Új privát üzeneted érkezett!

Claire !
jó akkor írok :)

a férjem szerződése msot egy évre szól,de azt mondták hogy itt ez a szokás mindenkivel így kötik,aztán hosszabítanak..szólva egy évig-ha bírjuk-maradunk mindenképp aztán meglátjuk hogy hogyan...
mert ahogy te is írtad...
finoman szólva is ilyesztőnek látom az otthoni dolgokat,az oktatást is nagyon és ez azért nagyon fontos szerintem hogy a kicsiknek jó legyen..
Amúgy én is mindig a dolgok jó oldalát igyekszem nézni,de most ebben nem megy.
Itt állítólag jó az oktatás..hát nemtudom.meglátjuk.az otthonitól frászt kapok,szóval igyekszem itt mindél többet kideríteni a dolgokról.

Én itthon, igen. Mióta itt vagyunk kb folyamatosan betegek felváltva a kicsik..szóval..bezárva egy lakásba,kint nagyon sokat esik az eső,meg fúj a szél szóval nem egyszerű,de majd csak meggyógyulnak végre és csak javul z idő is! :)

ovit nézegettem,csak magán van. itt 4éves kortól suliban mennek és ha jól tudom 5éves kortól kötelező. De olyasmi foglalkoásokat tartanak mint nálunk ovi nagycsoportban,szóval kézműveskednek meg készülnek a sulira-de ezeknek még jobban utána járok!

6gyerekes családok unalmas hétköznapjain jót nevettem :D
tényleg te mikor mész vissza dolgozni-ha mész?
vagy ez még olyan távoli hogy nem gondolkozol rajta még?

és keresgélek itt is munkát legalábbis nézegetek mit lehet itt gyógypedagógusként kezdeni,persze előbb tanulnom kéne a nyelvet.. :)
szóval nyelvtanulási lehetőségeket is keresgélek,már találtam olyat aki 'szkájpon' keresztül is tanít,lehet h ez lesz a nekem való :)

Kép

Kép
 
 


Mulan, micsoda kalandban lehet most részetek! az egyik barát házaspárunk Írországba költözött ki, de nekik "könnyű" volt, nem volt itt semmijük, se lakás, se bútor, se kutya, se gyerek, fogták a 2 bőröndjüket és mentek, hogy legyen esélyük saját lakásra, autóra stb. Akkor úgy elgondolkodtam, hogy nekünk is menni kéne, de én félek belevágni 2 gyerekkel ekkora kalandba.
Pedig....Eddig elmondhattuk, hogy minden évben évről évre haladtunk, jobban éltünk, mint előtte, de most megállt ez a tendencia...s még az is lehet, hogy romlani fog. Egy kicsit zavar, hogy nem látom esélyét, hogy belátható időn belül lesz családi házunk, pedig nagy vágyunk.

Egyébként mi jól vagyunk. Fiúk már hatalmasak. Ádám oviba készül, Zalán bölcsibe, én meg vissza a munkába...
 


Mulan! jó, h írtál! Igen, érdemes tájékozódni oktatás ügyben. Itthon semmi jó nem néz kim az tuti. Más területen sem, de az oktatásban többszörösen érintett vagyok. :evil:
Mondjuk amennyire ismerem, az ottani oktatási rendszer sem fenékig tejfel, a franciát ismerem kicsit közelebbről, hát az sem, de itthon most további romlás várható, amitől sok-sok éves, évtizedes lemaradást lehet összegyűjteni...
:twisted:

Időjárás: sajnos az arrafelé hosszabban tartózkodó ismerősök elmondása alapján ez ott elég bevett felállás, vagy mi magyarok vagyunk napfényileg elkényeztetve!

Szonce! Én is ilyen gyökér eresztős vagyok , de per pillanat megértek mindenkit, ha keres vmi jobbat, pespektivikusabbat a gyerekeinek, meg magának. Nem vagyok egy pesszimista alkat, de azt hiszem pont az a baj, amit írsz, h esélyét sem látja az ember, h lesz, és mikor lesz jobb, és nem csak anyagilag, vhogy összhangulat terén.

Na, úgy látszik ma ilyen hülye negatív vagyok, pedig nem, tehát abba is hagyom...

H vmi pozitívat is ideírhassak, a nagy fiam 98% os szolfézs alapvizsga írásbelit tett!

Mulan! Gyógypeden belül mit csinálsz, csináltál, csinálnál?

Claire
 
 

 
 

sziasztok

Szonce:
húha!akkor nálatok is sok a változás most.ovi..bölcsi..munka...
amúgy én is Féltem belevágni,de...

meglátjuk.még nem vagyunk itt rég óta..remélem nem kényszerülünk még vissza menni,mert én egyre jobban félek attól ami otthon van...
na nem mondom hogy itt nem...de annyira kiábrándító ami otthon folyik..

Te hogy viseled ez a sok változást????
Munkába pl, simán visszavesznek?

Claire:mennyire ismered az itteni oktatási rendszert?
Az a fura hogy én is ilyen "gyökéreresztős"vagyok/voltam,mint ahogy te is is íod,kb minden barátom meglepődött elsőre mikor megtudta hogy utazunk..nem hitték volna soha...
hát én sem...
de...
úgyéreztem lépni kell,és most jött egy lehetőség...

A szolfézsvizsgához gratulálok :) nagyon ügyes!

Gyógypeden belül:tanulásban akadályozottak tanár és pszichopedagógus terapeuta vagyok,dolgoztam már oviban fejlesztőként,suliban is,meg gekkoban is.

De most nemhiszem h otthon találnék bármit is mostanság...pedig szerettem csinálni..

Tényleg, te mivel is foglalkozol? Tanárképzőn tanítottál?

Kép

Kép
 
 


Én meg óvó és tanítóképzőn tanítok, amikor épp nem gyesen vagyok :lol: :lol:
Különben végeztem egy tanulásban segítő mozgásterápiát, amit csoportos és egyéni fejlesztésre is használható, a tesóm is elvégezte, és már gyakorolja is Froban, mert hogy ott semmi efféle nincs. Szóval lehet, h a Te szakmáddal tudsz ott is dobni vmit!

Olyan nagyon nem ismerem, csak egy volt osztálytársam él ott, ő mesélt ezt-azt, meg néhány erasmusos hallgató. Pl amit mi Óvodának hívunk, és sztem igen jó hagyományokkal bír itthon, még ha erősen gyepálják is, az ott gyakorlatilag nincs, de sok más heylyen sem "nyugaton".

claire
 
 


claire:
igen,ovi az nincs itt ahogy látom, van pár magán valami. pl találtam egy Montessori-s játszócsoportot ahova heti két délelött lehet menni.persze fizetős. Ovi jellegű dolog tudtommal csak fizetős van erre felé és az is kevés. Inkább magán bölcsikről hallottam,ahová 3!!!!hónaposan beadják a babákat és mennek dolgozni vissza,igaz hogy itt lehet 4 meg 6 órákban is simán dolgozni ahogy hallom.
Meg találtam családi napközi vagy nem is tudom...bébiszitterkedés?.. szerű dolgot is,egy tanár anyuka otthon van a kicsijével és mellé fogad még napi 4-5gyereket és gyakorlatra is lehet menni hozzá tanároknak..ennyit fejtettem meg eddig kb.. :)

Nálatok otthon minden ok a gyerekekkel? :)

Nálunk Ádám száján-meg szájpadlásán- lettek valami kis fehér hólyagok,amikkel nem nagyon tudunk mit kezdeni,kapnánk vmit receptre csak előbb kellene szerződni egy biztosítóval...

Kép

Kép
 
 


Nálunk egészségesek, holnap viszem fülészetre Jonit, de csak kontrollra, remélem minden OK lesz.
Fehér foltok: szájpenész
Itthon van rá vmi ecsetelő, édeskés, nem utálják nagyon., de ha törölgeted neki, akár kamillával, úgy, hogy az ujjadra csavarsz textil pelust, tulképpen ha elég erősen masszírozod, az jó.

claire
 
 


Claire:
mi volt a kontrollon? minden ok?

Kép

Kép
 
 


Köszi az érdeklődést! Szerencsére igen, nem is kell mennünk, csak ha gond van, amúgy évente akarja csak látni :D !

Claire
 
 


Hú! szuper!! :)
de jó ,jó híreket olvasni!! :)

Ádámnak is kicsit javult ez a hólyag dolog,betadinos vizzel kell kenegetni azt mondták..
valami hólyagok,állítólag nem szájpenész mert az gomba ez meg inkább vírus..
hogy miket tudok meg?...:)

hogy megy 6 gyerekkel a time management?
nekem néha 2vel is ízzasztó tud lenni...bár igaz h mostanság sok újdonság történt velük..

most meg,az lesz izgi hogy megyünk haza egy hétmúlva 8napra,csak én a két picivel. Leginkább mert Lilinek nagyon hiányzik az ovi.
szóval egyedül repülök majd velük!
meg ugye apa nélkül lesznek,és nemtudom hogy mit fognak szólni hozzá..
hogy mindig van izgulni való?!...:) :) :) :)

Kép

Kép
 
 


Hát az tényleg izgis! de ha gyereke van az embernek, mindig van izgulni való is!

Amúgy 6 gyerek: egy kész logisztikai központ vagyok, de azért más kihívás ám a nagyokat rendezni, más a közepeseket, más a piciket. A két nagy pl már eléggé önállóan közlekedik, tehát náluk nem az a kihívás, h hogy juttatom el, náluk van más....
Egyébként új környezetben biztos nehéz, egy csomó dolog, ami otthon már rutinból ment, az nem úgy működik, stb.

Claire
 
 


Sziasztok!


Én is olvasgatlak ám titeket, csak vlm-ért nem tudok rendes hsz-t írni, csak vlkinek válaszolni.

Mulan, hát ez tényleg szuper izgi, hogy kint vagytok. Melyik városban laktok?

Én is tök pesszimista vagyok az itthoni dolgokkal kapcsolatban, de próbálok nem annyira figyelni a közügyekre. Tudom, hogy ez struccpolitika, de egyőle nem látok más megoldást.

Claire, nálatok mekkorák a kicsik? Mennek bölcsibe?


Mi jól vagyunk, hatalmasak már a lányok, Verka jön-megy, Flóra meg oviba készül. A héten jelentkeztünk, aztán egy hónapig izgulhatunk, hogy felvesznek-e. Itt Zuglóban nagyon nem könnyű bejutni az oviba, még körzetesként sem.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia!
Strucc politika: az a baj, h tevőleg nem nagyon tudunk most semmit tenni ellene, 2 bébivel még tüntetni sem igen mennék el :roll:
Blogokat írni, vagy netes nemtommilyen oldalt vezetni, pártot vagy ellenállási mozgalmat szervezni sem időm, sem tehetségem :( .
De viccen kívül. azt érzem, h nagyon rossz az érdekérvényesítő képességünk, pl nekünk anyukáknak is, tanároknak is, így aztán tök ki vagyunk szolgáltatva az összes hülyeségnek.
Én a rendszerváltáskor érettségiztem, meg utána jártam egyetemre, és hát nagyon más volt a közhangulat, nem, vagy nem csak a politikai közéletben, mert azt mindig a lehető legtávolabbról szemléltem csak, hanem "lent" a pórnép tagjai között.

Bölcsi, ovi: 2 évesek lesznek nyáron, de nem mennek bölcsibe. Egyelőre nem megyek tanítani ősztől, én szeretném kihúzni még 3 éves korukig. Majd meglátjuk, mert a gyed után a gyes még duplán is hatalmas bukta :roll: .
Ha megyek dolgozni, akkor is nagymama-bölcsi lesz. Nem könnyű egyébként, BP-en az összes ovi zsúfolt, és mostmár 30-ra feltölthető az ovis csoport! :shock:
Nekem az összes nagyobb idejárt a legközelebbi oviba, remélem a kicsikkel sem lesz gond. Sőt, még abban is reménykedem, h nekem szimpi óvónőhöz tudom majd adni. szerencsére itt csak néhány elkerülendő van, az óvónők többsége helyes, lelkes. Az óvoda szép, csak nagyon kicsi a csoport szoba is, az udvar is :cry:.

És Te? meddig leszel otthon? Flóra jár(t) bölcsibe?

claire
 
 


Sziasztok!

Zizi, Hilversumban vagyunk,ami Amsterdamtól 15-20perc vonattal. Szép kis városnak tünik eddig :-)

Nagyon nagyok már a lánykáid:-) várjátok már az ovit?
Remélem sikerül bejutni oda ahova szerenétek.
Zuglóban is hallottam durva magán ovis sztorit,sajnos. Remélem a tietek szuper lesz!

Kép

Kép
 
 


Claire: én is ezt gondolom az itthoni dolgokról. Az a rossz, hogy ahogy írtad már te is, alapjaiban én nagyon optimista vagyok és igyekszem az is maradni. De. . .

Hajrá még 1év otthon,remélem sikerül a szuper bevált oviba bejutni!

Nekünk kint. Itt suliba kell már jelentkezni a Lilivel.. Kinéztünk egy Montessorit..hátha..

Kép

Kép
 
 


Montessori: nekem speci szimpi, mi Montessori suliba akartuk adni anno a lehnagyobbat, itt a szomszéd kerületben van egy önkormányzati suli, ahol minden évben indul egy M osztály, de sajna nem vették fel a gyereket :( Igyekeztem mindent megmozgtani, aztán úgy döntöttem, h ami nem megy, azt ne erőltessük. Szerencsére viszonylag bejött a közeli önkormi suli, alsóban mindenképp.
Persze minden suli, minden módszer attól függ, h a helyiek hogy csinálják. Remélem bejön nektek.!

Claire
 
 


Én is montessoriba szeretném Ádámomat adni, de még várni kell az eredményre, s nem jó hírek jönnek, nagyon nagy a túljelentkezés, ezért kicsi az esély...
 


Ismerős! Te melyikbe szeretnéd?

C
 
 


Claire, Gyermeksziget Montessori Óvoda tagovodájába.
 


Sziasztok,

Bekukk, mi jól, semmi extra.

Mulan,
Jeee Hollandia !
Remélem gyerkőcök nem betik már és a nap is süt.
Ovikeresés jó kis projekt.
Hajrá neked is meló, nyelvtanulás skype mesterrel bejött ?
Hólyagok eltűntek ? Betadine-t mondtam volna én is, csak a szájában volt ?
Utazás, itthonlét rendben volt ?
Montessori jól hangzik.

Claire,
Lassan minden kétségbeejtő kategóriába kerül in Ungarn……
Grat 98%-os szolfézs vizsgához.
Fülészet kontroll okés hír szuper !
Jézusom 30 fős oviscsoport durva, drukk majdan kedvenc óvónőhöz.

Szonce,
Drukk hogy összejöjjön a családi ház.
Mikortól melózol ?
Drukk hogy bekerüljetek M-be.

Zizi,
Örülök hogy jól vagytok, remélem ovi összejön.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Én is csak bekukk!
Remélem óvodai helyek elrendeződtek! Kinek hogy telik a nyár?
Mi nyaraltunk, a gyerekenek még van 1-2 tábor, aztán vészesen közeleg a tanév, és ezen a téren sem kecsegtetnek semmi jóval! :roll:

Ami a külföldet illeti, én elég röghöz kötött vagyok, de ha most beesene vmi lehetőség, ahova el lehet menni 6 gyerekkel, és ők is profitálnak belőle, 1 évre én is tudnék dobbantani. :wink:

Claire
 
 


Sziasztok!

Csak jöttem bejelenteni a nagy hírünket, hátha jár még erre valaki. Áprilisra várjuk a harmadik babánkat, egyelőre úgy tűnik, hogy kisfiú.

Ki hogy van?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Zizi!

Gratulálok, nem semmi, hogy már a harmadik csemete jön hozzátok! :o :D

Nálunk nyáron megérkezett a kis trónörökös, aki egy zabálnivaló kisgombóc, tökéletes kispasi, imádom :) Julcsi meg már komoly ovislány, jól veszi az akadályokat, minden rendben van vele.
Imádják egymást az öccsével :)

Kép

Kép

Jól kihalt a topik, remélem még azért benéznek néha a többiek is :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Hát én semmi "gólya-hírrel" nem szolgálok :lol: , viszont gratulálok, a gyerkők gyönyrűek, és a pocaklakó hír is szuper! Hogy is lesznek nálatok korban?

Amúgy mi is megvagyunk, úgy a 6 gyerekes családok uncsi módján. A két kicsi, mármint a 2 évesek egyre többet beszélnek, nagyon jól elvannak együtt, persze vannak villongások, de igaziból nagyon szeretik egymást, és jó társaság egymásnak. az a legviccesebb, amikor leállnak ketten táncolni, de rendesen, kézenfogva ám :lol:!
A nagyobbak gyúrják az ipart, suli, sport, zene....

claire
 
 


Hú!
Micsoda hírek!
Zizi!!
Gratulálok!!!!!!
SZuper hír! :)
Dejó!
akartam is kérdezni amikor láttam a közös képeteket a férjeddel a fb-on, valahogy volt egy ilyen érzésem h rá kéne kérdezzek hogy jön a kistesó? :)

Mi továbbra is hollandiában vagyunk :)

A tesó dolog csak tervben, a pici után kicsit tovább tart a belső dolgok helyreállása a doki szerint :) de nem bánjuk mert legalább kiderül még hogy alakulnak a dolgaink itt :)

Lili itt jár oviba,ami itt heti 3 délelött 2órát jelent egész pontosan .. :)
de igyekszünk gyakran hazamenni és akkor ott a barátokkal ovizik :)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Én még új vagyok itt. Holnap töltöm be a 16. hetet, a János kórházban Molnár dokihoz járok. Szívesen veszek bármilyen javaslatot, véleményt :)
mancsa8
Budapest XIII. kerület
 
 


Mancsa, üdv köztünk :D kicsit kihalt a topic mostanában, biztos mindenki facebookozik. Gratulálok a babához! Molnár dokinál Kubu szült és nagyon meg volt vele elégedve.

Kép

Kép

Kép
 
 


Mancsa,
üdv közöttünk, Millye jól mondja, ha segíthetek valamiben, megkeresel priviben kérlek :-)
köszönöm
Kubu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Sziasztok! tényleg kihaltunk :(
Mi megvagyunk, suli, felvételi, sport, zene a nagyoknak, happy itthon a kicsiknek :lol:
FB-on is vagyok, aki szívesen megkeresne, írjon privit. :)
Claire
 
 


Sziasztok, köszi, aranyosak vagytok :) Kubuval már egyszer leveleztünk is, megírta a tapasztalatait a dokival kapcsolatban :) Szülésznőt tudtok javasolni?
mancsa8
Budapest XIII. kerület
 
 


Nekem az volt, aki adódott, illetve még váltották is egymást, szóval passz. Ráadásul végül császárba fulladtunk, szóval nem követte végig a dolgot. egyébként nem volt velük gond :)
 
 


Mancsa a szülésznők nagyon kedvesek. Nekem Gombos Katalin volt a fogadott szülésznőm. Figyelmes, kedves és nagyon profi. :D

Kép

Kép

Kép
 
 


Köszönöm a tippeket, válaszokat :)
mancsa8
Budapest XIII. kerület
 
 


Mancsa8,
hihi szita az agyam :-)
lehet, hogy már írtam is, de azért még1x leírom: nekem sem volt választott szülésznőm, először Gombos Katalin, másodszor Tóthné Márti volt a szülésznőnk. gigalájk mindketten !!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Friss élmények vannak????? Én is oda készülök, csak, hogy tudjam mire számíthatok :-)

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Nincsenek friss kismamák, akik a Jánosban szültek vagy szülnek hamarosan?

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Én december végén szülök a Jánosban. (Még) nincs fogadott orvosom, szülésznőn gondolkodok, de előbb szeretnék tájékozódni, illetve megnézni a szülésfelkészítőket.


Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre:


Szia!

Van egy másik Jánosos topic, ott kérdeztünk, informálódtunk már páran. Én is a Jánosban fogok szülni, szintén decemberben. A szülésfelkészítőn még mi sem voltunk, de tervbe van véve. Nekem orvosom van, szülésznő nincs, nem is tudom, lesz-e, majd ha aktuális lesz már, akkor megbeszélem a dokival. 

Üdv!

 


Sziasztok!

Van élet még itt? ;-)

Kati...

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: