Új privát üzeneted érkezett!

Hát látom, kap itt hideget-meleget. Én most a 30 hét körül járok, és eddig csak jót tudnék róla mondani. Egy barátnőm ajánlotta, aki nála szült, nekem ennyi elég is volt. A talán túl lazának tűnő stílusa ellenére én úgy látom, nagyon alapos és lelkiismeretes, hozzám pedig figyelmes és kedves. Eddig bármi apró-cseprő ügyben kerestem emailen, jóformán perceken belül válaszolt. Ha pedig kicsit komolyabbnak tűnő problémám volt, hát azonnal berendelt, és meg is vizsgált. Nekem mindig úgy tűnik, mintha annyira aggódna a gyerekemért, mint én magam. Én minden vizsgálat után nyugodtan jövök el tőle, azt érzem, nagyon jó és gondos kezekben vagyunk. Persze a szülés még hátra van, meg az 10 hét addig, de az itt olvasott negatív tapasztalatok ellenére sem ijedtem meg, hanem továbbra is bízom benne.

Ebből is látszik, hogy orvost nem fórumokon kell kereseni, hiszen ahány ember, annyiféle vélemény és tapasztalat. Az én véleményem, hogy el kell menni hozzá (vagy akármelyik másik orvoshoz), a terhesség elején még bőven van idő orvos keresni, ha nem válik be, vagy nem szimpi, de még a végén sem késő váltani. Rengeteg nő szül fogadott orvos nélkül is.
vukk
Budapest VIII. kerület
 
 


Hát látom, kap itt hideget-meleget. Én most a 30 hét körül járok, és eddig csak jót tudnék róla mondani. Egy barátnőm ajánlotta, aki nála szült, nekem ennyi elég is volt. A talán túl lazának tűnő stílusa ellenére én úgy látom, nagyon alapos és lelkiismeretes, hozzám pedig figyelmes és kedves. Eddig bármi apró-cseprő ügyben kerestem emailen, jóformán perceken belül válaszolt. Ha pedig kicsit komolyabbnak tűnő problémám volt, hát azonnal berendelt, és meg is vizsgált. Nekem mindig úgy tűnik, mintha annyira aggódna a gyerekemért, mint én magam. Én minden vizsgálat után nyugodtan jövök el tőle, azt érzem, nagyon jó és gondos kezekben vagyunk. Persze a szülés még hátra van, meg az 10 hét addig, de az itt olvasott negatív tapasztalatok ellenére sem ijedtem meg, hanem továbbra is bízom benne.

Ebből is látszik, hogy orvost nem fórumokon kell kereseni, hiszen ahány ember, annyiféle vélemény és tapasztalat. Az én véleményem, hogy el kell menni hozzá (vagy akármelyik másik orvoshoz), a terhesség elején még bőven van idő orvos keresni, ha nem válik be, vagy nem szimpi, de még a végén sem késő váltani. Rengeteg nő szül fogadott orvos nélkül is.


Nekem is jo tapasztalatom volt :)

Ha valaki tudja a doki e-mail címét, írja meg nekem privibe, kérem. A babáról szeretnék neki képet küldeni. Köszönöm.

Kriszta
Kép
 


Én hozzá jártam terhes gondozásra és végig rendes volt, segített e-mailben, ha bármi kérdésem volt. A babám a végén már keveset mozgott és úgy döntött, hogy megindítja a szülést. Na innentől horror volt az egész. Őt nem is láttam vajúdás közben, csak egyszer szaladt fel 2 percre. Az első szülésznő nagyon gáz volt, valami Bea, kérdeztem valamit és nem válaszolt, be sem jött hozzám. Kint játszottak számítógépes játékokat. Az elején már kiderült, hogy az oxitocin miatt nehéz szülés lesz és megbeszéltük, hogy kaphatok epidurális érzéstelenítést. Amikor a párom felhívta, hogy szeretnék, közölte, hogy elfogyott, ezen teljesen kiakadtam, ugyanis én nővér vagyok és nagyon jól tudom, hogy egy ekkora kórházban bármit lehet szerezni, csak akarni kell. A másik szülésznő nagyon kedves volt, teljesen megkönnyebbültem amikor műszakváltás volt. Ő végig ott volt, segített, a doki viszont nem. Később mondta, hogy egyedül volt ügyeletben, ok én is tudom milyen, de abban a helyzetben megmondom őszintén, nem érdekelt, csak az, hogy tele voltam félelemmel és bizonytalansággal. Aztán a párom felhívta mobilon és követelte, hogy most már csináljon valamit, mert már egy ideje ordítok. Akkor feljött és döntött, hogy császár. A műtős fiú pont egy fájás közben akart emelni, mire kértem, hogy várjuk meg a végét, erre a doki leordította a haját, hogy őt aztán rohadtul nem érdekli, hogy fájásom van, csak siessen már. Az operáció rendben ment, 3 napig voltam az Istvánban, maga volt a rémálom. Szinte egy percet sem aludtam, folyt a könnyem a kimerültségtől. Folyamatosan egy csomó pasi látogató ült a kórteremben, nekem meg ki kellett mennem a folyosóra szoptatni, csak délután van 2 óra, maikor nem jöhetnek be a látogatók. A doki egyszer sem nézett meg, én kerestem meg, amikor mentünk haza. Aztán közölte, hogy nem kell visszajönnöm, szedjem ki magamnak a varratot, ezen aztán végképp ledöbbentem. Végül visszamentem és egy szülésznő szedte ki. A gyerekemnek szemgyulladása volt, a zárójelentésben nem is szerepel, ezen ki volt akadva a gyerekorvos. Nemrég kiderült, hogy hipotón az izomzata, emiatt megkésett a mozgásfejlődése, én azt sem tartom kizártnak ezek után, hogy vajúdás, vagy szülés közben történt vele valami, csak "elfelejtették" beírni, vagy észre sem vették. A csecsemős nővérek előtt viszont le a kalappal, nagyon kedvesek és segítőkészek voltak végig. Lehet, hogy az volt a baja a dokinak, hogy mi közben nem adtunk túl sok pénzt, inkább utána szerettünk volna, de ezek után úgy döntöttünk, hogy erre nem érdemli meg, így egy keveset adtunk neki.
sosanna
Budapest XIV. kerület
 
 

 
 

Szeretnék infót Dr Lázár Gáborról: A régi beírásokat olvasva vegyes.
Ki jár, szül mostanában nála? Segítsetek! Pár hetes lehetek és nagyon aggódom, a babámnak és magamnak is a legjobbat szeretném. Katka
lacska03
Dunaharaszti
 
 


Sosanna: sajnálom, hogy igy jártál. Én sem adtam menetközben sokat neki, mert nem is tudtam, hogy pl amikor én péntekenként mentem hozzá az Istvánba, az a magánrendelése :D valamikor félidönél tudtam meg... akkor kezdtem neki adogatni... ettöl függetlenül sosem kért és nekem nem volt probléma mentes a terhesség, bent is kellett tartson valamikor 2szer is infuziora...

A korterembe, hogy sok a látogato. Sajnos a baba-mama barát korházak ilyenek. Én jo vagy nem jo, császár után 2 nappal mehettem át a Péterffybe a babához, koraszülött osztályra. Ott persze nem volt ilyen, hogy ne tudd megszoptatni a babát :) Én nem is akartam az istvánba szülni, hát ha ott kellett volna szoptatnom, ki küldtem volna a látogatokat :D igy is volt, hogy (mivel császáros voltam) kellemetlen volt felkelni kimenni wc-re, mert alig birtam felülni az ágyba.... nem jo egyáltalán ez a megoldás, hogy reggeltöl estig ott lehetnek, a babák elkapnak minden szart, a mamák nem tudnak pihenni és a babával foglalkozni ahogy szeretnének.

Kriszta
Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron