Új privát üzeneted érkezett!

Kicsit hosszú lett a leírás, de nagyon egyszerű a recept pedig... :?

Kép
 
 


Avokádó krém:
Hozzávalók:
Avokádó ( jó érett, puha)
fokhagyma
citrom leve
tejföl
vaj


Meghámozom és apróra vágom az avokádót, rányomom a citrom levét és összetöröm villával. Apróra vágom a fokhagymát, beleszórom, aztán vaj, tejföllel jól összekeverem.
Nagyon finom pirítós kenyérrel. (én rengeteg fokhagymával csinálom...
:lol: )

Ha kihagyjuk belőle a vajat, s turmixgéppel dolgozzuk össze a hozzávalókat, picit több tejföllel, akkor sült húsra is szoktam tenni.

Kép
 
 


Egyszerű melegszendvics:

Megkenem a kenyereket margarinnal, gulyáskrémmel, hagymát, paradicsomot szelek rájuk, rengeteg reszelt sajttal megszórom és jól megsütöm. Frissen az igazi!
:P

Kép
 
 

 
 

Húúú, lányok, megcsináltuk a gofrit!!!!

Két adagot kellett bekevernem, mert már előre láttam sorsát, sütés alatt el lett hordva és még kevés is volt!

Következő az élesztős gofri lesz, még nemtom, mikor, de talán a héten ráveszem magam.

Ági
Vendég
 


Szia Ági!

Örülök, hogy így elkapkodta a család a gofrikat!:D
Ez nálunk sincs másképpen, ha sütünk. A kutya is sorba áll a lábunknál. :D

Timi

Kép

Kép
 
 


Csajok! Isteni finom!!!

Brokkolis-szezámos spagetti

Hozzávalók: 30 dkg brokkoli
8 dkg szezámmag
3 ek. olaj
2 gerezd fokhagyma
1 csokor petrezselyem

őrölt fehérbors
1 ek. parmezán sajt
30 dkg spagetti
a tálaláshoz: 5 dkg reszelt trappista sajt

Elkészítés: A brokkolit apró rózsáira bontjuk és kevés vízben puhára pároljuk. Eközben a szezámmagot szárazon megpirítjuk. Hozzáöntjük az olajat, beledobjuk az összezúzott fokhagymát, elkeverjük, és tűzről lehúzzuk. A brokkolit lecsepegtetjük és a finomra vágott petrezselyemmel meg a parmezán sajttal a fokhagymás szezámmaghoz adjuk. Megsózzuk, őrölt fehérborssal ízesítjük, és melegen tartjuk mindaddig, míg a spagettit kifőzzük. A leszűrt tésztát a szezámos brokkolival összekeverjük és máris tálaljuk.
Tányérján ki-ki reszelt sajttal megszórhatja.

Edis

Kép
 
 


Ez is fincsi nagyon! :)

Sajtos karfiol

Hozzávalók:

1 fej karfiol
20 dkg reszelt sajt
2 tojássárgája
3 dkg vaj
3 dkg liszt
3 dl tej
1 dl tejszín

bors
szerecsendió

Elkészítés:
A megtisztított, rózsáira szedett karfiolt sós vízbe tesszük, és kis lángon megfõzzük. Vigyázzunk, hogy ne legyen túl puha.
Ha megfõtt hideg vízzel leöblítjük, és hagyjuk lecsepegni.
A besamelmártáshoz a vajat felolvasztjuk, hozzáadjuk a lisztet, és aranysárgára pirítjuk. Lehúzzuk a tûzrõl, és apránként hozzákeverjük a tejet, sóval, borssal, kevés szerecsendivóval ízesítjük, majd ismét a tûzre tesszük és összefõzzük.
Ismét lehúzzuk a tûzrõl és hozzákeverjük a reszelt sajt felét és a tojások sárgáját. Állandóan kevergetve kihûtjük.
Egy tûzálló tálat kivajazunk, beleöntünk egy kevés szószt, és a karfiolokat ebbe fektetjük. A tetejére öntjük a maradék mártást, rászórjuk a reszelt sajt másik felét, és elõmelegített sütõben (180°C) addig sütjük, míg a teteje szép piros lesz.

Edis

Kép
 
 


variációk répatortára:

Répatorta

20 dkg sárgarépa,
4 tojás,
15 dkg porcukor,
15 dkg darált mandula,
10 dkg liszt,
1 citrom reszelt héja,
csipet só



A sárgarépát megtisztítjuk és finomra reszeljük. A tojások sárgáját habosra keverjük a porcukorral, hozzáadjuk a sárgarépát, a darált mandulát, a lisztet, a citrom reszelt héját és egy csipet sót. Végül óvatosan összekeverjük a felvert tojásfehérjével. Kivajazott, lisztezett formába simítjuk, előmelegített sütőben kb. 35-40 percig sütjük. Melegen meghintjük vaníliás porcukorral.


Répa torta 2.

Hozzávalók:
1 csésze olaj
1 1/3 csésze barna cukor
3 tojás
3 csésze durván reszelt sárgarépa (kb. 3 közepes nagyságú)
1 csésze (kb. 120 g) vágott dió
1/2 csésze vágott mazsola
2 1/2 csésze rétesliszt
1/2 teáskanál szódabikarbonát
2 teáskanál mézes fűszerkeverék

Elkészítés:
1./ olaj + cukor + tojás ---- összekever.
2./ liszt + szodabikarbonát (külön összekeverve) ---- hozzákever.
3./ répa, dió, mazsola ---- belekever.
Sütés: meleg sütőben, kivajazott tepsiben. Kb. 1/2 óra után lefedni
alufóliával, és még kb. 1/2 óra. (tűpróbáig)


Én az elsőt szoktam csinálni, mandula helyett dióval és a tetejére dr Oetker- féle marcipános tortamázzal.

Teri

KépKépKép
 
 


Marcipán:

14 dkg grizt forrásban lévő 8 ek. tejjel leforrázunk.
Rögtön beletesszük a 10 dkg margarint, a 1/2 kg porcukrot, a 20 dkg darált háztartási kekszet és az 1 doboz mandulaaromát. Az egészet összekeverjük, ha kihült, lehet formázni.

No, ez az eredeti recept, amit kaptam, de én pl. nem szoktam fél kiló porcukrot belerakni, kevesebbet kicsivel, de ez megint attól függ, ki mennyire szereti édesen. Elképzelhető, hogy pl. tejet kiván még a fentieken kivül, de csak módjával szabad bele tenni, mert különben könnyen plötyi lesz és nem lehet formázni utána.
Mandulaaroma is inkább két doboz (keserümandula-aroma). Ha karácsonyra csinálom, szoktam venni ételszinezőt és teszek bele (vigyázat, mielőtt plusz tejet öntenétek bele, előbb a szinezőt, mert az is lágyitja).....

Nem egyszerü, babrás, de megéri, mert nagyon fincsi lesz.....

Aztán olyanra lehet formázni, amilyenre akarjuk, én karácsonyi kiszúrókkal szoktam formákat csinálni, és olvasztok csokit (tej,ét, fehér), a tetejére folyatok, vagy kis golyókat csinálok és azt bevonom csokival.....

Ági
Vendég
 


Na és egy igazi karácsonyi finomság!!!!!!!!

Kismamik csak módjával, de a család biztosan rá fog járni :)

Tojáslikőr:

1 dl vodka
3 tojás sárgája
2 dl tejszin
1 zacsi vaniliás cukor
10 dkg porcukor

A porcukorral a tojássárgákat habosra keverjük, beletesszük a porcukrot, a tejszint és a vodkát és tovább keverjük, amig a cukor teljesen el nem olvad benne. Megivásig :) hütőben tartjuk!!!!

Aztán ezt lehet bolonditani különböző izesitésekkel, pl. capuccinoport, kakaóport tehetünk bele.

Én speciel alap fél liter vodkával szoktam kezdeni a müveletet :) mert úgy kb. nem teljes 2 liter lesz belőle. De még az is kevés szokott lenni! Két nappal karácsony előtt szoktam megcsinálni, hogy legyen ideje összeérni szentestére.....

Vigyázat, gyorsan fogy!!!
Vendég
 


Elirtam bocsi, nem a porcukrot tesszük bele a tojássárga és a porcukor kikeverése után, hanem a vaniliás cukrot..... :)
De béna vagyok... :)
Vendég
 


Karácsonyi muffin

Hozzávalók:
200 g aszalt gyümölcsök (sárgabarack, meggy, szilva,alma,stb), 50 g kaliforniai mazsola, 30 ml barackpálinka, 125 g vaj, 100 g cukor, 250 g liszt, fél csomag sütőpor, fél mokkáskanál őrölt fahéj, fél mokkáskanál mézeskalács fűszerkeverék, 2 db tojás, 1 evőkanál méz, 50 ml tej
Elkészítés:
Az aszalt gyümölcsöket és a mazsolát apró darabokra vágjuk, és összekeverjük a barackpálinkával. A vajat felolvasztjuk, és a muffinformát kikenjünk vele. A maradék vajat félretesszük. A sütőt 200 °C előmelegítjük. A cukrot összekeverjük a liszttel, a sütőporral, a fahéjjal és mézeskalács fűszerkeverékkel. Hozzáadjuk az össze vágott gyümölcsöket és a mazsolát. A tojást habosra keverjük, hozzáadjuk a vajat, mézet és a tejet. Kanalanként a lisztes keverékhez adjuk. Ne legyen túl folyékony a massza! A tésztát a formába töltjük és 200°C sütőben kb. 20 percig sütjük. Kb 12 db finom muffint kapunk.

Kép
 
 


Egyik sem saját recept, a Recept Klubban láttam, de nekem nagyon bejött mind a kettő. Tegnap próbáltam ki őket ugyanis:

Sonkával sütött karfiol
15 dkg reszelt sajt
1 fej karfiol
4 dl tejföl
20 dkg sonka
1 ek vaj
Őrölt szerecsendió
Só, bors
Mártáshoz:
2 ek olaj
1 fej hagyma
1 dl fehér bor
1dl tejföl
1kk fűszerpaprika
Petrezselyem

A karfiolt sós vízben megfőzzük. Egy tálban összekeverjük a tejfölt a sonkával, ízesítjük sóval, borssal és szerecsendióval. Egy tűzálló tálat kivajazunk, rátesszük a karfiolt és minden oldalról bevonjuk a tejfölös krémmel. Tetejét megszórjuk reszelt sajttal és 180 fokos sütőben 35 perc alatt készre sütjük.
Egy serpenyőben olajon megpároljuk a finomra vágott hagymát, hozzáadjuk a fűszerpaprikát, a petrezselymet, felöntjük fehérborral és összeforraljuk. Az így kapott mártással tálaljuk a karfiolt!

Csokis keksz
20 dkg lisz
20 dkg cukor
15 dkg vaj
1 vaníliás cukor
2 db tojás
10 dkg kakaópor
10 dkg reszelt csokoládé
1 csipet só
1 dl tejszín
1 db lime
1 db citrom

Egy tálban habosra keverjük a vajat, cukrot és a vaníliáscukrot. Hozzáadjuk a tojást, a lime és citrom héját, a lisztet, a kakaóport és a reszelt csokit és a tejszínt, valamint egy csipet sót és jól összedolgozzuk. A tésztából egy tepsire halmokat testünk, majd 170 fokos sütőben készre sütjük.

Kép
 
 


WWWWWWWOOOOOOOOOWWWWWWWWW!!!!!!!!!!

Húh csajok amíg olvastam ezt a két oldalt megéheztem. :roll:
Biztosan én is kifogok próbálni belőle egyet-kettőt.
Nekem is van egy nagyon jó receptem, amit ha megcsinálok, nálunk soha nem marad belőle másnapra! :lol:

DUBARY CSIRKEMELL:

SZÓSZ:
lábosban megolvasztok vajat vagy margarint kb.
egy kocka Rama-t, hozzáadok annyi lisztet, hogy krumplipüré sűrűségű legyen, sózom, delikátozom, 1db tojássárgáját, tejszínt, reszelt sajtot(vegyesen karaván és trappista)teszek hozzá, jól elkeverem, és egy kicsit felhígítom egy kis tejjel. Olyan majonéz sűrűségű legyen.

mireli vagy friss brokkolit, és karfiolt megfőzöm a delikátos vízben

szeletekre vágott csirkemellet delikátozom, és egy palacsintasütőben kisütöm, de ne legyen száraz!

Közben egy laposabb tepsit kivajazok, és 2szelet husit egymás mellé teszek, rá a brokkolit, vagy a karfiolt, vagy mind kettőt vegyesen, és erre rá a szószt, és szépen egymás mellé kis kupacokat csinálok. Be a sütőbe és addig sütöm míg a szósz szép barnára nem sül a tetején...

ÉHES VAGYOK!!!!
azt hiszem holnap nálunk ez lesz a kaja :)

KépKépKép


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Krumplis pogácsa

60 dkg liszt
25 dkg margarin
2 dl tejföl (1 flakon, ha nem pont 2 dl az se baj)
2-3 nagyobb krumpli áttörve
4 kávéskanál só
2 kávéskanál cukor
3/4 zacskó szárított élesztő (lehet egy egész is)
tetejére:
kb. 15 dkg reszelt sajt
1 tojás a megkenéshez
1 csipet vegeta

A hozzávalókat jól összegyúrjuk. Én meg is szoktam úgy gyúrni a végén, mint a kenyeret. Pihentetjük min. 1 órát, hajtogatjuk 2-3x. Kinyújtjuk kb. fél centi - egy centi közötti vastagságúra. Kis pogácsa formával érdemes kiszaggatni. A tetejére való tojást kicsit elkeverjük egy kis vegetával, megkenjük őket. Majd reszelt sajtot szórunk rá.
Forró sütőben kisütjük :)


Íme az egyéveseknek való torták gyűteménye

Rizstorta egyéveseknek

Rövid leírás
Tejtermék-, tojás- és gluténmentes
Hozzávalók
Rizs, alma, banán, cukor
Elkészítés
Főzzük meg a rizst vízben, amíg jól meg nem puhul. Reszeljünk bele egy fél almát, és cukrozzuk meg. Egy kerek tálat béleljünk ki banándarabokkal, tegyük bele a rizset, és tegyük egy napra hűtőbe. Másnapra a rizs összeáll, könnyen kiboríthatjuk a tálból.


Tejmentes almatorta egyéveseknek

Hozzávalók
A tésztához: 20 dkg liszt 10 dkg tejmentes margarin 1 tojássárgája víz Töltelék: 7-8 szem alma fahéj, vaníliáscukor, cukor ízlés szerint
Elkészítés
Összegyúrom a lisztet, a margarint , 1 tojássárgáját és annyi vizet, hogy szépen összeálljon nem túl kőkemény tésztává. Fél óra pihentetés után többször nyújtani, és belesimítani a sütőbe. Jól megszurkálni, és 10-15 percig elősütni, hogy kicsit szint kapjon. Eközben 4-5 szem almából kevés vízzel kompótot főzünk (mehet bele fahéj, vanilíáscukor, kinek hogy tetszik). Villával összetörjük a sűrű kompótot, és rásimítjuk a tésztára. Két vagy 3 almát egész vékony szeletekre vágunk, és azt szépen elhelyezzük körkörösen. Be a sütőbe, és kábé 30 percig sütjük.

Biotorta egyéveseknek

TEJ ÉS CUKORMENTES
Hozzávalók
25 deka (bio)mazsola két közepes nagyságú alma 7 deka bio finomliszt 7 deka bio grahamliszt egy teáskanál sütőpor késhegynyi fahéj két tojássárgája egy deci étolaj
Elkészítés
A mazsolát forró vízbe áztatjuk,hogy megpuhuljon,majd tésztaszűrőn lecsöpögtetjük,botmixerrel pépesítjük. A finomlisztet és a grahamlisztet összekeverjük egy teáskanál sütőporral vagy szódabikarbónával,valamint egy késhegynyi fahéjjal. Közben külön tálkában kikeverünk két tojássárgájáta fokozatosan belecsurgatott étolajjal. A keveréket előbb a mazsolaturmixszal,majd a liszttel,végül a reszelt almával vegyítjük. Kiolajozott,kilisztezett 24 cm átmérőjű kerámia tortaformába simítjuk a masszát és forró sütőben tűpróbáig,kb 30 percig sütjük. Miután kihűlt tortalapát segítségével kiemeljük a sütőedényből. VÁLTOZAT:KAROBOS-MEGGYES LEPÉNY A lisztes keverékbe még két teáskanál bio karobport is vegyítünk,az alma helyett pedig a tésztát a végén 10-15 dkg kisebb darabokra vágott meggyel dúsítjuk.

Joghurtos túrótorta egyéveseknek

Hozzávalók
Babapiskóta, túró, joghurt, mazsola / meggy / banán
Elkészítés
Egy szép formájú tál aljára tegyünk babapiskótadarabokat. Kenjük meg egy kevés joghurttal, hogy könnyebben megpuhuljon. Keverjük össze a túrót joghurttal és cukorral, hogy jól kenhető masszát kapjunk. Végül keverjük bele a mazsolát / meggyet. A masszát oszlassuk el egyenletesen a piskótán. Előző este készítsük el, hogy legyen ideje összeérni. Tálalás előtt kb. 1 órával vegyük ki a hűtőből, hogy kicsit felmelegedjen, és díszítsük a gyümölcsökkel, banánnal.

Barackos túrótorta

Hozzávalók
1/4 kg túró, 15 dkg kristálycukor 1 csomag vaniliás cukor, vagy igazi vanília. Kis víz, 10 dkg margarin, 3 csapott ek. zselatin. barack befőtt vagy konzerv.
Elkészítés
A zselatint kis vízzel felfőzzük. Kb 1,5 dl vízzel forrás közben felengedjük a cukrot és a margarint, majd levéve a túróhoz adjuk és jó alaposan elkeverjük, hogy habos, könnyű legyen. A zselatinnal összekeverjük a túrót és hozzáadjuk a barackot, amit előzőleg kis darabkákra vágtunk. Egy kis méretű tortafromát vagy egy őzgerincet tölt ki ez a mennyiség. A forma alját érdemes kibélelni folpackkal, hogy ki lehessen venni. A kész túrókrém tetejére és oldalába érdemes babapiskótákat tenni. (Tehát mielőtt a tortaformába öntöd, annak oldalát kirakni babapiskótával és amikor már beleöntötted, akor befedni babapiskótával az egészet. (később ugye ez elsz az alja)
A legtetejére is lehet piskótával meg barackkal díszítést rakni, vagy valami pirosas zselatinráteget rátenni.

Csokitorta (babára hangolva)

Hozzávalók:
5 púpos evőkanál Milupa Csokis tejpép
4 db Milupa Biskotti keksz
2 banán
150 ml ivóvíz (felforralt és 40°C-ra lehűtött ivóvíz)

Elkészítés:
Egy kistálba kimérünk 1 evőkanálnyi Milupa Csokis tejpépet és hozzáadunk 50 ml ivóvizet, majd alaposan összekeverjük. A híg tejpépbe beáztatjuk a Biskotti kekszeket kb. 10 percre, arra ügyeljünk, hogy a kekszek megpuhuljanak, de még ne essenek szét! Amíg puhul a keksz, elkészítjük a többi hozzávalót. A puha banánt nagyon vékony szeletekre felvágjuk és egy kistányérra tesszük. Elkészítünk egy sűrűbb tejpépet is a következőképpen: egy kistálba kimérünk 4 evőkanálnyi Milupa Csokis tejpépet és hozzáadunk 100 ml ivóvizet, majd csomómenetesre keverjük. Egy üvegtál aljára elhelyezzük a megpuhult kekszeket, rárétegezzük a szeletelt banánt, majd a sűrűbb tejpéppet. 5 percig állni hagyjuk, és már kész is a finom, laktató gyümölcsös csokitorta

KépKép
KépKép
 


Andi, én ezeket ki fogom próbálni. Nagyon jól hangzik mind.
Egy laza vendégvárónak is tök jó.

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: