Új privát üzeneted érkezett!

Mi se mondtuk el senkinek a családban egyik fiúnál se előre, hogy mi lesz a gyerek neve pont e miatt. Így mindig akkor tudták meg a baba hírrel együtt a nevüket. Utána meg hiába mondtak bármit... Csak nektek írtam meg mindig mert nem ismerik a babanetet és nem is tudják, hogy ide járok...
Hízni én se nagyon híztam a terhességek alatt talán zsombornál jött föl olyan 4-5 kg, de az úgy gondolom nem sok és már teljesen jó formában vagyok így majdnem 11 hónap elteltével, mondjuk maradni fog 1 kis hasam..., de nagy is volt a pocakom már Ákossal és Zsomborral még jobban...
És hogy álltok a farsang kérdéssel?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Pálminak azt találták ki az óvónők, hogy kiscsoportban még nincs jelmezezés, hanem mindenki pizsamába megy és pizsama-bulit tartanak :D Lesz szörp-ivó meg süti-evő verseny, meg hogy kinek a legszebb a pizsamája :D

Pálminak nincs pizsamája, mert általában pólóban + bugyiban alszik, de van egy hálóinge, úgyhogy azt veszi fel harisnyával.

Nekem is nagyobb most a pocakom, mint Pálmival, de olvastam, hogy ez normális és a második gyerek kb. fél kilóval nagyobb is... persze nem törvényszerű, csak általánosságban.

Akkor te sem vagy az a hízékony típus :)

Nektek végül meglett a jelmez, párod beszerezte már?

Kép

Kép


Amúgy Adri lesz, de nem Adrienn, hanem egy másik változat :)
Persze csak akkor, ha a 30-ik heti UH-ra sem növeszt kukacot :D Még manapság is történnek meglepetések... :) Főleg azért gondolom ezt, mert akkorákat rúg, hogy az valami brutális :) Kívülről is nagyon látványos :)

Kép

Kép

 
 

Hát igen milyen jó kismamának lenni... Érezni a "kis" mocorgást...
És szép nevetek lesz. Nem hiszem, hogy egy ilyen név miatt annyira kiakadnak majd a rokonok.
Hát igen néha előfordul manapság is, hogy mégsem az lesz a neme amit mondanak szinte végig. A párom nővérének szinte végig azt mondták, hogy fia lesz néhány éve aztán az utolsó uh-k valamelyikén eltűnt a kukaca... Pedig már kezdtek őrülni, hogy a 4-5 év körüli kislány mellé fiú érkezik, de nem így lett. Mondjuk a természete az inkább fiús lett, amiből vannak is gondok rendesen az iskolában...
Akkor gondolom Pálmi korcsoportos oviba jár... Különben ez a megoldás nem működne... Jaj emlékszem, hogy tavaly talán karácsonykor az első ilyen ovis bulin Alexander a terülj-terülj asztalkámból úgy össze vissza ette-itta magát, hogy utána majd 1 napig hányt és hasmenése lett szegénykémnek... :cry: De farsangra már tanult belőle, meg talán jobban odafigyeltek rá. :roll:
És tegnap megrendelte a párom a jelmezt Alexandernek igaz inkább 1 mérettel nagyobbat, mint amit Panndi adott volna, hogy tuti jó legyen. De majd csak jövő héten megy el érte, mert addigra jönnek meg a pénzeink a gyerekek után... De így majd legalább névnapi ajándék lesz :D

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszik meg Veronika, hogy elmondom nektek, hogy
Veronika kislánya Adria 2013.04.09.-én délután 5-6 között megérkezett császárral, mert rosszak voltak a ctg-i 2790g de teljesen egészséges és jól vannak.

Gratulálok nektek és remélem nem lesz most már semmi gond! Sok-sok tejcsit és mihamarabbi felépülést!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Veronika, szeretettel gratulálunk Nektek! :lol:

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Koszi Kinga, Ildi :)

4 het lett volna meg hatra, de a rossz ctg-k miatt ugy ereztek a dokik, hogy biztosabb Adrikanak idekint.

Teljesen eretten, jo sullyal szuletett, nem is szamitott koraszulottnek :) 2790 gramm, 50 centi.

Szombaton delutan erkeztunk haza. A csaszar elegge faj, de minden nappal javul, ugy emlekszem Palminal is volt vagy ket het mire rendesen fel tudtam ulni, allni...

Adrika egy tunderke, most is itt alszik a mellkasomon, olyan jo erzes ez a csepp kis babacsomag ahogy itt szuszog :)

Kép

Kép


Veronika, gratulálok :) Hogy vagytok?

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Panndi,
koszi jol, csak meg az alvas problemas... mikor alszik, akkor is folyton hangokat ad ki, en meg ugrom... :)

Ma volt varratszedes, most nagyon ovatosnak kell lennem a csaszaros heggel par napig... nehez odafigyelni ra...

Adria cuki egyebkent, feltem hogy Palminal csak "rosszabb" gyereket kaphatok, mert o csak akkor sirt ha ehes volt, es gondoltam ketszer nem lesz ilyen makom :)

Ehhez kepest Adri csak jelzi nyoszorgessel hogy ehes, nem sir, egy ideig hajlando idonkenti nyoszorgessel varni hogy elkeszuljon a kaja... meg nem igazan sirt hangosan ugy igazan... lehet hogy csak meg esetleg eretlen a koraszules miatt es azert, aztan megjon a hangja, nem tudom :)

Kép

Kép


Végül hány hétre jött?

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Pont aznap toltottem be a 36-ik hetet :) Pont 4 het lett volna hatra.

Kép

Kép


Akkor PIC-en sem volt, ugye? Kis ügyes :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Veronika - Hát gratulálok még egyszer a gyönyörű kis tündérkéhez! Gondolom Pálmi is nagyon boldog, hogy végre itt van kis tesója és segít is neked mindenben :D
És végül mit szólt a család a szép kis nevetekhez? Nincs tejed? Mintha utaltál volna rá, hogy csinálnod kell neki a kaját ha éhes...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Panndi,
nem volt PIC-en, jo volt mind sulyra, hosszra, mind erettsegre... :)

Kinga,
egyelore nem sok mindent csinal Palmi, nagy ritkan tartja a cumisuveget, probaltam bevonni hogy a pelusozasnal hogy adjon oda ezt-azt, de o leginkabb max megsimogatni akarja.

Az az igazsag hogy Adri meg a nap nagy reszet atalussza, nem sok teendo van vele, itt van mellettem a mozesben, de mintha itt se lenne, ezert Palminak meg nem "zavar be".

Kicsit fura is hogy ennyire nyugis. Viszont alvas kozben folyton nyoszorog, ez fura :) Sot, remalmai is vannak, mert alvas kozben neha ugy sir. Nem tudom ez mitol lehet... meg hogy normalis-e hogy ilyen nyugis... ha ebren van se szol, hanem elnezelodik... lehet hogy ez csak nekem fura Palmi utan, aki folyamatosan igenyel... (?)

Kép

Kép


Peti is ilyen volt az elején, és az első egy hónapban rengeteget aludt, mindent később is kezdett csinálgatni. Ki tudja, mitől van ez...

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Hat talan lehet attol, hogy normalisan most meg a pocakban lenne... na mindegy, majd beindul :) Remelem nincs semmi baja...

Kép

Kép


Nem tudom, mert Peti nem volt koraszülött, és mégis koraszülött-tüneteket produkált. De szerintem majd feléled a pici lány :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Veronika, hogy vagytok? :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Nahat! Eltelt majdnem egy honap azota hogy beszeltunk :)

Adri meg mindig nagyon nyugis :) Szinte folyamatosan alszik, delelott es este van csak ebren masfel orat, de akkor is csendben elnezeget.

Viszont attol mar total kesz vagyunk, hogy nem tudunk tole aludni, mert folyamatosan "nyekereg". Nem sir, hanem ahogy a gazokat probalja magabol kitornazni tekereg es nyogdecsel hozza. De folyamatosan, keptelenseg tole aludni. Igy egyik nap Apa alszik vele, masik nap en, hogy legalabb 2 naponta aludjunk....

Ma mar megelegeltem es reggel vettem Infacolt. Ugyan nem hasfajos a klasszikus ertelemben - nem sir egesz nap - de szerintem ez a csendesebb nyekergos tekergozes ugyanabbol fakad... ma reggel ota kapja minden kajalas elott, remelem hatni fog!

Kép

Kép


Sziasztok :)

Remélem mindenki jól van :)

Veronika, hihetetlen, hogy Adri is már mennyi idős :shock: Fáj még a hasa? Pálmi mit szól hozzá?

Kinga, Ti jól vagytok?

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Szia Panndi,

igen, rohan az ido... :)
Lenyegesen kevesebbet nyuszog Adri, azt a"nyekergo" hangot meg teljesen elhagyta.

Egy ideig mindig tulteljesitette a testsuly kg * 150 ml kaja napi mennyiseget, most viszont par hete alulteljesit... azert hizogat, csak belassult.

Eddig mar 5-szor aludta at az ejszakat, de sosem huzamosan, csak 1-1 ejszaka mutatoba hogy o ilyet is tud :)
Valoszinuleg ott bukik el a dolog, hogy mikor hosszut alszik akkor kimarad egy etkezes ejjel es igy meg annyira sincs meg a napi adag mint maskor, igy kenytelen potolni masnap... ha a napi 5 kajalassal meg tudna enni eleget, akkor aludna ejszaka...

Palmival egyelore nincs sok kapcsolat, Palmi odamegy hozza ha kedve tartja adni egy puszit vagy megfogni a kezet, de csak par percre koti le. Ha kerem visszaadja a cumit a szajaba :)

Ovi utan Palmival igyekszem legalabb ketszer egy heten kulon programot csinalni amikor csak kettesben vagyunk, jatszoterezunk, strandolunk (ilyenkor anyu vigyaz Adrira)

Ti hogy vagytok?

Kép

Kép


Jottem egy keppel :) Nonek a lanyok mint a gomba :)


Kép

Kép


Hű de nagyok és szépek :) Mindjárt fél éves lesz! Durva :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Zsófit Isten éltesse!

KépKép

KépKép
 


Köszönjük szépen :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


sziasztok!

tudnátok ajánlani a MÁV kórházban olyan orvosokat, akiknél ti is szültetek és maximálisan meg vagytok elégedve velük?
elég fontos lenne, mert még nem választottam orvost és már lassan a 18. héten járok.
minden pozitív és negatív tapasztalat érdekel, az is, hogy kit ne válasszak, nagyon tanácstalan vagyok.
köszönöm
zeni87
Budapest XIII. kerület
 
 


Én négyszer szültem ott, mindig Zilahi Gábornál, maximálisan elégedett voltam :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


@zeni87:


Dr. Szabó György Róbert
Eddig 1 gyerkőcöm született az ő segítségével, de lesz még folytatás! :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Igen, őt sokan szeretik :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Én mind a kétszer dr. Szabó Györgynél szültem, maximálisan ajánlom.

KépKép

KépKép
 


Ildi, nem is tudtam, hogy nála szültél :) (Egy ovis csoportba járnak a gyerekeink :) )

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Kedves Anyukák!

Országos terjesztésű hetilapba készülő cikkhez keresek háromnál több gyereket nevelő édesanyákat.
Néhány kérdésre szeretnék választ emailben, nem venne el sok időt tőletek a megválaszolás.
A cikk leginkább a gyerekekkel kapcsolatos "logisztikáról" szólna, és természetesen megjelenés előtt  egyeztetném a leírtakat.
Ha nem vagytok érintettek, de ismertek ilyen családokat, akkor is írhattok.
Előre is köszönöm a válaszokat.
 


Sziasztok!

Hát ezr éve nem jártam babaneten... Nem is tudom valahogy úgy éreztem erre már nincs időm... Köszi Panndi, hogy hiányoltál minket, nagyon jól esik!

Mi jól vagyunk Zsombi 9.23.-án kezdte a bölcsit amit vegyes érzésekkel vettem tudomásul, hogy kell, mert még mindig nagyon sokszor szopizik és borzasztóan anyás... Szó szerint nem tudok nélküle lépni szinte egyet sem, így uszik a lakás is...
Igaz sokat változott már ebben az 1 hónapban is szerencsére nagyon jó a cspoportunk is a bölcsiben! Jelenleg 6-an vannak, de csak 8 főre lesz töltve a csoport mert ők mind 1,5 év körüliek. És aminek nagyon örülök, hogy bent mindent, de tényleg mindent megeszik! Még nem tudtak olyan kaját csinálni amit nem enne meg! Habár néhány gyümölcsel egyelöre hadi lábon állunk, de alakul az is ahogy hallom. Itthon viszont szinte csak cicizik alig eszik rendes kaját azt mondják bepotolja amit kihagyott... És szépen alszik bent 1-1,5 órát (többet mint itthon)...

Ákos is kezdte az ovit szeptemberben szereti, de nála azért vannak nagy hullámvölgyek, hogy nagyon nem akar menni... Ő is anyásabb volt mindig is, mondjuk talán annyira nem mind Zsombor, de azért nehéz volt ez a kicsi lekének.

Alexander habár nagycsoportos nem megy majd iskolába jővőre, mert rengeteg a lemaradása több téren is! Logopédiára jár egyelőre csak beszédfejlesztésre Jővőre majd a többi... És kell majd járnunk mozgásfejlesztére is mert azt mondták, hogy csak 4 évesnek felel meg biologiailag... Úgyhogy lesz vele munka rendesen az elkövetkező 2 évben!

Én kaptam egy nagyon jó munkát igaz konkrétan nem jelentkeztem még sehová, mert meg akartam várni a novembert, de feltőltöttem az őnéletrajzom a proffesion-ra és így már csütörtöktől én dolgozó anyuka leszek!  Szerencsére csak 4-6 órában az elején és hr jellegű munka ez amihez szerencsére nem kell végzetség sem.

Remlem ti jól vagytok és aztért majd rendszeresen elnézek majd erre újra...
Miundenkinek szépnapokat!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kingának megígértem egy másik topicban, hogy írok magunkról.

Jól vagyunk, Zsófi ősszel iskolás lesz, Gábor megy oviba, Fruzsi marad, velük nincs semmi extra :)

Peti lassan (de biztosan :) ) fejlődik, igazi kis kópé, nagyon jó vele lenni :)

És úgy néz ki, októberben nagytestvér lesz ő is ;)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Jaj Panndi, de jó  valahogy sejtettem... Apa mit szól hozzá, vagy tervben volt a legapróbb? Meg mondtátok már a gyerekeknek, hogy lessz még egy tesó, vagy vártok vele néhány hetet, hogy az uh-ok is mondják minden oké?

Gyeköcök mennyire várják a változásokat mármint ovi, suli?

Remélem minden rendben lesz veletek! És azért néha jó lennei így beszélgetni...

Nálunk a Ákos várja nagyon most a babát teljesen rá van kattanva minden nap kérdezi, hogy mikor fog már megszületni, meg hogyan születik a baba, hogy jön ki a pocimból... De nagyon aranyos  Zsombort is érdekili a dolog fura is, hogy olyan nagy már, hogy lehet vele beszélni róla, mert egy nagy dumagép... Nevünk még nincs teljesen ki vagyunk fogyva fiúnevekből...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Apa örült, tervezett baba abszolút :)

Gyerekeknek az első UH után mondtuk el, a szívdobogást megvártuk. Nagyon örülnek :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Látom régóta pörög a topic. véleményeket segítséget szeretnék kérni.
Úgy néz ki ebben a kórházban fogok szűlni.
Augusztus végére várjuk első babánkat. Dr. Demjén László a dokim.
Bármilyen tanácsot és segítséget szívesen fogadok 

Csodás babavárást kívánok mindenkinek 



mogyoro81
Budapest
 
 


Gratula Panndi es Kinga! :)

Mi meg mar keszulunk Adri 1 eves szulinapi bulijara! :)

Kép

Kép



Kép

Kép


@mogyoro81:


Szia!
Jól választottál!Türelmes és jó szakember a dokid.
Miben szeretnélegítséget?Kérdezz nyugodtan,akár priviben is!
Üdv!
angel8
Budapest VII. kerület
 
 


Gondoltam azért leírom ide is, hogy ötgyerekesek lettünk :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Kedves fórumozók!
A Semmelweis Egyetem végzős dietetikus hallgatója vagyok, és szeretném a segítségeteket kérni a szakdolgozatomhoz. Toxémiás kismamák/anyukák táplálkozási szokásait vizsgálom! Kérlek Titeket, töltsétek ki! Köszönöm!

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... =send_form
 
 


Panndi,
gratula! Most latom! :)

Kép

Kép


Sziasztok!

Nem tudom menyire jártok föl még ide, de mostmár én se túl sürűn...
A 4 fiú jól medolgoztat sőt mióta megszületett Botond nem is voltam fönt még a másik részen se csak 1-2 alkalommal...

Remélem mindenki jól van! És nem tul betegesesek a gyeröcök nekünk még nyáron is sokat voltak most betegek a fiúk

Panndi - Gratulálok nektek tehát sikerült és picike kislány lett biztosan csodaszép ő is mint a testvérei és nagy a boldogság és a szeretet otthon! Remélem jól megy a suli Zsófinak és mindenki jól van!
Még régebben írtam neked privit amikor írtál nekem ide, de vagy nem kaptad megondolom, vagy én nem kaptam meg a válasuod...

Sokat gondolok rátok és Veronikáékra is... Remélem ők is jól vannak!



Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi jol vagyunk, Adri szeptember ota bolcsizik, nagyon szereti, csak sokat betegeskedik...
Palmi nagyon elvezi az ovit, mert most mar o nagyon nagy, evvesztes, igy a nagycsoportosoknal is nagyobb, egy suli elokeszito csoportba jar, amire nagyon buszke... szeptembertol iskolas lesz...

Kép

Kép

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: