Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Jkata, mi volt ma az Arnoldnál??Írj, mert izgulok :)Miket tudtál meg? (én is hozzá járok!)
judit_78
 
 


Sziasztok,

voltam az Arnoldnál, azt mondta nem tudja vállalni a szülést és megadta a Ferenczi doki mobilját hogy csütörtökön ha megyek CTG-re találkozzak vele... Kicsit erősködtem mire annyit mondott hogy ha esetleg hétvégén szülök és ráér akkor jön, de mindenképen beszéljek a Ferenczivel is. Pfff!! Nagyon kivagyok, végül is így a 35. héten más lehetőségem nincs is, a legjobb választás a sok rossz közül még mindig a Ferenczi, és ezt nem az orvos miatt írom, de úgy gondolom hogy ennyi idő alatt a bizalom már nem tud kialakulni, és "jobbat" el sem tudok képzelni mint hogy az első szülésem egy vadidegen dokinál legyen akiben nincs 100% bizodalmam...
Viszont akkor nem tudom hogy a Schöpfiben kell-e külön szülésznőt választani vagy majd csak utólag adjak valamit annak aki foglalkozott velem?? Tudtok tanácsot adni?

A Kartácsról annyit mondott hogy biztosan nem ott fogok szülni, gondolom akkor márc. közepéig már nem fog megnyílni, viszont szereztem egy ottani telefonszámot ahol lehet majd érdeklődni: 270 91 60. Ja, a lényeg az hogy ő nem lesz a Kartácsba (ha jól értettem) mert a Mozsár utcába leszerződött.


Na majd meglátom csütörtökön...

Kata
jkata
 
 


Sziasztok!

Nekem is azt mondta tegnap Arnold, hogy nem megy a Kartácsba, mert ő lett a Mozsár utca vezetője és így nem tudja garantálni, hogy el tud jönni szülést vezetni...

Nem tudjátok, hogy Ferenczi doktor fog szülést vezetni a Kartácsban, ha egyszer megnyílik vagy csak a Schöpfiben?

Rita
senorita
 
 

 
 

Sziasztok!

Kata!

Írok privit!

Rita!

Ferenczi szerintem fog szülést vezetni, mivel az eddigi beszélgetéseink során mindig azt mondnja/ta, hogy én már valoszinüleg a kartács u-ban fogok majd szülni, meghát több olyan mutétet is most ő+villányi csinál amit a kartácsban is meg kell vkinek, feltételezem, hogy ők csinálják majd ott is így a kh-ban lesz x naponta, tehát tud szülést is vezetni.......(még nem vagyok terhes)

Elvileg kedden találkozom vele, ha nem felejtem el majd megkérdezem h mi a tényállás konkrétan....

Heni

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Kerdeznek tapasztalatot, aki dr. Szőnyinel szült, Tündi segitsegevel (Manomama esetleg?).

En marcius 1-re vagyok kiirva, es szinte biztos, hogy a Schöpfi-ben lesz a szüles, a Kartacs utcarol eddig egy szot sem beszeltunk.

Arak (vki korabban kerdezte):
a 150e-en felul:
a dokinak a maganrendeles osszege x10
a szulesznonek a fele, gondolom...

Koszi, ha hozzaszoltok!

Dori
dori.
 
 


Heni!

köszi. Szerdánként hol van Ferenczi doktor magánrendelése?

Rita
senorita
 
 


Hát sziasztok,

nagyon nagyon nem bíztatóak amiket itt irtok.....
Nemtudom, marad olyan doki a Schöpfiben aki a hét felét nem a schöpfiben tölti, és igy enm csak 50% esélyünk van az adott orvosnál szülni?

Nem si tudom, hogy innetől kezdve még mindig a schöpfiben gondolkodjak e?

Sokba is kerül, már az összes doki(szám szerint 4) akiket eddig ismerősök ajánlottak, mind-mind elmentek.......

Meglátjuk, olvasgatlak benneteket, aztán majd kiderül mi lesz...végül is , még csak a 12 . héten járok...

jkata!

tudom kevés amit most fogok irni.....de ha már igy jött ki....ne aggódj, Ferencziről csak jókat hallottam eddig, vedd fel vele a kapcsolatot és próbálj meg vele találkozgatni...ő az egyik legjobb orvos a schöpfiben....és kívánom hogy minden rendben menjen!!!! Kitartás!!!!
Nóri
norarara
 
 


Sziasztok!

Dori!

Nekem Szőnyi vezette a szülést, mert Ferenczi elutazott sajnálatos modon nagyon korrekt doki, a SZőnyi+Tünde párosrol ódákat zengenek, szoval szerintem 1. osztályú választás...
Volt fogadott szülésznőm, így én Tündéről nem tudok sok infot nyujtani, de alapvetően kedves nő szerintem.

Ha nem lenne problémás a teherbeesés nálam lehet megmaradtam volna Szőnyinél:)

Rita!

Hétfő de és szerda du van magánrendelés a 5. ker váci utca 79-ben.

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Heni, nagyon szepen koszonom a valaszod!

Udv, Dori
dori.
 
 


Nóri!

Köszi szépen, ma találkoztam vele és nagyon szimpi és kedves volt.

Kata
jkata
 
 


sziasztok!
Próbálom elérni Arnold dokit, mert kellene mennem az időszakos rákszűrésre, de ami száma nekem megvan folyton ki van kapcsolva, nincs véletlen új száma az új rendszerrel? A Mozsár utcában mennyi a tarifa, hogy működik a rendszer? Kszi:Rini
aliasz
 
 


jkata írta:Nóri!

Köszi szépen, ma találkoztam vele és nagyon szimpi és kedves volt.

Kata


Nekem az uh-t mindig Ferenczi doki csinálta szűlés előtt, "vérprofi" Arnold doki irányított hozzá:)
aliasz
 
 


Aliasz!

ma egész nap ki volt kapcsolva nekem is kellett volna vele beszélnem. Már csak a Mozsár utcában rendel és ott asszem 10-től este 7-ig. Próbáld meg 10 előtt hívni, vagy a Mozsár utcai rendelő központi számán jelentkezzél be a rákszűrésre. HTS Medical Center 06 1 354 30 93. Rákszűrés 9e Ft.

Ma találkoztam a Ferenczi dokival, talán túl profi is egy első szülése előtt álló kismama kérdéseire időt szakítani....

Tudtátok hogy a Schöpfiben tápszerezik az újszülötteket????? Pffff!!

Jkata
jkata
 
 


Tudtátok hogy a Schöpfiben tápszerezik az újszülötteket????? Pffff!!


De csak azokat, akik a csecsemőosztályon töltik az éjszakát.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Kata!

Szerintem a szülésznődet kérdezd meg a homályos dolgokkal kapcsolatban, lévén, hogy Ő készségesen válaszol mindenre, meg amúgy is Ő van veled a szülés túlnyomó részében!
Ferenczi sajnos nagyon elfoglalt doki, nem tudom elképzelni, hogy bárkivel beszélgessen órákat a szülésről, esetleg a magánrendelésen de ott is csak 15-20 p-ig.

Szerintem neten is elolvashatsz sok fontos momentumot, meghát mondom, a kház specifikus dolgait a szülésznőknél jobban senki nem ismeri és még bennfentes infóik is vannakarrol melyik doki hogy vezet szülést:)!

Az én kislányom az első éjjelt töltötte csak a csecsemő o-n, utána velem volt mig benn voltunk, többek közt azért is, mert mindenütt azt olvastam h minél gyakrabban teszem mellre annál hamarabb beindul a tejtermelés, így is lett:) bár csak a 3. napon, de 1,5 éves koráig szoptattam:)

H.

Ha gondolod kérdezz tőlünk is, szerintem sokan olvassuk akiknek már van valamiféle tapasztalata:)

Kép
hencsi
 
 


Macus,

jkata, igen: a Schöpf-Mereiben tápszerezik az újszülötteket. És nemcsak a csecsemősosztályon és enmcsak éjszaka. Ez a kórház nem a szoptatás-barát technikáriról ismert. Én 2006-ban szültem ott a fiamat és a következőkben volt részünk: szoptatástanítás: letették mellém a fiamat, majd miután látták, hogy nem tudom jól mellre tenni, otthagytak azzal a felkiáltással, hogy gyakorolgassunk. Bár a szülésznőm próbált segíteni a jó pozíció megtalálásában. a legalapvetőbbet, hogy hogyan kell jól cicre tenni a gyereket, azt ő sem tudta. Így aztán nekem nem indult be időben a tejem, a gyerek meg nem evett eleget. Elvira első alkalommal azt is közölte, hogy másfél óránként teáztassam, másfél óránként meg adjak neki tápszert. Többször bejött és az én megkérdezésem nélkül megetett a gyereket, miközben hangosan lelkendezett, hogy "Jé, ez a gyerek nem is éhes!". Totál el voltam keseredve, hogy mi lesz most, nem tudom megetetni a gyerekemet, ezért lementem az anyatejgyűjtőben, ahol azzal bocsátottak útra, hogy nekem nincs és soha nem is lesz elég tejem a kizárólagos szoptatáshoz.
Aztán elmentünk az Istvánba, ahol Sarlai doktornő megmutatta a helyes szoptatást, meg hívtam szoptatós tanácsadókat telefonon. Két hónapig küzdöttünk: szopi aztán tápszer, akkor elhagytam a tápszert és hat hónapos koráig csak szoptattam, négy hónaposan meg is duplázta a súlyát! Hozzáteszem: lassan két éves és még szopik!
Szóval meggondolandó: mindenki csak a szülésre gondol, hogy az milyen legyen, aztán végül kiderül, hogy a szoptatás sikeressége ugyanolyan fontos, erről sokkal kevesebbet beszélünk.....
macus
 
 


sziasztok!

Igen sajnos tápszerezik,mert aztmondják amig nincs tej enniük kell valamit,és bár nekem szülés után rögtön mellre tette a drága szülésznöm,ezért is volt szinte rögtön tejem,de igy is kapott BEBA tápszert mert besárgult és kékfény alá került meg infuziora ezért nem engedték szoptatni egy napig.....aztán fejtem és leadtam éjszakára,de ha kevés volt potolták,tápszerrel.....Nekem sajna a kisfiamnál 4éve nem ment a szopi csak 3 hétig,de most sikerülnie kell a kislányom már remélem sokkal tovább kapja.....
nuncili
 
 


Na jó, nekem is mondták, hogy itassam cukros vízzel. Persze nem itattam. Ha kérdezték, akkor persze azt mondtam itattam. Közben meg szoptattam, és úgy néz ki, elég is volt az előtej, mert nem derült ki a turpisság. :D

Kíváncsi lennék, van-e olyan kórház, ahol nem tápszereznek/cukros vizeznek.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


nuncili írta:sziasztok!

Igen sajnos tápszerezik,mert aztmondják amig nincs tej enniük kell valamit,és bár nekem szülés után rögtön mellre tette a drága szülésznöm,ezért is volt szinte rögtön tejem,de igy is kapott BEBA tápszert mert besárgult és kékfény alá került meg infuziora ezért nem engedték szoptatni egy napig.....aztán fejtem és leadtam éjszakára,de ha kevés volt potolták,tápszerrel.....Nekem sajna a kisfiamnál 4éve nem ment a szopi csak 3 hétig,de most sikerülnie kell a kislányom már remélem sokkal tovább kapja.....


Jeszus!
Most olvasom,ez valahogy elkerülte a figyelmemet.
Néha az az érzésem,hogy különböző korházakról írunk.
SOkan dícsérik a Shöpfit,hogy ilyen olyan szupi.
No hát,szerintem egy lepukkant kosztanya volt az első emelete,mikor én szültem.A szülőszaba az jó volt a szülésznő,aki ügyeletben volt,a legszuperebb.AZ ügyeletes doki aludt de,azért ellátta a dolgát.De nem is haragudtam rá,hisz 24órázott :?

Szóval a szülés rendben volt,és nagy élmény volt nekem.ű
AZ első emeleten voltam.Tehát nem fizetős szobában,hanem tényleg láttam a lepukkant,igazi Shöpf Mérei korházat.
De én szülés után rögtön átkértem magam,baba-mama szobába.
És erre írtam,mindha más korházról írnánk.
Velünk tök rendesek voltak,segítőkészek,kedvesek,és mindent megmutogattak.
A fiam 2. nap besárgult és felkerült a koraosztályra.
Még hogy nem lehetett szoptatni???
Akkor ilyen nem volt,pedig most volt kettő éve!!
Rágták a fülünket,hogy igen is menjünk,és szoptassuk 3óránként a babát,mert az a jó neki.És könyörögtek,hogy fejjem a tejet,hogy ne keljen tápszert adni a fiamnak.Még én kérleltem,a csecsemőst,hogy jövök én reggel 6-kor szoptatni de,adjon már hajnalban tápit a fiamnak,mert olyan macera a fejőben a fejés,hogy én nem szeretnék azzal szenvedni.
Nos erre az volt a válasza.HOgy jajjjj anyuka,nem kell oda lemenni.Ott egy helység,és ott fejnek az anyukák,a saját fejőgépükkel a koraszülött babáiknak.Nyugodtan be lehet oda menni,és ne törödjek azzal,mit mondtak a fejőben.AZok ott mindent túlsterilizálnak,és túlbonyolítanak :lol:
SZóval én tényleg nem értem??
Nálunk kettő éve szóba sem jött a tápszer,sem az itatás.Bár itatni lehetett a babákat de,én nem kértem teát.
Én az első nap megkértem a csecsemőst,hogy ha nem probléma,akkor hozza ki a fiamat hajnalben ha sír,és megszoptatom.
És láss csodát,örömmel hozták ki,és onnantól én is megkülönböztetet figyelmet élveztem.
Szóval,lehet,hogy emberi hozzáállás kérdése az egész.
Ha valakin azt látják,hogy nyűg neki a babamama szoba,mert fáradt és aludni akar,meg nyűg az éjszakai szoptatás,mert aludni és pihenni akar,akkor ne várjuk,hogy ugranak a csecsemősők.
Ja és érdekes,sokan azt mesélték,hogy a fizetős részen anno nem voltak olyan kedvesek az anyukákkal.És,hogy a nemfizetősőn,sokkal aranyosabbak voltak a csecsemősők.

mimi12
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Sokat olvastam a fórumon megjelent véleményeket a Schöpfi-ről, én is szeretném veletek megosztani a saját tapasztalataimat. Teljesen panaszmentes terhesség után túlhordás és rossz terheléses CTG eredmény miatt február 28-án született meg lányom a Schöpf-Merei-ben, végülis császárral. Hála a doktornő és a konzulens orvosok jó döntésének minden simán zajlott, mint később kiderült túl rövid volt a köldökzsinór és rá is volt tekeredve Bogi nyakára, ezért nagy valószínűséggel nem is tudott volna természetes úton megszületni.
A kórházban dolgozókról (legalábbis akikkel én találkoztam) csak a legjobbakat tudom leírni. A választott szülésznőm, a műtét alatt jelen levő orvosok, asszisztensek, az osztályos nővérek és a csecsemősök is végig nagyon kedvesek, segítőkészek és figyelmesek voltak. Talán csak egy olyan nővér volt, akivel nem szimpatizáltam, de az ő kivételével csak pozitív tapasztalatokat szereztem ebben a kórházban. A jelenlegi hírek szerint a kórház meg fog szűnni és ki tudja, hogy vajon a csapat együtt tud-e maradni. Szinte hihetetlen, hogy ez a nagy múltú, sok kisbaba és kismama életét megmentő kórház a mai egészségügyi és politikai helyzet következtében megszűnik.
Tudom, hogy sokan nem lelkesedtek túlságosan a kórházért, olvastam sok olyan véleményt, hogy maga az épület és a tisztaság hagy kivetnivalót maga után, de én ezeket szeretném megcáfolni. Ugyan fizetős szobában voltam a 3.emeleten, de jártam más osztályokon is és egyáltalán nem találtam koszosnak, igénytelennek. Az biztos, hogy nem egy Hilton szálló, de kórházi viszonyok közöztt én a jobbak közé sorolnám. Szerintem csak hozzáállás kérdése, hogy a nővérek és a csecsemősök hogyan bánnak az emberrel ill. mennyire tudják a betegek tisztán megtartani saját környezetüket (a takarítók naponta min. egyszer, de volt hogy kétszer jöttek a szobát és a mellékhelységet rendbetenni).

Röviden ennyi. Ha bárkinek kérdése lenne a kórházzal kapcsolatban kérdezzen nyugodtan, megpróbálok válaszolni.

Szilvi
curi
 
 


MIMI12!

Örülök annak hogy TE vagy mások beleestek abba a szerencsébe hogy szoptassanak az elsö pillanattol,de nekem sajnos most január 24töl 31ig nem volt részem hogy elhagyják a tápszert,pedig elhiheted mivel fejtem 3oránként és levittem nekik,azzal az erövel megengedhették volna h mellre tegyem,de mivel infuziot is kapott a fejébe,igy ráfogták h nem tudom ciciztetni majd ők adják neki.ÉN nyugodt voltam mivel levittem éjszakára amit kértek,aztán egyik reggel láttam meg a papirt amire irták h mit evett hogy potolják neki BEBÁVAL.Akkor már nem szoltam,mert alig vártam hogy hazamenjünk,de ez nagyon szar dolog volt.Az biztos hogy már nem lesz babánk,de ha lenne nem szülnék itt.A dolgozok aranyosak voltak,kedvesek,de ennyi pénzért azt a mocskos fürdőt,szobát,huzatos ablakokat,ragacsos hűtőt,stb nem választanám többet!NEM a HOZZÁÁLLÁSOMMAL VOLT BAJ......

Kép
Kép
nuncili
 
 


MIMI12!

Olvastad gondolom macus levelét is,ott sem az ő hozzáállásával volt a gond,hanem a korház elveivel,pedig ő is 2006ban szült,talán mint te!ez sajnos szörnyü,teáztassák,tápszerezzék az ujszülöttet,nem ám tegyék mellre!Hát akárki akármit mond NEM egy baba-mamabarát korház,pedig velem is ARANYOSAK VOLTAK.Fizetös szobában voltam,de az ablakon huzott be a szél,a kaja pocsék volt,a fürdöröl ne is beszéljünk,de ez kevésbé fontos,ha ingyen lett volna,annyi pénzért fel kéne ujitani vagy ha nem akkor meg végleg bezárni ha nem forditanak már rá pénzt....

Kép
Kép
nuncili
 
 


Nuncili!

Már kétszer neki fogtam, hogy reagáljak arra, amit írtál. Aztán mindig meggondoltam magam. Nem védeni akarom a kórházat, és bántani meg végképp nem. Valamiért választottad ezt a kórházat. Valószínűleg az orvosod miatt. Azt hogy kifejezetten nem baba és mamabarát a kórház, ha visszaolvasol ebben a topikban, többször is leírták. Töbek között én is. Szóval ha előre informálódtál (volna), akkor ez nem lehetett (volna) nagy titok. De Te mégis ezt a helyet választottad. Ha nem informálódtál előre, akkor meg valószínűleg ez nem volt annyira fontos szempont. De nem is emiatt akartam igazán írni. És ez most nem is számon kérés akart lenni irányodban.

Inkább az ingyen, meg a pénz, meg a mi hogy néz ki témában. Akár hol szülsz, nincs ingyen a szülés. A különbség az, hogy az egyik esetben a Te befizetett TB-d alapján az állam fizet, így meg Te. Hogy mennyi az ennyi, ahhoz azért tudnod kell, hogy már 2004-ben is többet fizetett a TB egy császárért, mint amennyit a fizetős állapotban kell fizetni kettőtök ellátásáért akármilyen módon is szülsz. Az szintén a Te döntésed, hogy Te ezt a fizetős kórházat választottad. Az állapotokat bőven fel lehetett volna mérni (mármint a fizetős szobáét, meg a fürdőét), és ha úgy gondolod, hogy ez így nem ér meg neked ennyi pénzt, akkor más kórházat keresni. Ahol vagy ugyanilyen a helyzet, és nem kell fizetni, vagy esetleg jobb a helyzet és nem kell fizetni, vagy ugyanígy fizetni kell, és hasonló a helyzet, vagy ugyanígy fizetni kell és kicsit jobb a helyzet, vagy sokkal többet fizetsz, és sokkal jobb a helyzet (gondolok itt a Telkire). Szóval rajtad állt a választás. Egyedül az ételek minősége az, amiről nem tudtál volna előre tájékozódni. De Te így döntöttél. De még mindig nem erről akartam igazán írni.

Amiről írni akartam. Az egész kórházat, és az ott dolgozókat (már aki még megmaradt a tavalyi OEP finanszírozás megszűnése óta) lebegtette a Fővárosi Önkormányzat, hogy majd meg lehet pályázni a kórházat. Aztán először valahogy a pályázat kiírása nem haladt, aztán kiírták. Akkor meg a döntésre kellett nagyon sokat várni. Aztán kiderült, hogy akkor mégsem funkcionálhat eddigi formájában az épület. Erre majd egy évet kellett várni. Őszintén kíváncsi vagyok, hogy szerinted a bizonytalanságban lett volna értelme felújítani? Ami persze nem teszi kevésbé rosszá, ahogy érezted magad a huzatos szobában, a neked nem izlő ételekkel. De talán érthetőbbé teszi, hogy nem feltétlenül nem akarás volt a tétlenség mögött. És nem az ott dolgozók próbáltak rossz körülmények között sok pénzt bekasszírozni. Próbáltak túlélni, míg kiderül, hogy egyáltalán van-e jövője a kórháznak ezen a helyen? És kiderült, hogy nincs.
pzita
 
 


Kedves pzita!

Igen,igazad van,sajnos hülye voltam hogy ennyire ragaszkodtam a Dokinkhoz és 4év után ujra nála akartam szülni,ma már tuti másképp döntenék hacsak nem vállalna máshol is szülést,de erre nem volt lehetöség.Igen én választottam,bár ne tettem volna,mert mig 4éve is benne volt 120ezerbe a szülés ugyanezt az ellátást kaptuk,most 150ezer a korháznak és a többit gondold hozzá.DE szerintem én nem a korházrol irtam inkább hanem azt fájlaltam hogy vannak akik azthiszik én tehettem arrol hogy megetették a babámat tápszerrel,holott éjszakára levinni 200-250ml anyatejet szerintem jo dolog,és nem érzem ugy hogy az én hozzáállásommal volt baj,és azért kapott tápszert,mert itt ezt igy értelmeztem. A korházat nagyon sajnálom hiszen szép emlékek is kötnek oda,2 gyermeket is szültem ott,a dolgozok is aranyosak voltak,de az ellátás szörnyü......

Kép
Kép
nuncili
 
 


Nuncili!

Nem gondolom, hogy a hozzáállásoddal volt baj. Tudom, hogy van olyan csillagállás a kórházban (értsd: csecsemős), aki mellett szinte lehetetlen kivédeni a tápszeres beetetést.
pzita
 
 


Sziasztok!

28 hetes kismama vagyok és Dr. Nyéki Boldizsárnál fogok szülni egyenlőre még a Schöpf-Mereibe van. Szült valaki mostanába nála. Bármilyen infot szivesen fogadok.

Ria
ria 76
 
 


Kedves Ria!

Mostanában nem szültem, mert a legkisebb is négy lesz júniusban. De mivel hármat nála szültem, így azért van tapasztalatom. Pontosan mire vagy kíváncsi?

Zita
pzita
 
 


Sziasztok,

Nuncili és Pzita levelére szeretnék reagélni. A Schöpf-Mereiben az az érdekes, hogy miközben nagyon kedves mindenki, valahogy mégis baj van a hozzáállással. A csecsemősnővér nem ért a szoptatáshoz (legalábbis a 3. emeleten nem értett hozzá - Elvira), mindegyik osztályon tápszerezik a babákat és hiába kérsz segítséget, a legalapvetőbbet, azt, hogy HOGYAN szoptass, nem tudják megmutatni. Az én szobatársamból dőlt a tej, de ő cumisüvegből etette a gyerekét - ízlés dolga. Aztán jöttek a tévések, meg Elvira is, aki elrakatta a cumisüveget a szobatársnőm asztaláról, nehogy a tévében azt lássák, hogy ebben a kórházban cumisüvegből etetik a babákat. Szóval azért valami elképzelésük mégiscsak volt arról, hogy ez nem helyes. Csak könnyű és kényelmes, szemben azzal, hogy mondjuk minden nap ott ülök fél-egy órát a kismama ágyánál és figyelem, hogy jól tud-e szoptatni, meg tanácsokat adok. Nekem azt mondta, nehogy fejjek, mert akkor lefejem a gyerek elöl a tejet.
Mindezek ellenére sajnálom a kórházat, sokan a babájukat köszönhetik neki- akár mert ott csinálták, akár mert ott mentették meg az életét. És lehet, hogy neik el is törpül az egész szoptatás-tápszer probléma a fogantatás-szülés gondjaik körül. Szerintem az orvosok és a nővérek szemléletén múlik minden, bár a körülmények is számítanak.
Mi most tervezzük a következő gyereket, nézegetem az István kórházat, mert az ugye bababarát, de valahogy nem tetszik a zsúfoltság, a futószalag-technika, és ahogy olvasom, ma már ott sem annyira alternatív az alternatív szülészet..... Nem is tudom, hová menjek majd a következővel.

Macus
macus
 
 


Szia Kari !

Olvastam, hogy feltettél kérdést a gyes utáni TGyás kapásról, de választ nem olvastam sehol. -engem is érdekelne ez a téma, tudnál segíteni, ha már megtudtad (vagy még nem tudtad meg a választ)

Köszönöm
Helga
helbad
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem,le kell írnom itt is a sztorinkat.Nem túl vidám :(
Október végén derült ki,hogy jön a kistesó.Kb 8hetes terhes voltam,mikor elmentem a dokimhoz,a szokásos kivizsgálásra.
12hetes terhesen köldött a Shöpfiba uh-ra,mert ő ott dolgozott ,és uh-ra még lehet menni Sztk alapon.
Minden okés volt,akkor a tapadást a melső falon látták de,mondták,hogy ez még nem biztos,hisz kicsi a terhesség,és olyankor még nem látszik rendesen,hol tapadt a lepény.
Ezután,a korom miatt,mentünk az Istenhegyira kb 13hetesen genetikai szűrésre,ott azt mondták,hogy a hátsó falon van szerintük a lepény de,ők is mondták,hogy tutit késöbb lehet mondani.
18hetesen,mentünk a Shöpfibe a kötelező uh-ra.Ott tutira megállapították,hogy a lepény a hátsó falon fundusban(a méh tetején)tapadt.kb 2hét múlva elöntött a vér,és a Baross utcai klínikán kötöttem ki.Na ott derült ki a turpisság,és az,hogy vagy elhalgatták adig az igazságot,vagy hót hülyék a Shöpfiben az uh-hoz a jó szonográfusok.A lepény kajakra a méhszájamon volt :(
Sajni a baba nem bírta,így sürgösségi életmentő császárt csináltak rajtam.
Szóval,én élek,és lehet még gyerekem,mert megmentették az életemet az I-es női klínikán.De ennek nem kellet volna,hogy így végződjön,ha észreveszik,vagy szólnak,hogy rossz helyen van a lepény,és ne emelgessek ne takarítsak,..stb.Ez akár az én életembe is kerülhetett volna,ha nem épp a Klínikán vagyok,pont akkor.

mimi12
 
 


Elnézést az OFF-ért, hátha érdekel Titeket:

Sheila Kitzinger (1929), a szüléssel foglalkozó, világhírű kultúrantropológus, aki 1992-ben a magyar szülő nők, születő gyerekek és a bábák szülés körüli helyzetének humanizálására első lépésként megrendezett, Nemzetközi konferencia a születésről című konferencia egyik díszvendége volt, most ismét Magyarországra látogat.

Két előadást tart, egy könyve jelenik meg, amelynek bemutatóján részt vesz, dedikál. Az előadások szinkrontolmácsolással zajlanak. Az április 7-i konferencia akkreditálása folyamatban van szülésznők, bábák, védőnők számára. A belépőjegyek a helyszínen válthatók meg.

2008. április 5. 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Könyvbemutató és dedikálás Libri Mammut Könyváruház, 1024 Budapest, Margit krt. 87-89.

2008. április 6. 16 30-tól 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés helyzete különböző kultúrákban Előadás és beszélgetés
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 1500 Ft

2008. április 7. 9 00-tól 16 30:
A háborítatlan szülésről – kultúrák közötti megközelítés A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Konferencia
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 2500 Ft, illetve annak, aki pontszámot gyűjt, plusz 3000 Ft
További részletek a www.szules.hu oldalon.
judittka
 
 


Sziasztok,

Noémi,
Nagyon sajnálom, ami veletek történt.
Kitartás !!!

Most hallottam, hogy a Kartács utcai kórházra nem kapták meg az engedélyt, csak ambuláns ellátásra.
Fekvőbeteg ellátás (szülészet, ami a lényeg lett volna) tehát egyelőre nem lesz.
Hogy mi lesz ???
Én decemberben szültem még a Schöpf-Mérei-ben, de már akkor sem lehettünk volna ott.

Egy Uzsokiban dolgozó szülész-nőgyógyásztól hallottam, hogy a Garamvölgyi dr már bejelentkezett hozzájuk, hogy menne oda dolgozni.

Szóval túl sok jóra már nem lehet számítani.

Üdv,
Judit
angel068
 
 


angel068 írta:Sziasztok,

Noémi,
Nagyon sajnálom, ami veletek történt.
Kitartás !!!

Most hallottam, hogy a Kartács utcai kórházra nem kapták meg az engedélyt, csak ambuláns ellátásra.
Fekvőbeteg ellátás (szülészet, ami a lényeg lett volna) tehát egyelőre nem lesz.
Hogy mi lesz ???
Én decemberben szültem még a Schöpf-Mérei-ben, de már akkor sem lehettünk volna ott.

Egy Uzsokiban dolgozó szülész-nőgyógyásztól hallottam, hogy a Garamvölgyi dr már bejelentkezett hozzájuk, hogy menne oda dolgozni.

Szóval túl sok jóra már nem lehet számítani.

Üdv,
Judit


Sziasztok!
Sajnos a hír igaz. :( Kartács u. egyelőre nincs, Garamvölgyi dr 1-étől az Uzsokiban dolgozik.
orsholy
 
 


Hát,

úgy tűnik, sikerült véglegesen szétverni a Shöpf-Merei kórház szakembergárdáját.
Bár voltak rossz tapasztalataim és kellemetlen élményeim a kórházzal, az ott dolgozó orvosokkal, nővérekkel, őszintén sajnálom, hogy ez lett a kórház vége. Nagyon sok anyuka nekik köszönheti a gyerekét, és aki nem járt végig ilyen utat, fogalma sincs, hogy mennyit jelent ez nekik.

Macus
macus
 
 


Sziasztok!

Tegnap jártam kh-ban, a héten van még fekvőbeteg ellátás, jövőhéttől megszünik és a járobeteg is csak "pillanatokig" működik még....(bár 2 hét mulva még oda kell elvileg menenm...)

Azt szeretném kérni, hogy próbáljuk meg összegyűjteni, hogy ki hová megy/ment az ott dolgozok közül, aki tud valakiről bővítse a listámat:

Fehérfi Kriszti- Nyírő Gyula (nem tőle tudom, esetleg erősítsetek meg)
Garamvölgyi-Uzsoki
Templom doki- Péterfy

utóbbi 2 infó innen a topicbol.

Érdekelne, hogy Szőnyi-Tünde hogyn tovább pl:)

Heni

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!
Esetleg Herczeg dr-ról tudja vki, hogy hova megy? (nem nekem kéne, egy ismerősömnek)
orsholy
 
 


Sziasztok! :)

Tegnapi infó az érintettől, hogy Ferenczi dr a Bajcsyban fog dolgozni. Illetev szüléseket már CSAK ott vezet le. De amíg van Söfi addig "kétlaki életet él".

Megerősíteni nem tudom mert csak félfüllel hallottam de Szőnyi dr és Tündi a Nyírőben folytatja.

Minden jót!

H.
hermike
 
 


Sziasztok!!

Én úgy tudom, hogy Herczegh is a Nyírőbe megy. Szőnyiékről holnapra lesz tuti infóm :wink:

Noémi, olvastam én is mi történt, nagyon szomorú és sajnálom :( .
dido75
 
 


dido75 írta:Sziasztok!!

Én úgy tudom, hogy Herczegh is a Nyírőbe megy. Szőnyiékről holnapra lesz tuti infóm :wink:

Noémi, olvastam én is mi történt, nagyon szomorú és sajnálom :( .


Szóval most már tuti, ápr. 1-től Szőnyi doki + Tündi + még öt doki + jópár szülésznő Nyírőben vannak. Garamvölgyi az Uzsokiban lesz "sétáló főorvos", akármit is jelentsen ez.
dido75
 
 


Sziasztok!!!

A Kósa-MArika párról van valakinek infója??

Köszi
ritus28
 
 


Sziasztok!

Arról tudtok valamit, hogy Villányi doki hová ment, vagy megy?
Nagyon fontos lenne és érdekelne.
Andernalin
andernalin
 
 


ritus28 írta:Sziasztok!!!

A Kósa-MArika párról van valakinek infója??

Köszi


Rita! Úgy tudom, SOTE II.

Villányi dokiról nincs infóm.
dido75
 
 


sziasztok

Kósa doki a 2 női klinikán van!

Ági
pestiági
 
 


Köszönöm szépen az infót!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
ritus28
 
 


Sziasztok!

Akkor összesítem az eddigieket, ha valaki mást v másként tud légyszi írjon!

Fehérfi Kriszti- Nyírő Gyula (nem tőle tudom, esetleg erősítsetek meg)
Garamvölgyi-Uzsoki
Templom doki- Péterfy
Ferenczi dr a Bajcsyban
Szőnyi dr és Tündi a Nyírőben
Herczegh is a Nyírőbe
Kósa doki a 2 női klinikán

Kérdezték itt Villányi dokit is, róla esetleg vkinek info? Szakács doki, Nyéki dr...?

Heni

Kép
hencsi
 
 


Gyerekek ez őrület.... :(
Most olvasgatlag titeket...szóval nincs más választás szétszélednek....szomorú!! :(

Én Herczeghes vagyok, Őt már írtátok..nekem nincs infóm..esetleg Zita :?:

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

Hát eléggé szomoru dolog ez nem kommentálnám, mert ugysem tudunk mit tenni.Sajnos.

Dr.Nyéki Boldizsár is a Nyirőbe ( vagyis a Robertba http://www.robertklinika.hu/ ami a Nyirőből lett ) megy át. Csütörtükön beszéltem vele és már aláirta a szerződést.

Üdv.
Ria
ria 76
 
 


Sziasztok
szomorúan olvastam :cry: :cry: 3 hónapja szültem ott és csupa jó emlékkel jöttem haza :oops: :oops: Villányi dr-ról nem tudtok semmit?igaz nem nála szültem mert pont kórházba volt de ő az orvosom :wink:

bibar
 
 


Sziasztok!

Nagyon szomorú ami történt...
Én Ferenczi dokinál fogok szülni kb. 7 hét múlva ezekszerint a Bajcsy-ban.
Idegesítő ez a bizonytalanság!
A dokiknak is biztos tele van már a hócipője.
A Bajcsyról tudtok esetleg valami infót?

Köszönet!

Rita

:?:
kicsirita2
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: