Új privát üzeneted érkezett!

Panndi - Jaj de jó, hogy minden rendben van

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Panndi, Gratula a negyedikhez :)

Gabi, neked is gratulálok a harmadik babához!

Kriszta

Dávid, Zézé, Csana, és Sára baba Anyája
futrinka33
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérdezni pár dolgot azoktól, akik mostanában szültek az áek-ban.

Én valószínűleg császárral fogok júliusban szülni (a múltkori hüvelyi volt). Ilyenkor az őrzőben velem lehet a férjem és a baba? Meddig? Utána mi van? Hány óráig nem lehet mozgatni a fejet és addig ki van velem, vagy csak a gyerekágyas részlegen a nővér néz felém. Bejöhet esetleg a szobába a férjem? A babát mikor kapom vissza?

Utána hány napig kell benn lenni?
Mit kell vinni a babának? Csak pelus és törlőkendők?
Segítenek a csecsemősök vagy mennyire nekem kell mindent egy császár után csinálni?

És még valami? VAn-e hűtő, amit használhatok, hogy betegyek egy jogurtot pl.

Köszönöm előre is a válaszokat.
kalmanka
 
 

 
 

Kriszta, köszi :)

kalmanka, császáros tapasztalatom nincs, de a babának mindent vinni kell, még ruhát is.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kalmanka! Császár után veled lehet az őrzőben a férjed és a babát is ki szokták vinni. Azt hiszem kb 6 óra után kelhetsz fel, előtte adnak enni, nehogy elájulj, segítenek lefürödni, utána tiéd a pálya :) Átkísérnek másik szobába. Ha kell segítenek, de sok az anyuka, a baba és kevés a személyzet. A babát neked kell ellátni, első éjszaka elviszik, de aztán hozzák és onnatól csak az esti fürdéshez és a reggeli vizithez viszik el, ilyenkor kell hozzá adni pelust is. Van a folyósón közös hűtő, ha viszel etikett címkét ráragasztod, ráírod a neved, simán tárolható benn az étel.
Van az étkező részben mikro is. Császár után is 3x24 órát kell bennmaradni, ha babával, mamával minden rendben. Engem nem császároztak, remélem, hogy most sem fognak, csak mindig császáros szobatársaim voltak és sok ismerősömet műtöttek itt császárral.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi,
nálatok mi újság? hogy vagy? Baba nevén gondolkoztatok már?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Gábort meg Isten éltesse!

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi szépen :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ildi! Köszi kérdésed! Megvagyok, nem bírom a meleget, a kánikulából elég lesz! Remélem baba is jól van, majd ma megyek dokihoz. Elvileg Csilla baba lakik a pocakban, ez mindenkinek tetszik :) Adél borzalmasan várja, minden nap megkérdezi, hogy mikor húzza már ki a doktor bácsi :) Ákoska meg időnként püföli, ráugrik, olyan fiúsan. Ő borzalmasan anyás, nehezen viseli, hogy a gigantikus hasamtól nem tud hozzám bújni, nem tudom cipelni. De már nincs sok vissza :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Panndi Boldog szülinapot Gábornak így utólag is!

Gabi ezt a meleget szerintem senki se viseli jól, de nektek kismamáknak még nehezebb kitartás elvileg holnaptól kicsit visszahül az idő... :wink:

Kalmanka

Mi jól vagyunk Ákosnak most volt egy kis szülinapi ünnepség, de csak a szüleim és a tesóim jöttek hozzánk igaz hoztak ajándékot, meg csináltak túró tortát meg hoztak gyertyát is, de jobb mint a semmi, mert mi még egyáltalán nem tudtuk megtartani szegénykémnek teljesen le vagyunk égve anyagilag... :oops:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Gabi, nagyon szép nevet választottatok! :lol:

Kinga, középső kisfiadat Isten éltesse!

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


köszönöm a választ Gabi
kalmanka
 
 


Hogy vannak a kismamak?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika! Köszi kérdésed. Még egyben, de ze már terhesség :) Jövő héten kezdődik a ctg, aug 21-én van újra dokim, jó lenne megvárni.
Ákoskám eltörte a kulcscsontját 3,5 hete, de már jól van, most éppen egy hányós, hasmenéses történet dúl nálunk. Adél már túl van, apát és Ákost vasárnap kapta el, ők tegnap be is lázasodtak, remélem pár nap és túl leszünk rajta. Szeptember 14(én és 26-án OKJ-s vizsga :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Hu, hat akkor zajlik az elet nagyon :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Látom nagy a pangás...

Gabi hogy bírod a végét?
Tesók mennyire várják az apróságot?

Veronika nálatok még nem akar jönni a tesó, vagy még mindig nem szántad el magad teljesen?

Panndi tudjátok már a kis tesó nemét és te hogy bírod 3 gyerek mellet?

Mi jól vagyunk úgy néz ki végre talán talált a párom hosszútávra munkát :D Igaz a fiúk nagyon hiányolják (meg én is), de kell a pénz! És a meleget is jól viseljük panel ide vagy oda szerintem nem olyan vészes a nyárnak ilyenek kell lennie :wink:
Ákos úgy néz ki leszokik a pelusról nappal már nincs rajta és már sétához se adok rá most az alsógatyával barátkozunk, hogy abba nem szabad pisilni, kakilni mert az nem pelus és eddig 2 nap alatt 1x volt csak baleset. És az éjszakai pelusa is üres napok óta, úgy hogy lehet 3 hét alatt teljesen leszokik a pelusról mert ma nem adok rá estére és ha bejön akkor 3 hetes pelusról leszokó csúcsot dönt Ákosom (Legalábbis náluk)
Zsombor forog de főleg hátáról a hasára, mert ha hason van akkor nekiindul előre-hátra, vagy csak körbe.... :lol: szerintem nagyon ügyes! :lol:
Alexander is jól van nagyon ráérzett a mondókákra és az énekekre meg hirtelen rájött, hogy tud rajzolni... :D

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga,
en szerintem az eletben nem fogom raszanni magam teljesen... :) Egyik nap ezt gondolom, masik nap azt...

Most nagy lokest adott, hogy Palmi vagy 3 hete kemenyen lobbizik a tesoert... :) Napi szinte mondogatja... olyan cuki...

Azt mondja amig apa es en dolgozunk, addig o vigyaz a babara... :lol:
Meg miota mondtam, hogy nem emelhetem, kulonben nem lesz vagy elmegy a baba a hasambol, azota van olyan, hogy latom rajta, hogy nagyon szeretne ha felvennem, de mondja hogy ne, hogy legyen baba... ettol teljesen kesz vagyok, hogy meg a sajat kis erdekeit is kepes hatterbe szoritani a tesoert... :) Ez a legnagyobb loko ero most nekem a teso vallalasban.

Most benne vagyok egy tisztito kuraban, most azt beszeltuk apaval, hogy ha az lemegy akkor novembertol probalkozunk...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Gabi??? Mi újság?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok :)

Igen, tudjuk, egy Péter nevű kisfiú van a hasamban :)
Jól vagyok, de már nagyon várom a hideget, azért három gyerek meg ez a meleg egyszerre sok... Még egy hétig itthon van mindenki, aztán harmadikán kezdődik az ovi, na azt nem várom, megszoktam a nyüzsgést :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi, szép nevet választottatok :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi! Köszi az érdeklődést, de úgy tünik, hogy a harmadik gyereket még túl is hordhatom! Magasan van még a koponya és zárt a méhszáj. A nagyok már ilyenkor kinn voltak. Én egyre türelmetlenebb, mert nagyon szeretném már látni Csilla babát. A meleg megvisel, kikészít, de már csak 2 nap van belőle vissza. Nem gondoltam, hogy én eddig egyben maradok :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi! akkor továbbra is megy a drukk Nektek! :lol: :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Hú Gabi nem semmi kis csaj jól megvárat titeket, de gondolom már a nagyok is nagyon várják! :wink:

Panndi 2 lány 2 fiú legalább egyenlítődnek a családban a nemek aránya. :wink: Na és mit szólnak a nagyok, hogy még egy öcsi lesz otthon?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hoztam valakit... :)

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika de jóóóóóóóóóóóóó :) Májusi baba, ugye? Fruzsivel is kb ilyenkor teszteltem anno ;) De örülök Nektek! :)

Kinga, hát, lánynak jobban örültek volna, de már megbékéltek vele :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Szerintem Gabi nem haragszik meg, ha leírom:

11:50-kor megérkezett Csilla baba, 58 cm és 3970 gramm!
Mindketten jól vannak :)

Sok szeretettel gratulálok Csilla babához, jó egészséget az egész családnak :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi! Köszi a híreket!

Vera! Jaj de jó!

Gyors élménybeszámoló: a doki ma reggel megvizsgált, továbbra is magasan volt a fej, szivárgott a víz. 8.10-kor oxi beköt, jöttek is a fájások, 8.45-kor nagy nehezen megrepesztette a burkot. De a baba fenn. Gyakorlstilag 10.45-ig csak ezt hallottam, hogy nagyon fenn a feje és csak tekerték fel az oxit, már vagy 80-ra. 11 körül megvisgáltak újra, addig ültem az ágyon, nem kelhettem fel. Ekkor 3 ujjnyi voltam és függőlegesbe állítottak, ráültem a labdára pisilni voltam. Ekkor már nagyon fájt. 11.10kor ismét wc, kakilnom kellett, de jött a baba is. Üvöltöttem, nagy kapkodás, alig birtam visszaszállni, doki futva érkezett. 4 tolófájásra kinn volt Csillus. Annyira nem volt durva, mint Adélnál emlékeztem

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi, szeretettel gratulálunk és minden jót kívánunk Nektek :lol: :lol: :lol:

Panndi, látod Gabi is így akarta, de mi egyenesen vártuk tőled a híreket :lol:

Veronika, hajrá és mennek a drukkok! :wink: Nekem Lillus májusi és csuda jó volt akkor babázni :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ügyesek voltatok Gabi :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Amúgy olyan fura, a kitolásra annyira nem emlékszem. Zsófinál tudom, hogy hosszú volt, kb negyven perces, Fruzsi ugye nem számít, mert ő extra gyors volt, Gábornál meg csak arra emlékszem, hogy két tolófájás volt. Na majd most jobban figyelek :D

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Gabi,
gratula! :)

Panndi, Beneildi, Gabi,
köszönöm szépen :)

Gondolkodom, hogy most melyik kórház legyen, mert közben átköltöztünk a XV-ik kerületbe. Azt hiszem az ÁEK-ba mehetek onnan is, ugye?
Azt tudom, hogy elsősorban az Uzsoki a területileg illetékes...


Doki kérdésen is gondolkodom...
Bár én nagyon szerettem az enyémet, de gond volt, hogy nem akarták elfogadni a beutalóját a vérvételeknél, cukorterheléses tesztnél, stb., mert nem kerületi... és ez most is fennáll...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Gabi - Gratulálok Csillához és jó babázást! (Még szerencse, hogy nem jött annyira ki Csilla baba, hogy állva keljen szülnöd, mert azért az szerintem nem lehet könnyű fájások mellet...)

Veronika - Hát gratulálok nektek a kis pocaklakóhoz! Pálminak elmondtátok már és ha igen mit szól hozzá?
Úgy látom ő is jönni akart és nem várta meg a tisztítókúrád végét mint ahogy terveztétek (már amennyire lehet az ilyet tervezni) :wink: 3 hete beszéltünk a témáról és már van is pocaklakód nem semmi...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga,
Igen, amint elhataroztam, hogy akkor novembertol nekiallunk, mar jott is... nem vart egy percet se :lol:

Palminak mondtam rogton, mert o nagyon szeretne kisbabat. Nagyon boldog volt :) Mondtam azt is, hogy nagyon kell most vigyazni, mert barmi tortenhet, lehet olyan is, hogy elmegy a baba... azt mondja: hova megy? :lol: Ezt szepen megbeszeltuk.

Aztan azt is kerdezte hogy jon majd ki a hasambol, ezt is megbeszeltuk :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,
Hajdu Krisztina mikor van azÁEK-ban?
Be kell jelentkezni hozza?

Koszi

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nekem a keddi nap rémlik és akkoriban be kellett jelentkezni... de majd itt a lányok megmondják :lol:

Mi az egyik alkalommal az Istenhegyi Klinikán voltunka a doktornőnél. Velem mind két helyen nagyon rendes és alapos volt.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Keddenként van, és be kell jelentkezni, jól emlékszel, Ildi :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ildi, Panndi,
köszönöm :) Telszámot is adsz? :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


1/475-2775

De ezen sokszor kell próbálkozni, én személyesen jelentkeztem be, mert az első vérvételre úgyis oda mentem :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Veronika! Hétfőn, szerdán és csütörtökön van genetikai uh. Ha nem ezeken a napokon próbálkozol a telefonálással, akkor hamarabb felveszik. Hétfőn Tidrenczel Zsolt, kedden Hajdu Krisztina, csütörtökön Bátorfi József szokott lenni.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Panndi, Gabi,
Koszonom!!! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: mi most a 18 hetesen Bátorfinál voltunk az Istenhegyin, hát nagyon szuper volt. Nagyon összeszedetten, szisztematikusan halad végig a babán. Nagyon érthető volt, mindent elmagyarázott, meg poénkodott. Adélnál is ő állapította meg, hogy kislány és most is :)
12 hetesen a kórházban voltunk Hajdu doktornőnél, aki szintén korrekt volt és mondta, hogy menjek fel az Istenhegyire, leveszik a vért is a down szűréshez és 1 óra múlva van is eredmény. Így is volt. Újpest központig jutottam és már hívtak, hogy negatív. Picivel drágább, mint a kórházban, ha jól emlékszem nem 9, hanem 11 000Ft.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi,
Koszi!
A kombinalt tesztet nezegettem, de azon agyalok, hogy vajon van-e ertelme, ha ugyis csak valoszinuseget tud meghatarozni es tevedhet is..


Akkor nincs-e nagyobb ertelme 2-3 nevesebb UH-sal megnezetni a babat?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vera, nem. Legalábbis Hajdú Krisztina azt mondta nekem is, hogy a vérvétellel együtt jó az alapos ultrahang. Mi is elmentünk az előzményeink miatt, engem megnyugtatott :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Hat jo... akkor legyen kombinalt teszt :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika,
nekem Léninél a pocsék afp miatt magzatvízvételt javasoltak volna, ha nincs meg a jó kombinált tesztem.
Arra és a félidei jó ultrahangra támaszkodva Hajdú Krisztina azt mondta, hogy ok lesz minden :D és hála Istennek úgy is lett :lol:
szóval szerintem egy vérvétel nem a világ... és megnyugtató eredményt ad.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Hát igen, egy kis vérvétel + 30.000 Ft :)
Legalábbis én nem értem Gabi milyen 11.000-ről beszél, az Istenhegyi honlapján most ennyi...
A Magzati Diagnosztikai Központban meg 25.000 Ft...

Valamit nagyon elnézek?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ha az ultrahangot az ÁEK-ben Hajdú Krisztina csinálja, akkor az Istenhegyin csak a vérvételért fizetsz, az 11.000 Ft.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Aha! Ertem! Koszi! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Panndi! Köszi a pontosítást! Igen, kicsit értetlenül írtam le. És igen, nekem most sem volt jó az afp-m, de mivel volt kombinált tesztem, ami sokkal jobb eredményt mutatott, mint 2 éve Ákosnál, így senkit nem érdekelt az afp. A 18 hetes genetikai uh-on meg alaposan megnézték. Nekem ez így jó és megnyugtató volt, főleg, ahogy indult ez a terhesség (pozitiv teszt napján foghúzás, majd 2 nap múlva 3 napig tartó láz, antibiotikum stb)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi,
koszonom :)
Igy mar tenyleg latom ertelmet az elmondasaitok alapjan!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: