Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamák! Az én dokim kedves, aranyos, csak éppen nem lehet soha elérni. Hiába szimpatikus, félidőben vagyok és nem egyszer vajúdásra emlékeztető görcseimmel sem tudott rajtam segíteni. Nem lehet elérni sem a magánrendelőjében, sem a kórházban, sem a mobilján (sokszor). A legutóbbi, ijesztő fájásaim óta ez a második hét (!!), hogy hiába "üldözöm". A mobilján - csodák csodája - elértem tegnap, azt mondta, hívjam jövő 7 elején, akkor többet tud mondani, hogy mikor fogadhatna. Ebből lett most már elegem. Múlt héten a kórházban más nőgyógyász (voltak épp elegen) nem volt hajlandó megvizsgálni a fájó hasamat, mondván, hogy nekem ő az orvosom, majd ő hozzám nyúl. Hiába sírtam már, hogy de hát mit tegyek, ha nem lehet őt soha elérni, amikor kéne?! Ezért szeretnék váltani. Érdekel, van-e köztetek olyan, aki került már hasonló helyzetbe, hogy időközben váltani kényszerült és, hogy ugyanabból a kórházból más, szimpatikus doki át tudta-e venni súrlódás nélkül. Nagyon hálás volnék minden hozzászólásért! Köszi!


Szia!

Nekem nem közben, hanem az elején volt pár vargabetű.

Volt egy nődokim, aki már közel két éve gondozott és mivel problémás volt a teherbeesésem, tény és való, hogy sokat köszönhetek neki. Már-már jóbaráti viszonyunk volt, ami megromlott, ezért megbeszéltem vele, hogy mi fáj hol és miért, és a váltás mellett döntöttem, amit tudomásul vett. Ekkor voltam úgy 5-6 hetes környéke.

Következő nődokival két héttel később találkoztam, hogy lássuk valóban élő-e a terhesség, tehát van-e szívhang. Minden rendben volt, a dokival viszont nem értettünk egyet bizonyos kérdésekben. Így megköszöntem az ellátást és eljöttem.

A várhatóan véglegest 14 hetes koromra találtam meg (a 12. heti UH az SZTK-ban történt, nekem nem volt perspektíva, bizonyos problémák miatt). Tényleg úgy érzem egy minden szempontból jó dokit sikerült kifognom.

Szerintem a kórházat nagyban jellemzi, hogy egy akut problémával jelentkező kismamát nem vizsgálnak meg és nem látnak el az épp bennlévő kollégái, mert jujj mit fog hozzá szólni a sajátod. Kérdés, hogy a tükörbe tudnak-e nézni, hogy ha bajotok lesz. Én váltanék. Dokit is és kórházat is. Nekem is volt számtalanszor problémám a terhesség alatt, aminél igenis elvártam, hogy vagy ő vagy valamelyik kollégája ellásson, amennyit szakmai kompetenciából eltud. Ezzel eddig nem is volt soha probléma, mert evidens volt.
 


Szia Zeldácska! Hát igen, igazad van. Végül sikerült 4 hét után elérnem az orvosom, 7főn találkozom vele. Akkor megbeszélem vele, mi bánt, mit lehet tenni, mert viszont tényleg szimpatikus, ha egy mód van rá, nem szívesen cserélném le. De ezeket a dolgokat tisztázni kell. Köszönöm a segítségedet!! :)

Kép

Kép

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: