Új privát üzeneted érkezett!

születendő alapjaiban megváltoztatná - hátrányosan - az anya életét, akkor a korai embrió szakban még lehessen ezt korrigálni.


Ez egy mennyire kegyesen megfogalmazott szörnyű otromba mondat!

Rettenetes.


Ezt is tőled idézem:
"több alázatot az élettel szemben"



DE AZ SOHA ESZEMBE NEM JUTOTT, HOGY KIHORDOM AZTÁN ODAADOM VALAMI SZEGÉNY GYEREKTELEN PÁRNAK - mert az a gyerek, ha kihordom akkor az én gyerekem, és énhozzám tartozik, nagyon nagyon nagyon nyomorult helyzetben kell lennie egy nőnek ahhoz, hogy iylen döntést bevállaljon, és igencsak seggberúgnám azokat a gyerektelen nőket, akik csak amiatt ítélik el az abortuszt, mert miért is nem nekik szülik meg????


Már akkor is a tiéd amíg a méhedben hordod! Megölni kegyesebb szerinted? Szerintem csak gyávább!

Kép
Kép
Kép
 
 


Üdvözlök minden Hozzászólót!

Ha valaki esetleg szükségét érzi elményülni abban, hogy milyen értékek alapján jó dönteni a különféle élethelyzetekben (pl. nem kívánt terhesség), annak jó szívvel ajánlom Dr. Gloria Polo Ortiz "akit villámcsapás ért" című előadását. Könyvesboltokban is hozzá lehet jutni, az interneten itt olvasható:
www.karizmatikus.hu/docs/akit_villamcsapas_ert.pdf


Szia! Én még Új vagyok itt! Most várom 4. gyermekem a legkisebb most 16 hónapos, és meg mondom ősszintén igencsak meg ilyedtem amikor meg tudtam hogy babát várok. (Nem terveztük a 4.babát) Védekezés mellet lettem terhes. És nagyon szégyelve de bevallom el gondolkoztam az abortuszon. Most már szégyellem, de akkor úgy éreztem most nem vagyok fel készülve még egy babára. De hála az Úrnak nem tettem meg nem brtam megölni azt a picit aki itt él bennem és már dobog a kis szIve. Borzalmas még bele is gondolni. :oops: akárhogy is lesz, hiszem hogy fel tudom tisztességben nevelni, egy szerető családban.

Kati
 
 

 
 

Kedves Katalin!
Olyan jó olvasni a soraidat, főleg azt, hogy az Élet mellett döntöttél! Hála legyen Istennek! Ő áldjon és segítsen Titeket gyerekeitek felnevelésében! Sok örömet és minden jót kívánok Nektek!


Kati, sose szégyelld! Ez is azt mutatja, hogy felelősen gondolkodsz, és ez nagyon fontos. Fel tudom-e nevelni a hozzá méltó módon? Meg tudok-e adni neki mindent, amire szüksége van? Nem szenved-e hátrányt? Ezek mind-mind rendkívül fontos tényezők. És nagyon klassz, hogy a mérlegelés eredménye az lett, hogy mégis meg tudod találni a módját!
Sok boldogságot az új jövevényhez!

Kép
 


Sziasztok

Korábban felmerült ebben a topicban Dr. Juhász György neve. Van valakinek infója róla? A 19. kerületben lakom és nődokit keresek. Most még csak vizsgálat céljából, de hamarosan babát szeretnék.

Előre is köszönöm!
:D


Sziasztok!

Még csak a topik feléig jutottam, de nagyon fontos téma és köszönöm!

Abban nem értek egyet, hogy minden nő elveti az abortuszt és szükséges rossznak tartja. Aki ellátogat olyan helyre, ahol tömegesen végeznek abortuszt, láthatja, hogy rengeteg nő megy be, akinek drága a gyógyszer és egyéb fogamzásgátló eszköz és a kaparást (ami ugye akárhányszor csináltatja, ingyen van!) választja...

Természetesen sztem is vannak helyzetek, amikor sajnos helye van ennek a rettenetes döntésnek (és az anya is megszenvedi), és úgy éreztem a sorokból, hogy ezzel azok is egyet értenek, akik vallási vagy egyéb okokból elítélik az abortuszt. Jobban mondva nem olvastam olyan hsz-t, aki 100%osan elzárkózik a dologtól. Az tényleg kicsit szűklátókörűség lenne. De ha lenne ilyen, akkor is szíve joga!

De azt feltételezni, hogy a listán szereplő orvos azért bánna kutyaként egy nővel mert ilyet kér tőle? Ismeretlenül? Nem hiszem....sőt!

Viszont itt papolunk a nő döntési jogairól, meg arról, hogy ez csak rá tartozik.
És a dokinak miért nincsen akkor ugyanilyen döntési joga? Miért is ne lehetne? Nem ítélkezik, nem lehord, csak más orvost ajánl. Igen, arra esküdött föl, hogy segítsen a nőkön, de nem mindenáron! Azért ne várjuk már el tőlük, hogy az elveiket is sutba dobják!
Ha nem tetszik ez a nézetük, nem kell őket választani. De egy picit nézzük meg a másik oldalt: ha vki csak ezért nem a listán szereplő orvosok közül választ, hát....az is kissé szűklátókörű, mivel ki tudja, lehet, hogy egy szakmailag és emberileg szuper orvosról marad le!)

Szóval sztem is jó ez a lista. Ha választanom kellene, biztosan nem ez lenne a fő szempont (de mellékesen örülnék, ha rajta lenne a dokim), főleg egy olyan szüléssel a hátam mögött, mint az elsővel, ahol egy "profi" kezei közé kerültem....azóta új dokim van, nem tudom, hogy Ő hogyan vélekedik erről. Szerencsére nem került szóba.
De remélem hogy a mostani közeli szülésem egészen más lesz!

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Azt hiszem, egyik itt felsorolt orvos sem küldene el, ha azért kéne abortuszt végezni, mert az életem van veszélyben. Bár az is lehet, hogy azt mondaná, hogy XY-nak ebben nagyobb gyakorlata van, őt ajánlom, de sem meg nem vetne, sem el nem zavarna.

Rég leszoktam már az ítélkezésről, mert nem ítélhetek el senkit addig, amíg nem hordtam az ő cipőjét. De igenis úgy gondolom, hogy az életnek joga van élni! Akik az abortusz mellett érveltek, tudjátok, hogy az 5 napos embrión (ekkor még be sem ágyazódott, nem is tudsz róla, hogy létezik) már kialakul az idegrendszer? Lombikos pároknak mutatják a mikroszkóp alatt. Az a néhány sejtes kis lény már érez.

Nem ítélem el, aki elveteti a gyermekét, mert nem tudom, mi viszi rá. De vádolom a társadalmat, aki nem is kínál sokszor más alternatívát, vádolom azokat az orvosokat, akik nem mondják el, hogy lehet más út is, akik nem mutatják meg a szívverést, akik számára egy magzat megölése csak rutin. Én nem hiszem, hogy ez a normális.

Igenis szimpatikus a számomra, hogy az élet védelmére felesküdött orvos nem vesz részt az élet kioltásában. (És azt gondolom, hogy az elhalt terhesség miatt végzett műtét nem abortusz, azt minden bizonnyal ezek az orvosok is elvégzik)
 
 


Dr. Szőnyi György - G1 Intézet
pannili
Markaz
 
 


Az abortusz elfogadó és elvető táborok között alapvető szemléleti különbség van.

Szerény véleményem szerint, az egész abortusz vita azért lehet még mindig vita, mert az emberek nincsenek felvilágosítva egy igen fontos dologról.

Sokan még mindig azt hiszik, hogy a női és férfi ivarsejtek egyesüléséből létrejött élet kezdetben csak egy sehall-selát maszat.

Ezzel szemben a helyzet a következő: pszichoterápiás foglalkozások során bizonyossá vált - amit az ősi vallások évezredek óta tanítanak -, hogy a lélek, a tudat a fogantatás pillanatától benne van a testben.

Ez azt jelenti, hogy bár a látó- és hallószervei nincsenek kifejlődve, tökéletesen érzékeli, tisztában van azzal, ami történik vele.

Így lehet az, hogy egy "sehall-selát maszat" az ultrahangos felvételeken jól láthatóan elbújik bármilyen eszköz elől, ami az ő benti létét megzavarja.

És így lehet az, hogy lelki beteg felnőttek az évnek mindig ugyanabban a szakaszában éreznek fokozott késztetést öngyilkosság megkísérlésére, amelyikben magzati létük idején édesanyjuk komolyan foglalkozott a magzatelhajtás gondolatával, netán meg is kísérelte azt.

Ezért nem lehet kizárólagos szempontként figyelembe venni az édesanya "nehéz helyzetét", amikor elfogadjuk a magzatelhajtást, mint lehetőséget.
Az édesanya ezért nem lehet olyan önző, hogy azt mondja: "ha én nem nevelhetlek föl, akkor senki - inkább elhajtatlak".

A gyermeket nem lehet elpusztítani. Joga van az élethez.
Ha ez az édesanyának terhes, örökbe adhatja. Rengeteg házaspár szeretne örökbe fogadni gyermeket. A két igény itt találkozik.

A gyermek számára a kisebbik rossz feldolgozni azt, hogy nem a saját édes szülője nevelte föl, mint ha esélyt sem adunk neki arra, hogy élje az életét.

Természetesen, mindannyiunknak inkább azért kellene tenni, hogy föl se merüljön, hogy valaki nem meri vállalni gyermekét. És ez nem kizárólag állami feladat, hanem elsősorban a lakosság tagjainak szemléletén múlik.

Megadják-e a kellő támogatást a szorult helyzetben lévő kismamáknak? Mert abból a feladatból, amit az anyaotthonok ellátnak, a lakóközösségek is felvállalhatnának.

Szomorú, hogy sokszor a saját családja veti ki a "megesett" kismamát.
S valóban szomorú, hogy a fiatalok jó részének fogalma sincs a házasság intézményének eredeti rendeltetéséről.

Az ugyan fontos, hogy ismerjék a fogamzásgátló módszereket, de fontos ismerniük a mellékhatásaikat is, és azt, hogy nincs olyan fogamzásgátló módszer, ami teljes "védelmet" nyújt (figyelitek? a gyermektől félni kell, védeni magunkat tőle, mintha maga lenne egy gyilkos! micsoda tudati programozás!).

Aki egyáltalán nemi életet él, tudnia kell, hogy abból mindenféleképpen lehet gyerek. Nemi életet tehát az éljen, aki vállalja az abból születhető gyermeket.
És ez a felnőttekre is vonatkozik.

Ha ezt nem értjük meg, ugyanott tartunk, hogy önkényesen engedélyezzük magunk számára a magzatelhajtást, mint következmények nélkülinek gondolt lehetőséget, erősen megkérdőjelezve ezzel értelmi és érzelmi intelligenciánkat.
pannili
Markaz
 
 


Sziasztok!

Dr Fábián István- jövő héttől már a Bajcsy Kórházban, eddig az Uzsokiban mostanában döntött úgy, hogy nem végez abortuszt. Ő egy fiatal orvos, és nagyon jó orvos, most már neki is van saját gyereke, ezért változott meg a véleménye.

Bár itt most az abortusz- ellenesek tábora van, leírom azért rövid kis kamaszkori esetem.
16 évesen, akkori első szerelmem, aki azóta a férjem és három gyermekünk apukája, szüzességem elvesztésén "keményen dolgozott", mert nem adta magát könnyen a testem. Ennél fogva, több gumi is elszakadt, mire végre egymásé lettünk. Ezen első alkalommal rögtön teherbe is estem.
Bár én foggal- körömmel ragaszkodtam volna a babánkhoz, szüleim és anyósom, bár lelkileg nehezn viselték ők is, de foggal- körömmel ragaszkodtak ahhoz, hogy vetessük el. Hiszen nem tehetem tönkre se párom, se az én jövőmet. Innentől kezdve, azt hiszem, egy élő hullaként hagytam magam sodorni az eseményekkel és elvették gyermekünk. (aki tudom, lány lett volna és most lenne 12 éves).
Egészen kisfiam születéséig egy üresség volt bennem emiatt, amit gyermekeim azóta betöltöttek.

Hogy jó döntés volt- e? Egy ilyen helyzetben nincs jó döntés. Két rossz közül kellett választanunk. Ha akkor megtarthatjuk ezt a csöppséget, talán nem végezzük el az iskolát, most nem lenne a férjemnek jól fizető állása, nekem sikeres vállalkozásom, amiből 3 gyereket el tudunk tartani. És talán már nem is vele lennék, hiszen az abortusz összekötött minket, egy gyerek bevállalása, ezzel a fiatalságunk lezárása pedig lehet, egy idő után feszültségeket szült volna és elváltak volna útjaink.

Nem hiszem, hogy jó döntés volt, és nincs nap, hogy ne gondolnék rá, de boldog vagyok, mert a mai napig szerelmes vagyok a férjembe és nemsokára megszületik 3. gyermekünk. Így azt hiszem, amitől a szüleim féltettek annak idején, azt sikerült elkerülni.
Nem tudom, ha az én lányom ilyen helyzetbe kerülne, mit tennék.
De az én "hibámból" tanulva, bizonyára vele ez már nem fog előfordulni.

Szóval igencsak meg kell vizsgálni, ki milyen indokból dönt vajon az abortusz mellett, mert higgyétek el, nem könnyű neki a döntés.

Köszönöm, hogy meghallgattatok.

Ors

Kép

Kép

Kép
orsoly81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Orsi, köszönöm, hogy megosztottad itt a történetedet és nagyon gratulálok a 3 szépséges gyermekedhez!
De, sztem MINDENKINEK megvan a maga indoka az abortuszra. Hiszen túl akarunk élni, ezért magyarázatokat keresünk, igazolni saját döntéseinket, ebbe az esetben meg ugye nem a Te döntésed volt egyedül.
Nekem nagyon furcsa a szülők hozzáállása.
Érzem, átérzem milyen ez, mert most van a családunkban egy Pöttömke, aki úgy döntött, nem érdekli semmi és jönni fog. Ő megkapja az esélyt, nagyszülők beszállnak a nevelésbe és majd meglássuk hogyan tovább.

Nem tudom, mit tennék hasonló helyzetben, úgy értem, ha a lányom (aki még nincs is) ilyen helyzetbe kerülne....de nem hiszem, hogy abortuszra utasítanám.
Te meg tudtad emészteni ezt a szüleiddel szemben, úgy értem felhőtlen a viszony a családban? Mert ez a lényeg ma már, semmi más, hogy ez ne hasson ki a családi békére!

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Dr Gajdos Edit, István kh.
Ő sem végez terhességmegszakítást.
A fülem hallatára mondta telefonba egy édeklődőnek.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bálint Balázs nem annyira idős orvos (Bálint Sándorhoz járok jelenleg, ő az apja), és mégis rajta van a listán. Mivel 4 hetes terhesen már van szívhang, az igenis élet. Én azon csodálkozom, hogy egy orvos, aki az UHn már ki tudja, hány terhességet végigkövetett és ezt pontosan tudja, hogyan lehet, hogy egyáltalán végez abortuszt? Én bizony olyat keresek, aki nem. Mert abban jobban bízom.

boeszter írta:Sziasztok!

Csak azt szeretném kérdezni, hogy ez milyen szempontból lényeges nektek? Mert ahogy észrevettem, azok az orvosok tehetik meg, hogy nem végeznek abortuszt, akik már egy bizonyos pozíciót elértek, és ezt megtehetik, mintegy a "fiatalabbakra" hagyva ezt a részt. Mert valakinek ezt is el kell végeznie.
És ha az anya nem akarja, ők nem teszik meg. Ha pedig akarja, akkor ők hiába mondanak nem-et, valakinek kötelezően meg kell csinálnia.
Egyébként tisztelem azokat akik nem teszik meg, de nem vetem meg azokat, akik megteszik, hiszen ez a munkájuk.
Csak érdekelne, miért lényeges ez.

Minden jót mindenkinek! És jó egészséget!

Puszi, eszty
mollly
Budapest
 
 


Én nem állnék vele többet szóba, és ezt értsd, ahogy mondom. Kitagadnám. Megmondanám, hogy minden segítséget megkap, ha megszüli az unokámat, de ha megöli a saját gyermekét, akkor ő is érezze magát megölve általam.
Ez kemény, de kevés gyűlöletesebb van előttem, mint az abortusz. Én az enyémet inkább adnám valakinek, tudva, hogy öt éves várólista van az örökbefogadásra, akinek nincs, mint hogy a saját gyermekem gyilkosa legyek.


Nem tudom, mit tennék hasonló helyzetben, úgy értem, ha a lányom (aki még nincs is) ilyen helyzetbe kerülne....de nem hiszem, hogy abortuszra utasítanám.
Te meg tudtad emészteni ezt a szüleiddel szemben, úgy értem felhőtlen a viszony a családban? Mert ez a lényeg ma már, semmi más, hogy ez ne hasson ki a családi békére!
mollly
Budapest
 
 


:-))) Igazándiból nem nagyon értem az idézetet, mert két különböző dologról beszélünk...
Te arról hogy mit tennél ha a lányod el akarná vetetni a babát, én meg arról hogy mint anya lenne-e egyáltalán jogom arra utasítani hogy vetesse el a lányom a kicsit(és ez is csak azért merült fel bennem, amit Orsi írt előttem, hogy vele mi történt...)
Mindez azonban természetesen csak feltevés, mert egyfelől eszembe sem jutna ilyet kérni, nemhogy utasítani erre, sőt!
Reménykednék benne hogy nála sem merül fel komolyan ez az opció, hiszen remélhetőleg egészen addig az élet mély tiszteletére nevelném...DE: ha megfordulna a fejében akkor is elgondolkodnék hogy ez mennyire az én hibám.....hiszen én adtam az útravaló értékeket számára.
Kitagadni nem hiszen hogy kitagadnám, ettől se neki se nekem nem lenne jobb, és amúgy is, akkor ugyanúgy megtagadok valamilyen szinten egy életet, ahogy Ő....de biztosan nagyon komoly hatással lenne a kettőnk kapcsolatára.

Hozzáteszem, hogy ezek mind mind feltevések! Elképzelhetetlenül nehéz ez a szitu, én csak abból indulok ki hogy mi lenne ha....de hogy élesben hogy állnék helyt, már más kérdés...

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Schleffer Ödön
Régen a Schöff-Méreiben volt, most nem tudom, de az internet még kidobja, lehet, hogy még dolgozik. Anyukámtól van az infó, miómával műtötte. Az lányomnál ő állapította meg a terhességet 2010-ben.
 
 


@l??nc l??nc eszterl??nc: "??des istenem, t??nyleg milyen j?? ez a lista, legal??bb tudom, hogy ha egy j?? n??gy??gy??szt keres valaki ??s t??lem k??r tan??csot, akkor tudjam, hogy ki az akit semmik??ppen ne aj??nljak, nagyon k??sz??n??m a h??lgyeknek. Hogy az abortusz mi ??s kinek mi err??l az elk??pzel??se most ink??bb hagyjuk, mert kiss?? belelovaln??m magam ??s az nem lenne j??. Mindenesetre a N??GY??GY??SZ az n??gy??gy??sz ??s nem erk??lcsi pr??f??ta. Annak az a dolga, hogy a n??k bajain seg??tsen, ak??r az a bajuk, hogy nem tudnak tehebe esni, ak??r az a bajuk, hogy m??r akkor is ha a f??rj??k kalapj??t a fej??kre teszi. A sz??l??sz meg a b??ba. Az az aki melletted van ??s nem az orvos. Az arra van kital??lva, hogy ha baj van seg??tsen. Csak hogy tiszt??zzuk a dolgokat. Voltam ??n mind a k??t helyzetben: olyanban is, amikor n??gy??gy??szt??l n??gy??gy??szig j??rtam, hogy legyen gyerekem, meg ??vtizeddel k??s??bb olyanban is, hogy minden akkori lehets??eges v??dekez??s mellett m??gis... DE AZ SOHA ESZEMBE NEM JUTOTT, HOGY KIHORDOM AZT??N ODAADOM VALAMI SZEG??NY GYEREKTELEN P??RNAK - mert az a gyerek, ha kihordom akkor az ??n gyerekem, ??s ??nhozz??m tartozik, nagyon nagyon nagyon nyomorult helyzetben kell lennie egy n??nek ahhoz, hogy iylen d??nt??st bev??llaljon, ??s igencsak seggber??gn??m azokat a gyerektelen n??ket, akik csak amiatt ??t??lik el az abortuszt, mert mi??rt is nem nekik sz??lik meg???? (Nem v??letlen, hogy ugye N??vtelen a vil??g??rt sem mutatkozik be m??g csak egy ??ln??vvel sem??? Mert ?? ezt v??rn?? el: pokolba az abortusszal, minden n?? ai abortuszra megy felel??tlen kurva, ??s AHELYETT hogy neki adn??, elkapartatja. ) Sz??val h??lgyeim, gratula ehhez a lsit??hoz, csak??gy mint a "Szoptta??s kit??l ne fogadj el tan????csot orvosi list??j??hoz" ??r??met okoztatok nekem."

 
 


@l??nc l??nc eszterl??nc:


Szia, említed, hogy jó a lista, de én nem találom a neveket, segítenél, köszi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron