Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti! Írtam pü-t!

Magdica! Örülök, hogy jól vagytok! Kérünk képeket! :)

Kép
Kép
beus.
 
 


Kedves Beus!

Esetleg elküldenéd nekem is, amit Krisztinek,

Köszi
Mónika
kiscica13
 
 


Beus!

Köszönöm , nagyon sokat segítettél!!



Ő az én "kis"fiam: Bendegúz

Kép
wukk
 
 

 
 

Sziasztok!

Beus!
Szerintem a banán nem fogja meg a hasát,de talán csináld úgy hogy egy kevés banánt összetörsz az almába.Természetes édesítő:)
A sütőtököt sütve csak 1 éves kora körül lehet neki adni!Nem hiszem hogy már lehet kapni sütőtököt én annak idején is üvegeset vettem amit hűtőben felbontás után még 48 óráig lehet tárolni.Én úgy tudom hogy a citrus féléket nem nagyon szokták ajánlani 6-8 hós kor elött,mert allergia okozó lehet!Az őszi lé az jó szerintem!Én teának a HIPP-et vettem,abból is a gyógynövényest,mert van benne kamilla ami bármely gyulladásra jó van benne ésdes kömény ami jó az emésztésnek és ugye a pocinak,citrom fű ami enyhe nyugtató gyógynövény, ánizs és kakukk fű amik nem tudom hogy mire jók.Igaz hogy van benne cukor is,de hígabbra kell csinálni!Én a főziket is saját kezűleg csinálom,mert legalább tudom hogy mi van benne.Megcsinálok 3-4 küloönböző kajcsit és bébiételes üvegekbe lefagyasztom kb 10 napra,így csak este kiveszem és másnap délre meg is van a kaja.Meg szerintem olcsobb és Alíz is jobban szereti:)

Magdica!
Nagyon örülök hogy minden rendben van veletek és hogy sikerült jelentkezned!Ha tudsz akkor majd dobj fel egy képet a csöppségedről:)

Ne haragudjatok,mest ennyire futotta!Mennem kell!
Jó éjt!
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Új regisztrált vagyok még, bár elég későn találtam rátok, ugyanis hétfőre 04.14-re vagyok kiírva.
Hrabárnál fogok szülni, és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, szakmailag a topon, kedves, emberi, törődő.

Most igazából azt akarom Tőletek kérdezni, hogy mikor indítják be a szülést? Ha esetleg hétfőig (ami 1-2 nap) nem szülök meg, mennyi időt várnak? Be kell-e feküdi?

Minden jót nektek!
:lol:
melissa83
 
 


Sziasztok!

Helga! Köszi a tanácsokat! Igyekszem okosan csinálni. :)

Melissa! Az én tapasztalataim alapján tuti bekfektetnek, de az semmit nem jelent, hogy hétfőre vagy kiírva. Két hetet szoktak várni még, mielőtt megindítják. Persze hamarabb is esélyes, ha van vmi probléma.

Többiek hogy vagytok???

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok lánykák :)

Melissa!
Lehet, hogy már babázol?? :wink:
Ha hazaértetek és van időd (és persze, ha visszalátogatsz ide) mesélj, hogy történt a szülés, és képeket is várunk ám!

Beus,
én is javaslom a banánt! Almával keverve is szuper, általában ízlik a babáknak. Én annak idején almával kezdtem mindkét fiúnál (Bálint már 4 hónaposan, Barni 7-8 hónapos volt, addig csak anyatej) Bálint egyből ette, utána jöhetett a többi újdonság, Barnikám aki nem táphoz szokva, többszöri próbálkozásnál is kiköpte az almát, aztán egy-két hét kihagyás után már ízlelgette, ismerősnek tűnt neki és elfogadta. Sütőtököt is adtam (szerintem korábban mint 1 éves kora) majd ősszel lehet adni "eredetit", de addig kóstolásképpen nyugodtan adj bébiételeset.

A teákkal kapcsolatban: én csak a kamillateát szeretem (adni), a köményeset nem, mert az a tapasztalatom, hogy inkább gázt termel, mintsem az ellenkezője :roll: Szerintem inkább csak hasfájást okoz, mint megszüntet.

A hipp-es teákkal is vigyázni kell, mert magas a cukortartalma, és bizony a fogacskákat igencsak felfalja :roll:

Na, de a világért sem akarok itt okoskodni, ez csak az én tapasztalatom, nyilván másoknak más. :)

ÁGOTA!!!
Tessék jelentkezni, és nem eltűnéssel fenyegetni, ha nem kapsz azonnal választ!! Mi mindig türelmesen várunk rád :wink:
Ha nem jelzünk vissza azonnal, az nem azt jelenti, hogy nem vagyunk rád, rátok kíváncsiak, csak épp nem vagyunk jelen!! De utána viszont olvasnánk a híreket, néznénk a pocifotókat, de nem nagyon árasztasz el bennünket :roll:
Mizujs, hogyan telnek a pocakos napok??? MESÉLJ, KÉRLEK!!

wukk,
gyönyörű kisfiad van!! Gondolom a farsangi jelmezében látható. Nagyon édes mosolya van!

Juditról tudtok valamit?? Nagyon eltűnt :cry:

Egy-két fotó a fiúkákról:
Barnabás:
Kép
Kép
..és Bálint a vagányság korszakában :)

már itt sem vagyok :oops:

pussz, szép napot

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Na, megint eltűnt mindenki! :( :( :( :cry: :cry: :cry:

Marci hamikázik!:) Ettünk már almát és sütőtököt, ezekkel nem volt probléma. Most kóstolgatjuk az őszibarackot, de nem jön be. Ezután jön majd a banán. Teát még nem vettem, megissza a vizet is. :) Amúgy üveges sütőtököt vettem és 3 nap alatt megett. Szóval nem ment pocsékba.

Kriszti! Édes a királyfid! :)
Ancsi! A srácok nagyon vagányok napszemcsiben! :)

Többiek! Írjatok már pár sort légyszi!!!

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam,holnap megyünk Mezőkövesdre versenyre pakolok ezerrel!
Mióta Benci futó bolond most megyünk először ilyen eseményre.
Remélem jó idő lesz!

Üdv a most csatlakozóknak!

Ancsi: nagyon vagyány a két srác!
Beus:Bencinek is bejött a sütőtök sokáig csak azt volt hajlandó megenni.

[color=darkred]Judy-t!!!!!!!!!!?????[/color]
Jó hétvégét mindenkinek!
Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Zsu! Ha majd visszajöttök leírod, milyen verseny? :)

Mi holnap Egerbe kirándulunk. Végre kimozdulunk!!!
Nem tudom, hogy ki hogy volt vele, de én néha rettenetesen unatkozom itthon. Barátnőm nincs a városban, sőt még a környéken sem. Szóval döntöttünk a férjemmel: jövőre irány vissza Pestre. Lemondunk a családiházról egy időre. Marci majd megy bölcsibe, én meg dolgozni 2 év múlva. Alig várom már, ebben a városban amúgy sincs semmi. :(
Na, nem panaszkodom tovább.

Szép estét annak, aki még ébren van! :)

Kép
Kép
beus.
 
 


Hello!

Beus: a lányom triatlonozik.
Sajnos mi Bencivel végül is nem mentünk.Reggel azért fel kelltünk fél hatkor-felöltöztünk-beültünk az autóba-és meggondoltam magam.Annyira esett,hogy csak szenvedtünk volna.
Így feljöttünk és még Benci vissza aludt egy kicsit.

Sajnálom ,hogy nem érzed jól magad Gyöngyösön.
Néha én is unatkozom, mondjuk lenne mit csinálnom itthon de Bencivel kicsit nehézkes bármibe belefogni.
A munka is hiányzik ezért is kezdtem bele a boltba, bár néha a pokolba kívánom azt is.
Egyébként itt laktatok Pest előtt?
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Zsu! Triatlon? Az kemény lehet. És jól megy neki? Hülye kérdés, biztos jól ha versenyre megy. :)
Én Visontán laktam anyuékkal, aztán 4 évig Jászberényben a fősuli miatt, aztán a munka miatt Gyöngyösön és munkahely váltással kerültem Pestre. És mivel a párommal össze akartunk költözni visszajöttünk ide. Pesten albérletben laktam, ez meg ugye saját. A munkahely nekem is nagyon hiányzik, szerencsére majdnem napi kapcsolatban maradtam a kollégákkal. Folyton kérik az új képeket Marciról. :)
Mi elmentünk ma Egerbe. Vettünk a Brendonban nagyon könnyű babakocsit, ezt már én is le tudom innen cipelni. És nagyon nagyon akciós volt, meg persze az utolsó darab. Aztán voltunk az Agria parkban, konkrétan egy pláza. De jobb mint a gyöngyösi. Nagyobb és sokkal több bolt van benne. Nagyon meglepődtem, mert ele van olyanokkal, amiket Pesten láttam. Csomó akciós, olcsó hely, amit fent szerettem. Pl a férjemnek 995 Ft-ért vettünk kapucnis pulóvert, meg 775 Ft-ért pólót. Meg van C&A, ami a kedvenc boltom. Beváltottam a DM-es kupont (féláron vehettem babaruhát 92-es méretig). Marci nagyon jól bírta. Egy csomót aludt és még nyűgös sem volt.
Hát nem jött be neki az őszibarack, a kis arca kiütéses is lett. Ma áttértünk a banánra. Azt hiszem ebből sem lesz sosem elég... :D
Hú, sokat írtam...bocsi! :)
Most már a többiek jönnek!!!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

TÖBBIEK!!!!

Beus úgy tünik mi maradtunk csak!
Városi és megyei szinten nem rossz, országoson közép mezőny.
Apa kissé eredmény centrikus, nekem elég hogy mozog és nem tessped el mint más koruk beli!
Természetesen fantasztikus érzés amikor érmet nyer neki is és nekünk is.De van még mit fejlődnie.

Hirdettek az ingyen piacban Ringató foglalkozást nézz utána az interneten nekem nagyon tetszik.
Van baba-mama jóga is.
Sajnos be kell látnom hogy Benci nem egy ücsörgős tipus így nehezen szánom rá magam hogy elmenjek vele.
De ha lemegy a költözős mizéria szeretném én is kipróbálni ezeket.
Holnap megyünk a 15hós oltásra.
Eddig egyiken sem sírt, remélem nem most fog mert egyedül megyek vele.

Többiek tessék jelentkezni!!
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Zsu! Nem is baj, hogy nyüstöli ez edzéssel és a versenyekkel. Tényleg meg lehet nézni a többséget abból a korosztályból. Csak a számítógép előtt ülnek. Marcit én sem fogom hagyni ellustulni. A férjem pegid kikötötte, hogy önévdelmet kell majd tanulnia. Azt hiszem Pesten nem is fog rosszul jönni. :roll:
Voltunk ma kettesben sétálni, le bírtam vinni a kocsit, meg fel is hoztam. Büszke vagyok magamra. :lol:
Utána nézek ennek a Ringatónak. Bár Marcit sem lehet még lekötni fél órára, max elalszik. :)

Tényleg eltűnt mindenki. De azért én örülök, hogy te maradtál!!!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Igen, azóta már babázok.
04.13-án megszületett kislányom Dóri, 345 gr és 54 cm.
Hozzám képest(152 cm, vékony testalkat, keskeny medence) nagy baba, egyébként átlagos.

A szülés??? Khm khm... volt sokmindenben részem...

Összességében a dokikkal és kórházzal elégedett vgyok, mindenki rendes volt, és normális, a saját orvosom pedig (mivel ezért is választottam) nagyon kedves, bíztatott, megértő és szakmailag a topon (szerintem) /Hrabár Jenő/

Szóval vasárnap 11 kor elfolyt ekis magzatvíz, először nem tudtam mi az, majd megint jött, aztán semmi. Felhívtam a dokimat du-n 3 kor , mondta,hogy úsgyi a kórházba, s majd ott eldöntik, mi lesz.
Pap doki volt az ügyeletes (hozzá kell tennem, tartottam tőle, de nagyon kellemeset csalódtam benne, rendes volt).
Szóval felvették az adatokat, megvizsgált, meconiumos magzatvíz, hát előkészítettek, utána nst (már 5 perces fájások), burokrepesztés, oxitocin (rengeteget kaptam, már a 2. fecskedőt tették a gépre, mikor dönöttek)
A fájások sűrűsödtek, de nem erősödtek, a végén már összezavarodtak, voltak dupla, sőt tripla fájásaim is, volt, hogy ugyanolyan erős (gépen jelzett 60-as) fájást, erősebbnek, vagy gyengébbnek, volt, hogy nem is éreztem.
Ez így ment este 8-ig, mikor Pap doki úgy döntött, hgy szól a dokimnak, fél 9 kor szólt is neki, addig megvizsggált, meg előkészítettek. (Pap nem mondta, hogy műtét, de sejtettük ill. vártuk már mikor mondják ki, én éreztem, hogy Dórikám másképp nem jön ki), de a szülésznő is arra várt.
Tehát 8:30kor szóltak a dokimnak, 3/4-re beöltözve bent is volt, és még mondta is hogy "útközben össze kellett szednie az üres "viszkis" üvegeket, jelezve, hogy azért jött ilyen későn.
Rögtön megnyugtatott, mondta, hogy minden rendben lesz, megyünk a műtöbe, hamar kiemelik a kislányt.
Hát így is volt, 21:15 kor kezdték a műtétet, 21:38 kor emelték ki Dórit, 22:10 kor már a megfigyelőben voltam.
Igazából nem volt rossz élmény, csak az fáj ma is, hogy miért kellett 6 órán keresztül várni, hátha erősödnek a fájások. Azóta kiderült, mert élettani szempontból jó a babának.
De megérte.
Azóta 10 naposak vagyunk, sokat eszünk, alszunk is, az éjszakáink változóak, van hogy egyszer kelünk, van hogy 3 szor (mostanában 3 szor, talán felcseréli a napszakokat?
Mi a véleményetek?

Minden jót nektek, ahogy időm engedi jövök, de a kérdésem miatt szerintem, benézek hamarosan.

Aki tud, kérem segítsen. Honnan tudom, hogy felcseréli-e, ill. napirend, vagy igény szerinti...???

és ím egy kép:

Kép
melissa83
 
 


sziasztok!

melissa: gratulálok, jó egészséget és sok tejcsit kívánok!
Szerintem nem cseréli fel a napszakokat, pici a pocijuk és gyakrabban szopiznak.Ritka az a baba aki rögtön végig alussza az éjszakát.
Ő így oltja szomját, táplálkozik, vigasztalódik, anya melegére vágyik.
Úgy gondolom kicsit később derül majd ki ,hogy cseréli-e a napszakokat amikor már többet van fennt, nézelődik játszik,ha mind ezeket éjjel teszi akkor tuti!-nappal meg szunyokál
Gyönyörű kislány!
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Melissa! Én is gratulálok és sok boldogságot kívánok! :)

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Melissa!
Nagyon sok boldogságot kívánok nektek és sok-sok tejcsit!
Szerintem is igaza van Zsuzsinak,mert ilyenkor a kicsik csak esznek és alszanak-na meg kakilnak:)-Szerintem nincs azzal semmi gond hogy ha 3x kel fel éjjel.A kicsi lányomnál is volt egy idő az elején hogy 3x is felkelt éjjelente.Szerintem majd az idő múlásával ki fog alakulni a dolog!Szerintem lehet segíten úgy ezen a dolgon hogy megszoja,hogy az esti fürcsit próbáld azonos időre tenni és lehetőleg éjjelente mindig az ágyában aludjon,nappal pedig altasd máshol-nappaliban vagy a ti ágyatokban.Szerintem ez segít egy kicsit és tudni fogja a kicsi hogy mikor bekerül az ágyikójába akkor egy nagy alvás következik!Persze ez csak az én véleményem és tapasztalatom,de minden baba más és persze én nem tudom hogy nektek mi a legjobb!Remélem egy kicsit tudtam segíteni!

Ancsi!
Igen igazad van a HIPP-es teával kapcsolatban,de szerintem nem nagy mennyiségű édeskömény van benne és szerintem talán nem fujja fel annyira,a cukrot meg úgy próbálom egyensúlyozni,hogy több vizet teszek ua. granulátumhoz.Az a baj,hogy Alízka fintorog a vízhez:)

Bocsi hogy most egy ideig nem voltam,csak intéztük a banki dolgainkat.Most a héten jön az értékbecslő,majd megyünk is szerződést aláírni és ha minden jól megy akkor 2 héten belül meg is érkezik a pénzünk,amit már nagyon várunk,mert nagy munkába fogunk!Kerítést,kertet,konyhát és egyebeket kell elrendezni,úgy hogy azt hiszem hogy a nyáron nem fogok unatkozni:)

MAGDI:ha olvasol néha bennünket,akkor légyszi küld el priviben a férjed tel számát,mert aktuállissá fog válni a konyhabútor és még egyéb dolog.Ha esetleg meg tudnánk beszélni a férjeddel akkor egy árajánlat kellene nekünk,persze ha beleférünk a munkájába:)Előre is köszi!

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
xemer
 
 


Melissa

Gratulálok én is. Nagyon formás kisbaba.

Üdv
Mónika
kiscica13
 
 


Dobok fel pár képet Alízról!Sajna Barniról most nem tudok mert nincs itthon,már egy hete ott van a dédi mamánál:) Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!
Csak egy bekukk-ra jöttem, és látom gyönyörű babáink vannak :)

Helga!
Alíz csodaszép!!! Majd ajánlom Barnikám figyelmébe :wink:
Milyen nagylány már!

Melissa,
Dóribaba is nagyon szép, olyan édesen alszik!


Szép napot mindenkinek,
még jövök :lol:

ÁGOTA!!!
TESSÉK JELENTKEZNI!!! V Á R U N K !!!!!


Pusszantás,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


De édi babák!!!

Majd énis dobok fel néhányat még, csak jusson rá időm!
melissa83
 
 


Sziasztok!

Teszek fel pocakról képeket, hátha érdekel valakit.

Kép Pocak1

Kép pocak2

Várom a véleményeket.

Holnap megyek cukros vérvételre és védőnőhöz. Majd jövök az eredménnyel.
Vendég
 


Sziasztok!

Melissa!
Mesélj kicsit hogy hogy élitek meg a babás napokat?Hogy álltok az éjszakával?Szopizik a picúr?

Ágota!
Nagyon csini pocakod van!Szerintem nem lesz kicsi pocid!Csak győzd cipelni:)
Sikerült övterelőt intézned?
Most hogy tettél fel képet eszembe jutott mikor Alíz és annó Barni bent "lubickolt" és olyan vágyakozás öntött el.....na de ez csak a pillanat élménye,mert nekünk nem lesz 3.!Így is elég a két kicsi!

Alízkának az alsó 2 fogacskája bújik kifelé-most a doktornéni is megerősített egy ellenörzés alkalmával-és hát elég rosszúl viseli,de érdekes hogy neki inkább a nappalok rosszabbak,éjjel alszik szépen.Igaz hogy reggel 5.30 vagy 6 órakkor ébresztőt fúj,de legalább 7.30-tól addig szépen alszik!
Barnika meg olyan jól érzi magát a dédimamánál,hogy nem is nagyon volt hajlandó beszélni velem telón sem :shock:
Kicsit rosszúl esett,de aztán örültem hogy legalább jól érzi magát és nem utánnam ordít!Majd ha minden igaz akkor jövő héten megyünk utánna és maradunk 2 hetet.Meg most lesz az osztálytalálkozóm is amit mellesleg én szerveztem innen Hatvanból Kiskunhalasra,szóval nem volt egyszerű,de remélem jól fog sikerülni!

Jó éjt mindenkinek!
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Teszek fel egy képet apáról és a kicsi lányról:) Kép

Kép
Kép
xemer
 
 


Hali Mindenkinek!

Képzeljétek, mostmár megnéz minket a kicsi Dóri, eddig cak nézett ide-oda, de mostmár ránk néz és figyel, olyan aranyos.

Épp most akartam lemenni vele sétálni, mert nem akart elaludni, csak nézelődött a kiságyban, hát mire elkészültem (10 perc) be is aludt, úgyhogy inkább netezek. Nem akartam felébreszteni. Ti mindig akkor mentek sétálni, ha ébren van?

Még nincs napirendünk, mindig az éjjeli utolsó kajcsihoz igazodnak az órák. Eddig 3 szor keltünk éjjel, ma már csak egyszer, igaz most én is ébren voltam este 22:30kor, így kapott akkor, meg 02:15 kor ébredt, utána már a reggeli 6 órás következett. (eddig 24:00, 02:30 körül, 04:30-05:00 körül, és ez után reggel 7 körül.

Elmúlt két napban megijedtem kicsit, mert kevesebbet evett és fejni sem tudtam többet, így kétóránként éhesek lettünk, de ma reggel 80gr-t, meg 100gr benyomott a pocijába. remélem ez a két nap csak múló "rossz" volt, féltem, hogy elfogy a tejcsi.

Viszont fáj a fejem, s nem tudom mitől, talán több folyadékot kéne innom (napi 2 l-t iszok ált-ban). milyen fájdalomcsillapítót lehet bevenni a mi nem választódik ki a tejcsibe?


Én már kezdek rendbejönni, nem vagyok annyira fáradékony, mostmár teszek veszek itthon. Csak ez a fejfájás ne lenne most meg.

Nektek a vérzés mikorra múlt el?Nekem még mindig tart.Bár már nem sok.

Xemer!
Tök jó, hogy ilyen jól érzi magát a nagyiéknál, legalább te is kicsit ki tudsz kapcsolni, s jobban figyelni a pici lánykára.Nagyon ari, kis szőke hercegnő.

Képzeljétek a Dórim a születése óta 400 gr-ot szedett fel. A kórházban is csak 50 gr-ot esett a súlya. Most 3800 gr-ot nyomunk.

Nők!

Remélem jól viselted a cukor terhelést. Bár szerintem nagyobb a füstje mint a lángja, én egyiken sem lettem rosszul, gyorsan lehúztam, leöblítettem utána vízzel, és kész. Inkább az viselt meg, hogy nem ehettem 2 órán keresztül...:)
Még mindig két alkalommal mérik a cukrot is?Volt szó róla, hogy csak egy lesz.Sőt van ahol éhgyomorra meg jkell enni egy zsömlét 2 dl tejjel, előtte s utána mérik a vércukrot...az meg kifejezetten kellemes lehet.

Na megyek ebédelek én is kicsit.

Üdv!
melissa83
 
 


Sziasztok!

Helga! Gyönyörű szöszi kislány Alíz. És a szeme milyen szép! Apukája majd zavarhatja el a fiúkat! ;)

Ágota! Még jó hogy érdekel a pocakod, meg minden érdekel! hogy vagy, milyen volt a cukorterhelés meg minden! Kisfiú vagy kislány lesz? Tessék a részletekbe is beavatni! :)

Marcinak fel van duzzadva alul az ínye, tuti áttörés lesz lassan. Mindent a szájába töm, ma vettünk neki rágókát azzal elvan. Szerencsére éjjel nem zavarja. Szombaton már 4 hónapos lesz. És annyira nagy már, hogy hihetetlen. Jövőhéten megyünk tanácsadásra, remélem minden ok lesz vele, most megyünk mi is először kettesben. :)

Többiekkel mizujs? Judit nagyon régen jelentkezett. Remélem minden ok vele.
Puszi!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Judyt üzeni!: Mond meg mindenkinek, hogy gondolok rájuk sokat, millió puszi és ne felejtsenek el. Hamarosan összekapom magam )

Ágota: szépen gömbölyödik a pocid!

Milyen nagy Alíz is!!!

Beus: remélem nem viseli meg Marcit a fogzás nagyon!

Melissa: egy kicsit többet is ihatsz.
vagy esetleg ha fokozni szeretnéd az anyatej mennyiségét akkor
lactoherb tea vagy homeos bogyó /urtica urens/lehet növelni.
Algopirint semmi képpen, nekem paracetamol tartalmú fájdalom csillapított illetve láz csillapítót mondtak./ de a gyerek orvos tud neked ebben segíteni.
Nekem a császár után a kórházban fájt a fejem,de olyan nagyon hogy mozgatni nem tudtam.
A doki sok folyadékot mondott.-csak halkan megjegyzem semmit sem ért!!!!na de túl éltem ez a lényeg!

Ancsi ti is költözni készültök?

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


sziasztok lányok!

Ágota!

Azta, milyen nagy a pocid! Bár volt szerencsém élőben is látni, mégis másabb most képen. Jobban látszódik.
Egyébként tényleg nagyon nagy pocid van, hányadik héten készült a kép?

Hogy bírtad a terheléses vizsgálatot? Szívhangot hallgat a védőnőd?

Zsu,
Köszönjük Judit üzenetét! Mi is milliószor pusziljuk, és nem felejtjük el, hanem várjuk vissza, hogy "élőben" is szurkolhassunk neki!!!!!
Mizujs vele?
A császár után néhány hónapig én is fejfájós voltam, sőt a gerincem is igen érzékeny volt. A fejfájásra Hrabár doki kávét javasolt, iszogattam és tényleg jót tett. Rá is szoktam :oops: most már napi kettő-három lecsusszan, de sajnos szükségem is van rá, mert idő előtt kidőlnék... :roll:

Zsu, igen mi is költözünk, nagyjából ősszel, ha elkészül a lakásunk. Vácon vettünk (vagyis veszünk, folyamatban van) egy 3 szobás lakást.
Az adácsi házunk eladó (esetleg érdekel valakit?? :roll: ) 2,5 szobás, 1240 nm telekkel. 8 millió ft-ért, októberig kell megtalálnunk az új gazdáját :roll:


Melissa,
ne aggódj a kialakulatlan napirend miatt, mindent a szopihoz igazíts, és annyiszor szopiztass, ahányszor igényli.
Én ezt vallom, így alakul ki a legnormálisabban a napirend :)
Amiatt se aggódj, hogy néha kevesebbet eszik, tulajdonképp nem is gramm a lényeg, mert a tejed összetétele is változó, van amikor hígabb, van amikor zsírosabb, teltebb, hamarabb jóllakik vele.
Az egy tuti recept, ha sok folyadékot iszol (laktoherb tea nagyon jó!!) de a legősibb recept a húsleves, nekem attól majd szétdurrant!
A vérzésem nekem (ha jól emléxem :roll: ) eltartott kb. 3 hétig.

Helga,
Alízka nagyon aranyos, és jól mutat apukája kezében!! :)

Beus,
Marcika már nagyon nagy lehet! Már fogacskája jön? Hűha!
Az jó, ha rágókával elvan, én is adtam fogzáskor a fiúk kezébe, de Barnikám pl mindent rág/rágott, csak a rágókát nem. Hmm.

mennem kell,
vigyázzatok magatokra,
pussz,

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Egy gyors képfeltöltésre jöttem. :)
Mindenkinek szép estét!

Kép Marcikám már 4 hónapos :)

Puszi!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Biztosan nem emlékeztek már rám, 20 hetes terhes voltam, amikor segítséget kértem tőletek a gyöngyösi kórházzal és az ottani dokikkal kapcsolatban. Nos, utólag is köszönöm mindenkinek a segítséget, mert eddig úgy néz ki, hogy jól választottam (remélem a szülés után is ezt fogom mondani). A doki, akit ajánlottatok nagyon rendes, és alapos.
Én ma töltöttem a 37. hetet, és érdeklődnék azoktól, akik szintén Gyöngyösön szültek, hogy ha nincs semmi különös probléma, minden rendben van, akkor befektetnek-e a kórházba a kiírt időpont előtt? Én nagyon sok helyről hallom, hogy már előtte egy-két héttel befektetnek, és én nem igazán szeretném itthon hagyni a 19 hónapos kislányomat. Amúgy a külső méhszáj egy ujjnyira nyitva (belső még zárt), de remélem ez nem lehet indok. Kinek mi a tapasztalata? Köszönöm
töki29
 
 


Sziasztok!


Xemer!


Íme Petrácska:


Kép


Kép
Vendég
 


Melissa!
A cukros lötty abszolút nem volt rossz. :) Közben persze az eredményem is készen lett, és rendben van! Örülök neki, mert nálunk anyai ágon vannak cukrosak a családban, és veszélyeztett vagyok ebből a szempontból.
Tejcsi mennyiség növelőként ajánlani tudom a MORE MILK kapszulát. Én még nem használtam, de sokan ajánlották már. Állítólag pár nap alatt rendbe hozza a tejtermelést. :)

Beus!
A nemét sajnos még nem tudjuk, de jövő vasárnap megyek 4D UH-ra. Remélem ott minden kérdésemre választ kapok. A legfontosabb persze az, hogy egészséges legyen!
Egy 4 hónapos babának már kijön a foga? Olyan hihetetlen számomra. Remélem a védőnőnél minden rendben ment.
Egyébként nagyon cuki ezen a képen.

Judy-t!
Remélem minden rendben veled/veletek! Nagyon várom, hogy jelentkezz. Olyan régen voltál már!

Ancsi!
Minden egyes alkalommal hallgatunk szívhangot, ami után a vérnyomásomat 2x kell megmérni, mert az első érték nagyon magas lesz. Miután megnyugodtam, már normál az érték.
Sajnálom, hogy elköltöztök, de biztosan oka van. Remélem bejön a számításotok!
Kár, hogy csak most tudtam meg, hogy eladó a házatok. Anyósomék most vettek egy házat Vámosgyörkön, vidékre akartak költözni. Már nagyon régen keresgéltek, lehet, hogy tetszett volna nekik a ti házatok is. Most már lemaradtak róla.

Töki!
Gratulálok! Ki az orvosod? Sajnos nem emlékszem. :oops: Hát nincs benne tapasztalatom, de az ismerőseim közül senkit sem fektettek be idő előtt, ha nem volt probléma a terhességével. Sőt, barátnőm két héttel túlhordta a kisfiát, és minden nap ment NST-re, ill. valami mintát is vettek két naponta a magzatvízből. Mjad amikor már nem bírta tovább, egy éjszaka bement sz ügyeletre( az ő orvosa ügyelt, és enyhe fájásai voltak), és megindították a szülést.

Én kedden voltam nőgyógyinál. A méhszájam zárt, cukor és bakter eredmények rendben. Írt fel vasat, napi 1 szemet kell szednem. Jövő vasárnap 4D UH Pesten, már nagyon várom! Azt kérte az orvosom, hogy innentől nagyon figyeljek oda arra, hogy mit és mennyit eszem. Jöna meleg, nől a pocim, biztosan fogok vizesedni is. Jó lenne, ha sem a cukor, sem a vizesedés miatt nem kellnene aggódni. Néha csináljak gyümölcsnapokat. Igyekszem, de nagyon nehéz lesz megállni azt, hogy ne egyek két pofára. :shock: A gyümölcsöt nagyon szeretem, és ennék én már most is, de még mindig csak alma, banán és néha körte van a piacon. már uncsi.

Még jövök, de Ti is írjatok!

Szép napot!
Vendég
 


Hol van mindenki???

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Beus,
jelentem én itt vagyok :)

Ágota,
sajnálom, hogy házügyben így elkerültük egymást.
De ha vannak ismerőseid körében, akik szintén vidékre költöznének, ajánlhatod a házat :oops:

Most volt itt egy aszódi középkorú házaspár, akik szintén ide költöznének, nagyon tetszett nekik, már csak azért is, mert minden közel van hozzánk, bolt, rendelő, állomás. Örültek, hogy nem kell mindenhová loholni....a héten ígérték a választ, vagyis, hogy az ő eladásuk hogy alakul Aszódon.

Lányok,

Hogy töltöttétek a hosszú hétvégét?
Már olyan szép idő van mostanában, lehet menni kirándulni, sétálni. :)

Ágota,
igaza van a dokinak, hogy az utolsó időben kell a legjobban vigyázni a kilókra. Én Bálinttal az utolsó három hónapban majdnem megdupláztam a súlyomat :oops: , a végén meg már vonszoltam magam, ráadásul a meleg nyár miatt (is) iszonyatosan vizesedtem.
Barninál már "okosabb" voltam, figyeltem a kilókra.
Bálintnál kb 25 kilót híztam, Barninál kb. 13 kilót, ami a szülés után le is ugrott, most is csak a lustaságom miatt nem mennek le, pedig jó lenne még 5-8 kilót ledobni, egyből jobban érezném magam.

Na, nem nyüszizek, megyek lemosom az autót :lol:

Többiek???

pusszantás mindenkinek!!!

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Nők!

Milyen volt a 4d UH?Hol voltatok?

Na én is vizesedtem, híztam is 17,5 kg-t, ebből a szüléskor 12 le is ment, ami maradt, az meg amúgy is kellett mert elég sovány voltam (152 cm, 40kg)
Gyümölcsnap?Sómentes kaja?...én kipróbáltam mindent...nem tudod teljesen befojásolni, főleg a végén, akkor meg már úgy vagy vele, hogy "már minden mindegy, ha túl leszel rajta, majd leadom..."

Nekem a sómentesség jött be jobban, meg a sok folyadék és felpolcolt láb, és fekvés (bár mást nem is bírtam csinálni).

Tudtátok, hogy 5 gr só 1 liter vizet köt meg!!!!

Csatolok némi képet az én 5 hetes Dórimról
Kép Kép
melissa83
 
 


Sziasztok!

Nézem a csodaszép picibabákat és kedvet kapok én is!!!

Jöv.hétvégén megkapjuk a kulcsokat azt hittem soha nem jön el a hónap vége!
Lesz mit csinálnunk utána!

Hízás: Rebussal 48kg-ról 70kg-ra gömbölyödtem.Fél év után megint 48 kg voltam és szopizott 2 éves koráig.
Bencivel 12 kg-t híztam abból szüléskor lement 8kg, majd később kettő, sajnos 1,5 hónapja nem szopizik és feljött 4 kg!!!
Borzasztó!!

Beus: jó ,korán, jön Marci foga.Bencinek még csak 6 foga van mi meg jól levagyunk maradva kb 10db fogacskával!

A barátnőm múlthéten szült micsoda változások vannak tavaly januárhoz képest!

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Jöttem egy hírrel: Marcikám forog! :) Hasra már nagyon megy, hátra még csak próbálkozik. De a szőnyegéről mindig legurul. :D Tök jól eszik, az ebéd már teljesen ki van váltva főzelékkel, szerencsére ízlik is neki mindig. Helga! Ti hogy ettetek ebben a korban? Nem vagyunk lemaradva?
Gyümilevet viszont nem iszik, inkább csak vizet. Teát nem akarok adni neki. Kaptunk gyerektea mintát és megkóstoltam. Hááát...én sem innám meg, annyira édes és rossz az íze. :shock:

Veletek mizujs? Ha egyáltalán jár még ide vki!!!
Írjatok légyszi!!!
Puszi!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Hétfőn értünk haza,"nyaraltunk" a dédinél:)
Nagyon jó volt,de fura volt megint itthon és visszarázódni a hétköznapok menetébe!
Gratulálok Beus Marcihoz :)
Ha jól emlékszem akkor mi is hasonlóan voltunk,csak azt hiszem hogy mi talán valamelyest elöbb kezdtük a gyümit és ha jól emlékszem akkor úgy volt hogy reggel mikor felébredt akkor tápszer,aztán tízórai gyümölcs,ebéd főzelék és délután meg este ismét tápszer,majd a délutáni tápszert is átváltottuk gyümölcsre.Szerintem nézz rá a gyermekedre és sugárzik róla hogy nincs lemaradva semmivel!Babája válogatja hogy ki mikor érett meg arra hogy miből mennyit egyen.Alíz meg most kezd rászokni a vízre.Kap 125 ml teát és ha az elfogyott akkor víz van.Mondjuk ma adtam neki narancs levet,de nem boltit hanem én kifacsartam,felhigítottam egy kis vízzel és azt itta!Nagyon izlett neki.Meg adtam neki baba kekszet,meg pár napja adtam neki kifli véget és nagyon jól el van vele,bát állítólag ezt nem lehetne,de semmi baja tőle!Annó Barninak sem volt semmi baja.Most már eszünk kelbimbót és minden ilyen dolgot,de hihetetlen hogy milyen étvággyal tudja enni:)
Egyébkét veszed vagy te csinálod a kajcsit neki?
Ugye nálunk és főzök neki és csak egy kevéske sót teszek bele!Hát amikor megkostolom én is úgy gondolom néha hogy ezt bizony nem enném meg,de azt olvastam hogy mi azért érzünk így,mert tudjuk hogy milyennek kéne lennie,de a babók még ezt nem tudják és így csak a természetes ízeket ismerik meg.Szerintem ez tök jó dolog,így legalább nincs elrontva ízfokozóval meg tartósítóval meg szinezékkel az egész!
Remélem hogy senki nem vette magára aki a kicsijének veszi a kajcsit!Ez mellett persze én is szoktam néha venni pár üveggel hogy a megyünk valahova akkor legyen!

Alíz!
Nagyon szép a kislányod!És nagyon meg is nőtt:)
Már ugye jobban alakulnak a dolgok a napirendet illetően?

Minden baba nagyon szép és aranyos!
Mindenki büszke lehet a sajátjára :wink:

Szép jó estét kívánok!

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Szia Nők!

Köszönöm a válaszod. Szelva a dokim, nagyon örülök neki, meg vagyok vele elégedve.
Amúgy vasárnapra vagyok kiírva, és szerencsére eddig megúsztam a befektetést, de most még nagyobb bajom van.
A tegnapi súlybecslésen 4400g-ra becsültek a babó súlyát, és hát nagyon félek tőle, hogy ebből császár lesz. Nem is igazán a császár aggaszt, hanem az, hogy szó szerint semmit nem tudok annak menetéről. Első kislányomat természetesen szültem, és most is erre készültem, én balga nem igazán okosítottam ki magam a császáros szülésről, de azt mondta a doki, hogy ez sajnos csak menet közben fog kiderülni, hogy mi lesz a vége.
Le tudná valaki írni, hogy hogyan zajlik egy császár Gyöngyösön? Milyen érzéstelenítés/esetleg altatás? A választott orvos csinálja a műtétet? Mennyi idő múlva lehet megkapni a babát, stb... Nagyon megköszönném, mert iszonyatosan be vagyok tojva.



Sziasztok.
töki29
 
 


Sziasztok!

töki: én is Szelvánál szültem /császár/.
A választott doki csinálja + még egy.
Altatni csak a legritkább esetben altatnak ha valamilyen komoly komplikáció lép fel.
Spinális gerinc érzéstelenítőt adnak kb.1perc és semmit nem érzel kb mellkastól lefelé.Nem kell tőle tartani nem fáj!
Edával /remélem nem keverem a kettőt/ amikor fokozatosan adagolják az érzéstelenítőt még nem hallottam hogy császároztak volna Gyöngyösön ,de ez nem jelenti azt hogy nem lehet.
Papás sima szülésre készültök? ,mert ha igen akkor beszéld meg a dokival, hogy a párod maradhasson a műtő elött ha még is császár lesz.
A babát mi után kiemelik megmutattják neked és elviszik a gyerekorvoshoz útközben találkozhat apával a műtő előtt 1 fénykép erejéig/természetesen ha nincs gond/
Téged rendbe raknak és irány az őrző.
Na ott már változó: én éjszaka szültem kora reggel megkérdezte a csecsemős hogy szeretném -e látni /hát hogy a fenébe ne!/ de én nem csak látni de meg is szeretttem volna szoptatani.
Így megkaptam kb 20 percre majd elvitték aztán 3 óránként hozzták szopizni.
24óra eltelte után kerüsz át a babás szobába ott már kint van a baba egésznap ha nincs gond egyikőtökkel sem.-éjszakára elviszik.
leg 4-5 napot számolhatsz kórházi tartózkodást.
Remélem megnyugtattalak egy kicsit /és nem tájékoztattalak félre/.
Kérdezz rá a dokinál vagy a védőnőnél, de ha az osztályon egy csecsemőst megkérdezel szerintem a babaával való lehetőségeket elmondja neked.
Könnyü sima szülést kívánok neked.
Gyere majd vissza a történettel.

Beus: már te is eltüntél!!!
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Vagyok már!!! :)

töki: Zsuhoz hasonlóan: Szelva doki (+Fehér), este fél9-kor, császár, majd 1 nap őrző. Hozzám is behozták még akkor este. Mivel nekem programozott császár volt a férjem velem lehetett az előkészítésnél, majd a műtét alatt kint várt az ajtó előtt. Aztán bemehetett a babához míg engem varrtak. Az éjszakám jól telt kaptam az infúzióba fájdalomcsillapítót és még aludtam is (azt hiszem külön kell kérni). Amúgy fekve kibírható, hogy múlik az érzéstelenítő hatása. A katéter 24 órát van bent elvileg, nekem tovább volt, mert éjszakára inkább hagyták, hogy könnyebb legyen. Na, aztán jön a nehezebb rész. Én arról a magas ágyról alig bírtam felkelni, kb 5 percbe telt míg lekecmeregtem. Persze senki nem segít. Amíg csak fekszel kihozzák neked a babaát, de vissza is viszik, ha már felkeltél a gyerkőcöt 6-kor hozzák, 9-kor elviszik vizitre, majd utána ha visszahozták veled lehet kb este 10-ig. Itthon már sokkal könnyebb volt. Én csütörtökön szültem, hétfőn hazaengedtek és szerdán már semmi bajom nem volt.
Altatás tényleg csak végszükség esetén van, de ahogy én láttam az szenvedősebb. Amúgy az utolsó becslés nálam 4300 g volt.
A lényeg, hogy nem kell félni. Remélem, én is tudtalak bátorítani.

Helga! Én veszem neki a kaját. Vettem a multkor almát, de annyira vegyszeres íze volt, hogy nem mertem odaadni neki. Majd ha lesz anyuéknál a kerben, akkor onnan kap gyümiket. Mi meg nem vagyunk nagy főzősök, vagyis olyat nem amit ő ehetne.

Melissa! Nagyon édes az a kislány, és látom ő a főnök nálatok! :wink:

Ágota? Judit? Ancsi? Többiek?

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Hát lányok, nagyon köszönöm a gyors választ. Egy kicsit nyugodtabb vagyok, de azért még van bennem félelem.
Apás szülésre készülünk, szerettem volna, ha a párom is bent van velem. Az első szülésem csodálatos volt, bíztam benne, hogy a második is úgy fog sikerülni. De hát a tegnapi UH teljesen elvette a kedvem. Valahogy képtelenségnek tartom, hogy ekkora gyereket meg lehet szülni természetes úton. Na mindegy, majd meglátjuk. Még az is lehet, hogy elszámolták, és jóval kisebb a mérete.
Az a baj, hogy már nagyon türelmetlen vagyok, jó lenne, ha történne valami.
Még egy kérdés:
Ti adtatok pénzt mindkét dokinak, vagy csak a fogadottnak? Esetleg meg lehet tudni, hogy mennyit? (akár priviben is).

Köszönöm.
Sziasztok
töki29
 
 


Sziasztok!

Töki! Most jutott eszbe, hogy mikor egyszer bent feküdtem volt egy kismama, aki 4500 g-os leányzót szült természetes úton. Nem ismerem az adottságaidat, de ő kb 170 cm magas nagyon vékony csajszi. Én el sem hittem, míg nem láttam a babát, nem látszott olyan nagynak a pocakja. Szóval még bármi lehet. :)
Én csak a fogadottnak adtam pénz amúgy...

Kép
Kép
beus.
 
 


Szia!

Az én környezetemben is le voltak döbbenve, ugyanis az én hasam sem látszik olyan nagynak. Még a doki is megnézte.
Amúgy nem vagyok egy nagyon vékony alkat, szóval bízom benne, hogy sikerül természetes úton megszülni őt.

Szorítsatok!

Majd beszámolok a fejleményekről.

Sziasztok
töki29
 
 


Sziasztok lányok :)

Nagyon halódik a topic :cry:

Úgyhogy jöttem, hogy élesztgessem egy kicsit....írok nektek, hátha akkor ti is írtok :wink:

Legalábbis remélem jár még errefelé valaki :)

Töki,
lehet azóta már babázol???
Szorítok neked, hogy természetes úton sikerüljön, könnyű legyen és ne kelljen császár :)

A császárral kapcsolatban:
nekem Bálint a 38. hétig faros elhelyezkedésű volt, tehát mi végig úgy készültünk, hogy császár. Aztán gondolt egyet, és megfordult!
Na, akkor induljunk simán! Bár a doki és az uh is nagynak látta, de azért sima szülésnek indultunk.
Kiírás előtt már befektetett a kórházba, mégis Bálint úgy gondolta, hogy tök jó odabenn, hát ráhúzott még 5 napot.
Én már nagyon szülni akartam, hát elindult a lépcsőzés. Fel a negyedikre, le a földszintre.
Megcsináltam vagy 5x, aztán mértem a fájásokat. Már 3 percesek voltak.
Gyorsan kértem egy nst-t, nehogy elmúljanak :lol: , a nővérke meglepődött: 2 perces, néhol 80-as csúccsal. Azonnal szülőszoba!
Már örültem, hogy végre ilyet hallok, szaladtam a szobába, összerámoltam a cuccaimat, a többiek csak néztek, hogy vigyorogva tolom az ágyamat a szülőszobába! :lol:
Előkészítés, rá a gépre, várakozás :)
Tágultam is de nem annyit, hogy szülni lehessen.
Páromat hazaküldték, hogy ebből ma nem lesz még szülés, majd telefonálunk.
Na, ekkor mint akit elvágtak, fájások megszűntek.
Hajnal 5-kor vizsgált a doki, akkor már eléggé tágultnak voltam nevezhető. Átmehettem végre a papás szülőszobába, rámkötötték az oxitocint. Ezután erősödtek igazán a fájások.
7 óra felé megérkezett párom zöldben, együtt vártuk a nagy pillanatot. Kértem EDA-t, mert a fájások valóban fájások voltak, és akkor már a vicceken se nevettem :roll:
Horváth doki adta be, nagyon ügyesen, amennyire féltem tőle, olyan meglepő volt, hogy nem éreztem belőle semmit!
A hatása pedig egyenesen mennyei! :D
A gép mutatta a fájásokat, én pedig nem éreztem őket!
Talán ezért is, de megállt a szülés folyamata is, már dél volt, baba sehol. Bálint megrekedt odabenn. Elkezdett sípolni a gép, hogy valami baj van a szívhanggal.
Jöttek a dokik, vizsgálgattak. Baba megakadt a szülőcsatornában.
A fődokit hívták, mi legyen. (csak ő adhatott engedélyt a császárra :roll: ) Eldöntötték, hogy nem fog kijönni, azonnal császár.
Az érzéseimet nem is részletezném :roll:
Mivel EDA-t kaptam, gerincbe nem kaphattam érzéstelenítést, így az EDA-t mélyítették. Áttoltak a műtőbe, páromat kiküldték a folyosóra.
Mivel már eléggé lent volt a csatornában, nehezen tudták kivenni, sokáig kínlódtak. (Fehér utána mondta, hogy már függő vágáson gondolkodott... :roll: )
Részleteket inkább megint mellőzném :?
Kiderült, "relatív téraránytalanság", tehát nagyobb volt a bébi, mint hogy átfért volna a csontjaim között. Tehát nem az EDA, vagy bármi más miatt volt gond!
Megszületett Bálint, 3950 gr és 56 cm. :)

Barninál ezek miatt már tervezett császár volt, őt is nagynak becsülték, hát Fehér nem akart megint kockáztatni.
Ő sem indult hamar, így a kiírás napjára tették a műtétet.
Spinális érzéstelenítés volt. Sokkal egyszerűbben ment minden, szinte "rutin" műtét volt.
Barni 3650 gr és 55 cm volt.

Áttoltak az őrzőbe, 24 órás fekvés, homokzsákkal a hasamon.
Nem volt kellemes, de szerintem kibírható, pláne, hogy ilyenkor már túl van az ember lánya mindenen. Hozták ide is a bébit 3 óránként szopizni.
Szülés másnapján átsétáltam az osztályra, egyből babás szobába.
Sőt éjszakára már kértem, hogy maradhasson.
Egész éjszaka szopizott, így indult be a tej rendesen már a 3 napon! Aztán utána fejés, szopizás megállás nélkül, és a tejcsivel nem is volt gond. (18 hónapos koráig szopizott)

Biztos írtam, de Bálintnál nem nagyon tudtam ezeket a fortélyokat így a szopizás zátonyra futott, begyulladt a mellem, iszonyatos kínokat éltem át hetekig :roll: El is apadt, így tápszerezni kellett.
Barninál már ügyesebb voltam.

A történelem órának vége. Kicsengettek :lol: :lol:

Lányok,
merre vagytok?

Ágota, mikor költöztök a dombra?
Láttam eladó a lakásotok. Régóta hirdetitek? Milyen az érdeklődés?
Csak azért kérdezem, mert mi is pont ebben a cipőben járunk :)
hogy van kicsi babátok? Milyen volt a 4D uh???


Beus, Zsu, Helga, Melissa,
hogy telnek a napjaitok? Hogy vagytok?


Képzeljétek, Bálint most volt bárányhimlős az elmúlt két hétben.
Az első napokban lázas is volt, de aztán minden okés volt, kijöttek a pöttyek, de olyan ügyes volt, hogy akármennyire viszketett neki, csak simizte, nehogy "olyan lukas legyek, hogy beférjen a bőrömbe egy ceruza"
:lol:
Mondtam neki, hogyha kivakarja, megmaradhat a helye :)

Barni nem kapta el eddig, úgy gondolom azért, mert az anyatej miatt ő védett lett a mostani fertőzéssel szemben.
Majd az oviban.

Na, mára tényleg befejezem :oops:
mindjárt vonulnak a fiúkák a hálóból, és éhesek lesznek :)

puszi mindenkinek,
vigyázzatok magatokra!

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Ancsi! Tényleg haldoklik...sőt már halott. :cry:
Marci 2 nap múlva 5 hónapos lesz. Majd teszek fel új képet. Komolyan el sem hiszem, hogy ennyire rohan az idő. Most jöttünk haza és már lassan mászik. A foga még mindig nem tört át, de lassan előkében lesz itthon, mert annyi nyál a világon a nincs, amennyi kifolyik a szájából... :lol:
Szombaton voltunk strandon. Apával pancsizott és nagyon élvezte. Amúgy minden hónap utolsó napján fél áron van a gyöngyösieknek a belépő ( felnőtt:990 Ft). Ennyi voltam gyorsban...

Na, tessék most már másnak is írni!!!
Töki! Te is jelentkezz, meg van már a baba? :)

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!!

Még élünk!
A hétvégén költözünk!!!
Ideg tépő egy dolog: semmi nem úgy sikerült ahogy terveztük!

Ha tetelepedtünk jelentkezem!
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Zsu! Jó költözködést! Nem irigyellek, már átéltem párat. És tuti még fogok is... :) Nem is az összepakolással van a gond, hanem utána a kipakolással. Meg hogy mi hová is kerüljön. Neked meg még ott van Benci is. Hát sok sok kitartást kívánok! :wink:
Persze ha kész vagy várunk vissza!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát jelentem, 2008. május 27-én megszületett a mi kis Csodánk 4250g és 56cm.
Szerencsére spontán, hüvelyi szülés volt, és ismét hatalmas élmény.
Nemrég jöttünk haza a kórházból, most szokjuk az új helyzetet, azt, hogy kétgyerekes szülők lettünk. Mivel a kicsik között 20 hónap a korkülönbség, nem olyan könnyű a dolog, de bízom benne hogy belerázódunk.
A szülésről annyit, hogy 10 perces fájásokkal mentünk be ( a doki javasolta, mert az első szülésem irtó gyorsan zajlott), megvizsgált, akkor már 3 ujjnyira nyitva voltam. Adatfelvétel után CTG, majd előkészítés. Este 22:45-kor bekötötték az infúziót, nem sokra rá már 3 perces fájások jöttek, és 00:02-re meglett Jázmin. A szülés ismét nagyon gyors volt, de sokkal fájdalmasabb is, hiszen hatalmas baba. A kórházban töltött napok is jól teltek, de már alig vártam, hogy hazaérjünk, mert nagyon hiányzott már a nagyobbik gyerkőc.
Szóval, röviden ennyit a szülésről, a dokival maximálisan meg vagyok elégedve, nagyon aranyos volt, szülés alatt folyamatosan bátorított, nyugtatott (volt egy-két olyan szitu, amikor azt hittem meghalok). Most így, pár nap távlatából viszont annyira sajnálom, hogy vége, úgy imádtam a terhességet, és az utolsó hetek várakozással teli izgalmát. Olyan jó volt.

Amúgy, szívesen vennék tanácsokat azoktól, akiknek ugyanígy két kicsi gyerkőc van, hogyan oldották meg a napi teendőket, milyen rendszert vezettek be, hogy elviselhetőbb legyen a káosz (mert nálunk most az van, enni nem igazán tudok, már annak is örülök, ha nyugodtan el tudok menni WC-re, és ez nem túlzás). Meg vagyok rémülve, nagyon.

Sziasztok!
töki29
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: