Új privát üzeneted érkezett!

Jaaaj a Lintner doki nagyon szuper! Profi is és kedves is. Az első két babámnál még ő is ott volt a kórházban.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szuper :) . Így menjen tovább minden!

Kép
 


Lányok, bocsi hogy ennyit kérdezek, hétfőn megyek AFP-re 16+2 leszek, hogy kerül hozzám annak az eredménye? Kinél kell átvenni, mert ugye vinnem kell majd a 18 hetes UH-ra az meg a magánba van

Kép
 
 

 
 

A vérvételnél megmondják kb. mikorra lesz kész. 2 hét szokott lenni és az ambulancián adják ki.

Kép
 


Sziasztok, gondoltam leírom mi újság 
Picurkám egyre többet mocorog, szerencsére minden rendben van vele. Holnap megyünk a 4D-re, már nagyon várjuk, AFP értékem is tökéletes 1,17 Mom
Teszek fel nektek egy 18 hetes pocakot 18 hetes

Kép
 
 


Szia Sirena,

De szépen gömbölyödik a pocakod!!! Lassan a felénél tartasz, innentől már úgy repül az idő, élvezd minden percét! Nálunk is minden rendben. Túl vagyunk egy cici gondon, nagyon bedurrant sajnos, de mindenféle praktikát bevetve már rendbejött. Szoptatással kapcsolatban az lll oldala tényleg nagyon jó! Nóri baba is szééen fejlődik, már 4kg és kinőtte az 56os kollekciót :-)

Doki bácsihoz ma kellett volna menni 6 hetesre, de tegnap hívtak, hogy elmarad a rendelés. Így csak két hét múlva tudok menni. Remélem rendbejöttem teljesen :-) . Jó lenne már a megerősítés.

Zsuzska,
Nálatok mi újság?

Kép
 


Anyco,

Rólad is rég hallottunk :-) . Remélem minden Gidais kismama jól van!

Kép
 


Sziasztok!


Sirena szépek vagytok! :)


Köszike, jól vagyunk. Túl sok időm nincs, lekötnek a gyerekek. De nem baj. Ádi gyönyörű, ápr.15én volt 2 hónapos.6200 g. Rengeteget nevet, már próbálkozik a csörgőzéssel is. Este 8tól reggel 5ig alszik :) Egy kis tünemény :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Megvolt az UH, holnap jövök a részletekkel, fotóval, mindene tökéletes, Valent doki volt ő is tündér és kisfiúúúúúúúúú 1000000%

Kép
 
 


:D :D :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 



Terhességi kor menstruáció szerint 18 hét 4 nap, korrigált AFP: 1,14 MoM




Egy élő magzat, medencevégű fekvésben.




Lepény a fundusban hátsó falon tapad, normál helyen történő placentáció. A magzatvíz mennyisége átlagos.




BPD: 43 mm, fej átmérő)




 HC: 154 mm,(fej körtérfogat)




 AC: 131mm, (has körtérfogat)




 FL:30 mm, (combcsont)




 NB:6,9 mm(normál érték), Prenasalis rés:1,7 mm (normál érték). Jó életjelenségek, normál magzatmozgások, ritmusos szívműködés. FHR: 144/min. A biometriai adatok 18 hetes 5 napos graviditáshoz tartoznak.




Ép agy és arckoponya ábrázolódik. A koponya alakja, csontosodása normális. Normál tágasságú liquorterek. (agykamra)




Arc: ajakhasadék nem észlelhető. Orbita orrcsont megjelenése szabályos. Nyaki régió eltérés nélkül, a nyaki redő vastagsága kisebb mint 5 mm.




Gerinc: Párhuzamos vonalú. A csigolyaívek zártak.




Mellkas: részarányos, alakja szabályos, a tüdők normál echogenitásúak. A rekesz folytonos.




Szív: Normál tengelyállású. Alakja, nagysága, elhelyezkedése és a cardio-thoracicus index normáis. (szívelégtelenség kizárva). Szabályos négy üreg ábrázolódik. A kiáramlási pályák szabályos lefutásúak és egyelőek, egymást keresztezik. Kompenzált magzati keringés.




Hasfal: Ép hasfal és köldökzsinór eredés. A köldökzsinór három eret tartalmaz.




Hasüreg: gyomortelődés kimutatható, a máj és a belek echogenítása szabályos.




Vesék: helyzete, alakja, szerkezete és mérete mindkét oldalon phyziológiás, normális tágasságú üregrendszerrel. Jó hólyagtelítődés.




Végtagok hosszú csöves csontjai hiánytalanul ábrázolódnak. Kezek és lábfejek megjelenése normális, durva rendellenesség jelenleg nem látható. Körülírt kóros folyadékgyülem a testüregekben nem észlelhető. Subcutan oedema nem látszik.




 




Az uterus fala normális, környezetében kóros körülírt képlet nem ábrázolódik. Mindkét oldalon normál nagyságú és szerkezetű ováriumok. Douglas-üregben folyadék nincs.




Durva fejlődési rendellenesség nem látható.



Kép
 
 



Kép
 
 


édes kis cukifalat :) most olyan irigy vagyok ! Es van már neve a pocaklakó úrnak?:)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Bizony, Csabika lesz 
Itt van róla az UH videó
https://www.youtube.com/watch?v=zlo0pby ... e=youtu.be

Kép
 
 


Sirena! Gratulálok Csabikához!!!  Mi is jól vagyunk, az én Diám 13-án lesz 8 hónapos. A mozgása miatt kicsit néha aggódom, de voltunk ortopédián és ott azt mondták, hogy teljesen rendben van. Amúgy nagyon változatos napjai vannak, mindig van valami programunk, most hétvégén például wellnessezni voltunk.  Akkor én is teszek fel róla egy képet, hogy lássátok. pihi :-)
 
 


Sziasztok lányok!
Szerencsére minden rendben Csabikával is meg velem is. Méhszáj teljesen zárt, megint levette a hüvelyváladék tenyésztést, 2 hét múlva eredmény. Megkaptam a beutalót a cukor terhelésre is 3 hét múlva megyek oda is 
Doki aranyos mint mindig, maximálisan meg vagyunk elégedve vele.
Ilyen a pocakom, és Csabika első ruháját megvettem

Kép
 
 


Nagyon vagány kis ruci!!!  A pocakod meg nagyon csinos! Jól áll!
 
 


Sziasztok,

Sirena, most kicsit irigykedem én is!!! Mert annyira gyorsan megy az idő, hogy már most azt mondom mindig, hogy milyen nagy már a mi Nórink is. És olyan jó lenne visszafordítani majd! Mi is betöltöttük a 2. Hónapot, szépen gyarapszunk, 4700 g. Dokibácsinál is voltunk, sajnos kicsit késett,vittük Nórit is, de felébredt, sírt, így apával visszamentek a kocsiba, és nem tudtsm büszkélkedni vele. Mondjuk kicsit szét volt esve a dokink, úgyhogy nem tudom, mit szólt volna.

Kép
 


Sirena,

Jól gondolom, hogy ez scampes body? Mi imádjuk ezeket, most rendeltem tőlük egy csomó mindent :-) .

Kép
 


Minike, azt tudom hogy mikor én voltam nála 8-án , nagyon fájt szegénynek a feje.
Nem tudom milyen, a baross 36-ba vettem a babapont boltba

Kép
 
 


Sziasztok, július 20 vagyok kiirva, halistennek eddig minden rendben van, 32. heti UH volt tegnap, 1800gr.

Azt kérdezte a doki, hogy van e már szülésznő? Mondtam, hogy nincs, adott 2 számot is. Nincs nálam a papír de egy Anna és egy Judit nevű hölgy, ha jó emlékszem.

Van bárkinek tapasztalata velük?
Hülye kérdés, de ha felhívom valamelyiket akkor onnantól ő a fogadott szülésznőm lesz vagy nincs ilyen elkötelezettség?

Megeri szülésznőt fogadni?

előre is köszi a válaszokat.
 
 


@nyulata:


Kedves Nyulata!

Én január végén szültem a Doktor úrnál. Nekem nem volt fogadott szülésznőm. A 41. héten feküdtem be szülésbeindítás miatt. Este 7-kor a szülőszobán az ügyeletes dokdtor nő zselét helyezett föl, ami este 11-re meghozta hatását. Egész éjjel vajúdtam, az akkori szülésznők nagyon kedvesek és aranyosak voltak. A fájásaim viszont hajnalra alábbhagytak, valamint csak 2 ujjnyira tágultam, pedig 1 perces fájásaim voltak hajnali 3-ra. Aztán reggel 7-ig semmi nem történt, ekkor a műszakváltás miatt is, szülőszobára kerültem (addig egyedül voltam egy vajúdóban, a páromat sem akartam még riasztani, majd ha élesre vált a helyzet). Na itt reggel 8-kor jött be a legtüneményesebb szülésznő: Ő Somogyi Judit. Szerintem a Doktor úr az ő elérhetőségét adhatta meg Neked. Én szívből tudom Neked ajánlani. Bennem végig ő tartotta a lelket. Mert reggelre én már nagyon kimerültem, a császáron gondolkodtam, és azon, hogyha a Doktor úr megérkezik, akkor átbeszéljük  dolgokat. 

Nos ezért lehet egyesek megköveznek, de a nála való szülésben én csalódtam. Semmi rosszat nem csinált, de mikor reggel megérkezett, még csak oda sem jött megkérdezni hogy bírom, hogy vagyok. Burkot repesztett, de még csak nem is mondta, hogy mi fog történni, majd kiment. Legközelebb a tolófájásoknál láttam, amikor is Judit már többször kiment keresni, mert kiderült, hogy a Babám nyakára kétszer rátekeredett a köldökzsinór, és emiatt mindig visszacsúszott. A Doktor úr megérkezvén a pocakomnál ellent tartott mikor nyomtam, így 12 óra vajúdás után született meg 4.130 gr-mal a kisfiam, aki korábban 3200 gr-ra lett becsülve. Lehet, hogy a szülésem alatt más sürgős dolga is akadt, de ezt mondjuk említhette volna, egy picit emberségesebb lehetett volna, hisz én nagyon bíztam benne, de még egy jó szót sem kaptam.

Én nagyon bíztam benne végig a terhesgondozás alatt is, mert volt egy kisebb problémánk is, de végig nagyon figyelmes volt, emiatt számomra a vele való szülés picit csalódás a mai napig. És bevallom, mély nyomokat is hagyott bennem. Csak egy picivel több emberség hiányzott volna. De ezt hála az égnek, Judittól megkaptam. Bátorított, mikor már nagyon el voltam keseredve, és ez az, ami ott és akkor erőt adott. És az sem tűnt fel sem a  Doktor úrnak, sem a gyermekágyas nővéreknek, hogy mennyire kimerültem, mert a befektetés napján délig ehettem csak, utána csak kevés vizet ihattam, így másnap 11-re már totál kivoltam. Tolószékben vittek föl a gyermekágyas osztályra, ahol délután 4-ig nem tudtam az ágyból felkelni, és este 7-re volt csak annyi erőm, hogy a babámért elmenjek, láthassam picit. Egy órát volt velem, mert nem bírtam ellátni, így éjszakára beadtam. Persze másnap reggel 6-tól már velem volt, de még másnap is nagyon gyenge voltam. 

A szülést követő két nap persze jött a Doktor úr meglátogatni, illetve a varratszedéskor is nagyon kedves, figyelmes volt, de nekem ez a szülésnél hiányzott. Szerintem ott erre nagyobb szükség lett volna. 

No de mindegy is,emiatt nem fogok más orvoshoz menni, nyilván neki is lehet rossz napja, de amiatt, hogy mély nyomokat hagyott a szülés bennem (a pozitív oldala mellett), a következő babánál nem is érdekel, hogy bent lesz-e. Megfogadtam, hogy legközelebb már fogadott szülésznőként Somogyi Juditot fogom felkérni, és remélem, hogy elvállal. 

Ne haragudjatok, hogy őszintén megosztottam ezt veletek.



 


@durcipok

Nagyon szépen köszönöm az őszinte sorokat!
Megmondom őszintén, hogy a terhesgondozás alatt sem mézesmázas a Doktor úr, de ezt valahol értékelem is, mert jobb a tárgyilagossag, mint a sok mellébeszeles.
Halistennek eddig minden problémamentesen zajlott, ez a másfél hónap már csak elmegyek nyugiban.

Akkor mindenképp felhívom Juditot, mert megnyugtató, amiket írtál.
Köszönöm szépen :D
 
 


Sziasztok, én még csak a 24. hétben vagyok, épp pénteken megyek cukorterhelésre, kicsit izgulok, mert amúgy is diabéteszes vagyok, ez van. 
Amúgy minden oké, kicsi fiam szépen nő a pocakba

Kép
 
 


Sziasztok! Én is régen írtam. Tegnap voltam 18. heti UH-on a klinikán és eléggé csalódott voltam. A doki csak nézte a monitort, méregetett, de semmit az ég világon nem mondott. Csak a legvégén, hogy oké és diktálta az adatokat a nővéreknek. Én kéreztem rá, hogy a nemét lehet-e tudni: igen, fiú. Mintha ez olyan természetes lenne.... Érdekes volt, dehát gondolom ennyi fér bele az ingyenes vizsgálatba.
Du. dokibácsinknál is voltam és ott megnyugodtam, mert átnézte a vitt eredményeket és mondta minden oké a babával, majd meg is mutatta őt részletesen :) Persze ő is mondta, ha  jó képeket akarunk akkor érdemes egy 4d-re elmenni, ez lesz.
Volt itt valaki, akinek a terheléses cukornál inzulint is kellett nézni? Én IR-es vagyok és nekem nem elég a sima cukor. Elvileg a klinikán megcsinálják, ha külön fizetek érte, de félek túlbonyolítják.

Kép
 


Sziasztok!


Sajnálom a negatív tapasztalatokat, de nézzétek el neki, ő is ember, rengeteg kismamája van, iszonyú sok a dolga, neki is ott a család. Ennyi dologban helytállni, 100%ban odatennie magát, nagyon nagy dolog. Igen, nem mézes mázos, én 6,5 éve járok hozzá, kb. 3 gyereknél jutottunk el odáig, h jópofizik velem. Azóta "jóban vagyunk" , poénokat is megenged velem szemben,személyes dolgok, stb...


Nekem pl.nem volt fogadott szülésznőm, mind profi volt, kedves akik velem voltak. En nem is igényeltem a sok törődést, ezért mindegy volt ki van bent. Viszont rettenetesen fontos volt, hogy az Orvosom ott legyen velem! Sajnos az első és a 4.szülésnél nem volt bent, hiányzott is nagyon. De mikor ott volt,akkor minden ok volt :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska, akiről Andi írt nem Gidai volt, hanem aki a 18 hetest csinálta a klinikán. Gidaihoz pont ment délután szerencsére, aki megmutatta neki rendesen 
Andi, mikor voltam ott is nézetett inzulint valaki, és fizetett érte, semmi bonyodalmat nem csináltak belőle
Hát nekem nem lesz jó az eredmény, és nem is csodálom, eleve cukorbeteg vagyok, az én diétám és gyógyszerem a napközbeni étkezésekhez van beállítva és nem a 75 gramm cukorhoz Megmértem a 2 órást a lötyi után még vérvétel előtt és 13 volt Napközben pedig reggeli után 5,6 ig megy fel, ebéd után meg 6,8 max!!
Nagyon remélem nem írják be ezt a ronda eredményt vagy megismételtetem egy reggelizőssel. Végre sikerült híznom egy nyamvadt kg-t, az is a gyerek csak sztem

Kép
 
 


Sirena, tudom :D durcipolk volt az akinek csalódás volt a szülés,én erre irtam

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Jaaaaa, jóóó

Kép
 
 


Sziasztok, jó régen írtatok
Gondoltam bejelentkezek hogy minden oké, június 12-én volt a kicsifiam 750 gramm körüli
Most majd 3-án megyek kiváncsi leszek mennyit nőtt a kis drága.
El kezdtem összeállítani a listát amit majd venni kell a picinek, meg nekem is, hát...nem semmi. Zsuzska, neked volt ilyen listád, vagy valakinek?

Kép
 
 


sirena szia :) volt igen, de csak fejben :) van egy csomó felesleges cucc, majd leírom, h szerintem mi jó, vagyis nekem mi vált be.


 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Zsuzska, azt nagyon megköszönném

Kép
 
 


En kaptam egy listat excelben, amit a tavaly szult unokatestverem kiegeszitett a megjegyzeseivel, es ebbol szelektalva csinaltam mindent - elokeszuletek, korhazi csomag osszerakas stb.
Van rajta felesleges sok hulyeseg is, de halistennek elegge racionalisan latjuk igy a csaladban a dolgokat, ugyhogy ami kell, kiemeltem sarga/zold szinekkel.
Meg a bababoltban is megdicsertek, hogy milyen praktikus popec listam van

Elvileg ide feltoltottem, de ha megsem, es kuldesz nekem egy email cimet, szivesen atkuldom.

Babakelengye excel (xlsx)
 
 


Köszönöm, megvan átnézem :)))

Kép
 
 


Lányok, a hüvelykenet vizsgálat eredményére mindig sokat kell várni? Volt, akinek elküldték emailben vagy mindig telefonálgatni kell miatta?

Kép
 


Nekem nem küldték, én a legközelebbi kontrollnál kérdeztem még rá. De szerintem írhatsz esetleg egy e-mailt az info@drgidai.hu-ra...
 
 


Persze, ha nincs semmi ráér 4 hét múlva is, de ha gond lenne, nekem az lenne a logikus, hogy felhívnak vagy legalább emailben értesítenek. Ma sikerült telefonon elérnem a rendelési idő alatt, így már oké, köszi.

Kép
 


Sziasztok, jöttem bejelentkezni
Kicsi fiam már 33 hetes és 1925 gramm a becsült súlya 
Minden rendben van vele, befordult fejvégű fekvésbe
Lassan már mindent megveszünk neki, már csak a kórházi csomagomba kell pár dolog. Lányok, ti a kórházba milyen popsikenőcsöt vittetek? Egyáltalán melyiket használtátok?

Zsuzska mi újság feétek?

Kép
 
 


Sirena en el vok havazva. Tart még a nyári szünet, igy itthon mind a 4 gyerkőc. Hát embert próbáló :) Készülünk a suliba, nagyfiam elsős lesz. A 2.fiam ma 4.éves :) Andriska rossz mint a bűn, Ádi egy kis tündér. Mindjárt 6 hónaps, most növeszti az első fogacskájat, már mászni is próbál. Szopizik, de már ismerkedik az ízekkel. Őszibarackot dinnyét szereti, a banánt nem igazän. Vettünk 7személyes autót, nagy az öröm :)


Szóval mi elvagyunk. Neked meg már nem sok van hátra, hogy birod a meleget??


 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Egész jól birom a meleget, de csak ha nem kell kimozdulnom otthonról  Nem semmi lehet 4 gyerek, de bizti hatalmas az öröm :)
Mi is alig várjuk, hogy megszülessen Csabika, már nincs sok hátra, ha már átlépem a 36. hetet, fellélegzek, addig már csak 3 hét 

Kép
 
 


Sziasztok!

Sirena gratula, hogy szépen növekszik a pici Fiad! Popsikenőccsel kapcsolatban én kifejezetten gyógyszertárit szerettem volna használni, amit a gyermekorvos ír föl, de nekünk receptet csak a pici születése után adott. Így egy babaváró csomagban volt Sudocream popsikenőcs, azt vittem be és használtam. Azóta is nagyon szeretem, és ha épp elfogy a gyógyszertári, azt használom. Mert egyébként drága.



 


Sudocrem nekem is van, lehet akkor én is azt viszem be. Köszi Viszont még a szülés előtt a gyerekorvos odaadja a receptet a gyógyszertárihoz, lehet akkor mégis azt fogom.

Kép
 
 


Ha kiszámoljátol, a Sudocream éri meg a legjobban. Én a legnagyobb kiszerélst szoktam venni, 450g v.500g , és kb 1,5-2 évig elég. Na és ugye eszméletlen jó is. Ne felejtsétek el, hogy nagyon vékonyan kell kenni, nem kell annyi mint a patikaiból.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok, gombóckám közel 2400 gramm
Az én szülésznőm is úgy néz ki Somogyi Judit lesz

Kép
 
 


Sziasztok :)
Kedden szülésznő, szerdán CTG

Kép
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok? Sirena mi újság? Milyen volt a ctg, és milyennek találtad a szülésznőt?

Zsuzska hogy vagytok?



 


Sziaaa, remek volt szerdán a CTG, Csabika mozgott rendesen. A szülésznő tündéri
Holnap megyünk megint CTG-re, és lesz egy UH is, Kati fogja csinálni, már nagyon várom 

Kép
 
 


Kati? Hááát....tök faszán megmérte Ádimat alig 2,5 kg-nak :/ Teljesen ki voltam akadva , h miért ilyen kicsi. Erre egy héttel később 3255 g-mal született meg.


Na, nálunk beindult a suli ovi végre :D Nagyfiam most kezdte az 1.osztályt :D Ádim ég mindig egy kis tündér, lassan hozok róla képet is !


Sirena már nem sok van hátra! Tudom a vége  a legnehezebb . Kitartás


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Nekem anno a doktor úr is elmérte Diát... 2900 grammot becsült születése előtt 1,5 héttel, aztán pedig 2650 grammot nyomott születésekor. 

Sirena! Én is sokat gondolok Rád és szorítok ezerrel!!! 
 
 


Sziasztok, minden oké volt
Kati 2850 grammra mérte, megnéztem az adatokat és az alapján egy olasz oldalon 2900 gramm és 48 cm. Kb még jó is. 
A doktor úr szabin van, remélem a héten nem szülök meg, mert jövőhéten már lesz a doktor úr. Ha mégis megindulna, akkor Valent dokira hagyott. De nem fog
Én már nagyon várom hogy megszülessen

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron