Új privát üzeneted érkezett!

elnézést ezt már nem akartam megírni de nem engedi a rendszer törölni a hozzászólást
 
 


Sziasztok!

Viszonylag régebbiek itt az utolsó hozzászólások a témához, de ma rákerestem Dr Szuromi Andrásra, hogy milyen véleményeket olvasok, mert pont ma voltam a János Kórházban, és ő vizsgált meg.

Már egyszer jártam nála a magánrendelésén még 2015. februárjában, mert babát szerettünk volna, és akkor már lassan egy éve nem jött össze. 

Nem az ő betege vagyok, de ő vizsgált meg, mert a dokim nem volt bent - NST és UH vizsgálatra mentem ma, mert 40+2 hetes vagyok, terminuson túl, így mostmár 2 naponta kell mennem.

Amikor 2015-ben voltam nála a MOM-ban a magánrendelésén, akkor a flegma arcát tapasztaltam meg. Amikor bementem hozzá, kérte a nevem és már keresett is rám a rendszerben, mire mondtam neki, hogy először járok nála, még nem vagyok a betege, és kezet nyújtottam neki, hogy bemutatkozzak. Ekkor felvette az adataimat és megkérdezte, miben segíthet. Elmeséltem neki röviden a kórtörténetem, és hogy babát szeretnénk, de lassan 9 hónapja nem jön össze, és mivel elmúltam 34 éves, gondoltam, felkeresek egy orvost... Rámnézett, és megkérdezte hogy de ő miben tud segíteni... nem is tudtam, mit mondjak neki... nem értettem... hogyhogy miben? Nem tudom, milyen vizsgálatok/tesztek állnak rendelkezésre, stb.

Kérdezte van-e bármilyen panaszom jelenleg. Mondtam, hogy hát nincs, kivéve, hogy nem esem teherbe... erre felállt, közölte, maga még fiatal, majd jöjjön vissza, ha terhes lett. Közben konkrétan felállt, odasétállt az ajtóhoz, és kinyitotta nekem... esélyt sem adva arra, hogy tovább folytassuk a beszélgetést, kb kirakott a rendelőjéből, majd elindult velem a recepció felé, mert épp szüléshez hívták telefonon. A pozitív az volt, hogy odasétáltam a recepcióhoz, és hát persze azért megkérdeztem, mennyivel tartozom... mire mondta a doki, semmivel.

Ezután ma voltam ugye a Jánosban, és ő volt az ügyeletes, így a szülésznőm őt kérte meg, hogy az áramlásos UH vizsgálatot csinálja meg... Persze nem ismert meg, de ez mondjuk okés, hiszen 1-szer látott, az is 2 éve volt, úgyhogy ez totál rendben volt nekem, de kíváncsi voltam, hogy na, most milyen lesz a Szuromi doktor...

Hát a vizsgálatot max 2 perc alatt elintézte, klikkelt egyet-kettőt az UH-n, nagyjából 3 másodpercig nézte az áramlást, a lepényt, majd közölte, ez mind csodaszép, kívánni sem lehetne jobbat, és ennyi. Nem tűnt túl alaposnak számomra a vizsgálat, főleg úgy nem, hogy 2 nappal azelőtt voltam a Jánosban a földszinten a hivatalos UH-n, ahol a szonográfus hölgy vagy 10 percen át nézegetett, közben magyarázott, mit látunk, miért mondja, hogy a lepény ilyen meg olyan érettségű, mi van a magzatvízzel, stb.

Nekem nagyon semlegesnek tűnt a Szuromi doktor, illetve hát "megcsinálta, a minimumot, amit meg kellett", hiszen ügyeletes volt, és hát a szülésznőm megkérte. De kb rám sem nézett közben, épphogy köszönt, meg elköszönt.

Én úgy gondolom, hogy mindenki amilyen foglalkozást választ magának, azt maximálisan kell csinálnia. Mindennek van előnye-hátránya, minden területen vannak stresszesebb, nehezebb napok. Így mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy az adott foglalkozással együttjáró negatívat (fáradtság a többműszaktól, stb), vállalja-e vagy sem. Az orvosoknál kiélezettebben fontos ez, hiszen mi, páciensek, kiszolgáltatottak vagyunk, nem tudjuk magunknak megoldani a dolgokat. Akár fizetős a betege egy orvosnak, akár nem, az orvosi eskü letétele azt követeli meg, hogy mindig a tudása maximumát adja az orvos - életek múlnak rajta.

Eddig Szuromi doktoron sem a magánrendelésén, sem a János kórházban nem éreztem, hogy "odatenné" magát. Nem azt akartam, hogy ott helyben 2015-ben megoldja a problémámat, vagy most fél órán át nézegesse a babát és a méhem, de az a 2-szer 2 perc, amit az eddigi találkozásainkon összesen szánt rám, akár, mint magánbeteg, akár mint nem, nekem kevésnek tűnik egy standard diagnózis felállításához.










kusznyo
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron