Új privát üzeneted érkezett!

Persze, gyere és segítünk!
Csak egyeztessünk időpontot.
 


Anikó!
Köszi, felkereslek hamarosan, irok emilt majd!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Kedves Anikó!
Ma jártam Nálatok átvenni a naptárakat, nekem nagyon jól sikerültek, ezek a mi képeink, amik lehet hogy nem profik, de a szivünknek kedvesek. Köszönöm!
Lehet hogy láttalak is, nem fekete pulcsiban voltál?
Jól látom, hogy várakozol valakire :) ? Nagyon drukkolok!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 

 
 

Na valamit akkor nem értek, ez már nem is várakozás :?: :?: :?: Most mi van???

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Sziasztok!

Én érdi vagyok és júliusra várom a babám! Engem érdekelne, hogyan vártátoka a babátoka, hol szültetek, ki az orvosotok, hova jártok játszóra, sétálni, kikapcsolódni? Hol lehet jó dolgokat vásárolni? És egyáltalán milyen volt, hogy vagytok?

Anikó
 


Kedves Anikó!
Én a Parragh dokihoz járok, van Érden rendelője, és megmarad a státusza is a Tétényiben. A kislányomat is nála szültem, csak jót tudok mondani róla.
Postástelepen ha ismerős vagy, fent a dombtetőn a József téren van 1 EU konform játszótér, az elég jó, délelőtt pici gyerekekkel járnak az anyukák, elég felszerelt és kulturált is, nincs megrongálva (nagyon kopp kopp). Vásárolni: Kenguru, Stop Shop,na meg ugyan ez nem a reklám helye, de nekünk is van babaholmis boltunk, www.albertbutor.hu a Gellért-Riminyáki sarkán. Babakocsink is van, stb.
Hogy milyen volt, na arról is irok majd ha érdekel, de mostmár megyek alukálni, már régóta itt lógok.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Sziasztok!

Szeretnék egy kicsit visszatérni a topic címéhez. Most akkor mi az igazság? Lehet olyan dokit találni, aki méltányolja az anya kívánságát, ha az császárral akar szülni, vagy marad a magánklinika?
Esetleg a Péterfivel kapcsolatban tudtok erről mondani valamit? Mert a kórház maga nagyon szimpi...

Köszi!
 


Sziasztok!

Melcsi!
És hogyan lehet megtalálni ezt a bizonyos parragh dokit? A tétényiben az pontosan hol, van és mit jelent? Sajnos nem tudom mi legyen az orvos, és korház kérdésemmel! Te hogy találtad ezt az orvost?

Anikó
 


Anikó!
Van magánban a Borostyán patika mellett, az a Bajcsy Zs. uton van, nem messze a Vincellér iskolától. Szerda du. Azonkivül Budafokon sztk, Budafok-Belvárostól kicsit beljebb Pest felé.
És a Tétényiben dolgozik, vagy szerződéses, ezt nem tudom. De nagyon emberséges, tehát nemcsak szakmailag jó, hanem lehet vele beszélni is minden kivánságról, és azt majd a helyzet hozza, hogy mennyit valósithatsz meg belőle. A Tétényiben van alternativ szoba, káddal, franciaággyal, komódokkal meg minden segédeszközzel. Nagyon jó hely, kedves és rendes a személyzet, és a szülészet is tökéletes, 2 ágyasok vannak fürdőszobával.
Sajnos a Rókusról ugyanezt semmilyen szempontból nem mondhatom el, láttalak abban a topicban is érdeklődni.
De mindkét helyre be lehet menni körülnézni, és akkor már jobban képben leszel.
Ha érdekel a doki, szivesen elküldöm priviben az elérhetőségét.
Maximail!
A Péterffyről nem tudok közelebbit, vagyis ilyen szempontból egyik kórházról se. Ez inkább orvosfüggő, de irtam már itt régebben, hogy a Tétényiben a főnök teljes mellszélességgel ellenzi még indokolt esetben is a császárt :? Az én esetemben pl. 3 orvos győzködte mire áment mondott rá :evil:
Szerintem nyilt lapokkal kell az orvos elé állni ilyen esetben, ha különben orvosi indoka nem lenne, aztán ha van olyan korrekt a doki, ugyis megmondja az őszintét szemtől szembe.
Még csak érdeklődsz, vagy már pocakban a baba?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Régen jártam erre!
És mit olvasok?
valaki a Tétényiről jót ír?
Miattuk halt meg a kislányom!!!!
Egyébként a többi igaz.
BE kéne zárni!!
 


Anikó-Poteczin!
Igen, tudom, és Neked is igazad van a saját szemszögedből.
Én ugyanezt tudnám irni a Rókusról...
Ahol valakit valami borzalom ér, világos, hogy nem akar többet hallani róla. De engem viszont ott nagy-nagy öröm ért, ezért én csak jót tudok irni arról a helyről.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Sziasztok! Azt szeretném megtudni,hogy lehet-e kérni,hogy császárral szüljek,vagy erre csak akkor van lehetőség ha a babuci nem úgy fekszik stb...??? február 2-án megyek a 35 hetes UH-ra! Hány % pontosággal tudják megmondani,hogy hány kg a babám? Előre is köszönöm!
 


Lindmaster!
Géptől függ, de elég pontosan meg tudják becsülni a sulyát.
A császáros kéréssel már sokkal korábban elő kellett volna hozakodni szerintem, de lehet hogy nem késő. Fogalmazd meg pontosan az indokaidat, félelmeidet, és lehet hogy az orvosod a beszélgetés végére el is fogja oszlatni az aggodalmaidat. Hidd el, azért mégiscsak a szülés a természetes utja a baba világra jöttének. A fájdalmat abban a pillanatban elfelejted majd, amikor kezedbe adják a babádat!
Sok sokert, könnyü szülést kivánok Neked!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Sziasztok!!!!

Poteczin! Tudnál nekem írni arról hogy mi történt veled, ha nem gond és ki miatt??? Érdekelne, mert nekem sem a kedvenceim a tétényisek, és a budafoki sztk.

Privátba is jöhet, ha megosztanád velem.

Köszönöm előre is.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Noémi!
Milyen kicsi a világ! 1 másik topicban találkoztunk 1-2 napja :wink:
Látod, én viszont a Tétényire esküszöm!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Sziasztok!

Véletlenül bukkantam erre a topikra ahogy szörföztem a témák között. :)

Maximail :)
Én a Péterfyben szültem, császárral novemberben. A részletes szüléstörténetet a Péterfy-s topikban korábbról megtalálod. Az én dokim maximálisan ellenezte a császárt, próbáltunk is várni jó pár órát, és próbálkozott is szegény amivel lehetett, hogy elkerüljük, de sajnos nem tudtam hüvelyi úton megszülni a kislányomat. Így végül császár lett, amit abszolút nem bántam, szuper jó hangulatban telt a műtét, nagyon kedvesek voltak az orvosok, a személyzet, stb. és a kórházról is csak a legekben tudok nyilatkozni. Én mégsem a császár miatt ajánlom a kórházat, bár meg kell mondjam, már 6 héttel a szülés után is csak alig látszott a vágásom.

Én azt gondolom, hogyha valaki azért szeretné a császárt választani mert fél a fájdalomtól, vagy mert azt gondolja kevesebb macerával jár, sajnos ki kell ábrándítsam, nagyot téved. :(
Nekem volt lehetőségem megtapasztalni a vajúdást is és utána a császárt - mindkettőt az összes kínjával - és meg kell mondjam maga a vajúdás 100-as fájásokkal (csak a kitolási szakot nem csináltam végig) a töredéke nem volt annak a kínnak, amit a csaszi után még aznap este végig kellett csinálni, ugyanis azt kevesen tudjuk előre, hogy friss hasi vágássebbel első este fel kell kelni és ki kell menni a mosdóig (igen muszáj, mert a nővér ott áll melletted és bizony "kiránt" az ágyból). Aki normál úton szült az már másnap rohangált a folyosón, a császárosok meg több napig csoszkorálnak, az ágyról le- és felkelésről már nem is beszélek, mert azt külön napirendi pont megszervezni. Amíg egészséges vagy és nem fáj semmid, nehéz ezt megérteni, de hidd el, egy széles hasi vágással még a legegyszerűbb feladatok is a legnagyobb nehézséggel járnak, miközben Neked el kell látnod a picit.

Szóval én mindenkinek azt javaslom, hogy saját kérésre ne válassza a császárt, mert nem biztos, hogy jobban jár vele.

Mindenkinek boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!
Vendég
 


Sziasztok!

Melcsi még csak mmost néztem ide be azóta...tényleg találkoztunk ott... :wink:
Látod érdekes nem, te azt a kórházat pártolos amelyiket én nem, és ez így fordítva...furcsa...milyen az élet fintora. :roll:
Tűzmanónak pedig igaza van császárt illetően, de a vajúdáshoz én személyszerint nem tudok sokat hozzászólni, sőt mondhatni semmit, de én így is boldog vagyok, mert anya lehetek-és végülis "mindegy", hogy "hogyan"....

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Noémi!
Ez a dolog lényege, mindegy hogyan szülsz, a fájdalom nem gátol meg abban, hogy ne add rá a fejedet még akár többször is!
Ezért, ha a bátor és erős férfiaknak kéne szülni, hát mindenkinek csak 1 gyereke lenne :lol:
Persze hogy igaza van Tüzmanónak. De akit már ért ezzel kapcsolatban valami, annak világos, hogy a császár ad biztonságot.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Igazad van, persze.
Nem nehéz a kiksmamaság Emese mellett? Mindig olyan nagyra nézem azokat akik így vállalnak másodikat, és később több gyermeket nevelnek. Korban ez ideális szerintem, de neked mint anyukának...milyen???

Neked az első császár volt ugye? Gondolom. És miért? És a következő? Simán indultok vagy prigramozott? Neharagudj, de nem könnyű visszakeresni ilyesmikre, azért kérdezem...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tűzmanó, csodálkozva olvastam, hogy a császár után azonnal fel kellett kelned. Engem 24 óráig nem engedtek felkelni, még a fejem sem emelhettem fel. Bár és spinális érzéstelenítést kaptam, mert a szegedi klinikán nem altatnak császár közben, csak ha nagyon muszály. De volt ott egy lány, akit altattak és ő sem kelhetett fel csak 24 óra múlva.

Egyébként én sem tudom, milyen lett volna normál úton szülni, mert nekem ez programozott csaszi volt (a babómnak a lábacskái voltak lefele), de én is azt láttam, hogy a "normál" úton szült anyukák hozzám képest hosszútávfutók voltak. Én igazság szerint örülök neki, hogy így történt, mert rettegtem, hogy a szülés alatt valami történik a manómmal. De ez biztos azért van így, mert nehezen jött össze a babó, és elég kálváriánk volt a terhesség alatt.

Szép napot mindenkinek

 


Szia Goodf.!

Látod te ezért nem kellhettél fel mert 24órásat kaptál, holott már van 6-meg 4órás is. Így ugye pár óra és fel kell kellned. Úgyhogy tűzmanó jól írta...bár engem szerencsére senki nem keltett, de én már kértem hogy vegyék ki a katétert és hagy mehessek, mert nem bírom a kötöttséget, a magatehetetlenséget meg ha "bennem van ilyen műszerkentyű", de azt mondta a nővérke hogy majd jön a dokika és ő megmondja felkelhetek e meg stb. És jött és könyörögtem hogy vegyék ki a katétert- azt mondták nem kéne még fel kelnem, hogy fogok pisilni...stb, de kivették!!! Na de amikor pisilnem kellett...jött a fekete leves. Én egyedül mentem el először, de hagy ne mondjam amikor felkeltem, olyan voltam mintha egy szalvétát nem bírtam volna megtartani-érdekes dologok ezek, mert az erő tombol bennem de akkor és ott egy gyönge, tehetetlenség voltam. A Wc kb.2méterre volt de kb2óra alatt értem el odáig és alig vártam hogy leüljek, mert simán elájultam volna máskülönben.
A kislányomhoz pedig csak apával engedtek le mert az 3szinttel lejebb volt. A szülészet után...jó messze.
De végül nem bánom, mert jó ez az érzés hozzátartozik...és jó akármennyire is fáj. A császár után nekem sok erőt adott az hogy a kislányomnak szüksége van rám, mennem kell utána, hozzá, fejnem kell és muszáj mennem, neki "segítenem". És így lett, hétfőn délután császár én pedig szerdán már itthon hajtottam le a fejem, de ez orvosi titok... :oops: :wink: :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Noémi!
Hát nem könnyü kicsi gyerekkel az ujabb babavárás. Jól birom magam, de Emese roppant aktiv, egész nap futok utána :lol: Estére ezért eléggé kivagyok. neki viszont biztos jó lesz a kistesó, össze fognak nőni rendesen.
Nekem Emese a 2. gyerekem, a nevem alatti képen a nagy meg a kicsi van :D Csak Máté már 17 éves mult, és sajnos a születése után olyan problémám volt, ami meddőséget okozott. Igy vártunk mi 16 évet Emesére, aki végül lombikkal sikerült. Erre, 10 hónapos korában, spontán estem teherbe :shock: De tervben volt az ujabb lombik, csak nem kellett :D :D Mondjuk mindig sok gyereket akartunk, csak nem ilyen nagy hézaggal az 1. meg a 2. között, és nem ilyen kicsivel a 2. meg a 3. között :lol:
Máté inditott szüléssel jött, de nem kellett császár-
Emese sarokölésben volt, igy lett császár, mütét közben derült ki, hogy 2x a nyakán volt a köldökzsinór, nem is lehetett volna megszülni.
Most programozott császár lesz a kicsi korkülönbség miatt, és az előzmények miatt is.
Számomra a császár kevésbé volt megterhelő, mint a hüvelyi szülés, persze nagy lökést adott a rég várt baba megérkezése, repülni tudtam volna a boldogságtól a sebem ellenére. Nagyon gyorsan meg is gyógyultam.
Remélem most is leszek ilyen szerencsés.
Mivel már 1x felvágták a hasamat korábban, 1 mióma mütét során, és az nagyon csunya gennyes sebgyógyulás volt, még 1 hónappal is utána görnyedve mentem. Erre készültem a császár hallatán, ehhez képest 6 nap mulva ugy jöttem fel itthon az emeletre, mintha nem is szültem volna. Szóval számomra kellemes csalódás volt, még a dréncső ellenére is, amit 4 napig hordtam, pont a gennyesedés elkerülésére hagyta bent a dokim (hála érte).
Nekem spinált csináltak, 12 órát kellett a fejemet nem felemelve feküdnöm, utána kiülhettem az ágy szélére, és csak másnap reggel szedték ki a katétert,akkor kelhettem fel, de nem is volt nagyon nehéz. Lehet hogy Neked megterhelő volt olyan korán felkelni a mütét után.
Ti terveztek ujabb babát?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Sziasztok :)

Goodfairy :) a spinális után valóban 24 órát fektetnek, ott nem lehet felkelni. Abban a kórházban ahol én szültem ott nem alkalmaznak spinálist csak epidurált, császárnál is, ott nemhogy lehet, de kötelező is felkelni 7 órával szülés után egy esetleges trombózis megelőzése végett. Amikor a doki beadta az edát , mondta hogy majd este sétálgatni kell - mi meg még jókat nevetgéltünk a párommal, hogy ugyan már ha már kint a baba, mit nekem séta, akkor már minden menni fog..
Vendég
 


Szia Melcsi és többiek!!!

Ugy látom azért mindenkinek van egy "szép" kis szüléstörténete.
Elvileg szeretnénk, de kétségek kközt vagyunk, hol szüljek(mert ugye nagy schöpis vagyok), melyik orvosnál, mert orvosom sincs, mennék dologzni is, mert anyagilag sem vagyunk mostanság eleresztve, de mondjuk nem igazán teszünk a teherbeesés ellen...
Ha jön jöjjön, ha nem kell hogy legyen akkor ugysem jön, nem??? Nem tudom érthető e ez...

Kb.10óra múlva keltem fel, de akkor is csak azért olyan későn mert addig bent volt a katéter és nem engedtek. Bár én megtanultam hogy sokkal előbb "gyógyulsz" ha erőlteted magad, igenis csinálni kell, menni, sétálni...stb és sokkal könnyebb, mint annak aki kb. 3-4napot csak fekszik...már hallottam olyat hogy császáros 4napig fel sem kelt, csak ha nagyon muszáj volt.. :?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Noémi!
4 nap :?: :shock: Abba belehalnék!
De azért szerintem másnap reggelig nem árt a pihenés!
Hát akkor, ha jönni akar, hadd jöjjön! Ugy ahogy épp Neki meg Nektek jó!
A dokid csak megy valahová születni, nem?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Szép Estét!!!

Melcsi!
4nap gáz nagyon!
Igazából nincs dokim, mert én a szt.imrében szültem volna, s mivel becsöppentem a sürgösség folytán az ügyeleteshez a schöpf-méreibe. Így lett ez a kórház a szívem csücske-közepe.
Akinél szültem az egyik fiatal, aki előlékészített, ő már külföldön van, aki császározott és nagyon kedves volt, pedig elég messze van, szerintem nekem a határ úti sztk és vele szemben a magánja is, meg egy kicsit idős a doki én meg elég fiatalocska vagyok, aztán valaki olyat szeretnék aki hosszabb távon lehet az orvosom, már elnézést, de érted mire gondolok ugye? Elmegy nyugdíjba vagy rosszabb és megint kezdhetem az orvos vadászatot, úgyhogy most azt hiszem inkább SOTE-s orvost keresek.

És te vagyis ti hogy vagytok? Legapróbb gyermeked hogy van??? Jól érzed magad? S ő hogy van odabent?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Noémi!
A Szt. Imrében vannak fiatal, nagyon jó fej és gördülékeny dokik is. Nekem Parragh Attila a soktorom, ő már azért jó 50-es, de remélem engem még kiszolgál amig gyereket akarok :lol: Neki Budafokon is van sztk rendelése, meg itt Érden magán.
A Szt. Imrés topicban viszont biztos találsz olyanokat, akiknek pl. a fiatalabb Bálint doki az orvosuk, mert neki nem tudom az elérhetőségét. Érdeklődhetek viszont a szülésznőmnél, aki Emesénél segitett,ha gondolod.
Az én legkisebbem esténként olyan vircsaftot csap 22 hetes ltére, mintha ki akarná rugni a ház oldalát :lol: Szoktak morzézni a nagyobbacskámmal, Emese kitámasztja a lábát az etetőszékben a hasamhoz, a kicsi meg belülről rugdossa. És már Apa is érezte kivülről :D
Most látom, hogy a mi kislánykáink között 3 nap van! Irjál Málnáról, miket csinál!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Szio Melcsi!!

Gyere egy topiccal lejebb és akkor képek is vannak, pont ma tettem fel.

Gagyarászik: mondja: baba, mama, huu, fujj, apa, anya, vau...és ilyesmiket. Rajzol, olvas, szétszed mindent, kutat mindenhol, ahol nem lehetne amúgy. mászik, mindenre felmászik, járkál, nem tudom konkrétan mire vagy kiváncsi, nagyjából ezek jutnak eszembe. Hisztizni nagyon tud. kanalazza a kaját. persze segíteni kell neki.
Ti mit csináltok? Mesélj te is!!! Ami eszedbe jut. Érdekel engem is.
A szt.imrébe nem akarok menni, konkrétan egy doki miatt, de a szt.imre nekem nem jó az ellátás miatt, mert bár szép és új, korszerű, de nincs koraszülött ellátás. Nekem meg ugye Zsebi is az volt.
Szóval. A Holba dokibácsi az aki igencsak cserbenhagyott és azóta utálom kollektíve az egész kórházat, de tudod ez csak olyan általánosítás, mert nekem konkrétan csak vele volt bajom. Szóval ismered őket gondolom, de ez a budafoki sztk nőgyógyászata...háát...nem a szívemcsücske és csak rosszat hallottam róluk, kivéve Parragh-ot, de tényleg a kolleganőm is nála szült és nagyon dicsérte. De ugye itt jön a képbe hogy ő hiába jó, ha nem tudnak koraszülöttet ellátni. Anno az Urbán doktornőnek köszönhetem, hogy jó kezekbe kerültünk és élünk...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Régóta olvasgatlak benneteket, de írni még nem akartam. Most azonban úgy gondolom, néhány gondolatot "papírra" vetek.
Hogy van-e olyan orvos, aki elvállalja a császárt ha kéred? Nos, igen van! És tudjátok mit mondok? Szerencsére van! Én legalábbis találtam egyet. Nem volt egyszerű, de sikerült. És hogy miért szeretnék császárral szülni? Elmesélem.
2000-ben született a fiam. 5 órás intenzív (folyamatosan kaptam a gyorsítókat, mert nem tágultam rendesen) vajúdás után megkezdődtek a tolófájások, melyeket követően másfél órával lett csak meg a gyerek. Kikönyökölte belőlem a doki a kék-zöld gyereket.... 2002-ben egy genetikai rendellenesség miatt 23 hetesen kellett megszülnöm a kislányunkat, három napi vajúdás után..... könyörögtem, hogy császározzanak meg, nem tették. Hétfőn reggel fél nyolckor indítottak, fél órával később már 5 perces fájásaim lettek, de a baba csak szerdán kilenc órakor lett meg. 2004-ben született egy kislányom, akinél a kitolási szak már nem másfél, hanem csaknem 2 óra volt (emiatt koponya ödéma lakult ki a gyerek fején). Ez szerencsére néhány napon belül felszívódott..... Végül 2006-ban született a legkisebb fiunk, akivel már-már rekordokat döntögettünk: 2,5 óra kitolási szakkal..... szintén lepedő és könyök munkával jött ki a gyerkőc....
Jelenleg a kislányunkat várjuk, aki augusztusban születik. Szeretném végérvényesen lezártnak tekinteni a baba-projektet, szóval végleges megoldást keresek a fogamzásgátlásra. Magyarul elköttetem magam. Sajnos a fogamzásgátlás más módszerei nem igazán jöhetnek nálam szóba (a miérteket most nem sorolnám). Meg aztán ha véglegesnek tekintem a dolgot (márpedig az szóljon meg, aki nem ért egyet velem ezzel a negyedik baba után...), akkor nem látom értelmét sem a hormonkészítményeknek, sem pedig az állandó félelemnek és aggódásnak megjön-e ebben a hónapban......
Ami a legszebb az egészben az az, hogy bizony még a negyedik gyerek után sem adják ingyen ezt a beavatkozást! A tarifa 12 ezer és 120 ezer forint között változik, kórházaktól függően, ezt ugyanis nem támogatja az OEP, a kórházak saját belátásuk szerint határozzák meg az árakat....
A beavatkozást laparoszkópos eljárással végzik, két napi bennfekvéssel. Ami ugye megint csak nehéz, szoptatott csecsemő mellett.... én ugyanis mindkét utolsó babámmal szoptatás mellett lettem terhes....
A szülést követően fél éven belül ad a kórház időpontot a beavatkozás elvégzésére.....
Ha császármetszésed van, akkor a beavatkozást várakozási idő nélkül azonnal megcsinálják, ráadásul akkor INGYEN! Látjátok, azért vannak érvek amik a császár mellett szólnak, vannak olyan esetek, amikor igenis humánusabb ez a beavatkozás, mint a sima szülés.
Persze, én is azt mondom, a természetes útja a dolognak a hüvelyi szülés. De annak is vannak kockázatai, nem csak a császárnak! És Ok, hogy a császár fáj.... rendben.... de ha már az én testemről van szó, miért nem dönthetek? Amúgy is aláíratnak veled mindenféle papírt, hogy beleegyezel a műtétbe, meg hogy az esetleges kockázatokkal tisztában vagy.... akkor?
A másik, hogy van több ismerősöm aki császárral szült, és nem meséltek rémtörténeteket.... Igaz, én ennek az oldalát még nem ismerem. De szülni szültem már.... négy gyermeket.... és, hát az sem fáj kevésbé... csak máskor és máshogy.....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Mandala!
Én teljesen meg tudlak érteni, mind a császár, mind a végleges fogamzásgátlás tekintetében.
Az én császármetszésem is szépen, számomra maradandóan jó emlékekkel sikerült (ellentétben a hüvelyi szülésemmel).

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


melcsi: köszönöm megértő szavaid. A vonallzóid számából arra következtetek, hogy a hüvelyi szülésed még a legnagyobb jóindulattal sem tekinthető még csak elviselhetőnek sem! :(
Remélem tévedtem.... és csak a matematikai készségem hiánya jött elő ismét....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


vonallzó=volnalzó.... bocsánat... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Mandala!
Azért jól végződött az is, csak már mégsem teszem ki, mert megsértődne a tulajdonosa :D ugyanis 18 éves. Az avataromban Ő van alul, Emese győzött :lol: Ez még tavalyi kép.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Melcsi: Hála az Istennek! :) Már a legrosszabbra gondoltam.... ne haragudj érte, kérlek! :oops: Meg kell mondanom, az avatar olyan picike, nem néztem meg igazán, azt hittem Te vagy ott a kis Emesével! Mégegyszer elnézésedet kérem, de nagyon-nagyon örülök, hogy tévedtem!!!! :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Á nem, az a fiam, csak tavaly még hosszu haja volt :lol:
Viszont, ha jól látom, a Tiédben 1 kis spankó látható. Saját? Csak mert nekünk is van, és imádom a fajtáját, benne persze Őt a legjobban. :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


Melcsi: most, hogy ilyen jól összekevertem amit lehetett, belenyugszom abba, hogy végülis minden jól sült el.... :) :) :D

Nem, ő nem spáni.... ő újfoundlandi... csak itt még csak 8 hetes.... :) Amúgy ő a miénk, tőle csakliztam el a nevét... ő Mandala! Van még egy fiú is, Ő Olivér.... de már nagyok. Olcsi négy, Manda 2 éves. Én meg ezt a fajtát imádom.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Mandala!
Olyan kis spániel-arcu :D De az is vizikutya :D Olyan jó kis mackók lehetnek :D
Igen, végül minden jó lett. De azért én a császárra szavazok, a babára nézve mégis biztonságosabb,1 anyát meg ugyse lehet agyonütni ilyen kis semmiséggel :D :wink:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
 


melcsi: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok! Most találtam rá erre a topicra. Amikor elolvastam poteczin második üzenetét,teljesen kiakadtam. Milyen szemét emberek nevezik magukat orvosnak. :evil: Legalább megmondták volna,hogy baj van amikor számukra már nyilvánvaló lett. Nagyon sajnálom,hogy igy jártatok. :cry: Most viszont azért írok,hogy megkérdezzem mi van veletek? Fannika hogy van? Remélem szépen fejlődik és a körülményekhez képest jól van. :) Üdv:boci.
Vendég
 


Bocipók!

Tovább kellett volna olvasnod! Fannika angyalka lett. :cry:

 


Goodfairy! Igazad van! Tovább kellett volna olvasnom!! :oops: Anikó! Ha még olvasod a topicot, BOCSÁNAT!BOCSÁNAT!BOCSÁNAT! Ez jó lecke volt. Mielőtt kinyitom a számat,illik rendessen tájékozodni. :roll: Mégegyszer, ELNÉZÉST. :oops:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Én most csak a pálya széléről vau-vauzom bele, de friss az élmény... receptért mentem be a klinikára az orvosomhoz, a szülőszoba előtt kellett várakozni. Volt ott egy leendő nagymama és nagypapa; a néni egyfolytában szidta a klinikát, hogy meg akarták császározni a kislányát. Aki kijött, leküldték egy vizsgálatra, félt, remegett, meg volt szeppenve, a néni meg folyton nyüstölte, hogy ezek a szemetek fel akarnak vágni, hát anyáink hogy szültek, meg nekem is magyarázta, hogy így az ősmagyarok meg úgy az ősmagyarok... hát basszus, akkor vigyen ki egy pokrócot a fűre és szüljenek ott... :-))) Ha császározni kell, annak megvan az oka, és akkor nem lehet válogatni, hogy kéremszépen, én mindenképpen természetes úton akarom...

Azért vagyok ilyen vérmes császár-párti, mert amikor születtem, anyukámat a végkimerülésig szenvedtették, hogy "ez egy természetes dolog, természetes úton kell meglennie". Közben a nyakamra volt tekeredve a köldökzsinór, megvolt az oka, miért húzódott el a kitolási szakasz, a szervezet nem hülye... Vidám dolog órákat halálfélelemben eltölteni, egy barom orvos miatt. És igen, rizikóhelyzetben hajlamos vagyok hezitálni vagy visszahúzódni, egyes nézetek szerint ez a születés-élményre vezethető vissza. Naná, az életem volt a tét, ha pikpakk fejest ugrom és nyomakszom kifelé, mgfojthatott volna a zsinórom. Szóval, a baba jövőbeli sorsáról is döntünk akkor, amikor inkább szenvedtetjük őt is és magunkat, mintha segítséget és beavatkozást kérünk.
Szerintem...

Kép
 


Sziasztok!En annyit szolnek hozza,hogy en csaszarral szerettem volna szulni,mert feltem a termeszetes uti szulestol....fajdalmak...szenvedesek.de itt Spanyolorszagban nem engedik meg a csaszari szulest csak ha az elkerulhetetlen.(itt a termeszetes szules ugymond a hagyomany.)de nem bantam meg hogy termeszetes utol szuletett meg a fiam.hala az egnek es en nem szenvedtem,5 oraba telt az egesz es valami csodalatos erzes amikor latod megszuletni.
 
 


katyca írta:Sziasztok!En annyit szolnek hozza,hogy en csaszarral szerettem volna szulni,mert feltem a termeszetes uti szulestol....fajdalmak...szenvedesek.de itt Spanyolorszagban nem engedik meg a csaszari szulest csak ha az elkerulhetetlen.(itt a termeszetes szules ugymond a hagyomany.)de nem bantam meg hogy termeszetes utol szuletett meg a fiam.hala az egnek es en nem szenvedtem,5 oraba telt az egesz es valami csodalatos erzes amikor latod megszuletni.


Sziasztok!
Mi még csak várjuk a babát, még van néhány hónap hátra.

Katyca: Hivatalosan itthon Magyarországon sem lehet a császármetszést választani, csak akkor ha az szükséges vagy esetleg az orvos kap némi khmm.. "ellátmányt". Hivatalosan a császármetszés, akkor végezhető el, ha komplikációk lépnek fel a babával vagy anyukával kapcsolatban, de a császármetszés sokkal több szövődménnyel járhat, mint a hagyományos szülés (ezt egy könyvben olvastam, később visszatérek rá). Igyekszek minél többet megtudni különben erről a témáról, mert szeretnénk felkészültek lenni a párommal.

Lenne egy kérdésem hozzátok. Igaz az, hogy aki császárral szül, annak a gyermeke sokkal szebb lesz?
Lehet, hogy a kérdés nagyon furcsa, de pusztán csak kíváncsi vagyok.

A könyvre visszatérve. Nemrég találtam egy ingyenes könyvet. Ezt egy olyan orvos írta meg, aki a szülészeti osztályon dolgozott Miskolcon. Mit mondjak, azon kívül, hogy sok hasznos dolog van benne a könyv célja mégis az, hogy a sajnálatos kórházi eseteket mutassa be, anyagi és társadalmi szempontból. A császármetszésről is ebben a könyvben olvastam. Azt írja, hogy azon felül, hogy a császárnak sokkal több szövődménye alakulhat ki, a babának sem tesz jót, mert a természetes szülés alatt, a felesleges folyadék távozik és a hüvelyben már lehetőség sincs arra, hogy folyadékot nyelhessen a baba. Mindenesetre én erről sosem hallottam, mondjuk az unokahúgom születésénél nem is engem tájékoztatott az orvos. Azt is kifejti a könyvben a doki, hogy aki természetesen szül, annak sokkal nagyobb élmény, hogy a kezében tarthatja a gyermekét. Mi a véleményetek erről? Valakit tájékoztattak erről? Akit esetleg érdekel a könyv letöltheti, teljesen ingyen van.
http://ingyenesenletolthetokonyvek.hu/konyvek/szuleszeti-zarojelentes-dr-berko-peter-2011

Köszönöm a válaszaitokat! :)
kispista
Miskolc
 
 


Szia Kispista!

Én először is köszönöm a könyv linket, el fogom olvasni.
Kérdéseidre válaszolva: elvileg, "szebb" lesz a baba fejformáját tekintve, mert kerekebb lesz és nem hosszúkás mint a simán születetteknek, merthogy ugye a császár során nem csúsznak össze a csontok. Én láttam szép hüvelyi babát, és nem szép császárost, fejre értem. Viszont, ha letennének eléd, vagy akár nőgyógyász, akár gyerekorvos elé 100babát, közte 10aki császárral a többi simán, erősen kétlem, hogy kiválasztja bárki is a császárost:))) Szóval azért nem hiszem, hogy olyan szabadszemmel látható a különbség, inkább szóbeszéd, ha tudod hogy császáros, akkor mindig "okoskodik" az ember, persze utólag, hogy ejj, de szép a buksija.

A császárról szeretnél többet tudni, ha jól értem, császárod lesz? Vagy csak ha előfordulna, hogy felkészülten érjen?

Én két gyermekemet császárral szültem, az egyiket két hét után vehettem a kezembe a másikat aznap...ugyanolyan élmény volt mindkettő. HA simán is szültem volna, nem tudom hogy az még közelibb lett-e volna esetleg??? Én úgy gondolom, hogy mindkét esetben élmény a babát kézbe venni, s jó érzés is egyben, megérint az anyaság, a szülés után beindulnak a hormonok, amivel együtt az anyaság is. Mindkettő fáj(hat) is gondolom, a sima, akkor az adott "pillanatban"(órákban), míg a császár napokig elég kínzó fájdalom. Akár egy nevetés, egy tüsszentés, felülés-állás...viszont simán szült ismerőseim pár nap után szinte teljesen regenerálódtak, s szülés után jártak...míg egy császáros a 3.nap is csoszog fogat összeszorítva:((( De talán ez is személyfüggő, ki hogy éli meg. Én nem bánom, hogy császárosak, ez van. Mivel nem tudom milyen a sima, nekem ez a normális. De nem érzem magam kevesebbnek ettől. Ezen már rég túl vagyok:)))

Csodás szülést, és kellemes babavárást!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron