Új privát üzeneted érkezett!

Vicky: Igen, azt írtad hogy akkor lesz tesó ha természetes úton jön össze..Igen, emlékszem hogy nem nagyon akart szopizni, csak nem tudtam aztán hogy végül bele jött, vagy hogy alakult...
Ne bántson, gondolom mindent megtettél hogy legyen tejed és tudj szoptatni, nem tehetsz róla hogy így alakult! Ettől még ugyan úgy szereted:)
Én is szeretném a kistesónál jobban csinálni. Én is minimum 6 hónapig szeretném őt majd szoptatni...Nekem csütin született Gveni és szombaton indult be a tejem, és kapott ő is tápot közbe, de szerencsére nem zavart be. Mondjuk én bimbóvédővel szoptattam, mert másképp nem igazán ment, és így nem volt nagy különbség neki érzésre a cici és a cumi között...
És Barbusnak hogy tetszik a kanalas evés? Gveni nagy banán rajongó! Amibe banánt keverek, azt tuti megeszi:) tegnap este pl majdnem 1 egész banánt megevett, és nem volt kicsi az a banán:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Nekem is csütörtökön született Barbus és nekem ha jól emlékszem pénteken már volt tejem. Nem tudom hogy az akkor kapott táp okozta-e a szopis zavart, de nem stimmelt valami. A bal cicimet sosem fogadta igazán el, így csak a jobb maradt. Az elején nagyon erősen szívott, nem is tudtam elvenni tőle. Persze a próbálkozásaim ára az lett, hogy nagyon kisebesedett a bimbóm. Amikor bekerült az inkubátorba akkor bimbóvédővel fejtem és ezt a tejet kapta meg én meg még örültem is, hogy mire tényleg szopizni fog, akkorra meggyógyul és megerősödik a bőr rajta. Ez be is következett, viszont a hazamenetel előtt már nem volt hajlandó rendesen enni és utána is csak nagyon kevésszer volt olyan hogy nem kellett az üveg. Hát ez a kálváriánk, lehet hogy én rontottam el, hogy nem hozattam ki az inkubátorból amikor éhes lett, de gondoltam a nővérkék sem veszik ki 3 óránként szívesen, meg én is ki tudtam aludni magam. Meg így gondoltam hamarabb haza jöhetünk. Ez lett az ára. Mindegy már, de szerintem legközelebb másképp lesz. Ha lesz egyáltalán.

A kanállal egész jól el van. Banánt még nem evett, mert így is olyan nehezen kakált és most ez megoldódott. A banán meg állítólag fogja a hasát. Mondjuk az almára is ezt mondták, de azt meg is eszi és nincs is baja a hasának. Nálunk a sütőtök a favorit.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Hát rég írtunk ide! Kivel mi van???? Babák jól vannak???
Vicky, Te elvileg mostanság mész szeretett Dokinkhoz, nem??
Képzeld ma akartam menni a terhelésre, de végül párom nem tudott elvinni, Gvenivel meg nem mentem el a kórházba...
Viszont már a cukrot megvettük hozzá, így próbaképp a saját mérőmmel megcsináltam a terhelést:) az éhgyomrim 4,5 lett, a szirup után 2 órával 5,5:))) örültem neki:) így már nyugodtabban megyek el laborra:)))

Nálunk amúgy minden oké. Gvenim magához képest hisztisebb lett, de remélem csak valami átmeneti dolog ez nála:) Most már felül magától rendesen, csücsül egyenes háttal, és már játszik is közben:)
nagyon-nagyon érdeklődő, mindent észrevesz, és mindenre reagál..

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 

 
 

hillsdeli: Már én is akartam írni. Ma megyek a dokinkhoz. Múlt héten volt időpontom, de belázasodtam úgyhogy inkább áttetettem mostanra nehogy elfertőzzek valakit. De a végén nem volt semmi bajom, csak 1 napig voltam lázas. Barbus jól van, már átfordul a hátáról is. Sokat dumál és néha nagyon hisztis tud lenni ő is. Nagyon nem bírja a meleget, pedig sajnos hozzá kell szoknia. Én sem voltam még terheléses cukor vizsgálaton, de nekem is kéne mennem. Gratula a cukroshoz meg Gvenihez is hogy ilyen kis ügyes. Én elkezdtem megcsinálni a jogsit, a kresz vizsgám már meg van. Kikapcsolódásnak sem utolsó, néha jobb egy kicsit a gyerek nélkül lennem és apájával is jól el vannak.



vicky79
 
 


Sziasztok lányok!

Én is múlt kedden mentem volna a dokihoz, de apa mégsem tudott hazajönni munkából, én meg a nagy esőben nem indultam el a gyermekkel. Mára halasztottuk, szerencsére most jó idő van, kendőben viszem a pindúrt. Jaa, egyébként a 6 hetesre kontrollra megyek.

Lányok, szerintem a meleg megviseli a babákat, kell egy kis idő, míg hozzászoknak, hogy ilyen is van. Nekünk lett egy minimális melegkiütésünk, jobban oda kell figyelni az öltözködésre. Vicces, mert nekünk nyáron nagyon hűvös a lakásunk, ugyhogy mikor kimegyünk, levetkőzünk, hazajövetelkor pedig felöltözünk. :)

Amúgy jól vagyunk, szépen növögetünk. A születéskori 2700 g-hoz képest most 6 hetesen 4100 g-ot tudunk felmutatni. Emellett adunk le tejet az anyatejgyűjtőnek, alkalmanként bő fél litert. És valamennyi megy a csapba is, mert nem sikerül mindet sterilen kinyerni.

Ma megyünk hasi és koponya ultrahangra is, ezt a kórházban születéskor nem végezték el, mert a dokinőnek eltörött a lába. Jó fejek a Mávban, vissza lehet menni ugyanoda, ez azért jó, mert máshol, pl. Madarászban pénzért csinálják.

Na megyek is, lassan készülődünk, nehogy elcsússzak és késsünk.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Na, akkor lehet még taliztok is a Dokinál:)

Vicky, igen, jó ha van egy kis kikapcsolódás...Bár én örülök hogy már pár éve megvan a jogsim, mert ahhoz most nem lenne kedvem:)
Bár sajnos már másfél éve nem vezettem, újra bele kéne jönnöm, csak így babástul kicsit parázok vezetni...most még itt mivel gyalog is minden nagyon közel van, nem vagyok rákényszerülve, de mondjuk anyuékhoz ha el akarok menni, na akkor jól jönne ha rutinosabb lennék...

Joli, de jó hogy még mindig ennyi tejed van! Én pont 6 hétig tudtam csak anyatejezni, utána még ha nagyon kicsit is, de elkezdtem tápszert adni..

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Rebeka, mi van Veled??? Voltál a Dokinál??? Milyen a terhesség?:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


sziasztok!

hillsdeli: örülök hogy megkerestél :-)

voltam a dokinál és tényleg nagyon rendesnek tűnik. a csilla meg olyan segítőkész, hogy nagyon ritka. eddig csupa jókat tudok csak mondani róla

amugy most vagyok 8 hét 4 napos terhes, már 2 cm a babó :-)
hát sajnos ez elég kemény időszak mert borzalmasan rosszul vagyok, semmi ételt nem kívánok. januárban fogok szülni ha minden rendben alakul.

ahogy olvastad magas lett a vizeletcukrom. a doki azt mondta hogy ha egy csillagos lett volna akkor rá lehetne fogni sok mindenre de a két csillag más nem téved, így már kedden megyek terheléses cukorra. amit én nem értek az az, hogy a vércukrom teljesen normális értékű volt. na majd kiderül

veletek mi ujság? majd írj egy pár szót magadról, hogy megismerjelek.

szép napot

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


Szija Rebeka:)

A neved mellett a 85-ös azt jelenti, hogy akkor születtél?:)
Mert akkor kb egy idősek vagyunk, én 84-es vagyok.
Egyébként még járhatunk együtt a Dokihoz, mert mi olyan augusztus-szeptember körül elkezdünk a 2. babán dolgozni:)
Mi Gvenikét is terveztük, idén 5 éves házasok leszünk, szóval már aktuálisak voltak a babák:)
Gveni hihetetlen élénk baba, kell mellé korban közel a kistesó.
Egyébként tegnap először felállt:) olyan édes volt:)))


Amúgy az éhgyomri jó cukoreredmény elvileg nem feltétlen mutatja ha valami baj van a cukorral, ahogy írtam is, nekem a terhelés előtti éhgyomri 4,8 lett, de a terhelésre 10...Szóval nekem sem derült volna ki.
Egyébként ne aggódj ha esetleg bármi gond lenne, a Doki egy tündéri doki nénihez küld, aki nagyon-nagyon segítőkész, mindent elmagyaráz, nagyon kedves...Nem lesz semmi gond.
Nem tudom olvastad e, pont pár napja írtam hogy itthon megcsináltam magamnak a kontroll terhelést, és az tökéletes lett, de majd az ÁEK-be is azért el kell mennem, Csillának is megígértem, és a Cukros Doki néninek is:)


Én a terhesség elején iszonyat gyenge voltam, alig bírtam valamit csinálni. Miközben a férjem ingeit vasaltam, minden egyes ing után kicsit le kellett ülnöm, mert nem bírtam állni. Meg elsőn lakunk, és amikor feljöttem a lépcsőn, szinte lihegtem, úgy dobogott a szívem, mintha nem tudom mennyit futottam volna...
Remélem a 2-nál könnyebb lesz, mert nem fogok tudni annyit pihenni..
Én hála Istennek csak 2x hánytam, de szinte sosem esett jól amit ettem az első időszakban. A viztől mondjuk hánytam...ami nekem elég rossz volt, mert évek óta csak vizet iszok már...
Nekem aztán a terhesség alatt 2 probléma volt:
A 13. héten elkezdett a méhlepény leválni, nagyon véreztem, mert emeltem, amit nem kellett volna, és akkor kórházba kerültem, és aztán kb 3 hónapig szinte csak feküdtem...Utána meg jött a cukor dolog..
De amúgy nagyon élveztem a terhességet, és hála Istennek semmi bajom nem volt a végén sem. Nem dagadt be semmim, nem fájt a derekam sem, sőt a végén is volt hogy tudtam hanyatt feküdni, tök jól voltam. Mondjuk szerencsém volt, mert összesen 5 kilót híztam. Bár ha már most Téged diétára fognak Te sem fogsz nagyon hízni:)))))
A terhesség vége meg különösen nagyon jó volt. barátaim csináltak babaváró bulit nekünk:), sok szülinapi buli volt, stb...Még rendes fotóshoz is eljutottam 37 hetesen, és csináltattam kismamás képeket:))))

Nah, majd írj te is! Szép napot!

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ja, kórházban csak 8 napot feküdtem, a többit otthon, meg anyuéknál...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: igen a 85 azt jelenti, hogy 85-ös születésű vagyok. 25 éves. a férjemmel mi 3 éve vagyunk házasok. vidéken építkeztünk, most lett kész a ház, de a szülésig még maradunk dunakeszin. sajnos csak így tudom megoldani, mert pesten dolgozom, emiatt meg nem tudnék vidékre járni dolgozni

Gvenike most mennyi idős? nagyon aranyos lehet. ilyenkor mikor olyan kis totyogósak annyira édesek tudnak lenni

írtad, hogy problémák voltak a terhességed alatt, sajnálom. remélem a 2-nál már nem lesz ilyen. ha szeptember környékén újra babát vársz akkor biztosan találkozunk még a dokinál. én akkor ugye még javában járni fogok hozzá. legalábbis remélem. akkor neked kb 2 év lenne a két baba között? az szerintem teljesen jó.

a cukorterhelés eredményét te kikérted külön a kórházban, vagy csak a Csilla mondta meg? azért kérdezem mert nem tudom megvárjam e kedden. azért érdekelne. sajnos anyukám is inzulinos, így amugy is 2szer kellett volna mennem, de így hogy a vizeletemben már volt cukor különösen.

hízni eddig nem híztam, egyenlőre csak 5kg-t fogytam. ha diétáznom kell akkor biztos nem fogok elhízni. de amugy hajlamos vagyok a hízásra. hát majd kiderül. egyenlőre a súlyom nem foglalkoztat.

olyan jó amiket írtál. aranyosak a barátaitok meg a rokonok, hogy csináltak nektek meglepetésbulit. meg az is hogy csináltattatok fotókat. az tényleg egy örök emlék marad. jó ötlet. igaz én még sokára leszek 37 hetes de lehet én is csináltatok

na megyek, mert éppen dolgozom. sajnos még nem telt le a munkaidőm, de majd még jelentkezem

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


lányok, ha esetleg érdekel valakit:

dokibá jövő héten szabin lesz, nincs rendelés csak jövő hét után.

Joli

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Rebeka:

Igen, én csak Csillát hívtam. Én nem gondoltam hogy lesz bajom a cukorral, egyedül apukám egyik bátyja cukros, de ő is csak valami 50 éves kora körül lett az.
Viszont azt mondta a Doki hogy a 2. babánál már nekem is csinálnak az elején is terhelést. Mondjuk nekem a diétával teljesen kezelhető volt. Az utolsó hónapban pont mert annyi buli volt meg minden, nem is bírtam ki hogy ne egyek sütiket, pizzát, meg ilyesmit..De keveset ettem, és mindig mértem utána, szóval azért figyeltem rá... Dokinak csak a szüléskor mondtam, Csillának mindig meséltem miket ettem, és csak fogta a fejét:))

Gveni most volt 7 hónapos, amúgy ott van a vonalzómon:)
Várom már hogy elkezdjen lépegetni, ez a fél évestől 2 évesig szerintem a legédesebb időszak:)
Nem lesz 2 év a 2 baba közt. Gveni novemberi, és ha minden jól megy, a következő 1 év múlva május-június körül kéne hogy szülessen. Tehát kb másfél év. Őszintén szólva nem szeretnék még1szer téli babát, a kis újszülöttet ezer rétegbe öltöztetni, annyira féltettem, hogy nehogy ebben a vírusos, influenzás időben elkapjon valamit valakitől, nehogy megfázzon....
Meg hát az első hetekben amikor minden nap a fejés-szoptatás-kakis pelenkáról szól:) és csak otthon voltam, nekem pluszba rossz volt hogy már 4-kor sötét volt, és csak reggel 7-kor volt világos...Úgy éreztem mindig éjszaka van, stb....
Nah mind1, a lényeg hogy mindenképp nyári babát szeretnék, és a 2 és fél év az sok lenne, ezért maradt a másfél:)
Meg én inkább olyan vagyok, hogy lehet hogy az elején nehezebb a 2 picivel, de később nekik is jobb, hogy már nagyon hamar összenőnek, nekem is jobb hogy nagyjából egy korban vannak, hasonlóan kell velük foglalkozni, stb....

Az nagyon jó hogy meg van már a ház mire jön a baba! Nekünk sajnos nincs kertünk, és nagyon kéne a picihez. Így viszont anyuékhoz sokat megyünk Gödöllőre..


Hát akkor szerencsés vagy ha ennyit fogytál:)))))
Szerintem mindenképp csináltass képeket majd magadról, én nagyon örülök hogy vannak jó képek, nem csak amiket mi kattintgattunk:) Én mondjuk ilyen vagyok. Én vezettem pocakos naplót is, ragasztottam be az UH képeket, meg hogy hogy nőtt a pocakom..Most is írok minden nap naplót:) Nagy kincs lesz később:)

Hát kitartást a munkához ebben a melegben rosszullevősen...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


én is úgy terveztem hogy tavaszi babát szeretnék, de így sikerült :-) első próbálkozásra összehoztuk. pedig gondoltam kb 3-6 hónap. de végülis nem baj. annyi hogy tényleg macerásabb hogy ne fázzon meg, meg jó fel kell fűteni a házat stb.

szerintem nagyon jó hogy csak másfél év lesz a gyerekek között, így tényleg összenőnek és sokkal jobb kapcsolat alakul ki közöttük.


már én is gondoltam rá, hogy el kéne kezdeni vezetni egy kis albumot az ultrahangos képekkel, de nekem még csak 2 van. aztán én is akarok majd pocakos fotókat is bele

tényleg nagyon nehéz így rosszullevősen dolgozni, de sajnos nem tudok mást tenni. még nem tudom mennyi ideig fogok dolgozni, de ha nem lenne gond akkor szerintem kb októberig. amugy irodai munkát végzek, tehát nem megerőltető csak a meleg meg a hányinger miatt nehéz. de lassan ez csak elmúlik. már most is jobb mint 2 hete

joly: köszi az információt

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


A baby outletbe lehet kapni kifejezetten pocakos naplót. Lehet írni bele, mi volt az UH-kon, stb...Végig lehet vezetni az egész terhességet...van hely benne leírni milyen volt a szülés, stb..
Nagyon praktikus.


Hááát, én csak bízni tudok benne hogy egyből összejön, mert ha nem, akkor júli-aug-ban szülnék lehet. Ami meg nem jó, mert a Doki mindig akkor van szabin....Tavaly is szinte teljes augusztusban szabin volt. Csilla mondta is, hogy ne ebben a 2 hónapban ha lehet:)
Mondjuk én ragaszkodok a Dokihoz, úgyh remélem jól fog összejönni:)


És mit dolgozol?

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Velem is megígértette a dokink hogy visszamegyek terheléses cukorra a dokinénihez. Nekem a pcos miatt terheléses inzulin is kelleni fog. Mi még most nem tervezünk gyereket, de ha a tesó is olyan nehezen fog összejönni, mint Barbus akkor jó sokára lesz. Nem lesz nehéz két kicsivel? Én olyan 3 év korkülönbséget szeretnék. Egyébként én is nagyon szerettem minden ellenére terhesnek lenni. Pedig nálam is cukor baj volt és már a 20. héttől kezdődtek a gondok a méhszájammal. Én kórházban két hetet voltam, egyszer a cukor miatt egyszer meg a tüdőérlelő miatt. És Barbus 3 héttel korábban jött, jó volt hogy eddig is bent maradt. Egyébként én is tartottam a diétát, de a 17. hétben voltunk Olaszországban nyaralni. Szerinted??? :D

rebeka: Nekem sem nagyon volt étvágyam utána a 15. héttől nekem is jött a cukor. De így ugyanannyi kilóval mentem szülni, mint amennyivel teherbe estem. Semmi plusz kilók ledolgozása, sőt. :D

Én is csináltam a tükörben 5 hetente képet és tényleg jó volt látni a változást.

Nyáron nem lehet a legjobb szülni egyébként sem. Abban a nagy melegben.

Piszkosul fiatalok vagytok, én 79-es vagyok.

Voltam kedden a dokinknál. Jó hangulatban voltunk megint a vizsgálat ellenére. Mondta hogy pici fia nem igazán akar aludni. Mondtuk hogy mostanában Barbus sem alszik túl sokat, mert este fél 8- tól csak reggel olyan 5-ig alszik. Hát azt a tekintetet látni kellett volna. :D Azt mondta ezt most nem kommentálná. A pici éjszaka 3 óránként eszik és szopi után még 1 órát ébren van. Nem lehet valami kipihent, bár ez nem látszott rajta.



vicky79
 
 


hillsdeli: köszi az ötletet ezt az outletet majd megnézem. amugy is akarok venni valami ilyesmit
biztos összejön a baba amikor szeretnéd, én szorítok hogy minden a terveid szerint alakuljon

vicky: én is kedden voltam dokinál. nem tűnt fáradtnak. biztos az, de nem mutatta. velem még viccelődött is...
sajnos én is elég rosszul vagyok. eddig nekem sem volt semmi étvágyam. mintha ezen a héten egy picit enyhült volna, de még mindig nem az igazi. és még nagyon az elején járok.
látom 4 hónapos barbus. ezek szerint nagyon jó baba, ha már fél 8kor alszik :-) a doki biztos irigykedett

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


ja és hillsdeli lemaradt hogy mit dolgozom. könyvelő vagyok egy multicégnél budapesten. szóval pénzügyi terület. nem csak könyvelés, adó stb

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


Sziasztok!

Én is kedden voltam a dokinál, 6 hetes kontrollon, vittem a kisasszonyt is megmutatni.
A doki nekünk is panaszkodott, hogy végigvirrasztják az éjszakákat (pedig Álmos a kisfiú neve), és reménykedve kérdezte, nálunk mi a helyzet, hátha sorstársak vagyunk.
Ki kellett ábrándítsam, mondtam neki, hogy Milli 1x kel éjszaka enni és azonnal alszik is tovább, mire a doki aszongya nem érti, pedig csak 4 nap a különbség köztük... :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


rebeka: Bizony irigyelte a doki Barbus alvókáját. Egyébként nekem az émelygésre a homeós cocculine nagyon bevált. Meg hányingerre.

jolyjoker: Mondta is a doki kedden, hogy babás napja van. :) Milli hányadikán is született? Mert Barbus uncsitesója április 30-án és ő is egész jól alszik éjszaka, de nappal nem pihen valami sokat.



vicky79
 
 


Sziasztok lányok!:)

Jól összehoztátok hogy mind3an kedden voltatok a Dokinál:)
lehet taliztatok is, csak nem ismertétek fel egymást:)

Hát szegény doki, sajnálom! Bár ez a meleg biztos nem tesz jót amúgy sem Álmos alvókájának...
Gveni is nagyon jó alvó. 8 hetes kora óta beállt az éjszakai alvása, 1x sem kelt fel, és 12 órát aludt. És mindig tudtam hogy az esti kajától számított 12 óra mulva kel reggel...De Gveni már 3 hetesen aludt először egybe 7 órát, akkor meg is ijedtem:)...Aztán egyre többször 10eket, és végül 8 hetes kora óta beállt a 12-re:)
Most is nagyon jó, totál rugalmas, nem zavarja ha este 7-kor van kaja, vagy csak este 10-kor. Attól függ mi a programunk. Tegnap pl unokatesóméknál voltunk, éjjel 1-kor jöttünk el, ő már bealudt a bébihordóba, és aztán itthon is folytatta, nem zökken ki..Aztán reggel 9-kor kelt:) És bárhol elalszik...Szóval ezzel iszonyat mázlink van:)


Rebaka: Én is pénzügyi területen dolgoztam:) Párommal együtt. Ő pénzügyi tanácsadó, én meg bankba voltam fiókvezető helyettes...
Én nagyon élveztem a munkám, valahol hiányzik is:) de nyilván azért most sokkal jobb:)


Vicky: Hát az elején biztos nem lesz könnyű, de hosszútávon jobb lesz. Sokszor végig gondoltuk párommal, érvek-ellenérvek, és így döntöttünk:) Meg sokan úgy érzik hogy hát már hogy lefoglal az 1 is, hát még ha lenne másik, de szerintem akkor pont hogy Gveni nem engem fog nyúzni, hanem a kistesót:) lekötik egymást..

Hát igen, nyaraláson nem lehet diétázni:) Én terhesség alatt Angliába voltam, de még csak 10 hetes voltam..De úgy paráztam hogy ne ártson a repülés a babának, pedig előtte megnyugtatott a doki, dehát azért mégis:)

Akkor szerencsés vagy hogy nem híztál semmit! Az nagyon jó!!!
Én meg valahogy a szülés óta fogyok és fogyok...Már 6 kilóval kevesebb vagyok mint ahogy kezdtem a terhességet...Pedig kb semmit nem teszek érte...

Joly: Te mennyi idős vagy?

és ti mivel foglalkoztatok??

Ja, egyébként mi is visszünk mindig Gvenit a Dokihoz..
Egyszer megsimogatta a kis fejét, és sóhajtva mondta hogy nem baj, jó lesz nekem a 3 fiú:) szegény, megérdemelt volna 1 kislányt...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ja, egyébként igen, én is 4 hetente csináltam a képeket, mert a pocakos naplóba úgy volt ütemezve minden hogy 12-16-20. hét stb..És akkor beragasztottam oda...
Most ha visszanézem a képeket, emlékszem a 12 hetes hasamra büszke voltam akkor már milyen nagy, és te jó ég milyen lett a végére. Csoda hogy visszament..Ha most megnézek 1 képet a terhesség végéről, nagyon furcsa hogy akkora hasam volt....
Kicsit aggódok a 2. miatt, nehogy jobban amortizálódjak mint az elsőnél:) a hasamon a csíkokat az elsőnél megúsztam...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


A negyedik még lehet kislány..., én is a 3 bátyám után jöttem.

Hát ez jó, lehet hogy elmentünk egymás mellett és nem is tudtunk róla.

Én augusztusban leszek 30, Milli április 23-án született.

És micsoda pénzügyes csődület van itt! Képzeljétek, én is ezen a területen dolgoztam, egy pénzügyi tanácsadó és szolgáltató cégnél voltam pénzügyi asszisztens, leginkább lízinggel, hitelezéssel, faktorálással és nagyon változatos területeken befektetésekkel foglalkoztunk. De már elég rossz volt a cég helyzete, szeptemberben fel is mondtak nekem, de én meg egy héttel később vittem nekik a doki igazolását, hogy 6 hetes terhes vagyok, úgyhogy kénytelenek voltak még elviselni pár hónapig. :) Milli nagyon tudta, hogy mikor kell megfoganni. :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Joly, hihi, ez tök jó:) Én is foglalkoztam hitellel is. én elég mindenes voltam. Először sima ügyintéző voltam, de így is lakossági-vállalkozói ügyfelekkel is foglalkoztam, számlevezetés, betétlekötés, pénztár, valutapénztár...Aztán lépegettem előre, és ha nem lenne Gveni, már saját fiókom is lehetne...Főleg az elején hiányzott a sok ember, az ügyfelek. Nagyon jóba lettem sokakkal, én elég sokat beszélek:) szóval hamar megtaláltam a hangot velük, és hát aki jött 1 héten 2-3x, azzal már mindig beszélgettünk magándolgokról, stb...
Tök jó volt úgy dolgozni, hogy sokan már ismerősök voltak, és csak beszélgetés közben csak úgy mellékesen elintéztem a dolgaikat is:)



Egyébként a Dokinak nem valószínű hogy lesz már babája. Még amikor nem tudták hogy Álmos fiú vagy lány lesz, akkor is már tök lemondóan azt mondta hogy úgy is fiú lesz. Meg hogy 1 szerszámmal egyfélét lehet csinálni:)
meg Csilla is mondta hogy a felesége már nem szeretne több gyereket bevállalni.....Amit megértek:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Joliii, most nézem hogy XV. kerületi vagy:) én is:)))

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Doki nekem is azt mondta, hogy nem lesz több gyerek és nekem is szokott sóhajtozni Barbusra.

Kedden mikor mentünk nem volt ott babás anyuka, szóval nem hinném hogy találkoztunk volna.

Mi is a XV.ker.-ben laktunk. :)



vicky79
 
 


hillsdeli,
naháááát, el sem hiszem, lehet ennyi véletlen egybeesés? :)

Ha már ilyen közel vagyunk egymáshoz, ha van kedved, akár találkozhatnánk is valamikor egy közös babakocsi tologatásra.

Igen, nekem is mondta a doki, hogy utolsó gyermek lesz. Ha ez tényleg így is marad és nem lesz 4., akkor majd lesz egy csomó menye meg lányunokája, talán az majd kárpótolja. :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Joli: Szívesen! Úgyis olyan gyönyörű idő van, lehet jókat sétálni....
tegnap mondjuk éjjel 11-12 fele sétáltunk hármasban....Gveni aludt a babakocsiban, a lakásban csak nyüglődött..

Jöttünk haza olyan fél 9 fele este, és annyira melege volt, hogy nagyon ordított a kocsiban, pedig ott mindig aludni szokott, de már annyira kész volt, hogy a bébihordóban megfordult hasra, pedig be volt kötve ahogy kel!!! Alig hittem el...Ki akart mászni belőle, úgy kellett lefognom. Előre akart mászni hozzánk....
(Ja, mert én nem szoktam hátul ülni vele)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Joli: Egyébként nálunk pont ezt volt mint a Dokinál, csak fordítva.
Mi 5-en vagyunk lányok, és én mentem férjhez először, szóval apukámnak az én párom lett az első fia:) szereti is nagyon:) viszont a fiú unoka még várat magára:))) még csak Gveni van neki. de ha rajtam mulna, meghagynám a tesóimnak ezt a megtiszteltetést:) én legközelebb is kislányt szeretnék, és párom is:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

bocsánat, de vidéken vagyunk a szülőknél és itt nem mindig tudok netezni :( párom szüleinél nincs is internet

látom jó kis pénzügyes csapat jött itt össze :D

hillsdeli: jó nagy családból származol, akkor otthon nőuralom volt? megértem hogy a kislányod után megint lányt akarsz, olyan tündériek. én mondjuk még úgy vagyok ezzel, hogy nekem mindegy fiú lesz e vagy lány, de azért a páromon azt látom ő is egy kicsit a lányok felé húz. csak nem mondja, de én tudom.

joli: én is 3-ra jöttem, 2 bátyám van. ráadásul nagyon világra akarhattam jönni, mert anyukámat műtéti úton elkötötték a két gyerek után, egészségügyi problémák miatt. de úgy tűnik nekem nem volt akadály egy kis csomó :D
akkor neked még elég pici Milli, ha jól látom a vonalzódon. most 6 hetes?

hogy bírjátok ezt a nagy meleget? biztos nehéz lehet a picikkel is, azért őket is nagyon megviseli.

megyek én is babázni mert itthon vannak Németországból a bátyámék. Nekik egy kisfiuk van, aki most 1 éves és nagyon kis mozgékony, de rendkívül édes

ha nem tudnék írni akkor mindenkinek szép estét kívánok

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


Sziasztok!

Rebeka: igen, jó nagy családból származom:) most a 7végén 2 napig tartó nagy családi buli volt:) Egy 50. szülinapot ünepeltünk, jöttek haza Amerikából rokonok, stb 40-en voltunk, nagggggyon jó volt! Olyan jó amikor együtt van a rumlis nagy család:) Ja, és ez csak anyukám ága:)) Persze Gveni a kedvenc, a kis legkisebb:)

Gveni amúgy valóban nem viseli jól a meleget. Nyűgösebb, és napközben szinte alig alszik..


Hihi, van egy ismerősünk nekünk is, akiknél szintén így van most úton a 6. baba:) de azért ez komoly! Még ilyen beavatkozás után sem lehet nyugodtan csinálni a dolgokat:))))
Nem is tudom a 2. baba után hogy fogunk védekezni...Én nem vagyok híve a hormon tartalmú cuccoknak, majd meglátjuk, de valami tuti dolog kell:)
Ha a Doki ajánl valamit, és mégis terhes leszek, neki adom a babát:)))

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hehe, ha lány lesz, szívesen veszi :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


sziasztok!

hát túl vagyok a terheléses cukron, az eredményt hétfőn tudom meg. a glükóz elég borzasztó volt de belecsavartam a citromot, ahogy a doki tanácsolta, úgy már meg lehetett inni, ha nehezen is. bár éhgyomorra elég megterhelő volt, de bennem maradt :D

majd hívom Csillát hétfőn az eredményért. bár már attól tartok nem hogy magas, inkább alacsony a cukrom. állandóan leesik. otthon méregettem, mert nagyon szédültem és 2 körül lett a cukrom. pedig ettem is. na de majd kiderül

hillsdeli: egyetértek jolyval. ha lány baba lesz lehet a doki örömmel elfogadná :lol: de nem adnád azt te oda szerintem

amugy én sem vagyok híve a hormonnak, sokféle fogamzásgátlót írtak már fel de egyik sem volt jó. mindtől volt valami bajom, úgyhogy már 2 éve nem is szedtem.

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


hello lányok!

Rebeka: Drukkolok hogy jó legyen a cukrod...Hát, inkább alacsony legyen, mint magas:) vérnyomásban is sokkal jobb az alacsony...
Bár a cukor azért más...nekem a vérnyomásom nagyon alacsony, én azért szoktam szédelegni, meg ha felkelek sötétül a kép..
terhesség alatt is ilyen 90/60 körül volt sokszor...a max 115 volt:)

Hááát, tegnap pl Gvenit is odaadtam volna 1-2 napra akár még a Dokinak is:)) ahogy nő, egyre akaratosabb:) a legújabb, hogy nem marad meg hanyatt, egyből átfordul, ha nem hagyom, mert pl pelenkáznám, akkor ordít, befeszíti magát, és képtelenség pelenkázni...tegnap már hason öltöztettem...meg nem alszik el, bár hulla fáradt, beadja cumit magának, dörzsöli a szemét, gyűri a fülét, de nem aludna, ül és sír:) hiába fektetem le 100x, mindig visszaül...
Egész nap ül egyébként, meg most már áll is sokszor:)
Tegnap valami extra hisztis napja volt...Eléggé kiakasztott..


Nem tudom hogy kell ide betenni képet, de tennék fel 1-2-t..



Egyébként én még sosem szedtem semmi fogamzásgátlót. Mindig úgy voltam vele, hogy előbb szülessen legalább 2 egészséges gyerekem. Annyi olyat hallani, hogy évekig szedi valaki, aztán meg nem tud teherbe esni, stb....Gondolkoztam a spirálon is, mivel nem voltam tisztában vele, hogyan is működik...De miután felvilágosítottak hogy az kb egyenlő az abortusszal, háááát, így teljesen kizárva.....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hello lányok!


Rebeka, milyen lett a cukrod???

Nálunk nagyon sok program van, nagy családi bulik, hála Istennek Gveni is jól bírja....Rájöttem miért ordít a járókában és az ágyában:)
Már kell neki hogy szabadon mászkálhasson...Elkezdődött ez az időszak, azt hittem később jön el:) Mindent pakol, nyitogatja a kisebb szekrény ajtókat, felkapaszkodik a bútorok mellett is, nem csak a rács mellett és feláll. Próbálkozik a lépéssel is, de remeg a pici lába, és nem mer ellépni:))) nagyon ari:) már nagyon oda kell rá figyelnem...

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Joli, küldtem privit!

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


sziasztok!

hillsdeli: köszönöm az érdeklődésed. háát valójában azért nem írtam meg a cukrom mert még nem tudom mit mond a doki. hétfőn megyek hozzá a 12 hetes ultrahangra, azt mondta akkor megbeszéljük

az van hogy a vércukrom éppen határon volt a terheléssel is, tehát az rendben van viszont a vizeletemben még tovább emelkedett a cukor értéke (11 volt múltkor most 28). erre a doki sem tudott egyenlőre semmit mondani. azt mondta utánanéz, de lehet valami veseprobléma is. meg valószínű újabb terhelésre kell mennem

de hétfőn megírom miben maradtunk

szép napot nektek

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


szóval 28 most a vizeletcukrom. nem értem miért rakta be az ikont. lehet mellényúltam :D

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


sziasztok!

voltam ma a dokinál. a babával úgy néz ki minden rendben van. jelenleg 6 cm :D de szépen lassan növögetünk

a vizeletcukorra továbbiakban sem kaptam választ. annyit mondott a doki hogy terheseknél előfordulhat, de biztos ami biztos az afp-vel együtt csinálunk még egy terhelést és meglátjuk. ha az is rendben lesz akkor nem kell vele foglalkozni

holnap megyek a máv-ba genetikai ultrahangra, csütörtökön meg vérvételre a kombinált teszthez. el akartam volna intézni 1 nap alatt, de ezek szerint nem lehet egy napon az ultrahang meg a vérvétel? azért holnap rákérdezek a kórházban

remélem a babűk bírják a meleget. most van benne sajnos bőven részünk. szép estét nektek

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


rebeka,

gratulálok a 6 cm-hez!!!
remélem minden rendben lesz a genetikain és a cukorral is
majd írd meg, milyen volt, látszott-e a baba neme

kedden a Hajdu Kriszta csinálja a genetikai ultrahangot, nagyon jó szakember, jó kezekben leszel
a kombinált teszthez a vérvételt pedig félig-meddig illegálban csinálja egy szülésznő
ez nem a kórház hivatalos tesztje a saját laborjában, hanem a sejtbank akciója, így remél több őssejtlevételes megrendelőt, hogy az amúgy fizetős kombinált tesztet megcsinálja ingyen a kismamáknak
szóval ezért van a, hogy nem lehet akármikor menni a vérvételre, csak csütörtökön

számíts rá, hogy sokan lesznek, én majdnem 3 órát vártam, mire sorra kerültem
viszont nem éhgyomri, vigyél nyugodtan szendvicset, innivalót

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


hillsdeli,


hazajöttetek, milyen volt a táborozás?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Rebeka, örülök hogy minden rendben a babával!:)
Reméljük akkor a vizelet cukorral is minden rendben lesz!

Hajdu Kriszta tényleg nagyon jó! Bár nekem a 12 hetes UH a kórházban volt, mert akkor feküdtem bent a vérzéssel, szóval még papírt sem kaptam róla, el voltak mással foglalva...

A 18 hetes Genetikai UH-ra én az Istenhegyi útra mentem a 4D-vel összekötve, és nekem ott mondta meg 100%-ra hogy lány:)

Én kombinált tesztet nem is csináltattam...

Enyhültek már a rosszullétek?

Gveni most jól bírja a meleget. Mostanában újra jókislány:)
Csak az altatás nem könnyű mindig, mert mindig ácsorog a rácsba kapaszkodva:)


Joli: Igen, vasárnap haza jöttünk a táborból. 5 napot voltunk lent, de közbe egyszer elmentünk esküvőre, és így az első éjszakája is megvolt Gveninek, hogy nem velünk aludt! De nagyon jól viselte! Ugyan úgy végig aludta az éjszakát, semmit nem sírt elalváskor...Pedig izgultam, mert mostanában sír ha engem vagy az apját nem látja...Most anyut kereste mindig a szemével:)
Én meg ittam az esküvőn, és elég rossz volt másnaposan a gyerekkel foglalkozni:) többet nem is csinálok ilyet:)

A tábor amúgy nagyon jó volt! Ott volt sok barátunk is, akiknek szintén vannak pici gyerekeik, Gveni szokja folyamatosan a társaságot! És Gveni is teljesen jól érezte magát, semmi gond nem volt vele:)

Úgyh a hét 2. felében már talizhatunk, ha jó Neked is!



Amúgy amivel én most nagyon küzdök, az az, hogy az egyik fogam nagyon gáz. Terhesség alatt is hetekig fájt, pont el volt utazva a dokim, és szedtem be a fájdalomcsillapítókat, amit meg ugye nem annyira kellett volna (bár semmi baja nem lett Gveninek)
Na azt most gyökérkezelték pár hete, de még mindig fáj, szedek rá gyógyszert, de ha nem múlik el, a Doki szerint ki kell húzni...
Elég gáz lenne így 26 évesen elveszíteni már 1 fogat...
Viszont amíg ez nincs rendbe, nem kezdünk bele a kistesó projektbe, mert nem szeretnék megint gyógyszert bevenni, főleg nem a terhesség elején:(

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Most csak gyorsan írok a fogról, mert kicsit be vagyok havazva: én 30 éves vagyok és már sajnos jó pár fogam hiányzik. Ha mennie kell, hát mennie kell. De bánkódj miatta. Ha nagyon zavar legfeljebb tetess oda pótlást bár az nem olcsó. De én úgy tudom, hogyha gyökér kezelt egy fog, akkor annak már nem szabadna fájnia. Nekem is volt hogy egyszer nem jól szedte ki a doki az ideget és még fájt. Utána megcsináltattam jól. Kitartás.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Látom fellendült ez a topik :)
Jövő héten akartam menni Gyurihoz, de látom, hogy írjátok, szabadságon lesz! Akkor majd utána. Nála szültem első babámat 2006-ban, és lassan tervezzük a kistesót. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy most hol "szület" a doki? Mert tavaly elfelejtettem megkérdezni, és rákszűrőig (jövő utáni hétig) már szeretném tudni!

Köszi az infót Nektek!
Jó babázást :)

Orsi

Kép
borso18
 
 


Szia Orsi!

A dokival még mindig a Mávban, bocs ÁEK-ban lehet szülni. Szakemberként és magánemberként is. Az én kislányom ápr. 23-án született, az ő kisfia 4 nappal később. :)

Szerintem most nem lesz szabin, bár biztosan nem tudom. Amit itt feljebb olvastál, az múlt hónapban volt. Hívd nyugodtan Csillát, ő megmondja, hogy mikor lehet menni.

A rákszűréssel vigyázz! Én is csak ezért mentem szeptemberben, de a doki egy 6 hetes terhességet is megállapított. :D

Majd a vizsgálat után várunk vissza és persze reméljük, hogy hamarosan már nem csak terv lesz a kistesó, hanem jó hírekről tudsz beszámolni.


Joli

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!! Első babád?

Jaj, ez nagyon jó, hogy megint fia lett!!! Amikor szültem, és végig a terhességem alatt hangoztatta, hogy kislányt mostmár egy kislányt fognak összehozni!! :lol: Ezek szerint nem sikerült!

Örülök, hogy végül maradt a MÁVban, szerettem ott szülni, még ha nekünk messze is van!

Sajna, nekünk, nem valószínű, hogy összejön a spontán terhesség, de azért reménykedek :)

Szép napot Nektek!

Orsi

Kép
borso18
 
 


sziasztok

köszönöm a gratulációkat. csütörtökön voltam kombinált teszten, még várom az eredményt.

amugy a doki augusztusban lesz szabin, de akkor végig. úgy tudom egyszer fog csak rendelni. nekem is azért kell a hónap végén visszamenni hozzá. júliusban még végig van...

amugy azt nem tudjátok, hogy aki magánrendelésre a dokihoz jár annak automatikusan elválallja a szülését vagy külön kérni kell? csak mert nem szeretnék végül másnál szülni, ha még egy picit korai is erről kérdezni

remélem jól vagytok ebben a melegben. én nagyon nehezen bírom. kitartást nektek is

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


Szia Rebeka!

Én küldtem hozzá barátnőmet, mikor kiderült, hogy babás, és Gyuri már akkor mondta neki, miután megállapította a szülés várható idejét hogy sajnos akkor ő itt meg ott lesz és ajánlott neki egy másik dokit!
Amikor én vártam a kisfiamat, kb a második vizsgálatnál fogta és beírta a filofaxába hogy mikor várható a szülés.
Szóval elvileg szerintem ezt ő is úgy veszi hogy nála szülsz :D

Hívtam Csillát, jövő hét utáni héten megyek hétfőn!

Sziasztok

Kép
borso18
 
 


Igen, szerintem is egyértelmű, nem kell külön megbeszélni.
Nekem csak annyit mondott, hogy mivel egy napra voltunk kiírva a feleségével, ha esetleg egyszerre szülünk, akkor nézzem el neki, hogy nem hozzám rohan. :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, nagyon örülök, hogy feléledt a topik! :D

Mindkét fiúmat Szabó doki segítette a világra, és most is hozzá járunk. Nagyon szeretjük mi is, jó kis csapat a Csillával :wink: :D :D

Szerintem is egyértelmű, hogy aki hozzá jár az vele is fog szülni. Én rákérdezek azért, hogy rá ér e majd februárban... csak hogy megnyugodjak, bár sokkot kapnék ha közölné hogy nem :shock: :lol:

Rebeka, a kombináltat hogy csinálták a kórházban? HOva kell menni? Hányra, kell e beutaló, bejelentkezni? Bocsi csak olvastam, hogy pont most volt neked és rám is hasonló sors vár augusztus közepén :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: