Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!
Örülök, hogy beindult itt az élet! :D

Szöcsi!
Jelenleg 9 foga van Lilinek, és még kettő őrlőfog hátra van. Szerintem 1-2 nap, és azok is kint lesznek. Már nagyon várom, mert irtó nyűgös. Az egyik pillanatban kis angyal, a másikban meg üvölt, éjszaka is többször ébred. :(

Katica!
Sima influenza ellenit felírattam, ha túl leszünk a 15 hónapos oltás lecsengési időszakán, akkor megyünk és beoltatom. H1N1-t nem kap. Én a média által felfújt dolognak tartom, és a gyógyszergyártóknak is el kell adni azt a 6 millió adagot ugyebár. A férjem beadatta mindkettőt, mert a betegsége miatt veszélyeztetettnek tartottuk, ill. ő minden nap rengeteg emberrel találkozik, az orvos is ajánlotta, így talán nem is hozza haza. Én nem adatom be, a fenti véleményem miatt, ill. optimista is vagyok.

Donika!
Úgy örülök, hogy írtál! Mindjárt megszületik a második gyerkőc. Megkérdezhetem, hogy fiú vagy lány lesz? Nevet sikerült már választani?

Lili!
Nem tudom, hogy mi régebben összefutottunk-e, de azért megengeded ugye, hogy gratuláljak a gyerekekhez. Tündériek!

Lányok segítsetek! Miből áll egy 15 hónapos gyerek napi étrendje? Mennyi tejet kell innia? A válaszokat előre is köszönöm.

Itt megint esik. Jó lenne kimenni, lehet beöltözünk, és elindulunk, ha a csajszi felébred. :roll:
Vendég
 


Nők,
köszönöm, aranyos vagy!
15 hós étrend: mivel már mindent ehet, majdnem ugyanaz, mint a tied. Reggelire, ebédre, vacsira ugyanaz, tízóraira, uzsira joghurt, gyömölcs, piskóta, ilyesmi. Ha Lili nem igen eszi a kenyeret, reggelire kaphat tejbegrízt, pelyheket is, és akár vacsira is.
Tej vagy tápszer: reggel és este egy adag, kb. 2,5-2,5 dl, bár az enyémek sose ittak meg annyit, de napközben is sok tejterméket kaptak.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok

hú nagy dilemma, mert eddig akárhány gyerekorvost megkérdeztem egyik sem javasolta 3 év alatt... :roll: így legyek okos
Vendég
 

 
 

sziasztok!

nem felejtettelek el Titeket, csak alig van időm. szept 23-án megszületett Noémi nevű kislányom 2740 gr 54 cm 38. hétre. Minden rendben , nem könnyű 2 kicsi gyerekkel.

most megyek is, majd még jövök.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske sok szeretettel gratulálok a család bővüléséhez! sok tejcit!
Vendég
 


Gömböcske! Nagyon jó egészséget, sok örömet, tejcit kívánunk Nektek! Olyan jó hallani felőletek!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Katica! :D
Igen, lassan itt a vége, kislányunk lesz, és a Míra nevet fogja kapni.
Miért írod, hogy Ti befejeztétek?

Lili!
Helyesek a gyerkőcök. :D

Gömböcske!
Én is gratulálok. :D

Nők! :D
Aranyos vagy. Nagyon közeleg a szülés ideje, eléggé be vagyok tojva.

Boni!
A H1N1-t én sem adatom be egyelőre Zsombinak, csak a szezonálist kapta meg. A gyermekorvos azt mondta, hogy tulajdonképpen 3 év alattinak is már beadták, igaz nem soknak, de ő is egyelőre a szezonálist mondta.

Végül mégis felvettem szerdán a H1 N1-t, a nődokim azt mondta minél előbb, a háziorvosom viszont egyáltalán nem értett vele egyet, marha jó! :twisted: Nem volt semmi bajom utána, remélem a picinek sem ártottam vele!!! :oops:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika voltunk ma Tescóban, és a parkolóban volt a FŐnix MEdes kocsi volt lehetőség beoltatni magunkat. túl vagyunk rajta apával :roll:

más kismama ismerősöm is beoltatta magát! állítólag szülés után még fél évig védi a babát! húgom szoptat ő is. beadatta.

a szezonális influenza is csak 3 éves kortól van nem? vele tanácstalan vagyok, de asszem neki marad az extra immunerősítés..

vagy még van állítólag egy hasitott split nevű cucc erre rákérdek majd...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.11.21 22:12-kor.
Vendég
 


Lili!
Köszi, az étkezéssel kapcsolatos tanácsot. Lili sem issza meg a 2,5-2,5 dl tápit, de elég sok tejterméket kap napközben.

Gömböcske!
Szívből gratulálok! Sok tejcsit, jó egészséget, és nyugalommal teli napokat kívánok! Azért ha időd engedi, nézz be néha.

Donika!
Gyönyörű név a Míra. Nekem is nagy favoritom volt. Kívánom, hogy gyors, problémamentes szülésed legyen. Zsombi mit szól a tesóhoz?

Boni!
Szezonálisat már lehet nekik adatni, jövő héten Lili is megkapja.
Vendég
 


Sehol senki?!
Már napok óta... :shock: :cry:
Vendég
 


Sziasztok! Alig van időm írni, házimunka, készülődés a szülinapra, délután séta (kb. 40 perc, mire felöltözünk, elindulunk), férjem vizsgázik a jövő héten, egyszóval bolondokháza.

Jól vagyunk, lurkók szépen gyarapodnak. Létezik 1 éves státuszvizsgálat? Mert eddig hozzánk mindig kijött a védőnéni és elintézte a dolgokat, de mivel már elég nagyok vagyunk, le tudunk szaladni a dokinőhöz mi is. Bár eddig ő is mindig kijött, nehogy valami nyavalyát összeszedjünk a rendelőben.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske,
létezik. Én is megkérdeztem a doktornénit annak idején, hogy egy évesen menjünk-e. Azt mondta, megnézné őket.

Gömböcske!
Gratulálok!

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy végre valaki benézett... :)

Szöcsi!
A mi dr.néninknek hetente 2x van tanácsadása. Oda csak egészséges gyerekeket vár. Fél éves korig havonta, utána kéthavonta, 1 éves kor után 3 havonta, 2 éves kortól pedig félévente várja a gyerekeket. A gyerekek eü. kiskönyvében benne vannak a kötelező státuszvizsgálatok időpontjai. Az 1 éves is közéjük tartozik. Bár lehet, hogy orvosa válogatja, ezt betartja-e. Nálunk szemvizsgálatra is kellett vinni Lilit.
Hogy elszaladt az idő! Mindjárt 1 évesek a skacok! Ajándékok már megvannak? Nagy buli lesz? Torta? :P

Lili!
Még egy kérdésem lenne a tápival kapcsolatban. A mennyiséget hogyan kell csökkenteni? Mennyi idős korban kell kevesebbet adni Lilinek?

Többiek?!!!
Vendég
 


Nők,
bevallom, nem emlékszem, de egy évesen már csak reggel és este ittak, kb. másfél-másfél decit. Így értetted? Egy év után már tejet is adtam nekik, kiváltottam vele egy rész tápot.

KépKép
lili73
 
 


Gömböcske
Gratulálok,nőjetek nagyra! :P

Donika
gyönyörű név a Mira!
Drukkok mennek! :) majd tudósíts! Hol szülsz?
Tesó,azért mert ismétlődhet a toxémia, főleg mert korán jött elő. Most úgy gondoljuk, nem merünk kockáztatni.Később meg már 35 felett leszek :(

Lili
nagyon édesek az ikrek, jól látom h. Aliz nagyobb? :)

Szöcske
a szülinap is akkora buli lesz mint a keresztelő? :lol: Milyen nagyok már Ők is!

Közben Léna megtanult földhözvágva hisztizni, majd mikor felállítottam toporzékolt.
:shock: :) nem korai ez még??

Kép
katica_75
 
 


Katica,
az tényleg korainak tűnik :D
Alizka kisebb, csak előrébb ül a képen, azért látszik nagyobbnak.

KépKép
lili73
 
 


Katica! A szülinap amolyan busójáráshoz fog hasonlítani, csak jönnek és jönnek majd a rokonok. Egyelőre kaptuk ugye a kockafaló vízilovat, egy Chicco felfújhatós nemtudommit és egy Eichorn többoldalú fakockát, aminek minden oldalán van egy játék, a tetején bogyóhúzogató, ahhoz oda tudnak ülni mindketten. A többit még meglátjuk. Ünneplés a jövő héttől, mert a férjemnek le kell vizsgáznia.

Bilizés szerintetek mikortól indulhat? Kirácskát csakis reggelente ráültetem kb. 1 hete, ül rajta, nem ellenkezik és minden reggel sikerül is neki. Nem korai még? Egyesek szerint pszichés zavart okozhat, nem elég érettek még rá. Norbikával nem próbálkozom, mert rögtön leugrik a biliről.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske
nem vagyok egy biliszakértő, de mindenhol azt olvastam nem szabad korán kezdeni mert mindenféle zavart okozhat. 24hós kortól javasolják a szoktatás kezdetét. Én még nem is gondolok rá, tök kicsik még.De ez csak egy vélemény. :wink:

Jó kis elhúzódó partizás lesz akkor nálatok. :lol:

Lili
ja hogy azért? :shock: :lol:

Kép
katica_75
 
 


Gömböcske :P
Gratulálok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Hunornak, Kirának és KisNorbinak nagyon boldog születésnapot utólag is!!!!!

nagyon szépek a gyerkőcök meglestem őket! :wink:
Vendég
 


Nők nálunk reggel és este van még tápi.. 250ml . de kapott már sima tejet is.. :lol: szerintem én 18hós koráig igy maradok aztán után majd lesz valahogy
Vendég
 


Gyors leszek, mert nagyon kevés időt hagynak az ikrek!

Szülinap jól sikerült, teszek ide is fel néhány képet. Járni még nem járunk, de szépen állnak, ülnek a lurkók. Állni olyannyira, hogy villámgyorsan kiszállnak az etetőszékből, ha valami nem ízlik. Nagyon mozgékonyak, hajuk kevés, egyébként jó gyerekek. Kira minden reggel bilibe kakil, dokinő szerint napi 3x5 perc nem árt neki, de szeret is rajta ülni. Amolyan üldögélős csajszi, nagyon bújós, ragaszkodós, sokáig lógatja a lábát az ölünkben. Szeret gagyarászni, mosolyog, kukucs-játékot imádja, ő az élénkebb, mondhatnám azt is, az igazi értelem.
Norbika egy sajtkukac, állandóan jön-megy, szerel, telefonál, pakol, csiklandós nagyon, olyankor kacag nagyokat. Nem beszél, csak ö-ö és mutogat a szekrény tetejére, hogy mi kellene neki. Nagyokat esik, de ez nem zavarja, kapaszkodik állandóan. Ha Kira elveszi a játékát, ami gyakran előfordul, előbb legörbül a szája kb. 5 percig, aztán eszébe jut, hogy sírni is kellene. Nagyon jószívű, igazi érzelem.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske!
Sok Boldog Szülteésnapot Kirának & Norbinak!

Hunor Babát is Isten Éltesse!
Kép

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok

Megszeretnélek titeket kérni, hogyha van egy kis időtök akkor megnéznétek, és kitöltenétek a lenti linket?!
A sógorom középső lánya szülésznő hallgató és neki kellene a szakdolgozatához !

http://realsandro.limequery.org/index.p ... =Y&lang=hu


Előre is mindenkinek nagyon szépen köszönjük a segítséget!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Elküldtem a kérdőívet, sok sikert unokahuginak.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Erika elküldtem én is :lol:
Vendég
 


Erika!
Én is kitöltöttem a kérdőívet.
Vendég
 


Szöcsi!
Nagyon boldog szülinapot kívánok a manóknak így megkésve is! :oops:
Képet tennél fel róluk?

Boni!
Igazándiból az érdekel, hogy meddig kell "kötelezően" meglennie a napi 500 ml tejalapú tápláléknak? Két éves korig? Vagy ahogy alakul?

Olyan csendes mindenki. Remélem az ünnepek után kicsit nagyobb élet lesz itt. A télapózás hogy sikerült? Karácsonyra mi lesz a menü? Aki olvassa és ráér pár mondat erejéig, írjon légyszi. Olyan magányos vagyok mostanában. :cry:

Egyébként nálunk hajnal óta esik a hó. Lili már mondja is, hogy menjünk ki hóbábút építeni. Örül a hónak, élvezi.

Remélem bekukkant valaki...
Vendég
 


Remélem mindenki jól van. Csak azért nem jöttök, mert készültök a karácsonyra.
Teszek fel egy mai képet, akkora hó esett tegnap, hogy ma sikerült kimenni szánkózni. Lili nagyon élvezte. :D

Kép Szánkózás

Teszek fel egy másikat is, amin látszik, milyen szép rendet tart a szobájában a csajszi. :oops: :wink:

Kép Imád pakolni

És azt is örömmel mutatom meg, hogy a kezdeti nehézségek ellenére, milyen jó evő lett belőle. Vacsi után még nasizik( egy kis fasírtot). 8)

Kép Nasi

Várom a Ti képeiteket is, kíváncsi vagyok a gyerekekre!
Vendég
 


Sziasztok Lányok! :D

Ezer éve nem jártam babaneten!

Nők!
Nagyon szép kislányod van,annyira tüneményes! Mekkora haja van! :shock: Grétinek olyan ici-pici,hogy szerintem majd csak jövő karácsonykor tudok bele rakni hajgumit. :?

Gömböcske!
Gratulálok a picihez! :P

Katica!
Hogy vagytok? Láttam képeket iwiwen,gyönyörű kishölgy Léna is!

Donika is lehet megszült már! :wink:

Erika!
Elküldtem én is a tesztet!

Fanni!
Hogy vagytok? Rég jártál te is erre!

Minden szülinapost és névnapost Isten éltesse utólag is!

Mi jól vagyunk. Gréti elmúlt már másfél éves. Kereken 10kg és 85 cm. Eszik mindent,amit csak mi. Szeret kunyerálni! :wink:
Múlthéten megkapta a bárányhimlő oltást. Még filózok a 2.oltáson,hogy azt megkapja e. Lehet,hogy nem .Kapja csak el a himlőt,essen át rajta!

h1n1 ellen még nem oltattam be. Bizonytalan vagyok. Félek a későbbi mellékhatásoktól...

Januártól megy bölcsibe,2-3 délelőttre. Január elején kezdjük a beszoktatást. Kíváncsi leszek,bár a helyet már ismeri,mert nyár óta járunk oda 2-3 hetente. Imádja a gyerekeket és nem igazán díjazza,ha eljövünk.

Voltunk novemberben a Kaáliban fagyasztott embrió beültetésben,de sajnos nem sikerült. :( Szomorú voltam nagyon! Február környékén szeretnénk menni lombikra.

Rakok majd képet is este. :)

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Sziasztok Lányok!
Kisfóka
de jó h. jöttél!
Hogy sikerült amúgy a nyaralásotok?Azóta nem "beszéltünk" sztem.Szép hosszú lány Gréti. Sajnálom h. nem sikerült tesó, hajrá február! Visszamész februárban dolgozni is?gondolom ezért a bölcsi..(mi sem oltatattunk) A himlőnél ha 1et kap akkor csak enyhíti?

Nők
Lili nagyon cuki és milyen szép kis fürtjei lettek mióta nem láttuk! :shock: :D Mi is szánkóztunk bár olyan hideg volt h. lemerevedett szegény baba arca, nem is beszélt míg kint voltunk, ami nála nagyon furcsa. Léna sztem nem eszik napi 500gr tejféleséget. Pép 2x150 gr kb. + sajt amit imád+ szopi ami sztem már csak 1-2 dl.Mondjuk így pont kijön de én ezt nem veszem szentírásnak. Remélem nem baj.
Tegnap ittam tejet Ő meg kunyerbált és nagyon ízlett neki. :shock: Pár korty volt csak, nem lett baja.
rakok én is képet, jó nézni Őket.
TÖBBIEK?? :)
Kép Kép
Bár haja még alig, reggelente "catt"-ot kér :) és a pakolás nálunk is még mindíg menő.
Kép

Kép
katica_75
 
 


Katica :P Nők :P
Édesek a kicsik!

Kisfóka :)
Sajnálom, hogy kistesóra még várni kell :(
Miért adattad be az 1. oltást bárányhimlő ellen, ha a 2.-at nem fogod? (Biztos van oka, csak én nem értem.)

Én nem oltattam -h1n1- a fiúkat és magamat sem. A férjem be van oltava, mert ő orvos és van a kórházukban h1n1-es.

Jól vagyunk, köszönjük. Mindkét fiam jár, Milcsi pedig fél szavakat mond.
Ka=kanál, kalóz (szőnyegükön van), kabát
kösz, szia, egy (a hány éves vagy kérdésre), kaka=kakas, pá=páva és ilyenek.... :lol: Márkóm szerényebb szókinccsel rendelkezik: vau-vau :lol: :lol: :lol:
Rengeteg energiájuk van és elég érdekes dolgokat tudnak kitalálni. A mostani sláger az, hogy a sarokkád sarkába felállnak :roll: Meg az ülőgarnitúrán átfutkosnak... tehát a végén sincs megállás... Úgy kell rájuk figyelni, mert hihetetlen szertelenek és óvatlanok...

Kép Kép
Kép
Pusszantás mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xandra_73 2009.12.21 08:54-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Sziasztok!

Nők, Katica! Nagyon helyesek a kislányok! Milyen nagyok már!

KisFóka!
Mész vissza dolgozni, vagy miért megy bölcsibe Gréti? Majd sikerül a februári lombik, drukkolunk! Én be szeretném adatni a bárányhimlő elleni oltást (mindkettőt), ma vittem volna Petit, de a rossz idő miatt nem viszem. Ha van rá mód, akkor kerüljük el a betegséget, és a pici lánynak sem örülnék, ha átadná. Én sem voltam még himlős, magamat is beoltattam.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1261576502.3798.jpg[/img] [/img]

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Kép Kép

Szandra, Szöcske
Nagyon nagyon édesek az ikrek!!! :) és milyen nagyok már!

Kép
katica_75
 
 


Jó reggelt! mi holnap reggel elutazunk, és csak 28én 29én jövünk vissza

Nagyon édesek a gyerekek!

Gömböcske sajnálom, hogy nem sikerült.én most ciklusbeállításnál tartok, már 4 hónapja 30napon belül van ciklusom.. barátcserjét szedek.

mi oltattunk, családilag mindenki felvette.
barihimlő ellen is majd oltatok. mi sem voltunk még...

Minden Kedves Cyber barátnőmnek és családjának Békés, Boldog, Meghitt Karácsonyt szeretnénk kívánni éteren keresztül!
Kívánom, hogy az angyalkáitok segítsenek valóra váltani az álmaitokat! Köszönöm,hogy vagytok és hogy lesztek!



Weöres Sándor: Száncsengő

Éj-mélyből fölzengő

- csing-ling-ling - száncsengő.

Száncsengő - csing-ling-ling -

tél csendjén halkan ring.



Földobban két nagy ló

- kop-kop-kop - nyolc patkó.

Nyolc patkó - kop-kop-kop -

csönd-zsákból hangot lop.



Szétmálló hangerdő

- csing-ling-ling - száncsengő.

Száncsengő - csing-ling-ling -

tél öblén távol ring.

.Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Békés, szeretetteljes karácsonyt és örömökben gazdag, sikeres új évet kívánunk mindenkinek, akivel itt szoktam beszélgetni!

Szandra, Milán, Márk

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Kellemes ünnepeket!
Vendég
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon nagyon szépen köszönjük, hogy kitöltöttétek a papírokat!!!!!!!!!!!!

és

Mindenkinek Nagyon Nagyon Szép Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk!

Áron - Ákos - Erika - Apjuk

Kép

Kép
erika13
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Kisfóka!
Örülök, hogy benéztél! Remélem a jövőben gyakrabban jössz majd. És köszi a dicséretet.
Azt nem is tudtam, hogy a bárányhimlő elleni oltás nem egyszeri. Lili valószínűleg majd a 18. hónapos oltással kapja meg.
Februárban biztosan sikerül majd, én már most szorítok... +++++++++++++++++ :wink:

Katica!
Kerestelek Iwiw-en, de nem találtalak. Ha gondolod, megjelölhetsz engem. Én örülnék neki. :)
Irigyellek szopi miatt. Lili kedvétől függ, de általában 2x210 ml tápot iszik meg. Kap tejtermékeket is (túrókrém, joghurt, sajt), így gondolom megvan az 500 gr.
Olyan édes Léna! Ő a Ti kutyusotok? Aranyos a csattal a hajában. Én még nem próbáltam Lilinek tenni a hajába.

Xandra!
Ahogy olvasom, nem unatkozol a fiúk mellett! :wink:
Igazi kis vasgyúrók.

Szöcsi!
Hú de nagyok a gyerekek!

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat!
Mi is kívánunk Békés, Boldog, a családdal töltött élménydús Karácsonyt!
Lili, Ágota
Vendég
 


Mit is kívánhatnék még az év utolsó napjára néktek,
Sok vidám percet, asztalra jó bort, malacsültet, vidám zenéket,

Ha éjfélt ütött az óra, durranjon pezsgő,
Kezetekben pezsgőspohár, szívetek, és lelketek, lelkendező,

Így köszöntsétek, majd az 2010-es évet!!
Az Új Évben, boldogságot, örömet, szerencsét, és jó egészséget!

Kép Kép
Vendég
 


Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


BUÉK 2010! :)

Boni
nagyon kis elegáns volt Zsigád! Milyen nagyfiú már, kicsit ki is kerekedett mióta nem láttam. :)

Nők
igen a mi kutyánk.Lilinek több haja van mint Lénának már biztos benne maradna a csatt! Én csak a monogramommal vagyok iwiwen, ha átküldöd a neved pontosan priviben akkor bejelöllek.

Hanna
szia! Rég jártál erre, Hogy vagytok?Olivér is csoda nagy fiú lehet már! Raksz majd képet róla? Mindíg eszembe jutsz mikor Léna pakolja a polcokat! :lol: Sikerült Olivérből teljesen kinevelned a pakolás-gént?

Nálunk jól teltek az ünnepek.Léna élvezte a jövés-menést. A fát pedig folyamatosan bontotta. :) Akit érdekel az iwiwre tettem képet.

Kép
katica_75
 
 


Buék Mindenkinek!

Katica!
Köszönöm, ha megjelölsz. Priviben küldöm a nevet. Engem nagyon érdekelnek a fotók, szívesen megnézem őket. :wink:

Remélem az idei évben mindenki, aki tavaly kicsit lustább volt, az gyakrabban jön majd. :)
Vendég
 


Úgy látszik az új év se hozza vissza a társaságot :cry:

ma reggelre a mi autónkat ellopták gyereküléssel együtt.. Hunci ti is pont így jártatok Nem? nektek meglett?


elég sok minden történt főleg Zsiga Csigát érték kisebb balesetek, ágyról leesés, szánkóval borulás, lépcső második fokáról leborulás,kisszékkel székkel hátraesés.. fürdőkádban elcsúszás.. és ezek mind egy másodperc töredéke alatt.. komolyan mondom.. a kis zsivány vonzza a bajt...ráadásul még az a szerencse hogy azért minden esetben ott vagyunk mellette, így nem történik komolyabb baj.. de nem lehet egy pillanatra sem szem elől veszíteni.. elég fárasztó..de hát fiú.. a szeme sem áll jól..

jelenleg 15 szót tud mondani.. nem nagyon ismételget. rengeteget segít a a házimunkában, mostanában ha nekiállok sütni ő már fenn is áll a széken és a sodrófát fogja..

iszonyat barátságos lett mindenkivel, eddig ez nem volt jellemző , most meg ha köszönök valakinek már dobja a puszit, kacsingat a lányoknak.. szóval hódit ezerrel...

éjszakákat átalussza általában, úgy hogy 3/4 20kor beájul, majd hajnali 5kor viszem neki a tápit megissza és 7-8 körül kel. majd ebéd 11.20kor és 12től alvás 1,5 és 2,30 óra között.

MÁR iszunk tejet, kakaót 2 hónapja,nagyon szereti, van amikor az enyémet is megissza bögrémből ha nem figyelek

:roll:

egy héten 3 szor főznöm kell valami jó kis levest, mert az a kedvence, illetve főzelék(spenót, sóska nem jön be neki, minden más igen! )pörkölt nokedlivel is a kedvence, másfajta húst nem mindig van kedve megenni, de azzal szoktam csalni, mert ledarálom neki...vacsira 6 körül szokta kapni az aznapi ebéd maradékát, vagy friss kiflit( csakis kizárólag azt eszi meg, kenyeret néha vajjal megkenve pirítva ) felvágottakat nem nagyon komálja, a párizsit megeszi, illetve imádja a medve sajtokat, boci sajtot, májkrémet na és a buktát, pogit,amiket anya süt...

lefekvés előtt pedig egy 1,5- 2 dl tápit, attól függően evett e előtte rendesen.

összességében mindent megeszik, csak néha csalni kell.

egyedül eszik kanállal, villával mindent,.. de előfordul néha, hogy azt igényli hogy anya etesse...de ez ritka.

ha szeretnék valamit csinálni, akkor Füles mackót bekapcsolom neki és akkor akár addig ott feküdne az óriásmacin amíg vége nincs a Dvdnek..
:P ugyanilyen kedvenc Vitéz László is..

cumisüvegből issza reggel és este a tápit.. kakaót kisbögréből.

napközben vizet iszik, vagy teát cukor nélkül szivószálas pohárból

bili nálunk ruhában nagy kedvenc, de ha lekerül pelus kb 1 mp... nem értünk még meg rá.. , bár tegnap belekakilt, belepisilt

fogat is mosunk, imádnivaló ahogy tartja a száját utána meg köpi ki a maradék fogkrémet amit nem nyelt le :lol: jelenleg 12 fogunk van

nem akartam kétszer beirni, így átmásoltam :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Boni!
Úgy örülök, hogy jöttél! És hogy bővebben írtál magatokról, annak még jobban. :D

Sajnálom az autót. Volt hasonló eset a környéken mostanában? Rendőrség mit mond? :cry:

Zsiga egy örökmozgó! Gondolom ez abból adódik, hogy már egyedül jön-megy, fel- és lemászik ágyról, kanapéról stb. Lili kapaszkodva áll, és egy-egy ujjamat fogva sétál. Ülőgarnitúrára, asztalra próbál felmászni. Ma volt a védőnő nálunk, és mondta, hogy nem baj, de azért próbáljam ösztönözni. Jópofa, de azért igyekszem.

Irigyellek az egyedül evés miatt. Tudom, én rontottam el, de Lili úgy eszik, ha etetem. Egyébként meg mindent kézzel töm a szájába. Remélem sikerül még megtanítanom kanállal és villával enni. :oops:

Lili szája be nem áll, már mondókákat mond, persze nem végig tudja őket, de 2-3 sort már mond belőlük. Mindent visszaismétel, és elkezdődött a: Mi az? korszak.
Kedvence Micimackó (Micinyanyó) és barátai. A polcokról még mindig pakol, de a szekrényajtókat nem nyitogatja. Kéri a papírt és a tollat, ügyesen rajzol mindenféle krikszkrakszot.

Tavaly év végén egyszerre 5 foga bújt ki, ebből 4 őrlő. Egy hét szünet után tegnap reggelre már megint nem aludtunk, megint jön valamelyik foga. Nem engedi megnézni, mikor kenem az ínyét, rögtön ráharap az ujjamra. Tegnap megint tiszta seb volt szegénykém feneke. Remélem a Sudocreme megint hamar helyrehozza.

Többiektől is hasonló helyzetjelentést kérek! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek!!!!

Kérlek szavazzatok a kislányomra!!!

Bencze Kincső Dorka

http://palyazat.picibaba.hu/20103-het-szepe/

max. fél perc az egész!!

Köszönjük szépen!!
Judit és Kincső :)

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Már nem is jöttem erre mert soha nem volt semmi friss hír, de nagyon megörültem h. ilyen sokat írtatok Zsigáról és Liliről!
Olyan jó olvasni róluk ilyen komplexen. :D
Majd én is jövök, de nem ma.Addig esetleg a többi babáról is mesélhetnétek!

Boni
autót nagyon sajnálom! :cry: sajna tudom mennyire rossz ez a tehetetlenség.H.-nál is pont így volt, még a gyerekülés is ultimax.

Kép
katica_75
 
 


Boni, jaj...nem lett meg, nem is akarnám, hogy meglegyen, mert azt vagy széttörték, vagy kibelezték és szart sem ér többet, ha volt rajta casco, akkor abban bízzatok, hogy ne legyen meg.
Nekünk nem fizet a casco sajnos, legalábbis most nem.nekünk autó mellett elvittékaz ultimaxot, a gyerekjátékokat,amik ott voltak, vettünk egy garnitúra párnát-takarót-paplant a tecsóban, csak elfelejtettem felvinni és ott maradt a csomagtartóban :cry:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: