondott, csak számokat. Azt se hogy minden oké. Rákérdeztem, csak mosolygott, majd meglátja. Hát kössz, na mindegy, lementem a laborba, néztek rám...minek fizettem 20 ezret? Mert ezt mondták, hát hogy ez csak 9000. Ki mondta ezt? Mondom Börzsönyi, hát hogy nem jót mondott, szerencsére visszakaptuk a 11 ezer ft-ot a sejtbanktól csak írni kellett. Felhívtam Börzsönyit, mondta minden rendbe, egyszer se jött oda hozzám semmi, na hazamentünk, azt mondta a 14. héten jöjjek be, és hozzam a kombiteszt eredményt. Megint 2 óra várakozás....az eredmények szuperek, 2 hét múlva jöjjek az afp-re. Fogalmam se volt hova kell menni, éhgyomorra vagy nem, na levették a vért, a 18 hetes genetikára vinni kellett az afp-t. Felhívtam, azt mondta ő nem tudja megmondani. Hát gazdasági vezetőkön keresztül megtudtam hogy nagyon jó lett. A 18 hetest Újvári doki csinálta, rendes volt, mondta minden oké, és fiúnak látja. Folyosón összefutottam Börzsönyivel, mondta gratula, majd 4 hét múlva jöjjek. 20. héten kiderült baktérium van a vizeletbe, felhívtam, azt mondta ez mindenkinek van, csak nyugi. Később vérezni kezdtem, felhívtam, mondta menjek be. Tiszta ideg voltam, sírtam, ismét nem fogok hazudni de 11-től 13:30-ig vártam rá!!!! Nem izgatta hogy vérzek. Valami két idegen doki nézett UH-on, mondták minden oké. Le se dugta a képét. Felhívtam, azt mondta pihenjek, magnézium és nézzem a győzike showt. Megnyugodtam. Aztán 1 hétre rá nagyon erős vérzésem lett, felhívtam, mondta hívjak mentőt. Olyan lerázós volt. Felértünk, Sebestyén doktor fogadott, mert ő hazament, úgy hogy tudta megyek fel!!!!!
Sebestyén doki irtó rendes , kedves és együtt érző volt , közölte sajnos a terhességnek vége. Nem érik el a Börzsönyit, hívogassák még? Mondom nem kell, elég volt belőle, betoltak a szülőszobába, egész éjszaka vajúdtam, mondták kinyílt a méhszáj 3 újnyira és a magzatvíz szivárgott, buroksapka eltűnt, meg kell szülni. Pálmai Adrienn volt a szülésznőm, tünemény volt, lejárt a műszakja, de végig ott maradt velem!
Börzsönyi bejött reggel, kérdezte mizu??? A szülésznő megkérte hogy ne humorizáljon, és majd szól ha bejöhet, bízza rá. Megszületett, semmit nem mondott hogy sajnálja vagy hogyan tovább, azt mondta egy nyomás és kész lesz, aztán még csinálnak egy méhkaparást. Többé nem láttam, se kontroll semmi.. Fel sem jött megnézni a szobába hogy mi van velem. Érezte hogy ludas szerintem.
Az egyik ott dolgozó ajánlotta nekem Gidai dokit. Tündéri orvos, elmondtam neki mi történt, sajnálta, rákérdett a pcomra, kezelik-e mivel, minden érdekelte, vittem neki a boncolási jegyzőkönyvet, megmondta belőle hogy bizony fertőzés alakult ki, és ennek volt jele a vérezgetés és ha akkor kapok antibiotikumot, most is élne.
Azóta Gidaihoz járok, hol magánba, hol a klinikára, ha ő azt mondja mindjárt jön, rögtön ott is volt. Minden Uh-ra ő vitt be, nem passzolt le senkinek. Ugyan még nem vagyok terhes, de már rajta vagyunk az ügyön . 1 év telt el a szörnyűség óta, és most érzem hogy készen állok lelkileg, testileg. Gidai az orvosom és csak mellette maradok. Ég és Föld a kettő.

ÉN csak leírtam az én történetem, nyilván van aki dícséri. Csak egy orvos ne csak aranyos és kedves legyen, hanem ha baj van ott legyen veled ahogy komplikáció is megírta.
OKé hogy az UH-ra várni kell sokszor, de amikor felhívod 20 hetes terhesen hogy vérzés lépett fel, és nem is akármilyen, hogy még akkor is váratott 3 órán keresztül??????Na ez csúcs
 
 


Sziasztok!


Sirena, először is nagyon sajnálom, ami veled történt, elképzelni sem tudom, mennyire szörnyű lehetett. De őszinte megdöbbenéssel olvastam a tapasztalataidat Börzsönyi doktorról. Tény, hogy az elszólásokból teljesen rá ismertem, de én nem csak nagyon jó fejnek, de nagyon alapos, korrekt és lelkiismeretes dokinak ismertem meg.


Két gyereket szültem nála, és csak miatta mentem fel vidékről, pedig az itteni szülészet modernebb és jobb állapotban van, mint a SOTE II (bár épp felújítják). A második terhességem elég problémás volt, de mindig azt tapasztaltam, hogy inkább elébe ment a dolgoknak - ha kicsit is olyan volt a lelet, antibiotikumot, hüvelykúpot írt fel, én is véreztem az elején, utrogestant kellett szednem és sokáig pihennem. A 27. héten kicsit nyílni kezdtem és görcsölgettem, inkább befektetett és gyógyszert váltottunk, nehogy koraszülés legyen s végül a 40. héten született meg a kislányom. Természetesen éjszaka, de be is jött hozzám azonnal. A szülés után is felmerült probléma - mint utóbb kiderült, nem a szülés miatt, sebészeti megoldás kellett végül - de az első műtétet ő csinálta, bejött a szabadnapján, csak miattam. S rendszeresen meglátogatott, még a szülés utáni műtétnél is minden nap bent volt, pedig akkor a szülészet már a szemészeti klinikán volt és én a másik, régi épületben feküdtem.


Tényleg nagyon sajnálom, ami veled történt és teljes elképedéssel olvastam. Mert mellettem a bajban is ott volt, nem éreztem, hogy cserben hagyott volna.


De őszintén remélem, hogy már jól vagy és hogy már régen magadhoz ölelhetted a babádat!


 

fzsanya
8000
 
 


Mai napon nála jártam egy spirált rakattam fel vele. Maszk nélkül mentem. Olyan bunkó stilusba leorditott inkább nem részletezném.ok fél megértem. De azt gondolom hogy ilyen stílusba egy orvos soha nem beszélhet senkivel. Nem mellesleg ezeknek tapsolnak! Bravo
 


Több, mint egy éve jártam nála egy kellemetlen fertőzés miatt. Öt és fél órát kellett várnom. Késett egy órát a rendelésről, majd egy órányi rendelés után elment ebédelni. Amikor szóltam az asszisztensnek, hogy már nagyon régóta várok, akkor nagy nehezen behívtak. Megvizsgált, majd elintézte azzal, hogy ez egy kis fertőzés. Utána elkezdett velem minősíthetetlen hangon, káromkodva kiabálni, hogy nem ide kellett volna jönnöm, hanem a saját lakhelyem szerinti nőgyógyászatra vagy magánrendelőbe. Próbáltam nyugodt maradni, de amikor azt vágta a fejemhez, hogy "meg ne lássam itt magát még egyszer", kijöttem, és rávágtam az ajtót. Soha orvos nem beszélt velem így. Másnap elmentem egy másik orvoshoz, aki alaposan megvizsgált, és elmondta, hogy ez nem egy "kis", hanem egy nagyon csúnya fertőzés, tehát szakmailag is leírta magát nálam. A mai napig bánom, hogy nem tettem panaszt ellene.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron