Új privát üzeneted érkezett!

Virágmasni!
Küldtem privit!

Heni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

ugyanarra lennék kiváncsi, mint Virágmasni. A kórházba járok hozzá, még nem vagyok terhes, de majd nála szeretnék majd szülni. Ilyenkor ezt a pénz-dolgot hogy kezeljem?
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Most kapcsolódtam a fórumhoz. Olvastam néhány korábbi véleményt a Kútvölgyiben dolgozó Vida Gáborról. Többen is ajánlották a baráti körből lehetséges szülész-nőgyógyásznak, de ők még nem szültek. Mi családtervezés előtt állunk érdekelne, hogy milyen szakember, lehet-e rá számítani? ...A fórumon eléggé megosztotta a közvéleményt. Pl. mit jelent az, hogy "túl bizalmas" a kismamáival?


Előre is köszi az infókat:

Vöröske :)

vöröske


hello Vöröske!

Lehet rá számítani, megbízható, kedves, emberi, bár hozzáteszem, természetesen neki is van rossz napja, és akkor őt is kerülni kell:)
A túl bizalmassal nem nagyon kell törődni, nála ez nem komoly, az image része, és azt jelenti, h. olykor ölelgeti, puszilgatja a pácienseit (bár ahogy látom, nem mindegyiket). Szakmailag? Ezt nem dönthetjük el. Tele van kismamákkal, nyilván tudja a dolgát. Szerintem legalább olyan jó, mint némelyik más orvos ott, és a kismamái közül egypáran teljesen odáig vannak érte, bár ez nyilván kitűnt, ha olvastad a kútvölgyis oldalt.
Menj el egy rendelésére, és döntsd el magad, hisz mindannyiunknak más stílus jön be, és más a szimpatikus.
 


"az image része" - olyan nem igazán jó kicsengésűnek olvasom ezt(bár nem tudom, milyennek szántad, lehet, hogy nem is kell jelentőséget tulajdonítani neki) -, mindenesetre én sosem azt érzem, hogy ezek a dolgok csak az image részei. Inkább azt, hogy jóval több empátia és szeretet szorult belé, mint jónéhány kollégájába, és az érzéseit, reakcióit ki is fejezi. Ez persze szokatlan lehet, hiszen általában nem ezzel találkozunk, még egy gyerekorvosnál sem.
Én egyébként azt szoktam mondani, hogy ő az az ember, aki a terhesgondozásban és a szülésnél és utána is, főként SZÜLÉSZKÉNT van jelen és nem orvosként. Természetesen, ha szükséges, akkor ez utóbbi is, de azt hiszem ez fontos.

De remélem, nem értesz félre Lizabeth, alapvetően egyetértünk, nem akarok szavakon lovagolni.

M.

Kép


Kép

Kép
 
 


Bocsánat, semmiképpen nem akartam rossz kicsengést, és alapjában véve biztos egyetértünk, mert az empátiája tényleg egyedülálló az orvosok között, és nem gondolnám úgy, hogy megjátssza. Ugyanakkor van kialakított stílusa (mint mindenkinek), amivel "megfogja a kismamáit", én erre gondoltam, mint image, melynek része a puszilgatás...
Az orvos ajánlásokkal én már nem vagyok olyan merész, így azért nem akartam annyira ajnározni, mert bár sokunk vevő a laza stílusára, de mások vagyunk, pl az egyik barátosném még egyszer nem menne be hozzá, mert nem bírja ezt a közvetlenséget.
Úgyhogy hajrá Vöröske, nézd meg magadnak egy rendelésen.
 


A szakmai oldalához el kell mondanom: Nagyon fontosnak tartja, hogy a babák GÁTVÉDELEMMEL jöjjenek a világra.
Nemrég szültem meg a másik kislányomat is, szintén ő kísérte a szülést Zachár Erikával. A kislányom 60 centisen, 4570 grammosan és 35-ös fejtérfogattal jött a világra, a gátam ép maradt, nem repedt, vágás sem történt.
Ezúton is köszönöm a segítségüket!
M.

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én csak most láttam ezt a topikot, és gondoltam leírom amit én tapasztaltam...

Amikor életemben először mentem nőgyógyászhoz, ő ultrahangozott, nagyon rendes volt velem. Azóta is többnyire jókat hallottam róla. De amikor terhes lettem, és 11 hetesen elkezdtem vérezni, azok után, hogy a saját orvosom, szintén kútvölgyis, elküldött egy másik kórházba azzal a címszóval, hogy náluk zárlat van és úgysem tud velem mit kezdeni, mégis elmentünk oda, és akkor a Vida ultrahangozott újra... Kb az egész volt 10 másodperc, és szó szerint igy közölte velem: "Hát ez meghalt!Nem tudok mást mondani, sajnos ez van". Semmi együttérzés meg hasonlók...
Ne értsétek félre, nem a harag beszél belőlem, és a szavait sem másítottam el... De én ezek után az egész kútvölgyit elkerülöm. Voltak még érdekes dolgok is azért, pl nem tudom hogy lehet úgy Cytológiai leletem, ha vizsgálat nem volt... ráadásul ha azt írják rá a leletre, hogy Candida gyanús, akkor miért nem lehet szólni??? Mert szerintem akkor az a lelet nem tökéletes, hiába nem volt vizsgálat. Vagy ha már csinál egy fantom leletet, akkor írja rá hogy rendben minden... (Ez nem a Vida volt, hanem egy másik doki).

Ettől még lehet jó orvos, de én biztos, hogy soha nem mennék egyikhez sem...
 


Sziasztok!

Én szintén teljesen megbízom benne, nála szültem az első kisfiamat, és most a másodikat is nála fogom.
Sajnálom, hogy korábban nem találtam rá.

Nekem nagyon bejön a stílusa, a humora, mert ezt az úgyis kínos vizsgálat-dolgot nagyon tudja oldani, nem kell feszkózni nála.
Nekem is furcsa volt először ez a puszilgatás, de annyira passzol hozzá, hogy már szinte hiányzik, ha nem csinálja.

A szülés után is mindennap bejön, érdeklődik, leveszi egyből, ha valami lelki bajod van, és ott áll mögötted támaszként.
De az egész csapatát nagyon jól mozgatja, én abszolút azt éreztem végig, hogy itt semmi baj nem történhet, mert Ő itt van, és mindent elintéz, és bízhatok benne, és azt hiszem egy szülésnél ez a legfontosabb.
Én csak ajánlani tudom mindenkinek...
Zs.
 
 


Sziasztok!

Én Vida dokinál szültem 2001-ben a lányomat és a második terhességemet is ő kísérte figyelemmel. Már az elején szólt, hogy nem lesz itt, a kiírt időpontkor, de én ragaszkodtam hozzá. Sajnos a kisfiam nem bújt ki annyival előbb, hogy még itthon legyen imádott doktorom. Ő Tóth doktornál jött a világra, 2003 márciusában. Amikor felhívtam Vida dokit, hogy mennék 6 hetes kontrollra, egyből mondta, hogy hallotta, milyen jól ment a szülés és hogy gratulál Botondhoz.

Vida doki optimista, kedves, vígkedélyű. Két fájás között még kacagtam is, annyira igyekezett oldani a bennem levő feszültséget. A gátamat úgy varrta össze, hogy jobb lett, mint előtte és persze nem éreztem semmit közben. Zuhanyzáskor jöttem rá, hogy nem a gátsebem fáj, hanem az aranyerem.

A kétórás megfigyelés alatt odajött, homlokomra nyomott egy puszit és megdícsért, milyen ügyes voltam. A megfigyelés után alig vártam, hogy felkelhessek. Vida doktor büszkén kísért a várakozó kismamák előtt (saját lábamon) az ágyamig, majd mondta, hogy pihenjek. 5 perc pihenés után lezuhanyoztam, majd elindultam (reggel 8 óra lévén), hogy magamhoz vegyem elsőszülött Zsófikámat. Vida doki szembejött a folyosón és mondta, hogy ő még ilyet nem látott, aki ilyenkor nem alszik, hanem a gyerekéhez rohan. Majd elkísért Zsófimért és vissza az ágyamig.

Minden nap bejött, megkérdezte jól vagyok-e, nem fáj-e valamim. Hazamenetelkor nem gyötört varratszedéssel, szerencsére felszívódó varratokkal dolgozott.

Terhességi cukorbetegségem is volt, amire nagyon odafigyelt, folyamatosan ellenőrizték a vércukromat.

Lányom 2001 októberében született, mikor következő év júliusában felhívtam, hogy ismét anyai örömök elé nézek, egyből megkérdezte, hogy van Zsófikám.

A legjobban azt szerettem benne, hogy mindig képben volt, lelkiismeretesen végezte az UH vizsgálatokat, végigszámolta nekem a gyerekeim ujjperceit, stb. szinte minden csontot, hogy ok, megvan, normál méretű, megmutatta a szívüket, a hólyagjukat, veséjüket, stb. Bár ez nem a legfontosabb dolog, de lányomnál 16 hetesen, fiamnál 11 hetesen megmondta a nemét is.
Mindig ő ultrahangozott, mindig ő vizsgált meg, nem esett nehezére, hogy ő mérje meg a vérnyomásomat, nem az asszisztensét kérte rá.

Én a mai napig úgy gondolok rá, hogy a legjobb nőgyógyász, akit megismertem (na azért szerencsére nem volt sokkal dolgom).
Bátran ajánlom mindenkinek. Nekem a szüléseim a mai napig nagyon szép emlékek. Az elsőnél hála Vida doktornak, aki mellesleg a férjemnek is nagyon szimpatikus volt és a mai napig ódákat zeng róla.

üdv: Réka
 
 


Sziasztok!

Encsike87!
Nekem meg ezt mondta Vida dr. UH-n: "B...meg, ez a gyerek nem él."

Ez is elég kemény!

Z.
 


Zúzmara és Encsi! Én pont a másik végletet tapasztaltam nála. Amikor az UH vizsgálaton a rossz hírt közölte, én a könnyeimet nyeltem, szinte hang nem jött ki a torkomon. Nagyon együttérzően a vállamnál átölelt és azt mondta, hogy ő is nagyon sajnálja, hogy így alakult. Pedig nem hozzá jártam terhesgondozásra, ha úgy vesszük egy voltam a sok, számára vadidegen várandós nő közül. Ezt az együttérzést, amíg élek nem felejtem és bizony felrakta a mércét az akkori kezelőorvosomnak rendesen.
És a másik: úgy tudom, hogy életigenlő lévén abortuszt nem vállal.

Tücsi

KépKépKép
 
 


Szia Mtücsi,

Nálad mindez hányadik héten volt?
Utána nálam is megrendülést mutatott legalább...

Z.
 


Szia Zúzmara! Én a 11. héten jártam nála. Az egyik barátnőm ikerterhességgel indult, és szintén Vida dr.-nál derült ki , hogy sajnos a másik baba is elhalt. De a dr.-ról, a helyzethez való hozzáállásáról ő is csak elismerően nyilatkozott.

Tücsi

KépKépKép
 
 


Szia Mtücsi!

Hát nálam sokkal rosszabb volt a helyzet, mind a hozzáállásával, szakmai hozzáértésével is.
Én nagyon rosszul jártam nála!

Z.
 


Sziasztok!
örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot.
én most 21 hetes vagyok és a Vida dokihoz járok. iszonyatosan kedves és közvetlen embernek tartom. viszont lenne egy-két kérdésem azokhoz akik nála szültek. Mennyit fizettetek a szülésre? ő hozta szóba vagy ti? a vizsgálatoknál hogy adtatok neki? persze csak ha nem túl indiszkrét akérdés... kicsit el vagyok veszve ilyen téren, mert hallottam már olyat hogy az orvos amikor a kismama felkérte, már letisztázaták a szülés összegét, hallottam olyat is aki nem volt hajlandó pénzt elfogadni... a Vida doki milyen??
 


Szia Csimpi,

gratulálok 21. héthez!
Szerintem a legtisztább, ha őt magát megkérdezed. Megy egy privi is.

Kép


Kép

Kép
 
 


Az jutott még eszembe vele kapcsolatban, hogy a holisztikus bába kifejezés már elterjedt, a holisztikus orvos még nem. Hát ő egy olyan.

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni én is. Most várjuk az első babánkat ezért én sem tudom Vida dokinál mi a helyzet az anyagi dolgokkal. Én már feltettem neki a kérdést, de elviccelte. Segítenétek?

A dokiról alkotott véleményem nagyon pozitív, a férjemnek is, csak kicsit hiányolom, hogy leüljünk és megbeszéljük, hogy mégis milyen vizsgálatok lesznek, mikor és milyen előkészületek szükségesek. Sajnos mindennek magam kell utánajárnom, ha a nagy rohanásban - mert mindig el van szegény havazva - elfelejtem megkérdezi, hogy pl. az AFP-re éhgyomorra kell-e menni, akkor böngészhetek a neten, amire sajnos nem találtam választ. Tudnátok segíteni?

Köszönöm előre is és jó babázást és gyors orvosválasztást kívánok mindenkinek.
 
 


Küldtem privit Swanny.

Heni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

12 hetes kismama vagyok, és Vida Gábor doktorúrhoz járok. Első baba!!! :D Úgyhogy nincs tapasztalat... Amennyiben nem probléma, érdekelne hogy mikor (szülés előtt, v. után) és hogyan tudtatok rákérdezni az anyagiakra, illetve hogy Vida doki mit válaszolt? Feszélyez ez a dolog, úgyhogy örülnék némi támpontnak...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Enikő
 


Vida Gábor csodálatos orvos, és ember is egyben!!! :-)
 


Vida Gáborról csak jót tudok mondani. Tudni kell, hogy én nagyon nyugtalan kismama voltam, minden kis aprósággal hívogattam a dokit, és ő mindig készségesen a rendelkezésemre állt.Azt mondta őt nem zavarja,hogy csip csup dolgokkal felhívom, ő az orvosom,bármikor számíthatok rá, és ez olyan megnyugtató volt számomra. Volt olyan hogy este fél 9-kor hívtam, persze már otthon volt, de nem haragudott rám,sőt minden telefonbeszélgetésnél és a személyes találkozásoknál mindig nyugtatgatott,hogy ne stresszeljem magam jól van a babám, nincs ok az aggodalomra,és úgy is lett. Volt rá példa terhességem utolsó heteiben voltam, és egy hónapon keresztül itthon és a védőnőnél mindig magas volt a vérnyomásom.Vida doki mondta menjek be, úgy is közel van a kórház ő is megnéz. Bementem 3-szor egymás után megmérte a vérnyomásom és teljesen rendbe voltam.A tudat,hogy ő ott van mellettem, megnyugtatott mert tudtam nem lehet semmi baj, és a kisbabám is jól van :-) Megismerkedésünk pillanatától kezdve férjemnek is szimpatikus lett első alkalommal.:-) Ez azóta is igy van. Nagy tisztelettel vagyunk a doktor úr iránt. A karácsonyról és a nyári szabadságról is beszéltünk már a legelején és ő korrektül megmondta,hogy neki az szent dolog,és akkor nem lesz a korházban.Tudnotok kell hogy 2009.julius 29-én született meg a kislányom.Vida doki szülésem előtt 1 héttel ment el 3 hét szabira.Nem haragudtam rá, mert időben szólt.De telefonon tartottuk a kapcsolatot.Egy másik dokinál szültem, akire Vida doki nagy nyugalommal bizott, de én mondtam,hogy látszik a dokin,hogy még gyakornok,ezt az életkorából is ki lehetett venni,szóval mondtam hogy ő Vida doki sokkal ügyesebb és tapasztaltabb, de hát mit tehettünk elfogadtuk a dokit mert már jött a baba.5 és fél óra alatt megszületett a gyermekünk.:-) Másnap hívtam Vida dokit, szívből gratulált, és sajnálta,hogy nem lehetett ott a szülésnél, mert egy gyermek világrajötte a legszebb az életben.Mondtam semmi baj, majd a kontroll vizsgálaton megmutatom a babát. Szóval Vida dokiról csak jót tudok mondani, minden most szülő kismamának csak ajánlani tudom. Ő a LEGJOBB!!!

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!
 


szia b.enikő Az anyagiak miatt egy pillanatig se érezd rosszul magad.Vida doki nem fogad el pénzt. Vigyél neki majd szülés után valami kedves ajándékot, ő annak sokkal jobban örül.Lehet bármi,ő nem anyagias.Sokkal nagyobb örömet szerzel neki ezzel.Sok sikert kívánok nektek és jó egészséget neked és a babának is.Az én kislányom ma 5 hónapos, igazi kis angyal, imádjuk!!!
 


Zafír235 írta: "Vida doki nem fogad el pénzt. "

Elfogad pénzt. De nem vár el és főként nem szab meg ilyen-olyan módszerek alapján kiszámolt tarifákat.
A gondozás milyensége nála nem attól függ, hogy kap-e hálapénzt vagy sem.
Mi ha tudunk adni, azért adtunk, mert a szabadidejében is a rendelkezésünkre állt- ha az ember választ orvost, akkor többek között ezt is honorálja, mi legalábbis így gondoltuk és ezt mondtuk neki, amikor szabadkozott.
Hozzátenném még, hogy a gondozásra járhattunk a kórházi rendelésre, tehát ezért nem kellett magánba fizetnünk. Tehát nem az történt - mint azt egy másik szülészorvosnál tapasztaltuk- , hogy egy beutalóért és egy teljesen felesleges manuális hüvelyvizsgálatért minden gondozás alkalmával x összeget ki kellett volna csengetnünk. (Az külön jó volt, VG hogy nem vizsgált minden alkalommal manuálisan.)

Nagyon sokat segített nekünk is, jó szívvel gondolunk rá.
 


Sziasztok!

Én még egészen új vagyok itt, bár már egy ideje olvasgatom a babanet külömböző fórumjait.
Mi kb 1 éve próbálkozunk, de eddig kevés sikerrel. :(
A legtöbb helyen Vida Dr. nevét olvastam, azért keveredtem ide!
Ő most hol rendel? Magánba, vagy kórházban? Mennyi idős?
Ha vki esetleg tud hasonló helyzetről beszámolni, amihez természetesen a dr. úr neve is fűződik, nagyon megköszönném. (próbálkozáshoz!)
Előre is nagyon köszönöm.
 
 


:lol:
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: