Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kari,
Szerintem ne aggódj mert nincs miért. A kórház szerintem továbbra is színvonalasan fog működni vagy a Bakáts téren vagy a Honvéd mögött a Kartács u-ban.
Ha meg voltál elégedve anno a dokiddal keresd meg és majd megmondja mikor hova menj.

Mellesleg elfelejtettem aranyba foglalni Tündi nevét. :-)
Úgyhogy innentől ez nem sárga hanem arany :wink:
Hihetetlenül kedves volt mindenki velünk a kórházban. Mindenben segítettek és kiszolgáltak, az egy ágyas akciós szobába meg abszolut karácsonyi hangulatot sikerült teremtenie a családomnak olyan kis otthonos volt. Volt karácsonyfa, mennyből az angyal éneklés, ajándékozás, minden. :-)
Tündi meg ha nem lett volna... azt hiszem most nem érezném magam olyan jól. :-)
gucci
 
 


Sziasztok Lányok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Két kisfiamat a Nyírő Gyula kórházban szültem. Most 8 hetes kismama vagyok. A dokim időközben átjött a Schöpf-Mereibe. Kicsit el vagyok keseredve. Nem igazán tudom mitévő legyek. Az orvosomhoz eléggé ragaszkodom.
Minden infó érdekelne a kórházzal kapcsolatban.

Vicus
balázska
 
 


Vicus!

Én is kettőt szültem a Nyírőben, de most itt fogok. Szintén az orvosom miatt. (Csak nem D. I. az az orvos?)
Sajnos nem sokat érsz a mostani info-kal, mert mire Te szülsz már biztos a Kartács u.-ban lesznek.
Én még valószínűleg a Bakáts téren szülök. :D

Azt biztos tudod, hogy fizetős a szülés, egyelőre 150 ezer Ft. A terhesgondozás, laborok, CTG stb. ingyenes, azt az OEP fizeti.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Sziasztok!

A Vilányi dokiról tud vki vmit?
Tudom, hogy szigorú ember....de ezenkívűl, terhesgondozás, szülés stb?......



Köszi

közbandi
közbandi
 
 


Sziasztok!
Szeretnék egy kis információt a Schöpf-Merei kórházról.
Elmúltam 35 éves, és elküldtek genetikai tanácsadásra a SOTE-ra, igazából nem is foglalkoztak velem csak megkérdezték, hogy akarok-e magzatvíz vizsgálatot. Ott rögtön nem tudtam rá válaszolni, mert váratlanul ért a kérdés, nem gondoltam, hogy mindenféle vizsgálat nélkül egyből szúrni akarnak.
Az interneten olvastam Schöpf-Merei-ről. Nem járt ott véletlenül valaki genetikán? Kiváncsi lennék a véleményetekre?
Köszi

Krisszta
krisszta
 
 


Sziasztok!

2001-ben és 2006-ban szültem a Schöfiben Szőnyivel és Tündével. (a dokinak 50-70et, Tündinek 10-15ezret adtunk akkor)
Júniusra várjuk a harmadikat, és most is Szőnyihez járunk, tegnap voltam nála, ő nagyon bizakodó (nekem semmit se mondott a Kartácsról, itt olvastam erről a lehetőségről először). Részletesen kikérdeztem az árakról, ő is 150et mondott, ebben benne van szülés, szoba, babaellátás. Én úgy vettem, hogy emellé már nem kell zsebbe adni (a dokim nem is utalt rá, hogy kérne még pénzt...), de pofátlan se akarok lenni, viszont, itt olvastam, hogy még 100 járna neki, Tündének meg 50, akkor ez így, ha jól számolom 300 ezer forint..... Kicsit erősnek tűnik....Tud vki arról, hogy a Szőnyi hova megy, ha mégsem marad meg a kórház???
Üdv mindenkinek
manomama
manomama
 
 


Manomama!
A 150 ezer az az ellátás, abból a doki nem lát pénzt.
Egyébként úgy tudom, hogy az egész csapat megy a Kartácsba, már akik most a Bakáts téren vannak. (Sőt már ott kéne lenniük, csak valami engedélyezési dolog miatt csúszik a költözés.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Krisszta, Mire vagy kíváncsi?
gucci
 
 


Manomama írtam privit
gucci
 
 


Sziasztok,

A Schöpf-Méreiről szeretnék kérdezni.
Mennyibe fog kerülni a szülés az átköltözés után? Kell-e fizetni az orvosnak? Van-e választott szülésznőre lehetőség?
Egyáltalán mit tudni az ottani dolgokról.
Köszi: Borismama
borismama4
 
 


Gucci,

köszi szépen az infókat és ezek szerinte te is Dr. SZ. GY-höz jártál, mert nekem is Tünde volt a szülésznőm és én is nagyon elégedett voltam vele:-)

Remélem minél hamarabb rendeződnek a dolgok a kórház körül és az új helyen is minden adott lesz a terhesgondozásra, szülésre stb.
kari
 
 


Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi, hogy mit takar a genetikai tanácsadás. Ott is csak kérdéseket tesznek fel, vagy meg is nézik a picit uh-on. Esetleg van - e vérvétel. Szóval mindenre, amit tudtok, mert a SOTE-n csak egy kérdés hangzott el a magzatvíz vizsgálatról, pedig az eddigi eredményeim jók.
Előre is köszönöm!
Krisszta
krisszta
 
 


Krisszta,
Nem tudom hogyan folyik ez mindenkinél..
Nekem az integrált tesztemnél határon volt egy érték azért javasolták a genetikai tanácsadást.
Pár óra várakozás után hívtak be ahol rentgeteg kérdést tettek fel a családról, előforduló betegségekről és megnézték az addigi vizsgálati eredményeimet is. Nem tudtam semm rossz infóval szolgálni nekik, de végül azt javasolták csináltassak egy "pocakszúrást" biztos ami biztos alapon Ehhez természetesen szükség volt UHra amit azonnal meg is csináltak. Asszem talán rá két napra már szúrtak is és hála istennek negatív lett az eredmény.
Azt hiszem egyébként, hogy voltak mellettem olyan páciensek akiket megnéztek UH-n is és ezután haza küldték Őket, hogy nincs miért aggódni, minden OK.
gucci
 
 


Sziasztok!
Kriszta!
AZ én dokim a Shöpfiben is rendel.
36éves múltam,a harmadik babámat várom.Nekem is felajánlotta a hasbaszúrást,amit én annyira nem szeretnék.A Shöpfiben ez 28ezer ft,a Baros utcai korházban,ingyenes.Beszéltem egy anyukával,aki 2éve a Shöpfiben volt,hasbaszúráson.Ő nekem azt mondta,oda soha többet,mert annyira megalázó volt.Állítólag a Baros u-ban,sokkal kedvesebbek.Bár ez 2éve volt,és azóta ugyi sok minden változott.
Amúgy, én megbeszéltem a dokimmal,hogy most pénteken megyek a nyakiredőmérésre a Shöpfibe,majd utána köv.hétfőre bejelentkeztem az Istenhegyi u-ra.És majd a kettő eredményéből döntünk,hogy hogyan tovább.Szóval,ha azok jók,akkor én nem szuratom meg magam,az tuti.
mellesleg,sajni ismerek olyat,akit megszúrtak,megálapították,hogy egészséges a gyereke.Majd megszületett a babája,és kiderült,hogy bocsika,olyan genetikai rendellenessége van,amit itthon sporolásból nemszűrnek,és bocsika de,pár hónapig fog csak élni :(
Na ezek után engem ne szurkáljanak!
AMúgy sajni én tuti nem a Shöpfiben vagy a Kartács u-ban fogok szülni,hiszen tök áttlag bérböl élünk,ami kb 1hóbnapban annyi mint 1 szülés.Szóval maradok a sima nem fizetős korháznál,hisz az orvosom máshol is rendel.

mimi12
 
 


Mimi12!

Engem a Schöpfiben szúrtak december 4.-én. Nagyon rendes volt mindenki, csak jókat tudok mondani.
Előtte megjártam Szegedet, na, ott állatok vannak...
kicsirita2
 
 


Sziasztok!
Engem is a Schöpfiben szúrtak több mint 2 éve, mielőtt a kislányom született. 35 múltam, ezért javasolták. Sokat tépelődtem, hogy szúrás vagy nem, megkérdeztem az orvosom, hogy ha az ő lányáról lenne szó, ő mit ajánlana, azt mondta, hogy javasolná. Így belementem. Nagyon kedvesek voltak végig, teljesen elterelték a figyelmem, nézhettem monitoron, hogy a magzat közelében sem volt a tű. Az eredmény jó lett, és így sokkal nyugodtabb voltam a terhesség alatt. Ha lesz esetleg tesó, biztos megint a szúrás mellett döntök!
csinieri70
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a Schöfiben AFP vérvételen, és semmi jele bármiféle csomagolásnak, költözés előkészületnek. De az előző kettőhöz képest most sokkal kevesebb pocakos várt a folyosón, úgyhogy érződik a fizetősség hatása :(
Még mindig nem térek magamhoz, hogy a 150 mellé még paraszolvencia is jár. Boeske hogy érted, hogy a doki nem lát pénzt a 150ből? Ebből az én+baba ellátása max 30 lehet (hacsak nem adnak ebédre kaviárt :)
manomama
manomama
 
 


Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Gucci! Nekem sajnos csak azt az egy kérdést tették fel, semmi mást.

Mimi12! Én is a harmadik babámat várom, és ha lehet én is elkerülném a magzatvíz vizsgálatot. Most 16 hetes vagyok.
A tarkóredőmérés eredménye jó lett. Most megyek, majd héten AFP-re. Én is voltam az Istenhegyi Géndiagnosztikába négyes tesztet csináltattam, pénteken hívtak, hogy negatív lett. Még csináltatok, majd náluk egy genetikai uh-ot is. Ha minden rendben lesz akkor én se vállalom be a magzatvíz vizsgálatot.
Én nem Pesti vagyok, csak nálunk a városban nincs genetikai tanácsadás így Pestre kell utazni, de szülni én se ott fogok.

Krisszta
krisszta
 
 


Sziasztok!

Akkor bizti a fizetősséggel változik a kedvesség is.Aki nekem mesélte,hogy 2éve volt ott,az azt mondta,hogy akkor épp nem voltak kedvesek,és eléggé megalázo szitu volt.Állítólag nyitott ajtónál csinálták a vizsgálatot,úgy,hogy bárki benézhetett,ráadásul kiterítve,lábak széttéve az vizsgálón(áálítólag így kellet feküdni).
A csaj nagyon rossz szájízzel jött el.De mondom ez több mint 2éve volt,azóta sok minden változott.

Kriszta!Szerintem ha jók lettek az edigi eredményeid,akkor bizti nem is kell a hasbaszúrás.Ez nem kötelező,csak ajánlott.Másfelől,szerintem egy jó uh-s doki,legalább annyit lát,mintha megszúrnának.

Na én pénteken megyek a Shöpfibe,majd jövök és beszámolok mit látok,tapasztalok.

mimi12
 
 


Hát nem tudom mimi, hogy mióta kedvesek és miért de tény, hogy most azok. Mondjuk örülnek ha van valaki a kh-ba. :-)))
Mellesleg a hasbaszúrást Mo. egyik legjobb UH-sa végzi. :-) Úgyhogy szerintem nem helyettesíti semmiképp sem az UH ezt a fajta vizsgálatot.
Persze ha jók lettek az eredmények viszonylag kicsi a kockázata a bajnak.
(de lehet mégkisebb annak a kockázata, hogy a szúrás okoz bajt)
gucci
 
 


Manomama!

Sajnos így van, az OEP sima szülésért 91 ezer Ft-ot fizetne, császárért 190 ezret. Mivel itt nincs OEP támogatás, ezt ki kell fizetnünk.
Az ellátás biztos nem jön ki 30 ezerből. Gondold meg, egy egész kórházat kell fenntartani, dolgozókkal, rezsiköltséggel, eszközökkel stb.
1 nap bennfekvés pl. 8 ezer forint.
Ez van.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


gucci írta:Hát nem tudom mimi, hogy mióta kedvesek és miért de tény, hogy most azok. Mondjuk örülnek ha van valaki a kh-ba. :-)))
Mellesleg a hasbaszúrást Mo. egyik legjobb UH-sa végzi. :-) Úgyhogy szerintem nem helyettesíti semmiképp sem az UH ezt a fajta vizsgálatot.
Persze ha jók lettek az eredmények viszonylag kicsi a kockázata a bajnak.
(de lehet mégkisebb annak a kockázata, hogy a szúrás okoz bajt)


Gucci!
A bajnak kb.0.1--2 % az aránya,a hasbaszúrás utáni vetélésnek,1-2% az esélye.
Te melyiket választanád,ha jók a leleteid?
Mellesleg,íram fentebb,én sajni ismerek olyat,akinek a hasbaszúrásal kimutatták,hogy tök egészséges a babája,majd megszült egy halálos beteg genetikailag sérült babát.
És csak annyi volt a reakció.Bocsika de,itt Magyarországon csak a kb 10-20%-át nézik a lehetségesnek.

És,hogy milyen volt a korház mikor én szültem?
Koszos,mocskos és lepusztult.Tele koszos utcalányokkal,intézetis 14éves utcán élö gyerekekkel.Mindenapi volt ott a rendörség,és mindenapi volt,hogy ellpotak valamit(pénzt ,telefont,ruhát,..stb)
A Szülészeti vizsgáló kb 50éves volt.Lepusztult és avétos.
Nem tudom,mennyit változtattak ezeken?
Ja pl.hétvégén nem tekerítottak.Gondolhatod,tök guszti volt a közös wc .vasárnap estére :evil:
De viszont az orvosok nagyon rendesek voltak.Én a nővérekkel is meg voltam elégedve.Sőt én voltam az a kivétel,akivel a csecsemős banya(az az idősebb szőkéshaju nő)is tök kedves volt.Őt pl.mindenki szídta.
De csak annyi volt a titok nyitja,hogy hajnalban szültem,és kövi éjszakára megkértem,hozzák ki a fiamat ha sír és éhes.
És láss csodát,onnantól megkölönböztetett figyelemben volt részem,úgy is,hogy a fiam felkerült a koraosztályra,mert besárgult.
Szóval,az,hogy kivel milyenek,az rajtunk is múlik.Én beszédes barátkozós emberke vagyok,és megtalálom a legmufurcabb emberrel is a szót.
De akik nem ilyenek,azoknak volt gondjuk.

SZóval én nagyon kíváncsi vagyok,pénteken mit fogok ott látni??
2hete voltam a dokimnál,és egy apukával dumcsiztam.Elmesélte,hogy a felesége a Shöpfiben akart szülni de a Péterfi mellett döntött inkább.Az oka az volt,hogy el kellett mennie uhra várakozás alatt wc-re és állítólag tök mocskos volt a wc-Legalább is egy fizetős magánkorházhoz képest nagyon kocószos volt,és ez letaglózta.
Hát kíváncsi vagyok,tényleg igaz e?

mimi12
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm, aki írt....


Mimi 12! a porta melletti WC normál állapotú, de egy fizetőshöz képest jobbat várna az ember, minimum wc papírt, esetleg kéztörlőt.
Amúgy a tisztaságáról/nem tisztaságáról mi is tehetünk....
A vérvételes hölgy kedves volt.

Tud vki arról, hogy a kaja változott vmit? Én nem vagyok válogatós, de második szülésem reggelén sertésmájkonzervet adtak 1 szelet kenyérrel (konzervnyitó persze nem volt)

üdv
manomama

manomama
 
 


Manomama!
Én is pont ezt hallottam,hogy sem tiszta nem volt a wc,sem papír nem volt.De majd meglesem én is,tényleg igaz e? :D

Velem anno a korházban amúgy mindenki kedves volt de,ezt írtam is.Ez is olyan,ami rajtunk is múlik.

A tisztaság,egyetértek.Biztos vagyok benne,hogy a kortermeknél lévő wc-ket,és mosdókat nem az apukák csöpögtetik össze vérrel(már bocsi).

Amúgy én a fiammal én nem magánszobában voltam.De volt részem salyni ahoz is a Szabi elött egy vetélés alkalmával.
Hát ledöbbentő volt de,a fizetős szobához tartozó mellékhelyiség koszosabb volt,mint a köszös wc.

mimi12
 
 


Háát sajnálom azt akinek rossz élményei vannak bármely kh-zal kapcsolatban.
Mondjuk a közös wc-kről nekem sincs jó élményem, de hát nem sok szerencsém volt hozzájuk hála istennek.
Egy ágyas szobát és vajúdót is választottam amivel maximálisan meg voltam elégedve. Sőt azt is bátran kijelentem, hogy sok kh egy ágyas szobáját lepipálta a kis lakosztályom.
A személyzettől meg egyenesen el voltam ájulva. Mindenki nagyon türelmes és kedves volt. Nagyon sok mindenben segítettek és kedvesen elnézték minden marhaságom is.
A csecsemősök is nagyon rugalmasak voltak. A szomszédom mindig levitte hozzájuk a picit de kérte ha éhes ne etessék, hanem vigyék fel neki. Még vizitkor is felcepelték enni képzeljétek..
Hasbaszúrásról: Ha minden eredményem maximálisan rendben lett volna (nem határértéken) biztos én se csináltattam volna meg. De ha kétség van és ez kiszűr bármit is nem kétséges a dolog..megcsináltatnám megint.
gucci
 
 


MIkor a Szabi született,akkor nem is volt külön vajudó a korházban.A szobában vajudtunk,vagy a szülészeti vizsgáló elötti folyosón.
Bár lehet az a luk vajudó volt,ahol a ctg-t csinálták,a vizsgáló mögött?
Na ott volt egy olyan magas kényelmetlen ágy,adig feküdtem rajta,míg a ctg ment.Utána inkább kiültem a folyosóra szenvedni.Legalább a jövő menő emberek lekötötték a figyelmemet :D

Anno én is voltam fizetős szobában,az tényleg szép,és okés volt.
De a Szabival nem vettem igénybe a fizetős szobát.A mellettem fekvő csajnak ajtólap volt a matraca alatt,annyira kifeküdt volt az ágy.Alig tudott kikászálódni belőle.
Gondolom azért ezek a dolgok megoldódtak.
Én amúgy a lapusztultsága ellenére nagyon sajnálom,amit tettek a korházzal.
ebben a korházban nem a fizetős szoba volt a lényeg.
Inkább az,hogy rengeteg anyukát segítettek babához,rengeteg koraszülöttet mentettek meg.
De sajni értékes helyen van a korház,és kell xy-nak egy jólmenő szálloda :evil:

mimi12
 
 


Noémi!
Micsoda hírek! Most látom! Gratulálok a tesóhoz, Szabolcsnak meg boldog szülinapot kívánok! Mintha ma lett volna... :lol: :lol: Rohan az idő.
A régi dokihoz jársz még?
Majd még benézek, hogy hogy vagytok.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


ed26 írta:Noémi!
Micsoda hírek! Most látom! Gratulálok a tesóhoz, Szabolcsnak meg boldog szülinapot kívánok! Mintha ma lett volna... :lol: :lol: Rohan az idő.
A régi dokihoz jársz még?
Majd még benézek, hogy hogy vagytok.


Nagyon szépen köszönjük!
És mi is sok boldog szülinapot kívánunk Barának :D
Tényleg mintha ma lett volna :D
Barának ma van a szülinapja,vagy tegnap volt?Úgy látom az ő vonalzója is meggárgyult.

mimi12
 
 


Ja igen Edina a Szabó dokihoz járok .Vállal szülést még a Shöpfiben is de,azt hiszem ezt kihagyjuk majd 200ezerért :(
A Péterfiben is dolgozik,és valószinü ott fogok szülni.

mimi12
 
 


Noémi, köszi, Bara vonalzója jó, holnap lesz a szülinapja! :lol: 4 napig ünnepelünk, sok-sok tortát kell sütnöm. :lol:
Üdv Szabó dokinak, én már nem fogok nála szülni.
Nálunk csak akkor jöhet a 3. baba, ha leköltöztünk a bakonyi házunkba (tavaly megtaláltuk álmaink házát álmaink falujában :lol: ). Akkor meg Veszprém vagy Pápa, ha jól tudom.
Bár én már most bevállalnám hármaskát, mert ki tudja, mikor költözünk (felújítás, munkahely...).
Mit szólnak a nagyok a tesó érkezéséhez?

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


sziasztok!

Én ugy érzem az a baj hogy amit kapok majd a Söfibe X ezer ft-ért annál többet kapnék a Kartácsba majd annyiért.Szerintem igenis baj hogy ennyi pénzért nem takaritanak fel egyszer reggel legalább,talán este is beleférne, és a kaja sem biztos hogy táplálo egy frissen szült kismamának.Nem azt mondom, hogy LCD-tv-t tegyenek fel meg ilyenek,de egy szép szinü fal egy tiszta tusolo,wc beleférhetne,bár ma láttam a fizetős szobákat a Söfibe az már jobb,de ezért is 3500 és 4500 ft-ot plusszba elkérni....De én választom tudom.....csak ugy leirtam....Mondjuk már tök8,nem nyulnak hozzá ha költöznek.Ne panaszkodjuk,ugye,örüljünk az ujnak!!!
nuncili
 
 


Sziasztok!

Szívből gratulálok a kismanókhoz! :)

A segítségeteket szeretném kérni. Sajnos egészségügyi küretre lesz szükségem és Dr. Halász Lászlót ajánlották. Tudtok valamit róla?
Illetve az is érdekelne, hogy kb. mennyibe kerül az eü. küret most a Schöpfiben?


Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!

Adrienn
adric
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma beszéltem egy emberkével aki a Schöfi konyháját üzemelteti (mert nálunk vette az autóját) és Ő azt mondta hogy egy ott dolgozó megvette a kórházat.
Én valószínűleg dr. Garamvölgyi Györgynél fogok szülni júliusban. Eddig nagyon jó véleménnyel vagyok rola, csak méreg drága a magánrendelés.
Valaki szült nála? Vannak tapasztalatok?
Köszi mindenkinek előre is.
szandys
 
 


Sziasztok!
Megkérdeztem, hogy mennyibe fog kerülni egy szülés. 250.000,-Ft. Ebben benne van az ellátás és a tiszteletdíj.
orsholy
 
 


SZIASZTOK ÉN A FIAMAT 3 ÉVE A KORHÁZBANSZÜLTEM.
AZ ORVOSOM DR. ITA JENŐ.
DE HORRÓL ÁRAKAT MONDANAK AZ OTT SZÜLT ANYUKÁK ÍGY LEHET MÁSHOL SZÜLÖK.SAJNA:(
VALAKI TUD NEKEM ABBA SEGÍTENI,HOGY ITA MELYIK KORHÁZBA VAN MÉG?
MERT ÁLLÍTOLAG VAN MÁSHOL IS ÉNMEG SZERETNÉK NÁLA SZÜLNI MEGINT.
A POCAKLAKÓM 15 HETES:)
boszyka
 
 
 
 


Boszika!
Hozzá jársz most is terhesgondozásra?Mert ha igen akkor kérdezd meg tőle,hogy hol dolgozik még.
Az én dokim is Shöpfis de,dolgozik máshol is.Hát én sem fogok annyi pénzért ott szülni,mellesleg máshol sem rosszabbak a körülmények ingyen.

Na amúgy voltam uh-n a Shöpfiben.AZ uh-s nő azt mondta,hogy beadtak egy pályázatot,amit még nem bíráltak el,és arra várnak.

Na a másik.Azért én ledöbbentem.
Okés a járóbeteg ellátásra mentem uh-ra.De könyörgöm,ha már magán a korház,akkor a rötyit igazán lehetne az uh mellett takarítani,wc papírt is lehetne kirakni,és a wc deszka sem a földön a sarokban kéne,hogy heverjen.
Én úgy gondolom,hogy ezek nem nagy igények.Főleg annak tudatában,hogy pl akinek van rá pénze,az egy esetleges problémával is befeküdhet a korházba,mint magánbeteg.És ha így van,akkor az is előfordúlhat,hogy elküldik uh-ra.Sajni én is jártam így a korházban.
És ilyen szempontból,viszont eléggé gusztustalannak tartom,hogy ott egy fizető korház,és nem is olcsón(bár tény,jóval olcsobb mint a Telki korház),és ha valakit leküldenek oda,mint ott fekvő fizetős beteg,akkor a mocskot és a lepusztultságot látja.
Tudjátok,a tisztaság az nem pénz kérdése kéne,hogy legyen.

mimi12
 
 


Mimi12,

Csak a pontosság kedvéért megjegyezném:
A KÓRHÁZ MÉG NINCS MAGÁNKÉZBEN !!!
A Fővárosi Önkormányzat az üzemeltetője, tehát ezért nincs pénz mindenre.

Abban igazad van, hogy a járóbeteg részen a mosdók tragikusak, de mikor decemberben ott szültem, mint fekvőbeteg, ott rendesen takarítottak, volt szappan, kézmosó és wc papír is.
Bár ez nem mentesíti őket a járóbeteg rész tisztántartásának mellőzése alól.

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Judit!
Na legalább,akkor már a fekvőbeteg rész legalább rendezettebb.
Hát eléggé kaotikus az egész,sajni.
Megmondom őszíntén,bár egy lepukkant korház volt a Shöpfi de,én azért sajnálom.
Amúgy a szonográfus nő,azt mondta,ha megnyerik a pályázatot,akkor majdnem ugyan így marad a korház ahogyan van.
Vagyis maradna a járóbeteg ellátás,és a fizetős ott szülés.De rebesgetett még valami,hogy kiterjedne másra is az OEp támogatás.
Szóval még nincs eldöntve mi lesz.
Én is kérdeztem a dokimat is.Ő sem tudott,smmi konkrétat mondani.
Azért ebben az a szörnyű,hogy akik ott szeretnének szülni,nemtudják mi vár rájuk.

mimi12
 
 


orsholy
 
 


Na ezek után igazodjanak ki a dolgozók is.
Szerencsétlenek,azért ez nevetséges.Azt sem tudják medig van munkájuk,és mi lesz holnap.
Hát én kb 1hónap múlva megyek újra uh-ra.Hátha adig változik valami.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Szerdán voltam a dokimnál. Most nyergeltem át hozzá vidékről.
Annyit mondott, hogy a kórházi ellátás 150.000 Ft, az ő honoráriuma 90.000.
Helyileg még nem tudta megmondani hol fogok szülni (jún. eleje), mert állítólag márciusra tudnak majd biztosat.
Szóval vagy a Schöpfibe, vagy az új kórházba, de nála szülhetek.
Kicsit jobban örülnék az új kórház verziónak, mert ha már fizetek akkor tényleg nem lenne rossz normális körülmények közé kerülni....
kicsirita2
 
 


Sziasztok,

én másfél évvel ezelött szültem a schöpfiben, azóta sokminden változott, többek között az orvosom is elment a Nyírő kórházba.....én most nemtudom mit csináljak, most vagyok 11 hetes, de ha át is mennék a másik kórházba a volt dokimhoz, akkor fizetni kellene azért mert nem a lakcímem szerinti korházban szülök, plussz az orvosom anno is 100.000 ft-ot kért, azóta biztos többet....szóval ha maradok a schöpfiben, majdnem u ott vagyok....csakhogy nincs orvosom...csak a szülésznőm biztos, Fehérfi Kriszta, benne teljes mértékben megbízom, de sajnos a lányomnál császár lett a vége, ugyhogy nemtudom mennyire lesz szükségem szülésznőre most...
Szóval ha tudtok, akkor ajánljatok nekem orvost, sé azt is, h Ti a 150. 000 ft-on felül menniyt fizettetek, v fogtok az orvosnak...csakhogy tudjam menniyvel kell számolni....

előre is köszönöm,
Nóri
norarara
 
 


Nóri,

Azért, mert nem a lakcímed szerinti kórházban szülsz, nem kell fizetned.
Ezt a rendeletet tavaly júniusban eltörölték.
Azt, hogy ki mennyit adott még az orvosának a 150000-en felül, teljesen egyéni.
Mivel 11 hetes vagy, még elég sok időd van, és jelenleg senki nem tudja, mi lesz a kórházzal.

A Nyírőben van még szülészet ???
Ha jól tudom, azt megszüntették.

Ki volt anno az orvosod ?

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Szia Judit,

anno Schleffer Ödön volt az orvosom, és a szülésznőm mondta, akivel beszéltem, aki Fehérfi Kriszta volt, hogy a Dr Úr elment a Nyírőbe, és h a kórház(schöpf mérei) vmikor költözik, de szülhetek a schöpfiben......

most Arnold dokit ajánlotta nekem egy ismerősöm......

majd meglátjuk a fejleményeket....tényleg van időm....

Nóri
norarara
 
 


Én a 35. héten tartok az Arnold az orvosom. Én miatta maradtam a Schöpf-Méreiben, de múlt héten azt hallottam hogy ha kedden szerdán vagy csütörtökön szülök Ő nem tud jönni mert magánrendel a Mozsár utcában. Állítólag a Ferenczi doktor fogja levezetni a szülést ezeken a napokon, akiről sajna rosszakat is hallottam..... Kicsit ki vagyok, nem akarok mást, a kórház mindegy lenne de a Ferenczit eddig csak fényképről láttam...
jkata
 
 


Kata!

Mielőtt túlzottan stresszeled magad, először kérdezz rá az orvosodnál, hogy egyáltalán igaz-e, amit hallottál. Aztán ha tényleg így lenne, akkor se aggódj. Nem tudom, hogy mit hallottál Ferenczi doktorról, de én bár nem nála szültem egyik gyermekem sem, ha adott esetben a saját orvosom nem tudna valamiért velem lenni, Ferenczi lenne az egyik, akinek nyugodt szívvel a kezébe tenném a sorsom.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Kata!

Szerdán Ferenczi doki is magánrendel, nincs a korházban, szerintem vki félreinformált...Nekem Ő az orvosom, nem rossz orvos:)

Heni

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!
Nóri,már tényleg eltörülték azt a törvényt,hogy csak a körzeti korházban lehet szülni.Szóval jelenleg ott szülsz,ahol ekdved van,és ahol a választott orvosod van.
Azért érdemes utánaérdeklődni,meert állt,minden dokinak van bejárása olyan korházba,ahol esetleg nemkell fizetni.
Én is a Shöpfiben szültem,és a dokim,a mai napig vállal úgy szülést,hogy a Shöpfiben de,sajni ezt mi sem tudjuk kifizetni.
Jelenleg a genetikai uhk-ra a Shöpfibe küld de,másik korházban is dolgozik,így valószínü lesz hová mennem szülni.Legalább is bízom benne,hogy adig nem hoznak,valami faramuci új törvényt.

Kata!
Én a Ferenczi és az Arnold doit nem ismerem,csak hírből.
De én azt mondom,hogy nem igazán érdemes azon rágódni,ha rosszat mondanak egy dokiról.Hisz melyik dokiról nincsenek rossz vélemények??Hisz emberek,és ők sem hibátlanok :wink:

mimi12
 
 


Sziasztok,

köszi mindenkinek a bíztatást, holnap megyek az Arnoldhoz majd beszélek vele. Majd érdeklődöm a Kartács utcáról is.

Kata
jkata
 
 


Sziasztok Lányok!

Lene egy kérdésem. Én is a kórházban szültem de még 2006-ban és gyed-en vagyok de lassan már csak gyesen leszek, mert betölti a kicsilány a 2.évet:-)
Az lenne a kérdésem, hátha van aki hasonló cipőben jár, hogy ha akkor születik meg a kistesó, ha már gyesen van az ember akkor jár újra TGYÁS, GYED, GYES és milyen összeggel?
Nem tudom, , hogy igaz e, hogyha 3 éven belül születik testvér akkor jár egyáltalán valami utána már semmilyen juttatás nem.

Köszi előre is a segítségeteket!
kari
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: