Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most kerültem Fenesi Istvánhoz, Miskolcon a Semmelweis kórházba. Tud valaki felvilágosítást adni,hogy jó doki-e vagy sem? Bizalommal lehetek iránta? Van vkinek tapasztalata vele?
A segítséget előre is köszönöm!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia!

Én a Semmelweisben szültem ugyan, de más dokinál. Viszont szültem együtt olyannal, aki Fenesihez járt. Nagyon szerette, nagyon kedves, alapos, lelkiismeretes doki, nem hallottam még rosszat róla. :)
vnjudit
 
 


Szia Judit!

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat! Ez jó hír! Tudod nekem, nagyon fontos, hogy jó doki e, mert nála szeretnék szülni és mostanában nem volt vmi jó kedvében és eléggé lekezelő volt, ezért egy picit megijedtem tőle.
Köszi még egyszer!
Sanaya
sanaya
 
 

 
 

Sziasztok!

Én nemrégen szültem Fenesinél, és meg voltam vele elégedve. Néha tényleg olyan fura, mintha lekezelő lenne, de szerintem ez a stílusához tartozik. Eleinte én sem tudtam mire vélni ezt. Végig hozzá jártam terhesgondozásra is, és a szüléshez is őt kértem meg. Nem bántam meg.
Ajánlani tudom neked.
piszénpisze
 
 


Szia piszénpisze!

Köszi a hozzászólást! A múltkor voltam nála vizsgálaton. Akkor nagyon kedves és beszédes volt. Igen. valószínű, neki sincsen mindig jó napja! S úgy hallottad, hogy a szülést jól levezeti? Ott amikor kell? Amúgy érdemes megfogadni szülésznőt is mellé? Vagy az úgy is a műszaktól függ? Te hogyan csináltad? Tudod, én még nagyon az elején vagyok,s ez az első terhességem, így semmit sem tudok erről az egészről.... Segítenél?
sanaya
 
 


Szia!
Én is az első babámat szültem nála. Nagyon sok időt töltöttem a szülőszobán és ott volt amikor kellett, közben mindig érdeklődött. A saját kismamáira szerintem biztos hogy odafigyel.
Én fogadtam szülésznőt és nem bántam meg. Bár meg kell mondjam, ha nem fogadtam volna, pont olyanok voltak műszakban akiknél szívesen szültem volna. De akit megkértem végig mellettem volt, pedig több mint 10 órát voltam benn. Nagyon jó volt, hogy számíthattam rá. Ha az ember olyan napot fog ki amikor sokan szülnek, akkor nagyon jó. Ha egyedül vagy, akkor meg több idejük van rád a műszakban lévőknek. De hát ezt nem lehet tudni...
Ha úgy döntesz, hogy fogadsz szülésznőt, kérd Fenesi segítségét. Szereti ő ajánlani, mert gondolom neki is megvannak azok akikkel szívesen dolgozik.
Akkor jársz jól egyébként, ha a szülésznő akit fogadsz ép nem dolgozik. Mert akkor tényleg melletted tud végig lenni.
Remélem tudtam segíteni.
piszénpisze
 
 


Szia piszénpisze!

Köszi szépen a válaszodat. Igen, sokat segítettél. Legalább tudom, hogy hogyan megy ez. :-)
Jó sokáig vajúdtál. Nem lehetett könnyű. S kislányod vagy kisfiad lett? Nagy baba volt? :-)
sanaya
 
 


Szia Sanaya!

Egyik nagyon jó barátnőm szült Fenesinél! Végig meg voltak vele
elégedve!
A szülés nála gyorsan ment, és nem beszélt úgy róla, mintha
egy nagy szenvedés lett volna számára!
Nagyon sokat fogllalkoztak vele!
Ahogyan piszénpisze is írta, szülésznőt azt Fenesi ajánlotta!
És te mikorra vagy kiírva?

Üdv! Márti
Vendég
 


Szia Márti!

Én még igen ifjonc vagyok:-) Jövő júniusban kell szülnöm, ha minden jól megy, azaz a 3. hónapban vagyok.
Amúgy eddig én is csak jót hallottam róla. Ahogyan tőletek is és ez nagyon megnyugtató.
Igazán kezdőként fogalmam sincsen, hogy hogyan illik viselkedni az orvosokkal. Illik e kérdezni őket aggodalmakról, felmerült tünetekről, mert ha tehetem, akkor én bizony kérdezek Uh-on. Szívem szerint telefonon is kérdeznék, de inkább nem terhelem a doktort, mivel szegény így is eléggé leterhelt, ahogyan én látom.
Köszi a megnyugtatást Neked is :-D
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Hát igen, valóban nagy fiúnk született, 58 cm és 4,60. Nem volt könnyű, de minden lehetséges segítséget megadtak. Sokan eltérő véleményen vannak a fájdalomcsillapításról, de ahogy a doki és a szülésznő is mondta, mikor előtte beszélgettünk, (felkerestem mindkettőt előtte a férjemmel) minderől elég akkor dönteni, amikor itt az ideje. Eleinte én is kicsit aggodalmaskodtam, de tényleg időben mindenki ott volt és segítettek, hogy könnyebb legyen.
Én is félve kérdeztem a dokitól, igaz, nagyon könnyű terhességem volt és semmi extra nem jött közbe csak a végén. (Akkor a szülés hetén nagyon magas lázam volt, mert megfáztam) Akkor pedig felhívtam és ha ép nem ért rá, visszahívott, megnyugtatott.
Ezt is beszéd meg vele, (ha megfogadtad), hogy felhívhatod e, ha úgy érzed nincs valami rendjén. Egyébként én sem mertem sokszor kérdezni, de ma már inkább megkérdeznék ezer dolgot is. Legfeljebb a maga sítlusában majd helyrerak. :wink:
Én mindig mikor kijöttem tőle, akkor jutott eszembe hogy mit akartam. (Ma már felírom, hogy mit akarok kérdezni a gyerekorvostól)

Ja és azt gondolom, megérdemli a szülésznő, hogy leírjam a nevét, mert nagyon jó ember és szakember!!! Czingula Mónikánál szültem.

Ha van bármi amiben még tudok segíteni.. csak írd le....
piszénpisze
 
 


Szia Piszénpisze!

Tyúhhh...jó nagy babát szültél. Tényleg! Hihetetlen, az emberi test milyen csodálatos, hogy ilyen csodálatos kisbabáknak ad lehetőséget megszületni! :-)
Amúgy tényleg úgy van, hogy amikor kilépsz, akkor még 10 kérdés merül fel, amik tulaljdonképpen ugyanolyan fotosak lennének, mint amiket esetleg megkérdeztél...
Amúgy próbálok én is kérdezni, amikor baj van. Csak néha nehéz eldönteni mi a baj és mi nem az a terhesség alatt. De majd belejövök:-) ...Remélem legalábbis.
A szülésznő nevét megjegyzem. Bár ahogy Márti is mondta, ő is ajánl. Hátha a kettő találkozik ;-)
sanaya
 
 


Sanaya: Czingula Mónika tényleg egy tünemény, ő volt a műszakos, mikor az elsőt szültem. De nekem az összes szülésznő aranyos volt ott :D .
A két naggyal váltást is értem meg, az 4 szülésznő fejenként, plusz a kicsivel kettő - az már 10 összesen :lol: , és mind nagyon aranyos :wink: .
De Mónika tényleg egy főnyeremény!
vnjudit
 
 


Sziasztok!

Először is szeretnék mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánni!!!

Megjegyzem a szülésznő nevét. Azonban tartok tőle, hogy úgy is a baba fogja meghatározni a szülésznőt. :-)
Csak a lényeg, hogy mindnen rendben legyen!


Sok puszi mindenkinek!

Sanaya
sanaya
 
 


Sziasztok! Én is a Semmelweisben szültem egy nagyon rendes orvosnál.Szült már valaki dr.Lökös Béla főorvosúrnál?
zsoka26
 
 


Szia zsoka!

A sógornőm nála szült, kettőt. Nagyon meg volt elégedve vele - azt tudjad Róla, hogy ő a gátvédelem híve, ami ritka ebben a kórházban. Elsőnél is megpróbálja, bár ott az esetek többségénél metsz egy picikét, de második babánál már csak ritkán.
vnjudit
 
 


Szia Judit!Én Csáton lakom,de a városba jártam az orvos magánrendelésére.Nálam is metszett az orvos az elsőnél.Bár második baba még nincs,de majd szeretnék.Akkor is ezt az orvost választanám.Neked nincs még babád?
zsoka26
 
 


Szia Zsoka!

Nekem már van 3 fiam, Hajas Doktor Úrnál szültem mindet :wink:
vnjudit
 
 


Szia Zsóka!

Ez a Lökös amúgy fiatal doktor? Jó szakember? Emberséges a kismamákkal?

Nektek amúgy ki elemezte ki az AFP-t? Van értelme ennek a vizsgálatnak? Mert engem a védőnőhöz küldtek a lelettel. Ez így szokott lenni?
sanaya
 
 


Szia Sanaya!Nekem is ajánlották dr. Lökös Bélát.Nem bántam meg,hogy hozzá jártam a magánrendeléseire.Így jobban meglehetett vele beszélni bármit és foglalkozik rendesen a kismamákkal.A terhességem végén pedig ő mondta,hogy nemis kellett volna megkérdeznem,hogy szülhetek-e nála, mert ez teljesen természetes volt a számára.Legelőször a védőnő nézte meg az afp-s leletet,de ugyanúgy érdekelte az orvosomat is.Ja, és 40 év körüli és nagyon rendes.Ha van kérdésed írj nyugodtan.
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Köszi a gyors választ! Bevallom a gátvédelem nekem nagyon fontos. Tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy a fájások után meg sem érzem a vágást, de ez a dolog engem akkor is zavar. (Lehet, hogy ez hisztinek tünhet, de nekem nem természetes, hogy ha kell, ha nem vágnak, még akkor is, ha tudom az okát. )
sanaya
 
 


Szia Sanaya!Ez az orvos a gátvédelem híve.Nálam viszont kellett vágni is és repedtem is egy picit.Viszont sokan mondják,hogy szépen varr,nálam például nem látszik semmi.Az én szülésznőmet Adélnak hívták.Nem volt fogadott,hiszen nem ismertem egyiket sem,de nagyon örülök,hogy ő volt akkor ügyeletben.Rendkívűl sokat segített maga a szavaival és a kedvességével.Hiszen akkor mindez sokat segített,és persze az is,hogy mellettem volt a férjem is.Bent lesz a férjed a szülésnél?Hanyadik hétben vagy?Félsz a szüléstől?Én nem féltem egy picit sem,hiszen nem tudtam,hogy mi vár rám.
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Hát igen. Félek ettől az egésztől. A 4. hónapban vagyok, így még a java hátra van. Nincs igazán segítségem, s minden infot könyvekből és a netről szedem (tudod, szeretem pontosan tudni, hogy mi fog történni és mire készüljek fel...). Ez azért van, mert sokszor nagyon tanácsatalan vagyok helyeztekkel kapcsolatosan, mivel anyukám már nem él, s a barátnőim közül csak egy lány szült, aki végig feküdte az egészet. Így csak magamra, a leírtakra és a páromra támaszkodhatom. Az orvost nem akarom zaklatni, mert nagyon elfoglalt, s ami nekem új, az neki már unalom és ezért soha nem várok tőle kielégítő választ. Amúgy szerintem ha már itthon leszek és kicsit több idpm lesz magammal foglalkozni, akkor jobban megbarátkozom ezzel a helyzettel.
sanaya
 
 


Szia Sanaya!Már nagyon vártam a válaszod! Tőlem bármit kérdezhetsz, ha tudok segítek.Én az orvosomtól bármit megkérdezhettem, és válaszolt is, ezért jó a magánrendelés.Te magánrendlésre jársz vagy a kórházba az orvosodhoz?Először énis leginkább újságokból olvastam szülésekről,például a Kismama magazinból.Mindig néztem hónapról hónapra,hogy hol tart a kicsi fejlődése.Van nekem egy ikertesóm,aki már túl volt két szülésen,míg igazából én még az elsőre készülődtem.Tőle is kaptam tanácsokat, ő Szolnokon szült és ott is lakik.Nálam a kórházban voltak gondok:Egyik nővér sem mondta,hogy az első perctől szoptatni kell,mert ez segít,hogy hamarabb megindúljon a tejtermelődés.Az 5. nap indúlt meg,de nagyon.Addig pótlásokért szaladgáltam,hogy egyen is valamit.A legrosszabb nekem a hatodik hónap volt.Egyik napról a másikra alig tudtam menni,ugyanis ahogy tágultak nálam a csontok a medence részen a gerincemnél nyomtak egy idegszálat.Ha fel akartam kellni az ágyból,jó2-3 percig olyan fájdalom hatalmasodott el deréktájon,hogy felemelni sem tudtam a lábam.Ez viszont nem mindenkivel fordul elő.Az orvosomat felhívhattam,hogy mit tanácsol és igazán segítőkész volt.Ez egyébként 5-6 napig tartott nálam.Nekem ennyi rissz emlékem van az egészből.Iddáig mennyit híztál?Megkérdezhetem,hogy hány éves vagy?Én 28.
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Köszönöm a gyors válaszodat! Amúg ismerős a probléámád, mivel nekem már a második hónapban előjött ez a bal oldali, leginkább a fenék és combcsont közötti fájás (kb 2-2,5 hétig tarott). Aztán elmúlt. Mostanában azonban ha háton fekszem, ismét fáj a csípőmnél és úgy kell magam alá nyúlnom és elmozdítanom a fenekemet, anniyra tud fájni az a rész. Te mit csináltál vele? (Nekem a dokim azt mondta, hogy ez a hormonok és vmi tágulat miatt van, majd elmúlik alapon. Hát, el is múlt, de mostanában kezd újra előjönni.) Szerencsére nem túl gyakran, de félek, hgy a terhességgel együtt gyakoribbá váli. Te mit tudtál ellene tenni?
Amúgy én Fenesit kértem meg, hogy nála hadd szüljek. Jártam hozzá magánrednelésre és ha kell most is elmegyek hozzá. /Bár mostanában igazán csak az uh-on és a gondozáson találkoztam vele./
Amúgy neked szúrt időnként a köldökököd csak úgy? Vagy volt olyan, hogy felálltál és begörcsölt az a rész, ahol kb, a babád lehetett? (Utána elmúlt, csak mint egy rossz mozdulatnál...) Meg nekem van vmi folyásom. Nincs színe igazán, de vmi fehér krémszerű vmi van belül és elég erős szagom estére...ez normális? Vagy ez vmi fertőzés?
Bocs, hogy ennyi kérdéssel megtorpedózlak, de ezek újak és érdekelne, hogy másoknál van-e ilyen...
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!Nekem a fájdalomra az orvosom Fájdalomcsillapítót:Algopirint és Lydokain kenőcsöt javasolt,amitől csillapodott is a fájdalom.Szúrást viszont nem éreztem a köldökömnél és nem is görcsölt.Nálam inkább az utolsó hónapokban a hasam alatt fájt, hiszen nyúltak az izmok.Az utolsó hónapban viszont gyalog a védőnőhöz sem tudtam felmenni(1/2 órás út gyalog) a férjem vitt el kocsival.Képes volt hazajönni Csátra Tiszaújból ha ott dolgozott,csak hogy elvigyen.Hiszen annyira fájt minden lépésnél a derekam.Sokan meg is jegyezték,hogy igen lassan haladok.A folyásod szeritem természetes,nekem is volt ilyen.Az orvostól nem mertem megkérdezni,mert nem voltam azért olyan bátor,de olvastam róla.Én a 19. héten tudtam meg a nemét,hogy fiú lesz.Te tudod már?Mit szeretnél, vagy mindegy?Ugye nem félsz a szüléstől?Kérdezz bátran! Ja, és nem írtad,hogy hány éves vagy? Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

31 éves vagyok. Én kislányt szeretnék, de ha fiú az sem baj, csak egészséges legyen!!!!!!!
A Te babád mennyi idős? Kisfiú vagy kislány?
Igazándiból nem félek a szüléstől, csak a gátmetszés zavar. /Hülyeség, de mindenkinek van egy stiklije./ s megijeszt minden tünet, mert féltem a babát, hogy kihatással lesz rá.
Az orvosomhoz próbálok a héten bejutni. Megkérdezem a köldököt, a folyást és a görcsöt. Idegesít, mert már egy hónapja nem láttam a picit és mivel nem érzem (vagy nem tudom, hogy érzem) a babát, így egyre idegesebben várom, hogy mikor tudok bejutni a dokihoz uh-ra. /Tudod Fenesi nagyon rendes és jó doki, csak rendkívül elfoglalt és emiatt napokat tolódik a találkozó. Amennyien szülnek nála, nem csodálkoznék, ha egyszerre két nőt is szülesztene:-)/
sanaya
 
 


Szia Sanaya! Én 2006 december 18.-án szültem.Bence 56cm-rel és 3600g-mal született 13óra 10 perckor.A kisfiam most volt 13 hónapos.Egyébként 13-ra voltam kiírva.Nálam este 10-kor kezdődtek a fájások.A derekamnál és a hasam alatt.De ezek még igazán gyengék voltak a későbbiekhez képest.Nem akarlak elrémíszteni ettől az egésztöl,de tudnod kell,hogy az igazi nagy fájások iszonyú nagy fájdalommal járnak.1 óra körül mentünk be a kórházba,ahol én nem kaptam beöntést(ettől azért féltem egy picit),mert elötte elég sürün látogattam a wc-t.Én igénybe vettem a gázt is,csakhát annyira elkábúltam tőle,hogy azt sem tudtam hol vagyok,szóval nem volt valami jó.Kértem epidurálist is ami viszont rögtön hatott:kb 2-3 órát tudtam pihenni úgy,hogy nem éreztem a fájásokat.Utána megint kezdődtek és persze sűrűsödtek is Szerintem nem is volt közöttük már szünet.Az egészben az volt a legjobb,hogy velem volt a párom,aki nagyon-nagy segítség volt:vizesruházott meg tartotta bennem a lelket.Ő is látta,hogy mennyire fáradt voltam ezért is csodálkozott rajta,hogy még volt erőm megszülni a gyereket.Olyankor már nekem teljesen mindegy volt,hogy repedtem is és vágni is kellett.Igazán nem is éreztem meg.Ja,én utána is kértem még EDÁ-t, de a többi 2 adag már egyálltalán nem hatott.Így nálam ez a szülés dolog 15 órán keresztül tartott.Volt velem egy szobában olyan is akinél ! órán belül megvolt a baba,2,5kilós volt és nem kellett vágni nála. Ez mindenkinél változó.Bent lesz veled a párod a szülésnél?Idáig hány kilót szedtél fel?Mennyiről kezdted?
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Jó sokáig vajúdtál! S aránylag nagy babád is volt. Te mit szerettél volna jobban? Kisfiút vagy kislányt?

Az EDÁ-ról én is úgy halllottam, hogy kb. 2 órán át jó, utána már el múlik a hatása. S nem adnak be közvetlenül még egyet.

Egyébként Te szedtél vmilyen vitamint a terheség alatt? Én Elevitet és Magne B6-ot szedek naponta, meg most az influ idejére c vitamint. Meg Oscilocosccilium (vagy vmi hasoló nevűt) szedek hetente 1x az influ ellen amíg dolgozom.

Amúgy mi úgy tervezzük, hogy bent lesz a párom. Bár a köldökzsinór elvágását nem vállalja. :-)
Kb. 69 voltam és most 72 kg vagyok. 170 cm magas.
sanaya
 
 


Szia Sanaya! Én kisfiút szerettem volna, bár a kislány is ugyanúgy szerettem volna.Én 68 kilóról indúltam és 84 lett belőle.Az elején alig híztam valamit,na de a végén....pedig nem tömtem magam,bár az a 16 kiló még elfogadott.Amikor a kórházból haza jöttem 77kg voltam és innen kezdtem a fogyózást.Most járok 63kilónál.Én 172 cm vagyok.Az jó, ha bent lesz a párod,de ezt a kérdést minden apukának felteszik(köldökzsinórosat)És hogy néz ki hogy azt mondja,nem.Szerintem ez majd akkor természetes lesz a párod számára is,hogy elkell vágni.Az EDÁ-ról annyit,hogy nekem amint kiment az első adag hatása, adták is a következőt.Később egy 3. adagot is dehát nem történt semmi.Én Ferrograd Folic-ot szedtem,ez vasképző, valamint magne B6-ot.Kellett volna Elevitet is,de sokan mondták,hogy sokat hízik tőle az anyuka és nagy súllyal születik a baba is.Volt olyan velem egy szobában aki szedte és 4,5 kg súllyal született meg a pici,ja és simán szülte nem császárral.Te hol dolgozol?Hanyadik hónaptól maradsz otthon?Mikorra vagy kiírva?Nálam egyébként a hidegfront inditotta be a szülést,bár elég sokan szültek aznap.
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Köszi a gyors válaszokat, már hiányoznak ha tudom megnézni naponta:-)))
Ahogy írtad, akkor hasonló súllyal indultunk. Remélem nem szaladok én sem el nagyon a kilókkal. Én sem eszem sokat, de a hasam tiszteségesen nő...Amúgy úgy nézz ki, hogy kisfiam lesz. /Mindegy, csak egészséges legyen! :-)/

Az Elevitet én is addig szeretném napi 1x szedni, amíg dolgozom, mert én is hallottam a "nagy gyerek" hatást. A vasat lehet, hogy kipróbálom, mert így meló után /miután otthon gyorsan megfőzök, s valamicskét szervezem az esküvőmet :-) / holtfáradtan zuhanok az ágyba, s este amikor aludni kell, akkor meg rosszul alszom.

Amúgy a MÁV-nál vagyok adminos., s bár fizikailag nem nagyon megterhelő, a reggeli lökdösődés, a köhögős emberek, az egész napos gépelés és adminisztrálás azért megvisel. Ezért is várom már nagyon a pihenést. Úgy tervezem, hogy februártól mennék tp-re, mert érzem, hogy már a baba rovására kezd menni ez a fáradtság. Lehet, hogy emiattt a sok rohanás miatt nem érzem, hogy mozogna bent? Vagy létezik lusta baba? Mert a kis szíve dobog, csak nem érzem, hogy mozog. Azaz a kezemmel igen, de a hasamban önmagában nem...Ez eléggé idegesít is.
Te a hasadban érezted a mozgást? Vagy a kezeddel jobban? Ti amúgy terveztek másik babát vagy vissza szeretnél inkább menni dolgozni?
sanaya
 
 


Szia Sanaya! Én is nagyon várom a válaszaidat,bár én kettőkor néztem rá a lapra és utána írhattál.Még most jutottam gép közelbe,vagy este szoktam még nézelődni,amikor alszik a gyerek és az kb 11 óra után van.Én 4 hónaposan éreztem először,hogy megmozdult a gyerek,de akkor még csak olyan volt, mintha buborékok lennének a hasamban.Egyébként ilyenkor még nem lehet érezni mindennap,de később aztán igen intenzív mozgásba kezd ám.Ez már inkább a 7-8. hónapra jellemző.Esténként ha lefeküdtem, rendesen lehetett látni,hogy melyik oldalon helyezkedik el a baba, és szemmel lehetett követni a mozgásait.Majd meglátod milyen élményben lesz részed!Én nst-re a 35. héttől jártam.Volt olyan,hogy meg sem akart mozdulni a baba,de volt, amikor nagyon is mozgolódott,de ez is gond volt és meg kellett ismételni.Az nst kb 15-20-ig tart, ahol a magzat mozgást nézik.Én szeretnék még másik babát,bár a párom nem nagyon hajlik rá.Az első időkben nálunk az volt a rossz, hogy keveset aludtam.Később ,amikor már kevesebbet alszik, akkor a házimunkával nem haladtam.Nem sokára te is megtudod, bár nem minden gyerek egyforma.A férjemnél voltam bejelentve,neki festő vállalkozása van.Kb:6 évig dolgoztunk eggyütt,de oda már nem megyek vissza,keresnem kell másikat,de lehet,hogy addig megtervezzük a második babát.Ti terveztétek a babát? Mikor lesz az esküvőtök?Te egyből teherbe estél?
zsoka26
 
 


Szai Zsóka!

Hát igen, sejtem, hogy nem lesz egyszerű. De azért várom már nagyon, hogy babázhassak.
Nekem nem volt egyszerű teherbe esnem. Hátrahajló méhem van és emiatt nem sikerült kb. 1 éven át. Volt méhpolypom is, s ez sem könnyítette meg a helyzetet. Fenesi vette észre. Miután megműtött, rá pár hónapra teherbe is estem. Tervezett baba volt, de ha tudtam volna, már hamarabb várom a terhességet. Így is jó, csak legyen minden rendben.
Az esküvőm most február közepén lesz. Már várom nagyon. 35 fős, szóval nem nagy, de mindent mi szervezünk és mi csinálunk ketten.
A párom sokat dolgzik, s így sok minden rám hárul. Azonban nem bánom, mert így sokkal izgalmasabb és személyesebb ez az egész.
Neked mikor volt az esküvőd? Sokan voltatok?
A kisfiad amúgy jó alvó? Azaz, tudsz már tőle este vagy vmikor hosszabb időt aludni?
Egyébként teganp már úgy éreztem, hogy mozog a baba. Lepihentem és akkor mozdgott egy keveset. Megnyugodtam. Valóban fantasztikus érzés!! :-)
A párod remélem meggondolja magát. Tényleg nehéz a mai világban, de szerintem egyszerre jó letudni a szülést, mivel egy nőnek sokkal nehezebb megszakítani a munkahelyén mindent.
Nagyon örülök, hogy ennyire aranyos vagy és mindennap beszélgethetek Veled egy keveset!! Köszönöm szépen a támogatásodat!
sanaya
 
 


Szia Sanaya! Most aludt el a gyerek,így van időm most írni.A mi esküvőnk május 22.-én lesz 9 éve,hogy volt.Az igazság az,hogy nem azért nem lett hamarabb baba,mert nem szerettünk volna,hanem mind a ketten úgy álltunk a dologhoz,hogy előszöris kell egy saját ház.Mi 2 évig albérletben laktunk,ezután tudtunk venni kölcsönből lakást.A felújítást már saját pénzből akartuk megoldani,így minden évben csináltunk rajta valamit.Még az idén teszünk hozzá mégegy szobát.Tavaly előtt pedig az egész tetőszerkezetet cseréltettük le.De még hátra van a külseje,szóval lassan,de egyszer csak készen lesz.Késsőbb már inkább a munka kötött le,mert így nem kellett a férjemnek külön alkalmaznia mást,az a pénz is bent maradt.Utána halyettem csatlakozott az öcsém,aki ugyancsak festő, és még a férjem tesója aki csak tanulgatja még a szakmát.2006 januárjától próbálkoztunk a babával, de csak márciusban estem teherbe. A mi lagzink kb:70 személyes volt.Ugyancsak mi szerveztük ketten a párommal.Egyébként az esküvőnk egynapon volt a férjem születésnapjával,ezt direkt így szerveztük. A kisfiam mostanában mondjuk rá,hogy jól alszik.Az első foga 5 hós korában bújt ki.Ha fogzásos időszak van,akkor persze csak forgolódik egész este.Néha már lefekvés előtt adok neki fájdalom csillapítót és ilyenkor valamennyire jól alszik.Kisebb korában, 1-2 hósan a szeles időt nagyon megérezte, mint a legtöbb kisbaba,olyankor én sem aludtam jóformán, mert ő állandóan fel volt minden órában.Nem volt hasfájós, de volt olyan időszak is,hogy rázendített vacsora után 8 órakkor és egészen 11-12 óráig csak órdított.Ez egy picit kemény időszak volt.Én inkább este tudok aludni,ilyenkor napközben nem szoktam,mert ha elaszik a gyerek inkább olyakor főzök,takarítok. Voltál mostanában az orvosnál?Most pontosan hanyadik hétben vagy?Mikorra vagy kiírva?Az orvos már megmondta,hogy kisfiad lesz?Van már képed a piciről?
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Nagyon aranyosak vagytok a képen!! :-) Nagyon tündér a babád!
Egyébként teljesen megértelek titeket a babavárással. Nem könnyű lakásfelújítás előtt babát vállalni, mert akkor úgyis a baba lesz az első, s nem a lakás. Teljesen jó, hogy ilyen összetartóak vagytok. Nem könnyű ma egy festő vállalkozást önállóan vinni és megélni is belőle ekkora verseny mellett.
Amúgy azt hogy érzed, hogy megérzik a szelet? /Az időt előre megérzik és ezért rosszabban alszanak a babák?/ Amikor rázendítenek, ugye meg lehet őket nyugtatni? Vagy mit csinálsz akkor, ha csak sír és nem hagyja abba? Nekem tartok tőle, hogy gyomorfekélyem lesz, annyit fogok aggódni miatta. :wink:
Aha, múlt héten voltam uh-on az orvosnál. Jövőhéten is megyek terhesgondozásra, mert ki szeretném íratni magamat februártól tp-re. /Már nagyon várom! Lehet,hogy begolyózok itthon, de lehet, hogy megvarrok egy egész garnitúrát mire kibújik belőlem a pici :P /
Amúgy pontosan a 19. hét második felében vagyok. Bár pont a fogantatás idején nem jegyeztem fel pontosan az utolsó mensi időpontját,így csak tippelek a szept. 12-i napra. Így a net szerit június 18.-ára vagyok kiírva szülni.
A doki amúgy úgy látta, mintha kisfiú lenne. Nem volt benne biztos teljesen, mert kicsit takarta magát a baba. Sajnos mostani képem nincsen :-( Tudod, annyira ideges voltam amikor bementem (mivel egész héten azt gondoltam, hogy ha nem mozog,nem él) s elkezdte mutogatni a pici kezét, lábát az orvos, elkezdtem bőgni és meg sem tudtam szólalni. Így aztán mindent elfelejtettem megkérdezni, s képet kérni is. Ennyire idióta vagyok.
Majd szeretnék elmenni a 3d uh-ra is vmikor. Ilyen neked volt? Ez mikor érdemes csináltatni,mert sztem most még korai lenne. Te vezettél naplót a terhességed alatt? Én majd most szeretnék pár sort leírni, mert biztos érdekes lenne később visszaolvasni.
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Szerintem majdnem minden pici megérzi az időjárás változást, főleg még pár hónaposan.Bence amikor szeles idő volt nem tudott igazán aludni,csak forgolódott és nyöszörgött is hozzá ráadásul.
Az esti sírások nálunk majdnem mindennaposak voltak.Az biztos,hogy nem hagytuk volna sírni,hiszen felválltva járkáltunk vele a férjemmel együtt,de nálunk ilyenkor még a szopi sem segített.Egyszerűen nem tudtunk mit tenni.Egy anyuka tanácsolta nekem,hogy ilyenkor hagyni kell had sírjon,tegyem bele a kiságyába.Én nem tudom megérteni,hogyan tudja ezt megtenni némelyik szülő, nekem nem volt szivem hozzá,hogy csak úgy hallgassam a gyerek sírását.Egyébként meg közöttünk alszik,kb 3 hónapot töltött a kiságyában.Nem mondom,hogy minden gyerek így viselkedik,sőt nem kell mindennek a rossz oldalát látni,mert nem minden gyerek viselkedik így.Én a védőben szoktam tapasztalatokat cserélni, a legtöbb anyukától ezt hallottam,akkor még annak örültem,hogy nem vagyok egyedül evvel a problémával.Nálunk kb 3-4 hónapig tartott ez az időszak,utána teljesen megváltozott .Ma már az éjszakákat is van amikor átaludja,csak teázni kel fel,de alszik is tovább.
Mi nem voltunk 4D-s ultrahangon,pedig szerettem volna.Legalább egy hónappal előtte időpontot kell kérni a kórházban.25-30 hetesen jó elmenni,mert a baba még egészben ráfér a képekre.
Én nem vezettem naplót, pedig így vissza gondolva jó lenne vissza olvasni,hogy milyen is volt a terhességem.Majd a 35. héttől fognak ám igazán felgyorsulni az események.Onnantól kezdve én sm unatkoztam.Heti 2-3 alkalommal jártam NST-re.Külön szobája lesz nálatok a picinek?Találtatok már neveket?A pároddal szoktatok közös programokat szervezni?A párod elszokott kísérni az orvoshoz?Egyébként mostanában hogyan telik egy napod?
Vigyázz magadra és a picire!
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Nagyon jó,hogy ilyen részletesen leírtad a baba sírássát, mert így egy picit sejtem, hogy mire készüljek fel. Én szeretném kipróbálni, a nap időrendet, mert állítólag az neki is jobb, ha időpontokhoz van kötve kiskorától (etetés, altatás), de ezt úgy is a baba természete és a gyakorlat hozza majd.
Mi az a "védő"?
Amúgy jó, hogy ezt az uh időpontkérést elmodntad, ert akkor most a terehsségi gondozáson ezt meg fogom kérdezni és kérek időpontot. Én nagyon szeretném, mert eddig alig van felvétel a kicsiről, s a környezetemben mindenki csak a képekről fogja fel, hogy a kicsi mennyit nő.
A 35. hét az miért olyan gyors? :-) Mire számítsak? Ti mikor kezdtétek el vásárolni babaholmikat?
Én még nem merek venni semmit sem. 6. hónapban szeretnék bevásárolni. Akarok kiságyat, babakocsit, babaruhákat.
Szerinted melyik babakocsi jó? Mert a múltkor megemeltem az egyiket, s olyan súlyuk volt, hogy babával együtt nem igazán hiszem hogy hosszútávon a hónom alá tudnám kapni!!! Nézegettem, bababútort is, de eléggé drágák. Szeretnék egy babaszobát. amikor néztünk lakást ez is szempont volt. Azonban a múltkor egy ismerős kimérte a lakást és a gyerekszobában egy veszélyes vízér húzódik állítólag. Így most erősen gondolkodom, hogy mit hova tegyek. (Pedig az neki lett kitalálva.) Mindenestre a pepelnkázót talán beteszem oda. A kiságyat meg nem tudom hova...mindegy, majd kitalálunk vmit.
A párom sokat dolgozik, így szinte mindig egyedül megyek a viszgálatokra. A családom és a baráti köröm is dolgozik, meg más idejét sem szívesen rabolom azért, hogy órákat kint üljön velem a kórházban. Így megoldom magam a dolgaimat. :-)
A babának ha lány lesz, Laura Anna nevet szeretnék adni. Ez olyan dallamos. Nem érdekel, hogy a-a végződés, nekem tetszik. Ha fiú, akkor a párom kérése, hogy László legyen. /Hát, vmiben nekem is engednem kell:-)/ Igaz lassan az ük ük is László volt, meg a baráti és kollegális kör 50%-a is László... nem akarok mindenben kardoskodni. De egy második nevet szeretnék adni, csak még töröm a fejemet, hogy mit. (Bár lehet, hgy ezzel a dupla névvel csak kiszúrunk szegény gyerekkel, mert így jó hosszan kell mndhol aláírnia...) Ti milyen neveken gondolkodtatok?
A napom általában úgy telik, hogy 7-15-ig munkában vagyok. Utána vmit intézek az esküvőhöz (szalagokat vezsek, lufit rendlek-veszek, meghívót csinálunk...stb.) és sétálok egy napgyot a városban kb ez 1-1,5 óra. Utána bevásárolok, főzök vmit. Utána elpakolászgatok, megnézem a leveleimet vagy olvasgatok, tv-zek és pihenek. Kb. ennyi :-) Nem nagy menet, de nekem most bőven elég. Gondolom azért Neked, kicsit másabb a napirended :-) Nálatok hogy telik egy nap? A kicsi mikor kel? Szoktatok sétálni mindennap? Mikor eteted? Még szoptatod? (Lehet hülye kérdés, de van aki sokáig szoptatja a babát...)
Amúgy mi elég sok mindenben benne vagyunk a párommal. Szeretünk sétálni, kirándulgatni...stb. Meg benne vagyunk egy lovagi torna klubban. Ott férfi lovagi ruhában íjászkodom és vívok amíg bírok, s nyáron fellépünk középkori napokon. /Ha kész lesz a weboldal, majd megmondom a címet. / ez leköti szinte a szabadidőnk 80%-át tavasztól-őszig. Télen meg élvezzük a teljes értékű pihenőket. Mostanában a Vadasparkba szeretnék újra eljutni. (Vhogy az a friss levegő és a természet közelsége megnyugtat. Bár a Nyíregyházi Állatkert viszi a pálmát nálam. Ott tényleg az egész napomat el tudo tölteni.) Ti ki tudtokmozdulni vhova a picivel? Van aki vigyázzon a kisfiadra, hogy ki tudjatok kapcsolódni? Előtte jártatok vhová? Amúgy a kapcsolatotokon sokat változtatott a baba?
Vigyázzatok Ti is Magatokra ebben a szeszélyes, megfázós időben! :-)
Neked is sok puszi!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
A baba napirendjét szerintem még igazán az első napokban nem lehet beállítani.Ez később alakul majd ki.Megtapasztalod, hogy mikor alszik többet,én ilyenkor főztem például.Amikor tudtam,hogy kevesebbet alszik, akkorra hagytam a takarítást, mert azt később is lehet folytatni.
A védőben szokták havonta megmérni a pici súlyát, magasságát és itt kapja meg az oltásokat.Mi márc.20.-án megyünk 15 hós oltásra,amit a válába kap majd.Bence már ha meglátja doktornőt, elsírja magát,lehet ,hogy a fehér köppeny miatt.
Mi a kiságyat vettük meg legelőször a Brendonban,ami pelenkázó résszel együtt van.Kb 5 hónapos lehettem.A többi cuccot pedig a Tégelben:kiskád, hordozó,babakocsi stb...A Tégelben kértünk egy listát,amelyen minden rajta volt, hogy mik kellenek a picinek.Babakocsiból a Bergont választottuk,mert elég tágas belülről,még ha kistakarót teszek bele, akkor is.Én Pierre Gardin-t szerettem volna, de erre az egyik ismerősöm hívta fel a figyelmemet, hogy nézzem csak meg a belsejét, mert nem olyan széles, hogy kitudjon benne nyújtózkodni a baba rendesen.Az enyém Bergon Cross.Én megvagyok elégedve vele.Igaz, hogy nem könnyű,de túlságosan sokat sem szerettünk volna kiadni babakocsira.
Én arra értettem ,hogy felpörögnek az események a 35. hét után, hogy járni kell majd NST-e.Én egy héten 3-szor jártam és minden alkalommal megkellett várni az orvost is, aki elmondta a véleményét a görbékről.Nekem ez néha az egész napomat igénybe vette,főleg ha még bekellett menni a védőnőhöz is.
Én Bencét már nem szoptatom.Kb 2és fél hónapig szopott,csak lusta volt egy picit.Kis mennyiségeket evett,Így nem lakott jól.Utána elkezdtem fejni,így legalább normális mennyiséget fogyasztott,de rászokott a cumisüvegre,hiszen nem kellett megdolgozni a tejcsiért .Egyre kevesebb tejem lett,így tértünk rá a tápszerre.Viszont a cumi soha nem kellett neki.
Nekem fiúnevek közül a Bence és a Bálint tetszett,lánynevünk pedig a Boglárka volt.
A férjemmel a kapcsolatom annyiban változott,hogy kétfelé kell,hogy szakadjon a figyelmem.Ahogy bent volt a szülésnél, elmondta később, hogy nagyon tisztel azért amit akkor véghez vittem, hiszen látta rajtam, hogy mennyire fáj nekem.De próbálok rá is nagyon figyelni.Egy picit már önállóbb is Bence,így többet tudunk egymással is foglalkozni.
Együtt sokszor jártunk el moziba vagy vacsorázni.Mostanában, már olyan programokat szervezünk, ahová egy kicsit is el lehet vinni.Az ilyen kicsik még nem igazán maradnak el mással, ezért nem szoktam másra bízni.Volt olyan, hogy alig tudtam elmenni fürdeni is,mert annyira sírt utánam Bence ha nem látott.
Hétfőtöl táppénzen leszel?Ti hol vásároltok be a babának?
Tudsz fel tenni képet magadról?
Remélem nem untattalak.Vigyázz magadra és a picire!Puszi:
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Elnézést a késői írásért!! Nincs baj, csak az elúlt napok és a teendők egy picit sűrűbbek. Most hordjuk szét a meghívókat és így mindig késő este esünk haza. Ma a páromék szülei is eljöttek, s már előtte készültem a fogadásukra (takarítás, főzés..stb.). Ráadásul elég vacakul érzem magamat, mert megfáztam és így örülök, ha beeshetek este az ágyba.
Hát, mi még nem nagyon néztünk szét holmikért. Jó lenne tudni kisfiú vagy kislány lesz -e. Ágyat, pelenkázót és babakocsit kellene először venni, aztán ruhát stb. A "riasztókat", mellszívót meg egészségpénztárból. Turkálni is kellene pár ruhát, mert állítólag az olcsóbb. Úgy is kinövik hamar. Az orvoshoz, meg sétálni meg a boltból kellene venni. Amúgy nem tudom mit hol érdemes. Majd nyakunkba vesszük a várost és az esküvő után bevásárolunk...remélem.
Már nagyon örülök, hogy febr. 1--től tp-en vagyok. Nagyon nagyon fáradt vagyok még így is. Nem tudom,hogy ez nem a vashiánynak is tudható be...Szerdán megyek thgondozásra. Ha ne bőgőm el agam, s nem jön ez a feledékenység újra rám, megkérdezem hogy ez normális e.
Képet szívesen küldök magamról Neked, de feltenni majd ha a babám meg lesz, akkor szeretném. Elvégre ez egy babaoldal:-).
Te egyébként sosem untatsz. Tudod egy kezdőnek a legapróbb dolgok is jól jöhetnek ami ötletet vagy iránymutatást adhat a tanácstalanságban! Ezért annyira jó Veled beszélgetni!!!!
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Én is szoktam Bencének turiól venni ruhákat, igaz, hogy csak mostanában.Eleinte az egyik ismerősömtől kaptam pici ruhákat,újjat csak olyat vettem amit a kórházban adtak rá, amikor jöhettünk haza.Rendeltem neki egy macis overált is a Brendonban,ami 7500-ba került,de nem sokáig hordta.Ebből is tanúltam,hogy nem érdemes drága holmikat venni.Pici ruhát,bodykat is 56-os és 62-es méretűeket vettem,amellyek a születése után éppen jók voltak rá.Ahhoz képest, hogy T.városban néztem Bencének farmernadrágokat 4-5000 forintért, a turiban megvettem darabját 1000-ért és nem is tűnik használtnak.Miskolcon nagyon jó turik vannak.Az egyik barátnőm is most decemberben szült, az egyik helyen kifogott egy rózsaszín overált,hasonlót,mint amilyet én is vettem,de nagyon jól nézett ki.Pelust viszont a DM-ben szoktam vásárolni, a liberót,de használtunk már pampers-t is,az előbbi jobban bevált nálunk.Ráadásul ha összegyűjtöd a csomagolásról a nyuszifigurákat, ajándékot küldenek a picinek.Így tettünk szert egy kisvirágra,nyuszira, textil könyvecskére.
Nekem egyébként elég egyhangúan telnek a napjaim.Ha esős idő van, kisem mozdulunk Bencével napokig.Reggel kb:9-kor ébred,ilyenkor ha szerencsém van,eltudom készíteni az ebédet.Mindennap 6-kor kelek.Utána jön a házimunka kettecskén,a porszívózást mostanában szerette meg,iddáig mindig üvöltött ha bekapcsoltam a porszívót.Délben ebéd,utána alvás,vagy elmegyünk sétálni.8-kor van a fürdetés,utána vacsi és néha 11-kor alszik el.Nem sír,csak úgy elbeszélget nekünk az ágyban.Bence velünk alszik,de elférünk kényelmesen,mert 2x2-es az ágyunk.Vele már voltunk nyaralni is Abádszalókon,ahol nagyon jól érezte magát,mert imádja a vizet.Velünk volt egy másik calád is, akiknek már 3 gyerekük van.
Képet szeretném ha küldenél magadról, az email címemre:simonerzsebet726@gmail.com
Írd meg a tiédet is,akkor én is tudok küldeni neked.
Hogy álltok az előkészületekkel?Hogy vagy?Egyébként az első 4 hónapban én is nagyon fáradékony voltam.Állandóan csak aluttam volna.Volt olyan,hogy délutánonként már vissza sem mentem a párommal dolgozni.
Miskolc melyik részén laksz?Kertes házban vagy panellban?
Várom válaszod.Vigyázz magadra és a picire!Puszi!
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Küldtem pár képet magamról. Remélem nem ijesztelek el a lovagos képekkel:-) Kicsit furinak tűnhetnek, de nekünk ez az egyetlen kikapcsolódásunk van (volt eddig... :-).
Igen, a turi lesz a legreálisabb ruhaforrásunk. Legalábbis az elején. Fogalmam sincs mekkora lesz és milyen nemű a baba, ezért is jó szerintem az elején még kicsit várnunk a ruhákkal. Az biztos, hogy a kicsik jó gyorsan kinőnek mindent. Ezért lenne jó negyedévente egy bababörze Mc-on. Nem is értem miért nem rendez egyetlen művház se ilyet, csak síbörzét pl....pedig ennek nagyobb keletje lenne, mert ezek elég gyorsan forgó eszközök. S szeritnem sokan megszabadulnának a helyfoglaló babakocsiktól, kiságyaktól. Én meg pl. szívesen vennék jó állapotú, használt babakocsit...Így a két érdek találkozna! De nem?! Vagy van ilyen dolog, csak én nem tudok róla?
Jó korán kelsz! Mikor tudsz lepihenni? Vagy pihenni egyáltalán? :-) hihetetlen, mennyi energiája lesz a mamának a baba születése után, s hogy felborul az élete a családnak! Na, ehhez kell még hozzászoktatnom magamat:-)
Amúgy most megtorpant a készülődés. 2-3 napja meg vagyok fázva. Szombaton itt voltak a szülők, s képzeld el, hogy a párom mamáján másnapra kijöttek az influenza tünetei. nagyon megijedtem. Sajnos úgy érzem, hogy minden igyekezetem ellenére megkaptam. Csak talán a sok vitaminnak meg annak az Oscilococcinum vminek köszönhetően nem olyan durva lefolyású. Nagyn nem örülök neki!!! Eddig az utcán, a buszon, a mhelyen sikerült elkerülni. Most meg házhoz jött:-(( Ennyire nyomi vagyok! Mindenesetre ma és tegnap pihentem, de holnap már modzulnom kell, mert így semmiből sem lesz semmi. Remélem nem lesz komolyabb. Azt sem tudom, hogy ilyenkor lehet -e lázcsillapítót szedni? Ha igen, milyet, vagy mit lehet szedni? (szerencsére csak 37,1 volt a legmagasabb hőmérsékletem eddig, s remélem így is marad!!). Idegesít, de nagyon!! Nem a mamára haragszom, hanem a helyzetre, hogy nem tudtam elkerülni!!!!! Mindegy..ez van.

Amúgy panelban lakunk. A Győri kapuban. Jó öreg, 8. emeleten. Szeretek itt lakni, de családi házban szívesebben laknék. Azonban az öreg panel olcsóbb vétel, pláne itt Mc-on. Meg mindig ilyenben laktunk. Ha egyszer úgy alakul, veszünk vmi jó kis kertesházat, hogy a gyerek egészségesebben nőjjön fel, mint mi pornyelő, panellakó könyv és tv molyok a párommal.:-) Legalábbis erről álmodom. /Lesz 1 kecse, 2-3 tyúk, kutya, meg egy kisdisznó amolyan vietnámi :-D persze csak hobbyból, mert ezek előbb halnának meg végelgyengülésben, semhogy levágjam őket./
Ti nektek van kertetek? Szoktatok szalonnát sütni, bográcsozni kint? Mikor kezdtek neki a szoba bővítésnek? Lesz segítségetek?
Ti Mcsáton laktatok korábban is? Hogy ismerkedtetek meg a pároddal?
:-) Várom válaszodat! Puszi! Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Ha lázad van ,vagy fáj a fejed Algopirynt vehetsz be,nekem az orvosom mondta.
Köszönöm a képeket, nagyon aranyosak vagytok a pároddal együtt.Megtaláltalak az iwiw-en,ha vissza jelölsz majd nézd meg a képeket.Tegnap este tettem még fel egy párat, de címet már nem írtam hozzá,mert siettem,kb 11 óra lehetett.Van kép Bencéről is, amikor a keresztelője volt 6 hónaposan.Kiváncsi vagyok,hogy mit szólsz hozzá.
Én csak este szoktam pihenni,akkor is ha tudok.Mostanában Bence rosszul alszik, csak forgolódik, bizosan a foga miatt.Ilyenkor persze elég fáradtan ébredek, de nem csak én, a férjem is.Ezt meg kell szokni szerintem,majd megtudod te is nemsoká.
Nálunk nincs kert, csak udvar.Bográcsozni szoktunk és szalonnát sütni is.Ilyenkor elszoktuk hívni a férjem unokatesójáékat,náluk pedig grillezni szoktunk.Nekik már 4 gyerekük van,ők ennyit szerettek volna,habár én soknak találom.Nekem elég lenne kettő is,néha még az egyet is soknak találom.Bence most van a hisztis korszakában.Ti szeretnétek majd egy kistestvért is a picinek?Vagy majd csak akkor tegyem fel ezt a kérdést, ha már meglesz az első?

A szoba bővítéshez csak ősszel vagy nyár végén fogunk hozzá,mert nem sűrgős még.Van gyerek szobánk,de ott más bútorok vannak, a kiságyat pedig szét akarjuk már szedni,hiszen nem használjuk.Egy igazi fiús gyerek szobát szeretnék majd Bencének, a kék bútorokkal pedig tökéletes lesz.

A párommal 11 évvel ezelőtt, Valentin napkor ismerkedtünk meg.Itt Csáton volt akkoriban egy disco,ahol a párom is ott volt az unokatesójával.Én minden pénteken ott voltam,végül is én mentem oda hozzá az egyik lassú számnál.Tudtam,hogy bejövök nála, másképpen nem mertem volna.De bejött a dolog és azóta eggyütt vagyunk.Ti hol ismerkedtetek meg?Mióta vagytok eggyütt?
Én mindig is Csáton laktam és a párom is.Szeretek itt lakni,már egészen megszoktam.
Mi a kedvenc ételed?Szoktál főzni, szeretsz is?Szoktatok moziba járni?Én szerettem, most viszont már azt sem tudom milyen filmek mennek egyáltalán a moziban.Szoktatok sétálni a pároddal?Ne haragudj, hogy megkérdezem,de az apukáddal milyen a viszonyod?

Vigyázz magadra és a picire!Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!
Puszi:Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Nagyon szép és aranyos a kisfiad!! Tényleg! S Te is nagyon szimpatikus vagy. :-) Köszönöm a jelölést, örömmel viszonoztam.
Egyetértek Veled, hogy a 4 gyerek sok. Én is kettőt szeretnék. Kivéve, ha a második terhességem netalán iker lenne :-)
Szerintem a mai világban, a munka és a rohanó hétköznapok mellett a kettő is elég. Mivel a gyereket akaratlanul is "elhanyagolják" a szülők, nem még a többet, ahol egyenként óriási erőfeszítés lehet az iskolai házifeladatoztatás vagy akár a napi foglalkoztatás.
Biztosan szép lesz a babaszoba. Én is szeretnék vmi hasonló szobát. Ez a kicsinek nagyon jó dolog lesz, mert nagyon fontos, hogy legyen olyan territóriuma, ahova el tud vonulni, ha akar. Meg mivel a sajátja meg lehet tanítani rendben tartatni, hiszen azért ő felel.
Mi a párommal az egyetemen ismerkedtünk meg. Tollasedzésen. Hosszú ideig csak kerülgettük egymást. Az utolsó évben pedig komolyabban összejöttünk. Most vagyunk kb. 7-8 éve együtt.
:-) Időnként főzök, ha az időm kiadja és tudom, hogy el is fogy. Most, hogy itthon leszek , biztosan többet ragadok fakanalat. Szeretek főzni és kísérletezni is. A párom is szeret főzni, így egymást sokszor váltjuk a tűzhelynél, s ebben nagy szerencsém van. Kedvenc ételem? huh, ez nehéz...sose tudok rá normális választ adni...szeretem a héjában főtt krumplit vajjal, az olasz ételeket, a cupákos magyar ételeket és mindent, ami finom és nem snob kaja:-) Talán a gerslis, a gyömbéres és a vadas szószos kajákat nem bírom megenni, meg a quishet, amúgy minden evő vagyok. Neked van kedvenc ételed? Van amit szeretsz főzni/sütni? Te sokat főzől? Párod szokott főzni? Ő amúgy segít Neked a háztartásban? (Bár gondolom nem sok ereje marad 1-1 nap után ezekre.)
Nem nagyon járunk el mi sem nagyon moziba. Csak olyan filmre megyünk el, amire érdemes beülni és érdekel. Mostanában sajnos nem sok volt. Utoljára a Macskafogóra mentünk el. Hát, nagy kiábrándulás volt, de már nagyon látni akartuk.
Inkább mi is sétálunk, vagy a lovagi csapattal edzünk szombatonként egy elkerített füves területen. Mi amúgy sokat sétálunk. Ha tehettük, inkább megvártuk egymást a munka végeztével csak hogy együtt sétáljunk haza, együnk egy gyrost, vagy vásároljunk be. Sokat vagyunk a lehetőségeinkhez képest, s ez nagyon nagyon jó dolog.
Ti tudtok elég időt együtt tölteni? Bár lehet, hogy ez a leghülyébb kérdés most...
Amúgy köszönöm a tanácsot! Szerencsére úgy tünik, hogy megúszom az influt egy erősebb megfázással, láz nélkül. Remélem ez is hamar elmúlik.
Apukámmal milyen a viszonyom? (Csak kíváncsiságból kérdezem, de ezt miért kérdezed?) Nekem nevelőapukám van. Vele jó, bár 2002 óta (anyukám és nagymamám halála óta) ő nagyon maga alá került, s teljesen begubózott. (A családom teljesen tönkrement, szétesett és ő ezt képtelen volt elfogadni és tenni ellene.) Tavaly ismerkedett meg egy kedves nővel a neten és dec.-ben feleségül is vette. Azóta vele van, s alig van otthon. Talán jobb is így. Az eredeti apám még 2 éves koromban elhagyott, s csak kb. 5 évente hív fel, ha vmi komoly dolog van az életemben (pl. mostanában hívott, hogy babát várok.) Szóval ez van. A Te szüleid élnek még? Tudnak segíteni nektek? Nekünk a párom szülei segítenek sokat, s nélkülük sok mindenben hátrébb lennénk. (Ha anyukám élne, ez másként lenne, de ezen már változtatni nem tudok.)
Köszönöm a kívánságaidat:-) Remélem mihamarabb meggyógyulok!
Ti pedig vigyázzatok magatokra! Sok puszi! sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Én szoktam főzni és szeretek is.Álltalában 2 naponta és igyekszem most már olyanokat is, amiből Bence is tud enni.Rágni nem nagyon akar, pedig már van 8 foga, ezért még picit pépesíteni kell neki a kajákat.Az én kedvenc ételem az almás-hagymás csirkemell és imádom még a káposztás tésztát.A párom nem szokott főzni, a takarítást is inkább rám bízza.Nekem az is nagy segítség, hogy ilyenkor ő van a gyerekkel.Elég neki a munka,de hétvégenként legalább itthon van.Ez nyáron nem lessz így, mert hétvégén sincs olyankor itthon,annyi a munka.
Az apukádat azért kérdeztem,mert gondolom,hogy biztosan örül majd az unokájának.Az én apukám januárban volt 3 éve, hogy meghalt tüdőrákban.2004 októberében diagnosztizálták nála ezt a betegséget,ekkor még nem látszott rajta semmi.Innentől kezdve egyre romlott az állapota.Az volt a legrosszabb,hogy végig hittem benne, hogy lehet rajta segíteni,lehet, hogy apu tudta ezt csak nem mondta.Januárban már teljesen lefogyott és menni sem tudott.Szóval borzalmas volt ez az egész.Azért írtam le, mert hozzám inkább apu állt közelebb,ő volt az aki igazán segített.A tesóm 2 kisfiát ismerte,csak ők ritkán jártak haza.Anyuval azóta viszont jobb lett a kapcsolatom.Nekem 2 tesóm van.Van egy ikertesóm,őt is benne van az ismerőseim között,Simon Szilviának hívják,valamint van egy öcsém is.Ő 25 éves és a férjemnél dolgozik.Az öcsém még otthon lakik,pedig már legalább 6-7 éve van barátnője.Nem is igazán akar otthonról eljönni.Neked vagy a párodnak vannak testvérei?A jövőhéten lesz az esküvőtök?

Bence még mindig alszik,pedig már 1/2 10 van,ritka pillanat.Igaz az este már megint csak forgolódott,én is fel voltam minden órában.A legtöbbször úgy nyugszik meg ,ha mellettem alszik,de néha el van az apukájával is.Mostanában már annak örülök, hogy nem kell cipelni,egyre inkább a kislábain közlekedik,ritkán megy négykézláb.Nehéz volt már vinni egy 11 1/2kg-os gyereket.Neked az ismerőseid között vannak kismamák?Védőnőhőz még hónaponta jársz?Neked nem magas a vérnyomásod?Nekem az utolsó 3 hónapban magas volt,be is kellett volna feküdnöm a kórházba, de lebeszéltem az orvosomat, hiszen jól éreztem magam.
Vigyázz magatokra,sok puszi: Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Sajnálom papádat! Biztos nagyon aranyos volt, ha ennyire kötödsz hozzá! Meg tudom érteni, hogy mit érezhetsz. Nem lehetett könnyű végig nézni, ahogyan megbetegszik, de Te legalább el tudtál köszönni tőle és el tudtad mondani, hogy mennyire szereted.
(Az én anyukám infarktusban, 48 évesen halt meg, nagymamámmal pár óra különbséggel a kórházban.Váratlanul. Sosem bocsátom meg az akkori ügyeletes orvosnak, hogy nem tett semmit sem a nagymamámért, s emiatt két ember halálát okozta! )...Én amúgy az anyukámhoz kötődtem ennyire. A világ végére is elmentem volna érte. Amikor meghalt, nem fogtam fel és nem akartam elfogadni a dolgot. (A baba fogantatásáig nem tudtam őt "elengedni".) Aztán egy ismerős magyarázta el, hogy ez sem neki, sem nekem nem jó, hogy "nem engedem el", mert mindkettőnknek komoly energiájába kerül. (Én hiszek az ilyenben.) Pár nap múlva elengedtem. S kb. 2 hétre rá teherbe estem. Azóta nyugodtabb a lelkem picit. Anya halálát követően -ha nincs mellettem a párom-, biztos, hogy kinyírom magamat vhogy. Csak akkoriban sosem hagyott egyedül a párom, s később pedig elfásultam ahhoz, hogy megtegyem. Anya halálával mindent elvesztettem. Teljesen új életet, értékeket, családot, szerepet kellett felvennem. szinte teljesen nulláról kezdenem. A családom azóta sincsen rendben, s ez a legrosszabb. Senkinek sem lehet szólni semmit sem, mert megsértődik, az amit csinálunk az pedig egyikünknek sem jó. Nálatok jó, hogy így összetartotok. S tudtok segíteni az öcséden a munkával, s ő is viszont Nektek. Az ikertedóssal tartjátok a kapcsolatot? Anyukáddal miért volt rosszabb a kapcsolatod, mint papáddal?
A páromnak egy nővére van. Ő külön él a barátjával Debercenben. Nekem pedig van egy húgom. A húgom otthon lakik apukámmal és a barátjával. Ők is jönnek az esküvőre.
Igen, a jövőhéten lesz az esküvő. Ma is szervezkedtünk. Pl. felhívtam a ruhakölcsönzőt, hogy megérdeklődjem, mennyit lehet kiengedni a ruhából, mert bizony eléggé megnőtt a hasam, pedig nem eszek sokat. :-) No, meg jönnek azok a nyűgök, hogy ki sértődött meg és ki nem, amiért meghívtuk vagy épp nem hívtuk meg az esküvőre. Sajnos a 35 fő így is 5 fővel több, mint terveztük, s mivel nem vagyunk milkósok' és a szülőktől nem akarunk/tudunk kölcsönkérni, ezért mi álljuk az összeget. (Ez így is kb. 500eFt-ba lesz, minden extra nélkül.) Ezt vannak, akik képtelenek megérteni, s csak az illemet látják, de én nem szeretnék csak azért, mert illik meghívni olyanokat, akikkel sosem tartjuk a kapcsolatot ...
Mennyi volt a vérnyomásod, hogy magasnak számított? Elég rossz lehetett. Ez volt vmi hatással rád?
Nekem nem igazán magas a vérnyomásom. Sőt, inkább alacsony, s emiatt többször fáj a fejem, vagy fáradtabb vagyok. Viszont ami rendkívül zavar, hogy minden tüsszentésnél, köhögésnél becsurran-cseppen vmi alul és ezt egyre nehezebben viselem. Utoljára óvodás koromban voltam emiatt ennyire frusztrált...Neked volt ilyen panaszod? Tudtál vmit ellene tenni?
Ma akartam menni a védőnőhöz, de reggel nem voltam jól és elodáztam jövőhétre. Vhogy ez a megfázás nehezen akar elmúlni. Nem értem, hogy ennyi tömény vitamin után, hogy nem tudom kivédeni ezeket a megfázásokat.
Amúgy nagyon aranyos lehet a kisfiad, ahogy mászkál! s teljesen megértelek hogy a 11 1/2 kg sok, hgy állandóan cipeld!! Nem is gondolnám, hogy egy 1-1 1/4 éves csöppségnek ekkora súlya lehet. Hát, van még tanulni :-)
Én most még kengurúban gondolkodom, hogy azt talán könnyebb kezelni, mint a babakocsit buszon fel-le, boltban ki-be, de fogalam sincs, hogy ez gyakorlatban hogyan fog működni. (Főleg, ha ekkora hasam van=mekkora lesz a baba maga.) Most kaptam egy babaújságot és abban vannak kuponok a Brendonos cuccokhoz. Ha leent az esküvő megpróbálunk pár dolgot vásásrolni velük. Te olvasol ilyen babamagazinokat? Mert az ismerőseim közül csak 1-2-től hallottam, hogy ezt megveszik. Olvastam egy pár kölcsönszámot, sok hasznos dolog van ebnnük, de elég drágák.
Amúgy egy barátnőm kismama. A kisfiaddal egyidős az ő kisfia is. Talán még pont decemberben is született. Ők nagyon aranyosak, de ő Bp-re járt egy dbig és ott másként bántak vele az orvosok, s emiatt nem tudok mindent összehasonlítani vele. Meg neki a terhesség 2. felében végig feküdnie kellett, mert veszélyeztett volt. Utána pedig születéskor a babájának a fél veséjét ki kellett venni, mert daganat volt rajta. S emiatt sokáig fokozottabban kellett vele bánni, mint az átlagos babákkal. Ezért ő ha a legapróbb dolog is van a babával , már rohan az orvoshoz (amit meg is értek). Szóval ő egy kicsit másabban élte meg a terhességét, mint az átlag. Ő is ott lesz az esküvőn. Már várom, hogy vele is beszélgethessek egy jót, mert mostanában a rohanásban, a göthölődésben nem nagyon szerveztünk közös programokat.
Neked a 4 gyerekes ismerősöd, vagy a tesód tud segíteni vmiben?
Ha van pici időd, írjál!
Puszi, sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Aput illetően, ezzel a dologgal én is ugyanúgy voltam mint te.Akkoriban én is úgy gondoltam, ha a párom nem volna mellettem,biztosan én is csináltam volna magammal valamit.Apunak sokkal modernebb nézetei voltak bármivel kapcsolatban,mint anyunak.Neki régebben mindig a pénz számított,szeretett vásárolgatni.Nem mondom, hogy nem foglalkozott velünk anyu,de apunak jobban ellehetett bármit mondani,nem emlegette fel később ,úgy mint anyu.Amikor apu meghallt, előző nap még voltam bent a kórházban, elmondtam apunak,hogy mennyire szeretem,de csak sírtam és sírtam apu előtt.Akkor elmondta,hogy már minek is érzi magát.Utána nem sokkal olvatam erről egy könyvet,hogy mindenki megérzi a halála előtt,hogy milyen testben fog tovább élni.Elmondtam a páromnak,hogy mit olvastam,és ennek alapján igazat adott nekem,hiszen ő is hallotta, hogy miről beszélt apu.Én is hiszek az olyan dolgokban,amellyet említettél.Apu halála után anyuval jól összevesztünk,mert nekem volt belépőm a TVK-ra,így én hoztam el a cuccait.Közre játszott nála a pénz is,hiszen mi hárman többet örököltünk apu után, mint anyu.2-3 hétig nem szóltunk egymáshoz,pedig gondolhatta volna anyu,hogy amit én kaptam apu után,egy részét neki és mamámnak adtam.Tudtam, hogy szükségük van rá,hiszen anyunál kiesett most már az apu fizetése.A mai napi támogatom anyagilag,de hónapok allatt sokat változott,hiszen biztosan tudja, hogy ránk számíthat.A gyerekkel is nagyon jól eltudnak játszani,és mindig elmondja,hogy mennyire szeret minketAz ikertesómmal jó a kapcsolatom,hiszen naponta beszélünk telefonon.Ők tőlünk messze laknak,Szolnokon.Persze ők is járnak haza,és mi is elmegyünk hozzájuk több napra.Nyáron is itt voltak egy hétig nálunk.
Én is szoktam venni kismamás újságokat.A Kismamát előfizettem,de szoktam még venni az Anyák lapját és a Baba magazint.Ebben a 2-ben van Brendonos kupon.Így vettem meg én is a kiságyat.Én a Brendont azért drágának találom,de kuponnal megéri vásárolni.Ha kell neked elküldhetem a kuponokat.Viszont én úgy tudom, hogy csak az adott hónapban érvényesek a kuponok,később nem lehet levásárolni.Ha elküldöd a címed az email címemre,elkűldöm neked ezeket.A Tégel sokkal olcsóbb.Mi a nagy bevásárlásnál ott hagytunk kb 250 000 forintot,és még kisruhát nem is vettünk a gyereknek.
Segítséget nem szoktam kérni senkitől,esetleg a férjem hugától,ő nem messzire lakik tőlünk.A porszívózásnál voltak gondok,hiszen ha bekapcsoltam üvőltött a gyerek,félt tőle.Rájöttem ,hogy ez nem megoldás, nem szólhatok neki mindig,így lassan hozzá szokattam a gyereket,most viszont már szívesen játszik a porszívóval.
Visszatérve még az előző témához, apu 50 évesen halt meg,2 hónap múlva lett volna 51.Köszi, hogy leírhattam neked ezeket, hiszen veled is megtörtént egy ilyen esett,így biztosan megérted.

Az esküvő miatt nálunk is voltak haragudások,hiszen nálunk sem fért mindenki bele a keretbe.Lesz menyecske tánc is?

Az én vérnyomásom magas volt:154/101.Az ideális 130-140 között van.Ez már a terhességem vége felé volt,egy picit vizesedtem is és az utolsó 2 hétben már zsibbadt is reggelente a kezem.Ez egy kicsit hátrányos része,de szerintem nagyon jó dolog terhesnek lenni.Ugye?Mikor mész az orvoshoz?
Vigyázz magadra és a picire!Puszi:Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Bocsi, hogy így eltüntem, de az esküvő teljesen lefoglalt, s a szervezés után örültem, ha a napi teendők után ágyba estem.
Az esküvő a visszajelzések szerint jól sikerült. Hát, így is, hogy 13.00-kor kezdtük, tartott hajnal 1-ig. S egész jól bírtam. Szinte aki akart végig pörgetett. Ezen magam is meglepődtem. Talán a jó társaság és a ruha élénye tartott fennt. Igaz, éjfélkor már aggódtam, mert a pici nem sokat mozgott aznap és emiatt fél egykor átöltöztem, hogy az abroncs zsinórja, ne szorítsa tovább. Élveztem minden percét. Pörgős volt az egész, úgy ahogy elterveztem. Igaz a végén még 3 fő be nem számított vendég jött, de pont annyi terítékünk volt, hogy ez ne tünjön fel, így ezt is szerencsésen megúsztuk. Csak azt sajnáltam, hogy anyukám és a nagyszüleim már nem lehettek velem ezen az eseményen.

Nagyon sajnálom a Papádat. Nem is tudok mit mondani, mert minden szó felesleges, amíg az ember nem rendezi magában a dolgokat. S igazán ezt csak azok érzik át, akik már ezen sajnos átmentek... Annak viszont örülök, hogy jobban kijösztök Mamáddal. Elég rossz lehetett az elején a hozzáállása. Igazán ezt sosem fogom megérteni, hogy lehet ellenséges vki a gyerekével a pénz miatt. Midenesetre tényleg jó, hogy rendeződtek a dolgok köztetek, mert ez mindenkinek nagyobb segítség lehet.

Az Anyák Lapját én is megvettem. Egész jó cikkek vanak benne. Már ki is olvastam. A Kismama nekem még korai,mert a kisbaba gondozásról van szó és még most örülök, ha a szülésen túl vagyok.:-)

Képzeld, voltunk babauh. Nagyon jó volt. Csak a kicsi folyton mozgott, így csak pár másdopercig látszik az arca kb. De örülök, hogy megcsináltattuk.Így legalább a párom is jobban el tudja képzelni a folyamatokat. Orvosi uh-ra is kell mennem. Ezt általában várom, csak ne lenne annyira macerás összehozzni.:-)
Na de a babáért ez a legkevesebb!

Ti jól vagytok? Nem jössztök be a "békafesztiválra"? Szoktatok kimozdulni vmilyen programmra, amit sosem hagynátok ki?

Jó újra itt:-) puszi! Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Már nagyon vártam a válaszodat!Én is nagyon örülök, hogy így összebarátkoztunk.Egyszer jó lenne találkozni is szerintem!Ugye?Megkaptam a képeket is, nagyon-nagyon örültem neki.Nagyon szép menyasszony voltál, a menyecske ruhád is nagyon tetszett.Örülök, hogy jól sikerült és jól érezted magad az esküvődön.Ugye 22-23 hetes lehetsz most?Már túl vagy a felén.Az ultrahangon nem mutatta meg magát a pici,hogy kisfiú vagy kislány lesz?
Mi jól vagyunk.Bence is már folyamatosan közlekedik a lábain, szerencsére már nem kell cipelni.Egyik napról a másikra indult el.A jövő hónap 20-án megyünk oltásra,kiváncsi vagyok Bence hogyan viseli majd,hiszen a válába kapja.
Az esküvődön ott volt a barátnőd is?Kisfia vagy kislánya van?
Most hétvégén nem megyünk a kocsonya fesztiválra, pedig biztosan jó lehet, a netten megnéztem a programokat.Állandó programokra nem szoktunk járni.Amikor még Bence nem volt meg, autós versenyekre jártunk a párommal, pl:Máriapócsra.Nagyon jó volt.Ezek egésznapos programok voltak,ahová kisgyerekkel nem igazán lehet eljutni.Majd ha nagyobbacska lesz talán.Mostanában inkább csak a kisgyermekes barátnőimhez jutok el,de csak ha jó az idő.
Tegnap is sétáltunk Bencével egy jó nagyot,hiszen nagyon jó idő volt, visszafelé elis aludt a babakocsiban.

Miért olyan nehéz összehozni az ultrahangot vagy az orvossal a találkozót?Mikor mész az orvoshoz?Tanácsadásra szoktál járni?Van olyan, amit jobban kívánsz?Én leginkább a zöldalmát ettem, abból is a savanyút szerettem.
Várom válaszod!Vigyázzatok magatokra!Puszi:Zsóka.
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

:-) Igen, jó lenne összefutni már személyesen is!
Köszönöm a válaszodat. Nagyon örülök, hogy tetszettek a képek:-) Nagyon szerettem a két ruhát, még most is szaladgálnék bennük szívesen, annyira imádtam bennük lenni!
Mostanában amúgy állandóan a weboldalakat bújom, hogy milyen babakocsit érdemes venni. Rendkívül tanácstalan vagyok. Tudod, a könnyűség, hogy a liftbe beférjen, hogy állítható legyen a fogója...stb. mind szempont. De nagyon nehéz még a boltban is átnézni, nem még 60eFt-ot kiadni érte, aztán meg szívni vele...Igaz van még kb. 3 -4 hómapom, de jó ha már az ember tudja mit akar és nem kell később vesződni, nagy hassal. Abban biztos vagyok, hogy hordozókendőt szeretnék, mert szeritnem így könnyebb a gyerekkel együtt takarítani is...bár ki tudja...én még ezt ne tudhatom. Te próbáltad a hordozókendőt? Van aki használja a baráti körödben?
Igen, most vagyok 23-24 hetes. Szerdén leszek 24 hetes. Hétfőn megyek a dokihoz, hogy nézzen meg, mert vagy felfáztam, vagy vmit összeszedtem alul és inkább jobb ha megnéz, nehogy baja legyen a picinek. Meg tisztázni akarom, hogy nála szeretnék szülni, meg lenne 10 kérdésem felé. Meg úgy tudom, hogy 23. héten van a cukor vizsgálat, akkor meg arra is mennem kellene. Tudod, a doktort nehéz elérni és nehéz vele egyeztetni időpontot. (Lehet, hogy csak én vagyok szerencsétlen...) Emiatt van, hogy egy héten át csak egyeztet, s amikor tud jönni van, hogy szülés miatt is várni kell rá. Nagyon sok páciense van. Sokan kérdezik, hogy miért nem váltok orvost, de eddig szakmailag csak jót hallottam róla, s az első gyerekem ezért szeretném nála megszülni. Igaz zavaró, hogy kicsit elhanyagoltnak érzed magad, mert nagyon keveset ér rá, de remélem, hogy amikor kell, akkor ott lesz és nem hagy cserben...
Amúgy képzeld! Nekem is kisfiam lesz. Már láttam az 1cm-es kukiját!! Igaz, rendgeteget mozgott, így csak elmosódott /kicsit "groteszk"/ mosolygó arcocskát láttam, de kb. 10 másodpercig lenyugodott és akkor kirajzolódott a pofija. Nagyon jó élmény volt! S azóta is meg megnézegetem a videót, hogy el tudjam még jobban képzelni a pocimban.
A barátnőmnek egy gyönyörű kisfia van, Lázárka. Kb 1 1/4 éves most. Nem hozta az esküvőre, de így sem tudtunk sokat beszélgetni az esküvőn. :-(
Amúgy voltunk kint a kocsonyafesztiválon. Hát,oda csak gyerek nélkül érdemes menni, vagy úgy ha a nyakadba veszitek. /Igaz, volt akit láttam, hogy a gyerek fejét néha be-bekoppintotta az áruldák tetének szélébe, de legalább nem taposták le.../ Voltak babakocsisok, de nem hiszem, hogy élvezték a tömegben tologatva a babát. Amúgy rengeteg ember, sok árus volt. Az árusok között pedig mindenféle (képzeld, még füstölt szalonnát és libatepretőt is árultak!). Sajnos a szűk utcában a hömpölygő tömegben nem is akartunk közelebb jutni az árusokhoz, mert annak örültünk, ha 1-1 célhoz megérkezttünk. Amúgy a hangulata jó, leszámítva a villamossíneken ordítozó szervezőket, akik ha jött a villamos, érthetetlenül és artikulálatlanul terelték az embereket. Ennél már egy kolomp is jobb lett volna...Mindegy. Jó séta volt, s élveztük is. Csak jó társaság kell hozzá, hgy ne hervasszon le a sarkadra taposó tömeg. :-)
Máriapócson még sosem voltam. Versenyeztetek vagy nézők voltatok? Hogy zajlik egy ilyen autós nap?
Nagyon aranyos lehet, ahogy a kisfiad jár. Gondolom most már egyre több mindent elér és pakolászhatsz az útjából. Amúgy mikor állt fel először? Láttátok mindketten?
Hát az oltás miatt nem irigyellek! Nem is tudom, én hogy fogom viselni ha a gyerekemet oltják! Ahogy sír! Tudod, azt sem tudom, hogy miylen lesz, ha majd az óvodában ott kell hagynom! Ezek mind nagyon nehéz dolgok szerintem! Egyébként a kisfiadat mikor, mire és hányszor oltották már be?
Én amúgy kívánós vagyok, de csak azt, amit a környezetemben jóízűen esznek. Elég 1-2 kanállal belőle, mert többet már nem kívánok, de ez elég furi nekem. Édességes nem vagyok. A savanyútol, fűszerestől, hústól, az olajostól (pl. olajos haltól-állítólag kell vmi omega zsírsav miatt) és a ha többet eszem, estére besavasodom. Így a napi kajám ált. kefír, kenyér, Maci sajt, vajkrém. Hát ezen élek. Időnként főzök, de a főtt kaja sokszor nem esik jól. Még néha eszek kevés gyümölcsöt a "baba kedvéért". Minden másnap veszem be az Elevitet és a Magne B6-ból 2 szemet, mert most már csökk. akarom a művitaminokat. Amúgy más is mondta, hogy a savanyú (pl. sav. uborkát) és a zöldalmát nagyon kívánta a terhessége alatt. VAgy volt oylan, aki a rkéest vagy a szilva pálinkát:-) Furi. A kisfiad szereti egyébként a savanyút vagy a zöldalmát? Van kedvenc étele? Van olyan, amit "kiküldött" Belőled terhességed alatt, s most sem szereti?

Ha van pici időd, írjál! Ti is Vigyázzatok Magatokra!
Puszi!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Biztosan nagyon jó lehetett a kocsonyafesztivál!Az öcsém is elment ma a barátnöjével, mert ma is jó előadók voltak.Biztosan nem lehet élmény a tömegben babakocsit tologatni,mi is jártunk így.Minden évben elszoktunk menni a Hortobágyi vásárba és sajnos agusztusban mi is babakocsival mentünk. atömegben alig haladtunk és a melegben fárasztó is volt,de most voltunk először Bencével, és ő nagyon élvezte az egészet.Ti elszoktatok menni a hídi vásárba?Fura mód, hogy ott vettem észre magamon, hogy már nem is magamnak akartam venni valamit,hanem mindig azt néztem, hogy Bencének mit lehetne venni.Így egy halom cuccal tértünk haza, de ebből egyik sem volt az enyém vagy a páromé,mind csak a Bencéé.Az biztos,hogy amióta megvan a gyerek,kevesebbet vásárolok magamnak,mert legtöbbször bárhol is vagyunk inkább a gyerekruhákon akad meg a szemem.Dehát ez szerintem a legtöbb helyen így van.

Máriapócson,ha jól emlékszem egy évben legalább 5 alkalommal rendeznek rally versenyeket.Volt kedvenc versenyzőm is, de már ez régen volt.Mi nézőként voltunk csak jelen,de nagyon jó volt az egész rendezvény.A versenyek végén voltak fellépők is, én a Megasztárosokra emlékszem.Majd egyszer jó lenne elmenni Bencével is,biztosan élvezné, mert szereti nagyon az autókat.

Mostanában vettem észre, hogy nagyon szereti a zenét is.A jó számoknál rendesen jár a kiskeze is,na és persze szoktunk együtt táncolni is itthon.Remek táncpartner!Szereti a tv-ben a vivát is és a reklámokat is megnézi.Ma is voltunk sétálni a gyerekkel és a templomban megszólaltak a harangok pont akkor, amikor elmentünk mellette.Szegény drágám azt hitte valami jó szám következik, és emelte volna fel a kiskezeit,de csalódás érte.Van ritmus érzéke Bencének.

Oltásokat a picik az elején elég sokat kapnak.Az elsőt a válba megkapják még a kórházban tuberkolózis ellen.Utána 2 hónaposan influenza ellen.Később 3 honaposan tetanusz,diftéria,szamárköhögés és gyermekbénulás ellen.4 honaposan kapnak még gyermekbénulás elleni cseppeket és az előbbi oltást mégegyszer.Utána jön a 15 hós oltás rózsahimlő,kanyaró mumpsz és tetanusz ellen.
Bence 9 honapos korától próbálkozott a menéssel, ekkor még kb az ágy mellett tudott felállni magától.Mostanra már folyamatosan tud menni kapaszkodás nélkül.Már néha majdnem szalad.Hosszú távon viszont nem jó vele menni, mert még ott tartunk, hogy az 5 perces útból is 1 órásat tud csinálni,hiszen minden kis kavics darabkánál megkell állnunk az úton.Ezért még jó a babakocsi.Nekem nem volt hordozókendőm.Az egyik ismerősömnek volt kenguruja, amely hasonló lehet a kendőhöz.A tesómnak mis volt,mondta, hogy jobban eltudta végezni a házimunkát,csak később ám odaszokik a pici.Elég sokszor ordított náluk a pici, ha letette a kenguruból.Van előnye és hátránya is szerintem,mert utána még fürdeni sem tudsz elmenni a gyerek nélkül.
Mostanában hogyan telnek napjaid?Reggel mikor kelsz?Annyira imádom, hogy jó az idő,legalább kitudunk mozdulni itthonról.Egyébként sem szerettem már a bezártságot!
Én egyébként egyálltalán nem hánytam a terhességem idején.A kisfiam pedig nem szereti a savanyú almát.
Szia!Vigyázzatok magatokra!Puszi!Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

:-) Igen, valóban fantasztikus az idő! Én is imádom a meleget és a napsütést! Próbálok sokat sétálni, amíg bírom magamat.
Nagyon édes lehet a pici fiad, ahogy élvezi a zenét. A templomos dolog nagyon aranyos lehetett :-D A babák amúgy is olyan édesek, ahogy mozognak a zenére!
A hordozókkal igazad van. A babák nagyon huncutok tudnak lenni és nem biztos, hogy jó elkapatni őket. Mindenesetre szerintem a boltban könnyebb kendőben levinni őket, vagy ügyet intézni,mint babakocsival. Igaz meleg lesz a nyár közepén. A lényeg az, hogy legyen meg a baba időben és egészségesen.
Voltam Fenesi rendelésén. Nagyon aranyos volt velem. Egy rossz szót nem tudnék most mondani rá. Még a baba szívhangját is megmutatta. Ma pedig voltam nála Uh-on is. Mindent megmutatott, a kukit, a talpacskákat...stb. Most örülök, hogy nem hallgattam a környezetemre, mert egyre inkább úgy látom, hogy ha szükséges, akkor ő ott van. /Mivel velem eddig nem voltak komplikációk, valószínűleg ezért nem foglalkozott többet mint kellett. Csak ezt nem fogadtam el az elején, mert minden új és ijesztő volt. Segítségem /anyukám/ nem volt, ezért mindenre az orvosomtól -egyedül benne bíztam- vártam segítséget./
Mostanában amúgy elég egyszerűek a napjaim. Reggel kb. 9-kor kelek. Este viszont éjfél körül/után fekszem. /A párom egy hétig éjszakás volt, s ilyenkor végkimerüléskor tudok csak elaludni. (Nem tudom miért.)/ Intézem a fotókat, meglátogatom a barátaimat, kollégáimat. Babaturikat járok, nézegetem a holmikat. Főzőcskézek, takarítok és olvasgatok, gépezem. Kb. ennyi. :-) Valahol hiányzik a nyüszgő munka, vhol nem.
Megértem, hogy nem szereted a bezártságot. Pláne ebben a gyönyörű időben. A picik is élvezik. Nagyon édesek lehetnek, ahogy mindenre rácsodálkoznak. Annyira jó, ahogyan még ők látják a világot. Irigylem őket érte! Úgy visszamennék gyereknek sokszor! Te nem?
Furi, hogy te szeretsz vmit a terhességed alatt, s a picinek később semmi köze hozzá. :-)
Szia! Puszi! ...Kisfiadnak is adj egyet helyettem :-) Sanaya
sanaya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: