Új privát üzeneted érkezett!

Hali csajok,

Ireta már át van adva a szülészet, szóval szép környezetben tudunk már szülni :D :D :D
Választottál már szülésznőt???? Én most rákérdeztem kerek perec a dokitól, hogy szerinte fogadja e, erre ő ha megengedhet magának anyagilag persze fogadjon és megadta az egyik szülésznő telcsiszámát, azt mondta, hogy nagyon ügyes.

Martyr a csecsemős nővérek milyenek???? hogy néz ki a napirend? vagy mikor lehet velem majd a baba??? Éjszaka is velem lehet???

Szokás ajándékot adni nővérkéknek??? Én annó Pesten adtam egynek, aki nagyon készséges volt velünk és mindig érdeklődött felőlünk, de viszont voltak ott ritka bunkók is.

Heni
KépKép
 
 


Sziasztok!

Dejóóóó, akkor már biztos az új helyen szülünk:)))) Még nem választottam szülésznőt, egyszerűen nincs időm bemenni, mert mire végzek a melóval, mehetek Noiért a bölcsibe, vele meg már ugye nem megyek be, de majd valamelyik nap kerítek egy kis szabadidőt hogy benézzek.
Anyagilag nekem jobban megéri szülésznőt választani, mint dokit, mert olcsóbb, és a szülésznő legalább végig veem van, nem úgy mint a doki. Úgyhogy még mindíg úgy gondolom, hogy dokim nem lesz csak szülésznőm:)
Én úgy tudom, hogy a baba bármikor veled lehet, tehát egész nap és éjjel is.

Na megyekl vacsit csinálni, pussz lreta

Kép
Kép
 
 


Ireta jobban megéri 8) ha nem akarod ide ird meg priviben lécci, hogy te mit tudsz a számokról lécci.

Heni
KépKép
 
 

 
 

Martyr!

kicsit visszaolvastam és láttam, hogy te is mindig hétfőn jártál NSTre, nekem eddig csak annyit mondott Pap, hogy hétfőnként fog kelleni járni, előtte még van a 3. szűrés is, meg labor.

Vissza tudsz emlékezni, hogy is van ez pontosan??? Úgy láttam 10 től van CTG :roll: először oda kell menni, aztán UH??? akkor az UH már nem magánrendelésben lesz??? hogy van ez?? nagyon nem tudom.

Köszi

Heni

Heni
KépKép
 
 


Szia Heni!

Már nem emlékszem, hogy milyen napokon jártam. De ha hétfőt írtam, biztos úgy volt. Egy éve asszem még 8-tól kezdődött az NST, ott kezdtem, és az ott kapott eredménnyel kellett felkeresni a dokit. Pap dr rendszerint épp akkor volt az UH-n, így csak két ajtóval odébb kellett továbbállni. Megnézte és ennyi.

A csecsemős nővérekre se jót, se rosszat nem mondhatok, teszik a dolgukat. Biztos akadt kedvesebb, vagy türelmetlenebb köztük. A meglepit szerintem várják. Amikor elhagyod a kórtermet. Az egyik szobatársnőm kicsit elhamarkodta a dolgot. Készített az összes nővérnek egy csomagot, amit az épp ügyeletben lévőnek az utolsó esték egyikén átadott, aki szépen hazavitte... Később megemlítette a nappalosoknak, de ők mit sem tudtak róla.

Egy rossz élmény megmaradt bennem: egyik reggel fél 6-kor kíméletlenül felkapcsolta a lámpát a nővér, még reakcióidőt sem hagyott, már bökte is a karomba a tűt, hogy levegye a vért. Azt sem tudtam, hol vagyok... Persze a két szobatársnőm is felkelt erre.

Megyek aludni. Ha van kérdés, kérdezz!

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Pap doktor megcsinálja a CTG ket is magánban, utána meg Uh is csinál, nagyon örülök neki, mert kicsit bonyolult lett volna megszerveznem a hétfő délelőttöket.

Már nincsen sok hátra és mehetek szülni, kicsit már várom is, kiváncsi vagyok mennyivel lesz másabb mint annó, meg hogy milyen az új osztály.

Csak szegény Péterkémet sajnálom, de biztosan jól ellesznek itthon apával.

Úgy döntöttem, hogy csomizok össze a babónak is egy kis csomit ruhácskákkal, ha nagyon gáz lenne, majd apa utánunk hozza.

Én annó csak annak a csecsemősnek adtam, akit szerettem, meg kedves volt velünk.

Heni
KépKép
 
 


Sziasztok!

2009.04.12. 23:50 perckor megszületett Áron baba 3450 g és 51 cm.

Kép Kép Kép

Heni
KépKép
 
 


Sziasztok

Jó régen nem írt ide már senki :cry: Anno én indítottam ezt a topicot, és szeretnék kismamikkal beszélgetni :)

Ha van kedvetek írjatok :D

Kép

Kép
 
 


Senki nem ír :cry: :cry:

Mi szombaton voltunk 4D-s uh-on :D Nagyon jóóóóó volt, bár Bianka szégyenlős volt 8)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Pontosabban Szia Edinka!

Először is gratulálok a Babyhez! Persze gondolom ezt már rengeteg embertől hallottad! :)
Lázasan kerestem a neten balassagyarmati dokikat, de egyszerűen képtelen vagyok rálelni, hogy kik rendelnek!
És vélemények pedig pláne nincsenek sehol sem.

Mi még csak a baba "project" elején állunk, sajna nem nagy sikerekkel, de nem vagyunk elkenődve!
Szeretnék elmenni dokihoz egy általános vizsgálatra, hogy minden rendben van, szűrés, egyéb hasonló okból kifolyólag. Azonban így hogy ennyire a babyvállalás küszöbén vagyunk, gondoltam nem kellene több orvoshoz járkálnom.
Nemrég költöztünk nógrád megyébe, nagyon hálás volnék ha mondanál pár szót a gyarmati dokikról és rendszerről!

Mikorra vagy kiírva szülésre? Hanyadik Baba lesz a pici!?

Szép napot Neked!

Sylva
 


Szia Sylva,

sikerült orvost találnod?

Én dr. Pap Andrásnál szültem és csak csupa pizitiv dolgot tudnék róla mondani.

Edina is hozzá jár!

Heni
KépKép
 
 


Sziasztok!

Én is Pap Andráshoz jártam. Csupa jó dolgot tudok róla mondani!!!!!!!!!!!!!!!! Lelkiismeretes és nagyon jó szakember.
Nekem olyan vizsgálatokat megcsinált és olyan vizsgálatokra küldött, mint a Meddőségi Központokban.
Sajnos háromszor vetéltem, de mind a 3 alkalommal mindent megtett értem.
 


Kedves Kismamik!

2014. február 26-án született meg a kislányom a Balassagyarmati Kenessey Albert kórházban.
A terhességem idején próbáltam információkat találni a kórházról a neten, de semmi friss infó nem volt, ezért elhatároztam, hogy leírom a tapasztalataimat.
Mi Budapestről költöztünk a környékre, ezért a terhességem elején nagy dilemma volt, hogy budapesti kórházba menjünk szülni, vagy a környéken Vác, vagy Balassagyarmat. Mivel Gyarmat van hozzánk a legközelebb, ezért úgy voltunk, hogy nézzük meg milyen. Szerencsére van szülésfelkészítő tanfolyam, amit egy nagyon kedves szülésznő tartott, Molnárné Nagy Mária. Megmutatta a vajúdókat és a szülőszobát, és mindent elmondott, illetve minden kérdésünkre készségesen válaszolt. 2 vajúdó helysiség van egyébként, egy alternatív és egy "sima". Az alternatívba van bordásfal, kád, gumilabda és egy ágy. A szobában van zuhanyzó és wc is, valamint fotelek. A szülés során itt lehet apukával, vagy egyéb kísérővel eltönteni az időt, és a finisbe át kell menni az egy szovábal arrébb lévő szülőszobába, ahova a kísérő szintén mehet veled. Az egész szülészet és gyermekágyas rész egyébént nagyon szép, és mindenki nagyon kedves.
Én császárral szültem, de mindent elkövettek azért, hogy meginduljon természetes úton. Kaptam hoemos bogyókat, oxitocint, de sajna a méhszájam nem akart tágulni, a magzatvíz viszont szivárgott, így császár lett belőle.
A baba a nap 24 órájában velem lehetett (én a 2. naptól tudtam őt a császár miatt egyedül ellátni, addig csak szopizni hozták ki). Nagyon szép és jól felszerelt szobák vannak. A nővérek és a csecsemősök nagyon kedvesek voltak, mindenben segítettek


Nekem volt fogadott szülésznőm (Molnárné Nagy Mária) és orvosom (Dr. Révész Péter) is, így teljes nyugalomban vártam a nagy napot. Mindkét választás nagyon jónak bizonyult, fantasztikusan kedves és közvtlen volt a szülésznőm és a dokim is, másoknak is szintén ez volt a véleménye róluk :) Védőnői és más kismamák beszámolója alapján ha nincs fogadott szülésznőd és orvosod, akkor is ugyanolyan kedvesen és lelkiismeretesen látnak el a kórházban. Nekem egy nagyon pozitív csalódás volt az egész kórház, és egy fantasztikus élménnnyel mentünk haza a kis csládommal :) Örülök, hogy nem Budapesten, hanem Balassagyarmaton szültem :)


 


Fruzsival a kórházban :)
 


@fruzsimami:


Megtudnád írni privátba ha neked nem gond, hogy kinek mennyit fizettél? Mert én is orvost keresek és nem tudok dönteni vacilálok, hogy hova is menjekelőre is köszönom
 


fruzsimami vagy kata0225 megtennétek,hogy nekem is elmondanátok ki mennyit fizetett,alkalmankent és a szülés után nagyon köszönöm
monika82
Becske
 
 


Kedves Lányok!

Nagy örömömre rátok találtam :) Olyan jó olvasgatni rólatok! Úgy döntöttem teszek egy próbát én is és csatlakozom, ha nem baj. 


Bár én még nem vagyok anyuka, de kíváncsian állok a téma előtt, hiszen gőzerővel tervezgetünk és próbálkozunk mi is mostanában. Nagyon gyerekpárti vagyok és már izgatottan várom, hogy meglássam azt a bizonyos két csíkot a teszten  Természetesen rengeteg kérdésem van, legfőképp, hogy melyik orvos legyen a befutó. Tudom, hogy a szakértelem a legfontosabb, viszont az is nagyon fontos számomra, hogy igen is legyen kedves velem. Különösen ha még kap egy kis "extra" juttatást, amit minden bizonnyal elvár... de ha meg vagyok elégedve.. én nem bánom.


Ha esetleg tudtok ebben segíteni, azt megköszönném!


Szép napot és kellemes stresszmentes boldog új évet kívánok mindenkinek! 


u.i.: Gratulálok mindenkinek a gyönyörű gyermekekhez és a kitartásotokhoz!

nnoncsi
Balassagyarmat
 
 


Sziasztok.erdeklodnek.most megyek először ultrahangra de nem kaptam időpontot csak h 4 hét múlva menjek vissza.mind1 melyik nap megyek vagy van valami beosztás erre?
hajnalka2545
Nagyoroszi
 
 


Sziasztok.erdeklodnek.most megyek először ultrahangra de nem kaptam időpontot csak h 4 hét múlva menjek vissza.mind1 melyik nap megyek vagy van valami beosztás erre?
hajnalka2545
Nagyoroszi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: