Új privát üzeneted érkezett!

A komáromi Selye János kórházról szeretnék információkat kapni, ugyanis ott szeretnék szülni Dr. Rókay Lászlónál. Ha valaki tudna valami információt adni a kórházról ill. a doktor úrról nagyon megköszönném.
sanamij
 
 


Szia Sanamij!

Lakóhely szerint/KOMÁROMI ANYUKÁK c. topik indítója Komáromban szült. esteleg kukkamts be oda.
Én - miután a kisfiam nehezen jött össze (Eördög - ha így írja egyáltalán a nevét - doktor úr közölte, h. "se gyerek, se menstruáció, és nem is lesz. Majd írunk föl vmi gyógyszert, aztán még a végén teherbeesik. hi-hi-hi"), s nem volt elég humorérzékem, így Győrig meg sem álltam. Egy hónapon belül várandós lettem a kisfiammal, s azóta már van egy kislányom is.

Üdv:
Adri
Vendég
 


Kedves Sanamij

A TATABÁNYAI-s topikban az Lrita Rókaynál szült Komáromban, bár több mint 2 éve. Esetleg kukkants be hozzánk és tegyél fel neki kérdéseket, biztos válaszol neked!

lola77
 
 

 
 

Szia Sanamij!
Én ez év március 3-án szültem ebben a kórházban szintén a Rókay doktorurnál!
Élmény:csupa jó!!!
Nekem már van 2 nagyobb fiam,Õket Esztergomabn szültem anno,de a két kórházat össze sem lehet hasonlítani.
Ott,abban a kórházban(komárom)müködik még a "mindent a betegekért"elv.Pici kórház,de nekem nagyon tetszett.Persze biztos van olyan is,akinek nem,de nekem ezek a személyes tapasztalataim.Pláne,ha a Rókaynál szülsz,akkor még külön 3 ágyas szobába is kerülsz a bébivel,mert az a föorvos betegeinek a szobája!!
Nyugi van békesség,és szeretet.Figyelnek Rád és a babádra is majd,ne aggodj!!
A szülésznök és a növérek pedig tündérek!!!!
Tiszta családias környezet,és a körülményekhez képest(pénzhiány)elég kulturált is!
Ha nyernék a lotton,vagy hirtelen az ölembe hullana egy csomo pénz,tuti,hogy támogatnám Õket,mert megérdemlik.
Na szia,ha van még konkrét kérdésed,csak irj,szívesen válaszolok!A szülésig pedig,hacsak eddig nem vagy már tul rajta,kitartást és egészeséget kivánok Neked és a bébinek!!!
Kinga

Kinga
skinga
 
 


sziasztok !

Én is komáromban fogok szülni Vadász dr-nál,
tudnátok mondani valamit rola hogy ö milyen?köszi
elöre is!
Julcsi
panna9
 
 


Szia Panna!
Én a Vadász doktort nem ismerem személyesen,de rosszat nem hallottam róla,és rengetegen járnak hozzá.Tök kedves,mosolygós,aranyos doki.Kép
Õ csinálja az ultrahangos vizsgálatokat is!
Szerintem megnyugodhatsz,jó kezekben vagytok a bébiddel!!!
Szia:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Bocsi Julcsi,Pannát irtam a neved helyett!!
Kinga

Kinga
skinga
 
 


sziasztok!
én 5 illetve 2,5 éve szültem a komáromi korházban,mindkettőt a Rókay Dokinál és nagyon megvoltam vele elégedve.Bár igazábol én,kb.8-9 éve hozzá járok.sőt nemcsak vele hanem az osztály összes dolgozójával,tényleg irtó aranyosak és segitőkészek voltak.ja és mindkét szülésem előtt a Vadász doki vizsgált meg, mikor bementem(ő volt épp az ügyeletes)szerintem nagyon aranyos ő is.

egyébként ha egyszer terveznénk egy harmadik bébit (ami nem mostanában lesz,és nem is valoszinű.........,de soha ne mondd hogy soha)biztos hogy oda mennék megint szülni,nem számit hogy tatabánya közelebb van.
Én merem ajánlani mindkettő dokit

Ja és ahogy Kinga feljebb irta,tényleg megérdemelnének egy kis támogatást.(én bébi ruhákat,sapkákat,kisingeket,polyahuzatot vittem anno.nagyon örültek neki,mindent elfogadnak,sajna elég hiányos a készletük)

sziasztok

Rita

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok !

Én is Komáromban szültem, nekem Ördög dr. Úr volt az orvosom és nagyon elégedett voltam vele.
A terhességem alatt sajnos két alkalommal is be kellett feküdnöm a kórházba, így volt alkalmam megismerni az orvosokat, szülésznőket, nővéreket és tényleg mindenki nagyon rendes, figyelmes. A csecsemős nővérek is nagyon segítőkészek, mindig számíthattam rájuk.

A pénz hiánya természetesen itt is érezhető, pl. nagyon jó lenne ha volna egy külön vajúdó szoba, mellékhelyiségek állapota sem rózsás, de hát ezek megvalósításához tényleg támogatás kellene.
cirmos74
 
 


Lrita,Cirmos74
Szívemböl beszéltek!!
Szenzációs kórház,és személyzet pénz nélkül.Kép
De tul tesz bármelyik nagyvárosi kórházon!!!!!!!

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok! Nemrégóta lakom ebben a megyében, így nincs tapasztalatom az itteni orvosokkal és kórházakkal kapcsolatban. Viszont erről a kórházról csupa jót hallottam és olvastam itt is. Két lányunk van, mindketten császárral születtek. Érdekelne, hogy a szőnyi kórházban végeznek-e császármetszést, mit kell vinni a babának és mamának, illetve az orvosokról vélemény. Jelenleg még csak tervezzük a 3. babát, így előre szeretnék tudni dolgokat. Köszi a választ.
tündüs
 
 


Szia Tündüs!

Ígérem,ha a szőnyi korházba mész szülni,nem fogsz csalódni!!
Végeznek császámetszést,igen.Ha jol tudom,akkor altatással is és helyi érzéstelenitéssel is.A babáknak semmit sem kell vinni,mindent adnak,még positörlöt és pelust(pampers) is!!!(alkohol köldökcsonkra,vatta,popsikrém,minden!!!!van)Polyában és kising-rékliban vannak.
Söt nekem a mellbimbom kisebesedett az elsö napokban,arra is adtak krémet!
A mamáknak a szokásos dolgokat kell vinni,amit korházba szoktak.
Nappal Veled van a babád,reggel fél 6-tól este 11-ig,de ha tusolni mész vagy ilyenek,akkor beadhatod addig a csecsemösökhöz.
Látogatáskor a szobád üveges ajtaján keresztül mutathatod meg a kezedben a bébit a családtagoknak,a szobákba nem mehetnek be,amit én nagyon okos dolognak tartok!
Amugy pedig reluxa van az ajton.De én az apucinak kinyitottam egy pusszra a homlokra mindig!KépKép
A dokik nagyon jok!!!En a főorvosnál(Dr.Rókay) szültem,de a Vadász doktort,és a többit is nagyon dicsérik!!Ne izgulj,komolyan tök jo kis korház!!!

Szia :Kinga

Kinga
skinga
 
 


Szia Skinga! Köszi a választ. Nagyon jó, miket írsz, bár nálunk egyenlőre még nem aktuális a dolog ennyire, de 2-3 év múlva szeretnénk harmadik babát. Remélem akkor is ennyire jó dolgokat lehet hallani a szőnyi kórházról, mert akkor biztosan odamegyek szülni. Köszi a választ mégegyszer.
tündüs
 
 


Szia Tündüs!

Szívesen,bármikor,és ha van még majd kérdésed,akkor váááárom!!!

K

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

A komáromi kórház szülészetéről én is csak jót írhatok. Az orvosok, szülésznők, nővérek figyelmesek és segítőkészek. Egyetlen hátránya, hogy mikor szültem, 2003 tavaszán egy kétágyas szülőszoba volt. Brrr!!! Mellettem hosszú ideje vajúdó kismama, első szülő, elég hangos! Gyakorlott 3x ismétlőnek szerencsére gyorsan mentek a dolgok, 20 perc a szülőágyon, és meg is lett a lányom. Az orvosom egyébként dr. Vadász volt. Több mint 10 éve járok hozzá. Ajánlani tudom, bár Õ is ember, kinek néha vannak rosszabb napjai is... Megmaradtam mellette, holott a 2. szülésem után némi szövődmény lépett fel, de végig bíztatott, hogy felépülök magamtól is, nincs szükség újabb beavatkozásra. Igaza lett, azóta is, minden találkozásunk alkalmával "emlékszik" az esetre.
Ja, és a gyerekorvosok is nagyon anya-baba központúak.
primavera
 
 


Sziasztok! Köszönöm a sok hozzászólást. Most már csak egy kérdésem lenne. Tudna nekem valaki adni erről a 3 említett orvosról (Rókay, Vadász és Ördög) valami elérhetőséget, vagy hogy rendelnek-e máshol is, vagy csak Komáromban? Bár most 4-5 napig nem leszek, de várom a válaszokat.
Előre is köszi mindenkinek!
T.
tündüs
 
 


Tündüs
A Rókay ha jol tudom,akkor Tatabányán rendel,az Ördög pedig Komáromban.Részleteket még nem tudok,mert én mindig a kórházba jártam hozzá(Rókay)vizsgálatra,de ha érdekel,akkor megkérdezem a pontos részleteket a párom anyukájától,mert Õ ott dolgozik,a Rókay mellett a kórházban adminisztrátor,és Ördög mellett is a magánrendelésén.Kép

sziasztok

K

Kinga
skinga
 
 


SziaSZtok!!
Ha jo a véleményetek a korházrol,akkor szavazzatok rá!!!www.evkorhaza.hu

K

Kinga
skinga
 
 


Tündüs!
A Vadász doktort Tatán, a Fazekas uti rendelőben is utolérheted, kedden és pénteken du. 3-tól 6-ig. Telefonon jelentkezz be azért előtte!
palmi
 
 


Köszönöm a legutolsó infókat is. Közben voltam egy dokinál Tbányán, ő is aranyos volt, de ha szülésre kerül a sor, inkább a komáromi kórházat választanám. Bár még egyáltalán nem aktuális, de van egy kis gondom és elkelne egy jó doki.
Palmi! Te tatai vagy esetleg? Ez a rendelő az, ami a gyógyszertárnál van?
Még jelentkezem!
tündüs
 
 


Köszi a legutolsó infókat. Közben voltam Tbányán egy dokinál, mert muszály volt, de ez jobb lenne, mert ha majd valamikor baba lesz, akkor inkább mennék a szőnyi kórházba szülni és akkor jobb lenne egy doki onnan.
Palmi! Te tatai vagy egyébként? Az a rendelő, ami a gyógyszertár mellett van?
Még jelentkezem!
tündüs
 
 


Tündüs!

Igen, arról a rendelőről van szó, közelében van a gimi is. Egyébként részben tatai is vagyok, bár most egy kicsit messzebb élek.
palmi
 
 


Bocsi, hogy dupláztam, de azt hidtem, hogy az első hsz. nem ment el. :-)
Palmi! Köszi, akkor tudom, hogy melyik, arra gondoltam, ami a gimi közelében van.
tündüs
 
 


Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziaasztok
Én is a komáromi kórházban szültem és ugyanolyan jó dolgokat tapasztaltam, mint ti is. Az én orvosom a Vadász doktor, akiről szintén csak jókat mondhatok.
Sajnos én is tapasztaltam a kórház szegénységét, főleg a bébi ruhákat illetően.
Mi lenne, ha valami gyüjtéseket szerveznénk a kórháznak??? (babaruhára és esetleg játékokra gondoltam)
manka16
 
 


Sziasztok!

Én mielőtt terhes lettem meggyőződésem volt, hogy nem fogok a szőnyi kórházban szülni, mindenképpen győrbe akartam menni. Aztán terhes lettem és valaki Vadász doktor urat ajánlotta, hogy ő győben dolgozik. Elmentem hozzá, mivel nem volt állandó dokim, rendes volt, vizsgálat után mondom neki, hogy akkor győr, mire ő mondja, hogy nem szőny. Beszélgettünk egy kicsit, mondta hogy gondoljam meg a dolgot. Végül is azért döntöttem mellette, mert nem akart mindenáron rábeszélni, hogy nála szüljek. A szüléstől egyáltalán nem féltem, csak a kórházi tartózkodástól. De a szülés fantasztikus élmény lett minden fájdalmával együtt és az a pár nap a kóházban nagyon hamar eltelt.
Viszont ismerőseim, akik győrben szültek, elment a kedvük a következő szüléstől, bunkók voltak a szülésznők, a csecsemősök.
Szóval remélem nemsokára ismét mehetek a Selye János Kórház szülészetéreKép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!
Sajnos nekem fájdalmas emlékeim vannak a szőnyi kórházról. 20 évig voltam a Rókay doktor páciense, de az utolsó alkalommal sajnos nem fordított kellő figyelmet sem rám, sem a babámra. Sajnos elveszítettem a kicsit. A baba elvesztésének körülményeit nehezményezem. Jó tanács: mindig, mindenki pontosan kérdezzen rá a problémájára, ne hagyja, hogy ellátatlanul maradjon,igenis "verje ki a balhét", ha nem megfelelő ellátásban részesül. Talán ez segíthet elkerülni a hasonló szituációk megismétlődését...
anikó65
 
 


Sziasztok!
Én 2005 márc. 23 -án szültem Szőnyben a Rókai dr.-nál! Éjjel 2-kor szoltak Neki és negyed órán belül ott is volt és ki se ment a szlőszobából 1 percre sem! Nagyon meg vagyok elégedve Vele! Nemsokára tervezzük a következő gyereket és biztos, hogy Nála fogok szülni!
Sajnos Nekem is volt egy kis komplikácio: 10 nappal a szülés után nagyon belázasodtam és sajnos ki kellett, hogy kaparjanak! Sajnos estére ismét belázasodtam és 3 napig bent kellett maradnom, de mindennap bejött hozzám a dr.Úr és még este is telefonált, hogy hogy vagyok!
A nővérek , szülésznők, gyerekorvosok és gyerekápolok nagyon aranyosak! Mindent adnak még a gyógyszereket sem kell külön megvenni és bevinni!
Nagyon elégedett vagyok a kórházzal, bár azért a mellékhelységet tényleg fel kellene újítani!
Mindenkinek csak dicsérni és ajánlani tudom!
Sziasztok
moncsi76
 
 


Sziasztok!

Nekem lassan aktuális lesz a 18 hetes genetikai ultrahang, és Komáromba kell mennem, amúgy Dr. Rokay az orvosom. Tudja
valaki mennyibe fog kerülni és ki fogja csinálni?
Köszi
orsimacsek
 
 


Szia Orsi!

Én is Rókay betege vagyok, és Szőnyben fogok szülni. A 18 hetes UH-ot mindenkinek ott csinálják a kórházban, és semmibe nem fog kerülni, mert ez nem olyan, mintha magánrendelésre mennél. Igaz én már régen voltam, mert most töltöm a 35 hetet. De mikor voltam, nem kellett fizetni, és a Vadász doki csinálta. Ha kérsz róla képet, akkor az 500 Ft. Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Viki

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Szia Viki!

Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. Még annyit, hogy a férjem vajon bejöhet kamerával rögzíteni az eseményeket? És ezen az ultrahangon "több minden" látszik?
Remélem ha meglesz a babád, te is megosztod a véleményedet és tapasztalataidat a Selye János Kórházról, azokkal, akik még előtte állnak.

köszi mégegyszer!!!
orsimacsek
 
 


Sziasztok!
Most a terhestorna felől érdeklődnék, hogy Tatabányán hol van erre lehetőség(hogy kell bejelentkezni...stb) illetve a terhesség mely időpontjától ajánlott?

köszi a segítséget

Ui:Úgy néz ki kisfiam lesz!!!
orsimacsek
 
 


Szia Orsimacsek!
Gyógytorna 2 éve volt a tatabányai korházban! Én oda nem jártam! A védőnő Nekem a Bánhidai ltp-n lévő gyógytornára küldött! 16 hetes kortol lehet menni, és ha a doki ad papirt ( nincs semmi baj ) akkor dijmentes!!!( mondjuk ez 2005-ben volt!)
Bánhidia ltp-n a 103-s szám alatt van a torna! A játszótér felől kell bemenni! Ha tudod hol van a lottozo akkor menj a mögötte lévő játszóra és már látod is!
Remélem sikerült segítenem!
Szia Moni

Kép
Kép
moncsi76
 
 


Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hogy a szőnyi kórházban van-e lehetőség apás szülésre? Van erre valami felkészítő tanfolyam? Ha igen hol? Mikor érdemes menni?
Tud valaki valami pontos infót hogy mi lesz ezzel a kórház választási dologgal? Hányfelé kell fizetnünk?Én Tatabányához tartoznék, de Szőnyben szeretnék szülni.

Köszi
orsimacsek
 
 


Szia orsimacsek!

Én 6-án szültem a szőnyi kórházban és apás szülésünk volt. Semmilyen felkészítő tanfolyamra nem kellett járnunk. Én nagyon meg voltam elégedve mindennel. Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.
Mikorra várod a babát??

Bea
nbea
 
 


Szia Bea!!!

Először is gratulálok a babához. Ápr.10-ére vagyok kiírva, és ott szeretnénk szülni.
Első baba volt? Valóban nincs semmilyen fájdalomcsillapítási módszer?Kinél szültél?

előre is köszi az infókat
orsimacsek
 
 


Szia Bea!!!

Először is gratulálok a babához. Ápr.10-ére vagyok kiírva, és ott szeretnénk szülni.
Első baba volt? Valóban nincs semmilyen fájdalomcsillapítási módszer?Kinél szültél?

előre is köszi az infókat
orsimacsek
 
 


Szia Bea!!!

Először is gratulálok a babához. Ápr.10-ére vagyok kiírva, és ott szeretnénk szülni.
Első baba volt? Valóban nincs semmilyen fájdalomcsillapítási módszer?Kinél szültél?

előre is köszi az infókat
orsimacsek
 
 


Szia Bea!!!

Először is gratulálok a babához. Ápr.10-ére vagyok kiírva, és ott szeretnénk szülni.
Első baba volt? Valóban nincs semmilyen fájdalomcsillapítási módszer?Kinél szültél?

előre is köszi az infókat
orsimacsek
 
 


Szia Bea!!!

Először is gratulálok a babához. Ápr.10-ére vagyok kiírva, és ott szeretnénk szülni.
Első baba volt? Valóban nincs semmilyen fájdalomcsillapítási módszer?Kinél szültél?

előre is köszi az infókat
orsimacsek
 
 


Szia Bea!!!

Először is gratulálok a babához. Ápr.10-ére vagyok kiírva, és ott szeretnénk szülni.
Első baba volt? Valóban nincs semmilyen fájdalomcsillapítási módszer?Kinél szültél?

előre is köszi az infókat
orsimacsek
 
 


Szia orsimacsek!! :)

Köszi a gratulációt.
Nekem ő a 3. babám. Fájdalamcsillapításról sajna nem tudok , én nem kaptam.
Dr. Vadász Péternél szültem Csabikát , de nem volt fogadott orvosom. Szerintem minden orvos és nővérke nagyon segítőkész Szőnyben.
Kislányod vagy kisfiad lesz?? Neked hányadik baba?

Bea
nbea
 
 


Szia Bea!

Nekem első baba lesz, úgy néz ki, kisfiú. Van valami jó tanács, hogy mit vigyek, mit ne vigyek...stb?

Köszi
orsimacsek
 
 


Szia orsimacsek!

A védőnő elvileg ad majd egy listát , hogy mit kell vinned magadnak és a babának.
De ha gondolod leírhatom neked én is.

Minden rendben van? Jól vagy??

Bea
nbea
 
 


Szia Bea!

Köszi, minden ok, remélem ti is jól vagytok! Azért kérdeztem, mivel minden kórházhoz mást mondanak el. Elvileg Komáromba kell vinni pelenkát, lázmérőt és fürdölepedöt is. Valamelyik felhasználó meg azt írta, hogy mindent adnak.
Képzeld voltunk 4 D-s ultrahangon Bp-n és még mosolygott is a picink!!!Minden szépen látszott. Nagyon nagy élmény volt!Te hallotál már a málnalevél tea kúráról?

Orsi
orsimacsek
 
 


Szia Orsi!

Sajna a picurkánk egy kicsit beteg. Köhög és náthás.
Nem kell vinni lázmérőt a kórházba.
Holnapra összeírom neked , hogy mik kellettek , de légyszi az e-mail címemre írj , mert mindíg elfelejtem , hogy ide be kell néznem! :lol:
Jól vagy??
Nem hallottam még a málnalevél teáról.
Mire jó???

Bea
E-mail címem: n.bea02@citromail.hu
nbea
 
 


Sziasztok!

Orsi! Én december 14-én szültem, vagyis a végén császároztak, de egy napot vajúdtam, és mindenféle fájdalomcsillapító nélkül. Már majdnem megszültem, de bezöldült a vizem, és csak 2 ujjnyira voltam kitágulva, ezért gyorsan megműtöttek. Ja nem is ezt akartam, hanemhogy nagyon szuper a szőnyi kórház, és majdnem 3 hétig voltam bennt, már mindenkit jól megismertem ennyi idő alatt. Az összes doki előre köszön a betegeknek, ami elég meglepő. Mindenki nagyon aranyos. A fájdalomcsillapító miatt ne aggódj, mert én nem is akartam volna kérni, még ha adtak volna sem. Ki lehet bírni, utána meg mindent elfelejtesz, mert csak a babával fogsz fogllakozni.

Amit feltétlenül vigyél be a kórházba:
Babának: Jó nagy takaró vagy pléd, hogy be tudd majd bugyolálni a kocsijában, amiben napjait fogja tölteni, amíg bennt lesztek. Popsitörlő és Libero pelenka(newborn) 1-1 csomag, és 2 textilpelenka.
Ami neked kell: Wc ülőkére való papír, Tena betét a legnagyobb, mellszívó, melltartóbetét, bimbóvédő(Aventes a legjobb), és ha vannak állandóan szedett gyógyszereid. Egyébként én hálóingből is vittem sokat, mert én sokáig voltam bennt. És a többi amit egyébként vinél magaddal( fehérnemű, tisztálkodási eszközök, köntös, 2 papucs, törölközők, kaja, pia.

Na puszi. Mennem kell, mert felébredt a fiacskám.

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


A málnalevél teát én is ittam majdnem 1 hónapig, mert az állítólag beindítja, és felgyorsítja a tágulás, és könnyíti a szülést. Hát nekem nem vált be, de szerintem próbáld meg. 35. héttől lehet inni, napi 1 litert, vagy 4 bögrét.

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Sziasztok

Köszi mindenkinek a tanácsokat, véleményeket, már nagyon közeledik a vége.
Bea nektek jobbulást kívánunk, remélem, azóta meggyógyultatok.
Most 32 hetesek vagyunk, és szépen fejlődik a kis pocaklakó is.
Ha valakinek van még véleménye szívesen várom.

Jó babázást vagy babavárást mindenkinek.
orsimacsek
 
 


Sziasztok!!!

Én még nagyon új vagyok itt, de remélem én is elmondhatom a véleményemet.Szerintem is szuper kórház! Én kerek 10 hetig feküdtem bent!!(ikrek)De csak jót tudok mondani a nővérekről és az orvosokról is!!Nagyon családias a hangulat.Szerintem a Rókay és a Vadász doki a két legnormálisabb, de végülis senkivel sincs baj!
Csak gondoltam ezt leírom nektek!
Üdv:Linda
linda22
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: